7. 50 I Raadslid van St. Jansteen kreeg scherp antwoord op kritiek DAMES P YAM A'S Ziekenhuisverpleging op Walcheren 1 1 MODE- ROMANTIEK Visser- Koole HERHAALDE (maar beperkte) AANBIEDING Geen Oostburgse subsidie voor ziekenhuis Ter neuzen FLANELLEN Twee jongens van elf jaar stalen f 200 Rijkssubsidies voor nieuwe scholen OMWENTELING KLEDINGGEBIED! „BORONET" BORONET' BORONET' NIEUW VOOR NEDERLAND Benoemingen bij waterschappen Grenswijziging in de raad DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1957 Motto: Wie kaatst moet de bal verwachten VROOM DREESMANN Kanaal door Zuid-Beveland had aan 1956 een recordjaar .J Premies gaan weer omhoog tf (De vorige party was in één dag uitverkocht) Walcheren Verbetering zwakke hoogwaterkeringen l/ió&Vt-KooU Opnieuw dodelijke aanrijding Breda MIDDELBURG /ai id- Beveland Raad accepteerde alle voorstellen Geld wordt schaars Nieuwe presidente voor het Vrouwengilde Plannen tot Coöperatie /-Vlaanderen TERNEUZEN Zondag Lichtprocessie HULST Nieuwe telefoon toestellen AGENDA Vandaag Morgen De voorzitter van de gemeenteraad van St. Jansteen, burgemeester J. F.euser, heeft tijdens de raadsvergadering van gisteren een nota van B. en W. overhandigd, waarin het college uitvoerig en in bijzonder duidelijke be woordingen ingaat op de opmerkingen, welke het raadslid R. van Acker tijdens de vorige vergadering gemaakt heeft inzake de gemeenterekening van 1954. De voorzitter stelde tevoren dat hij het geen prettige aangelegen heid vond. Het zou hem. naar hij zei, destijds gemakkelijk geweest zijn de heer van Acker aan de hand van het reglement van orde het woord te ontne men, doch hij liet dit na, ten eerste 0111 de schijn te vermijden als zouden I». en \1bang zjjn voor kriiek ententweedeomdat enkele aanvallen op hem persoonlijk gemunt waren. In de nota, die als motto droeg ,,wie kaatst moet de bal verwachten", stel de de voorzitter, dat alle uitgaven, die in de door de heer van Acker gewraakte rekening zijn vermeld, binnén de begroting zijn gebleven en dat de besteding van de begrotings bedragen tot de competentie van B. en W. behoren. Uit diverse opmerkin gen. aldus de voorzitter, bleek de be doeling bepaalde personen in een on juist daglicht te stellen. De heer van (Advertentie) Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding pracht kwaliteit kepc- flanel met lange mouwen keurig afgewerkt met voorsluiting en ceintuur gebloemd staand boordje gebloemde manchetten 2 grappige zakjes prima coupe leuk model in de kleuren: bleu en zalm maten 38 t/m 50 Deze prachtige pyama's bie den wij U slechts 1 dag, mor gen, zaterdag 28 september, aan voor de speciale reclame-prijs van slechts De normale prijs is belangrijk hoger! PROFITEERT HIERVAN! HAAST U! Breda - Bergen op Zoom Acker had rekening moeten houden met zogenaamde corresponderende kosten, waarbij tegenover uitgaven ontvangsten staan. Dit sloeg bijv. op de telefoonrekening van de gemeen tesecretaris, die deze kosten aan de gemeente restitueert. ,.Maar een raadslid kan meer stommiteiten debi teren dan ons college kan weerleg gen", aldus de voorzitter. Hij betoog de verder, dat het van een volkomen gemis aan inzicht in de gemeentelijke comptabiliteit getuigt, om zonder meer verschillende kosten te totalise ren om dan triomfantelijk uit te roe pen, dat er veel te royaal met ge meentegeld wordt omgesprongen. De voorzitter weerlegde enkele kritische opmerkingen van de heer van Acker en noemde een daarvan .onjuist, leugenachtig en mislei dend." Resumerend constateerde hij, dat de heer van Acker niet al leen de raad en het gezag als zoda nig, doch ook zichzelf een zeer slechte dienst bewezen heeft. Wet houder J. Blommaert voegde hier aan nog toe, dat de opmerking in zake de afwezigheid van ambtena ren