Storm gaf de „Pamir geen enkele kans Bus rolde van de dijk: zeven gewonden Weense pers tevreden Geen bouwstop omwille van bestedingsbeperking PIET VAN DER LIJKE WIL HET NOG EENS PROBEREN Z- Vlaanderen Weer kermiskoers in Hulst 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1957 11 Feest om ploeger Wim de Lint 1/sA/^AóA/l WvcAcitLöM/ HULST TERNEUZEN SAS VAN GENT AXEL IJZENDIJKE OOSTBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG Uit relaas zeelieden blijkt. Werken voor verkeer en waterstaat in Zeeland lelevisie voor Thools bejaarden teh uis JLatci STAKINGEN IN FRANKRIJK Complimenten voor Nederlands publiek Na maanden rust de training hervat OOSTBURG Minister Witte voor Horecaf Marihuana-proces Eis van drie jaar tegen hoofdverdachte Ernstig geval van dierenmishandeling voor politierechter ALLES RUSTIG IN LITTLE ROCK Bejaarde dame verongelukt Inaugurele rede Grote deelname in Boulevardloop Oostenrijks elftal naar Luxemburg Schieting te IJzendijke Tennistoernooi in Vlissingen smruitKORT Vissen in IJzendijke AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN (Van onze verslaggever) Op de Kruislandsedijk onder de gemeente Steenbergen heeft zich gisteren omstreeks kwart over een een ernstig verkeers ongeluk voorgedaan, waarbij zeven arbeiders uit Steenbergen en Halsteren verwondingen op liepen. Vier van hen, Jochems uit Halsteren, Mens uit Halste ren, Crusio uit Steenbergen en Bastiaansen uit Lepelstraat, moesten in het Steenbergse zie kenhuis worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde, toen chauf- leur C. de G. met zijn zware bus, waarin 26 arbeiders zaten die op weg waren naar Rotterdam, moest uitwij ken voor een tegenligger. De bus raakte in de zachte berm van de weg, rolde van de dijk af en belandde, na driemaal over de kop te zijn gegaan, in een naast' de dijk gelegen vaart. Arbeider Brusselaars uit Steenber gen had de tegenwoordigheid van geest om de nooduitgang van de bus te openen. Met een passerende per sonenauto reed hij naar de Rode Kruis post van Dirk Kardux, waar politie en dokter werden gewaarschuwd. Ze- \en arbeiders bleken verwondingen van enige betekenis opgelopen teheb- (Advertentie) ben. De overigen, alsook de chauf feur vande bus, kwamen met de schrik vrij. Alle gewonden werden per auto naar het ziekenhuis in Steenbergen over gebracht. Drie van hen konden na verbonden te zijn huiswaarts keren. De bus, eigendom van de firma Lief broer uit Bergen op Zoom, liep aan zienlijke schade op. Wim de Lint uit Zevenbergschen- hoek, wereldkampioen ploegen, keert morgen per vliegtuig op Nederlandse bodem tërug. Om twaalf uur arriveert hij op Schirhol, waar hij officieel gehuldigd zal worden. Veel minder officieel, maar niet minder hartelijk, zal het er toegaan in Zevenbergschenhoek. De wereld kampioen wordt daar om een uur of vijf verwacht. Temidden van harmo nie en dorpsgenoten zal hij in optocht naar café Hermus worden gebracht. Daar zal men hem de hulde wel we ten te brengen, die hem toekomt. Het feest zal tot ver in de avond worden voortgezet. De boerderij van de familie de Lint zal daarbij ver licht- zijn. Dinsdag en woensdag (respectieve'ijk 1 en 2 oktober) houden wij in ons restaurant een NAJAARS-MODESHOW Entreeprijs met inbegrip van thé-complet Middag-show, aanvang 3 uur 1.50 Avond-show, aanvang 8 uur 2.