DOSKO in derby zonder glans winnaar van Baronie1-2 DRUM SHAG BVY slachtoffer van schuttersfeest bij MYY half zware shag Half zwaar - Heel lekker! Teleurstellend ontluisterd NAC 5-0.... door ADO Gasten-overwicht groeide U weet niet half hoe lekker die SHSöug Top-voetbal voortgedreven door „demonische"' krachten Eredivisie Stootkracht van Vlissingen besliste tegen Heer0-2 Verdiend gelijkspel van Alliance Inzet: 2 ton Longa kwam er niet aan te pas Speler op veld dood gebleven van Douwe Egberts is! Elan van RBC niet voldoende 3 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 14 OKTOBER 1957 Ajax-Feyenoord 1-2 Enschede-A'dam 0-0 Sparta-Dos 1-7 Blauw Wit-GYAY 2-3 PSV-Fortuna 2-3 Rapid-YYY 2-1 Noad de betere bij Elinkwijk Onfortuinlijk DFC verloor in Tilburg Lvan P°° Oma won ook.... MOC effectiever dan Brabantia Puck Storimans schitterde Wilhelmina kreeg zege als geschenk Brinkman en Post achtste te Gent (Van onze speciale verslaggever) Slechts even fonkelde in het oud-bekenden-duel tussen Baronie en Dosko de glans, die vroegere ontmoetingen befaamd maakte. Even sloten er combinaties, zo voortreffelijk en zo spits gevonden, dat ze de strijd beslisten. Het was onmiddellijk na de rust, toen de Bergenaren snel en beheerst de eerste treffer wisten te forceren. Daarmee wonnen ze de ontmoeting. Nadien liepen zij uit tot een 02 voorsprong en tegen het einde haalde Baronie de stand op tot 12, maar deze ge beurtenissen konden niet de luister ontnemen van de eerste goal, die het met stukjes en beetjes opgebouwde overwicht van Dosko had getekend. In een aantrekkelijke wedstrijd heb ben Ajax en Feijenoord elkaar weer eens ouderwets bekampt. Het duurde 14 minuten alvorens Cor van der Gijp van een fout van Feldman kon pro fiteren. Het was treurig om te zien hoe Ajax nadien de kansen grandioos miste. Totdat een pass van Feldman door Bleyenberg werd doorgekopt naar den Edel, die de jonge van Pelt passeerde (11). Na de hervatting had Ajax gerui me tijd de kans om de zege veilig te stellen, maar het verzuimde dit tel kens, Een kwartier voor tijd besliste invaller den Blijker de strijd door hard en zuiver doelman Pieters Graafland te passeren (12). Wie gedacht had dat Amsterdam tegen Enschede geen kans zou hebben is wel bedrogen uitgekomen. Door zijn sterke defensie heeft Amsterdam de Sportclub zoveel moeilijkheden be zorgd, dat men er niet doorkwam. Fraai voetbal zagen de 18.000 toe schouwers in Enschede overigens niet. Van der Wel miste zo'n makke lijk kans kort voor tijd dat hij een hoongelach van het publiek in ont vangst moest nemen en dat was te vens de uitbarsting van de teleurge stelde voetbalfans. DOS is uit zijn voetbalslof gescho ten en het heeft Sparta een zo zware nederlaag toegebracht als het in de laatste tien jaar niet gehad heeft op Spangen. Wel nam Sparta door Bos- selaar de leiding, maar voor de rust was het al 14 toen van Capelle, Luiten, Krommert en van der Linden een produktieve bui kregen. Na de hervatting was het van der Linden die kon scoren. Opnieuw schoot van der Linden raak en toen van der Bogert de zevende kegel aan de mast bracht was er al een groot gedeelte vhn het publiek verdwenen. GVAV heeft de goede vorm van de laatste week bevestigd en van Blauw Wit gewonnen. Het was echter maar matig voetbal. De Groot gaf GVAV vrij spoedig de leiding en toen Blauw Wit hierdoor iets in de put kwam was het dezelfde speler die zijn ploeg een plotselinge 20 voorsprong gaf. Nie mand geloofde meer in de Amster dammers toen Kuiper de score naar 3—0 bracht. Maar plots werd Blauw Wit wakker. Toen Koekkenbakker er 31 en van der Zant er 32 van maakte, zag de toekomst er na de hervatting niet somber uit. Maar wat de Amsterdammers ook probeer den, het lukte niet. Twee keer is het PSV in de thuis wedstrijd tegen Fortuna gelukt een achterstand m te lopen, maar de der de maal moesten de Eindhovenaren