OVERBEEKE EN BOUWMEESTER BEZORGDEN G.V.A.Y. VERRASSENDE NEDERLAAG (1-3) iSSlBBfcs R.B.C. en HELMOND leverden spanning, geen kwaliteit. Weer verrassende ontknopingen Douwe Egberts ZILVER-SHAG NOAD had geen geluk DUBBEL PROTEST VAN BW ALARM..., Onprettig spel beloond met nederlaag van Willem II Schamel gelijkspel in Roosendaal MOC bovenaan Amateurs VSY bracht MOC-zege in gevaar Longa miste kans op zege Eredivisie U rookt de lekkerste sigaret van DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 16 SEPTEMBER 1957 Rapid-Ajax 2-1 Sparta-Amsterdam 5-1 BlauwWit-Fortuna 3-3 Enschede-V.V.V. 3-0 P.S.V.-Elinkwijk 1-0 ADO-Feyenoord 6-3 t Gooi had geen moeite met Dosko Onheilspellende schaduw. Gelukkige eenling in KNVB Caritas-pool F. 100 in STEM-toto De goud-gele Virginia Geuriger Zachter U geniet er méér van! Voetbal als in detective-boek Rapid JC heeft ook Ajax zijn wil opgelegd. Overigens werd de zege pas in de allerlaatste minuut veilig ge steld. Na 8 minuten gaf Snoeks aan doel man Cox het nakijken en dat bete kende Amsterdamse voorsprong. Ver woed heeft Rapid moeten vechten om die tamelijk snelle achterstand goed te maken. Het slaagde daarin pas in de 13e minuut van de tweede helft. Janssen was de trotse maker. Tevo ren had van Melis een kanjer tegen de paal geschoten. Ajax was nog lang geen verloren ploeg. Het viel herhaaldelijk aan, maar het resultaat bleef beperkt tot zes corners. Vlak voor het eindsignaal scoorde Hanneman de tweede Lim burgse goal, hetgeen dus de kleine overwinning betekende. De zwarte schapen zijn verpletterd door een subliem spelend Sparta, dat de Amsterdammers geheel overspeel de. Vooral in de eerste helft kwamen de hoofdstedelingen er niet aan te pas. Dat de ruststand slechts 3-0 was, tekende slechts de goedheid van Spar ta, dat alle kansen kennelijk niet wil de nemen. Maar Zaal bracht, voor hij geblesseerd het veld moest verlaten, toch weer twee doelpunten op zijn naam. Eer er een half uur verstreken was werd het al 3-0 door Wim van der Gijp. De tweede helft werd een getrou we kopie van de eerste en toen van Ede en opnieuw Wim van der Gijp er een doelpunt bij fabriceerden was het bekeken. Klaas Smit verkleinde de score tot 5-1. In het Olympisch Stadion hebben een 12.000 toeschouwers bij een 3-2 stand voor Blauw Wit gezien hoe Cor van der Hart zijn clubgenoot Rave- stein naar de kleedkamer verwees. De nauwelijks geblesseerde Dorrmans gaf er ook de brui aan en toen speel de Fortuna verder met 9 man. Dat het toen nog 3-3 werd, was te dan ken aan een blunder van Koekken- bakker, die slecht terugspeelde op zijn doelman en daardoor Appel een kans bood. In de eerste helft hadden de gasten reeds een duidelijke voor sprong gehad door doelpunten van Angenent en Appel Midvoor Koek- kenbakker verkleinde de achterstand om daarna met een geweldige kogel de stand op 2-2 te brengen. Na de hervatting was het van Zant, die de alecht spelende van der Hart pas seerde. Eindelijk heeft het Enschedese pu bliek weer eens kunnen juichen voor een zege der thuisclub. Toch zag het er in de eerste helft tegen VW niet zodanig naar uit, want opnieuw was het te korte spel aanleiding tot fou ten. Maar toen Abe de ruststand op 1-0 bepaalde en na de (hervatting WV teruggedrongen werd kwam En schede beter voor de dag. Met twee doelpunten