KONRAD ADENAUER AAN HET ROER OPNIEUW üdtkrtt- Volgens voorlopige uitslagen (en Ollenhauer) ENORME BOSBRAND BIJ NICE Twee Belgische dames bij botsing te Zundert gedood STEM-toto Terreur van Sovjets opnieuw veroordeeld HATTA VERZOEND MET SOEKARNO Bergse jochies (12 en 13 jaar) met vrachtauto aan de zwier DAGBLAD DE STEM Eindelijk droog Verkiezingen hadden een uiterst rustig verloop DAGBLAD VOOR ZEELAND J Minder buiig 5 5 p°?r?en e.n m*dden van het land J Stemmen per post Britse zeeman trok een mes Twee Russen uit Turkije gewezen Uitslagen top-voetbal Hongarije-resolutie aanvaard Roemenië wil een Balkanconferentie Solidariteits verklaring Eerst pleegden ze inbraak je Veldslag tussen inlanders Mgr. Bekkers over nieuwe T.H. Katholiek studentencorps noodzakelijk Ministeriële belofte aan de gemeente 97e JAARGANG No. 22556 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad'. J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 16 SEPTEMBER 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie J 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2238 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35)^ Ten noordwesten van Nice woedt over een breedte van 25 km een enor me bosbrand. Zondag hebben een honderdtal vrouwen en kinderen voor alle zekerheid boerderijen en huizen verlaten. Tot nu toe zijn er geen persoonlijke ongelukken gebeurd en ook zijn er nog geen gebouwen verloren ge gaan. Uit acht Franse steden wor den versterkingen naar Nice ge bracht. Sommige blussers zijn al 48 uur achtereen aan het werk. Acht honderd hectaren zijn platgebrand in de buurt van Nice en in het gehele departement Alpes Maritimes al 2.000 ha. Zondagmiddag deelde de prefect van dit departement mede, dat men de toestand in de hand had. Hij ver moedt dat de branden het gevolg zijn van onvoorzichtigheid met vuur. Bij bosbranden die op Corsica woe den, zijn tot nu toe acht mensen om het leven gekomen. Het weer wordt beter De depressie, die zo langzamer hand ieders humeur had aange tast, is al voor een deel opgevuld en dit proces vindt nog doorgang. Dit wil zeggen dat vandaag het weer een verdere verbetering zal ondergaan. In het noorden en midden van het land kunnen nog toil, in het zuiden zullen waar schijnlijk géén buien meer val len. De wind neemt verder in kracht af, maar blijft westelijk zodat een stijging van de tempe ratuur nog niet te verwachten valt. VÓÓR 1965 gaan we naar de maan met een echte raket. Enkele jaren later landen we op Mars of Venus. Dit heeft een Russische deskundige op het gebied van raketten verklaard. DE FINSE MARK is zondag gedeva lueerd. De koers is nu 320 mark voor één Amerikaanse dollar. Tot nu toe was de koers 230 op één. GAMBOA en Lucero, twee voormalige Peronistische ministers in Argentinië zijn gearresteerd. Zij zouden de brandstichting in negen kerken en in het aartsbisschoppelijk paleis te Bu enos Aires in juni 1955, hebben toe gelaten. PROF MR; p.j. OUD, voorzitter van de V.V.D. is zaterdag in de Rivièra- hal te Rotterdam gehuldigd, in ver band met zijn veertigjarig jubileum als Kamerlid. IN EEN meubelfabriek te Assendelft heeft zaterdag een felle uitslaande brand gewoed. De bovenverdieping van de fabriek brandde geheel uit. NIET 79.000 maar 240.000 mensen zijn gedood bij de Amerikaanse atoomaan- val op Hirosjima in augustus 1945. Dit heeft het bestuur van die stad verklaard naar aanleiding van een recent onderzoek. DE REGERING kan geen goedkope kredieten geven aan tuinders, die door de nachtvorst van het laatste voorjaar zijn getroffen. Wel stemt zij ermee in. dat het borgstellings fonds voor de landbouw aanvragen