SOVJETS GECONFRONTEERD MET HARDE FEITEN ur&kpty Oude garde in de vuurlinie School in Nashville door bom vernield in Eenheidsgesprek Djakarta begonnen Het nieuwe programma der K.R.O.: katholiek, rationeel, onderhoudend Verslag over Hongarije in Ver. Naties Directeur van bank bekent i nde fraude Jongen van vijftien jaar ter dood veroordeeld Geknecht volk wil slechts een vrije maatschappij Geen reden tot gewapend ingrijpen zegt Dulles DAGBLAD VOOR ZEELAND Kwestie Syrië NATIONALE GEVANGENIS In Steenbergen Beroepsofficier voortN luchtig Gerechtelijke actie tegen Faubus Geen handdruk voor Hatta Nu en dan regen Meer gevallen van A-griep Pittige sausjes bij goed menu Parlementariërs -T.';,.elven Jaarbeurs en Hoogovens Cassatieberoep van Zwarte Ruiter verworpen Wegens moord in Philadelphia Keuring van de complete bromfiets Koning Saoed in Duitsland 97e JAARGANG No. 22552 Uitgive N. V. Uitgever» Mij. Neerlandi». Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, jjeigeratr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad- n^jjistratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: j, M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Hechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p, kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, K/nfintfht en Vaderland WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.85 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2238 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) De Amerikaanse afgevaardigde bij de Ver. Naties, Henry Cabot Lodge, heeft gisteren, namens meer dan dertig andere landen, in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties een resolutie ingediend, waarin de Sovjet-Unie veroordeeld wordt wegens het neerslaan van de Hongaarse opstand in november van het vorige jaar. De resolutie vraagt de assemblée: 1) de voorzitter van de vergadering, prins Wan, te mach tigen tot het nemen van maatregelen om de vroegere aanbeve lingen van de Algemene Vergadering uitgevoerd te krijgen. 2) het verslag goed te keuren, dat de V.N.-commissie over de situatie in Hongarije heeft uitgebracht. De rapporteur van de commissie, Keith Shann (Australië), diende het verslag in. De commissie meent, zei hij, dat het verslag, ook al kan voor een rechtstreeks militair in-het pp bepaaI(Ie puntPrl wellicht nog aangevuld worden, de toets der Minister Dulles van de V.S. heeft gisteren gezegd, dat de situatie rond Syrië weliswaar gevaarlijk is, maar dat er totnutoe geen reden is grypen. Daarvoor zouden (conform de Eisenhowerleer) eerst drie voor waarden vervuld moeten zjjn. Die voorwaarden zijn: XDe president zou moeten vast stellen, dat een bepaald land in het Midden-Oosten onder over heersing van het internationale communisme was gekomen. 2 Het bewuste land zou een aan- valsdaad jegens een andere staat moeten hebben gepleegd. Het aangevallen land zou de Verenigde Staten om hulp moe ten hebben gevraagd. Hij voegde hieraan toe: ,.Ik acht het niet waarschijnlijk, dat deze drie ontwikkelingen zich onder de huidige omstandigheden zullen voer- doen." De communistische pers en ook radio-Moskou kritiseren in steeds heftiger bewoordingen de „oorlogs zuchtige politiek" van Amerika. Ook Gromyko, de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken liet zich in deze geest uit. Engeland toont zich bezorgd over de voortvarendheid, waarmee de V.S. tewerk gaan, o.m. door de wa penleveranties aan Jordanië. De meeste Arabische landen, zo meent men in Londen, zullen er niets van begrijpen. Aan de Israëlisch-Syrische grens heeft zich gisteren een gewapend incident voorgedaan, waarbij een Syriër zou zijn gedood. toekomstige onderzoekingen zal kunnen doorstaan. Volgens Shann is er geen twijfel mogelijk over de werkelijke verlan gens van het Hongaarse volk. Het wenst geen terugkeer naar het verle