HANDWEEF TAFELKLEDEN 3. 4000 Mantels P.M. v.d. Walle Hulst Raad Terneuzen vraagt aandacht voor Z.-Ylaamse problemen E 1 51 R KeZ T Koningin opende T. H. te Eindhoven Rotterdams Philharmonisch Orkest concerteerde te Goes Niet alledaags concert te Hulst DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1957 Leden willen meer weten over kwesties van de Deltawet r Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding VROOM Cr DREESMANN Duo-zitster gedood, chauffeur reed door Bond zonder Naam houdt D-day te Goes „De Schelde" maakt koelers voor reactor te Petten De Goese feestweek meter veiouRst ENKELE VELOURS ra In alle prijzen Zuid-Beveland Katholieke filmkeuring Z.-Vlaanderen TERNEUZEN Mooi initiatief Bevrijdingsdag te Hulst herdacht Show Luchtmachtkapel Blad voor sociale wetenschappen AGENDA Vandaag Morgen In de gemeenteraadsvergadering te Terneuzen van gisteravond vestigde de heer VVeterings (r.-k.) er de aandacht op, dat binnenkort de beide Ka mers zullen worden geconfronteerd met de Deltaweg Hij moest tot zijn spijt constateren, dat met de Zeeuwsch-Viaamse problemen weinig reke ning wordt gehouden en stelde de voorzitter voor. de verschillende pro blemen die hier aan vast zitten, en dan speciaal voor wat betreft de ver langens van Terneuzen, aan alle politieke partijen voor te leggen teneinde te bereiken, dat vooral aan deze gemeente de nodige aandacht zal worden besteed. .Er ontstond hierover een vrijuit- voerige gedachtenwissellng, waarbij de voorzitter, burgemeester mr. Tei legen, opmerkte, dat hij op het Del ta-congres, dat destijds werd gehou den. gezegd heeft blij te zijn, dat hij er aanwezig mocht zijn. „Toen ik daar over een vaste oeververbin ding sprak", aldus de voorzitter, ,,werd ik bijna voor krankzinnig uit gekreten." Burgemeester Teilegen wees erop. dat de verhouding tussen gemeente en rijkswaterstaat uitste kend is. Hierdoor kan wel eens iets bereikt worden. W aterwin plaatsen Men was niet erg te spreken over het feit, dat bij het bezoek van de Kamerleden aan Zeeuwsch-Vlaande- ren alleen voorlichting werd gegeven door de industrieën. De gemeenten waren daarbij niet gevraagd, wat erg teleurstellend was. De heer Wete- rings kwam tenslotte met het voor stel, om drs. Verburg eens uit te no digen tot het geven van een uiteen zetting, over hetgeen met de Delta wet samenhangt. Niet alleen voor de raadsleden, maar ook voor andere belangstellenden. Als antwoord op een vraag, die werd gesteld over de kwestie van de waterwinplaatsen van de Zeeuwsch-Viaamse waterlei dingmaatschappij. antwoordde de voorzitter, dat er binnenkort hier over een zeer belangrijke vergade ring zal plaats hebben. Benoemingen Vijf leraren en een lerares werden benoemd aan de gymnasiale afdeling van het Terneuzense lyceum. Dit waren mejuffrouw J. M. van Puy- velde en de heren J. C. Verschuren, R. Slot, H. de Vijver, J. G Kerk hoven en A. Cornelis. De leden van de commissie van advies ingevolge^artikel 8 van de Ongeveer elfhonderd bezoekers, waarvan honderdvyftig uit Walche ren, hebben het concert bijgewoond, dat het Rotterdams Philharmonisch Orkest, traditie-getrouw in de Grote Kerk te Goes heeft gegeven. Eduard Flipse houdt zich bij voor keur aan de oude meesters en de enige concessie, welke hij thans aan de nieuwere componisten heeft ge daan, is dat hij is uitgekomen met het kleurige ,,Fontane di Roma" van Ottorino Respighi, die in 1916 dit symphonisch gedicht op vier Romein se fonteinen heeft gecomponeerd. Het orkest kreeg volop gelegenheid zich in dit werk te ontplooien