van de tuinders zo soepel mogelijk behandelt. KONING SAOED zal op verzoek van de artsen iedere week twee dagen rust nemen. Verder is zijn gezond heidstoestand bevredigend". ONDER de Groningse studenten is thans ook de a-griep uitgebroken. Tien Procent van de „groenen" is door de z>ekte aangetast. JJ®® FEISAL van Irak gaat zich _Jr"en™rt verloven met prinses Fa- prfns dochter van een Egyptische Hoewel even voor liet afsluiten van dit blad nog maar een beperkt aantal stemmen geteld waren, zag het er toch al naar uit, dat de Christendemocraten als overwinnaars uit de Westduitse verkiezingsslag te voorschijn zouden tre den. De leiders van de socialistische partij gaven zondag avond om 11 uur reeds te kennen, dat zij niet meer op een overwinning rekenden. „Het is nog te vroeg om een definitieve uitspraak te doen", zei Ollenhauer, „maar men mag aannemen, dat de Christendemocraten hun leidende positie in de volksvertegenwoordiging zullen behou den." De socialist Fritz Heine liet zich in dezelfde geest uit. Hij had zelfs al een verklaring voor de overwinning van Adenauer. De volgende feiten, meende hij, hadden in het voordeel van de Bondskanselier gewerkt: 1. Kroestjevs redevoeringen in Oost-Duitsland; 2. De te Berlijn door de westerse mogendheden uitgegeven ver klaring; 3. Het besluit van het Amerikaanse congres, om in de oorlog in beslag genomen Duitse bezittingen terug te geven. Voor de eerste 4.000.000 getelde stemmen (middernacht) waren de onofficiële uitslagen als volgt: Christendemocraten 1.750.000, Sociaalde mocraten 1.370.000, Vrije Democraten 295.000, Vluchtelingenpartij 163.000 en Duitse Partij 16200Ó stemmen. Deze partijen verwierven, in de gegeven volgorde, resp. 46.4, 36.4, 7.8, 4.4 en 4.3 procent der uitgebrachte stemmen. J Verwachting van het K.N.M.I. f *ot vanavond, opgemaakt zondag- 4 t JVOÏ*d te 23.15 uur: Veranderlijke i i oewolking met in hoofdzaak in het buien. Overwegend matige 4 yeste"jke wind. Ongeveer dezelf- i ev emPeraturen als gisteren. J t Vandaag: zon onder 18.53 uur, i nna?" °P 22.30 uur. Morgen: zon 4 i P b.17 uur, maan onder 14.41 uur. i De verkiezingen in West-Duitsland zijn overigens kalm verlopen. Inci denten van belang hebben zich niet voorgedaan. Wel hebben de inwoners van een dorpje bij Karlsruhe gewei gerd hun stem uit te brengen. Niet omdat ze iets hebben tegen Adenauer of zijn rivalen, maar omdat de rege ring besloten heeft, vlak bij het dorp een atoomreactor te bouwen. Ruim 35 miljoen Duitsers moesten hun stem uitbrengen. De strijd ging vrijwel uitsluitend tussen de twee grote partijen. Van de kleine partijen konden alleen de Vrije Democraten, de Vluchtelingenpartij en de Duitse Partij met de hoop op wat zetels de verkiezingsstrijd ingaan. Het is in West-Duitsland namelijk zo, dat men 5 procent van de stemmen moet heb ben om in de Bondsdag te mogen meespreken. Ollenhauer sprak zon dagavond als zijn mening uit, dat van de kleine partijen alleen de Vrije De- moC2~aten (liberalen) nog in het par lement vertegenwoordigd zouden blij ven. Een deel van de volksvertegen woordiging wordt gekozen volgens het stelsel der evenredige vertegenwoor diging, de rest volgs het districten stelsel. Bondskanselier Adenauer en zijn voornaamste ministers waren al vroeg in de avond zeker van hun herverkiezing. Griep De griep heeft bij de verkiezingen ook een rol gespeeld. In verschil- 1 -ndc districten lieten stemgerechtig den weten dat zij met hoge koorts te bed lagen en niet stemmen konden. Sommigen werden met auto's ge bracht. Van de stemgerechtigde soldaten van de Westduitse weermacht heeft ongeveer negentig procent