STEM-toto Brandput Rilland zal worden verbeterd Zeeuwse-invaliden op derde congres in Ter neuzen Koewacht heeft zijn nieuw Wit-Gele Kruisgebouw Smakelijke inzet: f 100 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 8 OKTOBER 1957 7 Neomist te Clinge bestrijdt tandbederf de gehele dag Tegenregering wil tot actie overgaan Ambtstermijn van Pieck verlengd Marie Poisonnier op record jacht Nieuwe formule voor Franse wielerploeg KNBB stelde program vast Reserveklassers in Brabant en Zeeland Willem Teil Overzande Internationale crosü te Halsteren Slap na Griep? Coppi naar Amerika Afdelingsvoetbal in Zeeland Schutters waren produktief TOTO-formulier Oostburg won voor 2e maal EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN zy zyii voor de derde maal naar het jaarlijkse congres gekomen, de invaliden uit Zeeland, verenigd in hun ,,Sint Liduina". In de loop van de jaarvergadering die in het parochiehuis te Terneu- zen werd gehouden, werd de voor zitter, de heer W. Weterings, heel veel welverdiende lof toegezwaaid voor de tot nu toe bereikte resul taten. In zijn welkomstwoord ge waagde hij van de steun die de over heid begint te geven. Hij wilde wel geen kritiek uitoefenen maar was toch van mening dat aan dit vraag stuk meer aandacht moet worden gegeven dan tot nu toe. Spreker was van mening dat de uitkering ingevolge de invaliditeits wet beslist moet verhoogd worden, daar deze nu volkomen ontoereikend is. Hij wees op de samenwerking die nodig is met de leiding van de werkplaatsen voor minder-validen en prees de directeuren van de arbeids bemiddeling in Middelburg en Ter- neuzen, die alles in het werk stel len om de invaliden zo veel moge lijk te helpen. Hij memoreerde de prettige samenwerking speciaal met de heer L. Marquinie, ambtenaar bij de arbeidsbemiddeling en belast met de invalidenzorg. De heer Weterings zei verder dat het de bedoeling van de bond is, de invaliden uit hun isolement te ver lossen. Zij moeten door geregelde (plaatselijke) samenkomsten, door 't gezamenlijk beoefenen van hun hob by's, door collectieve arbeid en goede ontspanning uit de sfeer waarin zij nu leven verlost worden, evenals van hun minderwaardigheidscomplex. Hij w jdde enige aandacht aan de jeugdige invaliden, die zeer zeker tot volwaardige mensen moeten worden opgevoed. Maar in het bijzonder vroeg hij de medewerking van de invaliden zelf, die vaak door valse schaamte weerhouden, zich afzijdig houden. De heer Weterings verheugde er zich tenslotte over, dat ook de leiders der A.V.O.-werkplaatsen te Terneu- zen (de heer Dingemanse), te Vlis- singen (de heer Egeraat) en te Hulst (de heer Rammeloo) aanwezig waren Ook dokter van Lierop uit Hulst, die n .mens het bestuur van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis was gekomen, was van de noodzaak van een goede sa menwerking overtuigd en beloofde z'n tussenkomst vooi geldelijke steun. De heer Rammeloo, kon namens het Axelse Wit-Gele Kruis reeds een be drag overhandigen. Een en ander was voor de voorzitter wel aanleiding om te constateren dat de samenwerking beter wordt. Hij wijdde enkele woorden aan de nagedachtenis van pater Gonzaga, de eerste geestelijk adviseur, en richtte een woord van welkom tot kapelaan Janssen, zijn opvolger. Ontspanning Ondanks het feit dat ,,Sint Liduina" nog niet zo heel best bij kas is, (vol gens de secretaris-penningmeester de heer J. de Bakker f 118,57) had het bestuur een bijzonder aantrekkelijk programma voor deze middag. Twee bekende radioartiesten, Chris tine Spierenburg (sopraan) en Bert Robbe (tenor) waren de gasten op ait congres. Een derde jonge artieste was daarbij aanwezig, Judith de Le^euw, een jonge veelbelovende -ca- baretartieste, die als kwajongen soms maar ook met veel gevoel, enkele bijzonder goede liedjes bracht met een bewonderenswaardig gemak en natuurlijkheid van voordracht. Zij viel bijzonder in de smaak. Christine Spierenburg bij zeer velen welbekend was charmanter dan ooit en bracht met haar werkelijk zeer mooie so praan verschillende nummers uit het operette-genre. Ook Bert Robbe was als solist uitstekend en tezamen vor men zij een altijd graag gehoord du et. Co v.d. Heijde Wijma toonde zich een uitstekend pianist. Ook 's avonds was er voor verdere belangstellen den bijzonder veel aandacht voor dit lichte concert. Bedevaart In de pauze werd een verloting zonder nieten gehouden, dank zij het vele werk van het bondslid mevrouw Daelman en de vrijgevigheid van de Terneuzense middenstand. Kapelaan Janssen vertoonde twee strips over Lourdes om de invaliden op te wek ken mee te sparen voor de bedevaart in 1961 en belichtte de geestelijke zij de van het leven van de invalide. Hij wees er hen op dat zij vooral in het gebed veel steun en troost kunnen vinden. De Terneuzense r.-k. E.H.B.O. on der leiding van de heer F. Thijssen, was een gehele dag in de weer om al le invaliden te helpen en verschil lende ingezetenen haalden en brach ten de congressisten. Met dankbaar heid gewaagde de heer Weterings hiervan en spoorde zijn leden aan hun moeilijkheden aan het bestuur voor te leggen. De bevolking van de parochie Clin ge was in feeststemming. Een van de parochianen, pater Gillis Blom- maert van de Orde der Paters Ma- risten droeg zijn eerste H. Mis op in de kerk van de H. Henricus. Voor het ouderlijk huis en voor de kerk waren erebogen aangebracht, terwijl van alle huizen de driekleur wap perde. Voorafgegaan door de fanfare Wel doen dfior Vermaak en vele bruidjes, ging de neomist met zijn familie naar de kerk. Tijdens de plechtige H. Mis werd een feestpredikatie gehouden, 's Middags na het plechtig lof bestond er gelegenheid de nieuwe priester en diens familie te feliciteren. Hierbij werd o.a. een toespraak gehouden door burgemeester P. Vercauteren. Namens de parochie werd de neo mist een cadeau aangeboden. 's Avonds bracht de fanfare Wel doen en Vermaak een serenade, waarbij een groot aantal belangstel lenden aanwezig was. (Advertentie) (Advertentie) In de raadsvergadering van Ril- Moerman, J. C. Meulenberg, T. Wal- land werden de gemeenterekening en j raven, J. Walraven en L. Beurkens de rekening alg. burgerlijk armbe-werden herbenoemd, stuur aangeboden over het dienstjaar Het complex van 106 woningwet- 1956. De heren M. Moerman en J. Wal raven werden aangewezen voor het nazien dezer rekeningen. Vervolgens werd de gemeentebegroting en be groting alg. burgerlijk armbestuur over het dienstjaar 1956 aangeboden. Een voorstel om geldèn te voteren voor verbetering van de brandput op de boerderij van C. van Gorsel werd aangenomen. Dit zal gebedren in D.A.C.W,--ver band, zodat het rijk een' belangrijk bedrag zal verlenen in de kosten. De totale kosten zullen f '37o8.bedra gen. Met algemene stemmen werd goedgevonden garantie te verlenen voor de vaccinatie tegen kinderver lamming. Een verzoek van het bestuur dei- lagere school op geref. grondslag om gelden beschikbaar te stellen voor nieuwe schoolborden werd ingewilligd De kosten zijn geraamd op f 700. Een verzoek van M. Vogel om pre mie voor woningverbetering ten bedrage van f 1500 werd aangeno- men, echter zodra