STEM-toto Visserij-uitkomsten in juli niet zo best Inzet STEM-toto groeide tot f 75 Winkelweken Heinkenszand worden geslaagde traditie Int. wielerkalender 1958 staat weer op stapel 10 i toch mm achtmhie- tmhhnMj 11 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 22 OKTOBER 1957 11 u Minder fruitveilingen te Kapelle Uitslag van de foto-wedstrijd De Ruyter Minister Mansholt Ylasindustrie moet rekenen op teruggang Laatsle vergadering Land en tuinbouw Onderlinge Winkelactie te Sas-van-Gent ABDIJSIROOP/moof De bruid van Marlon Brando Radio-actieve neerslag te Londen Drs. B. Udink spreekt voor K.v.K. te Goes Gratis aardappelen in Steenbergen Fietser getroffen door losgeraakte autolading .Reserveklassers in Brabant en Zeeland TOTO-formulier Controle totaalcijfer Waarom de Belgische atleten in Wallencross Hulst ontbraken Zwembad van Aardenburg boekte records samaar S-SS5SS Wdstandeisen handicap voor Plastic City Putte Kraay (DOS) niet naar Schotland „Bromvlieg" hield rit Cursus spreken in het openbaar Afdelingsvoetbal in Zeeland MARKTEN WAT F RSTANDEN VN DER STEEN De winkelweken 1957 te Hein kenszand behoren weer tot het ver leden en de organiserende winke liersvereniging WINBELA heeft er ook dit jaar weer garen bij gespon- "'•rijdens de slotavond was het voor zitter W. de Rijk die breeduit lachend aan de honderden belangstellenden, die zich rond de muziekkiosk aan de Kerklaan hadden geschaard, bekend maakte dat een omzet was bereikt van rond f 78.000.-. En dit zo voeg- de hij eraan toe, ondanks het feit dat verschillende groots opgezette evene- menten in onze provinciesteden met te korten kampen vanwege de door werkende bestedingsbeperking. De recordomzet van vorig jaar van f 80.000,— werd evenwel dit keer niet bereikt. Reeds bij de aanvang van de win kelweken bleek vooral in de avond uren dat er gretig werd gekocht, mede dank zij de diverse attracties, waarvan vooral de Vossenjacht en de „sprookjesgroepen" veel belang stelling trokken. De trekpleister was echter evenals voorgaande jaren de grote verloting, waarme Winbela nu voor het derde jaar in de roos schoot. De uitslag werd bekend gemaakt, nadat de muziekvereniging Euterpe met vrolijke marsmuziek de slot avond op gang had gebracht. Hoogtepunt was het moment toen notaris van Werkum bij het bekend maken van de hoofdprijs, het pasge trouwde echtpaar BoonmanTraas het podium zag bestijgen om zich te ontpoppen als de gelukkige winnaars. Er werd druk gefeliciteerd en het geluk van de jongelui bleek volko men. De geheimen der diverse acties werden door Mevr. van Werkum vlot onthuld en een daverende taptoe door Euterpe besloot dit winkelweekfestijn. Op de Zeeuwse fruitveilingen gaat h°t aanbod nu reeds langzamerhand wat minder worden. Dit komt hoofd zakelijk doordat de perenaanvoer ten einde is. Om te bereiken dat op de dagen dat er fruit wordt geveild nog een flink aanbod is. zal met ingang van vol gende week in Kapelle ook nog maar tweemaal per week fruit worden ge veild en wel op woensdag en vrijdag, steeds om 1 uur. In Goes en Krabbendijke is men reeds enige weken geleden overge gaan op twee fruitveilingen per week. In het „Groene Zaaltje" te Vlissin- gen vond de prijsuitreiking plaats van de foto-wedstrijd ter gelegen heid van de De Ruyterherdenking. De voorzitter van het De Ruytercomite, de heer G. W. Oskamp noemde het teleurstellend, dat slechts weinigen aan deze aantrekkelijke prijskamp' hebben meegedaan, doch anderzijds was de kwaliteit van het ingezondene boven verwachting gebleken. Uitslag: 1 J. Casteleyn f 10,2 F. A. D. van Kerckhoven f 100,3 D. de Fouw en J. Th. P. Timmerman, bei den f 50,—. 4 P. H. Broekhoff f 35, 5 J. P. de Klerk, A. Korteweg en N. P. de Hamer allen f 25.