SPORT- en SPEL-momenten Wat denkt U ervan Belgische Kamerleden in voetbaltenue Raad Vogelwaarde akkoord met grenswijziging Hulst Nieuwe huisvesting Stokvis te Middelburg geopend Anderhalf jaar met aftrek geëist wegens mishandeling Zjoekof naar Tito Arbeidsonrust in Engeland Sensatie Troef Zwemschool Bokszorgen Volbloeds De Russische kunstmaan lAAMBEIENf DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 5 OKTOBER 1957 GMEPGEVAAfl IjL'lÊ/irJitiLw Pastoor C.Konings te Hoogerheide met emeritaat Hoogwaterstanden R.-K. H.T.S. - Breda viert tweede lustrum Reünie oud-leerlingen Wijziging KNVB wedstrijdprogram Interneringskamp voor priesters in Hongarije KLAVER VIER Hulp Palestijnse vluchtelingen SPORT in 't KOUT EXAMENS LAATSTE NIEUWS v MARKTEN WATERSTANDEN fand te f leggen loor de leid tot Adver- Haag, 046-oo fig voor nderen. Jh v. 17 iwio ic «henc wflPr hetrnk- doelde voetDaadie aan het one Vogelwaarde is thans weer betrok ken by de plannen tot wijziging van de grenzen van de gemeente Hulst. Ook in eerste opzet was dit het geval (Vogelwaarde zou toen immers Os- senisse hebben moeten afstaan aan Hontenisse en voorts een flink ge bied in het zuiden van de gemeen te aan Hulst), mar toen de plannen een meer vastere vorm gingen aan nemen, kwam er voor Vogelwaarde een verrassend resultaat uit de bus. De gemeente, die aanvankelijk het zwaarste verlies aan grondgebied en inwoners zou hebben moeten lüden verspeelde thans geen vierkante me ter grond. Kr prjjkte niettemin op de agenda weer een punt omtrent de grenswijziging van Hulst. Dit naar aanleiding van een ont vangen schrijven van G.S., waarin werd medegedeeld, dat de minister van oordeel is, dat het grenswijzi- gingsvoorstel alsnog aan het gepro jecteerde tracé van de ontworpen omleiding van de rijksweg om de ge meente Hulst dient te worden aan gepast, hetgeen tot gevolg heeft, dat de gemeente Vogelwaarde alsnog een klein stukje van haar grondgebied aan de gemeente Hulst zal moeten afstaan. G.S. nodigden de raad uit over het betreffende ontwerp zijn ge voelens bekend te maken. De voor zitter deelde hieromtrent mede, dat het af te stane gebied in de omge ving van Tivoli is gelegen en dat het hier een stukje grond betreft van enkele honderden meters lengte en breedte. B. en W. adviseerden de raad zich met het ontwerp te ver enigen. Uit- -de raad kwamen geen protesten naar voren, al vestigde wethouder de Cock er de aandacht op, dat rekening dient te worden ge houden met het verlangen van deze gemeente om schadeloosstelling voor te derven - belastingopbrengst. Ook de heer van Hove achtte het wel van belang om op een vergoeding aan te dringen. Na de mededeling van de voorzitter, dat omtrent de belasting uitkering en eventuele vergoedingen een regeling in de betrokken wet wordt opgenomen, was de raad vol doende gerustgesteld om zich met het ontwerp - grenswijzigingsvoorstel te kunnen verenigingen. Een langere boom werd opgezet over het eventueel verlenen van een bijdrage in de kosten van asfaltering van de Weverstraat te Ossenisse. Het voetpaadje, dat langs de We verstraat loopt en waarvan het on derhoud in handen is van de gemeen te, fungeerde in de vorige vergade ring reeds als spelbreker en ook nu weer speelde het de voornaamste rol in het debat. Een gedeelte van de raad was van mening, dat het paad je gevoeglijk kan worden vergeten nadat de