den, naar de dagen van grote land heren. Het wil een vrije maatschap pij, met vrije politieke partijen, een vrije pers .en een regering, die steunt op de wil van het volk. Het Hon gaarse volk wil in vrede en harmonie met alle landen van de wereld, niet in de laatste plaats met de Sovjet- Unie, leven. Zodra Shann was gaan zitten, stond de Hongaarse afgevaardigde. Peter Mod, op. Hij verklaarde, dat de com missie het handvest van de Ver. Naties had geschonden door zich in de binnenlandse aangelegenheden van Hongarije te mengen en dat zij zich niet aan de opdracht van de al gemene vergadering had gehouden. Ook de Sovjet-afgevaardigde, Arka- di Sobolev, protesteerde tegen het de bat over deze „uitdagende kwestie". Hij sprak van een poging van .heer sende kringen in bepaalde landen in de -eerste plaats de Ver. Staten" om zich in de binnenlandse aange legenheden van Hongarije te mengen en de Ver. Naties te gebruiken voor „propaganda" tegen de Sovjet-Unie. Prins Wan verklaarde echter, dat de vergadering de Hongaarse kwestie bespreken kan, waarop de Tsjech Jo sef Ullrich van verdere protesten af zag. Hierop diende Cabot Lodge zyn re solutie in. Hij verklaarde, dat men niet mag wanhopen en vastberaden moet blijven. Ook al staat er een aanzienlijke fysieke macht achter het kwaad, die macht wordt gehanteerd door mensen die tot andere gedach ten gebracht kunnen worden. Zolang zij niet van gedachten veranderen, ook in hun eigen belang, zullen zij omringd blijven door verbitterende volken, die zich, zodra hun kans ge komen is, op hen zullen werpen. De Hongaarse premier, Janos Ka- dar. zou politieke hervormingen ver worpen hebben „omdat het rad der geschiedenis niet teruggedraaid kan worden", aldus Lodge, maar men PRINS ALEXANDER van België is dinsdag in Boston aan de aorta ge opereerd. De operatie, die goed ge slaagd is, heeft vijf uur geduurd. TWINTIG ARBEIDERS zijn gisteren zwaar gewond door een ontploffing in de machinekamer van de Britse kruiser „Blake", die in een droogdok te Glasgow ligt. MARTI VAN HOESSEL, een jongetje van drie jaar in Haarlem, raakte spelenderwijs in het water van de Garenskokerkade en verdronk. EEN MAN van zeventig jaar, die te Berg en Terbhjt, bij Maastricht, be zig was met het plukken van peren, viel van de ladder toen een boomtak brak. Hij overleed in het ziekenhuis. IN CASTELGANDOLFO heeft de H Vader dinsdag de 186 Jezuïeten ont vangen, die deelnemen aan de zesde buitengewone algemen» vergadering van de Sociëteit van Jesus. OPNIEUW is het Noorse vrachtschip ,,Mars" nu op weg van Haifa naar Rangoon door de Egyptische auto riteiten te Port Said aangehouden. DUITSLAND overweegt de aflossing van ongeveer 400 miljoen Mark aan buitenlandse schulden. Voor 1 januari a.s. zou er echter nog geen definitief besluit te verwachten zijn. RINSKE TIETSIA Freudenborg-Fer- werda, de oudste inwoonster van Am sterdam, is in de nacht van maandag op dinsdag overleden. Zij was 105 jaar. HET BERICHT, als zou mgr. Groesz, uc waarnemend primaat van de vJv'iHongarije, gearresteerd zijn, blijkt niet op waarheid te berusten. DRIEDUIZEND gulden nam een dief in n «en aan de Montfoortlaan 'nakD™ Haas- Het geld was voor een valt mi, die nu in het water kan betwijfelen of Kadar en zijn Rus sische meesters weten in welke rich ting dat rad draait. Zij zullen zeker niet eeuwig het rad der geschiedenis kunnen dwingen in een richting die teveel dood, vrees en lijden voor mil joenen mensen betekent. Stop voor stap De Ierse minister van buitenlandse zaken, Frank Aiken, kwam met een voorstel om alle vreemde troepen uit landen aan weerszijden van de grens tussen oost en west in Europa gelei delijk naar achteren te verplaatsen. Elke kilometer die de Russen achter uit gaan, zou door de Amerikanen aan hun kant van een bepaalde lengtegraad beantwoord moeten wor den. Men zou