WATERSNOOD IN INDIA Journalistiek Opnieuw blijft staan i:m Tim lijd PI m m !f EN HOE NU VERDER ""g uit de heel oude doos Totale pot S @3.418.- En nu Radion wast witter en zachter JK 8 elen DE Tweede Kamer is bezig in de afdelingen de ingediende begrotingen van het Rijk te on derzoeken en natuurlijk na te gaan of hier en daar nog niet wat bij kan. Waarschijnlijk wordt er niet tevens overwogen, of er hier of daar niet wat af kan. Wat min stens een even gezonde taak-op- vatting zou zijn! Verkiesingen Prov. Staten en gemeenteraden De Hongaarse vluchtelingen Trieste balans van „Algerië" Ongeluk Mariner Situatie bij start fout beoordeeld Rus beschrijft een vliegende schotel Zwart jaar voor liet verkeer Hier is de uitslag van de RADION PUZZELWEDSTRIJD Eén puzzelaar ontvangt 30°/0 van de pot! ■w Deze kolom gratis i Voorwaarden tot deelneming DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 4 OKTOBER 1957 |(G wor- I van het keuze vallen |ijn enige |oolièrtje, 'ge. lubber- ■flexible. F 5.95 |l.. 6.95 8.50 nolière, leder. 10.95 11.95 LVÊSSUPI bNiNGEN EN nieuw. /IELEN. oon 2030 1 Want al is het rumoer over de bestedingsbeperking geluwd, de plicht tot die bestedingsbeperking bestaat er altijd nog. Vooral als men die bestedingsbeperking als één der middelen zou willen zien om het leven goedkoper te ma ken en de drang om maar steeds uit te geven af te remmen. Mis schien zie ik het verkeerd, maar de remdrang ligt „het volk" min der aan het hart dan de zucht om uit te geven. Terwijl de Tiveede- Kamerleden nu met hun taak bin- nen-kamers bezig zijn, zorgt de publikatie van de diverse begro tingen ervoor, dat er nog behoor lijk wordt omgesprongen met hon derden miljoenen en hier en daar met een miljardje! Als men die cijfers dan nuchter be kijkt, zal een pessimist zeggen: Waar blijven ze nu met die beste dingsbeperking? En de toch wel goedwillende optimist zal zeggen: Als er het noodzakelijk inzicht van de be stedingsbeperking niet overheerst had, zouden de honderden miljoenen allicht gegroeid zijn tot een half mil jard en het miljardje zouden er wel eens twee kunnen zijn geworden. Neem nu bijvoorbeeld in Amster dam. Daar is het Velzertunnelcom- plex klaar gekomen: het treinver keer gaat in den vervolge onder het Noordzee-kanaal en ook het gewone autoverkeer. De spoorbrug wordt af gebroken en de zeevaart vindt dus minder belemmeringen op haar weg. Iedereen zou nu tevreden kunnen zijn en het begrijpelijk vinden, dat daar voorlopig iedere beperking op an dere verkeersverbetering als rede lijk beschouwd moet worden. We heb ben nu eenmaal geen geld genoeg om alles tegelijk aan te pakken. Een inzicht dat door deze begrotingen gedragen wordt: elk jaar een beetje verbetering in onze grote verkeers wegen. Maar Commissarissen der Konin gin, bevorderaars van het autover keer burgemeester van sommige gro te gemeenten, wijzen met hun vin ger op de veel te geringe uitgaven voor de „verkeersverbetering" ,,ze" komen daarmee al langer hoe meer achter de behoeften aan! Een ander zou zeggen: de behoeften moeten maar eens een beetje beperkt wor den, want er zijn geen centen genoeg. Dat moet ieder huishouden toch ook doen! Dat is juist de fout geweest van de laatste jaren: steeds meer behoeften kweken zonder zich af te vragen waar de centen vandaan kon den komen. En daardoor een blijvend gevaar voor onze gulden-waarde. Het lijkt wel, of allerlei zakenlui behept zijn met dezelfde geest van overdre ven uitgaven en eisen als de O.W.