van Seemann werd de strijd verdiend ten voordele van de Sportclub beslist. Slechts één doelpunt heeft de wed strijd tegen Elinkwijk voor PSV be slist. Dat doelpunt kwam van de oude rot Coen Dillen. Toch was het een strijd, waar men van de eerste tot de laatste minuut geboeid naar kon zien en waarin vooral weer eens naar voren kwam hoe subliem doelman Kraak wel is. Als aanvoerder van de achterhoede dirigeerde hij zijn men sen met zulk een verbluffend elan, dat zelfs een ploeg als PSV de groot ste moeite had er door te komen. ADO heeft opnieuw gewonnen en is door de fraaie zege op Feijenoord nu nog ongeslagen. Toch hebben de Hagenaars even fel moeten aanpak ken, want via Rijvers werd het 0-1. Doch toen Clavan er 1-1 en Rijnvis er 2-1 van maakte was ADO er in eens volkomen in. Fraai werd een serie aanvallen opgezet die klonk als een klok en toen Rijnvis er nog voor rust 3-1 van maakte was ADO iets geruster. Na de hervatting dreig de een debacle voor Feijenoord want met felle aanvallen werd de Rotter damse ploeg onder de voet gelopen. Schuurmans zorgde voor twee doel punten, hetgeen 5-1 betekende. Meer man bracht de stand op 5-2, miste daarna een penalty en toen Cor van der Gijpe er 5-3 van maakte zag het er even slecht uit, maar Rijnvis ken de zijn taak en scoorde de zesde goal voor ADO. Doelman van Osta van RHC heeft zich tegen Helmond voortreffelijk geweerd. Hij hield, behoudens een onfortuinlijke goal, zijn doel kraak helder. Op deze foto demonstreert hij, hoe dat moet... (Van onze sportcorrespondent) De liefhebbers van mooi voetbal zijn zeker niet in de hoogste graad van verrukking gekomen bij GVAVNAC. Daar gaf zowel het spel van GVAV als van NAC geen aanleiding toe. Beide ploe gen strijden met dezelfde wapens: snel, open spel, zonder franje. Bij NAC werd dit in het begin beslist beter uitgevoerd. Veelvul dig werden de snelle vleugelspelers Overbeeke en de 17-jarige Bouwmeester in de combinaties betrokken en van die kant dreig de mede door onvoldoende dekking van de GVAV-defensie dan ook steeds gevaar. Achter de Bredase voorhoede ope reerde Canjels (voor het eerst weer present), die opviel wegens zijn goede spelverdeling, maar zich allesbehalve een schutter van formaat toonde. Al met al ging er van de aanvalslinie van NAC veel meer kracht uit, dan van het schutterskwintet van de Gro ningers. Na tien minuten sloeg NAC voor de eerste maal toe. Canjels zag weer een schot mislukken, maar Bouw- (Van onze sportcorrespondent) NOAD heeft zeker £ccn fortuinlijke wedstrijd gespeeld bij MVV. De 3—1 zege, die men uiteindelijk in Maas tricht bejubelde, was zwaar bevoch ten op een ploeg, die van geen wijken wist en herhaaldelijk de gastheren in de klem kreeg. Het begin was echter voor MW. Walhout toonde zich in de Tilburgse afweer niet erg safe en het was dan ook verdiend, dat de Maastrichtena ren in de 16e minuut de leiding konden nemen. Coenen legde beslag op het leer en schoot onhoudbaar in. Na 22 minuten keken de bezoekers al tegen een 20 achterstand aan, aangezien Rutten een kopbal met de tweede treffer beloond zag. Na de hervatting verscheen NOAD als herboren in het veld. MW werd onstuimig in de hoek gewerkt, maar midden in die periode sloeg de derde Maastrichtse goal als een bom in. Na 18 minuten maakte Rutten onver wacht 30. Het