—; 6 J. Geij- sels en J. Verhage, beiden f 10,—; 7 M. Bode, K. G. Vrauwdeunt, P. Fey, Mej. C. Bijl. J. B. Baljeu. R. Rol— Fritz en C. E. Linders, allen f 5,—. Nederlands vlaslint, dat kwalita tief aanzienlijk beter is dan het Oost- europese produkte, werd verhandeld tegen prijzen die lager waren dan het Russische vlas. Minister Mans- holt, die dit zegt in antwoord op vra gen van het Tweede Kamerlid H. Vredeling (P.v.d.A.) ziet in deze ontwikkeling een bewijs voor de ern stige vormen, die de ongerustheid van de Nederlandse vlassers over het prijsverloop heeft aangenomen. De vragen van de heer Vredeling waren gesteld naar aanleiding van de dumpprijzen, waartegen Rusland zijn vlas uitvoert. Het is verheugend, zo meent de bewindsman, dat thans in vlasserskringen zelf ernstige po gingen worden gedaan het geschokte vertrouwen te herstellen. Hij wijst er op, dat op het internationale vlas- congres in september werd besloten, dat van de totale behoefte in het ko mend seizoen slechts 10 pet. Rus sisch vlaslint zal worden verwerkt. Niettemin is minister Mansholt wel van mening, dat de vlasverwerkênde industrie rekening zal moeten houden met geleidelijke teruggang, omdat het beteelde oppervlak in Nederland afneemt. Over het aandeel van de export worden nog de volgende cij fers gegeven; van het in Nederland verbouwde produkt wordt 60 pet. als grondstof geëxporteerd; ca. 40 pet. wordt in Nederlandse industrie be werkt en daarna uitgevoerd, terwijl slechts 5—10 pet. uiteindelijk op Ne derlandse spinnerijen terecht komt. Doordat de garnalenvisserij zeer tegenviel, waren de uitkomsten van de visserij op de Zeeuwse stromen in juli j.l verre van fraai. De totale aanvoer heeft f 609.000 bedragen te gen f 643.000 in juli 1956, Er werd slechts 31.000 kg garnalen aangevoerd (231.000 kg) en de op brengst in geld was f 89.000 (f 381.000). Met de mosselen was het iets beter: die brachten f 431.600 op tegen f 370.300 één jaar eerder. Er werd voor f 43.600 tong verhandeld (f 17.300). Mosselcultuur De mossel visserij werd door 80 vaartuigen onregelmatig uitgeoefend. De visserij op de consumptiemosselên viel niet mee omdat zéér véél tarra werd geconstateerd. Ook bevonden zich veel pokken op de mosselen met als gevolg dat deze gezuiverd wer den met de molen. Op diverse perce len onder Ouddorp, Brouwershaven, Schelphoék en Klaauwers was mos selzaad gevallen, echter niet alleen op de leeg liggende percelen, doch ook op de percelen, die bezaaid wa ren met halfwas- of consumptiemos selen. De mosselkokerijen te Yerseke, Tholen en Bergen op Zoom werden weer in bedrijf gesteld. In de Wester- schelde werd door drie vissers uit Boekhoute 486 ton consumptiemosse len te Terneuzen gelost en vandaar naar België vervoerd. Zulks geschied de ook met 35.400 kg kokhanen. Door de vissers uit Vlissingen werd Gistermiddag hield te Goes in ,,de Prins" de onderafd. Zeeland van de centrale land- en tuinbouw-onderlinge haar laatste algemene vergadering, welke maar matig bezocht was. Bedoelde ..onderlinge" heeft name lijk tengevolge der reorganisatie van de bedrijfsvereniging voor het agra risch bedrijf, sinds januari 1957 geen taak meer bij de uitvoering der on gevallenverzekering. De voorzitter, ir Bruyning verwachtte, dat tegen het einde van dit jaar de reorganisatie volledig zijn beslag zal hebben' ge kregen. Het uitgebrachte verslag en het financieel overzicht over het boekjaar 1956 werden ongewijzigd goedgekeurd. Aan het verslag ontlenen wij het volgende'. Op 31 december 1956 bedroeg het aantal leden 2925. Het verzekerde loonbedrag beliep in het verslagjaar ruim 19.600.000.-. Van de 848 onge valsaangiften, welke in 1956 werden ontvangen, konden er 67 niet als be drijfsongeval of daarmede gelijkge steld letsel in behandeling worden genomen. Voor 1955 waren deze getal len respectievelijk 819 en 54. Er had den twee ongevallen met dodelijke af loop plaats. Door de leden moet over het boek jaar 1956 worden opgebracht bijna ƒ0.89 per ƒ100.- loon, benevens ƒ3.- per lid. Met de leden werd voorlopig reeds afgerekend op 1.30 per 100.- loonu. Bésloten werd, dat de restitutie van hét verschil ad 0,41 zal geschie den tegelijk met de verrekening van het liquidatiesaldo. hoofdzakelijk op vis gevist, aangezien de garnalenvisserij niet lonend was. Dit is dan ook de reden dat de vangst van de belangrijkste soorten bijvis, zoals bot, schar, schol en tong hoger was dan in de voorafgaande maand. Door een zestal vissers uit Ouddorp werd buitengaats in span gevist op ansjovis. Het resultaat was 860 kg an sjovis. Deze visserij was echter niet lonend. De vangsten van ansjovis in de we ren en van de komvisserij waren slecht te noemen. Er werd in totaal 5893 kg ansjovis aangevoerd met een opbrengst van f 5391.