- ers van 1918, waarna regering en maatschappelijk gerichte economen 15 jaar hebben moeten tobben om de openbare financiën weer op orde te krijgen.... terwijl intussen de gulden 30 procent van zijn koopwaarde ver loren heeft. Het is gelukkig voor onze gehele Nederlandse maatschap pij, dat de tegenwoordige regering na drie jaar aarzelen eindelijk tot het besef der bestedingsbeperking ge komen is. Midden in de groei van dit inzicht ontstonden de plannen voor de Delta plannen. Men is er ook aan begon nen: de bouwput in het Haringvliet, het eerste begin van de afdamming ervan; de afdamming van de Pluim- pot op het eiland Tholen en de ver binding van de drie eilanden Wal cheren, Noord- en Zuid-Beveland. De noodzakelijkheid van de beste dingsbeperking heeft geen invloed gehad op de uitwerking dezer plan nen: men is begonnen en men gaat er mee door.... „unverfroren" zou de Duitser zeggen. De bestedingsbeperking wordt er gens anders gezocht: do inpoldering in de Zuiderzee wordt vertraagd. Voor onze streken is het doorzetten van deze plannen een economische vooruitgang; maar hoeveel jonge mannen van heden, die er de resul taten van zullen meemaken, hebben nu voor die werken voldoende be langstelling? T")E beperking in de bestedingen heeft men niet gezocht in de wo ningbouw, die zal doorgaan, zoals in 1957. Alleen de vorm zal een klein beetje anders worden: 50% der wo ningen zal door particulier initiatief tot stand moeten komen en slechts 50% zal gemcentelijke-woningwet- bouw kunnen zijn. Die gemeenten, waar dus het particulier initiatief met subsidiebouw verstek laat gaan, zullen achterop komen. Maar daar voor behoeven we ons nog niet bang te maken. Er zal van de gemeente besturen meer initiatief en doorzet tingsvermogen moeten uitgaan om het particulier initiatief aan te trek ken. De bouwondernemers ook be lemmerd in hun taak, omdat de ge meentebesturen niet zo maar voor de vuist weg „openbare gebouwen" en scholen mogen bouwen (rustig en kalm aan, zegt de geest van de be stedingsbeperking) zullen voor moei lijkheden komen te staan. Er zijn er ai verschillende in den lande, die hebben meegedeeld: „We zitten zon der opdrachten". Daartegenover laat, dat de „kleine baasjes" meer ans krijgen op kleine verbouwingen beneden de tienduizend gulden), nu door de huurverhogingen de huizen bezitters meer inko nen krijgen en dus wat zullen kunnen aanpakken. Het feit, dat de „zwarte lonen" in het bouwbedrijf verdwenen zijn (een gevolg van het feit, dat vele aanne mers zonder werk zijn gekomen) ver groot de mogelijkheid, dat het kleine werk meer zal aangepakt worden. En daaraan heeft de maatschappij ook grote behoefte. HE regering heeft nog andere plan nen, waarmee de gang van za ken geholpen zal worden. Om de ka pitaalrente niet te hoog te doen op lopen door de onderlinge concurren tie der gemeenten.... welke immers ■i ote kapitalen behoefden voor de woningbouw, had het Rijk een rente- top ingevoerd. De gemeenten kre gen hiervoor geen leningen voor lange termijnen (30 a 40 jaar); en er werden dus steeds maar opnieuw le ningen voor enige maanden of een jaar aangegaan. Wat een zorg, wat een administratie! Men schrijft nu de regering het voornemen toe, een grote lening aan te gaan tegen een aantrekkelijke rente en uit die le ning de kleinere gemeenten op lan gere termijn aan kapitaal te helpen. Mocht deze regeling tot stand ko men, dan zal het zenuwachtig