van zijn stemrecht gebruik gemaakt, eenzelf de percentage als voor het kiezers korps in zijn geheel is opgegeven. Ook de Saarlanders vormden een De 23-jarige Engelse zeeman K. F. uit Enfield, heeft in Rotterdam een politie-agent en twee burgers met een mes gestoken. Hij werd op het hoofd bureau van politie in bewaring ge steld. De zeeman was uit een dancing ge zet, omdat hij het publiek lastig viel. Uit balorigheid moesten toen twee ruitjes van het gebouw het ontgelden. Ook probeerde hij zwaaiend met een mes weer naar binnen te komen. Toen een radio wagen met politieman nen verscheen nam de Engelsman de benen. Een politieman achtervolgde hem en haalde hem in. De zeeman draaide zich om en toen de agent van zijn wapenstok gebruik maakte, stak hij hem met het mes in de linker on derarm, waardoor een diepe wond ontstond. Zijn collega loste hierop drie waarschuwingsschoten en de En gelsman liet zich op de grond vallen. Hij kon toen overmeesterd worden, maar de twee employés van de dan cing. die daarbij hielpen, werden ook nog licht gewond. nieuwe groep aan de stembus voor de Bondsdag. De weergoden waren deze verkie zingen niet zo gunstig gezind als die van vier jaar geleden, toen het over al zomers weer was. Van de nieuwe mogelijkheid tot het stemmen per post is ruim gebruiik gemaakt, maar doordat velen de hiervoor geldende voorschriften niet nauwkeurig waren nagekomen moes ten hun stemmen als ongeldig worden aangemerkt. Kanselier Adenauer verscheen na de kerkdienst, te elf uur precies, met zijn zoons Paul en Georg in een stembureau te Rhoendorf. Hij werd door een batterij van wel vijftig foto grafen onder ,,bliksem-vuur" geno men, toen hij zijn biljet in de bus de poneerde. Toen een verslaggever aan Ade nauer de vraag stelde wat hij ging stemmen, antwoordde de kanselier zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken: ..Dat zeg ik niet". Toen hij zijn plicht volbracht had, kreeg Adenauer van de bazin van het hotel, waarin het stembureau was ondergebracht, een boeket gele rozen met zwart-rood-gouden lint aangebo den. Onder de eerste kiezers in Rhöndorf, die hun biljet in de stembus depo neerden, bevond zich Bondskanse lier Adenauer. Hij zal niet veel tijd nodig gehad hebben om politieke aarzelingen te overwinnen Solidariteit In de Westfaalse plaats Plettenberg houdt men de gemoedelijke traditie in ere, om na de verkiezingen zowel verslagenen als overwinnaars te fui ven. Vooraanstaande kiezers kregen bij het uitbrengen van hun stem een borrel aangeboden, waarvoor zij een bijdrage in de feestkas stortten. In het vuur van de campagne heb ben de plakkers hier en daar de bil jetten van de tegenstanders ,,wegge- plakt" of beschadigd. Een staaltje van tegenovergestelde strekking viel te vermelden uit Thaleischweiler, waar in de laatste plaknacht socialis tische propagandisten aan Christen democratische partijmannen, die stijf, sel te kort kwamen, broederlijk hun materiaal ter beschikking stelden. Kapitein A. Marlaguine, de Russi sche marine-attaché in Turkije, en zijn collega. Litsjin, zijn door de Turkse regering van spionage be schuldigd. Men heeft beide mannen verzocht het land binnen 48 uur te verlaten. Leden van de Turkse veiligheids- dien.;! zouden beide mannen vrijdag avond hebben verrast in een casino, toen een jonge Turk. wiens naam niet bekend is gemaakt, hun geheime mi litaire stukken overhandigde. Een ernstig auto-ongeluk, dat zich zaterdagmiddag om drie uur op de Bredaseweg te Zundert voordeed, heeft het leven gekost aan de 60-jari- ge mevrouw M. uit Knokke, België en dat van haar 36-jarige ongehuwde dochter, mejuffrouw