Overbeeke bracht NAC-jongmaten tot beslissende goal bij Sparta CHIEF WHIP Ie divisie Topschutters beslisten Baronie-Zeist5-3 Eredivisie 2e divisie „Onmogelijk" doelpunt Geen enkel verlies voor de Brabantse voetbal-adel Wilhelmina bijna verrast Dosko vocht vergeefs tegen dapper UVS2-2 Belgische zege in Gentse Kuip Overwinningen duur waren RBC-AGOVV zonder goals Kol. v. d. Kroon wisselbeker Caritas-pool DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 30 SEPTEMBER 1957 Ajax - VVV 2-1 Enschede -F'noord 4-2 Hopeloos voetbal PSV-NOAD bij Ook Kuys en Goedhart stonden Rotterdammers in de weg ADO - Amsterdam 3-3 Dos - GVAV 4-2 Rapid - Elinkwijk 2-1 MYV - Foriuna 1-2 Volop malaise bij Willem II - SVV En of... Chief Whip op ieders lip Al 35 jaar de beste Virginia! Vier goals van Piet Kas Saris aan hielp de BW ege Longa bij 't Gooi verslagen 2-1 Longa verspeelde leidersplaats Nieuw record in KNVB-pool Slechts twee hand balwedstrijden De defensie van Ajax heeft weer eens een overwinning voor zijn ploeg bevochten. Het was voor rust een paniekachtig gedoe in de Amster damse defensie, waarin de grieperige Pieters Graafland niet best speelde. Hij was de oorzaak van de goal, die Sleven voor rust verdiend scoorde. Maar na de hervatting kwamen de Amsterdammers terug. VVV moest in de defensie en door Den Edel werd het met een meesterlijk 16 meter schot 1-1. Toen de Ajax-midvoor de stand kort voor tijd op 2-1 bracht betekende dit de eerste zege van Ajax op het sterke WV sinds het prof voetbal. Feijenoord was ongetwijfeld ster ker en toch stond het met rust al tegen een drie nul achterstand aan te kijken. Het was dan ook wonder lijk hoe men de fraaiste kansen om zeep kon brengen. Het meest frap pante was, dat de Enschede-aanval het deze keer eens niet te gemak kelijk opnam en steeds weer met goede aanvallen terukwam. Abe Len stra kon zijn ploeg een 2-0 voor sprong bezorgen, waarna Seemann er 3-0 van maakte. Na de hervatting kwam Feijenoord fel terug en Cor van der Gijp scoorde tegen. Van den Wel schoot een vrije trap ineens in (4-1). Kort voor tijd werd het door Rijvers 4-2. (Van onze speciale verslaggever) Niet zonder verbazing hebben 18000 kijkers op „Spangen" gezien hoe het fabelachtige Sparta zo netjes mogelijk werd ge pakt en gezakt door telkens één man in NAC-tenue. Eerst heette de man Kees Kuys, die onmiddellijk „vat" had op de Rotterdamse aanval en, als door magische krachten getipt, alleen ruimte liet voor schoten, die toch grandioos misten. Later was het doelman Frans Goedhart, die elke penibele situatie voor zijn goal wist op te lossen. En tenslotte, in de periode, dat de beslissing met één doelpunt werd geforceerd, was het Louis Over beeke, die zijn jonge maten in de voorlijn eindelijk genoeg had weten aan te moedigen voor attaques, die Terlouw, als een kasteel op zijn spilplaats, nu eens niet hartelijk lachend tegemoet kon treden. Op de Gentse wielerbaan hebben Van Steenbergen en De Bruyne zon dagmiddag een ploegomnium in vier manches gewonnen tegen het Neder lands-Spaanse koppel Wagtmans-Po- blet. De Belgen werden zowel eerste in het sprintnummer en in de punten- race als in de achtervolging en op de 500 meter a l'Italienne. Van SteenbergenDe Bruyne won nen eveneens een koppelwedstrijd over 60 km, tijd 1 uur 18 min 20 sec, met een ronde voorsprong op Lauwers Van Aerde (B.) en Van LooySeve- reyns (B.) Poblet-Wagtmans werden 6e op 2 ronden. In de eerste divisie A waren over winningen kennelijk duur. Niet min der dan drie van de zes ontmoetingen eindigden gelijk. Daarbij hoorde de uitslag van Wil lem