5 98 K.S.A. lanceert Hulst als kampplaats voor leden Met of zonder Reinaertcomité volgend jaar een stoet ernma Camere te Hulst gaat druk seizoen tegemoet 1 Stedelijk feestcomité te Hulst wenst: Bietencampagne komt langzaam op dreef ZUID-BEVELAND Schuld bij aanrijding kost Terneuzenaar f. 60.- Nachtelijke posttrein Werkmap met vele gegevens l KRO maakte opnamen voor Zeeuws halfuur Nog geen betere behuizing voor Schoolmuseum JAPONNEN deux pieces en japonnen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 4 OKTOBER 1957 13 In juni toren/eest r "n Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding. NYLON DAMES- ONDERJURKEN VROOM DREESMANN Aanvoerpremie verhoogd Ploegwedstrijden Wilhelminadorp gaan (nog) door Piot. clir. ziekenhuis te Goes krijgt 175 bedden Officiële opening consultatiebureau voor alcoholisten MANTELS, MANTELCOSTUUMS en REGENMANTELS In Goes vergaderde kringraad B.B. GOES Excursie naar veiling Leerzame avond over houtvoorlichting Vanuit kampplaats Hulst Hoogwaterstanden Z.-Vlaanderen AGENDA Vandaag Morgen Tijdens een vergadering van het stedelijk feestcomité te Hulst en ver tegenwoordigers der buurtverenigingen, waarin over de organisatie van de komende torenfeesten gesproken werd, is als eerste onderwerp het Rei- naert-conflict ter sprake gekomen. Dit gebeurde naar aanleiding van een verroek van de voorritter van het Reinaert-comité om afrekening van de gelden bij het stedelijk feestcomié berustend, die, aldus het schrijven van de voorzitter, van het Reinaert-comité, bestemd waren voor de Reinaert- stoet, waarvoor immers een garantie is verleend door het feestcomité. jaar. Men zal gedurende een maand afwachten of het Rei naertcomité zelf zal beginnen met de organisatie ervan en zo niet, dan zullen de buurten voor een stoet gaan zorgen, zonder het Reinaertcomité. Aldus verklaarde de heer de Meu- richy. Ter verduidelijking diene, dat alvorens het Reinaertcomité met het formeren van de stoet kan beginnen, eerst aan de voorwaarden van b. en Dit onderwerp werd uitvoerig be sproken. Men is tenslotte niet op het verzoek ingegaan. Aan het slot van de besprekingen over het Reinaert-con- flict wei'd besloten de heren J. Loof en M. Thijssen als nieuwe bemidde laars af te vaardigen, om te trachten het geschil alsnog bij te leggen. Naar de voorzitter van het stedelijk feestcomité, de heer F. de Meurichy, ons meedeelde, heeft de vergadering de wens geuit, dat er, hoe dan ook, een Reinaertstoet georganiseerd wordt tegen 't komende voor- (Advertentie) dat de twee gewraakte comitéleden aan de burgemeester hun excuus aan bieden. Deze vergadering droeg een besloten karakter; de pers werd niet toegela ten. Een correspondent van een weekblad, die de besprekingen wilde bijwonen, werd verzocht heen te gaan op het motief dat „er in de pers al te veel over het Reinaert- conflict was geschreven". Tenslotte kwam het eigenlijke on derwerp, de torenfeesten, ter sprake. Men besloot tot financiële medewer king en het feestcomité verklaarde zich ook akkoord het schrijven en re gisseren van een openluchtspel op te dragen aan drs. L. Loekefeer tegen de door hem bedongen vergoeding. Er werd een comité voor de uitvoe ring van het torenfeest benoemd, waarin zitting hebben: de heren drs. L. Loekefeer, M. Thijssen, J. Loof en F. Solleveld. Wat de datum van de feestelijkhe den betreft, deze zal waarschijnlijk pracht kwaliteit trico-nylon royaal met nylon entre- deux en brede broderie kant bewerkt ingewerkte bustevorm prima coupe nylon schouderbandjes alle maten voorradig in zalm en wit. Deze partij prachtige onder jurken, kunnen wij U slechts 1 dag, morgen zaterdag 5 oktober, aanbieden voor de haast onge looflijk lage prijs van slechts nbiede De normale prijs is belangrijk hoger. Profiteert van dit koopje, maar HAAST U, want het zal