Dal Stemming is, ondanks a-griep uitstekend Tunesische overval op een grensdorp WEGVERKEER IN MILJOENEN KONING SAOED HAD BUIKPIJN Charlie ging naar de bioscoop tfl '-tfa Zijn Generaal Hasselman over Sennelager: Prof. Bellon overleden Duizenden gevallen van griep in zuid-Limburg Baden-Baden in rep en roer, want: I" ;i_i: Kapitein L. volgens artsen niet helemaal in orde RECHTER IN NASHVILLE GRIJPT IN HULDE VOOR HOESSEIN j SVj Z0" ondcr 18-58 uur, ?aan onder 11.47 uur. Merkwaardige praktijken van Nederlander in Oostenrijk Ontstemming op congres van Arka Toch akkoord in het Franse kabinet Sovjet-nota aan Turkije 10 ITEIT II IV 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 97e JAARGANG Na 22555 DAGBLAD VOOR ZEELAND VERWONDERD.., Algerijnen vermoord of ontvoerd I\EVROTOI\IC Rassenscheiding Nog steeds buien t In Antwerpen: Diaman tstaking breidt zich uit Prinses Beatrix blesseerde haar enkel :oon werd bestolen Boedapest verbiedt uitvoering van Vaticaans decreet Plan Algerië Britse oefening in West-Duitsland afgelast Sovjet-geoloog vraagt asiel in W est-Duitsland Dodelijke val over bananeschil weten [ïgaarse enstra. euze. (leding reuze 'fel met )RAAN 011 2532 1-2-1-3 lier duidelijk .ruit men het nken van toe- jst zij het kind ,t zoekt tegen troost. (1). ouderwets) e geruime tijd nmin te ont- t hoe lang of zeker van een iet metzeker- dig maakt is s men vettige wij niet weten gelijk. (3). en door slaap) ietgeen,,kort, •staat. (1). irutaliteit op- verkeersbord s beweegreden (3). blijkt, betrek- e glas, rechts nooit geheel itekenis heeft .arvan hier in passing is. (1). ?e sfeer tonen m en gezellig weergegeven, physiek wel- Daarom is pe en bewoonde rk kan echter euwbouw zijn, en plomp, dus m wilskracht, adsig is, zeker f soortgelijke •veren, of be- f 29.582,- f 6.034,- f 23.548,- in de pot uitge- ingen, wordt de ide puzzel, jor misdrukken cheid aanvaard enveloppe bi] prijsvraag-ser- antwoorde wijze uist zijn en aar d daarvan defi- f en in hoeverre volgende puzzel Ier geen enkele s leggen zich bi ing resp. bepa- correspondentie en voldoen zijz n goede aan de oorwaarden in. strijd Kijk-U- vrijdag. Inztn- n bezit zijn van en door de PTT 'innaars krijgen rden in de vol- rtentie bekend gemaakt Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur; J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) Generaal B. Hasselman, chef van de generale staf en kapitein-arts C. van Belle, internist bij het militaire hospi taal te Utrecht, hebben gisteren voor een aantal journalisten een uiteenzet ting gegeven van de situatie in het kamp Sennelager in Duitsland, waar een groot aantal Nederlandse militairen met a- griep liggen. Ook de houding van kapi tein L., die alarmerende rapporten over de toestand heeft uitgebracht en gisteren is overgebracht naar de Ursula-kliniek in Wassenaar, kwam in deze persconfe rentie ter sprake. Generaal Hasselman gaf te kennen, dat de stemming onder de soldaten in Sennelager uitstekend was, dat de verzorging van de zieken geen reden tot kritiek gaf en dat de houding van kapitein L., blijkens uitlatingen van diens bataljonscommandant, inder- GENERAAL HASSELMAN alarm misplaatst daad het vermoeden wettigde van geestelijke abnormaliteit. de kapitein met een zoet lijntje voor observatie naar het militair hospi taal in Utrecht te zenden. Hij was erin geslaagd, het hospitaal uit te lopen en had toen zijn klachtenrap port opgesteld. Volgens generaal Hasselman moet men het oordeel van de psychiater afwachten. ,,Als de kapitein toereken baar blijkt," zei hij, ,,zal hij aller eerst zijn klachten in leesbare, con structieve zin moeten formuleren. De indruk van de artsen is, dat deze man niet helemaal in orde is." De generaal