II, dat niet onverdienstelijk werk te tegen SW (11) en ook die van RBC, dat tegen AGOW een wedstrijd zonder doelpunten speelde. Opvallen de krachtsverschillen zijn in deze af deling uit de standenlijst nog niet af te lezen. De standen van de eerste divisie A en B zijn: (Van onze sportcorrespondent) De 12.000 toeschouwers, die de wedstrijd PSV - NOAD bijwoonden, zijn heus niet met opgewonden ver halen thuis komen aanzetten, want hetgeen zij te zien kregen was een slap aftreksel van wat men onder eredivisie-voetbal mag verstaan. Vooral het spel van de PSV'ers betekende een diepe teleurstelling. Bij PSV waren behalve Ford, ook Brusselers en Heerschap (A-griep) afwezig en bij NOAD moest men het om dezelfde reden zonder van Osch en doelman Huysman stellen. Beide teams hadden daarom wijzigingen aangebracht, die echter niet als ex cuus kunnen dienen voor het minder waardige spel, dat werd vertoond. Rechtshalf d'Hooghe van PSV opende in de 27e minuut de score uit een voorzet van linksbuiten Fran sen, de enige goede Eindhovense aan valler. NOAD kwam dank zij Wiers- ma tien minuten na rust met PSV ge lijk, want de Eindhovense rechtsback kopte uit een voorzet van Louer de bal in eigen doel (11). Zeer ver diend nam NOAD in de 21e minuut na de rust de leiding door Meyer (12). Kort voor het einde vergiste Schuurkens in het Tilburgse doel zich in een gemakkelijk te keren schot van Dillen en dit betekende de ge lukkige gelijkmaker. In Den Haag heeft ADO zich niet geheel kunnen herstellen van de ne derlaag, die het vorige week zondag heeft geleden. Met 3-3 moest men de Zwarte Schapen uit Amsterdam met een punt laten vertrekken. Wel na men de Hagenaars door Schuurman de leiding, maar een goede goal van Schenkel bracht de partijen op ge lijke voet. Na dit doelpunt kwam ADO gevaarlijker terug. Theo Tim mermans zorgde voor 2-1. Kort voor de rust werd een com binatie tussen Schenkel en Vonhof door de laatste afgerond (2-2). Na de hervatting was Amsterdam even sterker en door een fout in de ADO- defensie plaatste Scherpenisse in eigen doel (2-3). Hierna ging ADO scherp ten aanval en door een bekeken goal van Timmermans werd het 3-3. Voor ruim 12.000 mensen heeft DOS een verdiende zege behaald op GVAV, dat voor rust wel aardig partij gaf maar na de hervatting het tempo ging verliezen. Kuiper gaf zijn ploeg de leiding, maar voor rust kon Visser DOS op gelijke voet brengen. Na de hervatting hadden de Groningers aan vankelijk niets in te brengen en de doelpunten kwamen dan ook snel. Van der Bogert gaf DOS de leiding, waarna van der Linden de stand op 4-1 bracht door twee fraaie doelpun ten. Eerst toen kon GVAV een licht overwicht uitbuiten met een doel punt van Kruger. In de eerste helft domineerde Ra pid met snelle, sluitende combina ties. Reeds in de 5e minuut gaf Hol- link Piet Kraak het nakijken (10). Dezelfde speler bracht weldra de stand op 20 uit eer. voorzet van Janssen, door de Elinkwijk-keeper met een onhoudbaar schot te passe ren. De thuisclub bleef tot aan de rust sterker, maar Hollink en Bis- schops schoten de kansen onzuiver op het Utrechtse doel. In de tweede helft had Kraak zijn manschappen gehergroepeerd zodat Rapid om te beginnen de buitenspel- val open moest zetten. Langzaam maar zeker geraakte de Rapid-defen- sie totaal de klus kwijt. In de 11e mi nuut wist Hilger de achterstand te verkleinen (21). Steeds enthousias ter kwam Elinkwijk opzetten, maar opnieuw scoren lukte niet meer. Ra pid kwam echt met de hakken over de sloot. De kijkers kregen er overigens geen wedstrijd door te zien, die van het begin tot