Kamer heeft veel kritiek op tekst Euroverdrag WEER TREINRAMP IN FRANKRIJK TREINRAMP IN ZUID-FRANKRIJK Kees in Rijvers terug Oranje-team OVERVAL OF EEN GRAP? Protest van de „zonen van Hofstra Weer grote vlasbrand te Koewacht STEM-toto Helmonclse katoenfabriek door brand geteisterd Deining in Syrië over verklaring van Dulles Rechterlijke uitspraak in Little Rock VERKIEZINCSTREIN Regering hield te weinig voeling met bedrijfsleven DAGBLAD VOOR ZEELAND Onverdeelde lof voor beginsel, maar Te veel compromis Euratom Landbouw Negenentwintig doden en veel gewonden Uitslagen top-voetbal Opklaringen Schade loopt in honderdduizenden imimmmii Maastrichtenaren raakten slaags met Hongaren Rook verduisterde de stad Vreemde geschiedenis bij tankstation Moskou verwerpt nota van Bonn Lijken gevonden van vermiste Nederlanders 97e JAARGANG Na 22550 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandi». Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. U. L de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7. p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, KoHfatftn t* VaStrtani MAANDAG 9 SEPTEMBER 1Ü7 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort ~ï»lefoon 102 - (Biibureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35)_ (Van onze parlementaire verslaggever) De tegenstelling tussen de ambities en behoeften van West- Europa enerzijds en een versplinterd produkticapparaat anderzijds vormt een tegenstelling die slechts kan worden overbrugd 'door een ingrijpende modernisering en hergroepering van dit apparaat als geheel, waardoor het meer efficiënt kan worden. De Europese Economische Gemeenschap kan hiervoor de juiste voorwaarden scheppen indien alle partners de onderscheidene volkshuishou dingen tot een eenheid smeden, ook al beantwoordt dat niet ge heel aan het ideaal dat men zich daaromtrent in de verschillende landen had gevormd. Men zal bereid moeten zijn regelingen te aanvaarden, die in velerlei opzicht het karakter van een compromis dragen. Het werkelijke alterna tief, waarvoor wy staan wordt gevormd door het aanvaarden van deze ver dragen of het voor onbepaalde tijd doen voortbestaan van de huidige toe stand. Het is in deze geest, dat de Tweede Kamer zich in haar voorlopig verslag heeft uitgesproken over het Euromarktverdrag. Vele punten in dat verdrag, aldus de Kamerleden, zijn nog vol strekt onbevredigend en eisen een zo spoedig mogelijke herziening. Veel ook zal afhangen van de geest, waar in in de komende periode van 12-15 jaar zal worden gewerkt aan een werkelijke economische integratie. Is men het dus in de Kamer vrij wel eens over dc mogelijkheden, die de EEG biedt, men is op tal van plaatsen zeer kritisch over de rege lingen zoals die thans in het ver drag zijn neergelegd. Vooral van Nederlandse zijde zal op de goede trouw en op de bereid heid tot samenwerken van de andere landen een beroep moeten worden ge daan. In tal van opzichten is het verdrag juist voor Nederland hoogst onbevredigend. Ons land heeft voor een groot deel afstand moeten doen van zijn traditionele politiek van vrije handel en is terecht gekomen in een milieu waar in hoge mate protectio nistische denkbeelden gelden. Er is onvoldoende rekening gehou den, zc wordt gezegd, met de ty pische structuur van de Nederlandse volkshuishouding die zich kenmerkt door: de geografische ligging, de ar moede aan grondstoffen en de bevol kingsaanwas. een gemeenschappelijke schijn van markt. De afdeling vervoer van het ver drag wordt door vele leden als een van de zwakste delen beschouwd. Er zijn kennelijk grote concessies aan Frankrijk en Duitsland gedaan ter wijl een goede regeling van het transportwezen in het EEG-verdrag voor Nederland van uitzonderlijk be lang zou zijn geweest wegens de hoge bijdrage van het vervoer aan het nationale