de kas dit toe laat. De leden van de adviescommis sie woonruimte 1947, de heren M. woningen aan de Zandbaan zal tegen brandschade verzekerd worden. Bij de rondvraag informeerde de heer M. Moerman naar het rijwiel pad,, naar het station. Volgens 4e, voorzitter zal dit in het voorjaar wor den aangelegd. De' jieer -T. Wélf avéh vróeg of ar controle is pp 'de bewoning* der' ge meente-woningen. Di£ zal met de ge meente-opzichter besproken wordèrf. De heer-Bewrkene-stelde nog vragen over de staanplaats voor woonwagens Hier is geen oplossing voor gevon den. cn geeft l) wittere tanden - gezondere tanden frissere adem AUéén Colgate Super bevat GARDOL! GARDOL - het doeltref fendste bestanddeel, dat ooit tegen tandbederf in tandheelkundige laboratoria werd ontwikkeld en waarop Colgate het uitsluitende recht bezit. De GARDOL in Colgate omgeeft Uw tanden als het ware met een onzichtbaar schild, dat minstens 12 uur blijft door eten en drinken niet afgaat. Bovendien verfrist Colgate op afdoende wijze de adem en maakt Uw tanden schitterend wit. Natrium N-Lauroyl Sar cosi naai Grote tube f 1.35 Standaard tube f 0.75 Probeer het en ondervind waarom Colgate Super met GARDOL de meest verkochte tandpasta ter wereld is De anti-communistische tegenrege ring van San Marino heeft maandag avond bekendgemaakt dat zij binnen kort de macht in het hele grondgebied van San Marino zal overnemen met een nieuwe strijdmacht van ongeveer 50 man. De leden van de strijdmacht van de tegenregering zijn aangeworven in de Italiaanse grensgebieden rond San Marino. Het zijn voormalige man schappen van de Italiaanse politie. Zij dragen het uniform van de cara binieri met een insigne van San Ma rino. Te Koewacht liad onder grote be langstelling de opening plaats van liet nieuwe Wit Gele Kruisgebouw. Voor deze plechtigheid gaven vele vooraanstaande personen der kerke lijke en wereldlijke overheid van hun belangstelling blijk Als eerste werd het woord gevoerd door de voorzitter van het Wit Gele Kruis te Koewacht de heer A. de Waele, die zijn vreug de uitsprak over de totstandkoming van het gebouw na alle moeilijkheden die men had moeten overwinnen. Hij dankte allen, die hieraan hun mede werking hebben verleend. Hierna verzocht hij pastoor Ligt- hart het gebouw in te zegenen. Daar na was het de beurt aan burgemees ter Dierick om het nieuwe Wit Gele Kruisgebouw officieel te openen. Burgemeester Dierick sprak er zijn vreugde over uit deze daad te mogen verrichten, vooral omdat het gebouw zo hard nodig is. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer van Don gen, lid der Tweede Kamer en voor zitter van het Wit Gele Kruis in Zee land. De heer van Dongen bracht het belang van het Wit Gele Kruiswerk nog eens duidelijk naar voren en fe liciteerde het bestuur der afdeling met dit volgens de allernieuwste sys temen gebouwde gebouw. De inrichting is zeer modern en het gebouw bevat een hal, wachtka mer met boxen, een weegkamer, een dokterskamer, een magazijn, een ont smettingskamer, een badkamer, w.c. en keuken. Pastoor Ligthart dankte burgemees ter Dierick voor zijn bereidwilligheid het gebouw te openen en vervolgens Het Oostduitse parlement heeft maandag besloten de ambtsperiode van de 81-jarige president Wilhelm Pieck, die verstreken is, te verlengen. Pieck, een oude communist, heeft dit jaar een beroerte gehad. De ambts termijn van de Oostduitse president is vier jaar. Woensdagavond wordt op de Vlis- singse sinteibaan het Zeeuwse kam pioenschap op de 10.000 meter ver werkt. Tevens zal Marie Poisonnier uit Schoondijke