Vlissingse oudjes naar fonkelnieuw tehuis 49.75 79.- WYBEWT VISSET Pieter Lagendijk (94) is er ook bij De Pluimpot met nylon gedicht Landbouwer te Eede verwekt grensincident CO OLE Duivenhok op wielen is ook een bouwsel Volgende maand komt „Goes in de lucht 975 Botsing bij de Thoolse brug ,Kijk U rijk in Zeeland sinterklaasde HEREN-DEMIS Begroting van Sas v. Gent werd vastgesteld VROOM DREESMANN r Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze FABRIEKSPARTIJ INTERIEUR- MATRASSEN 9850 GRIEP! r Twee surprises van honderd mille Hoogwaterstanden •pf \m\m sirocpp Contactdag leraren te Middelburg Metselaar verongelukt in Maastricht Voorkom GRIEP ~et Kantonrechter Middelburg beslist Televisietoren bijna gereed Goede vangst te Koewacht Duizend kilo boter in beslag genomen Z.-1 laanderen „Jeugd en toekomst" AC4NDA Vandaag Morg en DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 18 OKTOEZR 1937 Over enkele weken vindt in Vlissingen een massale verhuizing plaats. Acht en negentig bewoners van het bejaardentehuis ,,het gasthuis" aan de Helle- bardierstraat trekken dan met hun ei gendommen naar het fonkelnieuwe en buzonder doelmatige bejaardentehuis, dat aan de Koudekerkseweg op het en eind van deze maand gereed komt Onder deze oudjes bevindt zich óók Pieter Lagendjjk, thans 94 jaar oud, die enkele jaren geleden als oudste bewoner van het gasthuis voor het nieuwe gebouw de eerste steen legde. Het exploiteren van een dergelijke inrichting in het complex gebouwen aan de Hellebaardierstraat werd al jaren geleden niet meer verantwoord geacht en reeds voor de oorlog bestonden plannen tot nieuwbouw. Het oude tehuis is thans zeer zeker niet meer in overstemming met de huidige begrip pen van moderne bejaardenzorg. Nop al triestig O o Gisteren hebben we een bezoek ge bracht aan het oude „gasthuis". We hebben door de doolhof van sombei e gangetjes gedwaald, talloos vele kronkelige houten trappen beklom men en hebben de rommelige inde ling van dit complex kamertjes, ka mers en slaapzalen bekeken. Rom melig, hoewel er de uiterste net heid wordt betracht, omdat het ge bouw er zich ten enenmale niet meer toe leent. En diep in ons hart hebben we het allemaal nogal triest gevon den. Het enige fleurige plekje in het grote complex is een pietepeuterig stukje achtertuin, waar wat Oostin- dische kers groeit. Op de slaapzaaltjes viel het nog het meeste mee. Met uitzondering van één van de mannenzalen, bijna zonder direct daglicht, waar twaalf opklapbedden tegen de muur in een rij staan, houten stoelen ertussen en opbergkastjes. Deze zaal is wel de (Advertentie) meest scherpe tegenstelling van hoe het in een bejaardentehuis móet zijn. Nog vele zorgen Het bestuur van dit gasthuis, de re genten en regentessen, hebben al het mogelijke gedaan om van dit merk waardige gebouw, dat hier en daar aan een patriciërswoning, elders aan een krotwoning doet denken, een zo verantwoord mogelijk bejaardente huis te maken voor die tijd, welke men nog met dit oude gebouw móest doen. Reeds lang was men ervan overtuigd, dat het zo niet langer kon, doch men heeft met de beschikbare riemen moeten roeien totdat eindelijk over kon worden gegaan tot nieuw bouw. Dat het college steeds het aWerbeste met de aan hun zorgen toevertrouwde oudjes voor heeft ge had, blijkt wel uit het simpele feit, dat men nimmer bejaarde echtparen „uit elkaar" heeft gehaald en man en vrouw op aparte zalen onder bracht, zoals dat in vele tehuizen ge woonte is geweest en soms nog wel is. Moeite noch kosten heeft