-. De afdeling Sas van Gent van de r.-k. Middenstandsbond en de Sasse Vereniging van Neringdoenden gaan dit jaar de handen weer in elkaar slaan. Gezamenlijk gaan ze namelijk van 22 november tot en met 6 de cember een grote winkelactie op touw zetten. Het herstel van de samen werking vorig jaar organiseerden beide middenstandsverenigingen elk een winkelactie zal ongetwijfeld voor het publiek de aantrekkelijkheid vergroten de inkopen in Sas van Gent te doen. En zeker zal dit het geval zijn nu de zaken op zo'n grootse ma nier worden aangepakt. Wat denkt U van een prijzenlijst ter waarde van f 2400,waarop o.a. een radio, was machine, bromfiets, haardkachel, enz. prijken? Interessant is, dat iedere dag de prijzen per geluidswagen bekend zul len worden gemaakt. Voor Sas van Gent wordt dit ongetwijfeld „de" gro te winkelactie van 1957. (Advertentie) Griephoest Keelpijn Zuiver Uw lucht wegen snel en grondig van vastzittend slijm en ziektekiemen met In Milaan is een vergadering ge houden van de internationale bond van organisatoren van wielerwed strijden. Nadat Jasques Goddet als president was herkozen, werd de of ficieuze kalender van de belangrijk ste internationale wedstrijden en ron den voor 1958 vastgesteld. Het kalendercongres van de inter nationale wielrenunie, de U.C.I., dat 29 november in Zürich wordt gehou den, zal zijn goedkeuring aan dit ontwerp moeten hechten. De voorlopige agenda ziet er als volgt uit: Maart: 8: Milaan - Turijn; 10: Pa rijs - Nice; 19: Milaan San Remo; 23: Nationaal wegcriterium van Frankrijk; 30: Ronde van Vlaande ren. April: 6: Gent - Wevelghem; 7: Cri terium van het Volk: 911: Drie daagse van Antwerpen: 13: Parijs - Roubaix; 19 en 20: Weekeinde van de Ardennen (Waalse Pijl en Luik - Bastenaken - Luik); 27: Parijs Brussel; 30 april15 mei: Ronde van Spanje. Mei: 4: Stan Ockers-prijs: 811: Vierdaagse van Duinkerken; 811: Ronde van Romandië; 1218: Ronde De fabriekarbeider William Ocal- laghan uit Cardiff en zijn vrouw zijn hoogst verbaasd over de mededeling van Marlon Brando's bruid Anna Kashfi dat zij niet hun dochter is, maar in Calcutta uit Indische ouders is geboren. Volgens haar zeggen is zij pas in 1952 met de Ocallaghans naar Cardiff gekomen, maar buren in die stad herinneren zich de aankomst van Anna in 1947, het feit da' zij enkele jaren een kloosterschool heeft bezocht en dat zij in een slagerswinkel als caissière heeft gewerkt, alles voor 1952. In het afgelopen weekeinde is de radio-actieve neerslag in het gebied van Londen 20 maal zo groot geweest als normaal, al dus heeft het Britse gezags orgaan voor atoomenergie mee gedeeld. Dit is veroorzaakt door het ongeluk in de plutoniumfabriek in Cumberland. Een woordvoer der van het gezagsorgaan ver klaarde dat er absoluut geen gevaar voor de gezondheid be staat. ®ers^e metingen werden ver- richt door de Kodakmaatschappij. Zij gaf haar bevindingen door aan het gezagsorgaan, die ze bevestigde. ,,De vergroting is van geen bete kenis met betrekking tot de totale hoeveelheid radio-activiteit die altijd aanwezig is aldus de woordvoerder Op 6 november zal te Goes, in de algemene vergadering der Kamer van Koophandel, drs. B. Udink uit Rotterdam, verbonden aan de Ka mer van Koophandel aldaar, een cau serie houden over de Europese eco nomische samenwerking en dito ge meenschap. van zuidoost-Frankrijk; 18: Parijs- Valenciennes; 18 mei8 juni: Ronde van Italië; 24-26 mei: Midi Libré. Juni: 1: Bordeaux Parijé; 310 Dauphiné Libéré; 8: Parijs Limo ges; 1421: Ronde van Zwitserland; 15: Boucles de la Seine: 22.: Nationa le kampioenschappen in diverse lan den; 26 juni19 juli: Tour de France. Juli: 29 Juli6 aug.: Ronde van het Westen. September: Grote prijs der Naties. Oktober: 9: Parijs - Tours; 19: Ronde van Lombardije. Een typisch staaltje van de liaast hopeloze toestand, waarin de aard appeltelers zich bevinden, heeft zich in