het feinde boeiend was. Er werden hele kwartieren zoek ge maakt met moeizaam, weinig effec tief voetbal, dat steeds te spoedig dood liep, 'zowel bij Goedhart als bij Hofstee voor de kooi. Slechts af en toe flitste in het Sparta- gelid iets van onberekenbaar gevaar lijk voetbal, maar de resultaten ble ven beperkt tot klare missers van rechtsbuiten van Ede. De oogst van de Bredanaars, die met vervangers voor Canjels en van Helden speelden, bestond uit open doekjes van het sportieve publiek, dat kennelijk plezier had van de fraaie kunststukjes, die de speelse NAC-jongmaten soms uithaalden én uit de misser, die Luyten vlak voor rust op zijn beurt voor zijn rekening nam. Sierwerk Na de thee bleek er niets te zijn veranderd, zij het dan, dat het spel type iets was veredeld en dat het aantal gevaarlijke momenten dus toe nam. Sparta kwam bijna aan een goal toe, toen een razendsnelle Rotterdam, se aanval zelfs Kuys en Goedhart verraste. Het been van Jan van Hoo- genhuizen, invaller voor van Helden, was juist op tijd ter plaatse... Nadien begon het „kleuterklasje" in de Bredase voorlijn zich meer en meer te roeren. De slovende Overbeeke inspireerde. Hij gaf zijn jonge, lichte gezellen prachtige kan sen, waarmee ze voorlopig alleen maar zo moeilijk en zo verbluffend aan het combineren sloegen, dat het publiek zich tot stormen van applaus liet verleiden. Het duurde echter tot de 23e minuut voor al dit sierwerk zoden aan de dijk zette. Op dat ogenblik maakte Overbeeke van een door van Hoogen- huizen aangegeven bal een geraffi neerde pass, die Terlouw jammerlijk verraste. Haanskorf, die Canjels op de midvoorplaats verving, snel en vasthoudend, maar nog zonder erva ring tussen de groten, Haanskorf dan hoefde het leer slechts achterna te lopen om alleen voor keeper Hofstee te komen. Hij wist precies hoe het verder moest (0-1). Er kwam kunst en vliegwerk aan te pas om het zo te houden, maar het lukte dank zij een steeds duide lijker wordend gebrek aan schutters bij Sparta. Technisch is Fortuna veruit de meerdere van MW geweest. Van daar dat men zeggen kan: het heeft verdiend in Maastricht gewonnen. Weliswaar leek het er in de laatste minuten nog op, dat de thuisclub een nederlaag zou ontlopen, maar de hechte Fortuna-defensie wist dit te beletten. De ontmoeting, door tienduizend toeschouwers gevolgd, werd in de stromende regen gespeeld. In de 29e minuut moest doelman Weyzen (re serve-keeper) capituleren voor een fraaie kopbal van Angenent (01). Dit werd ook de ruststand. Fortuna bleef ook na de thee de beste ploeg. Het tweede doelpunt kwam eveneens van Angenent. Zijn schot bracht de bal tegen het lichaam van van Bun, vanwaaraf het leer in het MW-net belandde (02). MW verzette de bakens en kon 12 minuten voor slot door Rutten de stand tot 12 terugbrengen. Zo bleef het. Bram Appel was in de 17e minuut uitge vallen, maar uitstekend door Huys vervangen. (Van onze speciale verslaggever) Men zou assistentie nodig hebben gehad om de gemiste kansen in RBC- AGOVV op te tekenen. De oranjewit- ten produceerden zoveel kansen, dat zij op de vingers van vier handen niet eens te tellen waren. De eind stand 00 was een klein wonder. De match voldeed ondanks alles. Echt hartverwarmend waren de Roo- sendaalse combinaties. AGOW kreeg er nooit volledig vat op, in de eerste helft niet, toen RBC het ferme wind- voordeel genoot en in de tweede helft niet, toen de kloeke Roosenda lers zich niet in de totale verdedi ging lieten drukken. De combinaties misten ook niet de totale afwerking. (Van onze sportcorrespondent) De 6000 toeschouwers