wel in schrille tegenstelling staat tot het feit, dat de ambtena ren wegens het vele werk veelal hun vakanties niet volledig opne men. De met name door de heer van Acker genoemde heer Zwartelé stel de hij als voorbeeld van plichtsbe trachting en ijver. Toen de heer van Acker in de rondvraag over de kwes tie wilde spreken, wees de voorzitter dit af door op te merken, dat er niet meer over gediscussieerd zal worden. Waarop de heer van Acker zei. dat hij dan op andere wijze zijn eventuele verweer kenbaar zal moeten maken. Grenswijziging Op het verzoek van G. S., om zich uit te spreken over een aanpassing van de toekomstige grenswijziging tussen St. Jansteen en Hulst aan het mogelijke tracé van de nieuwe rond weg om Hulst, ging de raad niet in. Men stelde dat een dergelijke ak koordverklaring een uiting van geen bezwaar tegen de grenswijziging ter plaatse (de Tragel) zou inhouden. Daarvoor voelde de raad precies niet. De heer P. Blommaert wees op de grote tegenstand van agrarische zijde tegen dit tracé en hij had horen mom. pelen, dat er trouwens alweer een nieuw tracé was bepaald (gelijkval- lend met de Hogeweg red.). Hierna kwam via de heren van Acker en P. Stevens de kwestie Kapellebrug weer ter sprake: eerstgenoemde gaf als zijn mening te kennen, dat de burge meester van Clinge zijn relaties wel zal hebben gebruikt om annexatie van Kapellebrug door St. Jansteen te ver hinderen. Nu St. Jansteen de Tragel zal moeten afgeven moet de gemeen te met alle middelen blijven ijveren voor compensatie te Kapellebrug. vond de heer Stevens, die verder op merkte, dat heel die grenswijziging alleen het belang van Hulst dient. Dit belang achtte hij bovendien du bieus en hij kon er niets anders in zien dan een manier om de salarissen der Hulsterse ambtenaren door zie- lentalvergróting omhoog te schroeven. Deze opmerking vond de voorzitter misplaatst (men moet oorzaak en ge volg en daarnaast het motief van el kaar scheiden, zei hij) maar voor het overige was hij het met de raad eens. De raad gaf Middelburg dus de ge vraagde uitspraak niet. Goese inbraak opgehelderd De inbraak bij de melksljjter B. in de Schengestraat te Goes is opgehel derd. Twee knapen van amper elf jaar, die allerminst gunstig bekend staan, blijken de daders te zijn. Op de gewuste avond hadden zij bemerkt dat de bewoners afwezig wa. ren. De ene jongen heeft toen de an dere door het w.c.-raampje geduwd waarop de eerste de grendel van de keukendeur wegschoof en zijn mede plichtige binnenliet. Samen gingen ze op zoek in de woning en maakten een tweehonderd gulden aan bank papier buit. Men kreeg verden king tegen het duo, doordat een der jongens met een biljet van f 25 om snoep ging. De winkelierster waar schuwde het onderwijzend personeel en zo ging de zaak aan het rollen. Aanvankelijk ontkenden beiden glashard, maar tenslotte vielen ze door de mand. Bij een van hen thuis is een plastic boterhammenzak ge vonden, waarin nog ruw vijftig gul den zat. De rest van het gestolen be drag is zoek en waarschijnlijk door de twee jongens besteed. Gisteren heeft men in ons bla& kunnen lezen dat minister Algera meegedeeld heeft, dat het Amster dam-Rijnkanaal thans het drukst óe- varen kanaal van Nederland is en niet meer het kanaal' door Z. Beve land. Eerstgenoemd kanaal verwerkte" n.l. in 1956 niet minder dan 36 mil joen ton en het kanaal door Z. Be veland 34.903.000 ton. De concurrente won dus met een neuslengte. Niettemin was het jaar 1956 voor het kanaal door Zuid-Beveland een recordjaar. Voor de eerste maal in zijn geschiedenis werd de 35 miljoen zó dicht benaderd. Zelfs in het top jaar 1937 toen 98.859 schepen het ka naal passeerden 23.000 meer dan in 1956 bedroeg de gezamenlijke tonnage nog iets minder, n.l. 34.678.000 ton. Gedurende de bezetting kreeg het kanaal een knak en in het eerste bevrijdingsjaar werd het nog minder, 17.000 schepen, met een totale ton- nenmaat van bijna 5 miljoen, passeer den toen de beschadigde Hansweertse Blijkens de begroting van het de partement van onderwijs, kunsten en wetenschappen komen de navolgende nieuwe scholen of nieuwe afdelingen van scholen in west-Brabant en Zee land in aanmerking voor subsidië ring: Voorbereidend Hoger en Middel baar: Nieuw Ginneken r.