Steenbergen - het centrum van de aardappelteelt - afgespeeld. De landbouwer Vogelaar liet via de plaatselijke omroeper weten, dat ieder die interesse had op zijn land gratis en voor niets aardappelen mocht komen rapen. De aardappelen - het waren bintjes - waren reeds ge licht, zodat men ze maar voor het oprapen" had. Het was een terrein aan de Schans- dijk. 20 gemet groot. Per gemet kunnen gemiddeld 250 mud aard appelen geraapt worden. De heer Vogelaar vond het zelf niet lonend, omdat 2/3 van het totaal gerot was. Wanneer de goede geraapt werden, had hij nog het voordeel, dat de aardappelen in het voorjaar niet bo ven zouden komen. Wapt wat bleef liggen werd ondergeploegd, daar het land zaaiklaar gemaakt moest wor den. Talrijke Steenbergenaren heb ben van het totaal gerot was. Wan neer de goede geraapt werden, had hij nog het voordeel, dat de aard appelen in het voorjaar niet boven zouden komen. Want wat bleef lig gen werd ondergeploegd, daar het land zaaiklaar gemaakt moest wor den. Talrijke Steenbergenaren heb ben van het buitenkansje hun winter voorraad op deze goedkope wijze aangevuld te krijgen en gretig ge bruik gemaakt. Voor eventuele lief hebbers dient wel vermeld te wor den. dat op het betrokken perceel de wintertarwe al ingezaaid wordt! Op de Antwerpsestraatweg ter hoogte van de Beukendreef onder de gemeente Woensdrecht werd gister morgen de ongeveer 60-jarige S. uit Hoogerheide geraakt door een van de lading losgeraakte balk op een vrachtauto van een Tilburgse hout handel. S. was per fiets, met daar achter een karretje gebonden, suiker bieten, die op de weg waren geval len, aan het verzamelen. Terwijl de vrachtauto, die in Se richting Zeeland reed, hem passeerde werd de man zodanig door de losgeraakte balk ge raakt, dat hij na medische en gees telijke hulp in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom moest worden opgenomen. De bestuurder van de vrachtauto had het ongeval niet opgemerkt. Een achteropkomen de automobilist poogde al eerder de vrachtautobestuurder op de losge raakte lading opmerkzaam té maken, doch hij slaagde daarin pas, toen het ongeluk al was gebeurd. Medische hulp werd verleend door dokter Dék kers uit Osscndrecht. Voor eventuele geestelijke bijstand was kapelaan van Leeuwen uit Hoogerheide onmiddellijk ter plaatse. In de reserve le klasse moest Vlis singen 2 de leidersplaats weer af staan aan Taxandria 2. De Oisterwij- kers behaalden namelijk een stevige 40 overwinning op Willem II 3, ter wijl de Scheldestadbewoners zich in Waalwijk onverwachts de beide pun ten lieten ontfutselen door WSC 2. Zij moesten ook de tweede plaats afstaan aan Middelburg 2, dat ;n Vlissingen van Zeeland Sport 2 de volle buit opeiste (35). NAC 3 en PSV 3 scoorden elk een maal, ter wijl Noad 3 en Helmondia 3 ook al eerlijk deelden (2—2), Door deze uitslagen ziet de stand er nu als volgt uit. Taxandria 2 5 9 Will. II 3 5 4 Middelb. 2 5 8 NAC 3 5 4 Vliss. 2 6 8 Helm. "55 3 4 3 PSV 3 5 6 Zeel. Sp. 2 3 2 WSC 2 4 5 Brabantia 2 4 1 Noad 3 4 4 Goes 2 4 0 Hulst 2 doet het in de reserve 2e klasse B uitstekend. Ook nu verspeel de hét geen puntje, want het stuurde Corn Boys 3 met een 30 nederlaag naar huis. Voor de Sassenaren bete kende dit het eerste puntenverlies en zij moesten zelfs de tweede plaats nog afstaan aan Roosendaal 2. Vlis singen 3 bleef met ruime cijfers de baas over Terneuzen 2 (83), waar door de rood-witten nu met Corn Boys 2 en Alliance 2 de derde plaats delen. Axel 2 boekte de eerste winst, want Hontenisse 2 moest met een 32 nederlaag naar huis. De Axelaren konden hierdoor de rode lantaarn af staan aan Middelburg 3. De stand is hier: Hulst 2 5 10 Axel 2 4 2 Roosend. 2 3 6 Hontén. 2 5 2 Alliancé 2 4 6 RCS 2 4 1 Vliss 3 4 6 Terneuzen 2 5 1 Corn B. 2 4 6 Middelb. 