zoeken naar kapitalen door de gemeenten althans voor een klein jaartje op houden.... mits de bestedingsbeper king ten aanzien van de (overigens noodzakelijke) gemeentelijke activi teit nog een jaartje wordt volgehou den. Intussen zal dan de bestedings beperking door het Rijk aan het doorwerken zijn en zal er misschien een financieel evenwicht bereikt zijn tussen de kapitalen, die nodig zijn en de kapitalen, die bespaard worden. Want een blijvende verbetering in de financiële positie in ons land kan alleen maar tot stand komen, indien door geëigende maatregelen het spa ren bevorderd wordt. Het sparen door particulieren en ondernemingen, die dus zelf ook aan bestedingsbeper king gaan doen. Na de vaststelling der Rijksbegro tingen zal men pas in het voorjaar van 1958 een verbetering in die toe stand kunnen gaan waarnemen. B.o.Z. Ir. J. (Advertentie) Hier en daar hoort men reeds spre. ken over de data, waarop begin 1958 de verkiezingen zullen worden ge houden voor de Provinciale Staten en voor de gemeenteraden. In dit verband kan eraan worden herinnerd, dat bij de Tweede Kamer thans nog aanhangig is een wijziging van de kieswet, waarin wordt voorgesteld de kandidaatstelling voor de gemeente raden in plaats van op de 2e dinsdag in mei. te doen geschieden op de derde dinsdag in april. De bedoeling hiervan is te voorkomen, dat de ver kiezingen in de vakantietijd vallen. De stemming voor de gemeentera den wordt 43 dagen na de kandi daatstelling gehouden en zou dus, wordt het wetsontwerp wet, vallen op 28 mei. In verband met deze vervroeging worden, wanneer de wet onveranderd tot stand komt, ook kandidaatstelling en verkiezingen voor de Provinciale Staten vervroegd. Dit om te voorko men, dat de twee verkiezingsperioden elkander zullen overlappen. Voor de eerste is nu gesteld de tweede dinsdag in februari (in plaats van volgens de huidge bepaling de tweede dinsdag in maart). De verkie zingen voor de Provinciale Staten die nen dan 43 dagen daarna te worden gehouden, dat is op 26 maart. De Hoge Commissaris van de Ver enigde Naties voor de vluchtelingen, Lindt, heeft te New York verklaard, dat een oplossing voor het gehele vraagstuk der Hongaarse vluchtelin gen thans bijna in zicht is. Dit was vooral te danken aan de massale evacuatie van Hongaarse vluchtelin gen, welke de druk op Oostenrijk be langrijk verlichtte. De Algerijnse opstand heeft sedert het begin in november 1954 tot aan 1 augustus jl. aan 6.945 burgers (6.075 Mohammedanen en 870 Europeanen) het leven gekost. Voorts worden 2333 burgers (2.107 Mohammedanen en 226 Europeanen) vermist. Aldus een bekendmaking van het bureau van minister Lacoste in Algiers. Volgens de marinevoorlichtings dienst is uit een voorlopig onderzoek gebleken, dat het ongeval van de Ma riner te Merauke op 12 augustus 11. niet te wijten is aan een materiaal- fout of een technische storing. De start vond plaats onder ongun stige weersgesteldheid voornamelijk veroorzaakt door slecht zicht, terwijl deze start nog werd verzwaard door de omstandigheid dat de startbaan slechts zeer beperkte bebakening heeft. De vliegtuigcommandant is afge gaan op een gunstig weerbericht voor de te vliegen route, doch heeft de ongunstige omstandigheden bij de start niet op de juiste wijze beoor deeld. Door het onderschatten van de werkelijke algehele ongunstige .si tuatie bij de start, is het vliegtuig van de baan geraakt en vervolgens verongelukt. Een zekere professor