— Kaarten verkrijgbaar aan kassa 7, Confectie-afd. (Ie etage) BERGEN OP ZOOM Bioscoopgebouw Hulst draait de bekende film Morgen zal ik hui len (Cl), het relaas van een aan drank verslaafde vrouw, die eensdeels dank zij haar talent, anderdeels echter door de ongeli miteerde aansporingen van haar moeder, als actrice succes heeft. Wat ze zich daarom aan vreug den in het leven moet ontzeggen, tracht ze te compenseren door te drinken: totdat ze het slachtoffer van het alcoholisme is. De film verhaalt op boeiende wijze hoe zij, met de medewerking van nieuwe vrienden, haar wilskracht terug vindt en zich bevrijdt van de ge vaarlijke ziekte die de drank zucht is. Naar het boek van Lil lian Roth. Voor de jeugd is er de leuke „dikke-en-dunne-film" „Fra Dia- volo", waarin de twee helden bendeleden worden van een be ruchte bandiet. Luxor vertoont „Het eenzame hart", (A), een boeiende film waarin Paul Hörbiger de rol ver vult van een vader die zijn enige zoon bederft, door hem van jongs- af aan in alles zijn zin te geven. De zoon mislukt en ruïneert zijn vader, die dan in plaats van aan het hoofd van een grote zaak te staan, zijn oude schoenmakers- handwerk weer opneemt. Een laatste beetje geluk wordt hem nog bezorgd door zijn dochter en haar man, aan wie hij eens de deur gewezen heeft. En o.ver zijn zoon mag hij slechts een illusie koesteren. Verder Troubadour der liefde", (B), een vrolijk liefdesverhaal, over een jongedame die' vindt dat haar aangebedene wat al te weinig werk van haar maakt, die daarom een nieuwe liefde opduikt, welke ze echter weer verliest. Na vele avonturen keert ze op haar ware amoureuze basis terug en wanneer het zo ver is heeft men heel wat aardige taferelen in het schone Athene, waar de historie zich afspeelt, gezien. Olympia geeft ..Duistere driften", (C2), het reeds besproken ver haal van de weinig karaktervolle zoon van een oliemagnaat en diens vriend. Een weinig ver heffend liefdesdrama wordt op spannende wijze tot een hoogte punt gevoerd, met aan het slot 'n enerverende rechtbankzitting. Verder „Congo-Desperodo's", (B), 'feen avontuurlijk en hoogst spannende verhaal over veel nietsnutten en misdadigers en en kele anderen, die uiteraard in moeilijkheden komen te verkeren als de ongure troep zich begint te roeren. Na veel avonturen komt tenslotte ieder waar hij thuishoort: de boeven in de ande re wereld en de anderen krijgen elkaar. Tenslotte „De gemaskerde rui ter", eenveneens een avonturen film: een Indianenverhaal. Centrum draait de reeds bespro ken film „De verkeerde man", '81, het relaas van een eerzaam musicus, die tên onrechte van een misdaad verdacht wordt en daardoor met zijn gehel'e gezin, in de grootste narigheden ge raakt. Verder ,,De gevangene van de woestijn", (B>, een spannende en interessante avonturenfilm. Hofzicht vertoont ..De kapitein van Köpenick". (A), eveneens reeds besproken. Een kostelijk verhaal over de grap die een avonturier eens (historisch) in Pruisisch Duitsland uithaalde. Aardige amusementsfilm. Ledel Theater geeft ,,De koe rier van de Tsaar" (A). het ver haal van Michael Strogoff, die een zeer ge\'aarlijke opdracht heeft ontvangen. Na verschrikkelijke ontberingen slaagt hij hierin. Èen echt heldenverhaal, waarin allen hun hartje aan kunnen ophalen. (Advertentie) Het Grand Theater komt met de film Safari" (B), Een film waar in de technische vinding van de breeddoekopnamen een werke lijke rol speelt. Er zijn bijzonder fraaie opnamen van het Afri kaanse landschap te zien in dit jachtverhaal, georganiseerd door een met jagerskoorts behepte En gelsman en geleid door een er varen jager. Een spannende en interessante jacht, waarin de strijd tegen de mau-mau een hoofdrol speelt. In Luxor draalt de film Bey ond Mombasa (Bi, een spannende avonturenfilm, waarin Cornel Wilde en Donna Reed de hoofd rollen spelen. Alhambra geeft de film Zarak, de naam van een roverhoofdman in de vorige eeuw, waaromheen in de film vele gevechten en felle veldslagen worden geleverd, af gewisseld met korte stukjes caba ret. Aan het eind van de film wordt Zarak doodgegeseld. Viva les Vegas (C3) wordt in Electro gegeven, een show-film, maar een van een buitengewoon goede soort. Het verhaaltje, dat zich in het vermaaksoord Las Vegas, het vermaarde gokpara dijs in de woestijn van Nevada af speelt, mag onwaarschijnlijk zijn, het is per