en ver-«» zuimde zijn kansen zeker niet. Begonnen werd met de Tweede Symfonie van Beethoven; ook wel de Lente-symphonie genoemd, om het lichte en blijde karakter dat er aan ten grondslag ligt. Vol klank en ver ve bracht het orkest dit oeuvre ten gehore waarin de violen sterker* nog (Advertentie) in 4 zeer mooie dessins in 6 kleurstellingen mooie kwaliteit stevig geweven met wollige franjes afgewerkt maat 120 x 150 cm door de smaakvolle des sins en kleuren geschikt voor huiskamer en woonkeuken nu extra goedkoop Door bijzondere omstandig heden zijn wij er in geslaagd, deze zeer grote partij prach tige tafelkleden voor de helft van de normale prijs te ko pen. Ook U laten wij hiervan pro fiteren want. alleen mor gen, zoterdag 21 sept. a.s. bieden wij U deze aan, voor nog minder dan de halve prijs! (normale prijs 7.75). Alleen morgen 75 slechts PROFITEERT HIERVAN! HAAST U! Breda - Bergen op Zoom dan de koperinstrumenten spreken. Het vioolconcert in A van Mozart gaf de solist-violist, Theo Olof, het voormalige wonderkind, gelegenheid zijn kunnen te tonen. Vele briljante passages heeft men kunnen beluis teren, maar geheel voldaan was men toch niet. De klank van zijn viool was af en toe wat zwak voor de gro te kerkruimte en de bewegelijkheid waarmee Olof streek deed ietwat kinderlijk aan. Ook het orkest was minder op dreef en gaf de muziek van Mozart niet sprankelend genoeg weer. Met het bekende „Les préludes" van Liszt werd het concert waardig besloten. Tot applaus kwam het publiek niet in het kerkgebouw, omdat dit als on gepast schijnt te gelden; wel rees het deze avond na ieder werk als één man op. Onwillekeurig vroeg men zich af, of dit nu zoveel waardiger is. De Z.V.U. kan men dankbaar zijn. dat het jaarlijks dit evenement weet te brengen. Op de Rijksweg Breda - Antwerpen heeft zich een vrij ernstig ongeluk voorgedaan, waarvan mevrouw Oost- vogels-Lenaerts uit Wuestwezel het slachtoffer werd. Zij zat bij haar man Corneel Oostvogels, achter op de scooter, toen deze aangereden werd door een luxe wagen, bestuurd door G.S. uit Zundert. De beide scooter berijders werden tegen de grond ge slingerd en op het zelfde moment na derde een andere auto. bestuurd door R. van L. De chauffeur kan de op de grond liggende personen onmoge lijk meer ontwijken en beiden wer den overreden. Mevrouw Lenaerts kwam hierbij om het leven, haar man moest met een gebroken pols en een diepe hoofdwonde in het ziekenhuis opgenomen worden. De bestuurder van de eerste wagen, G.S. uit Zun dert, was onmiddellijk na de aanrij ding doorgereden. Een getuige van het ongeluk had echter het nummer van de wagen genoteerd, zodat S. vrijwel onmiddellijk achterhaald kon worden. Pater Loop zal de D-day, die de Bond zonder Naam zondag 22 sep tember in Goes houdt, openen. Na de ze opening, in zaal Krijger, zal het theaterbureau ANOVA uit Amster dam een gevarieerd programma ver zorgen. Medewerkenden hieraan zijn de Twentse humorist Mans. de caba- rettière Mary Scotty. de accordeonist Henny Kesseler. de violist Swen Smeele en een drietal'acrobaten van faam. Op de Zeeuwse eilanden is grote belangstelling voor deze D-day. Zoals wij reeds berichtten, zal er in Hulst op zaterdag 21 september a.s. een muzikaal evenement plaats vinden, dat men elk jaar niet in de gelegenheid is te beluisteren. Op die dag komen namelijk drie muziekge zelschappen naar d'e Reinaertstad t.w. de koninklijke harmonie Trouw aan Kunst van Moerbeke-Waas, de ko ninklijke harmonie Sint Cecilia uit Lokeren én de Koninklijke Stedelijke