men ge spaard om het de oudjes zo aange naam mogelijk te maken. De vreugde, dat men nu eindelijk j een volkomen verantwoord bejaar dentehuis in gebruik kan nemen is groot, hoewel de zorgen er voor het bestuur niet minder op zullen wor den. En toch, ondanks de soberheid en triestheid van het oude gebouw zal men hieruit tóch met enige wee moed vertrekken. Hoe oud het gebouw is kan niemand precies vertellen. Vast staat wel, dat het uit de tweede helft der achttiende eeuw dateert en tot 1932 heeft de Stichting er behalve het bejaardentehuis ook nog een zie kenhuis in gehad. Toen ..Bethesda" werd gebouwd kon dit ziekenhuis worden opgeheven. Het ziekenhuis gedeelte is later verbouwd en be stemd tot internaat voor leerlingen van de „De Ruyterschool". Weer evacuatie Veel lief en leed hebben de be woners van het oude bejaardentehuis met elkaar gedeeld, vooral in de oorlogsdagen. In 1942 was een eva cuatie onvermijdelijk geworden en men vertrok toen eerst naar Elle- woutsdijk en na de beschietingen '44 naar Driewegen, en weer later naar Wolfaartsdijk waar een gastvrij on derdak werd gevonden tot 1 mei 1947, Toen keerde men weer in het oude tehuis san de Heliebaardierstraat te rug. Van het voor de oorlog zo grote complex waren vele delen zwaar be schadigd en niet meer te herstellen, onder andere enkele vrijstaande huis jes achter in de tuin. Over enkele weken worden de oud jes opnieuw „geëvacueerd" doch dan naar het fraaie en moderne bejaar dentehuis aan de Koudekerkseweg, Dit nieuwe gebouw vormt met het fabrikaat van een der grootste en best geoutil- leerde matrassenfabrieken j merk „Markieza-'57" binnenwerk van prima gehard verenstaai 15 jaar garantie op het verend interieur voorzien van een warme winter afdekking en koele zomerkant c overtrokken met prachtige damast van uitstekende kwaliteit prachtig afgewerkt met fraaie geborduurde zijkanten in de moderne kleuren: reseda groen - goudgeel en grijs NORMALE PRIJS 6§00 een persoons twee persoons Alléén morgen zaterdag 19 oktober bieden wij U deze matras aan voor de fantas tisch LAGE PRIJS van een persoons 80 x 190 cm 1 delig voor slechts Twee persoons 120x190 cm 2 delig voor slechts BIJPASSEND KAPOKKUSSEN Breda - Bergen op Zoom Een ernstige botsing tussen twee vrachtauto's heeft gisteren vrijwel de gehele dag het verkeer in het stad je Tholen gestremd. Het ongeluk ge beurde omstreeks tien uur op het kruispunt van de wegen naar en van Bergen op Zoom en Oud-Vossemeer, nabij de brug van Tholen. Mevrouw Q. uit Tholen raakte in een van de wagens, die beide aan zienlijke schade opliepen, zodanig be kneld, dat het ongeveer drie kwar tier heeft geduurd, voordat men haar kon bevrijden. De ene vrachtauto kwam uit de richting Oud-Vossemeer, was van de Fa. van O. uit Vlaardmgen en werd bestuurd door van W. De andere vrachtauto was v. d. fa. Q. uit Tho len, kwam van de richting Bergen op Zoom en werd bestuurd door van L. Doordat een van de bestuurders geen voorrang verleende ontstond een ern stige botsing. De wagen, waarin me vrouw Q. zat. kantelde. Later op de d^g werden beide wagens door een lnaanwagen uit Vlaardmgen wegge sleept. oude tehuis een zodanig contrast, dat vergelijking niet mogelijk is. Het kent geen slaapzalen meer, want de oud jes worden ondergebracht op één of twee persoonsslaapkamers. In het hoofdgebouw kunnen 152 bejaarden een plaats vinden en voor een aantal bejaarde echtparen zijn er geriefelij ke woningen, die vrij in de grote tuin staan. Het hoofdgebouw met zijn aan de achterzijde langgerekte