-k. Gymna sium „Ypelaar": Oosterhout afd. MMS van r.-k. HBS. L.N.O.: Axel Chr.Tilburg 3e r.-k. Avondcursus voor opleiding voor verdere Nijverheidsscholing: Etten r.-k.; Oosterhout r.-k. vondscholen voor bepaald vak: Drunen Gem. (machinaal schoenma ken); Rucphen r.-k. Avondscholen voor techniek en nij verheid: Tilburg r.-k. cursus voor staal- en betonconstructie. Dagschool voor Visserij; Vlissingen. Industrie en huishoudschool: Bre da 4e r.-k. In tegenstelling met haar zusterver eniging op de Bevelanden, moet de vereniging ziekenhuisverpleging op Halcherr-i haar premies verhogen. Dit werd meegedeeld op de alge mene vergadering te Middelburg, door de secretaris-penningmeester, de heer L. Onderdijk. Deze weet dit aan de stijging van de verpleegprjjs in de ziekenhuizen op Walcheren, wel ke van f 13 op f 14.50 kwam in de laagste klas. De A-verzekering zal voor perso nen boven 16 jaar worden verhoogd n f 0.40 tot f 0.45. De AA-verzeke- ring zal eveneens voor personen boven de 16 jaar gebracht worden van 5 op 7 cent voor wat de zieken huisverzekering betreft en op 10 cent met de aanvullende sanatorium-ver zekering erbij. De B- en de C-verze- kering moeten geen verhoging onder gaan. De voorzitter, burgemeester Dreg- mans uit Koudekerke, wees er nog eens op dat te weinig verzekerden ge. bruik maken van de AA-verzekering, wat voor velen bij eventuele opname in een ziekenhuis een schadepost wordt. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. Korteweg uit Vlissingen her kozen en in de vacature-Oldeman werd niet meer voorzien. siuizen. Het jaar daarop 1946, waren het alweer 39.000 schepen, met ruim 13 miljoen ton en geleidelijk liep dit op, met als nieuwe top. wat schepen aantal betreft, 1955. Het waren er toen 77.887, maar de tonnenmaat was iets geringer dan vorig jaar, toen het aantal schepen 75.060 bedroeg. Ter vergelijking geven we nog dat het kanaal door Walcheren vorig jaar 8153 schepen met 2.118.000 ton in to taal verwerkte. (Advertentie) de grootste prestatie ooit op kledinggebied gelanceerd! Confectie voor hen die maatwerk gewend zijn. met 1 jaar schriftelijke garantie Eist uitsluitend (Advertentie) Het is ons wederom gelukt een beperkte fabriekspartij van bovenstaande, oorspron kelijk voor export bestemde garderobe- kasten, zeer voordelig te bemachtigen. Deze kasten zijn geheel van meubelplaat en uitgevoerd in limba of mahonie. Practische indeling (2/3 hang -1/3 leg) met veel bergruimte. NU, zolang de voorraad strekt BELLAMY PARK. VLISSINGEN De gemeenteraad van Oostburg heeft het subsidieverzoek van het Koningin Juliana ziekenhuis te Terneuzen voor de tweede maal afgewezen. Volgens de raad moet een dergelijke instelling op zich rendabel zijn en niet afhankelijk van gemeentelijke subsidies. Op verzoek van verschillende leden van de raad werd een voorstel tot vaststelling van regelen inzake bouw- exploitatie door particulieren uitge steld tot de volgende vergadering. Na een uitvoerige toelichting van de voorzitter bleek dat men de kosten van straataanleg geheel of gedeelte lijk wenst te verhalen op particulie ren. Deze zien door het ontstaan van een nieuwe straat hun daaraangren- zende grond plotseling in waarde stij gen. doordat het bouwgrond geworden is. Vele leden hadden er bezwagr te gen dat de verordening