Harmonie. Eerst zal een rondwandeling door de stad worden gemaakt, 's Avonds wordt om 7 uur op de Grote Markt een buitengewoon Galaconcert aan de bevolking aangeboden, waaraan in totaal door niet minder dan 140 uit voerders wordt medegewerkt. Het ge heel staat onder leiding van de heer Aimé van den Broeck. Het programma is als volgt samen gesteld: 1 Le Chant du Depart, mars, Mirano; 2 Firenza, Ouverture-fantai- sie, G. Allier: 3 Tableau des Vosges. suite: I Le lac de Retournemer, II Le saut des cuves, III La chapelle de Labaroche. IV La Roche du diable van Meindert Boekei; 4 Marche dun Ré giment des Chasseurs Ardennais. A. Wilmet; 5 Dorpszwaluwen uit Oostenrijk, Concertwals. J. Strauss 6 Narcissus en Echo, Dramatische Le gende, G. Boedijn; 7 Marche du 23e. Régiment de Ligne, C. Moreau. Een niet alledaagse gelegenheid dus om een prachtig muzikaal concert door 140 uitvoerders te beluisteren. woonruimtewet werden herbenoemd. Het waren voor Kamer I (de kom) E. Fraanje. j. H. Rijnberg, D M. Ollebek, J. v. d. Bos. A. D. van Driel. Voor Kamer II (Sluiskil): F. Jurriëns. H Brakman. A. Dourleyn, J. H. Rijnberg en D. M. Ollebek. Uitbreidingsplan Over het plan tot vaststelling tot partiële wijziging van het plan van uibreiding regelende de bestem ming in onderdelen van de gronden gelegen bij de bebouwde kom der gemeente (Oostelijk Bolwerk en „zuid") had de heer Hol opmerkin gen in verband met bezwaren, die waren ingediend door de exploitant van een bedrijf, omdat in genoemd ontwerp, het zuidelijk gedeelte van haar terrein is aangewezen voor volkstuintjes. De voorzitter en wet houder de Vos ontzenuwden deze be zwaren door erop te wijzen dat re clamant bezwaar maakt, dat hij niet meer kan uitbreiden Maar hij moet er wel op letten, dat zijn bedrijf wel kan blijven bestaan. Toen in 1 951 de uitbreidingsmogelijkheid werd weggenomen, is er niet gereclameerd. De overige punten van de agenda, o.a. wijziging en loonsverordening van hef gemeentepersoneel, het aan gaan van een nieuw straatverlich tingscontract met de N.V.PZEM. het voorstel tot aangaan van een kasgeldlening, werden zonder meer aangenomen. (Advertentie) Zoals bekend heeft het reactorcen trum Nederland 'n beproevingsreac tor besteld bij de Amerikaanse onder neming A.C.F. Deze heeft thans op haar beurt een eerste bestelling in Nederland geplaatst en wel voor de koelers voor deze kernreactor. Zowel het reactorvat als het bas sin worden gekoeld door gezuiverd zoet water. Dit primaire koelwater circuleert door koelers, die op hun beurt gekoeld worden met water, dat uit het Noordhollands kanaal ge pompt wordt en door een pijpleiding door de duinen naar zee afvloeit. Deze koelers zullen door de N.V.Ko ninklijke maatschappij ..De Schelde" te Vlissingen geleverd worden. Zo wordt dit bedrijf in staat gesteld er varing op te doen op het gebied van de reactorbouw. Gisteravond te 10 uur heeft de fruit- fee, die met haar gevolg, begeleid door de harmonie „Hosanna" naar de muziektent was gebracht, de zilveren appel uitgereikt aan Tonido, de win naar van de zevenhandbalwedstrijd. Aan het toernooi, dat gedurende drie dagen op de Grote Markt werd ge houden, namen zes verenigingen deel, waaronder twee Goese clubs. Hellas en Tonido kwamen in de finale en laatstgenoemde won toen met 8-5. De sportontmoeting trok vele belang stellenden. Ook op de Hajuto was het zeer druk. Ongeveer 2000 bezoekers dien den zich aan, zodat de 7500 werd gepasseerd. Zware kwaliteit, hoogpolige (B-keus, met zeer geringe, vrijwel onzichtbare weeffoutjes). In een