weer STORM LOPEN. Breda - Bergen op Zoom voldaan zal moeten worden, nl. va^en *n 3uni 1958. Gistermorgen hebben emploé's van de KRO diverse opnamen gemaakt voor een binnenkort uit te zenden Zeeuws halfuurtje. Op de band wer den o.a. vastgelegd interviews met de oemmissaris dei- Koningin, jh. mr. de Casembroot; met de heer Pieters, bi bliothecaris van de provinciale biblio theek, die over de Zeeuwse historie sprak en met de heer de Bree, bekend folklorist op het gebied van het Zeeuwse kostuum. De suikerbietencampagne is weer begonnen, hetgeen voor Zee land de jaarlijks terugkerende be drijvigheid betekent. Toch loopt 't deze eerste dagen nog niet bepaald storm met de aanvoer, hetgeen voornamelijk zijn oorzaak vindt in het bijzonder slechte weer var# de laatste weken. In Middelburg bijvoorbeeld de campagne is hier nu drie dagen aan de gang zjjn nog slechts drie sche pen met bieten gelost en verwacht werd, dat donderdagavond in totaal 2500 ton aangevoerd zijn, tegen nor maal 5000 ton. De fabrieken zijn er zelfs toe overgegaan de premie voor iedere aangevoerde ton bieten te ver hogen van f 3.tf 4 Het is algemeen bekend, dat het dit jaar niet zo best is met de bieten. Het suikergehalte is laag en ook het aantal kilo's is in vergelijking met andere jaren aan de lage kant. Het schrale voorjaar en een groot gebrek aan zonneschijn gedurende de tijd, dat de suiker zich moest vormen, zijn hier debet aan. Streng controle Naar wij van de zijde der rijks politie vernemen, zal de controle op de wegen dit jaar tijdens de bieten campagne zeer streng zyn. Er zal met name gelet worden op de verlichting van de tractoren, die voor liet meren deel nog niet zijn voorzien van duplo- lampen. Het licht, dat de lampen uitstralen, wordt hierdoor erg ver blindend. Voorts zal de rijkspolitie meer aandacht schenken aan de wy- ze, waarop de wagens geladen zyn. Want bieten op de weg hebben in de afgelopen jaren meermalen ernstige verkeersongelukken veroorzaakt. (Advertentie) Op de jaarvergadering van het „Schoolmuseum" te Middelburg, die onder leiding stond van de heer Leen- houts, inspecteur L.O., werd, gezien de benarde kaspositie, besloten om de contributie van 1,- op 2,50 per jaar te brengen. De voorzitter deelde nog mee, dat men nog steeds niet geslaagd is een betere behuizing te vinden voor het museum, dat in het lokaal van de Nieuwehaven-school te Middelburg zwaar in de verdrukking zit. In de ochtendvergadering, die al druk bezocht was, l.eeft de heer C. v. Frijtag Drabbe. oud-directeur van de topografische dienst met lichtbeel den aangetoond, welke verrassende aardrijkskundige bijzonderheden de luchtfotografie aan het licht brengt. Bijzonder jammer was het dat de plaatjes zo onduidelijk waren, waar door heel veel van het beeld verlo ren ging. In de nog drukkere middag bijeen komst - er waren circa 500 onder- De provinciale ploegwedstrijd in de Wilhelminapolder bij Goes, tegen morgen uitgeschrven, gaat door, deelde men ons gisteren mede. Het terrein is gekeurd en bleek nog geschikt ondanks de „natte moes son". Mocht het weer zich opnieuw gaan verslechteren, dan volgt morgenoch tend een nieuwe keuring. Er schreven voor deze wedstrijd 45 „kandidaten" in. In een bijeenkomst van de classis Goes der herv. kerk, te Goes gehou den, deelde de heer v. Oeveren mee, dat het schetsplan van het prot. chr. ziekenhuis door architect Symons uit Amsterdam gereed is gekomen. Het is de bedoeling om dit zieken huis. dat 175 bedden krijgt, in het Valckeslot te bouwen. Hoewel de bouwkosten zeer hoog zullen zijn, meent de classis dat de plannen toch doorgezet zullen moe ten worden, temeer omdat het Gast huis verouderd is. Men noemde de bouw een ere-zaak voor de kerken, zij- het dan, dat de burgerlijke ge meenten op de Bevelanden op en kele uitzonderingen na veertig