kunnen beginnen met een terugtrekken over een afstand van een paar honderd kilometer. In tweede fase zouden Hongarije en an dere landen die de Russen bezet heb ben, op vreedzame wijze bevrijd kun nen worden. De Verenigde Naties zouden voor controle en inspectie kunnen zorgen. In een rapport van Unie van Onvrije Volkeren, onder leiding van de vroegere Amerikaanse ondermi nister van Buitenlandse Zaken Berle, de vroegere Amerikaanse ambassa deur in Italië mevrouw Clare Boothe Luce en de protestantse theoloog dr. Reinhold Niebuhr noemt men Hon garije een „nationale gevangenis" sedert de opstand in oktober. Het verslag was gebaseerd op ge controleerde ooggetuige-verslagen, vertrouwelijke berichten uit het land zelf en een analyse van de officiële Hongaarse, pers. Volgens het rapport zijn er minstens 100.000 Russische sol daten in Hongarije gelegerd, alsmede 20.000 man geheime politie, technici en adviseurs. Het regime van Kadar zou zeker 2000 personen hebben la ten terechtstellen, 20.000 hebben ge vangen gezet. 15.000 naar arbeids kampen hebben gestuurd cn 12.000 personen, vooral jongeren, hebben ge deporteerd naar Rusland. De veertigjarige J. W. B„ sinds en kele maanden directeur te Steenber gen van het bijkantoor van de Rotter, damse Bank heeft maandag tegen over de recherche te Rotterdam ver klaard, enkele tienduizenden guldens te hebben verduisterd. Hij manipu leerde met geld in de periode van 1 "4 tot 1957 als directeur van het bijkantoor te Haaren. Na zijn vertrek uit Haaren had men nog niets van de fraude bemerkt. Sinds enkele maanden was J. W. B. directeur van het bijkantoor van de Rotterdamse Bank te Steenbergen. Een zeer kapitaalkrachtige cliënt van de bank heeft hij met zijn fraude ge dupeerd. In Haaren is nooit aangifte van verduistering of fraude gedaan. Maandag ging de Steenbergse di recteur naar Rotterdam. Daar stelde hij zijn hoofddirectie van zijn fraude in kennis. Na een lang gesprek met zijn superieuren vervoegde hij zich met een van de functionarissen van de Bank bij de recherche van het hoofdbureau van politie in Rotterdam. Vandaar werd hij gisteren ter con frontatie naar Haaren gebracht. In de stromende regen kwamen dinsdagmorgen de Nederlandse elftalspelers voor de laatste maal op Houtrust bijeenvoor de wedstrijd tegen Luxemburg, die rooensdagmiddag in het Feijenoordstadion wordt ge speeld. Op de foto het trio Faas Wilkes. -Abe Lenstra en Kees Rijvers. Naar de Legervoorlichtingsdienst meedeelt is de beroepskapitein van de Kon. Landmacht L., die maandag voor onderzoek in het centraal militair hos pitaal te Utrecht werd opgenomen, hieruit in de loop van de middag ver dwenen. Kapitein L. wordt als voortvluchtig beschouwd en de marechaussee stelt een onderzoek in naar zijn verblijf plaats. Verondersteld wordt dat de kapitein geestelijk gestoord is. In brie ven 7,ou hij zich tot vooKa'niTStaande personen hebben gewend, waai in hij ernstige beschuldigingen zou hebben geuit aan het adres van bepaalde legerautoriteiten. De strijd rond de rassenscheiding op de Amerikaanse scholen gaat naar een dramatisch hoogtepunt. De Ameri kaanse minister van Justitie, Brow- nell, heeft namelijk de federale rech ter in Little Rock verzocht, gouver neur Faubus van Arkansas te verbie den de nationale garde te gebruiken om negerleerlingen de toegang tot de school te beletten. Binnen een uur nadat het verzoek van minister Brownell was ontvangen, heeft rechter Davies bepaald, dat het verzoek op 20 september behandeld zal worden. In Nashville (Tennessee) is dinsdag een splinternieuwe school door een bomontploffing vernield. De politie heeft vijf blanken gearresteerd. Een gr^ct van de blanke leerlingen van scholen in Nashville >vaar de i"d~- senscheiding is opgeheven, is dinsdag thuis gebleven. De Buena Vistaschool, die dinsdag voor het eerst door twee negers