slot van rekening een modern sprookje, vrolijk en onge compliceerd en vol levenslust. In Schouwburg draai Moordend Lood (B), een oerdegelijke wes tern, zoals trouwens de letterlijke vertaling van de Amerikaanse titel al doet vermoeden: Het snelste pistool wint De beste schut ter van het land blijkt een dood gewone kruidenier te zijn, die in een spannend duel met een sme rige boef afrekent, waartegen geen enkele sheriff was opgewas sen. KATHOLIEKE FILMKEURING. A Alle leeftijden; B 14 jaar; C. 18 jaar; Cl 18 jaar; C2 18 jaar met enig voorbehoud; C3 18 jaar met enig voorbehoud. 55 De Amerikaanse luitenant-kolonel Bresson, die het zoeken naar over levenden van de Duitse viermaster Pamir" door Amerikaanse vliegtui gen leidt, heeft donderdag in South ampton verklaard, dat het zoeken zal worden voorgezet. ,,Men kan nooit weten hoelang 'n mens het uithoudt", zei hij. In West-Duitsland heeft men alle hoop nog met opgegeven. De regering in Bonn heeft de Amerikaanse auto riteiten verzocht, het zoeken voort te zetten. De „Pamir", zo is nu bekend ge worden, ontving zaterdagochtend om acht uur het eerste bericht over de orkaan, die het schip naar verwach ting twee uur later zou treffen. De bemanning kreeg opdracht zich op de storm voor te bereiden. Een uur later werd de wind zeer krachtig. Er werd opdracht gegeven de zeilen te reven. De wind was echter zo sterk, dat de mannen niet in staat waren de zeilen van de voormast binnen te halen, zo dat deze door de storm werden weg gevaagd. Dit gebeurde vervolgens met de andere zeilen. Door de druk van de wind tegen het schip ontstond een slagzij naar bakboord van 30 graden en tenslotte van 40 graden. De dekken werden overstroomd en de mannen waren ge dwongen zich aan de bovenste rand van het schip vast te klampen. Bij een slagzij van 35 graden gaf de kapi tein bevel de zwemvesten om te doen en hij liet rantsoenen sigaretten en alcohol uitdelen. Men was slechts in staat een klein rubbervlot te water te laten. De red dingboten werden echter later door het water van het schip losgeslagen. Omstreeks 11.45 uur kantelde de „Pamir" geheel en zonk, waarhij de mannen die in de touwen en de tui gage vastzaten, mee in de diepte ver dwenen. Golven van tien meter hoogte en een door de storm veroorzaakte dich te waternevel maakten het ademha len voor de overlevenden, die in het water dreven, moeilijk. Twee red dingboten werden zwaar beschadigd. Eert andere was echter intact geble ven en hierin klommen 25 mannen. Andere overlevenden zwommen naar de beschadigde boten, die vrijwel on der water waren verdwenen, maar nog drijvend waren. Vele mannen lagen 24 uur zonder eten of drink- Het op de westelijke dijk van het Kanaal van Terneuzen gelegen ge deelte Terneuzen - Belgische grens van weg nr. 61 is slechts op de meest gevaarlijke plaatsen van een bevei liging voorzien. Met het oog op de toeneming van het verkeer wordt het wenselijk geacht langs het gehele weggedeelte een stootrand aan te brengen, hetgeen ook op het Belgi sche gedeelte van de weg is geschied. De bedoeling is hiermede in 1957 te beginnen, terwijl voor de voltooiing in 1958 f 150.000 wordt aangevraagd, aldus vermeldt de begroting van Ver keer en Waterstaat. Een som van f 6.500.000 is be stemd voor subsidiëring van de ver sterking van de dijken langs de Wes- terschelde en de kust van Z. Vlaan deren en het restant ad f 5.500.000 voor enige verspreide werken langs de gehele kust. In Zeeland zullen de werken tot het uitbreiden van de aanleginrich- tingen en van het veerplein met toe gangswegen te Vlissingen (f 2.500.000) en het maken van aartleginrichtingen in de nieuwe veerhaven te Bres- kens en de aanleg van een veerplein met toegangsweg bij die haven f 2.850.000) worden voltooid. Met de voltooiing van de wegver- betering tussen Sluiskil en Axelsche Sassing en met het treffen