zei nog, dat het 432ste ba taljon Limburgse Jagers, uit Oir- schot, dat vandaag naar Sennelager zou afreizen, niet vertrekken zal, om dat er teveel zieken zijn. Het vol gende bataljon vertrekt eerst over 14 dagen. Men kan dan ook voor een betere accommodatie zorgen in bet ziekenverblijf. Kapitein-arts van Belle, die zich in Sennelager van de toestand op de hoogte heeft gesteld, ontkende met klem dat zich gevallen van hersen vliesontsteking of longontsteking zou den hebben voorgedaan. Hij merkte terloops op, dat de griep voorname lijk optreedt bij mensen beneden de dertig jaar. Bij mannen boven de 30 heeft zich maar één geval voorge daan. In Sennelager hebben zich op een sterkte van 4000 militairen tot heden 1200 gevallen van a-griep voorge daan. Men hoeft niet te vrezen, zei hij. dat de militairen de bevolking zullen besmetten, want iemand die de ziekte achter de rug heeft, is geen virusdrager meer. In verband met de a-griep zijn aan j de geneeskundige staf nog drie art sen en 60 man extra verplegend per- „Ik was verwonderd", zei de ge- soncel ^gevoegd. jjet aantai zieken was op 12 sep- ncraal, „toen ik in Sennelager van i de ongerustheid in Nederland hoorde. Het verzoek van minister Staf, om een persconferentie te houden, kwam als een verrassing voor me. Onder de militairen in Sennelager heb ik geen enkele spannmg, ongerustheid of ner vositeit geconstateerd." Sennelager is een oud oefenterrein, aldus de gene raal, waar ook militairen uit andere landen oefenen. De soldaten zijn ge legerd in tenten. „Het weer was de laatste dagen slecht, maar wij moe ten ervoor zorgen, dat onze jongens een harde en realistische opleiding krijgen, willen we gespaard blijven voor een debacle als in 1940." De Nederlandse soldaat, vond generaal Hasselman, is geen papsoldaat. Hij is wel tegen ruw weer opgewassen... Over de a-griep, zei hij, dat die zich uitte in koorts, hoofdpijn, dui zeligheid en vaak pijn in de lenden. Ook komt een droge hoest voor. De soldaten die ziek zijn, worden drie da gen opgenomen. Hierna zijn ze koortsvrij en blijven ze nog twee da gen in bed, om daarna bij lichte dienst nog een dag of vijf in ob servatie te blijven. De patiënten liggen niet in tenten, maar in een aparte ziekenverblijf- plaats, een oud, vast gebouw, dat nogal verwaarloosd is. Er zijn krib ben en de zieken liggen er op stro zakken, met slaapzakken en dekens. tember 306. Een dag later werden er 174 ontslagen, maar kwamen er weer 22 bij, waardoor het getal 154 werd. Volgens de divisie-arts Nauhuis was men thans over de top heen. De ziekte, aldus de generaal, heeft een zeer goedaardig karakter. .Querulant' Wat het geval van kapitein L. be treft: volgens generaal Hasselman had zijn bataljonscommandant hem een ziekelijke querulant" genoemd. Hij was vroeger al eens in behande ling geweest. Op 1 augustus deelde hij mee, dat hij zich weer niet even wichtig voelde. Hij werd toen over geplaatst met ingang van 2 oktober. De kapitein zou zich als het ware op alles geworpen hebben wat ziek was en daarmee eenieder ver veeld" hebben. Men had hem al eer der het commando willen ontnemen, of hem in arrest willen stellen, maai de dokter had gezegd, dat het een ge val van psychische gestoordheid scheen. Het geval werd met dokter Nauhuis besproken en men besloot IET EEN SLOTLUNCH in hotel „De •vittebrug" te Den Haag is gisteren net parlementair industriebezoek be sloten. OVERSTROMINGEN in de voor steden van Ankara hebben volgens de jongste officiële berichten 158 doden geeist. MOSKOU heeft aan Japan voorge steld, een handels- en scheepvaartver- drag op grote schaal te sluiten, in- plaats van een eenvoudige handels- en betalingsovereenkomst. DRIE TSJECHISCHE vliegtuigen zou den