3 2 0 Rapide gelijk met Waranda Dé Hulstenaren zijn er niet in ge slaagd ook deze zondag als overwin naars uit de strijd te komen. De voorsprong van 10 in het begin ver kregen werd nog voor de rust teniet gedaan, terwijl ook de 21 voor sprong door Waranda 10 min. voor het einde werd omgezet in 2—2. De laatste 10 minuten zat Rapide steeds voor het doel van de club uit Ooster hout. maar verder dan enkele straf- eorners brachten ze het niet. Rapide I (dames) verloor van Wa randa met 32. Voor de rust was Rapidé sterker en nam een 20- voorsprong, maar de Brabantse elf, bleken over meer adem te beschik ken. ZATERDAG 2 november zal in Rot terdam ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van de Ned. Volley- bal-bond een nationaal toernooi worden gehouden, met deelneming van verenigingen uit land. De inzet van de STEM-toto is voor de zoveelste maal begon nen met een voorspoedige groei. Aangezien namelijk de opdracht van vorige zondag te zwaar bleek is de prijs voor de volgende wedstrijddag gestegen tot 75,genoeg dus om er weer ernstig naar te trachten. Overigens moet er het nodige koffiedik aan te pas komen, want zo gemakkelijk maken de voetbalelftallen het hun „poolende" supporters nu ook weer niet. Ook ditmaal zullen echter duizenden en nog eens duizenden hun geluk weer beproeven. Zoals li weet, moet Ingevuld wor den: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel 1. leder kan aan onze Stem-Toto deelnemen 2. De deelneming is geheel gratis. 3. Men kan het hiernaast staande Toto-formulier gebruiken en oj. een briefkaart plakken; echter 's het óók geoorloofd de wedstrij den op een briefkaart over te schrijven. 4. Frankermg van Briefkaarten, die op één van onderstaande adres sen worden ingeleverd, is niet nodig. Dit moet natuurlijk wei met briefkaarten geschieden, die per post verzonden worden. 5. De inzendingen moéten uiterlijk a s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnen gekomen formulieren worden terzijde gelegd. 6. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. 7. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formuiier, worden afgelast, blijft het be drag dat beschikbaar is, staan tot de daarop volgende week. Blauw WitSparta S.C. Enschede—NAC PSV—BW AjaxAmsterdam MVVGVAV Willem IIHelmond RBC—EDO EmmaLonga WilhelminaEBOH ZeistDosko Reservewedstrijd: Rapid J.C.—NOAD Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten. Die vindt U maandag morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen wor den ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, BREDA. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. het gehele Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Aardenburgs gemeentelijk zwem- cad heeft in het afgelopen seizoen verscheidene records gebroken of schoon deze zomer toch geen bijzon der mooie is geweest. Allereerst werd deze zomer het grootste aantal bezoe. Kers geboekt in de 6 jaren van zijn cestaan. In totaal kwamen er 26920 personen een bad nemen. Het vorige „rLc°rduw®'d behaald in 1955 toen er j baders kwamen. Vooral de jeugd blijft een grote belangstelling vnnr hot 7ii-m-rtUa^i - l. i_ 1. 7—i aan deel met een aantal leerlingbe- zoeken van 1841. Ook het maandrecord en het dag record werden gebroken. De drukste maand was juli met 9990 bezoekers, tegen het oude record van augustus 19a5 met 9507 bezoekers. De drukste dag was 6 juli 1957 met 769 bezoekers op een dag tegen 26 juli 1956 met 673 bezoekers. Ook het diplomazwemmen trok een giote belangstelling. Er werden niet Zwembond, terwijl er in totaal 65 no„„ afgelopen jaar 12168 meis. es en 9606 jongens tegenover slechts 5 dames en 1432 heren. Vooral het oezoek van Belgische jongens en meisjes uit Maldegem en Middelburg jn Vlaanderen was groot. In het afge- lopen seizoen werd ook grote aan dacht besteed aan het schoolzwem men. In totaal namen 5 schalen uit Aardenburg, Eede en Oostburg daar- schooldiploma's werden behaald door leerlingen van de diverse scholen die werden uitgereikt vanwege het'mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. In de loop van de maand augustus werd de 100.000e bezoeker geregis treerd. Naar wij vernemen heeft de Dienst Bouwtoezicht West-Brabant bezwaar gemaakt tegen de plannen, die een Belgische firma heeft ingediend voor de bouw van plastic bungalows in Putte. De plannen voldoen niet aan de welstandseisen, terwijl zij in strijd zijn met de bepalingen van de bouw verordening. Onlangs maakten de Planologische