het antwoord schuldig blijven. Daar mee kwam de zege terecht bij de ploeg die er toch wel de meeste aan spraken op kon laten gelden, voor namelijk wegens beter aanvalsspel. De score werd in de 21e minuut ge opend door Carlier, 01, maar een laag schot van Fransen in de 30e minuut tilde de schaal weer in even wicht. In de laatste minuut voor rust bezweek Bekkering in het Eindhoven- se doel voor een loeiendek ogel van Appel (12). De 18.000 toeschouwers in het Philips' sportpark applaudis seerden 25 minuten na de hervatting voor een schitterend schot van van Tuyl (22), maar even later liet Bekkering na een schuiver van No- termans de bal los en deze fout straf te Appel genadeloos af (23). De wedstrijd Rapid-WV karakte riseerde zich door het felle offensief waarmee de gastheren de beide speelhelften inzetten. Pal na het be- ginsignaal leverde dat een treffer van van Melis op. VW nam het initia tief over en het behield dat, met uitzondering van een periode van fel le Rapid-uitvallen even na de hervat ting, tot aan het einde van de strijd. Toch duurde het tot 27 minuten in de tweede helft, vooraleer Erkens gelijk kon maken. De VW-ers maaken zich op voor de vreugde over minstens een gelijkspel toen een uitval van Hanen in de 43e minuut toch nog een Rapid-overwinning opleverde. K.N.V.B.-POOL §CVA.v-fu>Pat.c MAC DOS. É&B.V.Y Am.5tcr3ata-ïMatfw -\Yrf 33 PorO-iM '54-A.DvO- gj Feijciioord-M V c& N.O, A D -Spci Ensci |1 v.v v-nsv. S g EUtótwijk - A ja AGÖV.V.-VSV. In de eerste helft was er praktisch niets geweest, dat de 3500 kijkers had kunnen bekoren. Zowel Baronie al Dosko stelde diep teleur. Zij ble ken slechts in staat tot krampachtig aanvalsspel, dat in de meeste geval len in een of andere scrimmage ver strikt raakte. De grote vasthoudendheid, waar mee de Baronnen in die periode ope reerden, leverde hen een licht over wicht op, maar verder dan een kop bal van v. d. Broek en een schot te gen de lat met als afzender Piet Kas, kwamen zij toch niet. De Bergenaren toonden al in de ee-ste minuut na de hervatting dat ze het moe waren op die manier voort te sukkelen. Van verre af stand loste Vonk een kogel, die zo verrassend snel ter plaatse was, dat doelman Gabriels er vergeefs naar dook. (01) De Bredanaars begrepen, dat hun tegenstanders daarmee in een prach tige positie waren gekomen en ze ondernamen alles om het verloren terrein te herwinnen. Maar onder meer door de schromelijke missers, die Groeneveld zich in de voorlinie permitteerde, slaagden zij daar niet in. Jongenelen was inmiddels ver vangen door van Aalsum, zodat het elftal moest worden omgezet. Het Dit is de eerste (en enige) goal, die Baronie in de wedstrijd tegen Dos ko maakte. was juist deze van Aalsum, die een gevaarlijk element in de aanval wist te brengen, maar het was niet vol doende om de uitstekend keepende Proost tot overgave te dwingen. In de 38e minuut werd het vonnis bezegeld. Op dat ogenblik gaf Rienus Bennaars voor naar Mollen, die Ga briels voor de tweede maal het na kijken gaf. De reactie van de Baronnen was hetzelfde: opnieuw begon nen zij aan een heftig offensief. In de 43e minuut leverde dat een doelpunt van de snelle Roeland op. Maar het kwam te laat om Dosko nog te kunnen verontrus ten, te laat ook om de allure van deze Brabantse derby te red den. (Van onze sportcorrespondentj MW BW: 9—0. Commentaar overbodig. Wat de Bossche ploeg deze middag eigenlijk mankeerde is een raadsel maar een evident feit was, dat men er niets van terecht bracht en op al le fronten veruit de mindere bleef. De Maastrichtenaren hielden zich voor rust nog betrekkelijk kalm, want zij namen genoegen met een 20 (Van onze sportcorrespondentj 10.00 mensen hebben in Utrecht een matige partij voetbal gezien die slechts voldoening gaf daar er volop spanning heerste. NOAD was inderdaad een tikkeltje beter dan de gastheren. Toch was het nog niet zo zeker