bij Gmuend het Oostenrijkse luchtruim hebben geschonden. BOEREN in het district Karlsruhe hebben gedreigd, zondag a.s. niet te zullen deelnemen aan de algemene verkiezingen in Duitsland, uit protest tegen de bouw van een atoomreactor in die streek. OP DE CONFERENTIE van ministers uit de Navo-landen, in november a.s. zal gesproken worden over een pro gramma, dat de opleiding beoogt van begaafde technische studenten in de Navo-landen. PRINS BERNHARD heeft gisteren te Londen het diploma in ontvangst mo gen nemen van erelid van het Britse Koninklijke Genootschap voor Lucht vaart. VANAVOND om half vijf begint in ^.,sïilc. ,'„aan de Nieuwe Kromme Utrecht een reünie van oud- pnit?"„aiVde. utrechtse studentenver- 8 "Veritas'Dit ter gelegenheid teitsgebo°uwninS Va" een nieuw socië" (Advertentie) \WVVvH'Vvv\/ NEEM ze Huwkal merend NIET VERDOVEND.... MAAR GENEZEND! Ken achttienjarig meisje en een twee dagen oud kind zijn om het leven gekomen en enkele kinderen gewond bij een overval van een ge wapende bende uit Tunesië op een Mohammedaans dorp bij de Alge rijnse grenspost Sidi el Khemissi. De overval zou woensdagnacht geschied zijn. De Tunesiërs ontvoerden vijfenzes- lig mannen, zestig vrouWen en vijf ennegentig kinderen en stalen vier honderd schapen en geiten. De berichten zijn afkomstig van ooggetuigen en een der ontvoerden, die later wist te ontsnappen. De overval op het gehucht werd uitgevoerd tijdens een aanval van opstandelingen op Sidi el Khemissi en twee andere Franse posten in het grensgebied. De Tunesische regering heeft ont kend, dat van Tunesisch gebied uit een aanval is gedaan op Franse pos ten in Algerië. Wel wordt gezegd, dat groepen Algerijnen, merendeels be staande uit vrouwen en kinderen, De federale rechter in Nashville William Miller, heeft een gerechtelijk bevel uitgegeven, krachtens hetwelk verzet tegen vreedzame integratie van de stedelijke scholen verboden is. Een jonge Hongaar is als eerste blanke toegelaten op de Allen-univer- siteit te Columbia in Zuid-Carolina, die voor negerstudenten bestemd is. De betrokkene, de 24-jarige André Toth, heeft een door de universiteit aangeboden beurs voor kunststudie aanvaard. In Hongarije kon hij van wege zijn politieke overtuiging geen toegang tot de universiteit krijgen. 2 J Weersverwachting van het K.N.- 5 MI tot zaterdagavond, opgemaakt vrijdagavond te 23.15 uur i J Buien afgewisseld door enkele on- i ITT Wej"ig verandering ?n kr7nPMatuUr'.]V'atiS:e. en dan i j wtad westelijke de™ ls'Vs ZOn °P 6-14 uur, zon on- maan n!/Url maan °P 21.40 uur, i J ™aan onder 12.50 uur. j ondef lligTur011 616 maan donderdag naar Tunesië zijn ge vlucht, achtervolgd door Franse strijdkrachten. Vier mensen hadden ernstige verwondingen opgelopen als gevolg van het ontploffen- van Fran se landmijnen. Naar het te Wenen verschijnende dagblad „Neues Oesterrich" be richtte, hebben zich moeilijkheden voorgedaan bij de oprichting x een miniatuurstad aan het Woer- thermeer in Oo^nrijk, die daar wordt gebouwd naar het voorbeeld van het Haagse ,,Madurodam". Bij deze stichting is een Nederlander betrokken, een zekere Lorijn. Deze Lorijn, die zich ten onrechte ,,dr." noemde, is met medeneming van een aanzienlijk geldsbedrag van het tegoed van de Oostenrijkse mi niatuurstad, naar Nederland ver trokken. Neues Oesterrich" schreef, dat de winst op het Nederlandse „Ma durodam" in een tijdvak van 3 ja ren 14 miljoen schilling had bedra gen (ongeveer f 2,1 miljoen), waar van tot dusver echter slechts 5 mil joen schilling zouden zijn uitbetaald voor hulp aan zieke Nederlandse studenten. ,,Dit leidde tot een me ningsverschil tussen de adviseur van Madurodam, dr. Lorijn en het bestuur van Madurodam. Tengevol ge hiervan