WYBERT VA LD A rz Beg roting Hoedekenskerke werd met pijn sluitend gemaakt DUUR SOUVENIR Jacht gestrand voor haven van Breskens Een klein brokje „Simpele Waarheid" Drie nieuwe korfbal kampioenen in Zeeland Wonder van Fatima herdacht Schipper te Sas van Gent verdronken Vogels lusten ook appels Kring Middelburg der K.Y.P. koos dubbel kringbestuur Z- Vlaanderen Voet DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 21 OKTOBER 1957 Wachthuisje voor buspassagiers Smokkelaar met 240 kg boter gepakt te Eede Tien jaar S.C.S. te Terneuzen gevierd GRIEP! Gebruik regelmatig Schip bij Bath omhoog gevaren Hoogwaterstanden De leiding van de Centrale Personeelsdienst Opnieuw subsidiëring van proefnemingen bij verletbestrijding Opvarenden gered Voorrangsweg aangewezen Officiële publikatie Walcheren MIDDELBURG TEGEN GRIEPHOEST Zeeuwse handbal- competitie smrui'tKORT Zuid-Beveland GOES Feestavond Kajotters TERNEUZEN examens AGENDA Vandaag Morgen Neder van door In de jongste raadszitting te Hoedekenskerke ontspon zich enige discussie over het voorstel van B. en YV. een wachthuisje voor buspassagiers te Kwadendamme te bouwen. De heer Boone laakte het feit, dat de gemeente hier moet opdraaien voor de kosten van een betere busverbinding, waarvan niet alleen de inwoners van Kwadendamme profiteren, doch de gehele ,,Zak" van Zuid-Beveland. De voorzitter zei, dat B. en W. de bezwaren van de heer Boone ten volle delen. Dit argument is ook aangevoerd tegen over de A.M.Z., doch een verzoek tot het verlenen van een bijdrage, dat door dit bedrijf aan de besturen van de belanghebbende gemeenten Is ge richt heeft niets opgeleverd. Voorts werd de vraag gesteld of de bus niet weer over het dorp kon rtjden.In dit geval zou men van het bouwen van een wachthuisje kunnen afzien. De voorzitter antwoordde, dat hierop geen kans is. Nadat bekeken is of de ingang noord, oost, of west moet worden gemaakt wordt besloten tot de bouww van dit wachtlokaal aaii de Siguitse- dijk, ter hoogte van de smederij van de Hundersmarck. Op voorstel van B. en W. werd besloten het verzoek van A. Huijzen om een bijdrage in de kosten van aansluiting van zijn woning op het elektriciteitsnet van de P.Z.E.M., af te wijzen. De noodkabel, via welke de stroomvoorziening plaats vindt, zal moeten verdwijnen, waardoor ver zoeker in vrij hoge kosten zal vallen, omdat zijn woning een eind van de weg ligt. De voorzitter zei, dat de inwilli ging van het verzoek aanzienlijke consequenties met zich kan brengen. Afwijzend werd ook beschikt op het verzoek van de Herv. kerk om subsidie voor het geven van gods dienstonderwijs op de openbare school omdat dit onderwijs daar taak is voor de kerk. Ook de handbalvereniging O.D. 3 te Kwadendamme kreeg nul op re kest. Wel werd besloten om het ka tholiek en protestants maatschappe lijk werk een subsidie van 20 cent per katholieke en protestantse inwo ner te geven. Op voorstel van B. en W. werd met algemene stemmen besloten de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid te verzoeken de ge meente met ingang van 1 januari 1958 te ontslaan van de haar toebedeelde taak in het kader van de wederop bouw tengevolge van de verwoestin gen van de laatste oorlog. Voorts werd de heer H. Arendse met ingang v^n 1 september be noemd tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school. Hierna werd de oegroting der ge meente voor het jaar 1958 aange boden. Hoewel het met aanwending Ambtenaren der I. en A. te