dat de Tilbur- gers zouden winnen, want de start van de ex-Zuilenaren' was verras send. Wim de Jong gaf zijn ploeg vlot de leiding en de Utrechters dachten al aan een zege, doch voor de rust was de balans in evenwicht door een uitstekende goal van Ken- tie. Dit was de ommekeer van de strijd. Elmkwijk geloofde niet meer in eigen kracht en NOAD kon het middenveld gaan beheersen. Na de hervatting viel Elinkwijk steeds meer terug. Toch kon men maar tot een doelpunt komen. Het was tenslotte Kentie die met een tweede goal de Tilburgers de zege bezorgde. (Van onze sportcorrespondentj DFC heeft nogal onfortuinlijk de kous op de kop gekregen bij Willem II, dat de Dordtenaren met 32 de baas bleef. Dat het ondanks alle goede dingen toch een nederlaag werd, danken zij voornamelijk aan het bravourstuk van de Tilburgse doelman Feyt, die een zuiver gerichte strafschop wist te keren. Ook later onderbrak Feyt praktisch op z'n eentje elke aanval van de DFC 'ers. Pas na de thee barstte Willem II los. Al in de tweede minuut werd het 10 uit een corner van Koopal, die Brooymans onhoudbaar inkopte. In de tiende minuut was de stand weer gelijk door een treffer van midvoor Schoon. Tien minuten later speelde de Jong op aangeven van Zaro de Tilburgers opnieuw naar voorsprong en 5 minuten later werd het zelfs 3l door Formanoye. Toch kwam de Tilburgse zege nog in ge vaar. want nadat de Jager in de 29e minuut 32 maakte, ondernamen de DFC-ers machtige stormlopen, die slechts op het nippertje konden wor den afgeweerd. Er waren 11.000 toeschouwers. tw-\W /—v De inzet van de KNVB-toto is de twee ton gepasseerd. Het is de zo veelste mijlpaal, die werd bereikt en het ziet er niet naar uit, dat de groei naar nog grotere toppen voor eerst zal ophouden. De eerste prijs bedraagt f 57.900. Tot nu toe hebben zich vijf inzenders met veertien (van de vijftien) goede uitslagen gemeld. Verschillende in zenders kwamen tot een totaal van dertien, zodat zij vermoedelijk de tweede prijs (f 24.800) zullen delen. In de Caritas-pool heeft een Am sterdammer de slag van zijn leven geslagen. Hij won als enige de eer ste prijs (f 3075) en vulde bovendien een rijtje in, dat 11 (van de 12) goe de uitslagen bevatte. AIs een van de 31 deelt hij dus ook mee in de tweede prijs (f 2050). Onder de 34 ge lukkigen was ook mevrouw Starmans uit Waubach, een 86-jarige weduwe. voorsprong door goals van Rutten (14e minuut) en Toennaer (18e). Na de hervatting begon het vuur werk pas goed. In de vijfde minuut opende Bergholz de rij. Twee minu ten later schoot Verdonschot raak en (Van onze sportcorrespondentj ln Zaandam heeft Longa een zware nederlaag moeten incasseren van een sterker ZFC, dat overigens pas in de tweede helft toen de strfld iets forser werd goed los kwam. Het was voor rust een boeiende en op technisch hoog peil staande wed strijd. Longa was toen beslist niet de mindere van ZFC, dat zelfs een achterstand moest wegwerken, toen Hesselberth fraai scoorde. Maar ZFC kwam fel terug en door een schitterende goal van de Graaf werd het 11 wat tevens de rust stand betekende. Na de hervatting was de wedstrijd in feite binnen tien minuten beslist. De Graaf scoorde opnieuw. Kat zorg de voor nog twee treffers (41). Tenslotte verrichtte Kat zijn hattrick en kon de Groot het halve dozijn volmaken (61). De wedstrijd DEB-TVC 2, die gis- weer twee minuten nadien bracht 'n teren voor de eerste klas KNVB Bra- bant werd gespeeld, heeft een abrupt einde gevonden. Niet lang na de aan vang zakte de 42-jarige DEB-speler A. Kokx ineen. Het medisch onder zoek bracht aan het licht, dat hij aan een hartverlamming was gestor- door van Bun benutte penalty de stand op 50. De MW-ers gingen het kalmer aan doen, maar de doel punten bleven als vanzelf komen: in de 19e minuut 60 door Toennaer en vlak tegen het einde nog eens twee schrijnende treffers van Verdonschot j yën. en