vleu gel bestaat uit drie verdiepingen en hoewel het gebouw nog ongemeubi leerd is valt reeds nu duidelijk op, dat de oudjes hier omringd zullen zijn door warmte, sfeer en gezellig heid. Iets zullen de oudjes missen en we] het uitzicht op het Bellamypark en de Boulevard. Doch daar staat te genover een fantastisch mooie en grote tuin en een drukke verkeers weg, die voor de nodige afleiding zal zorgen. (Advertentie) Gebruik regelmatig Alleen in dozen met Wybert-beeldmerk f 1 Bij de laatste „Kijk u rijk" heeft Fortuna voor de eerste maal nadruk kelijk geglimlacht tegen Zeeland. Van de zes inzenders, die een juiste op lossing inzonden, woonden er twee in Zeeland en zo reden twee verte genwoordigers van de organiserende firma gistermiddag Zeeland in met twee surprises ieder van f 20.807. De eerste werd gebracht naar de heer J. Herselman, drukker te Ka- pelle. doch toen de gelukkige dit werd meegedeeld onthulde hij al heel gauw dat de prijs toekwam aan de winkeliers-combinatie ..Kamiac", be staande uit negen zakenmensen en waarvan hij de secretaris was. In een ommezien stroomde de huiskamer vol met de fortuinlijke vennoten. Drie duizend gulden werd voor hen in con tanten uitgeteld en de rest volgt per cheque. De stemming was voortreffe lijk en uit het mistgordijn van siga renrook hoorde wij stemmen, die verkondigden, dat de combinatie drie keer in het krijt was getreden en de laatste keer niet minder dan 73 brief kaarten ieder met 4 ingevulde ko lommen had ingezonden. Het kwijtraken van de tweede sur prise verliep minder vlot. Inzender was de heer A. Sorber aan de Noord singel te Middelburg. Die trof men niet thuis en van de enigszins ver bijsterde echtgenote vernam men, dat haar man. verificateur van de ver. van Ned gemeenten in het Goese stadhuis te vinden was. Contact werd gelegd en een afspraak gemaakt voor samentreffen in een lunchroom. De heer Sorber, gewoon met grote be dragen om te gaan, knipperde niet met de ogen toen hij van ..de erfe nis" vernam en incasseerde zakelijk het ..handgeld" van f 3000.De Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zaterdag 19 oktober, de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 11.07 en 23.54 uur; te Terneuzen om 10.46 en 23.29 uur en te Vlissingen om 10.16 en 22.59 uur. (Advertentie) mogelijkheid werd nog geopperd, dat Zoutelandes gemeentebestuur een bod zou doen op de heer Sorbers for tuintje maar die koddige veronder stelling wuifde hij nuchter weg. Di recte plannen inzake zijn bestedings- verruiming kon de heer S. niet noe men, maar wel werd even door hem bekeken voor hoeveel de fiscus hem te grazen zou nemen. In ieder geval verliet de verifica teur gisteravond de Ganzestad heel wat rijker dan hij er heengegaan was. Advertentie) a. .u-i - I I Ia de «ijk De Vuilpan in het af gelegen grensgebied tussen het Ne- 1 derlandse dorp Eede en het Belgi sche dorp St. Laureins, waarvoor een Nederlands-Belgische grensregelings commissie een wijziging van de grensloop heeft voorgesteld heeft zich een klein incident voorgedaan. De wijziging die de grensregelings commissie. bestaande uit de com missaris der Koningin in Zeeland, dc gouverneur der Belgische provin cie Oost-Vlaanderen, de burgemees ters der gemeenten Aardenburg en St. Laureins en afgevaardigden van het kadaster, heeft voorgesteld, moet nog door de beide regeringen worden bekrachtigd en in een verdrag wor den vastgelegd. Volgens het voorstel der commissie zal de grens daar een eind worden verlegd op Belgisch gebied, zodat een strook grond aan Nederland zou komen. Aangezien het Nederlandse kadas- ter ter plaatse reeds grenspaaltjes I heeft geplaatst en in dit gebied ook ruilverkaveling tot stand is gekomen, meende de landbouwer J. de Smet I -echt te hebben op de betreffende 1 strook grond. Hij zegde zijn Belgi sche buurman, M. Accou aan, de daa.