Amerikaanse documenten in Russische handen? Stakingsgolf over Argentinië Kardinaal Feltin in Roosendaal Adenauer herkozen als Bondskanselier Guy Mollet formateur Raadgevende vergadering Raad van Europa ontstemd over afwezigheid ministers Proces-verbaal direct betalen Bok de Korver overleden MacMillan naar Eisenhower Hembrug wordt staatsbedrijf Frankrijk dreigt Syrische klacht in behandeling V.N. in Australische voorstellen DAGBLAD VOOR X^JFLAND Documenten met bootje verdwenen in Bosporus....? De brand op de Ni'euw-Amsterdam Herdenking Hongaarse opstand in Riddersaal Tijdelijk regen Stemming Prov. Staten en gemeenteraden vervroegd Reveille van het katholicisme in Frankrijk Eerste Kamer over Euro-ver dra gen Deviezen voorraad blijft stijgen 97e JAARGANG No. 22588 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neeriandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet f 7.- p. kwartaal, p. post t 8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell f 0.54. incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 23 OKTOBER uoi Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede- delingen 0.35 per mm). Bij contract aan» zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau <1. ^«.w.e EU,.d.n: GOES. WnMngl .8. .«Moon 123. - Bu,«.u v»r Z....,ch. HULST. D.bb.l. Poor. 7. tel....» 101 - <Bljbu,..u,: TERNEUZEN, Noords.,»,. 56. M. 2801 - OOSTBTOG. Nieuwslet 41. M. n^5) De socialist Guy Mollet heeft op zich genomen een nieuwe Franse regering te vormen. Dit gebeurde, nadat de Franse so cialistische partij Mollet gemachtigd had een opdracht om een nieuwe rege ring te vormen, te aanvaarden. Dit houdt in, dat de socialisten be reid zijn een compromisprogram te aanvaarden, dat het mogelijk zal ma ken, dat de conservatieven de regering bij bepaalde kwesties steunen. Antoine Pinay, de conservatieve leider, en Mol let hadden tevoren, op initiatief van president Coty, besprekingen gevoerd om te komen tot de een of andere vorm van parlementaire samenwer king. (Van onze parlementaire, medewerker) De Tweede Kamer is er mee akkoord gegaan, dat bij bepaal de overtredingen de afkoopsom direct aan de verbaliserende politieagent kan worden vol daan, zodat men zich voor af koop niet meer tot het Openbaar Ministerie behoeft te wenden. Het desbetreffend wetsontwerp werd gisteren door de Tweede Kamer aanvaard. Men noemde het een „betaalde waarschu wing", die een veel directer ef fect op de overtreder heeft, dan bij de huidige gang van zaken. Tegen misbruik achtte men vol doende waarborgen aanwezig. Alleen de C.P.N. was tegen. Gistermiddag is in zijn woning aan het G. W. Burgerplein te Rotterdam, na een langdurige ziekte, op 74-jarige leeftijd de heer J. M. de Korver overleden. Bekend als „Bok" de Korver was hij in de jaren 1905-1913 een der beste spelers van het Ne derlands elftal. Als spil heeft hij, volgens velen, in Nederland zijn weerga niet gehad. Voor nadere bij zonderheden van deze markante sportfiguur verwijzen wij naar de sportpagina. WEGENS POGING tot moord op zijn vrouw en drie kinderen heeft de of ficier van justitie bij de rechtbank te Alkmaar tegen de 48-jarige tim mermansknecht J. L. A. N. uit Mid- denmeer tien jaar gevangenisstraf geëist. DE TREIN Deventer-Enschedé stop te gisteren onverwachts tussen Alme lo en Borne. Er liep een driejarig kind op de Spoorbaan. De machinist zette het kind aan de kant en reed daarna verder. IN WEST-DUITSLAND zijn tot op heden 500 mensen bezweken aan complicaties bij de A-griep. TWEE POOLSE vliegers zijn giste ren op het Deense eiland Bornholm geland en hebben om asiel gevraagd. TEi 'n Balie heeft zich een ontploffing voorgedaan in de afdeling t.v -buizen van de Philips-fabriek. De schade wordt geraamd op 30 miljoen lire, doch er zijn