hebben zich geërgerd aan het matige spel bij Wil lem II-SW. Joen Willem II in het offensief ging zette SW de buitenspelval op, waar Willem II meer dan vijftien maal in liep. Willem II had voor rust wel de beste kansen, doch de hechte defen sie van de bezoekers wist stand te houden. In de 25e minuut na de hervatting werd het 01. Een ver schot van Corbeau, boven in de hoek, verraste Feyt volkomen. Brooymans trok bij Willem II mee naar voren. Een du^- bieus doelpunt, vijf minuten voor tijd, bracht Willem II toch nog de halve winst. Jaarlijks worden op sportterreinen tussen de districten van de le divisie Kon. Marechausee wedstrijden gehou den om uit te maken wie van de dis tricten Terneuzen, Breda of Bergen op Zoom in het bezit komt voor een jaar van de kolossale Kol. van der Kroonwisselbeker. Zij werden besloten met prachtige schoten, door Bruijninckx en Roks afgevuurd, met prachtige kopballen van Lazeroms, maar in het AGOW- doel stond de held van de dag, doel man Niezen. Hij was de onneembare hindernis voor de oranjewitten. Eenmaal werd Niezen geslagen. Maar Lazeroms had de bal met de hand gespeeld alvo rens hij in de 32e minuut inknalde. Zo ging het door tot tegen het ein de. Er moest nog een redding op de lijn volgen, toen van Osta was ver slagen. Het was maar goed dat AGOW de bal niet tot het net kon doen doordringen. De Roosendalers verdienden dat eerder. EERSTE DIVISIE A AGOW 4 2 2 0 6 6—1 Graafscha 4 3 0 1 6 12—6 DWS 4 3 0 1 6 11—8 DFC 4 3 0 1 6 10—8 SW 3 2 1 0 5 4—1 Willem II 4 2 1 1 5 14—8 HVC 4 2 1 1 5 8—5 VSV 4 2 0 2 4 3—8 EDO 4 0 3 1 3 5—7 Helmond 4 1 1 2 3 5—7 Volendam 3 1 0 2 2 2—4 Alkmaar 3 0 2 1 2 4—8 Vitesse 4 1 0 3 2 5—6 Excelsior 4 1 0 3 2 4—8 RBC 4 0 2 2 2 3—7 Rodr Sport 3 0 1 2 1 5—9 EERSTE DIVISIE B Leeuwarden 4 3 1 0 7 13—5 Sittardia 4 3 1 0 7 13—5 I 'mburgia 4 3 1 0 7 11—5 SHS 5 3 1 1 7 19—14 Stormvogels 4 3 0 I 6 13—9 Haarlem 4 2 0 2 4 8—8 Volewijckers 4 2 0 2 4 7—8 KFC 4 2 0 2 4 6—8 Wageningen 4 1 1 2 3 12—9 Hermes DVS 4 1 1 2 3 7—8 Helmondia '55 4 1 1 2 3 10—12 Eindhoven 4 1 1 2 3 6—8 Fortuna VI. 4 1 1 2 3 6—13 RCH 5 0 3 2 3 10—17 Xerxes 4 0 1 3 1 6—11 Rigtersbleek 4 0 1 3 1 4—11 (Advertentie) Woensdag a.s. wordt voor het klas sement om deze beker de oriëntatierit gehouden. De deelnemers die te Breda starten, zullen via vele omzwervingen "„—j-ji,,! en een massa kilometers tenslotte in verdedigingslinie der (Van onze sportredacteur) Architect bij de opbouw der over winning heette Sjef Ritzen, maar hij had als uitvoerder Piet Kas en het bleek een voortreffelijke, want niet minder dan vier doelpunten kwamen van zijn rappe, doortastende voet. Twee vóór de rust en de beide andere na de rust. Nummer vijf bij de g oai- itten scoorde rechtsbinnen Koos Sins. In de Zeistgelede en maakt Pl?t van Rhenen onve- minderd aansir.aak op het predikaat gevaarlijkste en pioduktiefste maf*, want van zijn schoen belandden d.ie ballen achter keeper Gabriels, flie vooral in de aan vang de thuisclub van een achter stand heeft gevrywaard. Baronie speelde helemaal niet den derend, althans aanvankelijk niet. On. getwijfeld vond dit zijn oorzaak in het ontbreken (wegens griep) van Toon van de Corput, wiens plaats door Jon- genelen werd ingenomen. Gedurende een groot deel van de eerste helft bleek die opgave te zwaar voor Jon- genelen, maar na de hervatting vlotte het veel beter. Zwakke steeën in de groen-wi'te aanvaTsïinie wa en Hop, van den Bro k en S'ns. Gel-ikkig ble ken Ritzen en Kas prima op d t i en zodoende kon het Ze t doel he haal- delijk worden bestookt. Dat het met bezoekers Bergen op Zcom