groot aantal kleuren, 120 breed. Prachtige velours van 13.90 per meter, NU voor i 1 VI IC - l y.i jr- BELLAMY PARK VLISSINGEN (Vervolg van pag. 1) Na haar rijtoer door de stad, om kwart voor één, betrad de koningin het van Abbe-mu- seum, waar inmiddels ook prins Bernhard was gearri veerd, die de reis naar Eind- hov per vliegtuig maakte- Het koninklijk paar gebruikte de lunch tesamen met een groot aantal genodigden en daarna mocht het de geschenken van de stad Eindhoven in ontvangst nemen; produkten van de stedelijke industrie en nijverheid. Opnieuw een feestelijke, zij het iets snellere rijtoer door de stad en daarna het hoogtepunt van de dag: de senaatszitting in de stemmig versierde Philips-schouwburg Mi nister-president Drees was er en de ministers Witte. Zijlstra en Cals. mgr. Bekk«rs, bisschop-coadjutor van 's-Hertogenbosch, mr. dr. F. Houben, commissaris van de konin gin in Limburg, een groot aantal andere regeringsautoriteiten en verder alle curatoren en assessoren van de nieuwe T. H. Nadat hef Brabants Orkest, onder leiding van Hein Jordans, de Feest- ouverture van Brahms had gespeeld, betrad de president-curator, prof. dr. J. de Quay, het podium. Hij stelde vast. dat er een onderwijsprogram is opgesteld, dat alle verwachtingen voor de toekomst inhoudt „Van het begin af aan is er een groeiend con tact met Delft geweest." zei hij. „De verhouding tussen de twee hogescho len werd van afwachtend gezond en van gezond goed." „De hogeschool, aldus de heer de Quay, kan beginnen. Het aantal stu denten is het dubbele en meer dan het dubbele van wat bekwame sta tistici hadden berekend.... De tech niek verdient ons aller aandacht, maar laat de eerbied voor de Schep per groter worden, naarmate de kos mos verder doorvorst wordt". Met trots en vreugde Minister Cals merkte op, dat de opleiding van technici tevens alge meen vormend moet zijn. Vijfenze ventig procent van de eerste stu denten, zei hij, is afkomstig uit de zuidelijke provincies. Hieruit mag worden afgeleid, dat de nieuwe T. H. inderdaad een groot aantal stu denten heeft aangetrokken, die an ders voor het hoger onderwijs ver loren zouden zijn gegaan. Hierna kwam het plechtigste moment van deze heuglijke dag- Koningin Juliana betrad het po dium. ,,Als met een zucht van ver lichting," zei ze. ..vieren we van daag de opening van deze tweede T. H. De uitvoering van grootse concepties vraagt op ieder gebied om kundige ihgenieurs en ook om de plaatsen, waar zij die kundig heid kunnen verwerven. De techniek is 'n Godsgave, die we niet mogen overschatten of misbruiken, maar die zeker ook niet onderschat mag worden. Het is met trots en vreug de, dat ik de Technische Hoge school van Eindhoven voor geopend verklaar Ook professor Bottema, rector- magnificus van Delft, voerde nog het woord. Toen ik uw stoet professoren zag binnenkomen, zei hij, kreeg ik de indruk, dat er aan uw academische uitzet niets meer ontbrak.... De uitvoering door het orkest van de suite ,,Inno della tecnica", voor deze gelegenheid als hymne aan de techniek gecomponeerd door Jurriaan Andriessen, besloot de zitting. Tot laat in de nacht Onmiddellijk hierna begaven ver stin en prins zich naar het nieuwe paviljoen van de T. H.. waar zij een rondgang maakten, een kleine de monstratie bijwoonden ennaar'ntech nische uiteenzetting luisterden. En vóór hun vertrek plaatsten zij een handtekening onder een oorkonde, die de herinnering aan deze dag le vendig zal houden. Drs. Wijffels bood de koningin ook een album aan met foto's van Eindhoven, door