Eede hebben in samenwerking met de - centrale velddienst een Belgische personenauto overmeesterd. Daarbij werd 240 kg roomboter aangeslagen. De personenauto, bestuurd door de 27-jarige N. S. uit Eede, werd tot stoppen gedwongen op de Dopersdijk te Eede, doordat de bestuurder van de auto der centrale velddienst zijn wagen vlak voor de aankomende Belgische auto wist te plaatsen. Ont snappen was hierdoor onmogelijk. De direct toegesnelde douanebe ambten wisten na een korte worste ling S, te overmeesteren en te arres teren. Geboeid werd hij weggevoerd. van bijzondere middelen gelukt is deze begroting sluitend te krijgen, vertoont hij in feite een tekort van ongeveer f30.000, Bij de rondvraag zei de heer Boone gehoord te hebben dat het publiek zich bij een van de eerste trouw plechtigheden in het nieuwe gemeen tehuis wanordelijk heeft gedragen. De voorzitter is het gedeeltelijk met de heer Boone eens. Gedurende de trouwplechtigheid is het publiek stil geweest, maar na afloop vermengde het zich gedeeltelijk met de brui loftsgasten. Dit is echter het gevolg geweest van tegenstrijdige aanwwijzin gen. Thans is het zo geregeld, dat het publiek zich voor de bruiloftstoet naar de commissiekamer begeeft en deze pas weer verlaat als alle brui loftsgasten de trouwzaal hebben ver laten..Mocht de aanwezigheid van het publiek hinderlijk zijn, dan zal hij niet nalaten dit de toegang te ont zeggen. Nogmaals verzocht de heer Boone het houtgewas bij de woning van de de wed. Bolier te doen verwijderen, nu dit gedeelte van de Oude-weg zal blijven bestaan. De voorzitter zei toe met de provincie over deze zaak te zullen spreken. De 54 jaar oude schipper v. d. Wal is zaterdag in 't kanaal Gent-Terneu- zijn verdronken. Hij lag met z'n schip l'Avenir ter hoogte van de suikerfa briek te Sas van Gent voor het laden van suiker. Op onnaspeurbare wijze is Van de Wal overboord geraakt. Onmiddellijk heeft men getracht de man te helpen, maar dat lukte niet. Toen men tenslotte met dreggen suc ces had, was de drenkeling al over leden. Wegens het feit dat de studieclub Schilders in Nederland 10 jaar be staat hield de afdeling Z.-Vlaanderen „Van d'Ee tot Hontenisse" een fees telijke bijeenkomst in hotel Des Pays Bas te Terneuzen. Deze bijeenkomst werd geopend door de heer A. Fran se, die speciaal de Amsterdamse stu dieclubgenoten de heren F. Sluyter en G. Groeneveld jr. welkom heette. Deze vertoonden een door hen zelf opgenomen geluidsfilm „10 jaar SCS in Nederland". In deze film werd een overzicht gegeven van de hui dige opleiding tot schilder, een ex cursie naar een verffabriek en een driedaagse cursus op de Volkshoge school te Bergen. De prijswinnaars van de plaatse lijke studieclubwedstrijd werden in de pauze bekend gemaakt. De heren W. Wögener te St. Jansteen, J. Duste te Oostburg en A. Bruyns te Sluis kil, respectievelijk winnaars in klas se C. B en A. Zij ontvingen ieder een beker. Voor de fendelijke wedstrijd waren het de heren Riemens te Ter neuzen en W. Wögener te St. Jan steen die ieder een waardevolle pas serdoos kregen. Na de pauze werd door de heren Sluyter en Groeneveld een door hen zelf vervaardigde kleurenfilm over Joego-Slavië vertoond. (Advertentie) Alleen in doren met Wybert-beeldmerk Dat de vogels ook wel van appels houden, wordt op het ogenblik weer eens duidelijk bewezen in de Zeeuw sefruitboomgaarden. De laatste week zijn de vogels hier namelijk gekomen en plaatselijk wordt vrij grote scha