P.T.T. verhoogt opnieuw de tarieven ÜrCtkaV' Nieuwe vliegtuigen voor de M.L.D. Dieven in kleedkamer Geruisloze Benelux-trein opende nieuwe dienst Amsterdam-Brussel Engelsman Leafe fluit Sportfeiten van de dag Organisatie r.-k. studenten in Eindhoven Een niesbui, een hondje en een kunstgebit RIJKE lECTIE ia Franse premier rekt leven kabinet Actie Bijstand René Mayer treedt af Feest in Roosendaal en Antwerpen Nehroe vraagt Eisenhower om lening Nu Brits protest Nieuw-Guinea, Algerije en Cyprus Minister geeft cijfers over Sennelage ,*cm lothandel in irs DAGBLAD VOOR ZEELAND Nederland-Oostenrijk Brieven per 1 november 12 cent telefoonaansluiting 100 gulden Bencluxverkeer ook duurder Neger-dcpu tatie wil onderhoud met Eisenhower De Balkanconferentie Griekenland blijft pro-Westers 10.6 miljard dollar opbrengst accijnzen in de VS Bergse ambtenaren en politie voetbalden j Weer grote regenkans Z A VO-conf eren tie gaat toch door Resultaat van een lofwaardige technische samenwerking Hoofdsteden nader lot elkaar Vice-voorzitters assemblee Y.N. Agenda VN.: Verlaging disconto in West-Dui Island ■.a - a NeUd «pi-ijzen} 'M ÜÉN Iri fi lie :eri I dt m ::.l :pr»a«' ay üc' „a® eii> «0- jzbb c^t AC$«lib •SJf Ktlt iiio sjjt <la aa Nelly tUegrsjzen •laagt b-« an. Nell- fflepriizon paagt M an A-. SloprQzcn •ISaL't in Nell ïiépryz-, n •laag't It! an. Nolle Bepi'iiar n 'aast U' It te BREDA, geveild wor- uit 1AG 2.30 uur tot 10 uur, tot 1 uur. COPPENS, lieuxwaarder, Innestraat 70, 97e JAARGANG No. 22559 Uitgave N. V. Uitgever» Mij. Neerlandii. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numtn 15 ct. Postrek. 278841 Voo* God, Koningin tn Va&trtdni DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Ze«uw«ch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 QOSTBITRG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) Aan de moeilijkheden rond het aanwijzen van een scheidsrech ter voor de wedstrijd Neder landOostenrijk, welke woens dag 25 september in Amsterdam wordt gespeeld, is een einde ge komen. Met voorbijzien van de laatste door de K.N.V.B. opge maakte voordracht van drie kandidaten heeft de Oostenrijk se voetbalbond in een telegram aan de K.N.V.B. verklaard ge noegen te zullen nemen met de leiding van de Engelsman Leafe. Zoals men weet, stond Leafe met de Hongaar Zsolt en de Belg Van Nuffel op de eerste voordracht. Na de mede deling van de Nederlandse autoritei ten, dat Zsolt geen visum zou worden verstrekt, werd op verzoek van de Oostenrijkse bond een nieuwe voor dracht opgemaakt. Hierop werdén ge plaatst de Engelsman Ellis, de Belg Van Nuffel en de Zweed Ahler. In buiten- en binnenland zijn gis teren sportprestaties van zeer bij zondere aard en kwaliteit verricht. Op de Vigorellibaan te Milaan ver beterde de Fransman Roger Ri viere, reeds wereldkampioen der achtervolgers, het zeer scherp staande ruerelduurrecord van de Italiaan Baldini, door op enkele meters na 47 kilometer in zestig minuten af te leggen. Te Wijk bij Duurstede, toaar de na tionale clubkampioenschappen op de weg roerden verreden, behaal de ds wielerclub „Theo Middel kamp" uit Goes de titel met een verrassend mooie tijd <140 km in 3 uur 32 min. 39 sec.) Hun voor sprong op nummer twee: Wieler club Maastricht, bedroeg niet min der dan vijf minuten (op 11 sec. na). De kampioen van 1956, Wille- brord Wil Vooruit, overigens ern stig gehandicapt, werd 9e. Voor meer uitvoerige bijzonderheden le ze men de verslagen in de sportru- briek. Nadat per 1 april j.l. 4e tarieven voor lokale post wer den gelijkgesteld met de tarieven voor de interlokale - tien cent voor brieven en zeven cent voor briefkaarten - zal de P.T.T. binnenkort opnieuw tot een tariefsverhoging over. gaan. Naar de PTT-persdienst meedeelt, wordt er naar gestreefd met ingang van 1 november a.s. enkele tariefsmaatregelen in te voeren. Voor de posterijen zijn dit: Verhoging van het port voor binnenlandse brieven: t/m 20 gram 12 ct (thans 10 ct); boven 20 t/m 100 gram 25 ct (thans 20 ct); boven 100 t/m 200 gram 35 ct (thans 30 ct); voor binnenlandse briefkaarten 8 ct (thans 7 ct). In het verkeer met Suriname, Ned. Antillen, Ned. Nieuw Guinea, Indone sië, België, Luxemburg, en in het grensverkeer met Duitsland wordt het port van brieven tot en met 20 gram eveneens 12 ct. en dat voor briefkaar ten 8 ct. De girostortingen, op 1 apirl van 10 op 15 ct. gebracht worden dus niet verhoogd. Destijds werd een verho ging aangekondigd van het tarief voor periodieke overschrijvingen van 5 tot 7 ct., evenais een verhoging van de telegramadressen. Deze twee verho gingen gaan pas in op 1 januari 1958. Telefoon Abonnements- en gesprekkosten voor de telefoon blyven ongewijzigd. Het entreegeld voor nieuwe gegadig den wordt verhoogd van 75.tot 100.(inclusief 15 meter binnen leiding). Deze verhoging zal niet gel den voor degenen, die thans reeds op de telefoonwachtlijst staan inge schreven. RUSSISCHE DESKUNDIGEN zijn in Damascus aangekomen voor het uit werken van plannen voor Russische hulp aan Syrië. KONING HAAKON is ernstig ziek. Hij leidt aan storing envan de bloedcir culatie in zijn rechterbeen. Prins-re gent Olaf neemt thans de officiële plichten waar. HET 16.000e schip is gisteren in de haven van Rotterdam binnengelopen. Verleden jaar gebeurde dit pas begin oktober. DE STOOTTROEPEN zullen zondag hun jaarlijkse herdenking voor de ge vallenen van dit regiment houden te Leeuwen-Beneden in Gelderland. EEN 81-JARIGE MAN is in het zie kenhuis te Bussum overleden, nadat hij in een sloot gevallen was. In Si- monshaven is een driejarig jongetje in een vijver gevallen en verdronken. EEN HUISVROUW in Utrecht is door de stroom gedood, terwijl zij in de badcel doende was met de elektrische wasmachine. HET 500.000e dier van het roodbonte veebeslag is in het Nederlandse rund veestamboek ingeschreven. Het was een kalf van een landbouwer uit Box tel. DE ZUID-MOLUKKEN hebben op nieuw verzocht de Zuidmolukse kwes tie op de agenda van de algemene vergadering der V.N. te plaatsen. TUSSEN ROERMOND en Weert is een vijfjarig Engels jongetje uit de [rein gevallen en op slag gedood. Het kind was met zijn ouders in een mi litaire verlofgangerstrein uit Duits land op weg naar Hoek van Holland. Bovendien zullen de in april van dit jaar aangekondigde tariefswijzi gingen voor nevenapparatuur nu worden ingevoerd. Hierbij kunnen wij aantekenen, dat per 1 april jl. de aansluitingskosten van een telefoon werden verhoogd van 40.— tot 75.Binnen enkele maanden is dit tarief dus verhoogd met 250 percent. De perssecretaris van het Witte Huis Hagerty, heeft meegedeeld, dat een zwart lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Powell, presi dent Eisenhower heeft verzocht hem en andere vooraanstaande negers te ontvangen voor een onderhoud oyer de opheffing van de rassenscheiding op de scholen. D_ president zal waar schijnlijk binnen enkele dagen op het verzoek antwoorden. Powell is als democraat in de staat New York als afgevaardigde in het j Huis gekozen. Tijdens de campagne voor de presidentsverkiezingen schaarde hij zich echter aan de zijde van Eisenhower, de republikeinse kandidaat voor het presidentschap. Hij gaf voorkeur aan diens opvattin- genover de kwestie van de burger rechten. Telex Het abonnement voor de telex wordt van 80.— op 100.per maand gebracht. Ingevoerd wordt een entreegeld van 100.