geen slachtoffers. PRINSES HELENE van Frankrijk dochter van de graaf van Parijs en echtgenote van de graat van Lim- bourg Stirum heeft in Salisbury (Rhodesia) het leven geschonken aan een dochter. BIJ EEN BRAND aan boord van een Japanse vissersboot bij de Japanse noordkust zijn dertien opvarenden om het leven gekomen. DOOR DE JUSTITIE wordt bij een kranenfabriek in Grave een onder zoek ingesteld naar knoeierijen, ge pleegd bij het opgeven van werkuren voor werkzaamheden voor het minis terie van oorlog. TE SAIGON zijn bomaanslagen ge pleegd, waarover wij elders in deze editie reeds hebben bericht. Nader Wordt gemeld, dat dertien Amerika nen zijn gewond. Een derde bom is nog ontploft in de bibliotheek van de Amerikaanse voorlichtingsdienst Sablier merkt op, dat de hoogste Turkse autoriteiten de verdwijning van de tas niet categorisch hebben ontkend. „Men kan zich indenken, dat er in de tas speciaal het verslag van de besprekingen tussen premier Men- deres van Turkije en Henderson zat. Natuurlijk bewijst dit volstrekt niet het bestaan van een Turks-Ameri kaans plan, gericht tegen Syrië, In het nummer van gisterenavond van het Parijse blad „Le Monde" schrijft de deskundige van het blad voor zaken die het Midden-Oosten betreffen, Edouard Sablier, dat de Russen wel eens in het bezit kunnen zijn gekomen van documenten, die toe behoren aan Loy Henderson, de speciale afgezant van Eisenhower naar het Midden-Oosten. Sablier vergelijkt deze kwestie met de zaak-Cicero", een spionage- affaire uit de tweede wereldoorlog. Zoals bekend, slaagde de huisknecht van de Britse ambassadeur in Tur kije, die de codenaam Cicero droeg, er in de tweede wereldoorlog in geheime documenten in de Britse ambassade te bemachtigen en ze de Duitsers in handen te spelen. Sablier schrijft, dat de Turken op 10 september jl. de Russische ma rine-attaché, kapitein Alexander Ma- ralgine, en diens assistent uit Turkije gewezen hebben. De Turkse autori teiten beschuldigden Maralgine van spionage, zonder te zeggen waaruit deze spionage had bestaan. ..In Is tanbul. waar ik mij op dat ogenblik bevond, werd mij door leden van de commissie van het Pact van Bagdad, die zich bezighoudt met de onder drukking van „ondermijnende activi teit", meegedeeld, dat de Ameri kaanse diplomatentas verdwenen was. Ik was beduusd, toen ik de bij zonderheden van de zaak - die niet gemakkelijk te verkrijgen waren vernam: De tas raakte in de eerste week van september zoek; liet bootje, aan boord waarvan zich de tas bevond, verdween toen spoorloos via de Bos porus. Sinds die tijd heeft men niets meer gehoord van de bemanning en de persoon, die de tas in zijn bezit had. Voor tweede keer Dit alles schijnt zo ongelofelijk, dat ik nog steeds zou aarzelen het te vermelden, als wij na die tijd niet in kennis waren gesteld van een nieuwe bijzonderheid: vier jaar geleden - in 1953 - zou er een boot. aan boord waarvan zich Amerikaanse documenten bevonden, op dezelfde plaats en onder gelijke omstandigheden verdwenen zijn." maar men kan zich' afvragen of het overleggen van dergelijke documen ten, naar de mening van de Rus sische leiders, niet het beroemde „onweerlegbare bewijs" is, waarmee het Kremlin Amerika al meer dan een maand lang dreigt", aldus Sa blier. Hii voegt hiei'aan toe, dat dit de reden zou kunnen zijn, waarom Henderson toen hij op doorreis naai de V.S. in Parijs aankwam, „de grootste verwarring" toonde. Tegenspraak Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft bovenstaand bericht met de meeste nadruk tegengesproken. „Wij kunnen de winkel beter sluiten en een eind maken aan de hypocrisie, want zonder dat hier een lid van het comité van ministers is, heeft het geen zin de discussies voort te zetten", aldus verklaarde zeer ontstemd de