van nood zakelijke voorzieningen aan de steen glooiingen van de havendammen te Hansweert zullen bedragen van res pectievelijk f 650.000 en f 300.000 zijn gemoeid, terwijl de voltooiing van de vernieuwing van het buitenhoofd van de middensluis te Wemeldinge nog een som van f 150.000 zal vorde ren. water tot hun nek in het water. Vijf schipbreukelingen stierven of spron gen uit een der boten, ondanks de pogingen der anderen om hen tegen te houden. In de eerste twee nachten kwamen verscheidene schepen in de nabij heid, maar de vijf mannen, die later dit relaas konden doen, werden door de storm niet gehoord. Het verbond van Westduitse reders, zo wordt nog nader vernomen, heeft donderdag een radioboodschap gezon den aan alle Duitse schepen, die zich in het gebied bevinden waar naar de Pamir" gezocht wordt. Hierin wordt verzocht de pogingen om overleven den te vinden voort te zetten, zelfs als de officiële pogingen hiertoe ge staakt zijn. Volgende week woensdag wordt in het bejaardenhuis ..Ten Anker" te Tholen een bijeenkomst gehouden, waarin door mevr. S. de Casembroot baronesse v. d. Feltz. als presidente van de prov. federatie vrouwelijke vrijwillige hulpverlening, een televi sietoestel zal worden aangeboden aan de bewoners van het tehuis. Dit tele visietoestel is aangekocht uit een deel der opbrengst van de Zeeuwse collec te in 1956. (Advertentie) Specialist in dames-modeschoenen Meer dan 45.000 metaalbewerkers in Saint Etienne zijn donderdag een sta king van 24 uur begonnen om kracht bij te zetten aan hun eisen tot loons verhoging. Te Saint Nazaire zullen ongeveer 35.000 leden van de metaalbewerkers- bond dinsdag a.s. één dag staken voor hogere lonen. In de verslagen in de Weense pers maal veroverde hij de bloemen. De van de wedstrijd NederlandOosten- tweedaagse van Lokeren schreef hij rijk overheerst uiteraard de vreugde op zijn naam. Veer durfde hij een hoger stapje te zetten op de sport- ladder. Hij maakte in 1954 zijn eer ste onafhankelijke"-seizoen mee en het ging opnieuw niet slecht. Er kwam geen enkele overwinning uit de bus, maar negen maal eindigde Piet als tweede, hij werd derde in Gent-leper, zvende in de Ronde van West-Vlaanderen en hij eindigde als zestiende in Warschau-Berlijn-Praag, de bekende etappekoers. (Van onze verslaggever) Ik heb een zeer slecht seizoen achter de rug. Op doktersadvies heb ik drie maanden niet gereden. Toen ben ik weer op de fiets gesprongen maar het ging natuurlijk niet al te best. Ik wil het nog één seizoen prooii en. Lukt het mij niet om in 1958 op de weg behoorlijke prestaties te leveren, dan zal ik trachten stayer te worden. En gaat dat ook niet dan keer ik terug tot mijn oude vak, machine-bankwerker", zei Piet van der Lijke, praktisch gesproken de enige beroepsrenner van Zeeuwsch-Maanderen, want Kien Verhelst heeft zijn activiteiten voor een groot deel gestaakt. Piet van der Lijke, woonachtig in Groede, 22 jaar oud, is tenger ge bouwd. Toch heeft hij met zijn rappe beentjes reeds menig succes weten te behalen. De aanvang van zijn wie- Iercarrière was zelfs veelbelovend. Hij begon in 1952 als nieuweling in koersen uit te komen. Hij stond zijn mannetje voortreffelijk. Hij bevocht in zijn eerste seizoen vijf overwin ningen. Zij werden behaald in Hulst, Axel, Vlissingen, Boschkapelle en Sasput. Er was alle reden om naar de amateurs over te stappen. In het seizoen 1953 leverde Piet het bewijs van zijn juiste gedachte. Tien DRUK MARKTBEZOEK De wekelijkse woensdagmarkt mocht zich ditmaal verheugen in een bui tengewoon grote belangstelling. De grote drukte op de markt en ook in de winkelstraten werd vooral .ver oorzaakt door een 1400-tal ge pensioneerden van het christelijk verbond uit 't Arrondissement Brug ge, die met een dertigtal grote bus sen kort voor de middag op 't Ledel- plein arriveerden. Een en