belanden waar dan ook het eindklassement van deze rit wordt opgemaakt. Op woensdag 9 oktober is de spor tieve marechausse weer in Bergen, als op het sportterrein Rozenoord de atle tiekwedstrijden om de Kol. van der Kroonbeker worden gehouden. Op sportief gebied staat er dus voor de marechaussees heel wat te gebeuren. Twee leden van de Caritas-pool heb ben 11 (van de 12) uitslagen juist voorspeld. Zij delen de eerste prijs, die ditmaal 2900 bedraagt. De ge lukkigen zijn een Amsterdammer en een Hilversummer. De tweede prijs 1900) gaat naar een Amsterdam mer, een Schiedammer en een Maas- brachtenaar. Blauw-Wit heeft in de tweede helft tevergeefs stormgelopen op de de fensie van BW, waarin doelman Sa- ris schitterde. Het is de Zebra's, die vooral in de tweede helft een groot overwicht hadden, slechts ten dele gelukt met hun plannen, want pas 'h de allerlaatste minuut kon Koek enbakker met een achterwaartse kopbal een bres slaan in de Bossche defensie. Maar dat was dan ook juist onvoldoende om een eervol resultaat le bereiken. In de eerste helft had den van der Gaag en Bertens reeds een 2—0 voorsprong voor BW ver zorgd. Luid gejuich in Brabant, waar nog steeds de eerste voetbal-adel blijkt te leven. Geen enkele Brabantse formatie hoefde het zonder winst te doen. Zij vochten, dikwijls tegen tegenstanders van het zwaarste kaliber, minstens toch een gelijk spel bijeen. NAC haalde de buit gewoon midden uit de gevreesde vesting van Sparta. Het werd een kleine 01 zege, zodat de situatie van de Bredanaars in de standenlijst sterk verbeterde. Een ander groot winnaar werd BW, dat bij Blauw-Wit met 12 zegevierde en zich daarmee bij de sterken schaarde. NOAD en PSV deden elkaar als provinciegenoten geen pijn. Het werd een 22 gelijk spel, hetgeen vooral van de Tilburgers een prestatie is, die wel even mag worden genoteerd. Rapid verstevigde de voorsprong aan de kop door een ove rigens nogal moeizame 21 overwinning tegen Elinkwijk en mede dank zij het feit, dat Amsterdam de moeite nam bij ADO met de halve winst (33) te gaan lopen, gaat het trots aan de vraag, want SC Enschede, dat gisteren met gemak Feijenoords sterrenteam weer maar eens een deuk bezorgde, stoomt zonder twijfel óók op naar de kop van de standenlijst, terwijl Ajax dank zij (21) winst tegen VVV er ook weer echt bij hoort. DOS behaalde een verwachte (42) zege op GVAV, terwijl Fortuna opnieuw iets bijzonders deed. Het velde thans MW, il mooi rose blijft is echter de Rapid JC 6 5 l 0 11 15—7 ADO 6 4 l 1 9 18—11 Ajax 6 4 0 2 8 14—5 Sparta 6 4 0 2 8 19—11 SC Enschede 6 4 0 2 8 18—12 NAC 6 4 0 2 8 12—8 DOS 6 3 2 1 8 11—11 BW 6 2 2 2 6 14—13 MW 6 3 0 3 6 12—12 Fortuna '54 6 2 1 3 5 9—11 Feijenoord 6 2 1 3 5 17—20 GVAV 6 2 1 3 5 11—14 PSV 6 2 1 3 5 11—15 WV 6 2 0 4 4 7—8 Amsterdam 6 1 2 3 4 9—15 Blauw Wit 6 1 1 4 3 9—13 NOAD 6 1 1 4 3 9—18 Elinkwijk 6 I 0 5 2 5—16 niet zo best was gesteld, bewijzen de vijf goals, die keeper Willemsen ach ter zich vandaan heeft moeten halen. Dat de overigens uitstekend spelen de doelman Gabriels dit slechts drie keer heeft behoeven te doen, dankt hij ook wel aan het onjuiste richten der Zeist-voorhoedespelers, die er met veel verve op los hebben ge knald. Nummer één van van Rhenen, een hoogst gevaarlijk heerschap als Lij het op de heupen kreeg en dat was ontelbare malen het geval. Snel raak Baronie leidde reeds binnen de derde minuut. Middenvoor van den Broek, tevoren ongeoorloofd aange vallen in het strafschopgebied, schoof even later het leder naar Kas. Het werd een race naar de bal tussen hem en doelman Willemsen. Deze liet de