voorzitter van de raadgeven de vergadering van de Raad van Europa, Fernand Dehousse, gis teren bij de behandeling van het aanvullend rapport, dat het co mité van ministers aan de raad gevende vergadering had voor gelegd. De heer Dehousse zei verder o.m., dat hij van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Luns, be richt had ontvangen, volgens hetwelk deze niet aanwezig kon zijn door werkzaamheden elders. De heer De housse las in dit verband een telè- gram voor, dat hij aan de heer Luns had gericht, en waarin wordt gezegd, dat diens afwezigheid in Straatsburg een zeer slechte indruk Te Washington is van gewoon lijk welingelichte zijde verno men, dat een der belangrijkste onderwerpen, die op de komen de besprekingen tussen presi dent Eisenhower en de Britse premier MacMillan ter sprake zullen komen, zal worden ge vormd door de mogelijkheid van een Amerikaans toetreden tot de verdragsorganisatie van Bag dad. De Verenigde Staten zijn thans wel vertegenwoordigd in de militaire en de economische commissie en in de commissie tot het bestrijden van ondergrondse bedrijvigheid, doch zij zijn niet tot het verdrag zelf toege treden. (Van onze parlementaire medewerker) De N.V. Artillerieinrichting „Hem brug" bij Amsterdam dient te wor den omgezet in een staatsbedrijf. De Tweede Kamer heeft zich gisteren in die zin uitgesproken naar aanleiding een wetsontwerp van de regering. Daarmee is een beslissing gevallen in een reeds sinds 1948 slepende zaak. De heer Koersen (KVP) wist zijn amendement aanvaard te krij gen, waardoor de controle van over heid en parlement op de bedrijfsvoe ring effectiever wordt zonder dat de directie belemmerd wordt in de normale bedrijfsvoering. zal maken in de raadgevende vergadering. Nadat nog verscheidene andere ge delegeerden hun misnoegen over de afwezigheid van de piinisters tot'uit drukking hadden gebracht, werd op instigatie van de Engelse gedele geerde Hay besloten: een motie op te stellen, waarin de afwezigheid van de ministers ten zeerste wordt afge keurd. De Oostenrijker Czèrnetz en de Ne derlander M. van ddi Goes van Na- ters wensten bovendien nog, dat de naar de raadgevende vergadering afgevaardigde parlementsleden on afhankelijk van deze! actie ook stap pen - zouden onderneihen bij hun res pectievelijke regering. Tevens werd een motie aangenomen om het sup plementaire rapport van het comité van ministers bij w(jze van protest terug te verwijzen en eerst te behan delen, wanneer een of meer minis ters in de raadgevende vergadering aanwezig zouden zijn om de commen taren der afgevaardigden te horen. Er werd nog een tweede motie aan genomen. Hierin wordt verklaard, dat de raadgevende vergadering er van overtuigd is, da. het verdrag van de Raad van Europa in zijn hui dige vorm een doelmatige werking onmogelijk maakt en er wordt be- sloten op de bijeenk. ast van 24 ok-i T„ „1 tober de institutionele hervorming l gingen was Uitgeroepen. In de van de raad te bestuderen. exportslachterijen en de havens lag het werk op deze eerste dag van de algemene staking geheel stil. De meeste treinen, die arbeiders uit de voorsteden naar de fabriekswijken van de Argentijnse hoofdstad bren gen, reden op tijd. Het openbaar ver voer in de stad ondervond wel veel hinder, maar de particuliere autobus diensten werden normaal onderhou den. Winkels en warenhuizen waren open, al was er wel minder personeel. De meeste kranten waren verkrijg baar. Ook de elektriciteitsvoorziening was normaal. Waarnemers in de Argentijnse hoofdstad gaven als hun mening, dat in de eerste ronde van de grote krachtmeting van de vakbeweging met de regering de laatste aan de winnen- Soldaten, mariniers, matrozen en politieagenten hebben giste ren de wacht betrokken op stra tegische punten te