brak NOAD niet. De aanvallen bleven duren en werden talrijker, nadat Meyer in de 25e mi nuut de achtherstand tot 31 had verkleind. Uit geen van al die atta ques kwamen nog resultaten. meester achterhaalde de bal juist voor de doellijn en schoot uit een zeer kleine hoek mooi in (01). Het werd verrassend, toen de stand een kwartier later in evenwicht kwam. Na een hoekschop van de Koe vond Fransen tussen talrijke benen een gaatje (11). Twee minuten bleef deze stand ongewijzigd. Toen bood Buist aan Overbeeke veel te veel ruimte en werd Roffel opnieuw ge passeerd (12). Twintig minuten na de rust ont waakte GVAV plotseling uit zijn apa- tische houding. Van de Hoeven was de man, die de bom deed ontbran den. Toen kwam NAC nog in grote nood. Er werd een hechte afweer voor het Bredase doel opgebouwd. Hecht ten minste voor de voorhoede van GVAV die er niet in slaagde tot Goedhart door te dringen. Te lang duurden de combinaties en te onzuiver waren de schoten, zodat het aantal reeële kansen voor de gastheren uiterst be perkt waren. Drie minuten voor het einde kwam aan alle twijfel een einde. Canjels stuurde een verre pass door de opgedrongen verdediging van GVAV en de sprintende Overbeeke was veel te snel voor Buist; met een scherp schot werd Roffel voor de der de maal geslagen (13). (Van onze sportcorrespondent) In Hilversum heeft DOSKO moeten spelen zonder zijn crack Bennaers en dat verzwakte de voorhoede aan merkelijk. Maar ook in de defensie was het niet groots. Alleen DOSKO- spil Barten heeft met veel elan en ook veel talent getoond, dat de weg naar het doel van DOSKO nu niet (Van onze sportcorrespondent) Toen na afloop van de wedstryd DOS-BVV beide ploegen weer op het veld verschenen was dat voor het publiek aanleiding om aan te nemen, dat er iets bijzonders ging gebeuren. En dat bijzondere was het nemen van een strafschop door Burgerhof omdat van Beurden in de tweede helft onrecht matig gevloerd zou zijn door Ockhuyzen. Maar dat was niet het enige protest, want in de eerste helft werd er een doelpunt van Van Roessel wegens buitenspel geannuleerd. Dus nu maar afwachten of het 2-1 voor DOS blijft of dat het 2-2 wordt of 2-3 voor BW. Voorlopig echter blijft de stand ver diend 2-1 voor DOS. Voor rust was het Johnson, de Surinamer, die de Bos sche ploeg aan 0-1 hielp, maar na de hervatting gooiden de Kanaries er een schepje boven op en kon Lammers tweemaal raak schieten. zo heel eenvoudig te begaan was. Hij heelt er dan ook voor gezorgd dat het ruim 20 minuten duurde alvorens een strak schot van Houtveen de sco re opende. In de 25e minuut was het opnieuw raak toen uit de derde cor ner van 't Gooi de linkshall Baas mee was gekomen en van buiten het stral- schopgebiedi inkogelde. Wel trachtte DOSKO nog voor rust tot een tegen- punt te komen, maar doelman Bals toonde zich in goede vorm. Na de hervatting consolideerde hij deze vorm want toen was het eerste kwar tier duidelijk voor de gasten, die ech ter te slap schoten om succes te hebben. Een plotselinge uitval in de 19e min. was voldoende voor de Ra diostedelingen om via Klinkenberg de score te verhogen tot 30. In leite was de strijd toen beslist en bet was dan ook een verrassing dat 't Gooi dat het toen wel gelooide 5 min. voor tijd door de Zoete de stand nog op 4kon brengen. HET HONGAARSE