inkomen van ons grond- stoffenarme en dichtbevolkte land. Zeer ernstige kritiek wordt uitge oefend op het beleid van de regering, voor zover deze bij de voorbereiding tot de onderhandelingen niet voldoen de contact heeft opgenomen met het bedrijfsleven. In ieder geval mag een sterke stij ging van het kostenniveau worden verwacht door twee maatregelen, die concreet in hef verdrag staan aange geven t.w.: gelijke beloning voor mannen en vrouwen en de gewijzigde berekening van overuren. Beide be palingen zijn op verzoek van Frankrijk opgenomen. Eveneens op wens van Frankrijk is in het verdrag bepaald, dat over werkvergoedingen moeten worden be taald vanaf het 40e uur. Nu bestaat ongetwijfeld de tendens tot verkor ting van de arbeidsduur, doch men zal hier toch rekening moeten hou den, aldus de Kamerleden, met de economische mogelijkheden. Over deze ..politieke concessie'' konden velen dan ook moeilijk enthousiast zijn. Het verdrag biedt geen voldoende grondslag, zo wordt geconstateerd, voor het voeren van een gemeen schappelijke conjunctuurpolitiek. Tal van leden noemen-dit bepaald teleur stellend. Juist een conjunctuurgevoe lig land als Nederland moet bij het toetreden tot een grotere econo mische eenheid de kans benutten om met de partnerlanden tot een betere beïnvloeding van die conjunctuur te komen. In het verslag over het Euratom- verdrag tekent zich een duidelijk ver schil van opvatting af tussen de so cialisten en de overige afgevaardig den. Op verschillende gebieden wordt door de PVDA een verdergaande coördinatie en een uitgebreidere over dracht van bevoegdheden aan supra nationale organen gevraagd. Ande ren achten het wijzer om hiermee voorlopig nog niet te ver te gaan, terwijl verschillende leden opmerken dat uit het stranden van het EDG- verdrag blijkbaar de lering is ge trokken niet te streven naar een reeds onmiddellijk ver doorgevoerde supra-nationale vormgeving. Duizenden middelbare en lagere be lastingambtenaren uit heel Nederland gaven zaterdag gehoor aan een op roep van de ,,Bond van Administra tief Personeel bij 's Rijksbelastingen in Nederland" om in het Haagse K. en W. demonstratief hun hart te ko men luchten. Tien sprekers spuiden hun gal over de moeilijke maatschappelijke positie, waarin deze ambtenaren zijn geraakt. Onder afwijzing van de slagzin ,,geen opslag, geen aanslag" werd ter vergadering duidelijk gemaakt, dat de ambtenaren, leden van vier ver schillende organisaties, doch thans broederlijk vereend, de wanhoop nabij zijn. Alleen al om de salarissen aan te passen aan de hogere kosten van le vensonderhoud is een verhoging van gemiddeld 30 procent nodig, zo werd berekend. In vergelijking tot de lonen in het vrije bedrijf bedraagt de ach- terr nd 40 procent. Het motto. ..Vader Hofstra mag zijn zonen wel eens beter gaan belonen", was leidraad voor deze massale bij een' omst, die zich, in variant op de naam van het organisatieblad ,,Wij zonder financiën" noemde. Bedekt werd aangekondigd, dat, in het uiterste geval, ..modelacties" zo als bij de Belgische douane bijvoor beeld, zouden kunnen worden gehou den. Z.H. PAUS PIUS XII is zondag onder, zocht door de Zwitserse specialist dr. Paul Niehans, die hem ook be handeld heeft tijdens zijn ernstige ziekte van bijna vier jaar geleden. De paus werd in uitstekende con ditie" bevonden. ONDER DE OGEN van zijn ouders is zaterdag de zesjarige Fransje Sant- rok te Hoensbroek door een motor aangereden en op slag gedood. IN HET VATICAAN zijn enkele ge vallen van Aziatische griep geconsta teerd. Men heeft maatregelen geno men om een voortschrijden van de ziekte te voorkomen. DERTIEN koeien in Kamperland heeft men moeten afmaken, omdat zij op een met vergif bespoten aard appelveld van het loof hadden gege ten. OPNIEUW is zondag in de woestijn van Nevada een Amerikaans kernwa pen tot ontploffing gebracht. DE NEDERLANDER A. Pelt, totnu- toe directeur van het Europese Bu reau van de Verenigde Naties, is be noemd tot secretaris-generaal van de wereldfederatie van V.N.