Buenos Aires, waar een groot deel van de fa brieken niet werkte tengevolge van een staking van 48 uur, die door 71 Peronistische vakvereni- In de Ridderzaal te 's-Gravenhage is gisteren op plechtige wijze de op stand in Hongarije herdacht. De mi nister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft ter inlei ding van een film die een beeld geeft van de historie van 't Hongaarse volk door de eeuwen heen en ter inleiding van een authentiek beeld van de strijd van het vorige jaar een kort woord gesproken, dat zij aldus besloot: „Moge de vrede en de zegen van de Allerhoogste rusten op hen die vielen en op allen die nog in de strijd staan, ginds en hier". Kardinaal Feltin tijdens het spe- i Zere van de Marseillaise in de Ka tholieke Kring te Roosendaal. j Weersverwachting van het KNMI i tot vanavond, opgemaakt dinsdag-^ S avond 23.15 uur. Toenemende bewolking met van het westen uit regen. Tot krach- J tige en langs de kust tot hard toe- nemende wind tussen west en zuidwest. Ongeveer dezelfde tem- peraturen als gisteren. w ,Wac»hting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige wind uit noordwest tot west; zwaar bewolkt, afgewisseld J met opklaringen. Enkele buien die van onweer vergezeld kunnen zijn. In de nacht vorming van mistbanken, maar overdag toene- mende bewolking met kans op re- gen. Vandaag: zon onder 17.30 uur; maan onder 17.34 uur. Morgen: zon op 7.20 uur; maan op 8.57 uur. (Van onze parlementaire medewerker) Een wijziging van de kieswet, waarin o.m. wordt voorgesteld de datum voor de stemmingen voor Prov. Staten en gemeente raden te vervroegen, is gister middag door de Tweede Kamer aangenomen. Met het oog op de vakantieperiode zullen de ver kiezingen van de Prov. Staten in maart en die van de gemeen teraden in mei worden gehou den. Tevens wordt bepaald, dat voor het stemmen bij volmacht als huisgenoten worden be schouwd zij die hetzelfde adres hebben als de volmachtgever. Vroeger, toen deze definitie ont brak, kwamen in enkele gemeenten soms moeilijkheden voor, omdat reli gieuzen en verpleegden in tehuizen niet als huisgenoten werden be schouwd. De heer Scheps (PvdA) had nog een amendement ingediend om kosteloos afschriften van de kie zerslijsten ter beschikking te laten stellen van de politieke partijen. Hij kreeg echter alleen steun van zijn 1 partijgenoten en trok het amende ment weer in. De Roosendaalse Alliance Fran- gaise genoot gisteren de uitzon derlijke eer kardinaal Maurice Feltin, de kerkvorst van Frank rijk, te mogen begroeten. In de bijna tot de laatste plaats bezet te schouwburg Katholieke Kring hield de kardinaal een groots betoog, geestig, sprankelend, boeiend, zelfs fascinerend. Want hij schilderde het ontwaken van een katholicisme in Frankrijk tegen de historische achtergrond Vijftig jaar geleden kon in Frankrijk een haat tegen de kerk, de priesters en zelfs de ge lovigen worden waargenomen, maar thans, ondanks de aanval van het materialisme op het ge loof, ondanks een communisti sche vloedgolf, stijgt het respect voor de katholieke kerk en is er een merkbare, duidelijke voor uitgang. Na het uitspreken van zijn rede recipieerde de kardinaal samen met mgr. Jos. Baeten en mgr. A. Ra- mondot, directeur van de 1'Amitié Catholique. Zeer veel Roosendalers, Bredanaars, Bergenaren, maar ook gasten uit Terneuzen, Middelburg en Vlissingen, katholieken en niet-katho- lieken, begroetten de kardinaal. De heer C. de Bruyn, voorzitter van de Alliance Frangaise, afdeling Roosen daal, verwelkomde met een delega tie van zijn vereniging de kardinaal, die om 7 uur in „het dal der rozen" per trein aankwam. Namens de gees. telijkheid was deken A. van Mierlo aanwezig. Na op de pastorie van de St.