ander was een buitenkansje voor de marktkoop lieden en voor de plaatselijke mid denstand. Omstreeks kwart over vier ven trokken de Belgische bezoekers naar Knocke om via deze plaats naar hun haardsteden terug te keren. Waterlandkerkje H. TEN HOVE VOORZITTER TONEELVERENIGING „CONCORDIA" De plaatselijke toneelvereniging Concordia" kwam in het nieuwe seizoen voor de eerste maal met be stuur en leden bijeen. In de functie verdeling van het bestuur kwam wij ziging doordat de heer C. H. Jansen aftrad als voorzitter. In zijn plaats werd gekozen de heer H. ten Hove. De heer C. H. Jansen bleef bestuurs lid. Ter vervulling van een in het vorig seizoen ontstane vacature werd de heer A. Faro tot bestuurslid geko zen. De keuze van het te spelen stuk in dit seizoen is gevallen op een blij spel van drs. L. Lockefeer. Volgende week zal reeds met de repetities wor den begonnen. over het resultaat, dat Oostenrijk vrijwel verzekerd heeft van een plaats in de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap. De strijd wordt in het algemeen als hard, maar fair gekarakteriseerd en de uitslag als juist, al wordt er in enkele bladen op gewezen dat Oosten, rijk meer reële scoringskansen heeft gehad dan Nederland. Oostenrijk zou de wedstrijd ongetwijfeld hebben ge wonnen, zo was de mening van de meeste journalisten, als middenvoor Buzek zijn normale vorm had be reikt. Als de beste spelers worden beschouwd Hanappi en Happel van Oostenrijk en de Munck, Wiersma en Klaassens van Nederland. Met bijzonder veel waardering wordt geschreven over de correcte, vriendschappelijke houding van de Nederlandse toeschouwers tegenover het Oostenrijkse elftal. In Wenen verdrongen zich woens dagmiddag vele voetballiefhebbers voor de etalages van radiohandela ren, waarin televisieapparaten waren opgesteld. Het kwam daarbij tot en kele felle woordenwisselingen tussen de politie en kijkers, die het verkeer belemmerden. Het gezag won: de winkeliers schakelden hun toestellen uit en de kijkers werden verspreid. Zou door vermindering van de vraag naar bouwwerken, bijvoorbeeld in de sector nijverheid, of door vergroting van de arbeidsproduktiviteit, meer ruimte op de bouwmarkt ontstaan, dan zal het goedkeuringsbeleid geli beraliseerd worden en zal in de sec toren waarop thans een beperking wordt aangebracht, onverminderd ge bouwd kunnen worden. Dit zei giste- reji minister Witte op het congres van Hórecaf te Maastricht. De Horecafbedrijven, waarop thans de grootste beperkingen zijn aange bracht, komen sinds juni 1954 meteen bedrag van 146 miljoen voor op de lijst van teruggehouden plannen. Van die teruggehouden plannen zijn thans plannen voor hotelbouw voor zes en een half miljoen en voor motelbouw voor een miljoen. Volgens het bouwprogramma van de Nederlandse regering, aldus de minis ter, zal tweederde van de produktie in 1958 bestaan uit woningen, scholen, boerderijen, hotels, fabrieken, enz., waarvan de bouw in 1957 of eerder begonnen is. Het overige deel van de produktie is afhankelijk van wat in 1958 wordt goedgekeurd. Nadrukke lijk verklaarde de minister dat het In het voortgezette proces tegen een tiental verdachten, die van de handel in marihuana worden verdacht, heeft de officier van justitie te Amsterdam een gevangenisstraf van drie jaar ge- eist tegen de hoofdverdachte F. Hij was degene, die de bedwelmende ta bak in eigendom had en marihuana- sigaretten tegen schrikharend hoge prijzen aan de man bracht. Andere verdachten, die de sigaretten van F. hadden afgenomen, of de Indi sche hennep voor hem in bewaring hadden gehad, hoorden gevangenis straffen tegen zich eisen van negen maanden onvoorwaardelijk tot enkele maanden voorwaardelijk. De meeste van de verdachten zijn Surinamers. Tegen enkele beklaagden werd de zaak nog aangehouden. bouwprogram niet gehanteerd wordt om bestedingen te