Weverstraat geasfalteerd zal zijn. de andere raadsleden ston den op het standpunt, dat de gemeen te verplicht blijft dit paadje te on derhouden. De heer Serrarens noem de dit theorie en hij was er zeker van dat van 't gewraakte paadje in de toekomst geen gebruik meer zal worden gemaakt. Uiteindelijk kwa men de partijen tot een compromis. Met tien stemmen tegen één besloot de raad de bijdrage van f 1000. te verlenen. Tevens zullen de nodige stappen worden gedaan om het be- (Advertentie) 4 SCHROMPELEN WEG Pijn en jeuk verdwijnen Ti bloeden houdt op S P De wetenschap heelt thans een kl nieuwe helende substantie ont- dekt met de verbazingwekkende A eigenschap de aambeien een- t, voudig te doen wegdrogen - pijn verdwijnt, bloeden houdt op. a Zelfs in de meest hardnekkige eevallen schromnelen de aam- doelde voetpaadje aan het openbaar verkeer te onttrekken. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van het ge meentebestuur van Hulst, waarbij dank werd betuigd voor het klokje, door Vogelwaarde geschonken voor het carillon in de kerktoren te Hulst. Subsidies De St. Elisabeth Stichting, r.-k. ziekenhuis te Siuiskil, kan voor het jaar 1958 op een subsidie rekenen van 1.per verpleegdag, door in woners van Vogelwaarde in dat zie kenhuis doorgebracht. De Paters Montfortanen kregen een subsidie van 50.voor een leer ling uit de gemeente, die op 't klein seminarie van de Montfortanen stu deert. De Stichting H. Maria Goretti voor r.-k. opleiding van kleuterleidsters kreeg een subsidie van 25.per cursiste uit de gemeente. Slechter verliep het met een ver zoek om subsidie van de geiten-fok- vereniging St. Julius voor Hengst dijk, Hontenisse en omstreken. De vereniging met deze weidse naam schijnt niet erg veel activiteit meer te ontwikkelen en in plaats van de gevraagde 40.moeten de geiten houders het in 1958 met een subsidie van 20.stellen. Een wijziging van de begroting van het Burgerlijk Armbestuur had tot gevolg, dat de subsidie aan deze in stelling over 1957 met 5000.ver hoogd diende te worden. De rekening-courant-overeenkomst, aangegaan met de coöperatieve boe renleenbank te Stoppeldijk tot een bedrag van 100.000.werd voor het jaar 1958 verlengd. Ook zonder slag of stoot besloot de raad tot verkoop van bouwgrond te Hengstdijk aan verschillende gega digden voor de prijs van 4.60 per m2. Uitbreidingsplan Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat hij een onderhoud had gehad met amb tenaren van de Provinciale Planolo gische Dienst omtrent het uitbrei dingsplan. De gemeente werd gead viseerd een architectenbureau in de hand te nemen voor het ontwerpen van een goed uitbreidingsplan. Hoe wel langs de Bossestraat niet ge bouwd mag worden, achtte men toch tussen de dorpen Boschkapelle en Stoppeldijk de beste uitbreidingsmo gelijkheden aanwezig. iii. i i i .1 j 1 1 (Advertentie! BESCHERM U TEGEN BESMETTING MET de keclontsmettende tabletten Pastoor G. F. J. Konings van Hoogerheide heeft de bisschop van Breda, mgr. Jos Baeten, ver zocht hem per 1 november eme ritaat te verlenen. Pastoor Ko nings, die 69 jaar oud is, is voor nemens in Hoogerheide te blij ven wonen. Hij zal zich aan het v. d. Meulenplein vestigen. Ruim twintig jaar is pastoor Konings herder van de parochie Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming in Hoo gerheide geweest. In deze parochie heeft hij bijzonder veel