Paula M. Een andere dochter, de 23-jarige Pia, werd bij het ongeval zeer zwaar gewond, terwijl een vierde inzittende van de door Pia bestuurde personenauto, na melijk mejuffrouw Lucienne F. uit Gent, ook ernstige verwondingen op liep. Haar toestand is echter niet le vensgevaarlijk. Het ongeluk gebeurde bij de voor malige tramwissel aan de Bredase weg te Zundert. Een Belgische per sonenauto, komende uit de richting Antwerpen, kwam op het linker weg gedeelte terecht, doordat de bestuur ster van de auto, tengevolge van de gladheid van de weg, de macht over het stuur verloor. De Belgische auto kwam daardoor frontaal in botsing met een uit de richting Breda ko mende Nederlandse personenauto, waarin zes mensen zaten. De gevol gen waren verschrikkelijk. De 60-jari- ge mevrouw M. werd op slag gedood, terwijl haar 36-jarige dochter Paula M. in de nacht van zaterdag op zon dag in het St. Ignatiusziekenhuis te Breda overleed. In de Nederlandse tegenligger, wel ke bestuurd werd door de heer van H. uit Rotterdam zaten de Cana dese zendeling A.B. uit Manitoba en zijn echtgenote, drie kinderen en een kinderjuffrouw. Ze waren 's morgens met de Maasdam" in Rotterdam aangekomen en met de Nederlandse taxi op weg naar Brussel. Van hen liep alleen de echtgenote van de zen deling lichte verwondingen op, terwijl ook de chauffeur enigszins gewond werd. Ze konden na enige tijd hun reis vervolgen. De uitslagen, gisteren behaald 2 door de ploegen van de eredivisie I 2 luiden als volgt: 2 GVAV - NAC 1—3 I DOS - BW (o.p.v. BW) 2—1 Sparta - Amsterdam 5—1 Blauw Wit - Fortuna '54 33 ADO - Feijenoord 63 MVV - NOAD 3—1 2 Spel. Enschede - VVV 30 2 PSV - Elinkwijk 1—0 2 Rapid JC - Ajax 21 2 Voor verslagen en actie-foto's 2 mogen wij u verwijzen naar de sportpagina's. Onze voorspelling met betrekking tot het aantal inzendingen deze week werd wel bewaarheid; een enorm groot aantal inzendingen be reikte in de loop van de week en vooral vrijdag j.l. onze kantoren. Hoe het mogelijk is begrijpt men haast met, maar toch kwam ook nu weer uit dit zo grote aantal inzendingen niet één goede uitslag te voorschijn. Wel waren er bij, die de juiste uitslag dicht benaderden en bijzonder sneu was het voor de inzender, die alles goed had ingevuld behalve de wedstrijd Willem II—Excelsior. Had hij daar een 2 geplaatst dan was de zaak voor elkaar geweest. Hij zal zich ook wel afgevraagd hebben: „Waarom moest ik daar nu een 1 neerplanten?" Trouwens die wedstrijd Willem IIExcelsior heeft velen dwars gezeten. Niet getreurd, we gaan weer verder en de pot wordt weer groter. Zondag a.s. zullen ongetwijfeld weer vele briefkaarten gesorteerd moeten worden om te zien of de pot van 100.- dan zal verdwijnen. Wat U er voor moet doen? Dit kunt U lezen in onze krant van dinsdag 17 septem ber a.s. Vult dus weer welgemoed Uw toto-formulier in en zorgt dat het tijdig in ons bezit is. Veel succes Onderstaand nog even de juiste uitslagen: GVAVNAC 2, DOSBW l, MVV—NOAD 1, Rapid—Ajax 1, PSV—Elinkwijk 1. RBC—Helmond 3 Willem IIExcelsior 2, 't GooiDosko 1, EBOHLonga 3, Sparta Amsterdam 1. Met zestig tegen tien stemmen, bij tien onthoudingen, heeft de Alge mene Vergadering van de Verenig de Naties de resolutie over Honga rije aangenomen, waarin de Sovjet- Unie veroordeeld wordt wegens het neerslaan van de opstand in Boeda pest, in november van het vorige jaar. De voorzitter van de assemblee, prins Wan, kreeg opdracht van de vergadering voor een speciale mis sie naar Moskou en Boedapest, om alsnog te trachten de regeringen van Rusland en Hongarije tot betere ge dachten te brengen. De Roemeense premier, Stoica, heeft aan de Griekse premier Kara- manlis, in een persoonlijke brief voor gesteld nog dit jaar in Boekarest een Balkanconferentie te beleggen, waar aan de regeringshoofden van Albanië, Bulgarije, Griekenland, Roemenië, Turkije en Zuid-Slavië zouden deelne men. Hoofddoel van de conferentie zou de sluiting van een niet-aanvals- verdrag zijn. Politieke kringen in Athene zien in het Roemeense initiatief een onder deel van Moskou' s vredesoffensief. Met het oog op de opening van de V.N.