is dr. Lorijn zelfstandig de onderneming (in Oostenrijk) be gonnen", aldus ^et blad. Het bestuur van Madurodam heeft meegedeeld, dat Lorijn niet alleen nooit adviseur van Madurodam is geweest,doch nimmer iets te maken heeft gehad met de stichting. Zevenhonderd diamantzagers heb ben gisteren besloten, zich maandag bij de achthonderd diamantbewer kers te voegen, die reeds tien dagen in staking zijn en loonsverhoging eisen. Hierdoor is de diamantindus trie van Antwerpen bijna tot stil stand gekomen. Bemiddelingspogingen tussen vak bondsvertegenwoordigers en werk gevers worden voortgezet, nadat de regering heeft beloofd een fonds voor sociale steun voor de 14.000 diamant arbeiders in Antwerpen te zullen stichten. De stakers eisen o.a. een onmiddel lijke loonsverhoging van 6%. Charles Chaplin heeft in gezelschap van zijn vrouw Oona en zijn zoon Michael, donderdagavond in het Leicester Square theater te Lon den de première bijgewoond van zijn nieuwste film A king in New York", waarin hij zelf de hoofdrol speelt. Ook zijn elfjarige zoon treedt in deze film op. Vrijdagavond is op 65-jarige leeftijd overleden prof. dr. K. L. Bellon, in leven hoogleraar in de godsdienstge schiedenis en godsdienstwijsbegeerte aan de r.-k. Universiteit te Nijmegen. Op 25 januari 1923 werd hij benoemd tot prof. aan deze universiteit. Bij zijn zilveren ambtsjubileum werd hij ge huldigd door de hoogste Nederlandse en Belgische kerkelijke autoriteiten. Prof. K. L. Bellon werd geboren in Oppuurs, in het hartje van Vlaande ren. Te Nijmegen fungeerde hij als gees telijk adviseur van St. Adelbert en was hij geestelijk moderator van de Gelderlander Pers. De begrafenis zal dinsdag a.s. te Nijmegen geschieden. De griep-epidemie in zuid-Limburg, vooral in de mijnstreek, breidt zich nog steeds uit. Op 4 september waren er in het Limburgse mijnbedrijf 7019 zieken, welk getal in het begin van deze week gestegen was 9600. Van medische zijde is er in die streek op gewezen, dat ofschoon de griep een zeer goedaardig karak ter héei't het toch absoluut nood zakelijk is de voorgeschreven bed- rust in acht te nemen. Merkwaardig blijft, dat de ziekte tot dusver weinig vat heeft gekregen op de boerenbevolking en op mensen, die niet in grote werkplaatsen of bedrij ven werken, waar elkaar veel men sen ontmoeten. Een huisarts in Heer len had op één dag 97 huisbezoeken af te werken en moest des nachts bo vendien nog elf maal uit bed. In een Kerkraadse school is 57 pro cent der leerlingen ziek, maar die school is een uitschieter". Men achtte daar geen medische motieven aanwezig om de scholen te sluiten, dit in tegenstelling tot Bunde (bij Maastricht), waar op advies van de inspecteur van het l.o. de poorten gesloten werden: 79 van de 160 leerlingen waren ziek en bovendien Het zogenaamde „Centraal Overleg", dat verschillende verkeersorganisaties omvat, heeft becijferd, dat het motor- wegverkeer in de periode van 1954 tot 1970 een bedrag van 8.153 miljoen gulden zal opbrengen. Het forste deel van dit bedrag zou van de invoer rechten op benzine komen (f 5.040 miljoen). De totale som der uitgaven voor 'het wegverkeer worden in de zelfde periode geschat op 5.917 miljoen gulden. De inkomsten zullen dus de uitgaven met ruim 2,25 miljard gulden overtreffen, een bedrag, dat groot ge noeg is om het gehele Deltaplan te bekostigen. Met de miljoenen-inkomsten, meent „Centraal Overleg", zou men in 1970 over een wegennet kunnen beschik ken, dat „enigszins" aan de verkeers- eisen van die dagen zal beantwoor den. (Het automobielpark wordt dan geschat op 885.100, dit is 1 auto per 14 inwoners, terwijl er voorts 1.625.000 bromfietsen en 200.000 scooters en motorrijwielen zouden rondrijden). Tot de