de aangericht. Overal wordt lustig in gepikt en het gevolg is dat er een groot aantal appels komen die van eerste klas kwaliteit teruggaan naar hoogstens fabriekskwaliteit en meest al zelfs naar de kroet. Overal worden gaten ingepikt. Als de dieren het slechts hielden bij één vrucht en die helemaal opaten dan zou het nog wel gaan. maar dat gebeurt juist niet„Er zijn reeds heel wat kwekers, welke noodgedwongen over moesten gaan tot het plukken van de vruchten. Met name geldt dit voor het ras Golden Delicious. Deze laatrijpende appel laat men het liefst zo lang mogelijk hangen om te bereiken dat de kleur mooi geel wordt. Overal hangen nog vruchten van dit ras, maar nu de vo gels hier naar toe zijn gekomen, zal het toch nog maar heel kort duren of de laatste appels in de Zeeuwse boomgaarden zijn weer geplukt. Met de peren is het reeds gebeurd. Het Liberiaanse tankschip Cassian Sailor, groot 9796 brt. geladen op weg naar Antwerpen is zondagmorgen omstreeks half 2 tijdens dikke mist bij Bath op de „Konijnenschor" om hooggevaren. Uit Vlissingen Antwer pen en Terneuzen voeren sleepboten ter assistentie uit. Omstreeks kwart over twaalf zondagmiddag gelukte het aan zes sleepboten de gestrande tan ker weer vlot te brengen. Het schip werd naar Antwerpen gebracht. Morgen, dinsdag 22 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 1.51 en 14.02 uur, te Terneuzen om 1.10 en 13 23 uur en te Vlissingen om 0.40 en 12.53 uur. (Advertentie) Het vissersvaartuig B.R.28 (schip per A. v. Haneghem) bracht een grote 3-blads propeller van een verongelukte Amerikaanse bom menwerper uit de afgelopen oorlog aan de wal. De schade aan de vis- kor is heel wat groter dan dit souvenir op zal brengen. Zoals eerder gemeld is de minister van Binnenlandse Zaken voornemens de centrale personeelsdienst ingrij pend te reorganiseren. De uitvoering hiervan is thans in studie. Hangende deze studie heeft de mi nister van Binnenlandse Zaken, al dus vernemen wij van bevoegde zijde, goedgevonden, dat de directeur van de centrale personeelsdienst de heer D. W. Walkate, die ernstige be zwaren tegen de voorgenomen reor ganisatie heeft en daaraan moeilijk kan medewerken, de dagelijkse lei ding van zijn dienst voorlopig over draagt aan de directeur van de rijkspsychologische dienst dr. F. J. E. Hogewind. In het komende winterseizoen stelt het rijk 400.000 beschikbaar voor de bevordering van het doorwerken in het bouwbedrijf bij ongunstige weers omstandigheden. Dit bedrag is be stemd voor de subsidiëring van proef nemingen bij een beperkt aantal wo ningbouwcomplexen met extra voor zieningen ter bestrijding van vorst-, regen, en lichtverlet. De proefnemingen hebben tot doel de ervaringen af te ronden, welke in de afgelopen winter op 62 gesubsi dieerde proefobjecten werden opge daan. Voor rijkssubsidies was toen twee miljoen gulden beschikbaar, maar door het buitengewoon zachte weer is daarvan niet meer dan onge veer anderhalf miljoen besteed. Bij de thans te subsidiëren proef nemingen zullen de voorlopige richt lijnen voor het doorwerken bij minder gunstige weersomstandigheden van de studiecommissie weersinvloeden Op een zandplaat voor de haven van Bre&iKns is zondagavond om streeks negen uur het jacht „La Belle Poule", thuishorend in de Belgische haven Ostende, gestrand en ln korte tijd onder water verdwenen. De acht opvarenden konden worden gered, zjj het dat dit niet zonder spanning verliep. Onmiddellijk nadat het scheepje