aan B. en W. alles delegeerde, terwijl de raad ver der geen enkele controlemaatregel heeft. De raad gaf goedkeuring aan het verlenen van subsidie voor de aan schaf van boeken voor de christelijke Nat. Ulo-school, tot benoeming van leraren aan het Koningin Wilhelmina lyceum en tot wijziging van de ver ordening betreffende de toekenning van een pensioen aan gewezen wet houders. Er werd een nieuwe verordening op de heffing van rioolbelasting vast gesteld. Een nieuwe verordening op de reinigingsrechten werd na stem ming goedgekeurd, alhoewel enkele leden de nodige klachten over de hui dige reinigingsdienst plaatsten. De raad was van mening dat het tweemaal ophalen per week van het huisvuil voldoende was. Aan de mi nister van Binnenlandse Zaken zal een verzoek worden gericht tot verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Aan de in het uit breidingsplan liggende straten werden Bij K.B. zijn benoemd tot dijkgraaf van de Houwerpoldoer Chr. Geuze te Scherpenisse; tot lid van het be stuur van het waterschap de Val- kenissegeul W. W. Kakebeeke te Krabbendijke; tot gezworene van de Karelpolder M. Dees te Krabbendijke. Met ingang van 1 nov. 1957 tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze Borsselepolder A. Quist te Borssele; met ingang van 1 nov. 1957 tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze Zim- mermanpolder, W. Walraven te Ril land; met ingang van 13 nov. 1957 tot dijkgraaf van de Heer Janszpolder C. J. Schippers te Kamperland: met ingang van 17 nov. 1957 tot dijkgraaf van de Stadspolder, J. D. Verburg te Kortgene. uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; met ingang van 18 nov. 1957 tot voorzitter van het bestuur der waterkering van de ca lamiteuze polders Onrust, Jacoba en Anna-Friso, A. P. Karelse te Kam perland; met ingang van 21 nov. 1957 tot dijkgraaf van de Noord-Kraaijert- polder W. H. van Gorsel te 's Heer Arendskerke; met ingang van 26 nov. 1957 tot dijkgraaf van de van Citters- polder J. de Winter te Nieuwdorp, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar. waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; en is aan L. J. van Nieu- wenhuijzen te Halsteren op zijn ver zoek eervol ontslag verleend uit zijn functie van gezworene van het water schap Sint Philipsland. BINNENKORT OOK IN BREDA VERKRIJGBAAR De minister van Verkeer en Water staat verwacht, dat de na de beste dingsbeperking in 1957 overgebleven som van f 27.000.000 en het voor 1958 aangevraagde bedrag van f 7.500.000 tezamen voldoende zullen zijn om de rijkssubsidie in de kosten van in die beide jaren door de betreffende wa terschappen uit te voeren werken ter verbetering van zwakke plaatsen in bestaande hoogwaterkeringen, te fi nancieren. Geraamd wordt dat in 1959 nog een som van ongeveer f 7.500.000 voor dit doel nodig zal zijn. de volgende straatnamen gegeven; Rembrandtstraat, Jan Steenstraat, Paulus Potterstraat en van Ostade- straat. terwijl Oostburg nu ook een laan krijgt, nl. Stadhouderslaan. Bij de rondvraag werden inlichtin gen gevraagd omtrent de huizenbouw in het uitbreidingsplan. De voorzitter deelde mee dat de geruchten, dat de bouw slechts langzaam op gang komt, volkomen uit de lucht gegrepen wa ren. In de woningen in de Kroonwijk schijnen de douches erg laag, te zijn. De voorzitter beloofde dat deze klacht onderzocht zou worden. (Advertentie) BIJ MODE-CENTRUM Er waart een vleug romantiek door de fleurige en keurige collectie JAPONNEN en MANTELS van het MODE-CENTRUM VISSER-KOOLE. Een rijke fantasie van vlotte lijnen gloedvolle tinten, speciale dessins en danwat een verrassing DE PRIJZEN DIE ZO MEEVALLEN Wat een heerlijk gevoel de charme, die van iedere japon en mantel uit straalt en die al uw kennissen in bewondering doet uitroepen: HET MODECENTRUM VISSER-KOOLE brengt MODE- ROMANTIEK Alle creaties even VLOT en even CHIC AXEL. 26.j. bromfietser gedood Een 26-jarige jongeman op de brom fiets, J. van Valkenburg uit Breda, is op de Tramsingel aldaar het slacht offer geworden van een aanrijding, die hem het leven kostte. De juiste toedracht van het ongeluk heeft de politie nog niet kunnen re construeren. De bromfietser is in aanraking gekomen met een hem tegemoetkomende vrachtauto, be stuurd door J. B. M. uit Breda en werd daarbij dusdanig ernstig gewond dat hij spoedig overleed. De toedracht is waarschijnlijk zó geweest, dat de jongeman op de bromfiets uitweek voor twee fietsers, die even tevoren met elkaar in aan raking waren gekomen en zodoende kwamen te vallen. Om een aanrijding te voorkomen, week de heer van Val kenburg eveneens uit, waarbij hij op de vrachtauto reed, die hem tege moet kwam. De fietsers op hun beurt weken weer uit voor een vrachtauto, die op het punt stond uit een uitrit te rijden. In verband met dit ongeluk ver zoekt de Bredase politie aan getuigen zich te meiden, speciaal de fietser, die met de ander in aanraking kwam en viel. Het gebeurde betekent het tweede dodelijke ongeluk in Breda binnen één week. VORMING BEDRIJFSJEUGD Dezer dagen zijn de cursussen van de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd ,.De Zonnebloem" alhier weder be gonnen. Er bleek ruim voldoende belang stelling te bestaan om naast de ver volgcursus een nieuwe eerste-jaars- cursus in te stellen. De gemeenteraad van Goes accep teerde gisteravond alle voorstellen van B. en W. Het meest discussie ont stond nog op het voorstel om toe te treden tot de arbeid van de Stich ting Verpleeg- en rusthuizen Zee land. Enkele leden vonden het n.l. be zwaarlijk, dat niet aangegeven was voor wiens rekening eventuele tekor ten komen en naar welke maatstaven het aandeel daarin zal worden be paald. B. en W. betoogden, dat aan neming van het voorstel nog geen of ficiële gevolgen heeft. Pas later ko men de garanties aan de orde. Ten slotte werd het voorstel aanvaard met die toevoeging, dat de raad zich vrij heid van handelen voorbehoudt ten aanzien van eventuele garanties. Aangekocht werden gronden voor de toekomstige uitbreiding van de haven en een nieuwe verkeersregeling voor het Stationsplein werd vastge steld. Tot onderwijzeres aan de Jan Ligt- hartschool benoemde de raad mej C. de Corte te Goes, Bij de rondvraag vroeg de heer Vroome, wanneer de leegstaande afgekeurde huizen aan de Piccardstraat en de Wilhelmina- straat zullen worden afgebroken. Wet houder Bouwman antwoordde, dat dit zal geschieden zodra G.S. toestem ming daartoe geven. Het ligt in de bedoeling om het vrijkomende ma teriaal van de afbraak op te slaan en het te doen verwerken op de werkplaatsen voor mindervaliden. T.a.v. de aanvrage van het kath. schoolbestuur om gelden voor nieu we leermiddelen ten behoeve van de St. Jozefschool, schreef de financiële commissie aan b. en w.: ..Daar het verzoek aan de wette lijke eisen voldoet zal er niet aan te ontkomen zijn de gevraagde mede werking te verlenen. Ten aanzien van de aanschaf van de nieuwe schrijfmethode is even wel de vraag gerezen of het in deze tijd wel verantwoord is hiertoe over te gaan. Nu ajllerwege de bestedingen zoveel mogelijk moeten worden afgeremd, dienen Uitgaven die niet absoluut noodzakelijk zijn, te worden uitge steld tot het tijdstip waarop de ge meente over ruimer middelen kan be schikken. In verband daarmede zal onze com missie het op prijs stellen indien bur gemeester en wethouders met alle daarVopr in aanmerking komende kéhoolbësttffen 'dit punt wil bespre ken, waardoor niet dringend noodza kelijke uitgaven tot later worden uit gesteld". In de ledenvergadering van het kath. Vrouwengilde