Zonsjain heeft in het populair-wetenschappe- lij*. blad voor jonge arbeiders ..Ken nis is macht" een artikel gepubli ceerd waarin een vliegende schotel beschreven wordt. Hij zegt o.m. dat deze ronde vleugel vier openingen heeft waardoor een motor lucht zuigt. De auteur zegt overigens niet, dat de Sowjet-Unie of enig ander land een vliegende schotel heeft. In hetzelfde artikel heeft prof, Zonsjain het verder over een „coliopter", een vliegtuig met een ronde vleugel, dat er uitziet, ais een bom en een vliegtuig met snel op en neergaande vleugels. Hoewel de meeste westelijke waar nemers in Moskou van mening zijn, dat het artikel op fantasie berust, schijnen sommigen hierover in twijfel te verkeren. Volgens een publikatie van de KNAC zijn er in de eerste helft van dit jaar 64.225 verkeersongevallen ge beurd. Daarbij zijn 785 mensen om bet leven gekomen en werden 11.223 mensen ernstig gewond. De materiële schade, die deze ongelukken teweeg heeft gebracht wordt op 130 miljoen gulden geschat. Deze cijfers liggen aanzienlijk hoger c'an die voor het eerste halfjaar 1956. Het totaal ongevallen beliep toen 58.719, waarbij 672 doden zijn geval len en 9398 ernstig gewonden. Het zijn vooral bromfietsers, wielrijders en voetgangers, die tol aan het verkeer hebben moeten betalen. Er hebben dit eerste halfjaar 129 bromfietsers het leven gelaten, 181 fietsers en 236 voetgangers. Tien dagen van onafgebroken stort regen hebben in India ernstige overstromingen veroorzaakt in de landerijen, ongeveer 100 km ten oosten van Delhi. Op deze foto zien we een familie, die met de weinige bezittingen en het voedsel dat zij heeft kunnen redden naar de be trekkelijke veiligheid van een op gehoogde spoordijk is gevlucht. Er zullen maar weinig mensen zijn, die niet «eten, hoe het voetbalspel gespeeld wordt...Geen journalist zal 't dan ook in zijn hoofd halen, een voet balverslag te verrijken met een uit eenzetting van de spelregels. De journalist in het jaar 1891 haalde dat wel in zijn hoofd. Getuige het vol gende curieuze verslag, ontleend aan de Utrechtsche Courant van dinsdag 8 december 1891: Het onverwacht goede, zeldzaam schoone weder van Zondagmiddag had een vrij groot aantal belangstel lenden naar ons sportterrein gevoerd, om getuige te wezen van den voetbal wedstrijd tusschen de Amsterdam- sche V.V. „Quick" en de bekende C. en V.V. onzer stad „Hercules". Ongeveer ten half twee ure betra den de Amsterdammers de kamp plaats, die. dank zij de opdi'oogende verwarming der goeds-voorspellende herfstzon, niet erg glibberig was, en waar de driekleur vroolijk wapperde ter eere van de Amsterdammers, en als een gelukkig voorteeken voor de Utiechtsche strijders. Na de voorbereidende werkzaam heden en het opstellen der elftallen begon de stiijd op het teeken van den umpire (scheidsrechter). Zooals wellicht bekend is, zijn bij het voetbal-spel de elftallen opge steld in den vorm eener wig, met de punten van elkaar af. De bal, die slechts met de voeten mag aange raakt worden, moet nu gebracht wor den, hetzij van ver af, hetzij van dicht bij, door de linie der vijanden heen, naar het einddoel (goal) der tegenpartij, die als laatste verdedi ger den goalkeeper heeft, aan wien het geoorloofd is, zoowel handen als voeten te gebruiken bij het afweren van den bal. Zoodra de bal door deze goal, (twee palen met een touw er over gespannen) getrapt of geduwd is, zegt men, dat eene goal gemaakt is, en heeft de