Martien Coppens gemaakt. En daarmee kwam een einde aan het koninklijke bezoek. Niet aan de feestelijkheden. Want na een recep tie in het paviljoen was er een di ner in het ontspanningsgebouw van Philips, een feestconcert, door de T. H. aangeboden aan de ingezetenen van Eindhoven, een juichende fak keloptocht en daarna een flitsend vuurwerk (Advertentie) Wachtverbod Stationsplein B. en W. schrijven de raad: De vernieuwing en herindeling van het Stationsplein heeft tot gevolg, dat nog enkele verkeersmaatregelen die nen te worden getroffen. Ten eerste dient een wachtverbod voor het gehele Stationsplein te wor den ingesteld met uitzondering van die gedeelten van dit plein, welke door aanwijzingen in het plaveisel en door de daartoe bestemde borden dui delijk als parkeerruimte zijn gemar keerd. Ten tweede dient een gesloten ver klaring tot stand te komen voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. uitgezonderd rijwie len van het gedeelte van ht Stations plein gelegen ten oosten van de al daar gelegen verkeersheuvel, voor zover dit verkeer komt vanuit de Terwelstraat en van het gedeelte van het Stationsplein gelegen ten noorden van de aldaar gelegen verkeersheu vel voor zover dit verkeer komt van uit de Frans den Hollanderlaan. Ontheffing van dit verbod hebben de autobuschauffeurs van de vaste lijndiensten, die passagiers moeten laten uitstappen. Voorziening aan r.-k. kleuterschool Het bestuur van de stichting r.-k. schoolbestuur wendde zich tot de raad met het verzoek voorzieningen te treffen voor het schoolplein aan de Tulpstraat. De barak, waarin de r.-k. kleuter school is ondergebracht behoort in eigendom aan het schoolbestuur; het' schoolplein en de ondergrond van de barak zijn eigendom van de gemeen te en worden door het schoolbestuur gehuurd. Bedoeld schoolplein is gedeeltelijk met tegels bedekt, terwijl het overi ge gedeelte van een grindlaag is voorzien. Deze grindlaag nu levert herhaaldelijk grote moeilijkheden op. Het is namelijk reeds meer dan eens voorgekomen, dat de kleuters met de vrij grote kiezelstenen ruiten hebben ingegooid van omliggende woningen. De Tulpstraat voor het schoolplein ligt steeds bezaaid met kiezelstenen, waarvan het verkeer moeilijkheden ondervindt. Het onderwijzend perso neel verbiedt de kinderen het gooien met stenen wel. maar daar het kleu ters van 4 en 5 jaar betreft, die de gevaren van hun spel nog niet kun nen beseffen heeft verbieden weinig resultaat. Het schoolbestuur wenst deze onge wenste toestand op te heffen door het grind af te doen voeren en, hetzij bedoeld gedeelte van het schoolplein een tegelbedekking te geven, hetzij de grond met gras in te zaaien. B. en W. adviseren de raad' het verzoek in te willigen. De kosten zul len ruim 2500.bedragen. s-Heer Arendskerke - BENOEMD Tot adjunct-commies le klas ter se- cretarie der gemeente is benoemd de heer M. de Jonge, wonende te 's-Gravenhage, werkzaam op het se cretarie der gemeente Wateringen. Heinkenszand WINKELWEKEN Dinsdag 17 september vergaderde de winkeliersvereniging „Winbela". De vergadering stond onder leiding van voorzitter W. Rijk. Na de notu len en het jaarverslag kwam het punt van de winkelweken aan de or de. De vergadering besloot om dit jaar de winkelweken te houden van 7 tot 19 oktober. Gezamenlijk zal men alles in het werk stellen om deze winkelweken zo aantrekkelijk mogelijk te maken met vele wedstrijden en attracties. In de plaats van de aftredende be stuursleden G. Wisse en M. Hanne- wijk werden gekozen de heren W. Houtzager en C. Bliek. Hansweert