-zitting. Men acht het niet waar schijnlijk dat de Griekse regering er op in zal gaan. President Soekarno en ex-vice-presi- dent Mohammad Hatta hebben za terdagavond in Djakarta een gemeen schappelijke verklaring verstrekt, waarin zij uitdrukking gaven aan hun plicht tot samenwerking. Deze twee grootste leiders van In donesië verklaarden „de absolute ver plichting te hebben te allen tijde deel te nemen aan de inspanning tot op bouw en verdediging van de grondsla gen van de onafhankelijkheidsprocla matie, tezamen met het gehele Indo nesische volk". De verklaring kwam af na een uiter mate bewogen zaterdag. Vrijdagavond namelijk gelastte de militaire com mandant van Djakarta, luitenant-ko lonel Dachjar, de sluiting van de twee Indonesische persbureaus ,,Pia" en ,,Antara", terwijl hij een verschij ningsverbod oplegde aan negen dag bladen in Djakarta. Ook een klein nationaal persbureau moest zijn werk staken. Bovendien werd zaterdag nog een verbod ingesteld voor de buiten landse correspondenten om nieuws te verzenden. (Van onze verslaggever) Twee opgeschoten jochies, 12 en 13 jaar oud, hebben gister middag Bergen op Zoom op stel ten gezet. Het tweetal pikte in een gemeenteopslagplaats een zware vrachtauto, waarmee zij een „plezierritje" in de naburi ge straten maakten. De twee maakten zich bovendien schul dig aan diefstal van ongeveer vijftig gulden. Het wat drie uur toen de twee kna pen over het grote hek van de ge meenteopslagplaats nabij de Water molen klommen. Zij sloegen een ruit je kapot en verschaften zich op deze wijze toegang tot het kantoortje van de opzichter, dat helemaal overhoop werd gehaald. Alle bureaus keken ze na en en passant staken ze het aan- wezige geld in hun zak. Het volgende doel was het pakhuis, dat aan het kantoortje grenst. Hier forceerden de jochies met een ijzerzaag het slot van de garage, waar zij de zware vracht auto zagen staan. Vervolgens werd, zo goed en zo kwaad als het ging, de au to op de binnenplaats gereden, waar de twee de weg versperd zagen door het grote hek. Geen nood: ook hier deed de ijzerzaag goede diensten. Toen het slot kapot sprong werd de auto naar buiten gereden en begon de woeste rit door de naburige stra ten. Zigzag ging het over de Wit- toucksingel, waar de twee knapen bijna enkele wandelaars onderstebo ven reden. Rakelings ging het langs de schutting van een werkplaats. Door het stuur om te gooien voor kwam de „chauffeur" van de vracht auto een botsing. Maar toen stoof de zware auto recht op de woning van het echtpaar Baayens af, dat in de achterkamer zat en de auto op zijn huis zag afkomen. Vader en moeder Baaijens gooiden van schrik een tafel met een bloemenvaas om, maar weer werd op het nippertje een botsing voorkomen. Vader Baayens bedacht zich niet lang, maar pakte de fiets en ging de twee joyridei-s, die met hun neus net boven het stuur uitkwamen, achterna. In de Koepeldwarsstraat achtte het tweetal de tijd gekomen, om het hazenpad te kiezen, ditmaal zonder auto. De heer Baayens, die zijn prooi zag ontsnappen, deed er een schepje bovenop en op de Zuid-West singel slaagde hij erin, met behulp van een