procent in de kosten bij moeten dra gen. Een interkerkelijk steunfonds zal worden gevormd voor eventuele te korten. ginds enige tfjd is te Middelburg gevestigd, als reclasserings-instelling het Zeeuwse consultatie-bureau voor alcoholisme, waarvan de heer R. Vis ser directeur is. Aanvankelijk was het bureau ge vestigd op de Dam, maar thans kreeg het definitieve huisvesting in een pand aan de Londense kaai. Op maandag 21 oktober a.s. zal in de schouwburg de officiële opening plaats hebben door het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout. Na de opening zal de heer H. Krauweel, directeur voor het me disch consultatie-bureau voor alcoho lisme te Amsterdam, spreken over het werk en de betekenis van deze bureaus. De zo juist ontvangen japonnen - geïmporteerd uit Zwit serland, Italië, Engeland en Wenen - zijn van een zéér bijzondere klasse. Door onze zeer speciale verbindingen in het buitenland, slagen wij er steeds weer in U telkens op- nieuw te verrassen met een oogbekorende collectie. Kijkt U maar eens naar onze nieuwste modellen. wijzers(essen) in Schuttershof aanwe zig - heeft de voordrachtskunstenaar Lauxterman de bekende novelle van Theodor Storm, „Der Schimmelrei- ter" gedeclameerd in Nederlandse vertaling. Aan de vergadering was nog een uitgebreide tentoonstelling van school boeken, leermiddelen en meubilair verbonden. (Advertentie) 'beurs voor mode EN HUISHOUDING INSTRUCTIEF en GEZELLIG Vrijdagmiddag 2 u. dansen en doedelzakmuziek door de DAGENHAM-GIRL-PIPERS *4 x daags MODESHOW Elke dag waardevolle geschenken Geopend van 1 0-1 7 en 1 9-23 u. Zondags gesloten AHOY' GEBOUW ROTTERDAM ,/m O OCT. HANRO SCHERRER KRIESEMER JOLO COUTURE JOYEUX KIO Pracht sortering Firma De ambtenaar O.M. bij het kanton gerecht te Bergen op Zoom, heeft gistermorgen tegen de Terneuze naar A. L. een boete geëist van 150 gulden of 30 dagen en tevens voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van een jaar met een proeftijd van twee jaren. Omdat hij niet voldoende uitweek kwam de Terneuzenaar in de voor avond van 13 juli in Bergen op Zoom op de Wouwseweg in botsing met een met paard bespannen wagen. De gevolgen waren ernstig. Twee inwo ners van Wouw, G. H. en M. U. wer den zwaar gewond in het ziekenhuis te Bergen op Zoom opgenomen. Veer tien dagen geleden bezweek H. aan zijn verwondingen. De kantonrechter achtte 'het pri mair ten laste gelegde L. zou de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht hebben niet bewezen. Hij kwam hierin tot vrijspraak. Hij achtte L. schuldig, omdat deze niet voldoende was uitgeweken bij het inhalen van de met paard bespan nen wagen. Hij veroordeelde de Terneuzenaar tot een geldboete van 60 gulden of 12 dagen, terwijl hij een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid oplegde voor de tijd van een half jagr bij een proeftijd van twee jaar. Voor de behandeling van deze zaak waren drie getuigen opgeroepen. Een van hen werd gehoord. Gent en Kloosterzande verzorgd. Tenslotte gaat men de retourreis naar Oost- Rozebeke maken. Zoals men weet kwam de toneelvereniging uit die Vlaamse plaats dit voorjaar naar Hulst, in het kader van een uitwisse lingsprogramma Vlaanderen - Z. Vlaanderen. Als vanouds luistert de Camere voorstellingen te Sas van van Khetorica „De Transfiguratie" te Hulst de kermis op met de verto ning van een vlot, maar goed toneel stuk. De Hulsterse vereniging speelt tijdens de kermisdagen „Een vrouw en een klip". Zoals men zich zal herinneren heeft Puck, die dit stuk lange tijd voerde, het ook hier ge speeld. Het is daarom interessant te zien wat de Hulsterse amateurs er van maken. Het is een blijspel van Jaap van Maarleveld, dat door de Camere met een geheel eigen technische uitrus ting gebracht wordt. De hoofdrollen zijn in handen van Fientje Blom- maert, Marilou