een poging doen om het Nederlandse record 800 meter da mes, dat met 2,17,2 op naam staat van Gré de Jongh, te verbeteren. Zondag deed zij een zelfde poging te Rotterdam, doch hoewel zij de eerste 600 meter binnen het geplande tijdschema aflegde, zakte zij daarna juist iets te veel af. Haar tijd was 2,20,6. Niettemin is Marie op het ogenblik de snelste dame op deze afstand in ons land. Vorige week versloeg zij namelijk in Beverwijk de nationale kampioene Ko Beeentjes met 3,3 se- Als het bestuur van de Franse wie lerbond een desbetreffend voorstel van zijn president Joinard aanneemt zal de Franse amateurploeg voor de wereldkampioenschappen op de weg in 1958 gekozen worden uit één club. Joinard wil aan het wereldkampioen schap een nationaal criterium op de weg voor amateurclubs vooraf doen Boogschieten in Sas van Gent Zaterdagavond vond voor de leden van de schuttersvereniging ..De Kring" de vierde en laatste schieting plaats, waarvan de uitslag meetelde voor de prijs: een schuttersnecessaire. De uitslag was als volgt: hoogvogel: E. Martens; le zijvogel: P. Kersbulck 2e zijvogel: L. Vlasveld. Grootste aantal kleine vogels (4): P, van Laere. De uitgeloofde prijs werd met 18 punten gewonnen door P. Goossens voor J. Colpaert die op de vier schie tingen 17 punten verzamelde. - Onder voorzitterschap van de heer Ad. Uijtendaal te Rijen, hield het ge west Brabant-Zeeland van de Kon. Ned. Biljartbond te Tilburg zijn-jaar vergadering. Het gewest telt op het ogenblik vijf tien districten, daarin begrepen het onlangs tot stand gekomen „gewest Oisterwijk". Van het bondssecretariaat was de mededeling, ontvangen dat het aantal aangesloten verenigingen in Ne derland in 1956 met 33 was gestegen het verlies aan de nieuwe N.B.B. be droeg slechts vier. In het vervolg zulen de gewestelij ke persoonlijke, kampioenschappen (li bre) door vóór-wedstrijden worden in geleid, te spelen in drie poules elk van vijf deelnemers. In de finale zul len de acht besten worden geplaatst. De toewijzing met vaststelling van data geschiedde als volgt: 5e klas: Kaatsheuvel, 14-15 decern ber; 4e klas: Den Bosch 18-19 januari 3e klas: Zevenbergen 8-9 maart; 2e klas: Valkenswaard (gew. en nat.) 15 16 maart; le klas: Abattoir. Tilburg, 19-20 april; hoofdklas: Breda (Vaste hand) 17-18 mei. In 1958 zullen verder invitatie-toer nooien driebanden en dito kader-wed strijden worden gehouden, waaraan districts-teams kunnen deelnemen. De gewestelijke landdagen in Mo dern en de Kath. Kring te Breda zijn reeds verschoven van 20 en 27 ok tober naar 10 en 17 november aan staande. De C-klasse libre wordt nu gespeeld op 10 november, de D- en E-klasse op 17 november. In de reserve 1ste klasse begint reeds enige tekening in de strijd te komen. Taxandria 2 zag kans om ongeslagen en zonder verliespunten aan de kop te blijven. Ditmaal moest Brabantia 2 met een 3—2 nederlaag naar Eindhoven terug. Vlissingen 2 bleef de leiders echter op de voet volgen, al kwam het tegen het be zoekende Helmondia '55 3 maar net aan de beide punten (43). Willem II 3 raakte wat verder achter, want het kreeg van WSC 2 in Waalwijk een onverwachtse 52 nederlaag te slikken. Hierdoor konden PSV 3 en Middelburg 2 de derde plaats samen overnemen. De Eindhovenaren eisten in Tilburg de volle buit op van Noad 3 (2—3), terwijl de groenwitte hoofd stedelingen de Zeeuwse derby tegen Goes 2 in winst omzetten (23). Zee land Sport 2 begon de competitie met een 41 nederlaag tegen NAC 3, waardoor de stand als volgt werd 15—6 16—9 13—10 9—8 6—3 10—10 7—7 8—5 4—9 1-4 5—13 7—17 