-op staande afrastering en heg op te ruimen, hetgeen deze weiger de te doen. D&aiop ruimde de Neder lander deze zaak op. De Belg Het het er niet bij en alarmeerde het gemeentebestuur en de politieauto riteiten van St. Laureins. De Neder lander kreeg een proces-verbaal van de Belgische rijkswacht, omdat de betwiste strook nog Belgisch gebied is. Onder de bevolking heeft het inci dent enige opschudding verwekt, doch tussen de autoriteiten heeft het geen enkele moeilijkheid opgeleverd. (Advertentie) Zoals we gisteren in een reportage hebben geschreven is op 16 oktober, een historische dag voor Tholen, de Pluimpot door een nylondijk afgesloten. De laatste nylonzak met 1400 kg zand. die de sluiting tot een feit maakte, was versierd. Rond 11 uur werd deze door een van de machtige grijpers op zijn plaats gelegd. De foto toont het leggen van de laatste zakken. Te Middelburg werd in het gebouw van de H.B.S. de jaarlijkse contact dag gehouden van de Zeeuwse lera ren. verbonden aan de middelbare scholen. Des morgens werd uitvoerig van gedachten gewisseld over het onder wijs in de diverse vakken, terwijl in de middagbijeenkomst, de heer C. Kleijwegt, woud-hoofdinspecteur voor de kweekschool-opleiding een belang wekkende causerie heeft gehouden over de pedagogisch-didactische vor ming van de onderwijzer (nieuwe leerkring) en van de leraren voor het voorbereidend, hoger en middel baar onderwijs. Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde. Zestig leraren hebben de ver gadering welke geleid werd door dr. Ch. Philips uit Goes, bezocht. De 62-jarige metselaar L. Beckers uit Maastricht, is gisterenmiddag van het in aanbouw zijnde flatgebouw Sint Gerlach gevallen en kort daarna overleden. De man was zestien meter hoog werkzaam op een galerij en h"eft waarschijnlijk misgestapt. :"cl .j Het is een spannende geschiede nis geweest met het mobiele dui venhok van de Souburgse koopman J.B. Wij schreven er reeds eerder over, want op 4 september jl. moest B. voor de Middelburgse kantonrechter verschijnen, omdat hij voor het hok in kwestie niet de vereiste vergunning van B. en W. bezat. De koopman voerde toen aan, dat er geen sprake is van een duivenhok, maar van een „wettig vervoermiddel", omdat, hij er wielen onder aangebracht had. Tijdens de zitting van 2 oktober kwam de zaak weer voor, want de kantonrechter stelde de zaak destijds uit. Mr. Moolenburg beschikte 14 da gen geleden over een hoeveelheid fo tomateriaal. zodat hij het veelbespro ken vehikel zelf kon aanschouwen. De zaak ging er toen voor B. ook minder voordelig uitzien, want een tweetal getuigen van bouw- en wo ningtoezicht kwam verklaren, dat het hele voertuig maar „een wankel ge val" was en bovendien voerden zij aan. dat de wielen er aanvankelijk niet onder zaten en B. dus strafbaar was. De kantonrechter heeft woensdag aan alle onzekerheid een einde ge maakt en B's verweer resoluut van de hand gewezen, nadat de officier van justitie twee weken geleden al een boete van 25.had geëist. „Daargelaten dat er aanvankelijk geen wielen onder het hok zaten, het duivenhok met wielen blijft een bouw sel. dat zijn karakter van duivenhok nimmer verliest", oordeelde me Moo- lenburgh, die het „voertuig" blijft beschouwen als een constructie van hout. voor de bouw waarvan een ver gunning nodig is. De kantonrechter veroordeelde de koopman tot een geldboete van 15.de tankwie- len. die volgens B. per stuk vier ton kunnen torsen, ten spijt. brengt weer ongeëvenaard- <->>llecties gemaakt van zorgvuldig gekozen kwali- teitsstoffen met moderne desssinering PERFECTE COUPE, DEGELIJKE AFWERKING, prijzen 49,75 tot 149.