voor kerk en gemeenschap gedaan. Moeilijke jaren had pastoor Konings na het beëindi gen van de tweede wereldoorlog. Kerk en patronaat van Hoogerheide hadden van het oorlogsgeweld zeer veel te lijden gehad. Pastoor Konings wist echter de bijna een half miljoen gulden, die voor het herstel nodig wa ren, bijeen te brengen. Pastoor Konings, die in 1913 priester werd gewijd, kreeg als eerste stand plaats het Zeeuwsch-Vlaamse Sluis. Tot 1917 was hij daar kapelaan. In ge noemd jaar werd hij tot kapelaan in de parochie van St. Joseph te Bergen op Zoom benoemd. In 1917 volgde zijn benoeming tot pastoor van Zuiddorpe. In 1937 kwam hij naar Hoogerheide. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zondag 6 oktober, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 1.33 en 13.39 uur; te Ter- neuzen om 1.05 en 13.15 uur en te Vlissingen om 0.35 en 12.45 uur. Maan dag is het hoogwater: te Hansweert om 2.12 en 14.13 uur; te Terneuzen om 1.41 en 13.46 uur en te Vlissingen om 1.11 en 13.16 uur.» vermeuwenae xjio-jjyne. uese stof wordt thans toegepast in de U nieuwe SPERTI-zalf, zacht en ft desinfecterend. Voor veilige. rechtstreekse behandeling van v aambeien, zonder verdovende H -•< middelen, een tube SPERTI a f. 3,30. y De N.V. R. S. Stokvis en Zonen te Rotterdam opende gistermorgen op de Grote Markt te Middelburg, vlak tegenover het historische stadhuis, haar kapitale nieuwe pand, waarin behalve het kantoor ook een serie toonzalen is ondergebracht. Deze voor de firma zo belangrijke gebeurtenis werd o.m. bijgewoond door het gemeentebestuur der Zeeuw se hoofdstad, dat zeer ingenomen bleek met zijn nieuwe buurman" en de directie hartelijk complimenteer de. De -heer J. van Randwijk, van de hoofddirectie, heeft voor de opening de genodigden verwelkomd en dank gebracht, ook aan de gemeentelijke autoriteiten en instellingen, voor de i medewerking. Spr. memoreerde hoe de N.V. tien jaar geleden vaste voet te Middelburg kreeg en door de ge lukkige ontwikkeling van de zaken in Zeeland, moest naar een nieuwe behuizing worden uitgezien. De N.V. prijst zich gelukkig op zo'n prachtige plaats terecht gekomen te zijn. Spr. wenste de chef van het kantoor Middelburg, de heer Looisen, geluk met zijn nieuwe home. Laatstgenoem de dankte de directie voor het nieu we onderkomen, ook namens het per soneel. Daarna werd nog het woord ge voerd door de heer A. Jobse, de voor- zitter van het gewest Zeeland van de loodgieterspatroonsbond. In een voor naam streekbelang is thans voorzien, concludeerde de heer Jobse. Een rondgang door de toonzalen gaf een goede dunk van de uiteenlopen de zaken en artikelen die de N.V. Stokvis op de markt brengt, al kon den natuurlijk van de artikelen, wel ke zij in voorraad heeft, alleen de voornaamste worden getoond. De r.k. H.T.S. St. Virgilius te Breda bestaat tien jaar. Het feit van dit tweede lustrum is aanlei ding geweest voor het organiseren van een feestelijkheid, die een spe ciale lustrumcommissie heeft voor bereid. Deze commissie bestaat uit studenten van de school; de heer H. Beesems is er de voorzitter van; de heren A. v.d. Burg en P. van Putte, resp. secretaris en penning meester en de heren H. van Daele en H. Vermeulen leden. Hoofdschotel van deze lustrumvie ring, die zaterdag 19 oktober gehou den wordt, is de reünie van oud-leer lingen. de eerste, die sinds het be staan van