(inclusief 15 meter binnenleiding). Bij het binnenlandse telexverkeer zal per telimpuls, inplaats van 0.04 0.05 berekend worden. Ook bij de telexdienst 'zullen de ta rieven voor hulpapparaten en neven apparaten worden herzien. Premier Bourges-Manoury heeft gisteren opnieuw voor enige tijd een regeringscrisis weten af te wenden door met een nieuw voorstel ter tafel te komen ten einde tot overeenstemming te geraken inzake de regerings plannen voor Algerië, waarover in zijn kabinet onenigheid be staat. De leider van de oppositie tegen het regeringsplan. minister Morice van defensie, kwam 's morgens ter kabinetsvergadering met zijn ontslag aanvrage al in zijn zak. Dit voorbeeld zou door twee andere radicale minis ters zijn gevolgd, indien niet de pre mier de situatie had gered door voor te stellen vrijdag een conferentie te houden van de leiders der gewone meerderheid in de Nationale Verga dering „met het doel op nationaal vlak tot overeenstemming te komen over Algerië". Al betekent dit, dat een eventuele crisis tot het einde van de week is uitgesteld, toch is het geen waarborg dat zij is afgewend. Van gezaghebbende zijde te Athene is verklaard, dat de Griekse rege ring een voorstel voor een pact tus sen communistische en niet-commu- nistische landen in de Balkan van de hand zal wijzen. Griekenland zal zich houden aan zijn verbintenissen met de Westelijke wereld, aldus werd er aan toegevoegd. De Griekse regering heeft haar ambassadeur in Belgrado gevraagd om een verduidelijking van de Roe meense suggestie betreffende een ver drag van vriendschap en samenwer king tussen Zuid-Slavië, Roemenië, Bulgarije, Turkije, Griekenland en Albanië. President Tito van Zuid- Slavië heeft bereids zijn instemming met dit voorstel betuigd. Albanië en Bulgarije hebben het Roe meense voorstel aanvaard. Het Huisgezin had een gesprek met mgr. Bekkers, waarin een misver stand omtrent zijn te Uden gesproken woorden over de organisatie van de katholieke studenten aan de tweede T.H. te. Eindhoven wordt rechtgezet. ,,Wat ik op het oog had", aldus ver duidelijkte mgr. Bekkers de kwestie, „was niet een katholiek studenten korps met een volledig eigen korps leven, maar wel naast het algemene korps een eigen katholiek verband, dat ge een«bezinnings- en verdiepings vereniging zoudt kunnen noemen. Daarom is er ook geen moderator benoemd, maar in de persoon van ir. J. Bouwraans een geestelijke verzor ger, die te zijner tijd misschien stu dentenpastoor wordt". Intussen", zo zei mgr. Bekkers, ,,zult ge wel vernomen hebben dat een dergelijk katholiek verband reeds tot stand is gekomen in Eindhoven". Op een vraag, of een en ander nog van invloed is op het bestaan van eigen katholieke studentenkorpsen in andere plaatsen, antwoordde mgr. Bekkers: ..Het komt mij voor, dat waar een katholieke studentenvereni ging als korps bestaat, het de voor keur verdient die historisch gegroeide situatie vooralsnog t; handhaven." De ontvangsten van de Amerikaan se regering aan accijnzen hebben in het fiscale jaar per 30 juni jl. ruim 10.6 miljard dollar bedragen, waar van bijna de helft afkomstig was van de accijnzen op bier, whisky en siga retten. Vorig jaar was het totaal 10 miljard dollar. De opbrengst van de accijnzen werd door president Eisenhower in zijn be- grotingsboodschap aan het congres in januari 1957 geraamd op 9.2 mil jard dollar. (Van onze verslaggever) De gemeenteambtenaren van Ber gen op Zoom, die gisteravond op ,,Ro- zenoord" een vriendschappelijke voet balmatch speelden tegen het elftal van de Bergse politie, zullen zich deze wedstrijd nog lang heugen. Dit niet zozeer, omdat ze een 51 overwin ning boekten, alswel om het feit, dat hun deze avond een slordige 600 gul den werd ontfutseld. Na de rust hiel den zich namelijk ongewenste bezoe kers in de kleedkamers op, die gron dig te werk gingen. Een groot aantal portemonnees en portefeuilles vorm den de buit van de dieven, die het kennelijk om baar geld te doen was. Zij lieten namelijk polshorloges en vulpennen ongemoeid. In totaal werd zoals gezegd, voor ruim 600 gulden gestolen. Een van de gemeenteamb tenaren verloor op deze avond 350 gul den. Een andere miste geld en pas poort. De kleding van de politieman nen. die in een naburige kleedkamer was opgeborgen, lieten de dieven met rust. De deur van deze kleedka- Vrijwel onmiddellijk na de uitslag van de financiële radio-actie Bijstand die gevoerd is ten bate van het Ko ningin Juliana Fonds en die tussen 