- Nu de televisie-toren in Irnsum (Fr.), die in mei jl. en die In Mier- lo, die in juni jl. gereed kwam voor het gebruik, zal de Goese televisie zender in de loop van de volgende maand ,,in de lucht komen". Dit vernamen wij gisteren van de chef van de Goese televisie-toren, die wij tussen een warreling van draden en een overvloed van con tacten, buizen en allerlei andere on derdelen. op de vjjftiende verdieping van het hemelhoge gevaarte in de Goese polder aantroffen. Op de dag af is het nog niet te bepalen wanneer de gehele montage, welke door personeel van de P.T.T.- afdeling omroep, en televisie-dienst geschiedt, gereed is. want in het dui zelingwekkend veelvoud van aange wend materiaal, kan zo gemakkelijk een hapering ontstaan, welke de de finitieve afwerking vertraagt. Behalve de eigenlijke televisie-ap- paratuur, moet ook het meet-instru- mentarium worden gemonteerd even als de straalzenders, allemaal preci- sie-arbeid, die veel geduld en tijd vraagt. Dank zij de Goese toren zal vol gende maand geheel Zeeland kun nen genieten van de Nederlandse televisie-uitzendingen, welke van Lopik uit plaats hebben, zodat men niet meer alleen op buitenlandse zenders is aangewezen in ons ge west. Voor tot de officiële ingebruikne ming wordt overgegaan, wordt er eerst geëxperimenteerd en daarna vangt het „proefbedrijf maken" aan. Pas als een en ander geslaagd ge noemd kan worden, komt de publie ke kennisgeving dat de zaak gereed is. Men deelde ons mee, dat in de toekomst te Goes ook reportages kun- pen worden verzorgd. Gebeurt dit (Jan volgt geen directe uitzending, maar dan wordt het beeld met de straalzenders, die sterk gebundeld werken, vla de naastbijgelegen to rens naar Lopik doorgegeven, waar het in de normale circulatie wordt gegeven. Al het materiaal voor de zender is geleverd door Philips alleen de antenne en antenne-kabels zijn van Duitse makelij. Op de tweede verdieping is een enorm diesel-aggre gaat geplaatst, waarmee, indien in de stroomvoorziening der P.Z.E.M. een hiaat ontstaat zelfstandig stroom kan worden opgewekt. Men bracht dit aggregaat expres zo hoog aan om bij eventuele watersnood niet in de nesten te geraken. De televisie-toren zal bediend wor den door een vaste staf van tech nisch personeel, sterk zes man. Momenteel legt de N.V. v. Dijk-Pe- tit uit Bergen op Zoom de toegangs weg naar de toren aan; over twee weken is die naar schatting gereed. Woensdagmiddag zagen dienstdoen de ambtenaren van invoerrechten en accijnzen onder Koewacht op een ze kere plaats een al te grote bedrijvig heid. welke hun speurderszin danig opwekte. Toen de ambtenaren zich op tactische wijze steeds dichter in de buurt van ,,de drukte" wisten te begeven, werd hun voorgevoel al gauw bewaarheid. Een aantal perso nen was nl. bezig om een Belgische luxe auto vol te Iaden met niet min der dan 1.000 kg Nederlandse koel- huisboter. Toen achtten de kommie zen de tijd van ingrijpen gekomen en zij wisten beslag te leggen op de auto en de boter, terwijl het onderzoek naar de verdachten momenteel nog in volle gang is. In de gisteravond gehouden raads vergadering kon de begroting van de gemeente Sas van Gent voor het jaar 1958 worden vastgesteld met een ba tig slot van f 8523.60 en een post on voorzien van f 10.370.