-verenigin gen. WILLEM DE RONDE te Roosenburg is 103 jaar geworden. Hij is nog goed gezond en daarom vond hij het niet erg, dat de hele dag vrienden en kennissen aanwipten om hem te feliciteren. JAGERS in India hebben opnieuw een ,,wolvenkind" ontdekt. Zes jaar geleden had een wolvin het kind voor het huis van diens ouders geroofd. Het is nu weer bij zijn vader en moe der terug. BIJ DE JONGSTE opstand op Cuba zijn volgens officieuze schattingen honderd mensen omgekomen. In Uenfuegos is het momenteel weer rustig. TWEE ZWARE (Duitse) jongens zijn aoor de Eindhovense politie gearres teerd. Ze werden door de justitie in 6 J^P^srepubliek gezocht wegens in Duitsland gepleegde misdrijven. Het in het verdrag neergelegde be ginsel, dat ook de agrarische sector in de gemeenschappelijke markt zal worden betrokken acht de Kamer van grote betekenis. Voor onze land bouw is een groot afzetgebied, waar invoerbelemmerende bepalingen niet meer zullen gelden, van grote bete kenis. Veel verder echter dan het vast stellen van een beginsel is men tot nog toe niet gekomen. De inhoud van de bepalingen, welke op de landbouw betrekking hebben, hadden dan ook teleurstelling gewekt. Zelfs met veel goede wil, aldus het verslag, kan ge durende de overgangsperiode niet ge sproken worden van zelfs maar de Deze luchtfoto geeft een goed beeld van de enorme ravage velke werd aangericht. Duidelijk is de losge slagen locomotief terzijde van de spoorbaan te onderscheiden. Een ernstig spoorwegongeluk in Zuid-Frankrijk heeft zaterdag aan 29 mensen het leven gekost, terwijl er 35 min of meer ernstig gewond werden. De slachtoffers waren voorna melijk vakantiegangers, die met een sneltrein uit Parijs naar Ni- mes terugkeerden. Op 28 km van Nimes reed de trein ondanks waarschuwingsborden met grote snelheid over een wissel in het stationnetje van Nozières-Brignon, waardoor de locomotief, de kolenwa gen, twee bagagewagens, het postrij- tuig en vier wagons met reizigers ont spoorden en met donderend geweld omsloegen. Het is nog niet bekend waarom de machinist niet vaart ge minderd had tot 30 km per uur. zoals de waarschuwingsborden, in verband met herstelwerkzaamheden, aanga ven. De machinist en de stoker, die ern stig gewond werden, hadden niette min de tegenwoordigheid van geest om maatregelen te nemen, waardoor voorkomen werd dat stralen kokend hete stoom uit de locomotief over de verongelukte wagons spoten. Dit is kort geleden bij een ander spoorweg ongeluk gebeurd toen zijn dertig mensen levend verbrand. De eerste hulp aan de slachtoffers in de vernielde rytuigen werd ver leend door de passagiers die in de twee laatste wagons van de trein za ten. Deze wagons ontspoorden niet en de inzittenden kwamen met de schrik vrij. Alle plaatsen in de omtrek wer den onmiddellijk gealarmeerd. Het reddingswerk werd de gehele zaterdagnacht voortgezet in het licht van schijnwerpers. De meeste lijken werden aangetroffen in de tweede personenwagon. De ravage was zo groot, dat men van sommige lijken armen of benen moest afzetten om ze te kunnen bergen. Men neemt aan, dat alle slachtoffers Fransen zijn. De uitslagen van de wedstrij- den, die de voetbalploegen van de eredivisie gisteren speelden, luiden als volgt: 2 NAC-Rapid JC 0-3 2 BVV-GVAV 2-2 2 2 Amsterdam-DOS 0-0 5 Fortuna '54-Sparta 1-3 Feijenoord-Blauw Wit 3-1 NOAD-ADO 2-3 VVV-MVV 0-1 Elinkwijk-SC Enschede 1-0 Ajax-PSV 1-2 2 Voor verslagen en actie-foto's 2 J mogen wij U verwijzen naar de 2 2 sportpagina's. 2 Advertentie) ,„ycrwacl,tinK van het K.N.M.I. .