afdeling Goes is gisteravond in de bestaande vacature tot presidente gekozen mevr. J. Wel- ten-Boeren. Yerseke Pannen worden binnengevaren Enkele kwekers zijn begonnen met het binnenvaren van hun pannen wel ke deze zomer uitgezet zijn voor de vangst van oesterbroed. Over het algemeen is de aanslag zeer goed het geen te danken is aan de ideale wa tertemperatuur tijdens de broedval. Dit in tegenstelling met 1956 toen het broed door het te koude water zeer slecht ontwikkelde en ontzettend klein bleef. Hierdoor kon niet vroeg met afsteken begonnen worden omdat ze eerst gedurende de zomermaanden wat moesten groeien. Minstens een derde van de pannen zal nu moeten overwinteren. Ook konden verschil lende kwekers niet beginnen omdat deze nog grote hoeveelheden pannen met oesterbroed van 1955 af moesten steken. Ook komt het voor dat sommige kwekers in het geheel geen pannen afsteken omdat er op andere manier meer te verdienen is. Dit zijn meest personen die er alleen hun werk van maken pannen uit te zetten en het oesterbroed reeds volgend jaar te verkopen. Deze beschikken meestal niet over grond om de oestertjes te zaaien of kunnen het financieel niet uitzingen. De vraag naar oesterbroed is niet groot, terwijl de geboden prijs te laag is om lonend te zijn. Een der oorzaken hiervan is dat de laatste ja ren steeds meer oesterbroed op de uitgezaaide mosselschelpen valt en de kwaliteit van deze oestertjes, dank zij het uitblijven van de gevreesde schelpziekte, beter gaat worden. Op initiatief van het Landbouw- Economisch Instituut worden pogin gen aangewend om te komen tot op richting van een coöperatieve vereni ging voor de aankoop van gasolie e.d. voor de visserij. Tot het bijwonen van een vergadering zijn alle vereni gingen op visserijgebied uitgenodigd. Deskundigen op coöperatiegebied zul len een en ander uitvoerig toelichten en eventuele vragen beantwoorden. Op deze vergadering zullen enkele vertegenwoordigers van de landbouw coöperatie te Wemeldinge de heer H. Kramer van het Centraal Bureau te Rotterdam en mr. E. D. Harderwijk van de Nat, Coöperatieve Raad te Den Haag, aanwezig zijn. Aan de oester en mosselverenigin gen is inmiddels een exemplaar van de concept-statuten toegezonden. IN SCHEEPSRUIM GEVALLEN Door het hevige slingeren bij het vissen van mosselen voor de schoon- derij kwam de schippersknecht T.v.d. Jaght aan boord van de mosselkot- ter Yerseke 6 in het ruim te vallen. Vanwege de toestand van v.d. J. moest de kotter naar de wal varen. Dokter Polderman constateerde een beenbreuk en liet de man opnemen in het ziekenhuis te Goes. NIEUWE E.H.B.O.-CURSUS Na drie jaar op non-activiteit te hebben gestaan is weer een nieuwe r.k. E.H.B.O.-cursus gestart, met niet minder dan 23 nieuwe cursisten. De voorzitter, de heer F. Tijssen, leidde de geestelijk adviseur, pastoor van Campen in, die zich verheugd toon de, dat weer met een zo groot aan tal nieuwe cursisten kon worden be gonnen. Daarna gaf dokter P. Nijs- ten de eerste les. AUTO TEGEN LICHTMAST Een personenauto, bestuurd door de heer J.A.E. uit IJzendijke reed over de Westkolstraat naar de Nieuw straat. Hij passeerde daarbij een auto. die juist wilde wegrijden en die werd b tuurd door de heer J.R. uit Sas van Gent. Doordat de .eerste ai to de laatste wilde ontwijkA reed hij tegen een lichtmast. Daardoor ging zijn naast hem zittende echt genote met het voorhoofd door de voorruit, waardoor zij vrij ernstig werd gewond. Dokter v.d. Griek ver leende de eerste hulp. De auto werd zwaar beschadigd. Sas van Gent WINKELACTIE Het bestuur van de Sasse Vereni ging van Neringdoenden hield een vergadering, waarop plannen bespro ken werden voor de St. Nicolaas-win- kelactie. Het bestuur wil iets goeds en groots opzetten. Het wil daartoe con