bezocht werd, zag slechts een kwart van zijn leerlingen verschijnen. Bij twee scholen in wijken waar blan ken en negers wonen zijn veertien mensen gearresteerd, toen groepen blanken trachtten door versperringen heen te breken. De politiemannen die in Nashville bij de scholen de wacht houden, zijn nu uitgerust met traan gas. In Birmingham, Alabama, is dinsdag een middelbare school ontruimd, nadat een onbekende had opgebeld met de mededeling dat de school opgeblazen zou worden. Alle belangrijke figuren, die een rol spelen in de binnenlandse crisis in Indonesië, waren dinsdag verzameld bij de opening van de nationale con ferentie te Djakarta tussen de cen trale regering en 21 provincies en andere gebiedsdelen van de Indo nesische Archipel. De openingsplechtigheid in het be scheiden gebouw, waarin twaalf jaren Verwachting van het K.NMI avon™ „uTemaakt Overwegend zwaarbewolkt met at en toe regen. Krachtige tot harde zuidwestelijke wind. Ongeveer de zelfde temperatuur als gisteren Verwachting van het Belgisc'li Weerkundig Instituut: Matige tot vry sterke wind uit het zuidwes- ten. Bewolkt met plaatselijk opkla- ringen en lichte regen. Later toe nemende bewolking. Vandaag: zon onder 19.05 uur Maan op I9.33 uur. Morgen: zon op 6.09 uur. Maan onder 9.38 uur. In dit seizoen zendt de KRO wederom op de zondagavond de derde en laatste serie uit van „Sprong in het Heelal", gewijd aan de invasie door Marsbewoners. Deze foto, gemaakt tijdens een opname in de KRO-hoorspelstudio, toont op de voorgrond de regisseur Léon Povel geassisteerd door NRU -tech nicus Ad v.d. Ven, met vóór de microfoon de vier hoofdfiguren uit het spel, v.l.n.r.: Jimmy Barnett (Jan Borkus); dr. Matthews (Louis de Bree); Steve Mitchell (Jan van Les) en Jeff Morgan (John de Freese). Naar het ministerie van Sociale Za ken meedeelt, blijkt uit gegevens die regelmatig by de geneeskundige hoofd inspectie binnenkomen, dat er op en kele plaatsen in Nederland sprake is van een „verheffing" van het aantal influenza-gevallen. In enkele Zuidlimburgse gemeenten zijn in verband met een verhoogde spreiding van de overigens goedaar dige influenza, waarvan enkele geval len steekproefsgewijze als Aziatische griep zijn geïdentificeerd, voorzichtig heidsmaatregelen getroffen. O.a. wer den in Valkenburg enige scholen bij wijze van voorzorg gesloten. Naar van de zijde van de legervoor lichtingsdienst nog wordt vernomen bedroeg het aantal gevallen van A- griep onder de Nederlandse militairen in Sennelager (Duitsland) j.l. maandag 360 tegen 411 vorige week vrijdag. Hieruit zou men dus mogen conclu deren dat deze griep, die een mild karakter draagt aan het afnemen is. De oefeningen van de vier Neder landse bataljons zijn gisteren begon nen. Minder gepraat en meer muziek. Daarbij toch het volledig behoud van het eigen principieel katho lieke karakter. Zo zijn de voor naamste ingrediënten van de scho tel. die de KRO het volgend seizoen opdient. Een smakelijk gerecht, dat voor de fijnproevers bovendien nog tal van exquise snufjes bevat. In het vaste wekelijkse menu is, blijkens de mededelingen, die prof. dr. J. B. Kors (O.P.). en de heren A. Rammelt en J. Casteleyns op een gisteren in Hilversum gehouden pers conferentie verstrekten, niet zo heel veel veranderd: musical in vervolgen, en een kolder strip „De Wadders" van Jan de Cler, vormen evenzovele smakelijke saus jes, die het vertrouwde, smakelijke menu toch weer een iets ander, iets pittiger karakter zullen geven. Grote aandacht zal worden besteed aan de streekuitzendingen. In de toe komst zal men, naast de Brabantse cn Friese halfuren ook streekuitzen- willen luisteren, zodat men hier het dingen doen verschijnen, gewijd aan cabaretprogramma „Poppetjes op de de Zeeuwse en Zuidhoilandse eilan- ruit" heeft laten vervallen. den, aan Zeeuwsch-Vlaanderen, aan Tot