de, Bruyn, Reggie Buysrogge, Piet Verwer, Johnny van Overmeiren, Emiel v. d. Walle en Louis Oomens. Het is voor een amateurvereniging een hele durf een dergelijk stuk te spelen, want al is het „maar" een blijspel, het vereist, niet in het minst door het noodzakelijk tempo, een grote toneelvaardigheid. Een nog groter waagstuk lijkt het, te begin nen aan „De dood van een handels reiziger", dat jaren geleden even eens door een beroepsgezelschap te Hulst gespeeld is. Dit zware stuk, dat de hoofdschotel vormt van het Ca- mere-winterprogramma, zal het vi sitekaartje van de rederijkers zijn, voor dit seizoen. De Camere, die het speelseizoen zal besluiten met het blijspel „Een kink in de kabel", heeft ook weer heel wat reizen op haar programma staan. In het westen worden o.a. Oostburg, Sluis, IJzendijke en Biervliet be zocht en in het oosten worden gast- Tegelijk met de invoering van de winterdienstregeling der Ned. Spoor wegen is door de posterijen een post- tremverbinding ingezet voor de nach telijke expeditie van post. Deze post trein, bestaande uit trekker en volg- wagen loopt van Utrecht uit via Den Bosch - Tilburg Breda - Roosen daal - tot Vlissingen tussen 2 uur en 5 uur 's nachts. Rond het middaguur vertrekt dit snelle treinstel weer uit Vlissingen richting Amsterdam om in de avond uren naar Utrecht door te trekken, waar het centrum van de postver zending is gelegen. De volgwagen blijft bij aankomst 's morgens om half vier te Roosendaal staan en wordt des middags weer aan de trek ker aangehaakt, richting Amster dam. Voor de expeditieafdeling van de P.T.T. te Roosendaal betekent dit vervoer per trein het vervallen van de autodiensten naar Den Bosch en Goes, waarvoor nu enkele diensten welke door anderen werden gereden, in eigen beheer konden worden ge nomen. o.a. het postvervoer van en naar Anna Jacoba. De dienst per auto vanuit Roosen daal naar Zeeuwsch - Vlaanderen is gebleven, zodat alle post ook van dit deel van Zeeland nog in Roosen daal wordt verwerkt. De kringraad van de BB, waarbij alle gemeenten op Noord- en Zuid- Eeveland zijn aangesloten en waar van de burgemeesters der gemeenten de afgevaardigden vormen naar de ze kringraadsvergadering, kwam in Goés ter vergadering bijeen. Door de voorzitter, burgemeester Suijlekom van Kapelle, werden enige medede lingen gedaan omtrent de sterkte der blokploegen in de aangesloten ge meenten. Het gemiddelde aantal bij de blokploegen aangesloten personen is niet ongunstig. De totale sterkte bedraagt thans ongeveer 88 pet. Er is dus nog werving nodig en gehoopt werd dat in de nog open plaatsen spoedig zou kunnen worden voorzien. Tevens werd een oefenprogramma voor de komende winter vastgesteld; het aantal oefenavonden werd be paald op 8, Deze oefeningen zijn praktisch en theoretisch. Gerekend wordt op de medewerking van alle blokploegen. omdat een goede B.B. van uitermate groot belang moet worden geacht. De rekening van het dienstjaar 1956 en de'begroting voor het dienstjaar 1958 werden vastge steld. (Advertentie) Gistermiddag hebben een vijftig dames, leden van het kath. Vrouwen gilde, een excursie gemaakt naar de veiling Zuid-Beveland" alhier. Daar de adjunct-directeur, de heer W. de Valk, die met de rondgang was belast, ziek was geworden, heeft de heer v. d. Guchte, de veiling meester, zich met die taak belast. Hij heette de dames welkom in de vei linghal en deelde een en ander mee over de enorme hoeveelheden fruit en groente die daar omgaan. Ver wacht wordt dat alles bij elkaar dit seizoen een twintig miljoen kg zal worden omgezet, waarvan zeventien miljoen kg appels en peren. Gemiddeld wordt dit jaar een prijs gemaakt van vijftig cent per kilo, zodat de omzet in geld de tien miljoen wel zal halen, wat een recordcijfer is. Na de dames het „geheim" van het afmijnen