-. Bovendien kon de voorzitter nog meedelen, dat het ministerie van Financiën heeft bekend gemaakt, dat over 1956 nog een uitkering is te verwachten van f 15.873.- en over 1957 een bedrag van f 27.372.-. Minder reden tol opti misme gold de bestedingsbeperking. Verschillende urgente ka pita als wer ken, zoals b.v. scholenbouw, dem ping westelijke kanaalarm enz. zul len hierdoor in 1958 niet kunnen wor den uitgevoerd. Overigens werd de begroting door de raad in een zeer milde stemming ontvangen. In de al gemene beschouwing, die de heer Ste vens namens de P.v.d.A. hield, lan ceerde deze de gedachte een investe ringsplan op te stellen teneinde vol doende werken voorhanden te hebben ter bestrijding van een eventuele con junctuur-werkloosheid. De heer Colsen stelde in zijn na mens de K.V.P.-fractie uitgesproken algemene beschouwing o.a. het pro bleem van de erfpacht aan de orde in verband met de verkoop van bouwgronden. Hij verzocht b. en w. het probleem nog eens op zijn meri tes te bestuderen. Het op 1$ april 1956 voor de wijk Zandstraat"vastgestelde uitbreidings- p!an kon niet helemaal de goedkeu ring van G.S. verkrijgen. Op 't verzoek van de St. Elisabeth- stichting om de subsidie voor het jaar 1958 te verhogen werd gunstig be schikt. Toegekend werd een subsidie van f 1— per werkdag tot een maxi mum van f 7000.- per jaar. Eveneens werd besloten een verlengsubsidie toe te kennen aan het Julianaziekenhuis te Terneuzen. tot een maximum van f 875.-. Met de Coöp. Beetwortelsui kerfabriek werd een overeenkomst aangegaan inzake het gebruik van een riolering op haar terrein, waar door de gemeente zonder al te grote kosten de aldaar geprojecteerde scho len en nieuw te bouwen .woningen op het rioleringsnet kan aansluiten. Zitiddor/te WINNAARS BALLONNENWED STRIJD FANCY FAIR 195). De winnaars van de drie geldprij zen van de ballonnenwedstrijd ter gelegenheid van de Fancy-fan 19.37 zijn: Wim van Hoemburg, Frits Schaut en Theo Bracke. van wie de kaartjes werden terugontvangen uit Frankrijk. De overige terugontvangen kaartjes welke alle met een reep cho cola als troostprijs worden bedecht, bleken allen uit België, voornamelijk Belgisch Brabant te zijn terug gezon den. POSTKANTOOR EERDER GFSLOTN In plaats van 13 tot 19 uur is het po.-.tkanoor voor port- en tele^. af- verkeer voortaan geo end van 14.:9 uur tot 13.30 uur, ciur een half u.r eerder gesloten. St.-Jansleen FILMAVOND Zaterdag a.s. komen de Paters As- sumptionisten uit Steenbergen in het r.-k. Jongenspatronaat de zeer mooie geluidsfilm „Opa weer het beter" vertonen. Deze filmavond wordt ge geven om gelden in te zamelen voor het ziekenwerk in verband met de bedevaarten naar Eeauraing. Lamsuaarde W I K. ZORGT VOOR ONTSPANNING Op zaterdag 26 oktober opent de Sportvereniging W I K. zoals gewoon lijk haar winterseizoen met een ca baretavond in de patronaatszaal. De avond zal worden verzorgd door het cabaretgezelschap „Prost" uit Gent. Reeds nu bestaat er reeds veel be langstelling voor deze avond. Op zondag 27 oktober, dus daags na de cabaretavond, organiseert W. I-K. weer een avond voor de dans liefhebbers. Breskens HEIWERK BIJNA GEREED In de Langeweg is men nu druk bezig aan het heien voor het nieuwe viaduct. Van de 54 betonnen palen, ieder 13 meter lang is reeds het grootste gedeelte in de grond ver dwenen. ST. NICOLAASFEEST. In Café