klasse B. staat ongeslagen en 3 3 0 0 6 19—2 4 3 0 16 21—5 2 2 0 0 4 17—6 2 2 0 0 4 8—1 2 2 0 0 4 7—3 3 0 1 2 1 4—15 3 0 12 1 6—20 2 0 0 2 0 1—6 2 0 0 2 0 «—14 3 0 0 3 0 3—18 s Het karwei om alle uitslagen in de STEM-toto goed in te vullen blijkt ook het afgelopen weekeinde te zwaar te zijn geweest. Er zit natuurlijk één aantrekkelijke kant aan deze om standigheid. Dat is de groeiende „pot" die inmiddels het smake lijke bedrag van honderd gulden vormt. Hieronder volgt weer de kans om gratis met deze prijs aan de haal te gaan. Welicht zal aanstaande zondag een formulier tevoorschijn komen, waarop de cijfers precies juist zijn. Misschien is dat het Uwe.... (Advertentie) Taxandria 2 3 3 0 0 Vlissingen 2 4 3 0 1 PSV 3 3 2 0 1 Middelburg 2 3 12 0 WSC 2 2 110 Willem II 3 3 1113 NAC 3 3 1113 NOAD 3 2 10 12 Brabantia 2 3 0 1 2 1 Zeeland Sport 2 10 0 10 Helmondia '55 3 2 0 0 2 0 Goes 2 3 0 0 3 0 In de reserve 2de Hulst 2 nog steeds zonder een enkel verliespuntje aan de kop. Ook nu werd het weer een stevige overwinning, want Terneu- zen 2 moest met een 40 nederlaag naar huis. Alliance 2 kwam op de tweede plaats, want het had met Axel 2 weinig moeite (04), Vlissin gen 3 had in Souburg weinig moeite met RCS 2 dat met 410 onderging De Scheldestadbewoners delen nu de derde plaats met Corn. Boys 2. Hon- tenisse 2 was niet opgewassen tegen Roosendaal 2 en ging op eigen veld met 06 onder. De stand is: Hulst 2 Alliance 2 Vlissingen 3 Roosendaal 2 Corn. Boys 2 Térneuzen 2 RCS 2 Axel 2 Middelburg 3 Hontenisse 2 Door de sociëteit Willem Teil te Ovezande werd als laatste schieting op de staande wip van dit seizoen een paling-schieting gegeven. )Jr werd aan deelgenomen door 59 schut ters van 17 verschillende sociëteiten, w.o. ook een 5-tal Belgische schut ters. De uitslag was als volgt. le, 2e, 3e en 4e klep: H. A. Mol, Willem Tell, Kapelle, A. de Jonge (Rijki. Willem Teil, Ovezande F. van Loenhoud, Willem Teil, Kapelle en Jac. de Baar, Willem Teil te Ove zande. le en 2e zijvogel resp.: J. de Jonge, Soranus. Heinkenszand en Jae. de Baar, Willem Teil, Ovezande; le en 2e bovenkal R. Verschure, Gent en C. Remijn, Spes Nostra, Ovezande; le en 2e onderkal: P. Vermue, Ja- coba van Beijeren. Goes, en A, van Loo, Doel naar Hoger, Wolphaarts- dijk. Meeste kleine vogels: F, de Hoop en opvolgende meeste kleine vogels: Iz. van Wingen, beiden van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Alle genoemde personen kwamen in het bezit van een kilo paling; voorts waren nog een 7-tal prijsvogels ge plaatst tussen de kleine vogels; deze prijsvogels gaven eveneens recht op een kilo paling. Gezien de gunstige weersomstandigheden was de deel name iets geringer dan vorige jaren; velen immers hadden nog landwerk zaamheden te verrichten; overigens was het een bijzonder geslaagde en prettige wedstrijd. De B.H.S.V. „Olympia '47" organi seert zondag 27 oktober te Halsteren weer de internationale cross country waafaan prominente lopers uit bin nen- en buitenland deelnemen. De A- en B-klassers moeten ongeveer 7 km de C- en D-klassers en de niet-K.N. A.U.