partij die het deed, één punt. Die partij, welke de meeste punten heeft, wint den wedstrijd. Natuurlijk is nu de kunst, zóó han dig met den bal te manoeuvreeren, (hetzij door iemand die dezen wil af nemen, om te gooien, hetzij door hem voorbij te snellen) dat men be houden aankomt vóór den vijandelij ken gooi. Daarom is samenspelen zoo nodig: als iemand zóó door een of meer tegenstanders wordt aange vallen, dat hij den bal niet meer kan houden, moet hij hem overgeven aan eenen ander van zijn eigen partij. Dat vlugheid en kracht, zoowel als moed en bedaardheid, hoofdeischen zijn bijdit spel, staat vast. In den wedstrijd nu van Zondag 11. heeft het elftal van „Hercules" zich kranig gehouden, hoewel 4 der beste spelers ontbraken en door min deren moesten vervangen worden. „Hercules" versloeg „Quick" dan ook met 2 goals (punten), terwijl „Quick" geen punt kon maken. Aan beide zijden werd met vuur gestre den, en menige buiteling was oor zaak van een gullen lach bij de tal rijke toeschouwers, die zich blijkbaar zeer verheugden in de overwinning hunner moederstad. Bij Amsterdam muntten vooral uit de hh. Deufer Wiehi (als achter hoede-speler) en de gebr. Potter en Visser in de voorhoede. Bij „Hercu les" waren zeer goed de gebr. Eijken, Prange en J. Schroder in de voorhoede, van Leent en Romondt 'in de achterhoede. Van de elftallen werd eene photo- graphie genomen door een lid van „Quick", den heer Potter. Belang stellenden wenden zich ter verkrij ging (a 30 cents) tot den penningm., den heer v. Ittersum, Maliebaan. Moge Hercules zoo voortgaan! KijkUrijkr'"°13 f 221587.- Wederom kwamen er geen foutloze inzendingen binnen. Het betekent, dat dit deel van de pot niet kan. worden uitgekeerd. Het is de fantastische som van: Dit formidabele bedrag wordt dus gevoegd bij de pot van de volgende puzzel! „Kijk-U-Rijk" no. 14 belooft een geweldige puzzel-sensatie te worden. Grijp Uw kans om in één klap schatrijk te worden Doe beslist mee Kijk U Rijk De overgelukkige prijswinnaar, de heer K. Mensink, Leliestraat 118, Zwolle, had één fout in zijn oplossing en komt dus in aanmerking voor een bedrag van 30°/o van de totale pot t.w. Na aftrek van kosten ontvangt hij de kolossale som van f 53.028.-. Een aanzienlijk bedrag, waarmee wij de heer Mensink van harte gelukwensen. VERANTWOORDING 30", 30°/o van de totale pot 19o/o van het brutobedrag ad f 70.465,50 (zie voorwaarden punt 10) Totaal uit te keren f 53.028.- f 66.416.- f 13.388.- Oplossing2-1-1-3-1-3-3-1-3-3-3-3 MOTIVERING A. De krant vermeldt een resultaat van een Radion-Puzzle. De inzender keek zó scherp dat hij alle juiste antwoorden vond. Een grootgeluk voor hem, dat niets met /ortumluk zijn te maken had. Fortuin is onvoorzien geluk, maar wie de betekenis der plaatjes doorziet is zeker (dus niet onvoorzien) winnaar. Bovendien betekent fortuin een onmetelijk groot bedrag en dat zal zeker niet iedereen dit noemen. (2). B. Een peuter kan een kind zijn, maar óók iemand die klein is. Onder hummel wordt uitsluitend een zeer jong kind, dat al lopen kan, verstaan. Dit is hier dus beter. (1). C. Het woord halen wordt bij uitstek gebruikt om aan te geven het verschil in dikte van lettergedeelten bij het schrij ven. Strepen zijn in het algemeen rechte, kromme of gebogen lijnen die met pen of potlood getrokken zijn. Strepen verdient dus de voorkeur. (I). I>. Aangezien uit de tekening niet blijkt of de pijnlijke klap het gevolg is van onbekwaamheid