Toennaer. Zij brachten de stand j dc wedstrijd werd gestaakt, op 9—0... (Advertentie) (Van onze sportcorrespondentj De grote (50) zege van MOC wekt de indruk, dat Brabantia een zacht eitje is geweest. De gasten demonstreerden echter een zeer gave partij voet bal De thuisclub speelde effectiever, zodat de zege toch precies op zijn plaats kwam. De uitstekende doelman van Brabantia kon door Leenders pas in de 20ste minuut gepasseerd worden met een fraaie kopbal (10). Enkele seconden voor de rust nam v. Gaans een hoekschop. Nol de Rijk nam het leer op zijn hoofd en plaatste keurig in. Linksback Habraken trapte het leer uit het doel, maar arbiter Rogenboom had geconstateerd, dat de bal de lijn was gepas seerd (20). Direct na de hervatting zette de thuisclub een goede aanval op, waaruit van Gaans keurig raak schoot (30). Goed voorbereidend werk van Nol de Rijk werd de aanleiding van MOC's vierde doelpunt, gemaakt door v. Gaans. 40. De aanval van M.O.C. bracht de defensie van Brabantia een kwartier voor het einde in grote moeilijkheden. Stopper v. Gemert schoot toen maar in eigen doel 50. Als opgestookt door een bijna demonische kracht voeren de ploegen uit de eredivi sie de gebeurtenissen naar een steeds ver- bluffender climax. Behalve sensaties van onverwachte uitslagen deden zij er nu nog maar een extra schepje op door uitslagen te fabriceren, die de voetbal-menigte de oren hebben doen tuiten. Er waren cijfers bij, die zelfs in de miljoenen nota niet zouden hebben misstaan Het smadelijkst werd BW afgetuigd. Het ging bij MW met 90 ten onder. De Maastrichtenaren overtroefden daarmee zelfs DOS, dat bij Sparta toch ook geen half werk deed (17), en ADO, dat van NAC niets overliet (50). Feijenoord, dat langzaam maar zeker op toeren komt, wist met hangen en wurgen bij het gevreesde Ajax te winnen (12). En schede en Amsterdam deden elkaar maar liever helemaal geen zeer (00). De Limburgse derby RapidVVV werd een nogal be nauwde zege voor de thuis club. (2—1). Dóór deze resultaten zit op de eerste plaats vermoedelijk het grootste deel van het leger toto- isten in zak en as en op de twee de plaats danken ADO (wéér) en Rapid er de topplaatsen aan. NOAD boekte bij Elinkwijk een van de weinig verwachte overwinningen (12). PSV moest onder Fortuna door (23) terwijl het enfant terrible GVAV Blauw Wit de kous op de kop gaf. ADO 8 6 1 1 13 27- -13 Rapid J.C. 8 6 1 1 13 19- -11 DOS 8 5 2 1 12 21- -14 S.C. Enschede 8 5 1 2 11 20—12 Ajax 8 5 0 3 10 18- - 8 GVAV 8 4 1 3 9 18- -16 Feijenoord 8 4 1 3 9 22- -23 MW 8 4 0 4 8 23- -15 Sparta 8 4 0 4 8 20- -22 NAC 8 4 0 4 8 14—18 Fortuna 54 8 3 1 4 7 12- -15 Amsterdam 8 2 3 3 7 12- -17 VW 8 3 0 5 6 11- -12 BW 8 2 2 4 6 16- -26 Blauw Wit 8 2 1 5 5 16—18 PSV 8 2 1 5 5 15- -21 NOAD 8 2 1 5 5 12- -22 Elinkwijk 8 1 0 7 2 8- -21 (Van onze sportcorrespondent) Voor rust is het treffen tussen Heer en Vlissingen interessant geweest door beweeglijk spel aan beide kan ten, goed opgezette aanvallen en een op- en neergaande stryd. Maar de voorhoede van Vlissingen bevatte be slist meer stootkracht. (Van onze sportredacteur) Als het van geen kanten wil luk ken! Zó verging het NAC deze zondag middag, in het Zuiderpark, al van maandag af uitverkocht (19000!). Het was écht colbert-weertje, dat noodde voor een middag langs het lijntje. Het zonnige herfstzondagje heeft voor de voetballende Hagenaars in tussen heel wat prettiger gesehenen dan het voor de kleine Bredase sup- portersschare kon doen, want Kuys en zijn mannen kregen een neder laag ie incasseren, welke aan duide lijkheid niets te wensen heeft over gelaten. Hoe anders had het misschien kun nen lopen als dat gloeiende verrassen de schot van Puck Storimans de beste van de geelzwarte elf in de eerste de beste minuut niet nét over, maar nét onder de lat terecht was gekomen. De Hagenaars keken confuus rond om zich heen, slaakten gilletjes