bespreken. De Ho recabedrijven worden gerangschikt onder bedrijfsgebouwen voor handel en verkeer en nemen in de volgorde van prioriteit de vierde plaats in op de lijst. De sectoren handel en verkeer, zie kenhuizen, scholen, overheidsgebou wen en bijzondere gebouwen zijn af geremd om de woningbouw een kans te geven op de zeer gespannen bouw markt aan bod te komen. Niettegen staande de afremming tot een totaal van 524 miljoen gedurende de laatste jaren, vertoonde de bouwmarkt, even als de gehele Nederlandse economie, een zeer gespannen, ja overspannen beeld met alle gevolgen van dien, in de vorm van zwarte lonen, stij gende prijzen en lange bouwtijden. Een ernstig geval van dierenmis handeling is door de Bossche poli tierechter mr. Verlinden behandeld Het betrof twee landbouwers uit Ge- mert: J. en M. v.d. Z. die een paard met een dikke knuppel zodanig be werkt hadden, dat de knuppel in drie stukken was geslagen. Het paard, dat voor een maaimachine stond, maar volgens de daders niet snel ge noeg opschoot, vertoonde later ern stige verwondingen aan de kop en sporen van slagen op het achterdeel. Hoewel de beide verdachten aanvan kelijk tegenover de politie bekend hadden, trachtten ze ter zitting hun onschuld staande te houden en ook de verklaringen van de getuigen wa ren nu niet meer zo zeker als bij het verhoor door de politie. De officier van justitie achtte echter voldoende bewijsmateriaal aanwezig voor wat hij 'n ergerlijke mishandeling noemde en hij eiste tegen beiden een maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De politierechter wilde ook de der de verdachte, die op deze zitting ver stek had laten gaan, alsnog horen, evenaL enkele getuigen en stelde daarom de zaak tot 9 oktober uit. De negen negerleerlingen van de middelbare school te Little Rock, in de Amerikaanse staat Arkansas, heb ben donderdag voor de tweede maal, onder bescherming van militairen, de school bezocht. Er hebben zich geen incidenten voorgedaan. President Eisenhower gaat dinsdag besprekingen voeren met een commis sie van de gouverneurs der zuide lijke staten, die het met het drasti sche optreden van de president alles behalve eens zijn. Donderdagochtend is de *74-jarige mevrouw K. uit Scherpenzeel om het leven gekomen, toen zij op de Sta tionsweg te Scherpenzeel tegenover haar woning door een personenauto werd aangereden. Mevrouw K. was uit een autobus gestapt en wilde ach ter de bus langs de straat overste ken. Zij werd toen aangereden door de auto, die van de andere kant kwam. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed sij. Mr. W. C. L. van der Grinten, die door de St. Radboudstichting is be noemd tot hoogleraar in het Burger lijk Recht aan de r.-k. Universiteit te Nijmegen, zal op vrijdag 11 okto ber zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede in de aula aan de Wilhelminasingel. Nauwelijks 20 jaar Piet werd beroepsrenner. Hij was toen nauwelijks twintig jaar. Hij bracht het in 1955 niet ver. Een acht ste plaats in de Ronde van Ede en eenzelfde in de Ronde van Goes wa ren voor de prof. onvoldoende. Van der Lijke geraakte echter in militaire dienst en behoefde niet te wanhopen. In 1956 ging het inderdaad een stuk beter. Hij kaapte een vierde plaats weg in een étappe van de Dauphiné Liberé. Hij reed een dertiende prijs in Lugano en hij' eindigde tiende in de Ronde van Nederland. Toen kwam in 1957, het slechtste jaar uit de zo korte carrière van Piet. Zijn enige belangrijke wapen- feit leverde hij in de Ronde van Ne- derland. Hij werd eenmaal achtste, maar hij moest na vier étappes op geven. Hij maakte een langdurige rustperiode door en nu heeft hij de training weer hervat, in de hoop het volgende jaar een topseizoen te draaien. Het is niet alleen voor Piet, maar ook voor het aan beroepsren ners zo arme Zeeland te hopen. Zondagmiddag valt