de school gehouden wordt. De dag begint met een H. Mis in de Sacramentskerk in de Zandberg laan om half elf, waarna de ont vangst der reünisten plaats vindt in de H.T.S. Hier is o.m. een snack bar ingericht, zodat het feest prak tisch onafgebroken ook in de middag kan worden voortgezet. in hotel Brabant wordt het aperi tief gedronken, gevolgd door een Brabantse koffietafel. Ook de avond wordt hier doorgebracht. De reünis ten zullen dan een her-opvoering ge ven van een toneelwerk van Godfried Bomans: Bloed en Liefde. De eerste opvoering 'in 1951 werd een dermate succes, dat heel de school er naar verlangt het stuk nog eens te zien. Desnoods met tekstboekjes in de hand. Diverse attracties zullen de Tegen de woonwagen-bewoner C. M. uit Goes die, volgens de beschul diging. in de nacht van 12 op 13 juli te Kruiningen de Vlissingse taxi- chiuffeur J. A. zodanig met een stuk hout afranselde, dat deze een sche- delbasisfractuur opliep (waarvan hij nog steeds niet is hersteld), heeft de officier van juistie te Middelburg een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek geëist. De woonwagenbewoner, die reeds meer dan 30 veroordelingen achter de rug heeft, ontkende iedere schuld en zijn verdediger, mr. J. Vlaming, acht te evenmin de handeling bewezen. De officier vond de bijna ingeslagen schedel van de taxichauffeur voldoen de bewijs. De woonwagenbewoner had de avond tevoren per taxi een bezoek gebracht aan v.rijwei alle cafés in Vlissingen en wenste des nachts nog naar Kruiningen te wor den gereden omdat zijn vrouw daar in een woonwagen zou vertoeven. Tijdens het onderhoud tussen president Eisenhower en de vier gouverneurs uit het zuiden, heeft John Kasper, een voorstander van een Amerikaanse apartheidspoli tiek, gepost voor het Witte Huis te Washington, als protest tegen de „politiestaat-manieren in Ar kansas". Tijdens zijn wandelingen werd Kasper geïnterviewd door Mary Stratford, een verslaggeef ster van de „Afro-American", Bij de Vlakebrug liet hij stoppen en wilde hij zonder betaling verdwijnen. Tijdens de achtervolging, waarbij de woonwagenbewoner struikelde, is het tot een handgemeen gekomen waarbij de woonwagenbewoner met een opge raapt stuk hout links en rechts op de taxichauffeur heeft geranseld. In het KNVB-wedstrijdprogramma voor morgen zijn twee belangrijke wijzigingen aangebracht. Uitgesteld werd: EDOWillem II (le divisie A). Ingelast is: InternosMiddelburg (2 B). feestelijkheden van de avond opluis teren. Directeur Dr. Bremmers en zijn leraren zijn die dag gasten van hun eigen leerlingen. De Russische minister van de fensie, maarschalk Zjoekof, is gisteren per vliegtuig uit Mos kou vertrokken. Hij reist via de Krim, waar partijsecretaris Kroestjef met vakantie is, naar Belgrado, naar Tito. In politieke kringen acht men het zeer belangrijk, dat Zjoekof eerst drie dagen bij Kroestjef op bezoek gaat voor hij doorreist naar Belgrado, waar hij 8 oktober wordt verwacht. In Westelijke kringen in Moskou en Belgrado gelooft men. dat Zjoekofs bezoek een nieuwe fase in de ont wikkeling der betrekkingen tussen Zuid-Slavië en de Sovjet-Unie zal in luiden. De Britse minister van Arbeid. MacLeod, heeft in een toespraak te Felixstowe in Engeland gezegd, dat het land mogelijk voor een golf van ernstige twisten en sta kingen in de industrie staat. Hij uitte het vermoeden dat de ..communisten" in