-leden 3.5 km, terwijl de A-junio- ren 2500 meter en de B-junioren 1900 meter moeten afleggen. De cross zal ook worden bijgewoond door afgevaardigden van „Le Soir", dat elk jaar de Cross des Nations or ganiseert en de bekende medailles ter beschikking stelt. Het is de opbouwende kracht van Sanatogen die een blijvende verbete ring in uw gezondheid teweegbrengt Wordt weer gezond en begin nog heden Sanatogen te gebruiken. Het zenuwsterkend Tonicum de zusters, de aannemers en allen die Saan- Ue winnende club zal met zes aan de totstandkoming hiervan heb ben meegewerkt. Namens de aanne mers dankte de heer H. Mannens het bestuur voor de opdracht en sprak de hoop uit, dat het werk naar ge noegen zou zijn uitgevoerd. Hij over handigde namens de aannemers een enveloppe met inhoud. In het gebouw zijn kruisbeelden en een beeldje van O.L. Vrouw geplaatst, die door onbe kende gevers zijn geschonken. renners en twee reserves aangewezen worden voor het wereldkampioen schap. Fausto Coppi zal tegen het einde van het jaar een tournee maken door Noord- en Zuid-Amerika. Hij zal daar deelnemen aan een groot aantal weg en baanwedstrjjden. In de 1ste klasse A van de afde ling Zeeland KNVB werd er zondag lustig op los gescoord. Zo verplet terde Noormannen het naburige Domburg met niet minder dan 1-13 en blee'f hierdoor aan de kop met Robur, dat tegen het bezoekende Volharding juist de dubbele cijfers niet kon halen (9-2). Koewacht zag daartoe tegen Walcheren wel kans, want de Vlissingers moesten met een 11-3 nederlaag naar huis. Domburg en Volharding delen nu samen onderste plaats. In de 1ste klasse B kwam Renesse 2 op eigen veld tegen Brouwershaven niet verder kan een 2-2 gelijk spel, maar dit ene puntje was voldoende om aan de kop te blijven. Burgh 2 kwam tegen het bezoekende Drei- schor maar net aan de beide punten (4-3), maar het kon daardoor toch 'n puntje op de leiders inlopen. Drei- schor bleef hekkesluiter. In 2A had RCS 3 een produktieve bui. De Souburgers bleven namelijk op eigen veld met 10-4 baas over Aardenburg 2. Zuidzande kwam al leen op de onderste plaats, want Biervliet 2 nam de beide punten mee (2-4). In 2 B nam Philippine de leiding. Kwadendamme was namelijk op eigen veld totaal kansloos (0-11). Pa trijzen handhaafde zich onder de kop lopers, dankzij een magere 3-2 zege op Hansweertse Boys 2. In 3 A kwam Walcheren 2 tegen Patrijzen 2 net iets te kort, zodat de volle buit naar 's Heerenhoek ging (1-2) en Patrijzen 2 de eerste plaats deelt met Schoondijke 2. Robur 2 deed het bij Retranchement 2 heel de wat royaler. De Goessenaren kwa- men door een 1-8 overwinning op de derde plaats. In 3 B bleef Hulst 3 aan de kop door een 4-2 zege op het bezoekende Goes 4. Corn. Boys 3 won met de zelfde cijfers van Hontenisse 3 en bleef de leiders dus op de voet vol gen. Voor Robur 3 lag in Westdorpe bij RIA 2 .en smadelijke 11-1 neder laag te wachten. Zoals li weet, moet ingevuld wor den: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel 1. leder kan aan onze Stem-Toto deelnemen 2. De deelneming is geheel gratis. 3. Men kan het hiernaast staande Toto-formulier gebruiken en oj, een briefkaart plakken; echter 's het óók geoorloofd de wedstrij den op eer' briefkaart over te schrijven. 4. Frankering van Driefkaarten, die op één van onderstaande adres sen worden ingeleverd, is niet nodig. Dit moet natuurlijk wei met briefkaarten geschieden, die per post verzonden worden. 5. De inzendingen moeten uiterlijk a.s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnen gekomen formulieren worden terzijde gelegd. 6. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. 7. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formmier, worden afgelast, blijft het be drag dat beschikbaar is, staan tot de daarop volgende week. SpartaDOS ADO—NAC MW-BVV PSVFortuna ElinkwijkNOAD Rapid—VVV RBCAlkmaar BaronieDosko ZFCLonga Wilhelmina-De Valk Controle totaalcijfer Reservewedstrijd: Blauw Wit—GVAV Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten, deze vindt U maandag morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen wor den ingeleverd, zijn; Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, BREDA. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Wh hebben in de haast van een overbezette sport-zondag groot on recht gedaan aan enkele Zeeuwse clubs. Behalve onze verontschuldigingen zijn ook rectificaties nodig. De kop, die vertelde, dat Oostburg bij RLA de eerste zege behaalde is onjuist, want uitgerekend de zondag tevoren wis ten de Oostburgers ook al Steen de baas te blijven. In het standenlijstje van de vier de klas H slopen eveneens enkele fou ten. Voor de goede orde volgt hier de juiste stand: Clinge 5 9 Yerseke 4 6 Oostburg 5 5 Steen 5 5 Hansweertse Boys 2 4 RIA 3 4 Breskens 3 3 Sluiskil 3 2 Luctor 3 2 Aardenburg 3 0 's Heer Arendskerke 4 0 IN 's-HERTOGENBOSCH zullen woensdag 16 en donderdag 17 okto ber de interacademiale sportdagen 1957 worden gehouden. KRAAMVERZORGSTER In het St. Ignatiusziekenhuis te Breda behaalde zuster G. van Eek uit St. Jansteen het kraamver zorgsters-diploma. E.H.B.O. Voor het diploma E.H.B.O. slaag den te Sluis mevr. H. Aabregtse- Krane en mej. J. den Hamer en de heren A.J. Aabregtse en W. Wisme- yer. AKTE L.O. Bij de eindexamens van de 3e leer- kring, voor volledig bevoegd onder wijzerfes) aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden: De dames: J. J. de Boer te Goes, J. M, de Hullu te Badhoevedorp, H. L. van Leeuwen te Vlisingen, A, E. Le- gemate te Vlissingen, C. v. d, Meulen te Bergen op Zoom, F. L. Plasschaert te Poeldijk, P, W. A. de Ruijter te Gouda, M. Rijkaard te Oosterbeek, M. Vermue te 's Heerenhoek en J. C. v. d. Voorde te Aalsmeer. De heren: H. Arendse te Middelburg, J, Brugge- man te Goes, H. Eckhart te St. Maar tensdijk, W. J. Lucier te Goes, J. J. D, v. Male te Goes, P. C. Stroo te Vlissingen, A. M. Wesdorp te Hans- weert en M. J. Wisse té Heinkenszand. GOES, 7 oktober 1957. Groenten: Kropsla All 8-16, BTI 4-11, komkom mers All 10, Bil 14-15, tomaten A 30-46, B 38-39. C 21-26; bloemkool AI 39-42, All 18-34, BI 21-29, afw. 11-22, wortelen per bos 14-16; kroten 8-15; prei 17-25, II 10; andijvie 13-21; groe ne sav. kool 22-30; rode kool 14-16; snijbonen 109-122; dubb. pr. bonen 70- 90; knolselderij 4-8; pronkbonen 37-44 bintjes 8; black alicant 175-181. 's-HERTOGENBOSCH, 5 oktober. Op de pluimveemarkt van heden werden aangev. 28.350 st. Prijzen kip pen (witte) van f 1.70 tot 1.75 p. kg levend gewicht, kippen gekleurd 1.65 tot 1.75; slachtkuikens 1.85 tot 1.95; oude hanen 2.75 tot 4.25 p. st.; tamme konijnen 4.50 tot 9.— p. st. Mededelingen; ruimer aanvoer van kippen, handel kalmer met weinig verandering in prijzen. Korte aanvoer van slachtkuikens, handel ruim prijs houdend. Oude hanen, handel rede lijk met staande prijzen. Groter aan voer van tamme konijnen, handel rus tig met iets lagere prijzen. KAPELLE, 7 oktober 1957. Appelen en peren: Goudreinette boven 85 77; h75-85 77-78; h65-75 69-70: h2 51; keu ken 57-58: mabr. 51-52; Cox Orange Pippin h75-80 95; h70-75 98; h65-70 97; h60-65 89; h55-60 76 h2 51; keuken 70; Jonathan h80-85 78; h75-80 78; h70 -75 76; h65-70 69-72 h60-65 61-63; h2 51; keuken 56-58 st. 75-80 83; st. 70-75 84; st. 65-70 78-81; st. 60-65 67; Glorie van Holland h75-85 86; h65-75 77; h2 60; keuken 68; Laxton Superbe h80- 85 66; h75-80 71; h70-75 72; h65-70 71; h60-65 60. h2 47, keuken 58; sterappel h75-65 96-97; höö-65 78-79; h2 50; keu ken 69; Franse Reinette h75-85 60-59; h65-75 57; keuken 55; fabr. 51; Doyen ne du Cornice h85-90 138; h80-35 