UITVAL VAN NASSER TEGEN VER. STATEN ;en zfc HTS Turks schoolschip in Amsterdam Verplichte verkeerslening wegenbouw voor Globemasters met wapens in Jordanië aangekomen WRAK VANVERGULDE DRAECKGEVONDEN? Gemeenten ernstig verontrust ZWARTE SCHOLIEREN TERUGGEDREVEN In elk geval meerderheid voor resolutie van Y.S. II heeft plannen J Japan wil beslissing van de Y.N. Twee jongens door explosie gewond PRINS ALEXANDER IN V.S. I j EL MOKRI OVERLEDEN ■w K.V.P. achter mijnwerkers Instortingsramp Lutterade voor rechtbank Jongeman door auto gedood DE VREEMDE GAST 3 VOOR Egypte onvoorwaardelijk achter Syrië toStaak kernproeven JEEPS EN ANTI- TANKGESCHUT Veranderlijke bewolking Mgr. Josef Groesz gearresteerd? Verkiezingsrel in Beieren gebiedsdelen Alle van Indonesië bij nationaal overleg Licht in moordzaak Edwina Taylor? Echtpaar Stern in staat van beschuldiging Relletjes in V.S. houden aan Hongaarse kwestie in de Ver. Naties Omstreden voorstel in comres Scheveninsen De prinsessen en prinsjesdag fg ►N! Iroogt y7 i blijft pel en I kt grote plannen te rste divisie A, waar- startte. Het speelde van de kaart (15). C in dit milieu was 1 was de kleine 21 'C niet zonder ver- lpunten in afdeling B 47 goals in acht ont- DIVISIE A. 3 3 0 0 6 8—2 1 1 0 0 2 5—1 1 1 0 0 2 2—0 1 1 0 O 2 1—0 1 1 0 0 2 1—0 1 1 0 0 2 2—1 2 1 0 1 2 2—4 1 0 1 0 1 1—1 2 0 1 1 1 2—4 1 0 0 1 0 1—2 1 0 0 1 0 1—2 1 0 0 1 0 1—2 1 0 0 1 0 0—1 1 0 0 1 0 0—1 1 0 0 1 0 0—2 1 0 0 1 0 1—5 DIVISIE B. 2 2 0 0 4 11—7 1 1 0 0 2 5—1 1 1 0 0 2 5—3 1 1 0 0 2 3—2 1 1 0 0 2 3—2 1 1 0 0 2 4—3 1 0 1 0 1 2—2 1 0 1 0 1 2—2 1 0 1 0 1 2—2 2 0 1 1 1 6-8 1 0 0 1 0 3—4 1 0 0 1 0 2—3 1 0 0 1 0 2—3 1 0 0 1 0 3—5 1 0 0 1 0 3—5 1 0 0 1 0 1—5 voetbal speelde. Toch niet verhinderen, dat luut linksbinnen van oed schot voor Z.F.C. icmen. Nog geen mi* Z.F.C. opnieuw toe, ing poogde Dosko het boeg te gooien. Maar traden de Bergenaren waardoor deze hun lie konden ontplooien, kreeg de thuisclub te Proost in de 16e mi- van Michel uit zijn jen (03). rstand van de defen- wam tenslotte het te- ngetwijfeld verdiend s was de maker. definitief gepasseerd (links) hoeft alleen )al na te kijken. 97e JAARGANG No. 22551 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M.Mes, mr H. M. L de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor Cod. Kontnotn en VaderUni DINSDAG 10 SEPTEMBER 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus; TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) President Nasser van Egypte heeft plotseling scherp stelling genomen in het conflict rond Syrië. Hij heeft verklaard, dit land onvoorwaardelijk te zullen steunen „in zijn strijd tegen de Ameri kaanse politiek". Nasser zei dat de „theatrale haast" waarmee de V.S. wapens leveren aan bepaalde Arabische landen die met het westen sym pathiseren, bedoeld is om een kunstmatige noodtoestand te schep pen teneinde de Arabische leiders angst aan te jagen. En verder: „Al onze politieke, economische en militaire hulpbronnen staan ter beschikking van Syrië in zijn strijd die ook de onze is, de strijd van het gehele Arabische nationalisme". Nasser zei ook: „Onlangs zijn in bepaalde Amerikaanse bladen arti kelen verschenen waarin ik sedert lang word geprezen, omdat ik mijn ontevredenheid zou hebben uitgesproken over de loop der gebeurtenissen in Syrië. Dit is een oude truc. De houding van Egypte is duidelijk en behoeft geen verdere verduidelijking". Om de ontwapeningsbesprekingen uit liet slop te halen wil Japan in de ko mende bijeenkomst van de Algemene Vergadering derV.N. een voorstel doen voor een tijdelijk staken van alle kernproeven. Een. Japanse ingenieur die maandag van het Russische eiland Sachalin (ten noorden van Japan) is gerepatrieerd, heeft verklaard dat de Sovjet-Unie se dert het vroege voorjaar van dit jaar ten-noord-noord-westen