voetbalteam, met o.a. middenvoor Hidegkuti en doel man Grocsis (in voortrellelijke vorm) heelt zondag te Solia voor 50.000 toeschouwers een moeizaam bevochten 2—1 zege behaald op Bul garije. HET FINSE voetbalelftal heeft zon dag te Helsinki een 42 overwin ning behaald op de Engelse ama- teurploeg. In Pecs won Hongarije B met 20 van Bulgarije B. De B- ploegen van Oostenrijk en Zuid-Sla- vië speelden in Wenen gelijk (22). (Advertentie) Als gehypnotiseerd kijken hier doelman Visser van Amsterdam en de Kubber naar de schaduw onder de bal op de grond. Het is de scha duw van de voet, die zorgde voor de tweede Sparta-goal... De Rotterdammers wonnen met 5-1 (C.H.V.B.-POOL 5C> VA. V -Kapjt) J.C NAC DOS. RVA .-Sparta jS fortuM '54-A DO. g FrticnoorcL-M V V VmO,A ö~Spci Fjwefe |S vjyv-P-S.V. fg fSittkwijk' A}»* ÖSA,CÖV.V,-VS,V. De inzet van de KNVB-toto, die week na week met gulzige sprongen stijgt, alarmeert de organisatoren, die toch al moeite genoeg hebben om de goede jongens te bljjven bij de ge rechtelijke macht. Zij hebben begrepen, dat het totaal van de inzet ditmaal ongeveer 160.000 gulden, bijna 20.000 gulden meer dan vorige week echt niet alleen van 100 procent leden komt. Zij voelen, dat ze met hun tot tot op het uiterste randje van de juri dische mogelijkheden staan. Zó moet men de brief uitleggen, die dc KNVB dit weekeinde aan ver schillende verenigingen stuurde. Daarin werd geëist onmiddellijk met het inschrijven van nieuwe „steunen de" leden te stoppen op straffe van schorsing. De kans, dat de KNVB- toto bij stukjes en beetjes een natio nale pool wordt, zit er dus voorlopig nog niet in. Hoe het zij, de forser wordende prijzen maken sommige mensen toch gelukkig. De grootste boffer was een Eindhovenaar, die er tot dusver als enige in slaagde om alle vijl tien uitslagen juist in te vullen en die tot op dit moment alléén aan spraak kan maken op de eerste prijs, zijnde 44.758 harde guldens... Voor de tweede prijs (f19.182) hebben zich al twintig deelnemers gemeld, onder wie een Waalwijker en een Tilburger. Ook in de Caritas-pool werden alle uitslagen (12) goed geraden. De ge lukkige, de heer H. Ubert uit Den Bosch, krijgt f2700 als eerste prijs. Voor de tweede prijs, die 11800 groot is, hebben zich negen goklustigen ge meld. Zij haalden de 11 punten. De STEM-toto bleek wederom te moeilijk van samenstelling. Geen der zinenders vulde alle uitslagen goed in. De inzet voor de volgende week is daarmee aangegroeid tot het ronde bedrag van honderd gulden. Ook dat wordt dus een niet te versmalen kluif. (Van onze sportcorrespondent) Een strafschop vóór Willem II en uit het veld sturen van Slavenburg, varen de oogst, die het Tilburgse pu blick kon binnenhalen door joelen en fluitconcerten Willem II kreeg overigens een dik verdiende neder laag van Excelsior. Het begon meteen met een Rotter dams overwicht. De Tilburgers waren schijnbaar het veld opgekomen met het idee: We maken het vanmiddag weer wel klaar. Na een kwartier kon v. d. Sluys met een goed doelpunt de bezoekende ploeg echter de leiding geven (01). Vier minuten later werd het 02, toen van Oort met een ver, onver wacht schot doelman Feyt geen schijn van kans gaf. Het werd toen reeds een felle strijd. Koopal kreeg een fluitconcert van de toeschouwers (10.000) toen hij een niet