20.15 en 20.45 uur in het radio-pro gramma werd bekendgemaakt, heb ben zich tal van prijswinnaars ge meld. Uit het zuiden had zich echter geen enkele winnaar gemeld. J Weersverwachting van het K.N. t M.I. tot vanavond, opgemaakt J woensdagavond 23.15 uur: i Overwegend zwaai bewolkt met i °P vele plaatsen tijdelijk regen of t motregen. Meest matige westelijke J 4 wind, weinig verandering in tem- 4 peratuur. i t „Afwachting van het Belgisch 0 Weerkundig Instituut: 1 Zwakke tot matige wind, vooral 4 i uit het westen. Meestal zwaar t f bewolkt met kans op een weinig J i ANevelig, plaatselijk kans 4 René Mayer zal per 15 oktober a.s. zijn ontslag nemen als lid en voor zitter van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Mayer bekleedde zijn functie sedert 1 juni 1955. Door zijn functies ter beschikking van de regering te stellen wil de heer Mayer de taak van de regeringen vergemakkelijken, die de nieuwe be noemingen van leden en presidenten van de drie Europese instellingen (EGKS, EEG en Euratom) moeten doen, waardoor een harmonieus ge heel bij de benoemingen kan worden verkregen. Volgens gewoonlijk goed-ingelichte kringen te Parijs is Mayer om per soonlijke redenen afgetreden. Men meent, dat hij weer aan het politieke leven van zijn land wil gaan deelne men. op mist. Vandaag: zon onder 18.46 uur J onder 16.06 uur. I I I ""oer ïo.00 uur. Morgen: zon op 6.22 uur. Maan J op 1.53 uur. - J De ZAVO-conferentie te Bangkok, die aanvankelijk niet door zou gaan in verband met de staatsgreep in Thailand, zal toch normaal plaats vin den. Alleen de plechtige opening heeft men laten vervallen. De afgezette premier, veldmaar schalk. Piboel Songgram, is per schip het land uitgevlucht. Koning Phoemiphon Adoeldet van Thailand heeft gisteren het parlement ontbonden en meegedeeld, dat binnen negentig dagen nieuwe verkiezingen i zullen worden gehouden. b O (Van onze redacteur) Met een nogal grillige variant op Jacques Perk meende de Belgische minister Anseele gisteren te mogen constateren, dat de nieuwe elektrische treinverbinding Amsterdam-Brussel gebo ren was „uit Hollands gloren en een zucht van onze portemonnee". Dit laatste mocht ietwat somber klinken, nochtans was het niet als zodanig bedoeld. De heer Anseele prees met name de voortvarendheid, waarmee de verbinding tot stand was gebracht en hij zei van oordeel te zijn, dat de waterwegenkwestie een wissewasje zou blijken, als ze op dezelfde manier werd behan deld. recteur van de Belgische Spoorwegen, de heer M. de Vos. V er schil Een grillige speling noemde de heer Freyters het, dat de burgemeester van de kleinste stad, die bij de plechtig heden betrokken was. het eerst het woord mocht voeren. Nochtans kweet hij zich met animo van zijn taak. Hij prees Nederland en in het bijzonder zijn eigen gemeente gelukkig met de modernisering en hij maakte een ver gelijking met voorbije jaren (voordat de Diesels hun intrede deden), toen een twee-uursboemeltje de dienst met Antwerpen onderhield. Roosendaal voelt zich nauw verbon den met de spoorwegen, zei hij. Het heeft immers voor een groot deel zijn opkomst daaraan te danken. Met charmant gebaar overhandigde de heer Freyters beide directeuren-generaal een presentje van de stad Roosendaal: een kristallen drijfschaal met het ge meentelijke embleem. En omdat aan de dienstregeling stipt de hand gehouden moest worden, maakte men het verder kort. Nadat de ministers Algera en Anseele het koersbordje hadden aangebracht, rol de een trein vol autoriteiten het sta tion uit, schakelde over van de Ne derlandse op de Belgische netspanning en gaf de passagiers het gevoel, dat bet inderdaad Vlug en Veilig ging. Het was een plechtigheid, die zowel de Nederlanders als de Belgen nog lang zal heugen. Benelux op zijn best. Het begin van een dienstregeling, die Amsterdam veel dichter bij Brussel brengt en het bezoek van Nederlan ders aan België en omgekeerd zal sti muleren. Van zondag a.s. af