van de stad Oeglegorsk tien proeven met kernwa pens heeft genomen. Hij had zelf de vuurballen van deze ontploffingen in de nachtelijke hemel zien opstijgen. Dok in de afgelopen dagen zou Moskou weer een kernwapen tot ont ploffing hebben gebracht. Engeland wil deze week in Australië weer met een reeks atoomproeven be ginnen. PRESIDENT Boerguiba van Tunesië heeft de noodtoestand afgekondigd voor het gebied langs de grens met Algerië. Dit met het oog op „grens- schendingen" door Franse militairen. MET EEN GROOTSE plechtigheid in de basiliek op de Koekelberg heeft kardinaal van Roey, aartsbisschop van Mechelen, zijn zestigjarig pries terfeest gevierd. EEN VEERTIENJARIG meisje in New-York heeft bij scheikundeproe- ven op school ontdekt, dat men een ei in de helft van de normale tijp Kan koken, als men wat glycerine aan het water toevoegt. ZESTIEN mensen zijn in Columbia om het leven gekomen en 24 gewond, doordat de autobus waarmee zij reis den omsloeg in een gevaarlijke bocht, die als de bocht des doods" bekend staat. PRINS BERNHARD heeft gisteren middag in het Concertgebouw te Am sterdam het zevende internationale accountantscongres geopend. Accoun tants uit veertig landen nemen eraan deel. TE HEEMSTEDE reed de 58-jarige heer H. E. uit Voorhout met zijn bromfiets tegen de trottoirband. Hij kwam zo ongelukkig terecht, dat hij na aankomst in het ziekenhuis over leed. KORT NA het vertrek uit Amiens is de locomotief van een trein naar Perijs ontspoord. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. NEGEN METER hoog viel in ,,it de zesjarige Fransje Borst e.en 'aam. Het ventje kwam op op sla! do0d.tereCht en Was VrijWel zwarp^h^1^^^ heeft gisteren een van de h gewoed in de apotheek brandde vnr H' Wolters- °e zaak brandde voor een groot deel uit. Amerikaanse transportvliegtuigen zijn maandag met de eerste wapens die op grond van het program van militaire hulp worden geleverd, in Jordanië aangekomen. Een driehonderd personen, onder wie ministers en diplomaten, sloeg de aankomst van de toestellen gade. Reusachtige „Globemasters" ston den vleugel aan vleugel op het vlieg veld van Amman, terwijl hun lading werd gelost. Elk vliegtuig had acht jeeps, waar op anti-tankgeschut was aangebracht, aan boord. Vijf der toestellen waren uit Dover, de hoofdstad van de Ame rikaanse staat Delaware, naar het vliegveld van Dahran, in Saoedi- Arabië gevlogen. Van hieruit vlogen zij, vergezeld door nog een „Globe- master" en twee „Flying Boxcars", die met ammunitie en lichte wapens uit Europa waren gekomen, naar Amman. Nadat alle jeeps waren uitgeladen en naast elkaar geplaatst, werden zij door de Jordaanse regentschapsraad en ministers bezichtigd. Officieren trokken met gretige ge baren de verpakking van het terug- slagloze anti-tankgeschut, terwijl de ministers de lopen van het anti-tank geschut op en neer lieten gaan. In betrouwbare kringen te Amman zegt men, dat er een krachtige stro ming van de openbare mening is, die vindt dat de Amerikanen buitenspo rig opgeven over de waarde van de wapens of zelfs van het gehele mili taire hulpprogramma. Men aoht Is raël nog steeds een grotere bedrei ging dan het communisme, zo werd gezegd. Het Syrische ministerie van Buiten landse Zaken heeft de regering van Libanon, Jordanië, Turkije en Irak gevraagd „of zij inderdaad tegenover de Verenigde Staten uitdrukking heb ben gegeven aan hun vrees voor Syrische agressie". Een Syrische militaire woordvoer der heeft maandag verklaard, dat zondag vijf Amerikaanse schepen „op een uitdagende manier" bij de Sy rische kust gemanoeuvreerd hebben. Twee 14-jarige jongens uit Dordrecht, J. van G. en K. van de B., die dezer dagen op de slaapkamer van eerstge noemde aan he' experimenteren waren met het ontstekingsapparaat van een projectiel, zijn op het nippertje aan de dood