Dienst en de Prov. Waterstaat be zwaar tegen de bouw van deze plas tic-city aan de Provincialeweg in Putte. Momenteel liggen de voorbe reidende werkzaamheden voor deze bouw stil. In het Nederlandse elftal voor de wedstrijd Schotland—Nederland voor spelers tot 23 jaar (woensdag te Edinburg) is een wijziging gekomen. Linksback Kraay (DOS) moet we gens een blessure thuis blijven. In zijn plaats zal Althof van Blauw Wit de reis meemaken. Voetbalprogram gewijzigd ln het voetbalprogram voor aan staande zondag is in de tweede divi sie A alsnog ingelast de wedstrijd Baronie-UVS. Bij de amateurs is slechts één wijziging: In de derde klas D gaat RKFC-Btervliet niet door. Te Goes hield ,,de Bromvlieg" de jaarlijkse oriënteringsrit, vooral voor wedstrijdcommissarissen en contro leurs. De uitslag was: 1 J. Kuypers, Kloe- tinge. 2 L. Vuyk, 3 P. Schrier, 4 B. Hollestelle, 5 J. Rouw, 6 J. Bleuzé, allen te Goes. Dat bij de vierde internationale wallenloop te Hulst de Belgische deelnemers volledig ontbraken is in hoofdzaak het gevolg geweest van de vele langeafstandwedstrijden en cros ses dte eveneens op deze dag in Bel gië werden gelopen. Was dit voor de organiserende vereniging R.K.H.A.V. Hulst een teleurstelling, de wedstrij den zelf waren hierom niet minder fel. Het hoofdnummer werd nu zoals reeds gemeld een volkomen open wedstrijd tussen de beide rivalen in de top der Nederlandse atletiekwe- reld. te weten Hein Cujé van E.M.M. en Wim Roovers van THOR. Cujé trad als overwinnaar uit het strijd perk. waardoor hij het bezit van de wisselbeker voor een jaar prolon geerde. Ongetwijfeld zal de nog jonge Cujé er voor zorgen, dat R.K.H.A.V. Hulst na volgend jaar de hand zal moeten leggen op een nieuwe beker voor dit sportevenement. Trappelend van ongeduld stonden om drie uur de C-junioren aan de startlijn, voor een eigen wedstrijd over 1000 meter. Bij het startschot stortten zij zich enthousiast in de strijd. Bij het wederinkomen van de Gentsestraat na het wallentraject, slaagdén C. de Bruyn en W. van Dors- selaer erin geheel alleen aan de lei ding te komen, doch op de laatste 100 meter schudde de veelbelovende jonge atleet dé Bruyn. van Dorsse- laer finaal van zich af. om met een ruime voorsprong van pl.m. 10 meter te zegevieren. Aardige wedstrijd Onmiddellijk daarna werden de B- junioren aan de startlijn geroepen. In een aardige wedstrijd werd Cas Mul der van E.M.M. wederom op overtui gende wijze winnaar in de tijd van 8.41.5 over het 2200 meter lange par koers. Goede tweede werd J, Leen- houts van 't Zwin, de THOR-atleet H. Malipaard en de jonge Lossie van RKHAV. Hulst, stoven respectievelijk als derde en vierde over de finish. H. de Bruyn van RKHAV Hulst werd vijfde. Voor de wedstrijd der A-junioren bestónd grote bélangstelling, omdat daarin startté de Hulsterse kansheb ber W. Biesbroeck, die zo graag voor eigen publiek een behoorlijk resul taat zou boeken tegenover zijn eeuwi ge rivaal R. Mondeel (EMM), De laatste liet weinig twijfel bestaan omtrent zijn superioriteit en finishte alleen en onbedreigd. Ruim drie se conden na hem kwam Heijdens van Zeeland Sport in een nijdige eind sprint met J. Plasman van Olympia over de meet. De sympathieke Hul stenaar legde beslag op de vierde plaats. De vijfde plaats was eveneens voor een Hulstenaar. Het was P. Picavet, die zich met groot élan over de finish stortte. In het slotnummer over de 5000 meter maakte de Middelburgse atle tiekvereniging EMM de clubzege vol ledig door het feit, dat Hein Cujé ge decideerd zegevierde op zijn rivaal ■Wim Roovers van THOR. T op-atleten De vereniging St. Chrysostomus houdt woensdagavond een openbare les over spreken in het openbaar in Breda, Roosendaal en Bergen op Zoom. In Dongen zal een dergelijke avond gehouden worden op 28 okto ber. In de kopgroep van de 1ste klasse A van de afdeling Zeeland van de KNVB is wel enige wijziging gekomen. Hét aantal koplopers werd gereduceerd tot drie met ieder acht punten, terwijl er geen enkele ploeg meer zonder verliespunten is. IJzendijke kreeg na melijk, op eigen veld nog wel, de eerste nederlaag te incasseren van Lewedorpse