te missen kans door onbesuisd schieten verloren liet gaan. (Van onze sportredacteur) RBC had écht met grote zorg deze ontmoeting afgewacht. Drie spelers op de ziekenlijst: van Ha peren, v. d. Luitgaarden en Adan en daarvoor waren geen gelijk waardige vervangers te vinden. Roks een der beste uit de voorhoede had zich na een bles sure „verlet" wel weer gemeld, maar men heeft terecht ge vreesd, dat hij op halve kracht zou spelen. Daar ook het reser ve-team voor een groot deel in de lappenmand zat, moest be roep worden gedaan op Knobel en Christ Bindels. Laatstgenoemde, die ternauwernood weer aan de training begon, schoot, zoals te voorzien was, erg tekort. Knobel blies echter nog een uitsteken de partij en vormde met v. d. Ven (Roosendaal) en van de Water een dragelijke halflinie. Van immens be lang was, dat Cools geweldig op dreef kwam. Met de linkshalf der tegenpar tij, Overzier, was hij de beste van de tweeëntwintig. Geen geheel Vlotte het dus in halflinie en defen sie doelman van Osta inbegrepen vrij goed, de voorhoede vormde geen geheel. Nog minder, toen Kees Vermunt een kwartier voor rust uit moest vallen wegens een spieraan- docning. Zijn remplacant, Bindels, kon hem uiteraard slechts zwak ver vangen. Helmond stond stevig en resoluut te verdedigen. Dat ging te gemakke lijker. omdat zij in haar achterhoede en midd ilinie stuk voor stuk bomen van kerels had staan, waarvoor slechts Piet Bruyninckx gering ontzag bleek te hebben. Niettemin kreeg ook hij de schuttel bij uitnemendheid in de Roosendaalse gelederen slechts een sporadische schietkans. Daar in de eerste helft het midden veld praktisch voortduicnd in han den van de bezoekers bleef, waren de aanvallen aan die kant. dank zij soms goed samenspel, het veelvul- digst. Maar als het op schieten aan kwam schoten de voorwaartsen te kort. De paar keren, dat schoten werden ingezonden, was van Osta op zijn post. Juichen In de 25e minuut van de eerste helft konden de 4500 aanhangers van RBC, deze middag langs de lijnen te vin den, juic' -n. He was een schitteren de goal. die Bruyninckx scoorde, na ingooi van Vermunt en zuiver aange ven met een tikje, door Roks. De enorme kogel, buiten bereik van de imposante Helmondse keeper v. d. Reek ingezonden, ontlokte terecht en- i thousiaste bijval (10). Even verrassend als de thuisclub aan haar voorsprong was gekomen, maakten de gasten gelijk. Twee mi nuten was de tweede helft oud, toen linksbuiten van Leeuwen (een jaar of wat geleden lid van RBC) van ver warring in de RBC-achterhoede ge bruik maakte om in te schieten. De bal ketste van de onderkant lat in het doel, dat wil zeggen, het leer beland de achter de voeten van de op de doellijn staande van Osta, van waaraf de bal in het Roosendaalse net rolde (1—1). Was het tegenpunt verdiend, het was óók op gelukkige wijze ver worven. Enthousiaster De thuisclub is van dat ogenblik af enthousiaster en óók wat sterker gar - spelen, zodat het Helmondse doel onder hevige druk kwam te staan. Schietkansen werden evenwel sporadisch verworven, ook al omdat de bezoekers steeds feller en stevi ger gingen opereren. Niettemin had RBC de wedstrijd in de 35e minuut nog kunnen winen. als Bindels de, als op een presenteerblaadje van Bruyninckx ontvangen bal, rustig had behandeld. Op slechts enkele meters van