ontsnapt. Op zeker ogenblik begon het appa raat, dat de jongens tijdens hun va kantie op een militair oefenterrein in Noord-Brabant gevonden hadden, te roken. Zij gooiden het verschrikt van zich af, en na een paar seconden ont plofte het ding. Beide jongens werden door scherven getroffen en zodanig ge wond, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden gebracht. Daar bleek, dat K. van de B. er ernstig aan toe was en dat voor één van zijn ogen moet worden gevreesd. De andere knaap kon na behandeld te zijn naar huis terugkeren. In de vloer van de slaapkamer was een flink gat gesla gen. In 1656 liep de Nederlandse vracht vaarder „Vergulde Draeck" ter hoog te van de westkust van Australië op een rif en zonk, waarbij de levens van 117 opvarenden verloren gingen. Het schip had een kostbare lading specerijen aan boord en acht kisten met goud en zilver, waarvan de waarde thans ongeveer 10.625.000 gulden bedraagt. Twee jeugdige Australische ama teur-kikvorsmannen hebben nu, een Het bestuur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft aan de minister van Binnenlandse Zaken, Be zitsvorming en Publiekrechtlijke Be drijfsorganisatie het volgende telegram gezonden: „Het bestuur van de vereniging van Nederlandse gemeenten is over de ont wikkeling van de financiële situatie dermate verontrust, dat het meent niet te mogen nalaten uit zijn vergadering van heden uwe excellentie van zijn zorgen om de ontwikkeling deelgenoot te maken. Elke dag dat de huidige si tuatie voortduurt, brengt volkomen ontwrichting naderbij". j we?r !!LmeCSte Plaatsen droog l af en de kustprovincies sen 7, w "U kr?chtige wind tus- de/elfrtL zuidwest. Ongeveer J 5 Verwaehr1PeratllUr als Sisteren. Weerïy. n- "S van het Belgisch vriik"^ Instituut: Matige tot tooni^ ilglzuldwesteliike wind, daarn? bewolking en regen; rinJen /WaarbewoIkt met opkla- i Va n,i enkele neerslagvlagen. Maan ag.:„ zon "nder 19.07 uur. Maan op l9.u uur J ontoui uunr.°P B°8 Maa" wrak ontdekt, waarvan zij aannemen dat het van de „Vergulde Draeck" is. Het wrak ligt ten zuiden van het eiland Lancelin, nabij de dertigste breedtegraad, in water van vijf tot tien meter diepte. Zij schatten de lengte ervan op ongeveer vijftig me ter. Het gezonken schip ligt op zijn kant, waarbij zijn veertien stukken geschut naar de oppervlakte wijzen. De twee jeugdige Australiërs, die de vindplaats geheim houden, zijn voornemens door de romp van het schip heen te dringen, om naar de kisten met goud en zilver te zoeken. Zij zullen hierbij echter, vanwege de vermoedelijke historische waarde van het wrak. geen gebruik maken van springstoffen. Volgens een reiziger uit Boedapest, die maandag in Wenen aankwam, zou op 3 september jl. aartsbisschop Josef Groesz, de Hongaarse primaat, gear resteerd zijn. Men vermoedt dat zijn arrestatie, indien een feit, het gevolg is van een protest dat hij zou hebben ingediend tegen een door de regering afgedwongen verklaring, waarin uit naam van de bisschoppen van Honga rije geprotesteerd werd tegen het V.N, debat over Hongarije. De vroegere Marokkaanse grootvi zier (premier) Hadj Mohammed El Mokri is maandag op 116-jarige leef- tyd overleden, zo is in Rabat bekend gemaakt. El Mokri, die reeds tijdens zijn leven een welhaast legendarische figuur was geworden, heeft vijf sultans gediend. Op zijn oude dag was El Mokri door de regering van Marokko nog boven aan een lijst van „verraders" ge plaatst, wegens zijn pro-Franse hou ding in de laatste jaren van het Fran se protectoraat over Marokko. El Mokri had vijf zoons en twee dochters. Hij zei altijd dat hij zo oud geworden was door veel citroen, melk en pepermuntthee te gebruiken. Hij was de oudste staatsman ter wereld. De Beierse minister van Landbouw, dr. J. Baumgartner, heeft de subsidie aan de Katholische Landjugend van