tact zoeken met de Katholieke Mid denstandsbond afd. Sas van Gent en met de Sasse Slagersvereniging. Dins dag zal de Sasse Vereniging van Ne ringdoenden een ledenvergadering houden waarop de leden zich over de voorlopige plannen kunnen uitspre ken. VERLICHTINGSDEBAT IN DE RAAD In de gisterèn gehouden raadsver gadering kwam het tot een uitgebreid debat over de verlichting in de Zand straat. Naar aanleiding van een in een vorige vergadering gestelde vraag hadden b. en w. aan de P.Z. E.M. prijs gevraagd, om van de ver lichting in de Zandstraat een nacht verlichting te maken. Dit karwei bleek 1290 te kosten en b. en w. vonden dit bedrag veel te hoog verge, leken bij het nut dat een nachtver lichting zal afwerpen. De raad bleek echter anders van oordeel. De kwes tie zal opnieuw bekeken worden en in een volgende vergadering aan de orde komen. Zuiddorpe Zondag organiseert het Maria Co mité de traditionele Lichtprocessie, 's Avonds om zeven uur vertrekken de deelnemende groepen vanaf de drie verzamelpunten, t.w. Bonte Koe, Sterre en Ratte. Om half acht arri veert de processie bij de grot, waar de pastoor van onze parochie de deel nemers verwelkomt. De preek wordt gehouden door pater v. d. Elzen O.P. Nadat gezamenlijk het Credo zal zijn gezongen, volgt de zegen met het Allerheiligste, waarna de processie besloten wordt met samenzang, be zoek aan de staties van O.L. Vrouw van Zeven Smarten en reJ'kwiever- ering. Vrijdagavond om 7 uur vergadert de raad van onze gemeente. De di recte aanleiding daartoe is de kwestie van de grenswijziging. Voor het ove rige staat er niets anders op de agen da dan financiële medewerking aan de ulo-school voor jongens. Het werk aan de automatisering van de telefoonkring Hulst vordert reeds goed. Men is thans bezig de hoogst ingewikkelde installatie in de nieuwe automatische centrale (in de tuin van 't postkantoor) aan te bren gen. Men heeft dezer dagen ook de nodige kabels daarheen aangelegd. Binnen veertien dagen zal de tech nische dienst beginnen met het ver wisselen van de oude telefoontoestel len: ieder krijgt dan op zijn beurt een nieuw toestel, een écht telefoon toestel, met een kiesschijf erop. IJzendijke WINKELWEEK De 23e IJzendijkse winkelweek zal 1 gehouden worden van 12 tot 19 okto ber. „FLANDRIA" VOOR DE RADIO Het optreden voor de radio van de west-Zeeuwsch-Vlaamse fil-harmo- nicaclub „Flandria" alhier, zal plaats vinden op zaterdag 2 november. Men zal optreden in het bekende za terdagmiddagprogramma voor ama- teUrS- U» 11(1 De uitzending zal waarschijnlijk rechtstreeks zijn vanuit de grote zaal van het Jeugdhuis. GOES Grand: Safari, 14 j. MIDDELBURG Electro: Viva las Ve gas, 18 j. Schouwburg: Moordend lood, 14 jaar. OOSTBURG Ledel 8 uur: Michael Stro- goff, de koerier van de Tsaar, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Duis tere driften, 18 j. TERNEUZEN Luxor 3 uur: Mijn zoon Leopold, a.l. VLISSINGEN Alhambra: Zarak. Luxor Beyond Mombasa, 14 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: The wrong man, 14 j. Het Wapen v. Zee land: Dansen. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: De kapitein van Köpenick, a.l. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Diane de Poitiers, 18 j. KOEWACHT J. Aerens 2.30 uur: Schieting. OOSTBURG Ledel 8 uur: Michael Stro- goff, de koerier van de Tsaar, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Duis tere driften, 13 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Mijn zoon Leopold, a.l. TERHOLE Wed. de Cock: E-innen- sohieting.5 uur: Rondwandeling door de muziekverenigingen. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: De ka pitein van Köpenick, a.l. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera: Arabella. 4)

de Stem | 1957 | | pagina 2