„„.maant'aSavond, opgemaakt zondagavond 23.15 uur: nlaV(ÏIrMkel*'k 7waar bewolkt en nog wat ragen en hier 7„-h' ""st. Later opklaringen, t wc«t 'j ma"ge wind tussen t fpmli" s 1,0Sere middag- Verwton."ren dan gisteren. van Belgisch Weer- Kuadig Instituut: 7,,iri*akl"' tot matige wind uit het h,.^sten, zwaarbewolkt met „'j en toe opklaringen. mn» zon onder 19.10 uur, maan op 18.50 uur j ondePS r,°P UUI' maa" Het Nederlands Elftal, dat woensdag a.s. in stadion- Feijenoord te Rotterdam voor de voorronden van het toer- nooirom het wereldkampioenschap tegen Luxemburg speelt, is als volgt samengesteld: Doel: de Munck (DOS). Achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC). Midden: Notermans (Fortuna '54), van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV). Voor: van der Kuil (Ajax), Wilkes (VW), Lenstra (Spel. En schede), Rijvers (Feijenoord) en van Melis (Rapid JC). Reserves: Pieters Graafland (Ajax), Kruiver (PSV) en van Wissen (MVV). Drie wijzigingen In vergelijking met de wedstrijd tegen Oostenrijk, 26 mei j.l., is de ploeg op drie plaatsen gewijzigd. Doelverdediger Pieters Graafland en van Wissen werden vervangen door resp. de Munck en Rijvers. Boven dien is linksbuiten Bart Carlier niet beschikbaar, aangezien hij bij een botsing in de wedstrijd Fortuna '54Sparta een ernstige hoofdblessure opliep. Hij kreeg een barst in het jukbeen en een bloeduitstorting. In plaats van Carlier werd nu van Melis door Lenstra verdrongen als middenvoor als linksbuiten opgesteld. Voor de 36-jarige Abe wordt het de 38ste interlandwedstrijd. Zijn laatste speelde hij op 4 november 1956 te Kopenhagen tegen Denemar ken (22). Kees Rijvers keert na bijna zeven jaar laatste wedstrijd op 15 oktober 1950 tegen Zwitserland in het Nederlands Elftal terug. Gisteravond om ongeveer negen uur brak door een onbekende oor zaak brand uit in de grote vlashangar van de gebrs. B. en A. de Waele te Koewacht. Doordat de wind de vlam men aanwakkerde stond het hele ge bouw direct in lichterlaaie. Ongeveer een half miljoen kg vlas, alsmede de hele bouw, gingen in vlammen op. De brandweer stond hier machte loos tegenover. Zij beperkte zich dan ook tot het beschermen der aangren zende gebouwen. De schade die op het ogenblik nog niet te bepalen is, zal zeker honderdduizend guldens be dragen. Dit is dit jaar reeds de derde brand te Koewacht, die op zondag avond is uitgebroken en waarvan de oorzaak onbekend is. De brand is de grootste die de vlasstreek sinds tien tallen jaren heeft getroffen. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. MAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN In de nacht van zaterdag op zon. dag, omstreeks half twee, is in Maas tricht een vechtpartij ontstaan tussen enkele Hongaren en een aantal Maas trichtenaren, die een café in de buurt hadden bezocht. Tijdens deze vecht partij werd de ongeveer 30-jarige Willems uit de Havenstraat met een mes in de hals gestoken. Hij is in het ziekenhuis Sint Annadal opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. De 34- jarige Hongaar J. K. heeft bekend, dat hij het was, die Willems met een mes te lijf ging. Zaterdagmorgen om negen uur werd Helmond opgeschrikt door de sirenes van de brandweer, die met groot materieel uitrukte naar een uit slaande fabrieksbrand bij de n.v. P. van Vlissingen en Co., kaloenfabrie- ken. Een verstikkende rook hing bo ven de stad en men moest met zak doeken voor de mond lopen. Door nog onbekende oorzaak was brand uitgebroken op de bovenste verdieping van de handdrukkerij. Met In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks drie uur, was de 23-jarige J. N. B. bezig de ramen te zemen van zijn tankstation aan de Lijnbaan te Den Haag. Op een gegeven ogenblik naderden drie man nen. Een van hen zette een pistool op de borst van de pompbediende en eiste geld. B. verzocht hem zijn „sigaret