vastliep, begon het noodseinen uit te zenden. In Breskens stak de red dingsboot ..President Wiersma" van wal evenals het bergingsvaartuig De Bruinvis. In Vlissingen voer een loodsboot uit van het Nederlands loodswezen. Het was kwart voor tien, eer men erin slaagde vijf van de acht geredden aan boord van de Presi dent Wiersma te nemen. Drie vrou wen waren toen nog met gered. Zij dreven in een sloep rond en er was ter plaats te weinig water voor de boten die ter redding waren uitgeva ren. Niettemin gelukte het later de dames op te pikken in een motor sloep van de loodsboot Zilvermeeuw. Ze konden zich daarna aan boord van de President Wiersma weer bij de eerste vijf geredden begeven. Tegen half elf is de reddingsboot met de geredden in Breskens aange komen. Niemand van de schipbreu kelingen bleek ernstige lichamelijk nadelen te hebben opgelopen. Voor lopig werden ze findergebraciht in een café te Breskens. Op de vergadering der K.V.F. kring Middelburg. die zaterdag in „Hotel des Pays-Bas" te Terneuzen, onder voorzitterschap van mr. dr. A. J. J. M. Mes is gehouden waren o.a. aanwezig de heren J. van Don gen lid van de Tweede Kamer en ir. G. Dikötter, lid van G.S. van Zee land. Bij het kiezen van 8 leden voor het dubbele kringbestuur deelde de voor zitter mee, dat er evenveel kandi daten als plaatsen waren, zodat niet behoefde te worden gestemd. Daarna werd het dubbele kringbestuur be kend gemaakt. Het enkel kringbestuur bestaat uit de heren mr. dr. A. J. J. M. Mes te Heinkenszand, E. Lansu, Aardenburg, E F. Poppe te Graauw, Ch. Bukkens, Sluis. Th. Andriessen, Ovezande, drs. Th. Adriaanssens, Hulst, F. C. Me- chelink, Terneuzen, E. J. Ruymbeke Nieuw-Namen, J. v. d. Voorde, Sluis kil, C. Verdonk, Lewedorp, M. Wijf fels, IJzendijke, P. Wilderom, Vlis singen, J. de Cock, Middelburg, M. A. Sweere, Zierikzee. M. Oerlemans, te Tholen en J. Ghijsels, Aardenburg Bijgekozen ter verkrijging van het dubbele kringbestuur (in dezelfde volgorde) P. Raas, 's-Heerenhoek, F. (V.d. Bogaert, IJzendijkke, A. Staal Graauw, C. van Damme, Aardenburg A. de Koning, Lewedorp, P. Goossens Clinge, L. Rammeloo, Axel, E. Schelfhout, Hengstdijk, J, Bleijen- berg Sluiskil, E. Suy, Hansweert, R. de Badts, Schoondijke, C. Hermsen, Vlissingen, C. Paulussen. Middelburg, (voor de heren M. A. Sweere te Zie rikzee en J. Ghijsels te Aardenburg moeten nog twee worden aangewe zen) en P. van Rijen te IJzendijke. Dit dubbele kringbestuur wordt la ter, d.w.z. na de officiële kanidaat- stelling in afdelingen ook provinciale verkiezingsraad. Over de vaststelling van het stern- systeem voor de groslijststemming, werd uitvoerig van gedachten ge wisseld. De vergadering kon het aanvanke lijk niet eens worden, tot uiteindelijk werd besloten een suggestie van ir. Dikötter verder te bestuderen. Mr. dr. Mes drong i.v.m. de ko mende staten- en raadsverkiezingen verder aan op het vormen van werk groepen en de mogelijkheid onder ogen te zien ook de jongeren voor de politiek te interesseren. Verschillende activiteiten zullen kunnen worden ontplooid via de standsorganisaties, zo besloot spreker. De heer Weterings stelde voor avonden te beleggen waarop de pro blemen der jongeren worden be sproken. Het vormen van een forum zou volgens spreker hiervoor de beste oplossing zijn. De heer Ruymbeke wees op de speciale problemen die in de kanaalzone een rol spelen en vroeg hiervoor de bijzondere aan dacht. Bij de rondvraag vroeg de heer Weterings