of onoplettendheid, kan de oorzaak zowel dom als onhandig genoemd worden. (3). K. De kleding van de man ziet er onweerlegbaar haveloos uit, maar zijn brede en welgedane postuur weerleggen de ver onderstelling dat hier van armoede sprake zou zijn. (1). F. Zowel de agent als de hond zijn op dit plaatje in actie. Met behulp van de hond, die speurt, zoekt de agent hier naar een bepaald persoon of voorwerp. Beide woorden zijn dus op hun plaats. (3). O. Stofjas en colbert (aan kapstok) wijzen er op dat de man geen kantoorwerk verricht. Het lezen, of bekijken van iets weerlegt dus niet dat hij uitrust. Aangezien hij bovendien rustig zit te eten, is er óók sprake van een pauze. Beide woorden zijn goed. (3). II. Aangezien onder arbeid wordt verstaan: de inspanning van lichaam of geest om iets tot stand te brengen en dit boven dien omschreven wordt met werk dat moeite kost, verdient dit hier zeker de voorkeur. (I). Beide woorden zijn synoniem en mogen dus beide gebruikt worden. (3). J. Daar uit de tekening niet blijkt of de handen een naslag- werk of een gewoon boek vasthouden, is het zowel mogelijk dat het boek wordt ingezien (vluchtig doorgeken) als dat er iets in wórdt opgezocht. (3). K. Druppelen in druppels neervallen. Druipen zachtjes, langzaam, in kleine hoeveelheden naar beneden komen, in druppels neervallen. Hun betekenis is volkomen gelijk. (3). F,. Gluren is „kijken zonder gezien te worden", zoals de vrouw doet. Loeren, in de betekenis van spieden, geeft óók weer dat zij niet gezien wil worden terwijl zij toekijkt. Men kan geen van beide woorden dus een voorkeur geven. (3). als U de 3 andere kolommen A B 1. brandgevaar 2. roekeloosheid 1. pellen 2. doppen 1. dagbladen 2. periodieken 1. moedig 2. onbevreesd 1. mager 2. schraal 1. cijferen 2. rekenen H K 1. kluif 2. been 1. jaloezie 2. genegenheid 1. thermomet 2. koorts 1. fluiten 2. afleiding 1. hoefijzer 2. beslag miilKWi Eli 1 A a 1 !i I 1 c 1 1 1 1 E f- 1 I _J 1 G 1 ~1 1 11 1 1 1 K J 1 L L mm m ftRIEf I P\avV "T KAtoötf pyzrsi *KUK U KVK* f t A KWErv POSTBUS <500 o j 1 Plak het uitgeknipte tekstgedeelte van de verpakking (Radion wast witter) eerst op de achterzijde van de briefkaart. Dus één van een groot Radionpak of twee van twee kleine Radionpakken. Plak de strook er overheen, zodanig dat. de helft van het knipsel zichtbaar hlijft. f._ L.-i. j (zie afbeelding). Zo voorkomt U. dat Uw inzending ongeldig wordt door het verloren raken van de knipsels. Maak do knipsels (e- voren zo dun mogelijk, door de kart onlaag aan dc achterkant te verwijderen. 1. Begin met plaatje A te bekijken. Er staan twee woorden onder. Vindt. U dat het eerste woord het best past bu de afbeelding? Vul dan cijfer 1 in achter de A in kolom I van de oplossingsstrook. Hebt U voorkeur voor het tweede woord, dan schrijft U 2 mplaats van 1. Acht U beide woorden even toepasselijk 3. Doe hetzelfde met de andere plaatjes. Is kolom I geheel ingevuld, dan is er een oplossing gereed. Daarna kunt U - als U wilt - de tweede, derde en vierde kolom invullen. •I. Vul zoveel kolommen in als U wilt,, maar volledig en zonder veranderin gen of onduidelijkheden (gepn Romeinse enfers) .1. Oplossingen inzenden uitsluitend per hriefkaart., beplakt met niet meer dan epn oplossingsstrook <4 kolommen), uit deze advertentie geknipt of nauwkeurig nagetekend op blanco papier (zie afbeelding). i. Behalve de normale frankering voor elke ingevulde kolom 25 eent aan geldige postzegels plakken. Lel op: lleht I <1e eerste drie kolommen ingevuld, dan kunt l de vierde in\nllen /onder er postzegels voor te plakken. Dus voor de 4 ingevulde kolommen 3 postzegels van 25 centof een van 75 cent enz. K.R. Dc P.T.T verzoekt dringend I) gebruik repels van een ao hoop mogelijke waarde. dus bv. voor twee kolommen liefst een eeorl van 50 cent. 2) plak de zegel vooral noasf de normale frankeerzegel (etc voorbeeld). 