en zenuwachtige lachjes, maar de ver rassende ouverture was mislukt en zij zou de gehele duur van de wed strijd over de geelzwarte ploeg blij ven hangen. Letterlijk alles mislukte ook als het de eenvoudigste scorings kansen betrof. Malaise De gehele Bredase voorhoede deel de in de malaise, die sinds Blauw wit deze in de Baroniestad met suc ces uitbuitte, de NAC-gelederen nog niet heeft verlaten. Zoals ADO deze middag speelde: snel. kwiek en schotvaardig, maar allerminst grandioos, zouden de be zoekers niet met deze cijfers hebben behoeven te verliezen. Het vlotte ech ter in geen enkel opzicht in hun voorhoede. Leo Canjels hebben we nota bene slechts twee keer een schot zien lossen dat de moeite waard mocht heten en Louis Overbeeke nu en dan echter subliem bleek evenmin in staat om knal-schoten af te vuren. Luijten speelde te per soonlijk en de twee ..kleintjes" Bouw meester en Lambrechts bleken te klein van stuk tegen de imposante Haagse middenlinie en achterhoede, waarin stopperspil Jans praktisch al leenheerser was, óók wat Canjels betreft. De Bredase midvoor is slechts sporadisch erin geslaagd hem voorbij te komen en zelfs dan had hij zich de vrije ruimte voor een goede schietkans niet kunnen schep pen. Handiger De veel handiger, sneller en be weeglijker ADO-aanval, die ook over betere lichaamsconditie beschikte en in midvoor Schuurman wèl een ge vaarlijke schutter had. bezorgde de Bredase defensie en halflinie zóveel zorgen dat alle energie werd opge ëist. Zij hebben die ook geleverd, maar op de duur en nadat aan NAC-zijde succes alsmaar uitbleef moesten ook zij de moed wel verlie zen. Het was een hopeloze opgave geworden. En tóch had het zover niet behoe ven te komen. Toen in de 16e minuut van de eerste helft rechtshalf W. Timmermans met een goed. maar fortuinlijk schot ADO de leiding had bezorgd (10) brak een periode van grote druk aan van Bredase zijde. Geruime tijd werden de Hagenaars op eigen speelhelft teruggedrongen. Toén had NAC toe moeten slaan, maar de voorhoede had te veel tijd nodig om kansvolle situaties te schep pen. En al waren er nog al eens peni bele situaties voor het ADO-net, ze werden nimmer uitgebuit, konden dat niet, omdat het plaatsen te veel te wensen overliet en de gastheren met enorme geestdrift, gezamenlijk in de verdediging gingen als dat noodzake lijk was. Tijdens een snelle doorbraak in de 27e minuut, kreeg midvoor Schuurman bliksems handige knaap via een mislukt schot van W. Timmermans het leer onder be reik en knalde meteen van de ver warring gebruik makend, langs de verbouwereerde Goedhart (20). Geen schutter Zó onstuimig kwam NAC terug, dat gedurende het laatste kwartier vóór de thee ADO volledig werd te- ruggedrongen, maar géén Bredase schutter was bekwaam om keeper Kok te verschalken. Nóg was NAC geen verslagen ploeg, want al speel de ADO technisch beslist veel beter, Kuijs c.s. hielden het achter. Jam mer genoeg bleef de Bredase voor hoede onbekwaam om de bakens te verzetten. Toen in de 13e minuut Rijnvis zeer handig voor de derde maal had gescoord (30), gaf NAC zich nóg niet gewonnen. Maar de voorhoede bleef onmachtig lucratie ve dingen te doen. Zeker, ADO zat nu op fluweel en had dus alles mee. Maar men schoot in haar gelederen méér, verrassender èn beter, zodat het niet verbaasde, toen Schuurman er in de 23e minuut 40 van maak te en Rijnvis de hand vol (50), met nog een kwartier te spelen. Tot de laatste seconde heeft NAC geprobeerd de eer te redden maar die werd hun zelfs niet door de Ha genaars gegund- De handen beschermend voor zijn gezicht, machteloos op zijn knieën gezeten, sclvjnt de NAC-doelman Goedhart hier om genade te vra gen. De ADO-ers (die ditmaal mis schoten) passeerden hem vijf maal. Na 25 minuten gaf J. de Nooyen een pass naar H. de Nooyen en met een goed schot werd keeper Geelen verslagen (01). Heer drukte Vlissingen even terug