Propaganda voor H.L. Door tussenkomst van de KAB afd. Hansweert werd hier in het vereni gingsgebouw ..Kaj Munk" een weten schappelijke film vertoond over „de strijd tegen de tuberculose". Hoewel de zaal maar half bezet was, be lette dit niet dat deze film met aan dacht door de iaanwezigen gevolgd werd. In de pauze werd een propa- ganda-woord gesproken, dat tot ge volg had, dat een afd. bestuur voor Herwonnen Levenskracht gevormd werd en zich 28 donateurs aanmeld den. Zelfs een groot aantal loten ging er als koek in. Na de pauze werd een leuk bij programma afgedraaid. Pastoor Nijs- ten sprak het slotwoord en hoopte, dat de nieuwe afd. de volle mede werking van de parochianen mag ge nieten. KLOK ZONDER LICHT Met de verlichting van onze toren klok is het de laatste tijd weer treu rig. Vele malen gebeurt het, dat de duisternis reeds lang is ingevallen en van de verlichting nog niets te zien is. Dit tot ongemak van de bur gerij en van de scheepvaart, die een vellichte torenklok zeer waarderen, We hopen dat dit euvel spoedig mag hersteld worden. TERNEUZEN In Concertgebouw draait „De zoon van de wreker" (B). Hij is met de revolver grootgebracht door zijn vader Jack Slade, die in het Wilde Westen anno 1850 als een held werd geëerd en als een moordenaar werd gevreesd. Zoonlief raakt verzeild in een vrij- buitershol. De revolverheldinnen in dit milieu, die even makke"- lijk schieten als zoenen, zijn ver heugd over zijn komst, maar die vreugde gaat wel over, wanneer zij ontdekken dat hij op hun on dergang uit is. Luxor komt met de film „Met zachtheid en geweld" (A), een film, waarin een stevige mari nier en een knappe zuster ver zeild raken op een eilandje in de Stille Zuidzee. De marinier heeft alles voor de zuster over, vooral als de komst van de Ja panners hen dwingen zich dagen lang schuil te houden. Verder „Bushalte" (C2), waarin een blaaskakerige schreeuwlelijk van zijn ranch naar de stad tijgt om een rodeo te winnen. Hij ontmoet in een obscure kroeg een zangeresje, dat hij wil huwen. In kleuren en immense CinemaSco- "pe-beelden ziet men Marilyn Mon roe. HULST Bioscoopgebouw komt met de film Als de wolven huilen (B). Wolvenjager Giovanni is met zijn knappe vrouw en zijn zoontje naar een dorp in het Abruzzen- gebergte getrokken om er wol ven te vangen. Puciccio is zijn jonge rivaal, die hem overal dwars zit, maar die per slot van rekening na de dood van Giovan ni, zich betert en met de vrouw van Giovanni trouwt. Vooral de fraaie opnamen van het winterse berglandschap zullen de toeschou wers boeien. Verder „De onverschrokkenen (B), een goede oorlogsfilm over het belangrijke werk van de com mando's. Tien mannen krijgen opdracht op het eiland Rhodos op twee vliegvelden bommen' te plaatsen. Twee man blijft van dit stel over, die na allerlei ontbe ringen erin slagen van het eiland af te komen. SAS VAN GENT De drie Ronaldo's (C2),, de "il n die op het ogenblik in Olym pia draait, werpt een blik op het romantische, gevaarlijke, doch steeds boeiende leven in en rond om de piste. Jeanine schiet in wanhoop haar partner neer. Zij wordt gearresteerd en hier neemt het zo vrolijk begonnen verhaal een dramatische wending. Het lang niet makkelijke leven van 'laar passeert ncrg eens de revue ils zij voor haar rechters staat. Hven spannend als het begin komt ook het einde. Verder El Paso (B). waarin tevige knokpartijen en revolver- evechten voor de nodige span- ling zorgen. Een advocaat, die •en bezoek brengt aan El Paso veet dan ook alleen met de re- -olver in de hand