3. Voorzie elke briefkaart, ongeacht het aantal ingevulde kolommen, van twee slagzinnen uit de bovenklep van twee kleine Radionpakken of één zo n slagzin uit de bovenklep van een groot Radionpak (zie voorbeeld), fi. Personeel van Lever's Zeep-Mij N.V.. haar reclamebureau, het Prijsvraag Service Bureau Laurens A. Daane - alsmede hun gezinsleden - zijn van deel neming uitgesloten. 7. Oplossingen moeten binnen de gestelde termun zijn ontvangen Brief kaarten moeter. door de P T T. zijn afgestempeld Aangetekende inzendingen worden niet geaccepteerd 8. Inzendingen, die niet aan de voorwaarden voldoen, zun ongeldig. De in gezonden postzegels komen ten goede aan de pot. 9. De pol hestaat. uit de door de P.T.T. uitgekeerde tegenwaarde van alle opéén puz/pl ontvangen postzegels Alle uitkeringen geschieden na aftrek van 19% onkosten voor administratie, controle, notaris, verzekering en om zetbelasting berekend over het bruto bedrag 10. De juiste oplossing is door het neutrale Prijsvraag Service Bureau Laurens A. Daane vastgesteld en in verzegelde enveloppe gedeponeerd hij notaris Mr. F A de Gelder. Amsterdam De beoordeling van de inzendingen en de toe kenning van de pruzen geschieden door genoemd bureau als volg' 70% van de pot. komt toe aan de inzender tan een juist ingevulde kolom. Zun er meer juist ingevulde kolommen, dan wordt op elke zodanige kolom een geluk deel van 70% van de pol uitgekeerd Wanneer geen juist ingevulde kolom is ontvangen, wordt de 70 van de pot gevoegd bij de pot van de volgende puzzel 1. dragen 2. torsen 30% van de pot komt toe aan de inzender van een kolom met één fout Zijn er meer kolommen met één fout. dan wordt, op elke zodanige kolom een gelijk deel van 30 van de pot uitgekeerd Wanneer geen kolom met één fout is ontvangen, wordt de 30% van de pot. gevoegd bij de pot van de vol gende puzzel. II. Voor een onduideluke of onjuiste opgave door misdrukken in deze ad vertentie wordt, geen aansprakehikheid aanvaard. pnjsvpMg servicebureau zoekt op zeer zorgvuldige en verantwoor- efJai 'n l™everrr<j dP ingezonden oplossingen juist zun en aan de ge- Sn vT wn Hf k/nt op Errond daarvan definitief en bindend de pruzen toe. resp. bepaalt of en in hoeverre de pot wordt samengevoegd met die van de volgende puzzel. Op deze toekenning resp. bepaling wordt on- nf p"ke|p omstandigheid teruggekomenen deelnemers le'ggen zich bu voorbaat onvoorwaardelijk bii deze toekenning resp. bepaling neer. Over deze wedstrijd kan geen correspondentie worden gevoerd. 13. Deelneming houdt aanvaarding van de voorwaarden in. Belangrijk De Radionpuzzel-wedstrijdKijk-U-Rijk" verschijnt elke vrijdag. Inzendingen moe ten uiterlijk de volgende dinsdag in bezit zijn van Kijk-U-Rijk" Postbus 2500, Amsterdam. Alleen door de P.T.T. gestempelde briefkaarten zijn geldig. De prijswinnaars krijgen direct be richt. De uitslag en toelichting worden in de volgende adver tentie bekend gemaakt. Knip uii dit gedeelte de slag- zin RAD. 46.540 240

de Stem | 1957 | | pagina 13