het doel, dat de keeper had ver laten, schoot hij naast! De resterende tijd is de thuisclub overwegend in de meerderheid geble ven en Helmond deed slechts schuch tere pogingen om van Osta te bela gen. Een schot van formaat is even wel niet meer gelost en zo werd het een puntenverdeling, waarmede ten slotte ook Helmond zich gelukkig zal hebben geprezen. Kwalitatief bleef de ontmoeting ver beneden de maat, maar de spanning heeft veel ver goed- DE K.N.V.B. is uitgenodigd twee grensrechters aan te wijzen voor de voetbalontmoeting Engeland-Frank. rijk, welke woensdag 27 november in Londen wordt gespeeld. De Rus sische scheidsrechter Nikolai La- tyev zal als arbiter fungeren. De Tilburgers dachten dat Excel sior in de tweede helft het tempo niet meer konden opbrengen. Doch in de derde minuut kwam nummer drie Een fout van Mattijs gaf Corpelijn de kans (0—3). Het werd 13, nadat eerst Zaro hard inschoot. De bal werd door doel man den Hartog weggeslagen voor de voeten van Koopal, die toesloeg. Wel werd de bal gestopt, maar dat was achter de lijn. In de 14e minuut werd het 23. Het publiek reageerde heftig toen Jan Brooijmans in duel tegen stopper de Hartog ten val kwam. Brooijmans „versierde" het en kreeg een straf schop toegewezen, die Zero hoog in schoot. Toen begon het pas goed. Onop houdelijk waren er overtredingen en toen tien minuten voor tijd linksbin nen Slavenburg, nadat hij eerder een waarschuwing had ontvangen, natrapte, verwees men hem naar de kleedkamér. MOC heeft de leiding in de standen- lijst van de eerste klas C der ama teurs. Het wist zich tot daar op te werken door de 21 zege op VSV. Vlissingen, dar de competitie begon, haalde een gelijkspel tegen Brabantia uit het vuur. RoermondBoxtel werd 23, hetgeen betekende, dat MOC ge zelschap kreeg van de Boxtelse voet ballers. De stand luidt nu: MOC Boxtel Spechten Alliance Vlissingen Brabantia VSV '34 Roermond Heer Emma Kimbria Maurits C. Vertelman. 2 2 0 0 4 4—1 2 2 0 0 4 7—4 1 1 0 0 2 4—1 1 1 0 0 2 4—2 10 10 11—1 10 10 13—5 10 0 10 1—2 1 0 0 1 0 2—3 1 0 0 1 0 2—4 1 0 0 1 0 0—2 10 0 10 1—4 0 0 0 0 0 0—0 (Van onze sportcorrespondent) M.O.C. heeft gistermiddag op het gemeentelijk sportpark „Rozenoord" zijn tweede competitiewedstrijd in 'n zege weten om te zetten. Ofschoon de Bergenaren het overgrote deel van de wedstrijd tegen VSV in de meer derheid zijn geweest, kwam hun voor sprong van 20 nog danig tn het ge drang, toen vier minuten voor het ein. de de midvoor van Valkenswaard, van Gorp, het leer achter doelman Stan de Rijk wist te werken. Dit gaf de gasten even vleugels. Er kwam zware druk op het doel van de Rijk, die echter niet toeliet, dat Valkenswaard de gelijkmaker produ ceerde. Het waren de meest opwin dende momenten van de wedstrijd. Voor die tijd kregen de toeschou wers met vlagen goed en minder goed voetbal te zien. Het samenspel van de gasten was beter verzorgd. Dat zij niet meer tot doelpunten konden ko men dan dat ene, was voor het over grote deel te danken aan het kee perswerk van de Rijk. Uit een snelle rush van van Gaans ontstond voor M.O.C. het eerste doel punt. Vier minuten voor de thee moest de defensie der gasten weer zwichten, toen van Gaans een voorzet lanceerde, die doelman Geenen niet voldoende kon onderscheppen. Het leer kwam op de schoen van Verpa