het recht weer eurig te herstellen. "erder nog Johnny Guitar (C2). AXEL In het Centrum draait de film The Indian Fighter (B), waarin Kirk Douglas opdracht krijgt aan de strijd tussen Sioux en blanke kolonisten een einde te gaan ma ken. Hij doet dit langs de weg der diplomatie en slaagt erin het geschil bij te leggen, hetgeen de bewondering afdwingt van een charmante sqauw met alle gevol gen van di^n. De film is in kleu ren en cinemascope, zodat de woes te schoonheid van de prairie vol op aan haar trekken komt. Verder Alexander de Grote (B), een gigantische film, waarin Alex ander op het cinemascopescherm technicolor veldslagen levert, die eigenlijk een nog groter doek vereisen. IJZENDIJKE Hofzichttheater komt met de film Oproer in cel 11 (C) en met 3-Ringcircus. OOSTBURG Artiesten en modellen (Cl) komt in Ledel Theater. Dean Mar tin en Jerry Lewis worden in de ze film geassisteerd door een heel stel leuke meisjes die de dolle streken van de beide komieken met gracie en charme omlijsten. Verder Aasgieren van Texas (B), een stevige western met veedie ven en treinrovers en heel wat vechtpartijen. GOES Grand komt met de film Gaby (B). Een jonge Amerikaanse pa rachutist heeft, in afwachting van de invasie, enkele dagen 'verlof in Londen. Hij raakt er verliefd op een knappe Francaise, maar kan er door de oorlogsomstandig heden, niet mee huwen. Doet dat ook later niet meer als het meis je niet meer durft. Goede opna men maken de film tot een aan trekkelijke ontspanning. VLISSINGEN In Alhambra draait de film Gaby (B), hierboven onder Goes reeds besproken. Luxor komt met de film De schat van Afrika (B). Rommel heeft een schat laten zinken op de bodem van Middellandse zee bij de kust van Afrika. Heel wat mensen trekken er op uit om de schat te vinden, maar het lukt aan niemand. Een film met sma kelijke onderwatertafereeltjes en schetsjes uit het Midden-Oosten. MIDDELBURG Schouwburg brengt de film De straat der geverfde lippen (C3), die in een Marokkaanse hoofdstad speelt en natuurlijk gaat over vrouwen in de straat der schan de. Een journalist brengt een der meisjes, overigens langs ve le omwegen, weer op het goede pad. In Eelctro speelt Anastasia. Het verhaal rondom de mogelijke doch ter van tsaar Nicolaas is een in teressante film geworden, sfeer vol en als ontspanning erg waar devol. A. alle leeftijden; B. 14 jaar: C. 18 jaar; C2 18 jaar met enig voorbehoud; C3 met ernstig voor behoud. Toneeluitvoering Gedurende de kermisweek heeft het „Terneuzens dilettantentoneel" het seizoen geopend met een tweetal op voeringen van een daverende klucht door Arnold en Bach ..Hoera 't is een jongen" (een rare familie). Het gezelschap had voor de kermis geen beter stuk kunnen kiezen, want de gehele avond heeft een stampvol Con. certgebouw gegierd van het lachen. Bij enkele scènes duurden de lach buien letterlijk minutenlang. Hier door ging er nog al eens het een en ander van de tekst verloren. Het is zeer begrijpelijk, dat de spelers ge durende een lachbui in de zaal wel eens enkele ogenblikken kunnen op houden, maar dat mag toch niet te lang duren. De rolbezetting was. te oordelen naar de reacties uitste kend. Het stuk werd dan ook met de nodige vaart gebracht en over het algemeen is er wel uitgehaald wat er in zat. Er waren zelfs een paar heel goede typeringen bij. De toneelaan kleding door de firma Ysebaert was weer tot in de puntjes verzorgd en ook de grimeur, de heer van Kou teren, had met zijn grime goede ef fecten bereikt. Na afloop van de voor stelling kreeg het gezelschap