de aandacht voor het del ta-plan. Hierover werd vrij uitvoerig van gedachten gewisseld. Ook werd een pleidooi gehouden voor het be trekken van de vrouw in het politieke leven. Na afloop van de kringvergadering vergaderde het dubbele kringbestuur in besloten kring. Door de Minister van Waterstaat en Verkeer is het gedeelte van Rijks weg no. 18, lopende van km 16.535 te Zijpe (gemeente Bruimsse) tot 23.140 te Zierikzee aangewezen als voorrangsweg. OPKOMST VOOR HERHALINGS OEFENINGEN. Ten behoeve van de militairen, die op 22 oktober 1957 voor herhalings oefeningen onder de wapenen komen, wordt een extra-trein ingelegd. Be doelde militairen moeten van deze trein gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het des betreffende station aansluiting heb ben op deze trein. De miltairen, die in verband met hun plaats van ver trek of bestemming geen gebruik kunnen maken van deze trein, moe ten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. Extra-trein EnschedeWeert: En schede v. 7,20; Hengelo v. 7.31, Goor v. 7.46, Lochem v. 7.59, Zutphen v. 8,16, Dieren-D. v. 8,28, Rheden v. 8,35, Arnhem v. 8.47, Nijmegen v. 9.11, Wijchen v. 9.25. Oss v. 9.40. 's-Herto- genbosch v. 9.59. Boxtel v. 10.13, Eind hoven v. 10.35, Weert a. 10.57. Alle abonnees van „De Waarheid" in Amsterdam kregen gisteren een extra editie thuis van „De sim pele waarheid" („simpel" beschei denlek met heel kleine lettertjes). Het blad is uitgegeven in dagblad formaat en het geeft in het jar gon waaraan de Waarheid-lezers zo gewend zijn een massa nieuws, dat voor communisten en sym pathisanten met de communis tische partij óók wel interessant is. Bovenstaande plaat een van de vele waarmee de tekst verlucht is geeft een idee van de belange loze hulp van Kroestjev aan de minder ontwikkelde gebieden... zo als Syrië. „De simpele waarheid" is een uit gave van de Federatie tot steun aan onderdrukte volken. MUZIKALE WANDELING Zaterdagavond maakte het pijpers- korps „Juliana" een muzikale wan deling vanaf de Kinderdijk door Nw.- Middelburg en vervolgens door de binnenstad; een en ander als propa ganda voor de door het korps op touw gezette verloting. (Advertentie) PASTI LLES DESINFECTEERT - VERZACHT In de Zeeuwse korfbalcompetitie zijn weer drie beslissingen gevallen. E!b> werd kampioen van de 2e kl. A, Swift A van de A-adspiranten en El- to A van de E-adspiranten. Hnt wachten is nu nog op de kampioenen van do le klasse, 2e klasse A en 3e klasse C, alsmede bij de adspiran- ten in de B- en D-groep. Ill d? eerste klasse zetten Swift 2 en Tjoba 2 tegen elkaar in het veld. Swift 2 had weinig moeite met het bezoekende Animo 3 en bleef door een 12-3 overwinning aan de kop met een punt voorsprong op Togo, dat met 6-3 baas bleef over het bezoe kende Vios. In 2A kwamen alleen Eendracht en Tjeba 2 tegen elkaar in het veld. Het werd een even verrassende als grote zege voor Eendracht (6-1), waardoor deze club een plaatsje op de ranglijst klom. In 2 B viel zoals gezegd de be- Plechtig is te Fatima in Portugal het feit herdacht, dat hier veertig jaar geleden, op 13 oktober 1917, de H. Maagd Maria verscheen aan drie Portugese schaapherderskin deren. De foto laat zien hoe mgr. Dom Fernando Cento (vijfde van links), de Apostolische nuntius voor Portugal, bij deze gelegenheid de zieken en gebrekkigen zegende, die op de trappen van de schrijn van Fatima bij hem werden gebracht. Derde van links ziet men de Por tugese troonpretendent, Dom