Centraal werd dinsdag avond een vergadering gehouden door de winkeliersver. „Ons Belang" wel ke door een 20 tal leden werd be zocht. Alle punten werden in een vlot tempo afgewerkt. Er is besloten om evenals vorig jaar, in samenwerking met de hoofden der scholen, een St. Nicolaasfeest te houden. Een grote winkeliersactie zal in '53 worden ge houden. VISSERIJDAGSCHOOL KRIJGT RIJKSSUBSIDIE In de cantine van de Gem. Vis mijn hield de Visserijvereniging „Ons Belang" haar algemene vergadering. Voorzitter. C. Kosten memoreerde hetgeen tot stand is gekomen en wees daarbij op de pas opgerichte olie-cooperatie ten behoeve van de vissers. De haringvangst is dit jaar tegengevallen. Het aantal schenen bleef constant 38. De scheepvaart- tentoonstelling was een succes. De Br. 20 (schipper A. de Baarej ver wierf de traditionele wimpel. Aftredende bestuursleden waren J. de Winde en C. Kosten, beiden wer den bij acclamatie herkozen. Van het Min. van O.K. en W. krijgt men sub sidie voor de visserijdagschool. Uit het verslag van het produktschap bleek, dat er dit jaar minder gar nalen werden aangevoeld doch de opbrengst meer was. De aanvoer in Breskens was 83754 kg gemiddelde prijs 2,05. In verband met het 40- jarig bestaan' der vereniging wordt deze winter een feestavond gegeven met bekende radio-artiesten en voor de kinderen een feestmiddag. Waterlandkerk je SCHOLEN GESLOTEN Wegens het grote aantal gevallen van A-griep (60 pet.) onder de school kinderen is de openbare lagere school en de bijzondere kleuterschool voor een week gesloten. Eede De Interdiocesane Stichting Katho lieke Beroepskeuzevoorlichting or ganiseert in het kader van het Streek- verbeteringsplan een tentoonstellings weekend. dat de naam ,,Jeud en toe komst" kreeg. Het wordt gehouden van 25 t.m. 27 oktober in het patro naat alhier. Het weekend zal geopend worden door burgemeester J. van Dongen, waarna de directeur van de stichting een inleiding houdt over „beroepen en studiemogelijkheden voor onze kinderen". Er wordt een film vertoond en zaterdagmiddag 26 oktober wordt de in de zaal inge richte expositie voor het publiek opengesteld Ook die dag is er een filmvoorstelling. Zondag zal de uit slag van een onder de jeugd te hou den prijsvraag bekend gemaakt wor den. Aardpnhuru BOERINNENBOND VIERDE MOEDERDAG De r.-k. Bor ïnnenbond alhier heeft een speciale moederdag gehouden in het r.-k. jeugdgebouw. Een 55-tal leden waren opgekomen, toen de voorzitter Mevr. M. Naeyaert-Blon deel de bijeenkomst opende. Nadat allen zich tegoed hadden gedaan aan een welvoorziene koffietafel, hield de spreker van deze avond, Ed. Lansu. zijn causerie over ,,De vrouw en dan speciaal de boerin in onze tegenwoor dige samenleving", welke met aan dacht werd gevolgd. Ter afwisseling werden door het koortje der jonge boerinnen enkele liedjes gezongen, terwijl na de causerie door diverse dames werd gezongen en gedecla meerd. Ten bate van een kind uit de eigen afdeling, dat ziek is en dat men gaarne een bedevaart naar Lour- des zou laten maken vonden enige ac ties plaats. GOES Prins van Oranje Het Zuidelijk Toneel met .Nacht in de middag". VLISSINGEN Brittannia: Het Zuide lijk Toneel met ..Nacht in de nv~'dag'' Alhambra: Als de grote liefde komt. Luxor: Kruitdamp. GOES Grand: De machinist MIDDELBURG Electro: De zondares. Schouwburg: De wet van de prairie. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Zij. die zich verkopen SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Zeg nooit vaarwel.

de Stem | 1957 | | pagina 2