voetganger, de twee jochies in dc kraag te grijpen. Enkele ogen blikken daarna zaten ze op het poli tiebureau. Zondag werden al deze maatregelen weer opgeheven. Onder de menigte, die zaterdag avond de ondertekening van de ge meenschappelijke verklaring bijwoon de, waren er velen, die enthousiast riepen: „Leve Soekarno en Hatta" doch anderen gaven op minder uit bundige wijze aan hun blijdschap uiting. Men hoorde hen fluisteren: „God zij dank", toen Soekarno en Hatta zich tot samenwerking bereid hadden verklaard. Nadat Soekarno de tekst van de ver klaring had voorgelezen wendde hij zich tot de oud-vice-president, en on der een donderend applaus schudden beiden elkaar glimlachend de hand. Basoeto's en Zoeloes zijn te Or lando, een negerdorp nabij Johannes burg, met elkaar slaags geraakt. Tot nu toe heeft de strijd aan 30 Afri kanen het leven gekost, terwijl er zestig werden gewond. Tegen de resolutie stemden alleen de landen van het communistische kamp. De landen die zich van stem ming onthielden waren: Afghanistan, Ceylon, Egypte, Finland, India, Indo nesië, Nepal, Saoedie-Arabië, Syrië en Yemen. Onmiddellijk na de stemming deed de Rus Sobolev een heftige uitval te gen de Westelijke mogendheden. Hij beschuldigde hen ervan, Hongarije als „rookgordijn" te gebruiken om hun „agressieve bedoelingen" in het Mid den-Oosten en elders te verbergen en de „fascistische putsch" in Hongarije voor te stellen als een nationale op stand. „Het is noodzakelijk, dat ieder in eigen milieu en volgens eigen levens beschouwing zijn gedachten gaat vor men. Daarom ben ik voor een eigen katholiek studentencorps aan de Technische Hogeschool te Eindho ven." Dit zei mgr. W. M. Bekkers, bisschop-coadjutor van 's-Hertogen- bosch, tijdens de kaderdagen van het diocesane Katholiek Vrouwengilde in Uden. Tot een initiatief voor een katholiek corps is het tot dusver nog niet ge komen. Mgr. Bekkers wees er tij dens de bijeenkomst te Uden op. dat er geen moderator voor het studen tencorps te Eindhoven is benoemd. Wel werd aan de zeereerwaarde heer ir. J. Bouwmans de geestelijke ver zorging van de studenten opgedragen. Let is de bedoeling, dat hij later stu dentenpastoor wordt, zoals Utrecht er reeds een kent. Mgr. Bekkers herinnerde er aan, dat zeventig procent van de Eindho- vense studenten katholiek zijn. Van de professoren is echter het meren deel andersdenkend. „Wij hebben nog altijd een duidelijke achterstand", zei hij. De minister van Binnenlandse Za ken, Bezitsvorming en Publiekrechte lijke Bedrijfsorganisatie heeft, naar aanleiding van het alarmerende tele gram over de financiële situatie, dat hij van het bestuur van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten heeft ontvangen, een onderhoud ge had met een delegatie uit dat be stuur. De minister deelde mede, dat de regering concrete maatregelen voor bereidt om verbetering in de situatie te brengen. Zo spoedig mogelijk zul len hieromtrent mededelingen worden gedaan. Stelt U zich voor: Een lijn van 's-Hertogenbosch via Tilburg naar Hilvarenbeek. In het gebied ten westen hiervan tot aan de Noordzee is het Dagblad De Stem de meest gelezen krant. Elke dag voor zien wij in dit uitgebreide gebied tienduizenden van nieuws over het grote wereldgebeuren, uit het gewest en bovendien van alle plaatselijke gebeurtenissen. Doe als deze tienduizenden; abonneert U! U krijgt de krant dan twee weken NAAM: (in drukletters) STRAAT GEMEENTE Abonn.prijs: p. week 0.54; p. kwartaal 7.-; per post 7.70 (Incasso wordt berekend). i i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 i 4 4 4 4 4 4

de Stem | 1957 | | pagina 1