de kleinere mutaties kunnen Limburg, enz. ook gerekend worden het laten ver- Pnlitipk. vallen van het Musette-orkest. Johnny Ombach heeft een nieuw ensemble Katholieke organisaties en politiek samengesteld, dat vooral populaire komen ook ruimschoots aan bod. Met De zondag- en vrijdagavonden blij- muziek ten gehore zal brengen. Een ingang van januari treedt het Poli ven gemengde familie-avonden, de nieuw salonorkest (in de plaats van tieke Forum weer voor het voetlicht, zaterdagavond is de ontspannings- piacere) staat onder leiding van Wim zulks met het oog op de dan snel avond en op de dinsdagavonden wordt Hendriks, die door de KRO in staat naderende verkiezingen. Jan Peters, een programma van hoger cultureel niveau geboden. De spijzen worden echter gevariëerder voorgeschoteld. Vaak was_ het programmader vooravonden zwaar belast door ver schillende sprekers. Die causerieën, minderin aantal bovendien, zijn naar een later uur verplaatst. was gesteld de dirigenten-cursus van Tos van Schaveren en mr. J. A. de Nederlandse Radio Unie te volgen. Mommersteeg zijn reeds vertrouwde figuren, die men zal kunnen blijven t - i beluisteren. Luisterspelen Dat is ook het geval met de uit- Een keur van solisten, onder direc- zendin&ei* van de KAB „En nu mijn tie van vooraanstaande dirigenten &e.val die evenwel naar een gun- uit binnen- en buitenland, zullen di- PI* verschoven, nl. verse opera's en oratoria uitvoeren. Op de dinsdagavonden is een keer Ook de rubriek luisterspelen heeft in de veertien dagen plaats gemaakt weer volop de aandacht gehad van voor concerten van langere duur. de technische staf van de KRO. Op- Voorheen was op deze avonden een nieuw is een prijsvraag uitgeschre- 1 Gaa ingeruimd voor de reeks ven, waarvoor vijftien auteurs tot „Jjij zult het aanschijn der aarde ver- deelname uitgenodigd zijn. Ieder van w,™ Welke "^zendingen het deze (geheim gehouden) schrijvers ion „seizoen bovendien korter zul- krijgt, als zijn spel aan de eisen van een deskundige jury voldoet, het hem Tr, toekomende honorarium en hoven de vpn Cen?een hlijven de beken- dien wordt het beste spel bekroond hun vertrouwd "samensteuSngerf ge" m6t e0" PrijS Va" drieduizend «ulden' 7daar. waren ech" Jan Oradi als conferencier in de zaterdagavonden h^t ntu'vMerï "Tierelantijnen", een lantijnen-programma des zaterdags van 18.45 tot 19 uur. De KNBTB komt na de nieuwsberich ten van 's morgens zeven uur al en kele minuten aan bod en de Katho lieke Middenstand zal met genoegen kennis nemen, dat op de dinsdag avonden vanaf 19 november van 18.50 tot 19 uur een plaats voor deze orga nisatie is ingeruimd. Vrouwenuitzendingen, volksgezond heid, schoolradio, apologie cn kate- chismus enz. enz. zijn rubrieken ge bleken, waarvoor volop belangstelling bestaat en dus blijven deze hier geleden de onafhankelijkheid van In donesië werd afgekondigdwerd ge leid door premier Djuanda. Aan zijn rechterzijde was Soekarno gezeten en aan zijn linkerzijde Hatta. In zijn openingsrede zei Djuanda, dat de huidige chaotische toestand in 't land de positie van Indonesië in de Verenigde Naties in gevaar zou kun nen brengen, juist in de tijd dat de kwestie Nieuw-Guinea weer in debat zal worden gebracht. De premier noemde als de tweede ba. sis-problemen voor de conferentie de abnormale algemene situatie, en de „ontbinding" in de gewapende strijd machten, waarin zich een gevaarlijke tweespalt voordoet, die zowel op de burgerlijke als op de militaire zaken van invloed is. Hij deed een beroep op alle deelnemers, ook op de opstan dige legerofficieren, om elk gevoel van wantrouwen achterwege te laten. Zowel Soekarno als Hatta richtten een afzonderlijke boodschap tot de conferentie. Intussen hebben de plaatselijke bla den in Djakarta veel betekenis ge hecht aan het feit, dat Soekarno en Hatta, toen zij het conferentiegebouw