nabij de „Bom vrije" te Vlissingen het startschot voor de 22ste internationale Boule vardloop van de VSV Marathon. Dit maal zullen in totaal ruim 100 lopers aan de start verschijnen, van wie ve le uit België. Zo komt alleen de Bel gische sportclub Assa Renaiy met 31 junioren en senioren naar Vlissingen. Bij de senioren schreven 31 deelne mers in, onder wie de bekerhouder Hein Cujé uit Middelburg. Hij krijgt de trofee te verdedigen tegen onder meer de Belgische kampioen M. van de Wattijne en de Belg F. Stevens, die in 1955 winnaar werd. Bij de A-junioren komen 16 lopers aan de start. De favorieten zijn hier Rini Mondeel uit Middelburg, Walter Biesbrouck uit Hulst en de Belgen Schiettecatte en De Schrijver. Van de ruim 30 B-junioren behoort de Middelburger Kas Mulder tot de sterksten. Er zit in deze Boulevardloop een complete EMM-zege, want alle fa vorieten zijn lid van deze Middel burgse sportvereniging. De afstanden bedragen 3600 meter voor de senioren 1400 meter voor de A-junioren en 1000 meter voor de B-junioren. Het Oostenrijks voetbalelftal is gis teren met de T.E.E.-expres van het centraal station te Amsterdam naar Luxemburg vertrokken. Daar speelt het aanstaande zondag in de laatste wedstrijd voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioen schap tegen Luxemburg. Luxemburg zal aantreden zonder zijn twee in het buitenland spelende profs Spitz Kohn en Nuerenberg. Ach terspeler Brosius daarentegen is wel beschikbaar. De opstelling van het team is: Doel: Michaux (Stade Dudelingen). Achter: Brenner (Stade Dudelin gen) en Brosius (FC Lengnau). Midden: Konter (Chiers), Mond (Jeunesse Esch) en Schmidt (Fola). Voor: Dimmer (Clervaux), Cirelli (Alliance), Letsch (Spora), Kettel (Stade Dudelingen) en Fiedler (Spo ra). Ter gelegenheid van de najaarsker mis te IJzendijke werd een schieting op de liggende wip gehouden. Uitslag eerste dag: hoogvogel: Jac. Wijffels, Biervliet; le en 2e zijvogel: Cl. de Pree te Biervliet. Uitslag tweede dag: hoogvogel: Cl. de Pree te Biervliet: le zijvogel: A. Jansen te Biervliet; 2e zijvogel: G. Thomaes te Hoofdplaat. PIET VAN DER LIJKE ...Nog eens proberen... De Vlissingse tennisclub DOS be ëindigde het toernooi, dat ter gele genheid van het tienjarig bestaan werd georganiseerd. Winnaars werden mevrouw Lako in het dames-enkelspel, Mr. Dolleman i:i het heren-enkelspel, mevrouw La ko en mej. v. d. Hage in het dames dubbelspel, Van der Velde en Lau rens in het heren-dubbelspel en me vrouw Lako en Van der Linden in het gemengd-dubbelspel. OP ZONDAG 15 december zal een Nederlandse gewichthefploeg in Den Haag uitkomen tegen een Franse ploeg. LEO HORN jr uit Bentveld zal de voetbalwedstrijd HongarijeFrank rijk, die 6 oktober te Boedapest wordt gespeeld, leiden. WILLY CIJSOUW van Marathon uit Vlissingen is bij het Nederlandse kampioenschap vijfkamp dames op de vierde plaats geëindigd met 4035 punten, achter Dini Hobers, die haar titel prolongeerde. DE MIDDELBURGSE zomeravond voetballers besluiten zaterdag het seizoen met een toernooi, dat op een van de velden aan de Nadorst wordt gespeeld en waaraan acht ploegen deelnemen. DE DAMES van de hockeyclub Mid delburg begonnen de competitie met een 41 overwinning op Bre da 3. Zoals de sportliefhebbers zich wel zullen herinneren, werd vorig jaar tijdens de oktober-kermis geen wie lerkoers te Hulst verreden. Dit werd toch wel als een gemis aangevoeld. De kermis vond men „niet compleet" en met deze gedachte in het hoofd besloot de buurtvereniging „Nieuw- Hulst" het werk van de Wieier Sup porters Club voort te zetten, ditmaal goed gesteund door de plaatselijke neringdoenden. Bovendien zal een lo terij nog de nodige klinkende munt opbrengen, zodat het thans zeker is, dat op dinsdag 8 oktober a.s. veer tig amateurs en onafhankelijker) van start zullen gaan om op het crite- rium-parcours