148; h75-80 153; h70-75 150; h65-70 137; h2 107; keuken 108-110 Beurre Alex Lu cas h85-95 96; h75-85 106; h2 50; keu ken 68; Nouveau Poiteau h65-75 71; h55-65 63; keuken 49; fabr. 41; Legi- pont h65-75 100; h55-65 94, keuken 75; Emile d'Heyst h65-75 69. h55-65 67, Comtesse de Paris h65-75 89, h55-65 75, h2 42; Zwijndrechtse wijnpeer h60 -70 82. h50-60 79, h2 45. keuken 53, fabr. 43: Pondspeer h75-85 51, h65-75 54, h2 52, keuken 51, fabr. 44; St. Re- my h75-85 59-63, h65-75 56, h2 53, keu ken 52-53, fabr. 47; Zure kroetappe- len 35; goudreinette val 43; peren- groet 25; Bramen industrie 118-133. Gewone aanvoerveiling: Blauwe drui ven I 171-172, 2 142-159; bramen per doos 2 48-49; appelen en peren: Dubb. Bellefleur I 42; 2 38, fabr. 37; Confe rence I 67-73, h2 56, keuken 64: Beur re Clairgeau I 69, fabr. 48; Bramley Seedling 1 48, keuken 46; Prinsesse Noble I 59-66; Lemoenappel 1 54, fabr. 47, keuken 51; Brabantse Bellefleur I 45-48, fabr. 42; Soldat Laboureur X 73- 75; fabr. 49; keuken 58; Zoete Cam pagne I 54-56, 2 44, fabr. 42; Cox Orange Pippin fabr. 48-52; Glorie v. Holland fabr. 48-52; Comtesse de Pa ris fabr. 37-43; Doyenne du Comice fabr. 67; Laxton Superbe fabr. 39-41; sterappel fabr. 45-47; Lombarts Cal ville I 02; Gieser Wildeman I grof 65 I 63, 2 51; Hersogin Elsa I 50; Jona than fabr. 45-48: Beurre Alexander Lucas fabr. 42-44; Groninger kroon. 1 grof 63, I 58, keuken 49. fabr. 45; Groentenveiling: Dubb. princessebo- nen I 74, afw. 29-30; Bloemkool 15-47; andijvie 11-17; prei 21; komkommers 14; tomaten 53. ROTTERDAM, 7 oktober 195}. Aan voeg in totaal 1672. Vette koeien en ossen 1084. Vette koeien 2.90-3.00 2.63 -2.80 2.50-2.60; varkens (lev, gew.) 1.69 1.67 1.65. Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel slepend, prij zen: met gedrukte prijzen, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer kleiner, handel tamelijk, prij. zen: door korter aanvoer wat hoger in prijs; enkele prima's boven note ring, zware varkens 1.53-1.55. ROTTERDAM, 7 oktober 1957. Bin nenlandse granen, ochtendbeurs (of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam): Tarwe: rode op vocht- conditle voor de prima tot f 23,35 flauw; voedergranen: zomergerst, goed prijshoudend tot vast naar kwaliteit van f 24,50 tot 25.75 extra tot f 26.25. Haver, prijsh, naar kleur en kwali teit van f 22.50-24.00, extra blank f 24.50. Rogge goed prijsh., naar vocht gehalte f 19.00-20.00, bakrogge ca f 21.00. Peulvruchten, groene erwten tot f 37 onveranderd; schokkers tot f 54 onveranderd, doch praktisch zon der vraag; bruine bonen van de nieu we oogst, mits droog ca f 63. TERNEUZEN, 7 okt. 1957. Groen ten: bloemkool 10-55, knolselderij 3-5 bintjes 11.70-12,10; eigenheimers II 8.80' Furora 10.20-10.90; andijvie 7-12, prine. bonen 25-76, sabo 75-81, pronk bonen 60-68, rode kool 6-10: sav. kool 7-15; witte kool 7-10; breekpeen 8-9; prei 14-24; tomaten 20-33; uien 13. Fruit: Jonathan HII 46 K 65 F 55; val- appels 25-42; Doyenné du Comice F 55-75 kroet 39-55; St. Remy 49-52; Zwijndrechtse wijnpeer HII 48-52 K 57 F 50, Konstanz 370 (-4), Rheinfelden 248 (-4), Breisach 185 (-15), Straatsburg 254 (-24), Maxau 449 (-16), Mannheim 314 (-15), Mainz 322 (-14), Bingen 225 (-9). Kaub 247 (-24), Trier 158 (-4), Koblenz 258 (-15), Keulen 254 (-24), Ruhrort 486 (-28), Lobith 1124 (-31), Nijmegen 911 (-32), Arnhem 912 (-25), Eefde IJssel 478 (-18). Deventer 372 (-17), Monsin 5550 (+30), Visé 5030 (+27), Borgharen 4007 16). Belfeld 1172 (-23), Grave beneden de sluis 497 (-20).

de Stem | 1957 | | pagina 7