Beieren ingetrokken, omdat een aantal leden van deze organisatie zich aan onbehoorlijk gedrag tijdens een ver kiezingsbijeenkomst" zou hebben schuldig gemaakt". Het bestuur van de K.L.J.B. heeft de beschuldigingen van de minister afge wezen. De partijleiding van de C.D.U. heeft zich eveneens in de zaak ge mengd en gezegd, dat de partij-poli tieke willekeur van Baumgartner nog een ernstige nasleep in het parlement zal hebben, Vandaag zal prins Alexander van België in het medisch centrum voor kinderen te Boston een ingewik kelde ader-operatie ondergaan. De foto laat zien hoe de prins, die nu vijftien jaar is en die met zijn ouders reeds in de V.S. vertoeft, een partijtje golf speelde op de links te Boston, terwijl zijn moe der, prinses Liliane (link op bank) toekeek. In ^genstelling tot de aanvankelijke berichten, heeft de Indonesische mi nister van voorlichting, Sudibjo, maan dag bekend gemaakt, dat luitenant kolonel Ahmad Hussein, de militaire commandant van Midden-Sumatra aan de conferentie voor het plegen van nationaal overleg zal deelnemen. Dit betekent, dat alle 21 provincies en andere gebiedsdelen, die door de re gering voor de conferentie waren uit genodigd, deze uitnodiging hebben aanvaard. De conferentie, die vandaag begint, zal drie dagen duren. Het Turkse schoolschip „Savarona" dat een bemanning heeft van 300 koppen, is maandag voor een drie daags niet officieel bezoek aan Am sterdam in de haven van de hoofdstad aangekomen. Bij de Londense politie heeft zich maandag een man gemeld die ge zocht werd in verband met de dood van een vierjarig meisje, Edwina Taylor, dat de vorige week in de kelder van een huis nabij haar ouder lijk huis vermoord werd gevonden. De man Derrick Edwardson is later met een politieauto naar de plaats van het misdrijf gebracht. Daar stond een menigte van een 300 nieuwsgierigen, die schreewden en joelden. Iemand wierp een steen te gen de achterruit van de auto. waar achter men Edwardson, gehuld in een grijze deken, kon zien zitten. Alfred Stern en zijn echtgenote Mar tha Dodd Stern zijn maandag, bij ver stek, voor een Amerikaanse federale grote jury wegens spionage voor de Sovjet-Unie in staat van beschuldiging gesteld. Het echtpaar Stern is, als destijds gemeld, per vliegtuig uit de Mexi caanse hoofdstad naar Praag gevlucht. Gemeld is, dat zij hun Amerikaans burgerschap prijs hebben gegeven. Ondanks de beslissing van de fede rale rechter, hebben zich in de Ame rikaanse staat Arkansas opnieuw rel letjes voorgedaan met betrekking tot de rassenscheiding op de scholen. Toen een aantal negerscholieren zich wilde laten inschrijven op de middelbare school van North Little Rock een stad, die door de rivier de Arkansas wordt gescheiden van Little Rock werd een zestal hun ner teruggeduwd door een tiental blanke leerlingen, die zich bovenaan de trap hadden opgesteld. Zij duwden de jeugdige negers de trap af en drongen ze over een laan terug, voor dat de politie ingreep. Het hoofd van de middelbare school in Little Rock. F. Wright, gebaarde naar de negerleerlingen om terug te komen, waarop zij opnieuw poogden het schoolgebouw te bereiken. Zij werden echter weer door een sterkere groep blanke scholieren, waarbij zich ook vijf volwassen blanken hadden gevoegd, teruggedreven. Ongeveer 150 personen omringden Wright en de negerleerlingen, waar op het schoolhoofd zijn pogingen op gaf. Een der volwassenen riep: „Zij zul len er niet door komen." Te Birmingham, in de staat Ala bama, werd een negerpredikant door blanken neergeslagen, toen hij poog de negerkinderen, die hij in zijn auto had vervoerd, op de plaatselijke mid delbare school te doen inschrijven. De gouverneur van de Amerikaan se staat Arkansas, Orval Faubus, heeft voor de televisie verklaard dat De permanente vertegenwoordiger van de V.S. bij de