een mi nutenlang daverend applaus. Sas van Gent De katholieke actie is begonnen met een uitgifte van een folder', be stemd voor katholieke gezinnen, die zich in Sas van Gent vestigen. De folder is bedoeld als eerste ken nismaking en geeft een beeld van wat er in de parochie omgaat. Het is een zeer keurig uitgevoerd boek je. Op de omslag staat een platte grond van Sas van Gent, waarop da voornaamste gebouwen zijn vermeld. De eerste bladzijde begint met een welkomstwoord, waarna vervolgd wordt met een opsomming, waarbij de nodige toelichtingen worden ge geven van de veschillende instanties en verenigingen, die hier werkzaam zijh. De folder wordt namens de katho lieke actie door een propagandiste aan huis bezorgd. Ongetwijfeld wordt de pas in Sas van Gent gevestigde gezinnen met dit initiatief een grote dienst bewe zen. Koewacht BENOEMD Onze vroegere dorpsgenoot de heer Roger Baert in dienst bij de gemeen tepolitie te Rotterdam, is met ingang van 18 sept. aangesteld bij de Ri vierpolitie. De dertiende bevrijdingsdag van Hulst heeft een bijzonder cachet gekregen doordat de kapel van de Kon. Lucht macht in haar officieel tenue en ver tegenwoordigers van het commando luchtvaarttroepen, beide uit Nijmegen gisteravond voor een schouwspel zorg den, dat de vele bezoekers in verruk king bracht. Tegen het decor van het verlichte stadhuis vormden de kleurrijke uni formen van de Luchtmachtkapel een indrukwekkend en boeiend spektakel. De jeugdige kapelleider heeft met zijn mannen heel wat weten te bereiken. Als bijzondere attractie bracht hij enkele nummers in Glenn Miller-stijl, die erg veel applaus oogsten. Ook de exercitie van de aaneenge sloten pelotons was het aankijken waard; de commando's, die voor het publiek nagenoeg onhoorbaar klonken, en de volkomen gelijkmatig uitgevoer de parademanoeuvres maakten de show tot een groots geheel. De beide onderdelen hebben een uitstekende in druk gemaakt. Jhr. mr. F. C. de Casembroot.com- missaris der koningin, en vele mili taire autoriteiten waren aanwezig. De hoogleraren van'de afdeling So ciale Wetenschappen van de katho lieke economische hogeschool te Til burg hebben een tijdschrift opge richt. dat 4 maal per jaar verschijnt in een omvang van 72 bladzijden. De naam van het tijdschrift luidt: „So ciale Wetenschappen". Redactie-se cretaris is drs. R. de Moor. GOES Grand: Gaby. Hajuto: Tentoon stelling en fruitcorso. MIDDELBURG Electro: Anastasia. Schouwburg: De straat der geverfde lippen. OOSTBURG Ledel 8 uur: Artiesten en modellen. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De drie Rinaldo's. TERNEUZEN Hotel Central: Dansen. Luxor 8 uur: Met zachtheid en geweld VLISSINGEN Alhambra: Gaby. Luxor: De schat van Afrika. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: The Indian Fighter. DE KLINGE Kinema van Dijck 7,30 uur: Een prachtige schurk. GOES Grand: Gaby, Hajuto: Tentoon stelling en fruitcorso. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De onverschrokkenen. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Oproer in cel 11. KOEWACHT René Vermeire: Schieting LAMSWAARDE A. van Driessche 3 uur: Palingschieting. MIDDELBURG Electro: Anastasia. Schouwburg: De straat der geverfde lippen. OOSTBURG Ledel 8 uur: Artiesten en modellen. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De drie Rinaldo's. TERNEUZEN Hotel Central: Dansen. Luxor 8 uur: Met zachtheid en geweld Concertgebouw 8 uur: De zoon van de wreker. VLISSINGEN Alhambra: Gaby. Luxor: De schat van Afrika. door

de Stem | 1957 | | pagina 2