betraden, elkaar niet de hand reik ten. De Kamerleden die momenteel op tournee zijn langs de Nederlandse in dustrie, hebben gisteren een bezoek gebracht aan de Koninklijke Hoog ovens in IJmuiden en aan de Utrecht se Jaarbeurs. Het bezoek aan de hoogovens werd ook door Prins Bern- hard meegemaakt. Ir. A. H. Ingen Housz, president-di recteur van het enorme bedrijf, deelde mee, dat als resultaat van de jongste uitbreiding volgend jaar de staalpro- duktie zal worden opgevoerd tot 1.100.000 ton, de ruwijzer-produktie tot een miljoen ton, de cementproduktie tot ruim 500.000 ton en de kunstmest- produktie tot eveneens ruim 500.000 ton per jaar. Sinds de oorlog is hier voor zevenhonderdvijftig miljoen gul den geïnvesteerd. Het aantal werkne mers is na de oorlog gestegen van 4000 tot 11.000. De Hoge Raad heeft gisteren het cassatieberoep van H. G. (de Zwarte Ruiter) uit Mierlo-Hout verworpen. Hij was in hoger beroep door het ge rechtshof in 's-Hertogenbosch veroor deeld tot vijftien jaar gevangenisstraf met terbeschikkingstelling van de re gering. Het arrest is conform de onlangs ge melde conclusie van de procureur- generaal. jaar, veelvuldig moorden plegen. „De bescherming van de gemeenschap ver eist, dat zij volledig verantwoordelijk worden gesteld", aldus de rechter. Greens medeplichtigen, Edwin Wal ker (veertien jaar) en James Crowson (vijftien), werden tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. Alle drie bekenden schuld, maar Green gaf toe, dat hij degene was geweest die de drogist had doodgeschoten. Een vijftienjarige jongen, Isaiah Green, is te Philadelphia ter dood ver oordeeld wegens roofmoord op een drogist. Het vonnis zal worden vol trokken door middel van de elektri sche stoel. De jongen viel flauw toen het von nis werd uitgesproken. De rechter zei, dat tot dusver nog niemand onder de achttien jaar in Pennsylvania (de staat waarin Philadelphia ligt) is terecht gesteld, maar de toestand was thans zo, dat jongens, zelfs van veertien en daar met een nieuwigheidje voor nieuw gezel- de actualiteit of gezelligheid ge- schapsspel naast het reeds bekende handhaafd. Zo ook de sport, waarbij gevolgd „Eensgezind wint" nl. „Weet je de mogelijkheid wordt overwogen om waarvoor de deelnemer drie deze rubriek op zondagmiddagen met re°ildlTht°concIrtCvanTetmCaLader- ,waarv00" ae aeememer one qeze runnen op zonaagmia 1 "-.ascaae- weken tevoren de titel en literatuur- tien minuten uit te breiden lijst opkrijgt de muzikale clown AI met al dus een programma de Vele luisteraars bleken nl. naar de Fantasio in een nieuwe creatie van KRO waardig; want het is katholiek, ganss zaterdagavonduitzending te I rits Frals, Bonjour Caroline, een rationeel en onderhoudend. De bromfietsleveranciers in ons land hebben op verzoek van de minister van Verkeer en Waterstaat voorstellen uit gewerkt voor een voorafgaande keu ring van de complete bromfiets. Deze keuring zal te zijner tijd in de plaats komen van de tot nu toe gebruikelijke typekeuring van de losse hulpmotor. De nieuwe voorschriften, zoals die door de minister in het vooruitzicht zijn gesteld, hebben in de eerste plaats betrekking op de maximumsnelheid van 40 km per uur en de meting daar van. Koning Saoed van Saoedi-Arabië is dinsdag met groot gevolg voor een particulier bezoek van ongeveer vier weken in Stuttgart aangekomen. Hij zal in Baden-Baden een kuur onder gaan. In de met bloemen versierde wacht kamer van het vliegveld van Stutt gart overhandigde burgemeester Klett de koning een geschenk van de stad. Na de ontvangst in de wachtkamer reed de koning, met zijn gevolg waartoe zeven van zijn zonen be horen, per auto naar Baden-Baden. De stoet, begeleid door politiewa gens, bestond uit 24 auto's, waaron der de grote Cadillac van de koning, en een verhuiswagen met bagaga.

de Stem | 1957 | | pagina 1