binnen de wallen een afstand van 100 km af te leggen. Het laat geen twijfel, dat de inge schreven renners er borg voor staan, dat de supporters zeker en vast „koers" te zien zullen krijgen. Naast de sterke Zeeuwse renners Jaap Huissoon, Jo de Roo> Piet Rentmees ter, zullen onder meer ook aan de start verschijnen Ab van Egmond, A. Wuijts, A. Heeren, G. Pauw. A. van 't Hof. A. van Vliet, C. v. d. Zande en vele anderen. Met de nationale kampioen op de weg 1957 bij de ama teurs, Piet van Steenvoorden, worden nog onderhandelingen gevoerd, ter wijl Arie van Wetten uit Noordwijker- houdt, winnaar van de mei-kermis- koers, in ieder geval zal vertrekken. Door de hengelaarsvereniging „Lukt het vandaag niet dan lukt het mor' gen" uit IJzendijke, werd een wed strijd georganiseerd in de Veste. Er wei-d twee keer drie uur gevist. De totale opbx-engstwiel niet mee. De uitslag luidt: le prijs R. Impens 1021 punten; 2e prijs J. de Kraker 620 punten; 3e prijs F. de Jonge 332 punten; 4e prijs E. Swartelé 50 pup- tenj 6a prijs Th. Ooké 8 punten. MIDDENSLUIS HANSWEERT Te Middelburg wei-d door de Rijks waterstaat aanbesteed het verhogen en herstellen van het binnenhoofd van de middensluis te Hansweert met bij behorende werken. Er werd als volgt ingeschreven: N.V. Aannemersbedrijf v.h. Van Dongen en Van Hoven te Dordrecht 157.400; fa. K. en R. Haverland, Zwolle, f 157.700; N.V. Aannemersbe drijf v.h. fa. B. van Noordende en Zonen, Giessendam, f 158.000; N.V. Van Splunders Aannemingmij. Rid derkerk, f 160.400; P. de Regt, Ter neuzen, f 164.200; N.V. tot Aanne ming van werken v.h. H. J. Neder- horst, Gouda, f 164.500; Bouwbedrijf der mij. voor havenwei-ken te Am sterdam en A. van der Straaten jr's Aannemingsbedrijf N.V., Hansweert, f 165.400; P. Bourgraaf, Wemeldinge, f 173.600; Volker-Beton N.V., Slie- drecht, f 173.700; C. van der Klippe, Vlissingen, f 176.000; J. la Gasse, Koudekerke, f 178.200; A. de Bour graaf, Wilhelminadorp, f 180.200. GOES, 26 sept. Industrie- en ex portveiling: bramen afw. 105, goud- reinette val 48, div. appels val en kr. 39, sterappel val 39, kr. 32, div. peren val 25, kr. 16; ell. orange h75-85 90, h65-75 94, h2 70; cox orange pippin st75-80 95, st70-75 95, st65-70 94. st60- 65 92. h85-90 90. h80-85 94, h75-80 89— 94, h70-75 91—92. h65-70 91—92, h60-65 89—91, h55-60 69—74, h2 49; sterap pel h65-75 103—104, h55-65 73—76, h2 49; gl. v. Holl. h85-95 81, h75-85 87— h65-75 8283, h2 62; all. pippin h70-80 75, h60-70 68, h2 52; goudrei- nette h85-95 72, h75-85 77—79, h65-75 68; notarisappel h75-85 68, 1x65-75 70; brre. clairgeau h65-75 87, 1x55-65 69, h2 45; conferetxce h65-75 89, 1x55-65 8889 h2 57; legipont 1x75-85 92. h65-75 91— 93, h55-65 88, h2 59. Gewone veiling: d. du cornice 1x80-35 142145, h75-80 142—146, 1x70-75 132—133. 1x65-70 127— 129, h2 100—102, k 112—121, fabr. 89— 94; cox orange pippin 1x85-90 8497, h80-85 83—98, h75-80 70—102, h70-75 58—104. h65-70 97—99, h2 45, k 67— 82, fabr. 4066; james grieve k 73- 77, fabr. 64; gl. v. Holl. k 67-70, f 45- 59; sterappel k 64, f 36-43, all. pippin k 58, f 48, all. oi-ange k 74-79, f 41-60, princ. noble k 62, f 56; legipont k 66- 71, f 42; confei-ence k 63-66, f 42-51; pondspeer k 46-57, f 27-42: dubb. pr. bonen afw. 38-43, druiven 115-152. Konstanz 386 (+9), Rheinfelden 301 10), Breisach 243 (-3), Straatsburg 340 (-5), Maxau 518 (+24), Mannheim 385 (+55), Mainz 359 (+50). Bingerx 246 (+40), Kaub 266 (+44), Trier 221 (+50), Koblenz 280 (+35), Keulen 281 (-1). Ruhrort 545 (-24), Lobith 1186 (+22), Nijmegen 961 (+31), Arnhem 960 (+30), Eefde IJssel 554 (+36), Deventer 441 (+29), Monsin 5570 (-20) Visé 5170 (+36), Borgharen 4103 (-47) Belfeld 1283 (+9), Grave beneden de sluis 582 (+68). De scheepvaart op de Waal boven Nijmegen is <}e ko mende naehê mia4 gestremd.

de Stem | 1957 | | pagina 11