gaan er rechtstreeks elektrische treinen rijden in beide richtingen, dertien per dag, waarvan er zes Brussel als eindpunt hebben en zeven tot Antwerpen gaan. De feesttrein van gisteren was een voorlopertje van de geel-blauwe trein stellen, die de dients gaan onderhou den en die op beide netspanningen zijn berekend. Twee zulke treinen ont moetten elkaar in Roosendaal en de harmonie Erato had dubbel werk. Eerst werd met een pittige mars de Belgische trein binnengebracht en even later rolde de gepavoiseerde feesttrein uit Amsterdam binnen. Zo kon dan burgemeester Freyters van Roosendaal op het bevlagde perron niet alleen minister Algera begroeten en de directeur-generaal van de Ne derlandse Spoorwegen, de heer F. Q. den Hollander, maar ook de Belgische ministers Anseele en Fayat en dedi- Op het Antwerpse centraal-station opnieuw marsmuziek en vóór het ge bouw een aantal bussen, die Neder landers en Belgen naar het stadhuis brachten, waar burgemeester Lode Craeybeeckx de modernisering wel heel aardig typeerde. Voortaan, zei hij, kunnen de mensen uit Roosendaal de opera vlugger bereiken dan de bewoners van Antwerpens buitenwij kenDe nieuwe dienstregeling zal het nastreven van wederzijdse idealen in niet geringe mate bevorderen". Verbroedering Ir. F. Q. den Hollander onderschreef dit nog eens. „Om elkaar goed te ver staan," zei hij, „is een veelvuldig we derzijds contact nodig. Deze verbin ding kan daartoe bijdragen. Hij her innerde eraan, dat de Nederlandse en Belgische spoorwegen in 1939 al con tact hadden gehad over de kwestie, maar dat toen de technische proble men nog te groot waren. Hij toonde zich erkentelijk tegenover de rege ringen van beide landen voor hun medewerking aan de oplossing, die nu was gevonden. In het zeestation, onder de rook van de schepen, stond de lunch klaar. Daar werd het een feest der verbroe dering. Daar ook gaf minister Algera uitdrukking aan de wens. dat er ook een snelle treindienst op Luxemburg mocht komen en dat de goede samen werking zich ook zou doen gelden in het ressort der overige verbindingen! Hij maakte de benoeming bekend van de heer de Vos tot Grootofficier in de Orde van Oranje Nassau en van hoofdingenieur Bayens der Belgische Spoorwegen tot officier in die orde. Minister Anseele verraste de heer den Hollander me», de mededeling, dat hij tot commandeur in de Kroonorde van België was benoemd. De heer Kos ter, chef dienst materieel van de N.S., werd hoofdofficier in de Kroonorde. En daarmee was aan deze officiële plechtigheid, die toch zo'n prettig on officieel karakter droeg een eind ge komen. Stipt op tijd, maar uiterst tac tisch, rukten de treinen het Neder landse en het Belgische deel der ge nodigden uit elkaar en op de terug reis kon men nog eens vaststellen, dat het als op rubber-rolletjes ging. Zó geruisloos en sonder een schokje. mer klemde nogal, zodat de dieven waarschijnlijk in de veronderstelling hebben geleefd, dat ze op slot was. Onmiddellijk nadat de diefstal was ontdekt, zette het Bergse politieap paraat het onderzoek in. De recher cheurs, die even tevoren op het veld achter de bal hadden gelopen, speur den naar de daders die in geen vel den of wegen te bekennen waren. Bij het onderzoek werd ook gebruik ge maakt van politiehonden. De minister-president van India, Nehroe, heeft een brief geschre ven aan president Eisenhower, waarin hij om een belangrijke le ning vraagt voor de uitvoering van het tweede vijfjarenplan van zijn land, zo meldt een te Calcut ta verschijnend taiad. Volgens het blad heeft de minister van financiën van India de brief naar Washington meegenomen. Het blad noemt geen bedrag voor de gevraag de lening. Onlangs heeft Nehroe ech ter tegenover een Amerikaanse jour nalist verklaard, dat India zeer gaar ne een lening van 500 a 600 miljoen dollar zou ontvangen. Boni van Wladiwostok Groot-Brittannië heeft de Russi sche regering op 10 september een nota doen toekomen, waarin