dit troebele water zullen vissen. MacLeod keerde zich ook tegen de recente Labouraanvallen op de verdediging van het pond ster ling door de regering. Het Oostenrijkse kath. persbureau Kathpress heeft gemeld, dat in Hon garije een interneringskamp voor priesters is ingeripht in het dorp Foekoel (district Pest). Priesters die niet konden worden beschuldigd van „actieve deelneming" aan de opstand van oktober 1956, maar wier sympathie openlijk naar de op standelingen was uitgegaan, zouden in het kamp van Foekoel opgseloten zijn. Een beetje verbaasd heb ben wij woensdag in het Olympisch Stadion te Am sterdam zitten kijken naar de tribunes, die angstwek kend leeg onder het lamp licht gaapten. Verspreid in de gigantische ruimte van 't stadion zaten nauwelijks tienduizend toeschouwers. En toch konden de voetballief hebbers bijna op voorhand reke nen op een aantrekkelijk partij tje. De voetbaljongmaten van cdcr' ind en Engeland vochten er precies met het vuur en de geestdrift, die men met veel ge mak kon voorspellen. De vraag blijft dus, waarom de mensen wegbleven. Juist een week tevoren zou het stadion nog wel zijn vol gelopen, indien het een keer of wat groter zou zijn geweest. Dat was ter gelegenheid van de wedstrijd Nederland Oostenrijk, allicht veel echter" en allicht veel belangrijker, maar in feite toch met het vraagteken, dat achter elke wedstrijd staat: Krijgen we goed genoeg voetbal voor onze centen en onze moei ten De geringe bezetting bij Neder land—Engeland jeugd heeft ons op de gedachte gebracht, dat het antwoord op deze vraag waar schijnlijk niet het zwaarst telt. Er moet een andere trekpleister zijn, een die machtiger is dan de garantie van goed spel. En dan schiet er weinig anders over dan de zin voor sensatie, de zucht naar het onverwachte. Dat is het element, dat van voetbalwedstrijden bestsellers maakt. Bij de jeugdontmoeting ontbrak de mogelijkheid van knetterend vuurwerk. Daarom ontbraken de toeschouwers De Duitse Maatschappij tot redden van drenkelingen heeft plannen bekend gemaakt om het aantal verdrinkingsgevallen van jonge kinderen, dat momenteel ongeveer 300 per jaar bedraagt, sterk te verminderen. De maatschappij wil een beroep loen op het volk om een fonds le stichten van ongeveer 500.000 mark (fi. 450.000.-) teneinde een zwemschool op te richten voor kleuters van af 12 maanden tot de leeftijd dat zij naar school gaan. Dit zal dan de eerste „kleuter zwemschool" in Europa zijn. Het is de bedoeling dat de ou ders, die de kinderen naar deze zwemschool sturen de eerste zou in Hamburg worden gebouwd daarvoor niets behoeven te be talen. Proeven met kleuters uit een ziekenhuis te Hamburg hebben geleerd dat kinderen van die leef tijd na 10 ^ot 12 lesuren al .zover zijn dat Lij zich drijvende kunnen houden. Volgens de statistieken verdrin ken er in Duitsland per jaar ge middeld 300 kinderen onder de vijf jaar. Er kan slechts een op de vier Duitsers zwemmen. Het probleem van het aantal ongelukken en (ernstige) blessu res in de bokssport houdt de art sen voortdurend bezig. Nu heeft een hersenspecialist uit Johannes burg een voorstel gedaan om de sport „veiliger" te maken: hij wenst, dat de handschoenen zullen worden bedekt met een laag sponsrubber. De specialist heeft voorts aan de Zuidafrikaanse bond van ama teurboksers voorgesteld om aan een bokser, die drie achtereenvol