Boys (0-3). Kruiningen kwam, ook al in eigen huis, tegen Koewacht niet verder dan een' 2-2 ge lijk spel. Intussen is Kruiningen als enige ongeslagen ploeg overgebleven, al bezet het op het ogenblik de vierde plaats. Aan de kop gaan nu Lewedorpse Boys, Noormannen en Schoondijke. Schoondijke eiste van Walcheren de volle buit op (2-6). Domburg haalde de eerste puntjes binnen door een 2-1 zege op het bezoekende Vogelwaarde. In de 1ste klasse B trok Brouwers haven bij Dreischor aan het kortste eind (2-1) en daardoor kon Renesse 2, dat op eigen veld tegen Burgh 2 geen fout maakte (6-2), alleen op de eerste plaats komen. In 2A bleven Groede en Retranche- ment samen de leiding delen, onge slagen en zonder verliespunten. Toch kregen zij het ditmaal geen van beide cadeau. Groede kwam op eigen veld te "en Zeeland Sport 4 maar net aan de beide punten (3-2) en Retranche- ment won, ook al voor eigen publiek, op het nippertje van Biervliet 2 (5-4). In 2B had koploper Philippine wei nig moeite met Kruiningen 2, dat op eigen veld^met 0-15 verpletterd werd en daardoor alleen lantarendrager werd. Cortgene had het bij Sluiskil 2 niet bepaald gemakkelijk, maar bleef tenslotte door een benauwde 2-3 zege ongeslagen en zonder verliespunten op de tweede plaats. Yerseke 2 ver overde de derde plaats, want Hans- weertse Boys 2 moest met een 6-4 nederlaag naar huis. In 2C begon Dreischor de competi tie met een 2-6 nederlaag tegen het bezoekende Brouwershaven 2. Patrijzen 2 en Schoondijke 2 bleven samen aan de kop van 3A. Patrijzen 2 stuurde Zeeland Sport 5 met met 5-2 nederlaag naar Vlissingen terug en Schoondijke 2 eiste bij Walcheren 2 de beide punten op (0-4). Retranchement 2 werd door Middelburg 4 weer wat steviger op de onderste plaats ge drukt (8-2). IJzendijke 2 en Lewe dorpse Boys 2 scoorden elk twee maal zodat de buit eerlijk verdeeld werd. Hulst 3 verspeelde nog geen enkel puntje en staat stevig op de eerste plaats in 3B. Ditmaal moest RIA 2 er in Westdorpe met niet minder dan 0-7 aan geloven. Goes 4 verpletterde het bezoekende Patrijzen 3 met 11-2 en deelt nu de tweede plaats met Corn Boys 3. Koewacht 2 was net niet opgewassen tegen Hontenisse 3, dat door een 1-2 overwinning de eerste punten binnenhaalde. Deze top-atleten hebben de hele wedstrijd gemaakt en het atletiek- kennend publiek heeft genoten van de soepele gang en de wedstrijdrou tine van deze twee uitzonderlijke at leten, die schijnbaar volkomen fris door de finish gingen. Bijna was Cujé bij de aanvang van de wedstrijd uit zijn cadans geraakt, toen een onop lettend toeschouwer plotseling de straat overstak en Cujé deed struike len. Derde werd J. Perdaens van THOR, op de voet gevolgd door J. Schillemans van Olympia '47 Hal steren. De winnaar van de wallen loop '54 C. Malipaard van THOR, werd negende, achter de Hulstenaar J. Picavet, die voor het eerst na een lastige spieraandoening in het strijd perk was getreden. GOES, 21 okt. Groenten: krop sla B2 6-12, komk. B2 8-15, torn. A 34. bl.kool Al 43, A2 16-33, BI 21, afw. 10-30, wortelen 14, kroten 4-11, and. 8-10, gr. sav.kool 14-15, r.kool 8-14 dubb. pr.bonen 45-68, prei 10-13, uien 5-8, knolseld. 7, black alicante 202-206. s-HERTOGENBOSCH, 20 oktober. Op de pluimveemarkt van gisteren werden aangevoerd 25000 stuks. Kip pen (witte) van f 1.801.90, kippen (gekleurd) f 1.701.80, slachtkuikens f 1.902, alles per kg levend gewicht. Oude hanen f 34.25, tamme konijnen f 4.5010, hazen f 58, alles per st. De aanvoer van kippen was minder, handel willig, prijzen vast. Slacht kuikens: aanvoer beperkt, handel re delijk goed, prijzen bleven ruim ge handhaafd. De handel in oude hanen verliep vlot met weinig verandering ir. prijzen. De aanvoer van tamme konijnen was groot, de handel goed, de prijzen stabiel. KAPELLE. 