Ver. Naties, Cabot Lodge, heeft verklaard, dat het vast staat dat de meerderheid van de Al gemene Vergadering van de V.N. zich zal uitspreken vóór de nieuwe Amerikaanse resolutie, waarin de on derdrukking van de Hongaarse op stand wordt veroordeeld. Cabot Lodge zei dat hij reeds „met iedereen", behalve dan met de ver tegenwoordigers van de Sovjet-Unie en haar satellieten, over de resolutie heeft gesproken. Groot-Brittannië en de V.S. willen de Ver. Naties verzoeken een afge zant naar Moskou te sturen. Deze moet trachten te bereiken dat de Sovjet-Unie instemt met de resolutie van de Algemene Vergadering. In de resolutie zou worden geëist dat Rusland en Hongarije niets zul len ondernemen waardoor de mense lijke rechten zouden worden aange tast. De Hongaarse regering wil de Al gemene Vergadering een groot aan- De wegenbouwers wensen een ver plichte verkeerslening van ongeveer 100 miljoen gulden met een looptijd van 15 jaar ten behoeve van een auto noom verkeersfonds. Deze lening zou moeten worden bijeengebracht door autorijdende Nederlanders bij het vol doen van de motorrijtuigenbelasting. Een evenredig deel dezer belasting zou dan moeten worden gestort tegen uit- uitgifte van overdraagbare obligaties van een te vormen autonoom Neder lands wegenfonds. Rente en aflossing zouden moeten worden gevonden in een verhoging van de benzineprijs met twee cent per liter, hetgeen 22 tot 25 miljoen gulden per jaar zou opbrengen. Het fonds zou dan voorkomen, dat de door de benarde omstandigheden van de schatkist dreigende grote ach teruitgang van ons wegennet geremd zou worden. De schuldenlast van de lagere publiekrechtelijke lichamen zou dan niet worden verzwaard. Deze gedachte ontwikkelde ir. H. D. Prins aan het slot van de vergadering van de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers in het Seinposttheater te Scheveningen over het fatale effect van de bestedingsbeperking op de we genbouw. Hij zeide o.a. te beseffen, dat het voorstel moeilijk acceptabel zou zijn en dat slechts een wettelijke vorm kracht aan de ideeën zou kunnen bij zetten. Aangezien met het eventuele verwe zenlijken van dit plan veel .tijd ge moeid zou zijn, meende hij in een voorafgaande fase een premielening ten behoeve van de wegenbouw te moeten aanbevelen. Zijn gedachten gaan in grote lijnen uit naar bet oprichten van een onaf hankelijk wegenfonds onder beheer van weggebruikers, wegenbouwers en vertegenwoordigers van provincies en gemeenten. Naar aanleiding van dit plan van ir. Prins deelde de A.N.W.B. mede, het niet eens te zijn met deze visie. De opbrengsten van de belasting op het motorwegverkeer dienen ten volle of althans tot een voldoende percen tage, ten behoeve van wegenaanleg en wegverbetering te worden aangewend. Deze opbrengsten dienen in een spe ciaal wegenfonds te worden gestort. De A.N.W.B. merkt voorts op, dat in de afgelopen jaren de belastingen op het wegverkeer reeds ruim voldoende waren voor wegenbouw en wegverbe tering. Zij zullen in de komende jaren steeds ruimer vloeien, om het nodige ten behoeve van de verwerking van het verkeer en van de verkeersveilig heid te verrichten. Dit standpunt mag, naar de mening van de A.N.W.B. niet worden ver zwakt of doorbroken door goed te vinden, dat de bezitters van motor voertuigen aan een speciale verplich te extra heffing of lening worden onderworpen. tal, door Hongaarse arbeiders onder- ekende protesten overhandigen te- ;en ,,de niet gerechtigde inmenging n de aangelegenheden van Honga- •ije" zoals de Hongaarse regering iet verslag van de V.N.