Duarte de Braganca. slissing. Elto won in Terneuzen met duidelijke cijfers van Luctor (1-8) en kon daardoor de kampioensvlag hijsen. Zeelandia en Togo 2 scoorden elk twee maal en deelden de buit dus eerlijk. Hekkesluiter Scampolo 2 kwam ook nu niet tot punten, want het werd door De Poel met 13-0 ver pletterd. In 3 A zag het reeds definitief op de onderste plaats staande Stormvo gels zo waar kans om kampioen BKC een 2-2 gelijk spel af te dwingen. Atlas bleef met 5-2 baas over het bezoekende Vedo, waardoor beide ploegen op de ranglijst van plaats verwisselden. In 3B eindigde de strijd om de onderste plaats tussen Animo 3 en AKC onbeslist (4-4). DOS '55 stuurde Swift 6 met een 9-6 nederlaag naar Middelburg .terug en klom hierdoor een plaatsje op de ranglijst. In 3 C behield Vopo 2 haar kan sen door een royale 11-1 overwinning op Olympia 2. Overigens zal de be slissing hier nog wel enkel weken op zich laten wachten. Tjoba 3 moest de eer aan Elto 2 laten (1-1). Hellas staat stevig aan de kop in de le klasse heren van de Zeeuwse handbalcompetitie. Ditmaal wonnen de Goesenaren in Bergen op Zoom met 5-12 van Sios 2. De strijd om de rode lantaarn tussen Tonido 3 en Fortuna 2 eindigde in een 3-6 over winning voor de Bergenaren. Ook in de le klasse dames staat Hellas aan de kop. want Sios moest er op eigen veld met 1-3 aan geloven. Luctor 2 begon de competitie met een 0-3 nederlaag tegen Zeeland. In de 2e klasse dames kwam Meeu wen bij Hontenisse maar net aan ha» trek (2-3), maar dat was vol doende om de leiding te behouden. Olympus eiste bij ODI de beide pun ten op (1-2). De stand is: De Meeu wen 2-4, Olympus 1-2, Hontenisse 2 2-2, ODI 1-0. HVO 2-0. DE WALCHERSE volleybalcompe titie is begonnen. Reeds op de eer ste dag viel er een verrassing te noteren, want Michiel de Ruyter bezorgde de Zuidwesters een 31 nederlaag. VCU bleek niet opge wassen tegen EMM (13), maar EWC 3 en MTS 3 deelden de pun ten eerlijk, evenals HTS en Mara thon (22) IN DE 2e KLASSE van de landelijke korfbalcompetitie is het Middel- bugse Swift weer aardig opgeklom men. want door de 63 zege op DKC deelt het nu de vierde plaats met Zwervers, dat met 73 ge klopt werd door Ready. De feestavond welke de Kajotters zaterdagavond in „Stad Ostende" ga ven slaagde volkomen, ook wat de belangstelling betreft. Na het openingswoord van de heer A. Burgs, kreeg Rien de Jonge met zijn medewerkers (sters) gelegen heid hun prestaties te tonen. Rien zelf excelleerde als Jilles de Punt; de zingende zusjes van Nispen kwa men ook met voordrachten; de ac cordeonist de Vos bleek een goed be geleider en wat het trio „The Black Boys" ten beste gaf, vond al even veel waardering als de rest. De Kajotters en hun vele vrienden kunnen op een vrolijke en gezellige avond terugzien en met belangstel ling wacht men af, wat zij verder in dit seizoen zullen bieden. Kwadendamme NIEUW POSTKANTOOR Besloten is tot de bouw van een nieuw postkantoor op de plaats van de twee onlangs afgebroken krotwo ningen, nabij het gemeentehuis. Tot kantoorhouder is benoemd de heer F. Perrels uit Ovezande. ..EHBO WIL MEER ACTIE., VAN HET BESTUUR Op de algemene ledenvergadering van de r.