gende gevechten heeft verloren, een boksverbod voor het leven op te leggen. Teneinde nationale Olympische Comités en internationale sport federaties zo duidelijk mogelijk te maken, wie onder de huidige op vattingen als amateur moet wor den beschouwd, heeft het I.O.C. een uit zes punten bestaande de finitie opgesteld. Deze definitie zegt, dat een deelnemer géén amateur is: A. Wanneer hij voor zijn deelne ming wordt beloond met geld. met goederen die hij gemakkelijk in geld kan omzetten, of met prij zen die de waarde van 40 dollar (ongeveer 150 gulden) te boven gaan, zonder machtiging van de nationale bond en goedkeuring van de internationale federatie. B. Wanneer hij als betaald trai ner heeft gefungeerd (sportlera ren op scholen vallen hierbuiten). C. Wanneer hij financieel voor deel van welke aard ook heeft verkregen met de bedoeling hem te heipen aan de Olympische Spe len te kunnen deelnemen. D. Wanneer hij onkostenvergoe dingen ontvangt, die het toelaat bare bedrag overschrijden. E. Wanneer hij heeft verklaard, dat hij aan de spelen wil deelne men met het oogmerk later in de beroepssport geld te verdienen. F. Wanneer hij zijn beroeps bezigheden voor een periode van meer dan 30 dagen zonder onder breking heeft gestaakt voor trai ning of deelneming aan wedstrij den. In het Beerschot-stadion te Ant werpen is de voetbalwedstrijd ge speeld tussen een ploeg van de Vlaamse televisie en een elftal van Belgische parlementsleden, dat eer lang tegen een Nederlandse par lementaire voetbalploeg zal uitko men in Antwerpen, eventueel na een paar wijzigingen. De Belgische parlementariërs wonnen met niet minder dan 6-1, hetgeen het ergste doet vrezen voor Nederland. Zie hier de Belgische parlementaire ploeg welke was samengesteld uit de senatoren A. de Clerck, F. Cop- pens, Jamoul, PatijnMassart, De- wulf, Eeckman, van Witighe, Loos, Lefere en Boutet. (Advertentie) Racüo-actie in samenwerking met en ten bate van: Stichting Prins Bernhardfonds, Stichting Het Nederl. Blindenwezen, He- derl. Vereen. Sociale Zorg voor Minder- Validen „AVO" en Stichting Nederl. Org. voor Intern. Bijstand Goedkeuring is ver leend bij besluit van de Minister van Jus titie d.d. 27 augustus 1957 no. 10261257. Alle cijfert opgeteld: 'Ut Uitzending elke zaterdagavond 9.45, Hilversum II (298 m.) In een aan de hulpverlening aan ,de Arabische vluchtelingen uit Pa lestina gewijde bijeenkomst van de algemene vergadering der Verenigde Naties heeft de Amerikaanse afvaar diging een bedrag van 21.500.000 dol lar en die van Groot-Brittannië eén som van 2.900.000 dollar toegezegd. Er is voor de V.N.-hulp aan de Palestijnse vluchtelingen in totaal 'n bedrag van veertig miljoen dollar no dig. OP HET TE SOFIA gehouden con gres is kolonel P.W. Scharree be noemd tot erelid van het IOC. Kolonel Scharree is van 1924 tot in september 1957, toen hij zich als zodanig terugtrok, lid geweest van het IOC. DONALD CAMPBELL is er vrijdag niet in geslaagd, het wereldsnel heidsrecord te water dat met 363.100 km per uur op zijn naam staat te verbeteren. Zaterdag zal hij opnieuw een aanval doen op zijn wereldrecord. DE ROTTERDAMSE en de Haagse Schaakbond hebben dr. M. Euwe kandidaat gesteld voor de functie van onder-voorzitter van de KNSB IN HET KNVB-program van de af deling Zeeland is de wedstrijd Cort. gene-Rapenburg, die voor zondag was