voorzieningen behoren on der meer het verbouwen van bestaan de rijkswegen tof wegen met vier ver- kcersstroken ofwel aanleg van nieuwe vervangende wegen, een en ander met een gezamenlijke lengte van ongeveer 90 km, 200 km weg in het kader van het Deltaplan, bruggen bij IJmuiden (sluizen), Schellingwoude, Gorinchem, Rhenen, Katerveer, Haagse Schouw, Grevenbicht, over Maas en Waal in een nieuwe noord-zuid-verbinding, in Luitenant-kolonel Ahmad Hoes sein, wiens revolutionaire raad in Midden-Sumatra het heft in han den heeft, ziet men hieromhangen met een bloemenkrans, op weg naar het conferentiegebouw in Djakarta, nadat hij bij zijn aankomst door le den van de Sumatraanse kolonie uitbundig was begroet. Hoesseins persoonlijke veiligheid werd, bij ge legenheid van de nationale confe rentie, door Soekarno c.s. gegaran deerd. Prinses Beatrix heeft donderdag middag bij het rijden in de manége, haar enkel bezeerd door een val. Zij zal de eerste dagen rust in acht moe ten nemen. In verband hiermee zal de prinses ervan moeten afzien bij de opening van de Staten-Generaal aan wezig te zijn. Zo enigszins mogelijk hoopt zij wel aan de gebruikelijke rij toer 's middags deel te nemen. Enkele tientallen politieman nen in de Duitse stad Baden- Baden werden voor dag en dauw uit hun bed getrommeld, omdat koning Saoed buikpijn had. Blijkbaar was het nogal een hevige aanval, want Saoed wilde onmiddellijk naar de staatskli- niek Landesbad, waar hij ook een dag eerder al onderzocht was. Acht minuten nadat Saoed zijn ka merdienaar had gealarmeerd, stonden de politieagenten, huiverig en onge schoren, voor het hotel. Vijfentwintig gnmmend-zwarte Cadillacs reden voor en enkele minuten later was het konvooi op weg naar het ziekenhuis, waar de artsen inmiddels al op de hoogte waren gesteld. Vier uur lang hadden de genees heren nodig voor hun onderzoek. Een huidarts en een oogarts kwamen nog van buiten de stad opdraven om het college te versterken. En intussen bezaten de politieagen ten hun ziel in lijdzaamheid. Ze gin gen eens zitten, ze gingen weer staan en hun gezichtsuitdrukking zei meer dan duizend woorden hadden kunnen zeggen. Overigens is Saoed een beminnelijk man. Hij snauwt niemand af en hij is gul met fooien. Alleen staat hij erop, dat men hem op zijn wenken bedient. De artsen hebben dit in elk geval prompt gedaan. Een van hen verklaar, de: „De koning is ziek, en we zullen kosten noch moeite sparen om te vin den wat hem scheelt". Wat overigens geen opzienbarende mededeling was. Verrassend was wel de uitlating van professor Wilhelm Faelindrich, die aan het hoofd staat van de groep medici, die Saoed moet onderzoeken. „We zullen te gelegener tijd een bul letin uitgeven", verklaarde hij. „Een ding is zeker, de koning liecft een nieuwe bril nodig". Saoed heeft in Baden-Baden een arbeidscrisis veroorzaakt. Hij wil na melijk niet door vrouwen bediend worden cn het hotel Hahnhof, dat hij helemaal afhuurde, heeft al zijn dien stertjes moeten ontslaan. Een der zoons van de koning, die in zijn gezelschap is, heeft een uiterst onprettige ervaring gehad. Hij is na melijk bestolen en niemand heeft enig idee, hoe de dief het heeft klaarge speeld, het zwaarbewaakte hotel bin nen te dringen. In elk geval nam de duistere grappenmaker zes dubbele parelsnoeren mee, ter waarde van 5000 dollar, reischeques voor een bedrag van 19000 dollar, enkele persoonlijke papieren en een groot pistool. rijksweg 16, over het Ketelmeer (N.O.