bal vallen, Kas draaide om Wil lemsen heen, was toen nét iets eerder bij het leer en plaatste rustig in het verlaten doel (I0). Zeist zette voortdurend uitstekende aanvallen op, maar keeper Gabriels ranselde resoluut alle schoten weg. Ook de thuisclub schiep diverse mooie kansen, maar het duurde tot in de 23e minuut, vooraleer Piet Kas voor de tweede maal kon scoren. Weer ontving hij de bal van midvoor van den Broek (die vlak daarvoor een unieke kans had gemist), maar Kas volgde dat voorbeeld niet, met een fantastisch wippertje schoot hij langs keeper Willemsen in het Zeist-net (20). Met die mooie voorsprong werd theedrinken geblazen. Verzet bleef Het was geen verrassing, toen de bezoekers door van Rhenen in de 8e minuut de achterstand verklein den. Met een aantal tegenstanders op de huid zag de Zeist-aanvalsleider nóg kans een prachtig doelpunt te scoren (21). Baronie trok nu vurig ten aanval en in de 15e minuut was de voorsprong opnieuw verhoogd. Uit een vrije trap, door rechtsback Boe ren over de verdedigers heen ge plaatst, kreeg Sins een scoringskans en hij benutte haar prompt. De gas ten gaven zich allerminst gewonnen, maar de Baroniepoort bleef gesloten. Dertig minuten was de tweede helft oud, toen uit een mooie pass van rechtsbinnen de Jong, van Rhenen zich opnieuw fantastisch doorzetter en schutter toonde. Gabriels moest het leder achter zich oprapen (32). De spanning nam nu enorm toe, maar aan weerszijden bleven verdere doelpunten uit, tot in de 40e minuut P:~t Kas het extra in de benen kreeg, 'ij passeerde alle tegenstanders en 1 keeper Willemsen via de uiterste linkerbenedenhoek voor de vierde (Van onze sportcorrespondent) Het ontbreken van de gebroeders v. d. Plas is voor Wilhelmina funest ge weest, want de Bosschenaren hadden nu geen vleugelspelers van formaat. Wel kon Princen al in de derde mi nuut de Hilversumse doelman Cos- ter passeren, maar het zware en vrij wel onbespeelbare terrein bleek voor deze nogal corpulente aanvalsleider een te grote handicap om de vele kansen die de thuisclub vooral voor de rust nog kreeg, te benutten. Na de hervatting scoorde hij opnieuw, maar daar Borsten buitenspel stond ging het „feest" dit keer niet door. Toen Akkerman in de 25e minuut Hil versum weer op gelijke voet met Wil helmina bracht (11), ging het er nog geducht spannen. Het bleef bij een puntenverdeling (11). maal vissen (4—2). Een goede minuut voor tijd benutte Kas een kans hem door Hop geboden, (die op zijn beurt door Ritzen was „voorzien"), zodat de zege voor de groen-witten nu wel vast stond. Om de hardnekkigheid waarmede de Zeistenaren doorspeel den te illustreren, maakten zij vlak voor het laatste fluitsignaal er nog 53 van. (Van onze sportcorrespondent) In een aardige, spannende wed strijd, heeft 't Gooi een krappe, doch verdiende zege behaald op LONGA. Dat het slechtst 21 is geworden voor de Hilversummers is hoofdzake lijk te wijten aan het slappe spel der aanvallers, die vele kansen onbenut lieten. Voor rust was 't Gooi reeds aan een gemakkelijke voorsprong ge komen en men ging het toen noncha lanter doen. 