vastgesteld, afgelast. LANDBOUWHOGESCHOOL De heren M.J.J. Sinke en H. M. van der Weele uit Colijnsplaat slaag den aan de Landbouwhogeschool te Wageningen voor het propaedeutisch examen. JUDO. In de loop van deze week werden in sportschool Felix Janssens te Ber gen op Zoom de navolgende examens afgenomen: Bruine band judo: J. L. de Jager, Kapelle-Biezelinge. Adspirant groene band judo: R. de Haas, Bergen op Zoom. Oranje band judo: H. Janssens, Ber gen op Zoom; R. Asselbergs, Bergen op Zoom; J. Prenger, Bergen op Zoom P. Buys, Bergen op Zoom. Adspirant oranje band judo: W. H. Jansen, P. van Meel, J. Schnitker,allen Bergen op Zoom. Gele band judo: J. Pikkaart, reserve- politie. Goes; A. Boonman, reserve- politie Goes. Adspirant gele band judo: R. Meer man. Vlissingen. Witte band judo: P. Janssen en Ch. van Djjck, Bergen op Zoom. In aansluiting op hetgeen wij op pag. 1 reeds berichtten, meldt het Russische persbureau Tass nader, dat de kunstmaan thans om de aarde draait in een elliptische baan op een hoogte van naar schatting hoogstens negenhonderd kilometer. De aardsatelliet is bolvormig en heeft een doorsnee van 58 cm en een ge wicht van 83.6 kg. Zij is uitgerust met een radiozender. De satelliet is gisteren afgevuurd. Hij was in de stralen van de op- en ondergaande zon in zijn vlucht te vol gen, zo meldt Tass. Het afschieten van de kunstmaan is een onderdeel van het program van het internationale geofysische jaar. De tijd die de satelliet nodig heeft om een keer om de aarde te draaien, wordt op een uur en 35 minuten ge schat. Een raket heeft de kunstmaa.n de vereiste snelheid (ongeveer acht duizend meter per seconde) voor de draaiing om de aarde gegeven. Daar na werd de kunstmaan van de raket weggeschoten, aldus Tass. GOES, 4 okt. Groenten: kropsla Al 10-12, A2 7. BI 3-7, komkommers A2 9-18, B2 9-18. tomaten A 34-53, B 39-53, C 22-24, afw. 21-31, bloemkool Al 36-53, A2 29-33, B2 15-28, afw. 9- 26, wortelen 15-37. uien 10. andijvie 9-19, groene sav. kool 24-27, pronk- bonen 23, snijbonen 125-126, dubb. pr. bonen 61-81, knolselderij 10—12. bos- selderij 6-9, bintjes 8, frankenthaler 156-160, black alicante 162-175, 3 145. KAPELLE, 4 okt. Industrie- en. exportveiling van appelen en peren: goudrenet boven 85 79, H75-85 76-77, 65-75 68-69. groene goudrenet H65-75 groen 64. H2 54. K 55-56, F 48-49, cox orange pippin H75-80 93-97, 70-75 90- 98, 65-70 93-95, 60-65 87, 55-60 75. H2 51, K 66-68, F 43-51, jonathan st75-80 82, 70-75 81-86, 65-70 74, 60-65 67, H 80-85, 80, 75-80 81-82. 70-75 75-78, 65. 70 73, H2 51, K 53-58, F 33-47, ster. appel H65-75 97, 55-65 78, H2 50-51, K 67-69, glorie van Holland H75-85 83-88, 65-75 77, H2 54. K 65. laxton superbe H80-85 66. 75-80 70, 70-75 74, 65-70 73. 60-65 60. H2 49, K 57. Franse renet H75-85 61, 65-75 59, H2 47, K 53, F 48, zuccamaglio renet H65-75 59, 55-65 54, H2 44, K 44, doyenne du co rnice H85-90 131, 80-85 143, 75-80 152, 70-75 147. 65-70 132, H2 103. K 105, beurré alex lucas H85-95 93. 75-85 101, 65-7.5 104. H2 57. K 66. legipont H65- 75 97. 55-65 93, K 70, F 53. Zwijndr. wijnpeer H60-70 82, 50-60 75-81. H2 43, K 56, F 41, nouveau poiteau H65- 75 67. 55-65 64, H2 37. K 41, F 33, pondspeer H75-85 53, 65-75 56, H2 52, K 51. F 44. beurré clairgeau H65-75 87, 55-65 77. zure kroetappelen 32-33, goudrenet val 42, peren val 26, peren kroet 18. Gewone aanvoerveiling: blauwe druiven 1 152-168. 