- Jozefparochie een maaltijd te heb ben genuttigd, ging de kardinaal naar de Katholieke Kring. Hij werd begroet met de Marseillaise en een langdurig applaus. In de zaal had den mgr. Jos. Baeten, de Franse am bassadeur in Nederland en een ver tegenwoordiging van het Roosendaals gemeentebestuur plaats genomen. Op het podium hing de pauselijke vlag, de Franse en Nederlandse: centraal een crucifix. Er heerste een diepe stilte na het vriendelijke openingswoord van voorzitter C. de Bruyn. Als een vader De spanning was echter spoedig gebroken, want nauwelijks had de kardinaal enkele woorden gesproken, of iedereen voelde, dat hier een zeer gemoedelijk, maar ook zeer wijs man sprak. Het was alsof zich - het beeld is misschien wat oneerbiedig - een huisvader t< t zijn grote en be grijpende kinderen richtte. Kardinaal Feltin zei, dat het Fran se katholicisme van nu geprojecteerd moet worden tegen een toestand, zo als die vijftig jaar geleden bestond. Toen was het met de kerk in zijn land droevig gesteld. Er heerste haat tegen het geloof. Se scholen werden geconfisceerd, evenals de seminaries, de kloosters. De pers was anti-cleri- caal. Er hing een klimaat, waarin de godsdienst dreigde te verstikken. Elke priester was een verdacht in dividu, Maar er kwam oorlog. In 1914 veranderde de feitelijke situatie, want juist vanaf dat jaar kon het apostolische werk worden hervat en het resultaat van dit werk was, dat zich overal in het land goede katho lieken bevinden. Zeker, er is een grote ontkerstening in de arbei derswijken van de grote steden, het bijzonder van Parijs, maar deze wijken vormen niet geheel Frankrijk. Veilig kan worden gesteld, dat zich in de politiek, in de industrieën, in de sociale en culturele organisaties katholieken bevinden, met een diep geloof, met een warm missionerend hart. Ook in de politiek, maar niet in de uiterst linkse partijen. Zeker de politiek is nu eenmaal niet de sterkste zijde van Frankrijk, maar het is toch goed, dat er katholieken in de belangrijke verrichtingen zijn te vinden. Dat is zeer voornaam, zo als het ook belangrijk is, dat kerk en staat zijn gescheiden. Zij zijn beide autonoom en onafhankelijk. De vijandschap van vijftig jaar ge leden maakte plaats voor een ver draagzaamheid en een vriendschap. Ook, al is er de scheiding van kerk en staat, er is een warme belangstel ling. De kardinaal herinnerde aan het bezoek van president Coty aan de Paus, aan het feit dat ministers aanwezig zijn bij godsdienstige plech tigheden. Ach, zo zei de kerkvorst, wij leven in een regime van ver scheidenheid, maar het is een verscheidenheid in het vriend schappelijke. (vorvrtf op pa* 9» de kant schijnt te zijn. Ruim vijftig personen zijn opge bracht, omdat zij postten, stakingsop- roepen aanplakten of kopspijkertjes op de weg strooiden om lekke banden te veroorzaken. Berichten uit de provincie geven hetzelfde beeld, al was daar wel meer bedrijvigheid in de industrie, in het bijzonder in kleine werkplaatsen. De ze staking was door het ministerie vjn arbeid „onwettig" verklaard. Naar verluidt, zou president Aramburu de staat van beleg willen afkondigen. De telegrafisten in openbare dienst zijn opnieuw in het gehele land in staking gegaan uit solidariteit met de telegra fisten van particuliere bedrijven, die reeds meer dan 40 dagen niet werken. De Nieuw-Amsterdam, het vlagge- schip van de Holland-Amerikalijn zal door de brand, die eergisteren op dit schip is uitgebroken, zoals wij reeds meldden, voor een reis uit de vaart genomen worden. De meeste passa giers reizen nu met het toeristenschip Rijndam van de de rederij, welk schip op weg was naar de States, doch ter hoogte van Le Havre werd teruggeroepen. Bovenstaande foto geeft een indruk van de Stuyvesant-bar aan boord, die geheel uitbrandde. De Eerste Kamer, gisteren bijeen, heeft