21 okt. Goudreinette h85 78. h75-85 77—78, h65-75 71, 2 55. k 60. fabr. 55; jonathan st70-75 73, st65-70 71, h75-80 71, h70-75 69—70, h65-70 66—67, h60-65 59—60, 2 50, k 56; sterappel h65-75 81, h55-65 69, 51; cox orange p. k 78; laxton superbe h80-85 70, h75-80 71, h70-75 73. h65-70 72. h60-65 60. k 60, f 45; comt. de paris h65-75 85, h55-65 73, 2 45, k 59, f 44: st. remy h75-85 61, h65-75 59, 2 55, k 53, f 48: zoete ermgaard h grof 68-75, 1 64-69, 2 42-50, k 50-55, f 40-49; gieser wildeman h grof 67-68. hl 59- 63, 2 50, k 61, f 50; jonathan f 40-49 zw. wijnpeer 1 56-64, cox or. f 59, kleipeer 1 grof 56, 1 50, gold, delici ous 1 grof 87-102, 1 71-83, k 67-84, f 41-53, zoete campagne 1 grof 64, 1 61, 2 42, k 47. f 28; lamb, calville 1 grof 71-74, k 44, pondspeer 1 51, f 45. br. a. lucas 1 grof 80, zure kroetappe- len 40, bl. druiven 1 179-180. 2 151. bramen p. doos 2 28-47, ind. 115 p. kg; aardapp. 1 11, dubb. bonen 25-68, bl kool 10-22, torn. 30-51, rJtool 11, and. 10-15, prei 10-16. w.kool 10, spruit- kool 22-45, sav.kool 18. ROTTERDAM, 21 okt. Aanvoer in totaal 1761, vette koeien en ossen 1011, varkens 750. Prijs in centen p. kg. Vette koeien le kw. 290-300, 2e kw. 260-280, 3e kw. 250-260. Varkens 164, 161, 158. Vette koeien aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen onveranderd, prima's boven notering. Varkens (lev, gew.) aanvoer groter, handel lui, prijzen lager, prima's bo ven notering zware van f 1,50-1,52 p. kg- ROTTERDAM, 21 okt. Binnen landse granen, ochtendbeurs (offici euze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, rode op vocht- conditie voor de prima uitgezochte 28,70, doorsnee kw. 28.55; voedergra- nen prijshoudend. Zomergerst 24.75- 26, extra 26,75, Haver, naar kleur en droogte 23-24,50, extra blanke 25. Rog ge, naar vochtgehalte 19.50-20,50, bak- rogge ca. 21,25. Peulvruchten, gr. erw ten met weinig handel ca. 36. schok kers 54,50, bruine bonen, mits droog f 67,50. ROTTERDAM, 21 okt. Klei-aard- app 35 mm opwaarts eigenheimers 10-20, bintjes 9-11,50, bevelanders 14- 15. furore 15-18, meerlander 13-15. IJsselster 11-13. Export bintjes van de kleigrond 35 mm opwaarts gesor teerd in twee maten: geen aanbod. Zandaardapp. 35 mm opwaarts, eigen heimers 9-12, libertas 9-11, gieneke 7-9. Voeraardapp. 2, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaar- den vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. TERNEUZEN, 21 okt. Sla 3-10,30 bl.kool 10-33, afw. 10-15, knolseld. 5-6, peen 20-22, and. 10-22. princ.bonen 80- 90, sabo 93, kroten 13-15. r.kool 8-9, sav.kool 13-17, w.kool 10-12. waspeen 20, breekpeen 12, prei 10-16, torn. 20- 40, uien 18-21, goudreinette h2 54-55, k 62, f 53, kroet 48; jonathan stm.60- 65 6567, m55-60 61, hl m60-65 61 65, m55-60 55, h2 50, k 64, f 51, kr. 31, WAALWIJK, 21 okt. Er is van de inlandse huidenmarkt nog steeds geen verandering te melden. De prij zen blijven vast en er is goede vraag voor de inlandse looierij en voor ex port. Afvallen, vooral liezen, zijn schaars, daar deze vlot worden ge kocht. Op de zoolleermarkt zijn de zaken rustig. De voorraden bij de looiers zijn beduidend gestegen. Voor afvallen bleef de vraag goed en de prijzen zijn vast. Voor de reparatie branche wordt nog steeds goed ver kocht. Voor overleer bleef de vraag onveranderd kalm. De schoenfabrie ken kopen slechts matige koeveelhe den voor onmiddellijke behoefte, ter wijl deze Industrie over het geheel nog niet aan haar volle produktie toe is. Konstanz 333 2)Rheinfelden 209 1); Breisach 128 10)Straats burg 208 9); Maxau 382 1); Mannheim 217 (+1); Mainz 239 (+3); Bingen 158 (onveranderd)Kaub 165 1); Trier 171 (+39); Koblenz 175 (onveranderd); Keulen 135 (-4); Ruhrort 334 (onveranderd);, Lobith 946 2); Nijmegen 734 S); Arn hem 763 (—1); Eefde IJssel 314 6)Deventer 224 4)Monsin geen opgave; Visé 4996 (J-5); Borg haren 3948 (+10); Belfeld 1124 (+3); Grave beneden de sluis 486 (+8), De gepeilde minste waterdiepten welke heden worden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centi meters: IJsselkop Heveadorp 230; Heveadorp Amsterdam Rijnkanaal 205; Amsterdam Rijnkanaal - Lek- kanaal 230; IJsselkop - Doesburg 205; Doesburg Zutphen 295; Zutphen - Eefde 260; Eefde Spoorbrug De venter 260. Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St. Andrie 315 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nij megen is in de komende nacht ge stremd van 20 tot 6 uur.

de Stem | 1957 | | pagina 11