len terecht, die meteen het vonnis voltrok (2—0). Het harde zwoegen van de gasten werd vier minuten voor het eind beloond met de genoemde tegen-goal. (Van onze sportcorrespondent) Longa heeft in de strijd tegen EBOH verzuimd in de eerste helft de overwinning veilig te stellen. De Tilburgenaren kregen toen verschil lende goede kansen, maar de schoten van Struycken en Hesselberth waren te slecht gericht om doelman Broere ernstig te verontrusten. Wel kwamen do gasten net voor de rust heel dicht bij een doelpunt toen Broere een voorzet miste en Jansen inkopte, doch Hegemans kon op de 3 doellijn de bal nog wegwerken. Het lichte overwicht, dat Longi voor de rust had, verdween nadien als sneeuw voor de zon en toen kwam EBOH aan bod. De Vos en Broeders stelden Horsten met felle schoten en- I kele malen op de proef, maar de Til-(1 burgse doelman liet zich niet verras- j sen. Wél de Dordtse defensie, want j een plotselinge doorbraak van De j Waal leverde Longa een voorsprong I op. Precies op maat tikt» De W«»l I de bal naar Hesselberth die beheerst j inschoot (01). Maar twee minuten later was het gelijk. De Vos zlgsag- de snel door de Tilburgse defensii en het was De Jong die de aanval op de juiste wijze afwerkte (11). Daan bij is het gebleven, ondank» alle lc waardig# pogingen die beide aanval linies nog ondernamen. Het begint er weer stevig op te lijken, dat de gang van zaken in het Neder- landse voetbal wordt bepaald door eer. I bijzonder scherpzinnig detectiveschrij-1 ver, die gevoel heeft voor zo veel mogelijk spannende ontknopin-1 gen. I Gisteren was onder meer de uitslag bij ADOFeijenoord zo: I ontknoping. De ADO-ers handhaafden hun ongeslagen record tf I gen een sterrenploeg, waarvan men algemeen verwachtte, dat ht I de debutanten eindelijk eens eredivisie-voetbal zou leren. He- I resultaat was een 63 nederlaag Nog een beetje hoger het land in zorgde NAC voor een spreken- f de climax door de veelbelovend gestarte Groningers van GVAV I met 1—3 tamelijk duidelijk het eerste volle verlies thuis te bren- I gen. Sparta, de tweede koploper, bracht de zondag door met het J zwart maken van de hemel voor Amsterdam, dat met 51 de zwaarste nederlaag van de dag kreeg te slikken. DOS won van EVV. Overtuigend was het niet (21) en bovendien tekenden de Bosschenaren twee protesten aan (wegens het niet toekennen I van een goal en idem dito van een penalty). Maar goed, voorlopi? I juicht Utrecht toch. Temeer, omdat de andere Utrechtenaren (Elinkwijk) ondanks Kraak met 10 bij PSV werden verslage" I De meest gevoelige nederlaag leed NOAD, niet vanwege de ei," fers (3—1), maar vanwege het feit, dat niets de Tilburgse for»' tie lukte en dat tegenstander MVV hooguit een fortuinlijke ze? I behaalde. De 21 nederlaag van Ajax bij Rapid was ook niet e'! overtuigend, maar het zijn de cijfers die beslissen.Altijd alleeB maar de cijfers. Sparta ADO Rapid JC MVV DOS GVAV Ajax SC Ensehed- PSV 4 4 0 0 8 15— 4 NAC 4 4 0 0 8 14— 6 Feijenoord 4 3 1 0 7 10— 4 Amsterdam 4 3 0 1 6 10—7 BW 4 2 2 0 6 7— 5 VW 4 2 1 1 5 7— 7 NOAD 4 2 0 2 4 9— 4 Elinkwijk Fortuna '54 4 2 0 2 4 8— 8 4 2 0 2 4 89 Blauw Wit 4 2 0 2 4 7-, 4 112 3 12-3 4 1 1 2 3 5-' 4 0 2 2 2 6- 4 1 0 3 2 2- 4 1 0 3 2 5- 4 1 0 3 2 4-1 4 0 1 3 UlO 4 0 13 1 5-1» V 0 -««II O t °P 6.19

de Stem | 1957 | | pagina 6