-k. EHBO afdeling Terneu zen werd de opmerking geplaatst, dat het bestuur de laatste jaren wei nig actief was geweest, doch de af getreden secretaris wees er op dat gedurende deze tijd steeds het con tact met het hoofdbestuur was blij ven bestaan. Secretaris en penning meester gaven een overzicht van de afdeling. Er werd een nieuwe kas controlecommissie benoemd bestaan de uit mevr. Cock-Pieters en de he ren Driessen en Michielsen. Er moes ten vier nieuwe bestuursleden wor den gekozen. Het waren mevr. Dirkx en de heren A. Hofman, J. Cock en H. van Leeuwe. Besloten werd me dewerking te verlenen aan de ko mende „SUS 4 Actie". In het oude en nieuwe gedeelte van Terneuzen zullen verbanddozen worden ge plaatst. Breskens BIERPRIJS Het echtpaar Verstraate-du Beis kreeg eerst nu pas bericht dat het een 3e prijs had gewonnen in een biertapwedstrijd te Terneuzen. Deze wedstrijd was georganiseerd door het Centraal Brouwerijkantoor BEVORDERD De lichtwachter S. Visser is bij min. beschikking bevorderd tot licht wachter C, h-oofd van dienst bij de kustwacht. ARTS De heer R. Biemans te Terneuzen is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het artsenexamen. AXEL Het Centrum 8 uur: De scha duw op het dak, 14 j. DE KLINGE Kinema van Dijk 7 30 uur: De koning der vagebonden, bijfilm De stad zonder wet. GOES Grand: De machinist, 14 j- HULST Bioscoopgebouw 3 uur: Chi rurg (Wanhopig afscheid). 18 j. KAPELLEBRUG C. de Kindt 3 uur: Kermisschieting. MIDDELBURG Electro: De zondares. 18 j. met voorbeh. Schouwburg: De wet van de prairie, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Safari. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Zeg nooit vaarwel, 14 j. TERNEUZEN i.uxor 8 uur: Zij, aie zich verkopen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: Als de grote liefde komt, a.l. Luxor: Kruitdamp. 11 j. Brittannia: Het Zuidelijk Toneel: Nacht in de middag. KAPELLEBRUG C. de Kindt 3 uur: Kermisschieting. H. J. de Vlieghere: Dansen. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Chi rurg Wanhopig Afscheid, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Het ge heim van de heksenerot, 14 j. SAS VAN GENT olympia 8 uur: De bandelozen, 18 J. Op 18 no alle postinr de Kinderz worden gest De afbeelc leend aan volgende N de 19e en d eeuw. B. J. Bi schilder van licht van d( het Scheven renbinnenhui YV. B. Th typisch Hol! op en rond derde hij fij Jan Sluyt zijdige en te naar, wiens tot het moo portret op dochtertje. Matthijs I meest begaa ders Maris, tisch verdroi gezichten en G. Krusem van portrette en Italiaanse liet inspirere Italiaanse m De compos hand van d( Haarlem, dii waarde-aandi De zegels kleur kopen door Joh. Ei fische Inrich Zoals genu van ,,Magyai Hongaarse land om het blad te verzi genheid van king, een Ne dit nummer overzicht va enigdë Natie sen in Hong van de belev der AVH, die door de ven zijn geve nummer een van Nederlar nalisten. Het vele foto's, als die van dus in de He ren. De oplaj editie is bepe Blauw ADO-D MVV-C Spel. psv-b Ajax-A Elinkw VVV F Rapid le Divisie De Graafscl maar. Exce AGOW, D Helmond. le Divisie bürgia, W( Leeuwarden- Eindhoven, A tuna Vl.-Sch RCH, Sittarc 2e Divisie Longa, WUh Valk, Zeist-E 2e Divisie Ahead-Heracl dese Boys, V Quick-Oldenzi tia, Oosterpa: Reserve 2e 2-SVV 2, ED( ronie 2, EBC ONA 2, Haar Reserve 2e VW 2, NO A je 24) En verteld, Tony hièrnee antwoordde ze aarzelde wel zou ing kregen een Misschien zc omstandighe( neren en afsi ment was ik me te laten „Nou?" ei „Zijn dat jou aangaan „Ik zie n meer zoudei antwoordde alleengehaali te vertellen? kleurde en niet. Ik wist moest doen. het niet blij' omdat jij m we verder n niet." „Ik wél" logisch, o, ic wettige echt hem te ve terecht is.

de Stem | 1957 | | pagina 2