tenaansteker" te willen nemen. weg- Op dat moment kwam uit het benzine-tankstation een chauffeur naar buiten, die de mannen niet hadden zien zitten. Zij veranderden toen van toon, zeiden slechts een grapje te hebben willen uithalen en niets anders dan kwartjes te willen wisselen. Gevijven ging men toen het huisje binnen en de mannen wisselden geld. Met dit geld haal den zij sigaretten uit een automaat, kwamen de bediende en de chauffeur een paar rokertjes bren gen en wandelden weg. De chauffeur vertelde het verhaal aan een passerende agent, die op le Lijnbaan bij de Loosduinseweg de 20-jarige matroos W. G. B. aan hield. De twee anderen waren niet meer bij hem. Later kwamen deze oog eens langs het tankstation kuie ren, waar zij werden aangehouden door de inmiddels gearriveerde re cherche. Het bleken te zijn de 51- jarige grondwerker M. J. E. en de 27-jarige schilder C. van B. Het wapen bleek een alarmpistool te zijn geweest. enorme snelheid greep het vuur om zich heen en 't vele brandbare mate riaal. waaronder hars en katoenen stoffen, werd door het vuur verslon den. Al het materieel van de Hel- mondse brandweer, alsmede van de fabrieksbrandweer, werd ingescha keld. Andere fabrieksbrandweren stonden paraat om eveneens op het eerste alarm uit te rukken. Van het twintig meter hoge gebouw dreigde de voorgevel in te storten. De bewoners van de vlakbij gelegen huizen werd aangeraden die huizen te ontruimen, aangezien bij instorting van de gevel groot gevaar voor ver dere uitbreiding van de brand be stond. Met man en macht, soms met groot levensgevaar, wist de brand weer het vuur binnen een uur te loka. liseren tot een oppervlakte van 750 vierkante meter op de bovenste ver dieping. De produktie in het bedrijf zal niet noemenswaard gestagneerd worden. De Russische minister van Buiten landse Zaken, Gromiko, heeft zater dag aan de Westduitse ambassadeur in Moskou, Haas, het Sovjet-antwoord op de Westduitse nota van 26 augus tus overhandigd. Deze nota betrof de her. 'iging van Duitsland. Moskou verwerpt het Westduitse standpunt, dat vier mogendheden ver antwoordelijk zijn voor de hereniging en vestigt aandacht op recente Oost- duitse voorstellen voor een Duitse federatie als inleiding van hereniging. De start van de Stem-toto heeft inmiddels plaatsgevonden en tallozen hebben deze gelegenheid ogenblikkelijk aangegrepen om weer eens een kansje te wagen en het toto-formulier in te zenden. De sorteerploeg is na de zomerse rust ook weer in actie gekomen en heeft de formulieren aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Het resultaat van dit onderzoek heeft deze keer geen vreugdekreet aan de sorteerders kunnen ontlokken, want niemand van de inzenders had het voor dit programma bij het rechte eind. Was 't zo moeilijk of waren de uitslagen dermate grillig, dat zelfs de grootste voetbalenthousiast deze niet had kunnen bevroeden? De pot blijft dus staan en wordt zoals aangekondigd aangevuld tot 75. Stellig zal dit attractieve bedrag vele pennen wederom m beweging brengen en wij voorzien dan ook dat een geweldige stroom van briefkaarten onze kantoren deze week zal bereiken. Wij wensen U ook deze week weer een prettige deelname aan onze toto en veel succes. Voor de goede orde volgen onderstaand nog even de juiste uitslagen NAC—Rapid JC 2, NOAD-ADO 2, Ajax—PSV 2, VVV— MW 2, DFCRBC 1, DOSKO—ZFC 2, Spel. Emma—MOC 2, Hulst—RAC 2, Rood Wit—TSC 2, BVV-GVAV 3. Een verklaring van de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, dat ,,de buurlanden van Syrië zich ernstig ongerust ma ken over de overheersende Sovjetrus- sische invloed in dit land", heeft in Syrië heel wat deining veroorzaakt. Dulles had een onderhoud van twee uur met Eisenhower gehad. De presi dent verklaarde nogmaals, het Mid den-Oosten te zullen beschermen