-Polder), het Hollandsch Diep (Tiengemeten), de IJssel (ten noor den van Arnhem), de Vecht (in rijks weg 1), de Maas (bij Kessel), voltooi ing van de Velsertunnel, bouw van Coen. en IJ-tunnels, benevens nieuwe Maastunnels te Rotterdam en het (let terlijk) uit de weg ruimen van 40 spoorwegovergangen. Op de eerste dag van het Arka- congres te Maastricht werd door vrij wel alle afgevaardigden op scherpe wijze uiting gegeven aan grote on tevredenheid over wat men noemde de onhoudbare salarispositie der la gere en middelbare ambtenaren en het georganiseerd overleg, hetwelk in feite, zo werd gezegd, slechts een schijnoverleg is. Hierover hebben de afgevaardigden ruim twee en een half uur het woord gevoerd. Er werd zelfs in eerste in stantie voorgesteld om in samenwer king met zusterorganisaties een de monstratieve protestbijeenkomst te houden in Den Haag en om uit het georganiseerd overleg te treden. In dit verband werd kritiek uitge oefend op de houding van de Arka ten aanzien van de onlangs in Den Haag gehouden protestbetoging. Men bepleitte een zo groot mogelijke sa menwerking met alle organisaties. (Voor de openingsrede van voor zitter Boot zie elders in dit blad). De Hongaarse regering heeft be paald, dat het recente decreet van het Vaticaan, dat Hongaarse geestelijken verbiedt lid van het parlement te zijn, niet gepubliceerd of nagekomen mag worden. „De drie katholieke geestelijken die parlementslid zijn, behouden hun ze tel. Het Hongaarse episcopaat heeft dit aanvaard", zo heeft vrijdag het hoofd van het Hongaarse bureau voor kwesties van kerk en staat, Janos Horvath, tegenover Reuter verklaard. De verklaring van Horvath geeft alle reden tot scepsis, wanneer men weet. hoe gereserveerd tot nu toe de houding is geweest van het Hongaarse episcopaat tegenover besluiten van de regering Kadar, moesten ook enkele leerkrachten het bed houden. Twintig Maastrichtse fabrieken telden 994 ziektegevallen, grotendeels als gevolg van de Aziatische griep. In het algemeen is daar de epidemie reeds aan het afnemen. In de buurt van Sittard komen ge vallen met zware longontsteking voor. In het ziekenhuis zijn meerdere pa tiënten opgenomen. Zelfs zijn er hier enkele sterfgevallen. Ook Lichtenvoorde (Gld.) wordt momenteel geteisterd door de A- griep. Op de scholen is 30 a 40 pro cent van de leerlingen afwezig. Bij een grote firma zijn van de onge veer 200 personeelsleden er 70 bedle gerig. Het Franse kabinet heeft vrijdag, na de gehele dag te hebben vergaderd, overeenstemming bereikt over het hervormingsprogram voor Algerië. De minister van Defensie, André Morice, handhaafde echter zijn voorbehoud ten aanzien van de voorgestelde maat regelen. (Morice verzet zich met an dere rechtse vertegenwoordigers tegen de instelling van een centrale fede rale raad in Algiers, als coördinerend orgaan voor de 6 voorgestelde* streek- besturen in Algerië). In een boodschap aan de Turkse premier heeft premier Boelganin van de Sovjet-Unie zijn „grote bezorgd heid" uitgesproken over de berichten die melding maken van Turkse troe penconcentraties aan de Syrische grens. De commandant van de zesde Brit se tankdivisie, luitenant-generaal Pyman, heeft besloten de herfst- manoeuvres van zijn divisie in West- falen af te breken, omdat de zware voertuigen bij dit regenweer te veel schade aan de bodem toebrengen. Er is drie dagen geoefend. Volgens het plan had de oefening tot 22 septem ber moeten duren. Een 43-jarige Russische geoloog heeft vrijdag te Mannheim asiel ge vraagd. Hij was met een groep toe risten uit de Sovjet-Unie in West- Duitsland gekomen. De 58-jarige mevrouw J. Emons- Homburg is vlak bij haar woning in de Florastraat te Rotterdam uitge gleden over een bananeschil en met haar hoofd tegen een muur gevallen. Thuis gekomen klaagde zij over zwa re hoofdpijn. Zij voelde zich onwel en ging naar bed. Ongeveer twee uur later overleed zij, vermoedelijk tengevolge van een hersenbloeding.

de Stem | 1957 | | pagina 1