te hebben geleerd, voerde hij ze naar het pak- en sorteersta- tion, waar honderd rappe handen het fruit naar kwaliteit en grootte schiften. Ook op andere' plaatsen heeft de veiling nog pakstations en in enkele gevallen wordt ook thuis ge sorteerd. Daarna werd ook nog o.m. het koelhuis bezocht en tenslotte heeft de presidente, mevr. Weiten-Boeren, de heer v. d. Guchte hartelijk be dankt voor zijn explicatie en moeite. In ,,de Prins" werd door het Hout- voorlichtingsinstituut een instructieve avond gegeven voor mensen uit de bouwwereld. De heer E. v. Riesen van hier opende de bijeenkomst en beval een doelmatig gebruik van hout aan in de bouwnijverheid als een der middelen om tot de gewenste bestedingsbeper king te geraken. Daarna heeft de deskundige van het instituut, de heer J. ter Laak een boeiend' betoog ge houden over de voordelen van het houtrijke huis en allerlei tegenwer pingen kritisch bekeken. Kwaliteit blijft evenwel ook bij hout de eis om er het volle profijt van te trekken. Iets uitvoeriger stond spreker stil bij de verfbehandeling. Het resultaat is vaak slecht omdat men niet wacht tot dit voldoende gedroogd is. Boven dien moet men er op letten, dat verf wordt gebruikt welke niet bladdert. Na de pauze werd de prachtige do- cumentatie-film Tussen rivieren en oerwouden" vertoond, welke in schit terende kleuren o.m. de hout-aankap en het houtvervoer in Afrika liet zien. s-Heerenhoek CONCERT BIJ WINKELWEEK In verband met de winkelweek, welke de middenstand heeft georga niseerd zal morgenavond het fanfa rekorps Euterpe" uit Heinkenszand alhier een volksconcert geven. Heinkenszand SLACHTOFFER ERNSTIG ONGE VAL BUITEN LEVENSGEVAAR De heer Nieuwenhuyse, dienstge- leider der Rijksbelastingen, werd on langs bij een ernstig verkeersonge val te Amsterdam levensgevaarlijk gewond. Hij moest in het Juliana- ziekenhuis aldaar worden opgenomen Thans is hij buiten levensgevaar. WINKELWEKEN Het bestuur van de winkeliersver eniging WINBELA heeft haar pro gramma voor de komende winkel weken, die maandag a.s. beginnen samengesteld. Evenals de voorgaande jaren heeft het met de uitvoering belaste comi té niets nagelaten om het kopen ge durende de komende 14 dagen zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Behalve de algemeen verlaagde prijzen verstrekken de deelnemende winkeliers een stroom van bonnen die de bezitters doen meedingen naar een fraaie collectie waardevolle prij zen. Deze worden op zaterdag 19 oktober uitgeloot. Op de Dorpsstraat als winkelstraat wordt speciaal de nadruk gelegd door de verlichting eer diverse winkelpanden en er zal elke avond muziek gespeeld worden. Bij de opening en sluiting verleent de Ook bij de warme maaltijd Vrs«g. recept«nbe«k|e (25 ct) aan Uw ••verander ol ichrljl aan Het Nederlands Zulvelbureau, (25 et postzegel bijsluiten I) Cort van der Lindenstraat 7. Rijswijk Z.H De K.S.A. in Vlaanderen, die in de mededelingen welke zfj begint rond te zenden, ronduit zegt dat ze „Zeeuwsch-Vlaanderen ontdekt" heeft, blijkt van haar nieuwe ontdekking ernstig en hoogst grondig werk te maken. In talrijke brochures, waarin de katholieke jeugd van Vlaanderen wordt be reikt, wordt geregeld en met grote kennis van zaken, gewezen op de moge lijkheden van de kamp- en heemplaats Hulst, welke in het voorjaar voor de 20.000 leden tellende K.S.A. gelanceerd zal worden. Het is kennelijk de bedoeling gedurende het winterseizoen een zodanige organisatie op touw te zetten, dat de nieuwe kampplaats, op Nederlands „maar Vlaams" gebied, een succes zal zijn. stekende indruk geeft van de speci fieke problemen van het gewest en van de talrijke banden welke met Vlaanderen bestaan. Uitvoerig gaat men in op de beïn vloeding vanuit Belgisch Vlaanderen. Omdat de K.S.A. in haar program ma's tevens trektochten door overige