wordt gezegd, dat het besluit van de Russische regering om de baai van Wladiwostok te sluiten voor schepen en vliegtuigen van buitenlandse mogendheden in strijd is met het principe van de vrije zeevaart. In de nota die gisteravond werd ge publiceerd, wordt voorts opgemerkt, dat de Britse regering dit besluit daarom niet bindend acht voor de Britse onderdanen of hun schepen en vliegtuigen. De Britten hopen, dat de Russische regering het besluit zal herzien. Rusland maakte in juli de sluiting van de baai bekend. Er zijn hiertegen reeds protesten ingediend door de V. S. en Japan. De assemblee der Verenigde Na ties heeft gisteren acht vice-voorzit ters gekozen. Ceylon kreeg 74 stem men. Paraguay en de V.S. eveneens 74, Engeland 72. Rusland 71, Frank rijk 71, China 61 en Tunesië 45. Spanje kreeg 41 stemmen, voldoen de voor een benoeming indien er meer dan acht gekozen hadden moe ten worden, wat mogelijk in de toe komst het geval zal zijn. Gisteren vond op het vliegveld Valkenburg de overdracht plaats van 't eerste squadron „Seahawks" voor de Marine Luchtvaartdienst. Op deze foto zien we van rechts naar links naast een van de nieu we machines minister Staf, de Amerikaanse ambassadeur in ons land de heer Ph. Young en de ge- neraal-majoor J. C. Mac-Queen USMC, die de vliegtuigen over droeg. De agendacommissie der Verenigde Naties heeft met elf stemmen voor, geen tegen en vier onthoudingen be sloten het vraagstuk-Cyprus op de agenda van de algemeene vergade ring te plaatsen. Zij besloot voorts met algemene stemmen het Algerijnse vraagstuk op de agenda te plaatsen. Met zeven tegen vier stemmen, bij vier onthou dingen kwam ook het „vraagstuk- Nieuw-Guinea" op de agenda. Minister Staf heeft thans cijfers ge geven over het aantal ziektegevallen onder de militairen, die tijdens een oefening in Duitsland door een A- griepepidemie werden overvallen. In Sennelage, waar ongeveer 4000 man gelegerd waren, kwamen 1321 griep gevallen voor. Daarvan zijn in Britse of Duitse hospitalen 8 man opgeno men. In Hohne bij een sterkte van 725 man, 51 griepgevallen; in Mun- sterlager, waar 300 man gelegerd wa ren, 26 griepgevallen. De minister benadrukt nogmaals 't goedaardig verloop en bevestigt, dat noch van medische zijde, noch door de troep bezwaren zijn gemaakt te gen de verzorging van de patiënten. Het officiële disconto-tarief in West- Duitsland is gisteren verlaagd met een half procent tot vier procent. Deze verlaging werd reeds enige weken verwacht en men heeft kenne lijk met deze maatregel gewacht op de uitslag der verkiezingen. De enorme toestroming van buiten landse valuta heeft in West-Duitsland een overvloedig aanbod van kortlo pend krediet geschapen. De verho ging van het disconto erkent en volgt de ontwikkeling van de geldmarkt. Zij betekent niet, aldus de financiële redacteur van Reuter, dat West-Duits- uand een inflatoire politiek van goed koop geld gaat volgen. Een Kloetings mevrouwtje klopte in de morgen kleedjes uit op het balkonnetje van haar woning. Een stofje kwam terecht in haar neusholte, krie belde en deed een niesbui ont staan. Een erge niesbui, want het kunstgebit van mevrouw schoot uit haar mond en viel beneden in het tuintje, waar juist het hondje van de buren zich speels vertrad. Toen dit gebit vlak bij onze viervoeter terecht kwam, bedacht die zich niet lang, want in de veronder stelling dat hem een lekker kluifje toegeworpen werd, nam hij het kunstgebit tussen zijn eigen sterke tandjes en ging er mee aan de haal. Mevrouw daalde vliegensvlug de trap af, zocht haastig iets in het koektrommeltje, maar toen ze buiten kwam, bleek het hondje niet op haar te hebben gewacht. Na een kleine confe rentie met de eigenares van de viervoeter, ging men tenslotte maar eens op zoek, want de hond was wel thuis gekomen maar zonder het mislukte kluifje". Na een poosje vond men gelukkig mevrouws gebit ergens in een plantsoen in de buurt.

de Stem | 1957 | | pagina 1