o.m. besloten de Europese ver dragen op 29 oktober in de afdelin gen te behandelen, opdat de open bare behandeling half december zal zijn voltooid en de verdragen, na goedkeuring van de Kamer, per 1 januari 1958 in werking zullen tre den. Dr. Konrad Adenauer is gis teren herkozen als Bondskanse lier van West-Duitsland. De 81-jarige leider der Chris- telijk-Democratische Unie kreeg bij de stemming in de Bondsdag 274 van de 497 stemmen. Er wa ren negen onthoudingen. Voor verkiezing was de helft van het aantal stemmen, 249, nodig. Er waren geen tegen-kandidaten, Ade nauer is reeds tweemaal bondskanse lier geweest. Er werd bekend gemaakt, dat het aanvankelijke schema voor de volgen de vergadering van de Bondsdag waarop Adenauer zijn nieuwe rege ring zou voorstellen en het regerings program zou uiteenzetten, vervalt. Nu zal op dinsdag 29 oktober de nieuwe regering beëdigd worden. De zelfde dag zal de Bondskanselier zijn regeringsprogram uiteenzetten. Dins- 5 en woensdag 6 november zal de Bondsdag dit program bespreken. In oppositiekringen gelooft men, dat dit een gevolg is van menings verschillen tussen rooms-katholie- ken en protestanten in Adenauers C.D.U. over de verdeling der ka- binetsposten. Op een vergadering van zijn fractie heeft Adenauer er over geklaagd, dat groepen in zijn partij proberen hem bij de kabinetsformatie aan handen en voeten te binden. Hij herinnerde aan zijn uitspraak van vier jaar ge- Frankrijk heeft gedreigd met de pro- duktie van atoomwapens te zullen beginnen, indien het onmogelijk blijkt met de Sovjet-Unie tot een doeltref fend akkoord over ontwapening te komen. De Turkse afgevaardigde Seyfullah Esin heeft gisteren in de vergadering van de Verenigde Naties gepleit om het in behandeling nemen van de Sy rische klacht tegen zijn land, uit te stellen. Hij deed dit onder Verwijzing naar de bemiddelingspogingen van koning Saoed. De Rus Gromyko viel natuurlijk zijn Syrische confrater bij en ook hij beklemtoonde „de noodzaak van een onderzoek" naar de toestand aan de Syrisch-Turkse grens, in welk verband de Syriër Farid Zeineddin nog opmerkte, dat zijn land reeds twee jaar onder druk der Turken staat, waarbij Turkije nauw samenwerkt met de Verenigde Staten. Inmiddels is de Turkse staatsminis ter per speciaal vliegtuig uit ziin land aaa» Eaoed-AfabM vertrokken. leden, dat hij liever drie verkiezings campagnes voert dan een regering vormt. De Australische premier, Menzies, heeft te Canberra bekendgemaakt, dat de Australische vertegenwoordi gers bij de V.N. opdracht hebben ge kregen de volgende voorstellen voor een oplossing van de crisis in het Midden-Oosten te doen. Zij zullen aandringen op: een definitieve en gewaarborgde oplossing voor het Arabisch-Israëlisch grensgeschil; een oplossing voor het vluchtelingenpro bleem; economische bijstand zonder militaire verplichtingen; stimulering tot vreedzaam handeldrijven; erken ning en uitbreiding van burgerlijke en economische aspecten van het verdrag van Bagdad en samenwer king en internationale waarborgen (en niet louter internationale con currentie) bij het regelen van de ont wikkeling der oliebronnen in het ge bied. Wederom toont de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 21 oktober twee gunstige mutaties. De voorraad deviezen is verder gestegen, zij het, dat het bedrag van de stijging niet zo groot was als vorige week. Het bleef beperkt tot 14,7 miljoen gulden. De totale deviezenvoorraad bedraagt in tussen weer bijna 3,5 miljard gulden. Bovendien onderging de bankbiljet- tencirculatie opnieuw een daling en wel met 38,3 miljoen gulden tot 3.948 miljoen gulden. Het saldo van de schatkist steeg met 52,7 miljoen, waar door het iets meer dan 300 miljoen gulden bedraagt.

de Stem | 1957 | | pagina 1