en de achterhoede van de gasten moest enkele corners weggeven om onheil te voorkomen. Maar Vlissin gen werkte zich weer spoedig los en het was C. de Nooyen die van een fout van keeper Geelen, die bij uit lopen misgreep, in de 38e minuut profiteerde. Na de rust was het spel niet meer zo snel. Heer zette alles op alles, kwam ook steeds voor het doel van de gasten, maar de afwerking liet te wensen over. De gasten lieten zich ook niet on betuigd, maar zij legden zich spe ciaal op de verdediging toe. De stand bleef 0—2. (Van onze speciale verslaggever) RBC dreef in de strijd tegen Alk maar vooral in de tweede helft op zjjn enthousiasme. De Alkmaarders werden daardoor even van de kaart geveegd, maar toen het offensief na een doelpunt van van de Luijtgaar- den ophield (de stand was intussen 22) nam Alkmaar het heft opnieuw in handen en speelde het zich naar de zege (2—3) Overigens was het beslissende doel- punt een jammerlijke zaak voor van Osta. De doelman, die zeer goede momenten had, greep half mis. toen de bal hoog voor doel kwam. Schou ten benutte de kans en schoot in. RBC had uit het genoemde offensief gelijk gemaakt doordat van de Ven linksbuiten van de Luijtgaarden een kans gaf te scoren. De gelijkmaker had eerder kunnen vallen, indien La- zeroms een penalty niet zo slecht had ingeschoten, dat Snabelie er geen moeite mee had. De kans om de achterstand weg te werken was daar mee in eerste instantie verkeken. Blauw had met een vrije trap Alk maar in de 7e min. van de tweede helft de leiding gegeven (12). De eerste helft leverde twee goals op. In de 5e min. werd Cools om speeld en doelpuntte Buijs. Een ogen blik later schoot Bruijninckx na een voortreffelijke pass van Vermunt in. (Van onze sportcorrespondent) Bij al de geschenken, die Wilhel mina bij gelegenheid van zijn zestig jarig bestaan ontving, mocht het ge schenk van de spelers in de vorm van een zege op De Valk, niet achterwege blijven. En allen hebben er hard, maar fair voor gestreden. Ondanks een licht overwicht in de eerste helft van de Valk, scoorde Princen in de 40e minuut (10). In de tweede helft verkreeg de thuis club geleidelijk aan een overwicht, maar de aanvallen van de Valk wa ren gevaarlijker. Een zucht van ver lichting ging op toen Princen drie minuten voor het einde met een hard schot een pass van W. v.d. Plas wist te benutten (20). Het Nederlandse koppel Manus Brinkman-Peter Post is zondag als achtste geëindigd in een internationa le koppelwedstrijd over 80 km te Gent. Onze landgenoten hadden een acterstand van drie ronden op de winnaars, de Belgen Foré en Vander- Velde. Gillen (Lux.) en van Aerde (B.) klasseerden zich als tweede en Lauwers en Vannitsen (B.) werden derde. (Van onze sportcorrespondent) De circa duizend bezoekers hebben een technisch op hoog peil staande ontmoeting gezien en Alliance een dik verdiend gelijk spel zien behalen. De Roosendalers hebben, als dat pas gaf, de buitenspelval op knappe wijze gehanteerd, getuige de her haalde malen, dat de thuisclub in die val liep. De keren, dat de be zoekers met tegenaanvallen ant woordden, waren die meestal gevaar lijker dan van de gastheren. Uit een daarvan, in de twintigste minuut voor de rust, wist de handige links- binen der rood-zwarte Roosendalers, Barting, op fraaie wijze te scoren (01). Na de hervatting, in de zesde minuut, slaagde de Roermond-mid- voor Seybers erin gelijk te maken (1-1) en daarbij is het, ondanks vele wederzijdse pogingen, gebleven. Een aantrekkelijke wedstrijd. DE ITALIAAN ERCOLE BALDINl heeft zondagmiddag de „Grote Prijs Campari' 'gewonnen, een tijd rit over 76,5 km Baldini heeft voor al grote concurrentie gehad van zijn landgenoden Moser en Fausto Coppi. Moser kreeg een inzinking, maar herstelde eich nog tijdig en en verdrong Coppi die 'n zeer goe de wedstrijd reed. tenslotte nog van de tweede plaats.

de Stem | 1957 | | pagina 6