'i De 5000 toeschouwers bleven niette, min tot het einde toe, omdat men steeds een Gooi- of Longa-doelpunt verwachtte. Die Gooi-doelpunten kwamen voor de rust van de voet van Bugers en Klinkenberg, maar na de hervatting moest 't Gooi aan vankelijk terug, zodat Hesselberth met een fraaie goal de achterstand op 21 bracht. Hierna gingen beide ploegen risico's nemen en ontstonden er verwarde situaties voor beide doe len. Het bleef echter 21. Baronie heeft de nederlaag: van de eerste competitiewedstrijd uitgewist met een overtuigende 53 zege op het toch niet flauwe Zeist. Dosko haalde bij UVS weer winst uit het vuur, pij het dan, dat de Bergenaren met eern puntenverdeling genoegen moesten nemen. Longa kreeg een on verwacht harde dreun te incasseren van 't Gooi, waarvan het met 21 verloor. Het kostte de Tilburgers meteen de leiding. Een gelijkspel van Hilversum bij Wilhelmina was ge noeg om de mensen uit de radiostad in de standenlijst voorop te brengen. De stand is nu: Hilversum 3 2 1 a 5 6—1 ZFC 3 2 1 0 5 5—1 Longa 4 2 1 5 6—4 't Gooi 4 2 1 5 9—7 Zeist 4 2 1 5 13—13 ONA 2 2 0 0 4 7—3 UVS 4 1 2 4 8—7 De Valk 4 0 3 1 3 5—7 Dosko 4 1 1 2 3 5—10 Baronie 2 1 0 1 2 8—8 DHC 3 1 0 2 2 7—9 Wilhelmina 3 0 1 2 1 6—8 Emma 3 0 1 2 1 2-4 EBOH 3 0 1 2 1 2—7 (Van onze sportcorrespondent) Ondanks het feit, dat UVS in de tweede helft met 10 man speelde, heeft DOSKO kans gezien een doel punt te scoren tegen de stugverdedi- gende Leidenaren. De prestatie der gastheren is uitstekend te noemen, daar zij tot tweemaal toe een achter stand moesten wegwerken. Toch was het geen grootse strijd, al hebben de 4000 toeschouwers volop kunnen ge nieten van de spanning die er heerste. Reeds vrij vlot na de start kon Lambrechts zijn ploeg de leiding ge ven. UVS kwam echter fel in de aan val en na een kwartier kon een pass van de Haas door Verkuylen worden afgerond, waardoor de stand weer gelijk was. Toch was DOSKO wel gevaarlijker en toen een pass van Deze foto laat zien hoe Bertens, de linksbuiten van BW uit een onmogelijke schiethoek het eerste doelpunt voor BW maakte. V.l. I (BW), doelman van Kaalte (BW) n.r.: Goedhart (BW), v. d. Klinkt en naast de paal Bertens BW), Lambrechts door rechtsbuiten Mollen werd ingeschoter- stonden de DOSKO- mensen weer voor. De gasten hebben niet lang plezier van deze voorsprong gehad, daar men van UVS-zijde nog voor de „thee" gelijk wilde maken. Het lukte. Opnieuw was het Verkuy len die scoorde. Fel vocht UVS door om voorsprong te verkrijgen doch het lukte niet en toen na de hervatting DOSKO fel ten aanval ging, dreigde een nederlaag, temeer daar rechts half de Haas geblesseerd het veld moest verlaten. Maar met 10 man heeft UVS zich dapper verdedigd. Op het KNVB-bureau heeft men gis teren een ander record geboekt. De bruto-inzet liep (natuurlijk) omhoog tot een nieuw record-bedrag (189400 harde guldens) maar ditmaal was er nog een ander cijfer, dat exclusief was. Tot dusver namelijk is het hoogst aantal goed geraden uitsla gen in deze aflevering slechts 13 (van de 15). Zo laag is het nog nooit ge weest. Bij deze voetbalprofeten is minstens een Bredanaar. Zoals de zaken er thans bij staan gaat de eerste prijs 53.047) dus naar de inzenders met dertien punten terwijl voor de tweede prijs 22.735) de deelnemers met 12 goede uitsla gen een prachtige kans maken. Zo was de situatie gisteravond om tien uur, toen de bureaus tot van morgen op slot werden gedaan. De mogelijkheid dat zich deelnemers met meer goede uitslagen melden, blijft zoals bekend tot dinsdagavond be staan. Voor de handbalcompetitie werden slechts twee wedstrijden gespeeld. In de zuidelijke 2e klasse heren be haalde SIOS een benauwde 98 over winning op het bezoekende Fortuna en in de le klasse heren van de af deling Zeeland begonnen de reserves van SIOS met een 74 zege op For tuna 2. TIJDENS EEN internationale motor cross in Hornstein (Oostenrijk) waar 16.000 toeschouwers de span nende wedstrijden volgden, heeft de Nederlander Albert Dirks met BSA in twee klassen de eerste plaats bereikt.

de Stem | 1957 | | pagina 5