2 133-158, noten per stuk 2,5, appelen en peren cox orange pippin F 43-51, sterappel F 40-53, doyenne du cornice F 62-74. Gronin ger kroon 1 grof 64-68, 1 58, K SI. F 39-49, beurré van de Ham F 39, jonathan F 33-47, beurré alex lucas F 45, laxton superbe F 36-40. zoete kroon 1 grof 75, 1 64. 2 42-49, Engelse pigeon H70-80 64. 60-70 65. H2 47, K 51. F 37. elüsons orange H75-85 73, 65-75 84. H2 63-69. K 66. F 61. gloria van Holland F 46-51, conference F 48-56, K 60-75, H2 54-56, F 54-59. 1 65-73, bramley seedling 1 48-49, pit- maston 1 78. K 51. pondspeer F 41, notarisappel 1 49, Bouwman renet 1 56-58. Groentenveiling: bloemkool 10-38, dubb. princ. bonen 41-76, meloenen 37-62. kastomaten 35-36, natuurtoma- ten 20, andijvie 8-9. rode kool 10, witte kool 9.5, savooie kool 9-17, prei 13, kropsla 6,5-8. LEEUWARDEN. 4 okt. Aange voerd 50 stieren 2,70-3.00 p. kg slacht- gewicht, 210 vette koeien, le kw. 2.70. 2.95, 2e kw. 2,50-2.69. 3e kw. 2,00-2.49, 1211 melk- en kalfkoeien 500-1010. 160 pinken 300-515, 1131 vette en graskal veren 200-420. 151 nuchtere kalveren 40-70, 1830 vette weideschapen en lammeren, vette weideschapen note ren 80-110, lammeren 50-70. 86 vette varkens, oude varkens noteren 1.40- 1.55, vette biggen 1,55-1,62. zouters 1,53-1.55, 170 biggen en lopers, biggen noteren 25-54, lopers 55-90, 35 bok ken en geiten, geen notering, 46 paar den 500-875, totale aanvoer 5080 stuks. Overzicht: stieren aanvoer ruimer, stemming beter, prijshoudend. Melk en kalfkoeien, ruimer, beter, prijsh. Pinken, kort. rustig, gelijk. Vette en graskalveren, zeer groot, gedrukt, la ger. Nuchtere kalveren, kort. voor de dood is er een kalme stemming, voor de mesterij een goede stemming, voor de dood gedrukte prijzen, voor de mesterij gelijk. Varkens, kort, rustig, alles lager. Biggen en lopers, ruimer, rustig, gelijk. Schapen, ruimer, rustig, lager. Lammer, ruimer, rustig, lager. Paarden, kort, rustig, lager. TERNEUZEN. 4 okt. Sla 5-10, bloemkool 10-55, afw. 10-12. witte komkommers 8-14. knolselderij 7-6, selderij 11-12, eigenheimers 9,70-10.80, andijvie 7-17, princ. bonen 64-78, pronkbonen 63, rode kool 6-13, sav. kool 11-16, witte kool 7-10, breekpeen 9, prei 15-22, spruiten 21-60, tomaten 20-49, uien 13-14, cox orange pippin st80-85 90, 75-80 90, 70-75 91-93, 75-70 92. 60-65 85, 55-60 72, H80-85 85-88, 75-80 86-88. 70-75 89-90. 65-70 91-92. 60- 65 82-83. 55-60 70-71. K 68, F 43-49, kroet 33-45, glorie van Holland H2 60. K 63-65. F 48-55, kroet 26-41, ap pels val 26-51. beurré alex lucas H85- 95 93, 75-85 93, 65-75 92, H2 60. K 54, F 40, kroet 30, doyenne du cornice H 80-85 140, 75-80 140, 70-75 137, 65-70 127, H2 103, K 100, F 75, kroet 36, légipont H65-75 94. 55-65 90, H2 45, K 65. F 48, kroet 26, st. rémy 48-53, peren val 31-41. Konstanz 380 (-3), Rheinfelden 271 (-5). Breisach 210 (-17), Straatsburg 300 (-15), Maxau 486 (-22), Mannheim 365 (-18). Mainz 369 (-12), Bingen 276 (-4). Kaub 301 (-15), Trier 182 (-17), Koblenz 310 (-15), Keulen 326 (-16), Ruhrort 564 (-27), Lobith 1205 (-26), Nijmegen 988 (-22), Arnhem 978 (-19), Eefde IJssel 541 (-25), Deventer 432 (-20), Monsin 5550 (-10), Visé 5078 (-26), Borgharen 4053 (-47), Belfeld 1238 (-57), Grave beneden de sluis 527 (-44). De scheepvaart op de Waal boven Nijmegen is in de komende nacht niet gestremd.

de Stem | 1957 | | pagina 15