delen van Zeeland adviseert, wordt van de gehele provincie een korte schets gegeven, ook al omdat de eilanden in de ontwikkeling van Zeeuwsch - Vlaanderen bepaalde rol len hebben gespeeld. Men denke aan de immigratie vanuit de eilanden van nieuwe polders in Zeeuwsch - Vlaan deren. Wat in Zeeuwsch-Vlaanderen, bij degenen die er tot nog toe mee te maken hebben gehad, wel de mees te mdruk maakte, is ongetwijfeld de werkmap ..Zeeuwsch- Vlaanderen en Zeeland", waarin de leiders der .groepen een keur van gegevens en materiaal vinden, ter oriëntatie en voor exploratie van het nieuwe kamp- gebied. De K.S.A. geeft meerdere werkmappen uit, waaronder verschei dene die aan een bepaald gebied ge wijd zijn. De samenstellers van deze map, aan Zeeuwsch - Vlaanderen en Zee land gewijd (let op de volgorde!), hebben het werk bijzonder serieus opgevat. Aan de hand van een aan tal beknopte artikelen wordt een eco nomische, sociografische en gods dienstig - structurele karakteristiek van Zeeuwsch-Vlaanderen gegeven, welke de jonge Vlamingen een uit- V erwantschnp De map bevat ook een flink aantal kaartjes, waarin op interessante wij ze het verband tussen inpolderingen en andere historische gebeurtenissen op de spreiding van katholieken en protestanten wordt aangetoond. Ook aan de industrie, haar ontstaan (veel- muziekvereniging Euterpe haar me dewerking. o.a. met een taptoe op het Raadhuisplein. Diverse wedstrijden zullen voor de nodige spanning en sensatie zorgen. Op 12 oktober is er een optocht waar aan een regen van prijzen verbonden is. Na afloop daarvan wordt een vossenjacht gehouden. De spelregels, die vanwege het verrassingselement geheim worden gehouden, zullen vlak vrjr de aanvang per geluidsinstalla tie in de winkelstraten worden be kend gemaakt. Voor de jeugd zowel als voor de ouderen staan er wedstrijden op het programma die de oplettende aan dacht zullen vragen voor de speciaal ingerichte etalage's. Leivedorp al vanuit België), haar moeilijkheden en kansen, wordt veel aandacht ge wijd. Kortom, wanneer de jonge Vlaamse studenten zich tijdens hun kampen in Hulst aan de hand van dit uitstekend gedocumenteerde stel gegevens ver diepen in land en volk van dit merk waardige Nederlandse stukje Vlaan deren (en ze hebben er belangstel ling voor, gelijk gebleken is!) dan zal de keuze van Hulst als kamp plaats een hoogst verblijdende ge beurtenis blijken. Immers, de contacten met de Vlaam se jeugd, de culturele contacten voor al, moeten noodzakelijk verstevigd worden. Van" weerszijden moet het besef groeien dat dit contact geba seerd is op de verwantschap tussen Vlamingen en Zeeuwsch - Vlamin gen. En intussen kan menige Nederland se jeugdorganisatie nog wat leren van de K.S.A.: de grondigheid en nauwgezetheid waarmee zij materiaal en gegevens verzamelde over de streek die zij als nieuw heem lan ceert, vormt een stukje organisatie- werk waarvoor men respect moet hebben Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zaterdag 5 oktober, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 0.42 en 12.58 uur; te Ter- neuzen om 0.19 en 12.36 uur en te Vlissingen om 12.06 en 0.00 uur. DUIVENHOÜDERS HEBBEN EIGEN VERENIGING Diverse postduivenliefhebbers heb ben alhier een eigen vereniging op gericht, welke de naam „De post duif" kreeg. Er traden 18 leden toe en tot bestuursleden koos men: M. Raas, voorzitter; "W. Joosen, secreta ris: M Koens, penningmeester en P. v. 