te gen het gevaar van communistische agressie en ondermijning. Hij sprak bovendien de hoop uit, dat het Syri sche volk iets zou doen om de onrust te verminderen, die door de jongste gebeurtenissen is gewekt. Volgens de verklaring van Dulles had Eisenhowers speciale afgezant, Henderson, in het nabije oosten ern stige verontrusting geconstateerd over de groeiende Russische over heersing van Syrië en de communis tische wapenleveranties aan dit land. Eisenhower heeft opdracht gegeven tot versnelde leveranties aan de be dreigde landen van economische en andere defensieve" goederen. De Ijjken van twee Nederlandse stu denten en een Westduitse douanebe ambte, die sinds 28 augustus in het gebied van de Grossvenediger wer den vermist, zijn zaterdag gevonden, aldus een mededeling van de politie te Innsbruck. Oostenrijkse Alpenjagers en leden van reddingsploegen hebben de lijken aangetroffen op de 2.805 meter hoge Schwarze Wand bij de Prager hut. Zij waren geheel door sneeuw bedekt. De studenten zijn de 21-jarige R. G. van Midden en de 24-jarige Egbert Sehaefer, beiden uit Hilversum. De Westduitser is Gerhard M. Otschmann. Het schijnt dat de slachtoffers, na dat zij verdwaald waren, nog gepro beerd hebben met hun blote handen een hut in de sneeuw te bouwen, doch zij waren kennelijk te vermoeid en kwamen door de koude om het leven. Zoals bekend wordt vandaag de luchtbrug geopend voor wapenleve ranties aan Jordanië. President Koewatli heeft naar aan leiding van Dulles' verklaring gezegd, dat er ..niets waar is van de bewe ringen, dat de Sovjet-Unie een over heersende positie in Syrië inneemt". Radio-Moskou reageerde eveneens scherp op de uitlatingen van Was hington. Koning Saoed, die voor een gezond heidskuur naar Baden-Baden in Duits, land gaat, heeft zaterdag besprekin gen gevoerd in Beiroet, de hoofdstad van Libanon. Een federale rechter heeft zaterdag in Little Rock (Arkansas) bepaald, dat onmiddellijk een einde moet ko men aan de rassenscheiding op do middelbare school In deze plaats. De schoolraad had de rechter ver zocht om uitstel, omdat gouverneur Faubus, die tegenstander van integra. tie is, een aantal mannen van de na tionale garde bij de school heeft ge posteerd, zogenaamd om ..onlusten" te voorkomen, doch in werkelijkheid om te verhinderen dat de negen ne gerkinderen, die voor het nieuwe schooljaar zijn ingeschreven, do school bezoeken. De schoolraad van Little Rock heeft na de uitspraak bekendgemaakt, dat de school vandaag voor alle leerlin gen open is. Het hoofd van de politie van Nash ville in Tennessee heeft beloofd, dat de veiligheid van blanke en negerkin. deren, die vandaag weer naar school gaan, gewaarborgd zal worden. De politie van Birmingham, in do staat Alabama, heeft drie blanken, oud-leden van het geheime genoot schap der ,,Ku Klux Klan", gearres teerd. die hebben bekend enkele da gen geleden de 33-jarige neger Aaron te hebben ontmand. De Westduitse sociaal-demo cratische partij heeft verklaard dat bondskanselier Adenauer voor zijn verkiezingscampagne gebruik maakt van de vroegere luxe spoorwagon van Hermann Goering. De wagon is op „ongewoon kostbare" wijze ingericht met dure tapijten, panelen, lucht verversing en uitgebreide ver lichting waarvoor alleen al tien kilometer draad verwerkt moest worden.' aldus een socia listische verklaring die zater dag aan de pers werd uitgege ven. De socialisten stelden de Christen-Democraten de vraag of het waar is, dat de genatio naliseerde Bondsspoorwegen de kosten van de verkiezingstrein moeten betalen. De perschef van de CDU ver klaarde laterdat de wagon door de CDU gehuurd is en dat iedereen hem huren kan. Hij wist niet of de wagon vroeger door Goering gebruikt was. Wel wist hij, dat de wagon niet comfo'tabeler was dan een nor male.

de Stem | 1957 | | pagina 1