-commissie noemt. Volgens Boedapest hebben honderd duizenden arbeiders de protesten on dertekend. Een Hongaarse arbeider, die kort geleden naar Oostenrijk is gevlucht, verklaarde echter dat de handteke ningen zijn verkregen door valse voorwendsels of onder dwang. Vertegenwoordigers van het dage lijks bestuur der K.V.P. van de ka- tl olieke Tweede Kamerfractie en van het bestuur van de kring Limburg der partij zijn bijeen geweest om zich nader te oriënteren met betrekking tot de beslissingen van de M.I.R. over de arbeidsvoorwaarden der mijnwer kers. Het dagelijks bestuur is nadrukke lijk van oordeel, dat de prioriteit van de mijnarbeid behoort te worden aan vaard, waarbij dit bestuur het ele ment van de verbondenheid tussen sondergrondse en bovengrondse ar beid tevens erkent. De hoop en de verwachting werden uitgesproken, dat de regering het een en ander ten volle zal laten we gen bij haar beslissing terzake. de nationale garde de negerleerlingen de toegang tot het gemeentelyceum van Little Rock zal blijven ontzeggen. Toen men hem vroeg wat er zal ge beuren als de federale politie zal trachten de negerleerlingen door het cordon van gardisten tc brengen, ant woordde Faubus: „Ik hoop van harte dat niemand dan door een kogel ge troffen wordt." .'resident Eisenhower heeft maan dag het wetsontwerp betreffende de burgerrechten getekend, waarin het recht der Amerikaanse neger-bur gers, om bij verkiezingen van hun stemrecht gebruik te maken, wordt beschermd. Voor de Maastrichtse rechtbank dient dinsdag 17 september a.s. de zaak betreffende de instortingsramp bij het stikstofbindingsbedrijf te Lut terade. Op 31 december 1955 stortte daar op 36 meter hoogte een in aan bouw zijnde betonvloer in, waarbij negen personen het leven lieten. Wegens het veroorzaken van dood door schuld heeft de officier van jus titie twee employés van een Bredase aannemingsmaatschappij, die in op dracht van de Staatsmijnen de werk zaamheden uitvoerden, in staat van beschuldiging gesteld. Het zijn de 46- jarige uitvoerder van betonwerken A. A. G. uit Breda, thans wonende te Geleen en de 63-jarige civiel-ingeni- eur F. W. uit Breda. Zij worden er van beschuldigd, bij de voorbereiding en uitvoering van een houten stut- werk grovelijk onvoorzichtig en/of lichtzinnig en/of onachtzaam te werk te zijn gegaan. Op de provinciale weg tussen IJzen- dijke en Philippine is de 18-jarige Ar- mand Ballegeer uit Zaamslag op wel zeer tragische wijze om het leven ge komen. De auto, waarin hij reed, sa men met zijn ouders en zijn zuster, kreeg in de buurt van de Verlaatbrug een lekke band. De zoon zou er een nieuwe op monteren. Terwijl hij daar mee bezig was, is hij gegrepen door de auto van de heer S. uit St. Jansteen die eveneens in de richting IJzendijke kwam en vermoedelijk door een tegen ligger werd verblind. Armand Balle geer werd daarbij op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het zie kenhuis te Sluiskil overgebracht. Tragisch is, dat de familie Ballegeer enige jaren geleden eveneens een 18- jarige zoon heeft verloren door een auto-ongeluk. Het ligt in de bedoeling, dat de oudste twee prinsessen, Beatrix en Irene, mede de opening van het nieu we zittingsjaar van de Staten-Gene- raal op dinsdag 17 september, zullen bijwonen. Een 17-jarige Noorse zeeman in Rotterdam, die vermoeid door het passagieren en de vele alcoholische versnaperingen, in de keine uurtjes naar bed wil de, maar zijn eigen sponde niet bij de hand had, is toen door het raam van een binnenschip geklommen. Hij kwam in de slaapkamer van de schipper en zijn vrouw terecht en is maar naast hen gaan liggen. Op ze ker ogenblik werd de vrouw wakker en zag tot haar grote schrik een vreemde man naast haar liggen. Luid gillend sloeg zij alarm en haar man werd prompt wakker. De Noor wei gerde het bed te verlaten, waarop de schipper hem een handje ging helpen. Er ontstond een handgemeen en de politie moest er aan te pas komen. De zeeman werd naar een politie bureau gebracht, waar hij we gens huisvredebreuk in bewa ring is gesteld.

de Stem | 1957 | | pagina 1