't Westeinde en A. Driedijk leden. Tot nu toe waren de meeste post- duivenhouders lid van de „Vrienden kring" te 's Herenhoek. Ossenisse AUTO TE WATER Een bestelwagen, bestuurd door de heer M. uit Boschkapelle, geraakte te water in een diepe, langs de Lage- weg gelegen sloot. Beide inzittenden, de heer M. en zijn zoon, kwamen met de schrik en een nat pak vrij. Met een tractor werd het veronge lukte wagentje uit de sloot getrok ken. Schoondijke VERKEERSCURSUS Evenals vorig jaar zal ook deze winter een verkeerscursus worden ge geven door de wachtmeester der rijkspolitie de heer F. Picavet. De aanvang is bepaald op 18 oktober. De cursus wordt gegeven in een lokaal van de openbare lagere school. OUDE NOODKERK WORDT GYMNASTIEKLOKAAL Ten gevolge van de bestedingsbe perking kon geen uitvoering gegeven worden aan de in ver gevorderd sta dium gekomen plannen voor de bouw van een modern gymnastieklokaal aan de Prinses Irenestraat. Het ge meentebestuur heeft daarom naar een andere oplossing gezocht en die gevonden door de voormalige r.k. noodkerk om te bouwen. De oude kerk werd voorzien van een geheel nieuwe vloer en geheel opgeschil derd. De zaal, die eveneens als repe titielokaal en vergaderruimte benut kan worden, voorziet in een dringen de behoefte. Ook alle landbouwscho len maken gebruik van de vrij ruime, zij het dan niet aan alle eisen voldoende, zaal, die als nood behuizing voldoet en een welkome aanwinst betekent, daar in het dorp reeds jarenlang behoefte bestaat aan een gymnastieklokaal voor alle scho len. Aardenburg BEZOEK BIJ OPGRAVINGEN De opgravingen in het nieuwe uit breidingsplan die onder leiding van de heer J. van Hinte uit Sint Kruis plaats vinden, trokken dezer dagen de belangstelling van de Directeur van de Rijksdienst voor het Oudheid kundig bodemonderzoek te Amers foort: Dr. P. Glazema. De directeur zelf kwam de situatie in ogenschouw nemen teneinde over eventueel ver dere opgravingen een beslissing te kunnen nemen. Gezien de beperkte ruimte te Amersfoort zijn de gevon den voorwerpen die van belang kun nen zijn op de zolder van 't gemeente, huis opgeslagen waar ze ter zijner tijd worden gedetermineerd. Dr. Gla zema vond de opgravingen dermate van belang, dat na de winter met de opgravingen in grotere mate zal wor den voortgegaan. ATTRACTIE OP DE KERMIS VAN DRAAIBURG Een aantal Draaiburgers organi seerden een evenement om de ker mis een beetje aantrekkelijker te ma ken. Zij schreven een hardloopwed strijd uit voor inwoners boven de 40 jaar. Het parcours was de baan rond de voormalige tramremise. Ne gen moedige Draaiburgers gaven zich voor deze wedstrijd op. Bij de start werden de hardlopers nog eens een keertje stevig gemasseerd. De race was uitermate spannend. Joseph van den Broecke werd tenslotte win naar. Onder toejuigingen van het tal rijke publiek ontving hij uit handen van een Draaiburgse schone een prachtig veldboeket. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Folies Bergères. OOSTBURG Ledel 8 u.: De rode baret TERNEUZEN Luxor 8 uur: Op naar Hollywood. Concertgebouw 8 uur: Vo gelvrij verklaard. GOES Grand: De kapitein v. Köpenick MIDDELBURG Electro: De laatste man. Schouwburg: De zoon van Sind- bad. VLISSINGEN Alhambra: -Safari. Luxor: De geheime dienst grijpt in. GRAAUW 5,30 uur: Vergadering De Reisduif; 2 uur: Kalkoensohieting op staande wip. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Folies Bergères. Hotel Centraal: Opening. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 uur: Port Afrique, als bijfilm Wagon team. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Du bist Musik. IJZENDIJKE Hofzicht 8 u.: Puberteit HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Kitty in de grote wereld. G. Nijs 3 uur: Kermisschieting. KOEWACHT P. v. Hove 2 uur: Palingschieting. OOSTBURG Ledel 8 u.: De rode baret TERNEUZEN Luxor 8 uur: Op naar Hollywood. Concertgebouw 8 uur: Vo gelvrij verklaard. ST. JANSTEEN J. Begyn 3 uur: Schieting. GOES Grand: De kapitejn v. Köpenick MIDDELBURG Electro: De laatste man. Schouwburg: De zoon van Sind- bad. VLISSINGEN Alhambra: Safari. Luxor: De geheima dienst grijpt in. Reeds prins stelten"

de Stem | 1957 | | pagina 2