•mcci KlPPEHMblLLOMSOEP Gerrit Voorting, tijdig weggeflitst. zegevierde vóór Rik van Looij I Het hele huis leeg, wij geven cadeaus I CADEAU-ACTIE I I MUDY Is „De Molen" te Zoutelande een kampeerboerderij? Aantrekkelijk criterium onder regen van premies I Twaalfduizend toeschouwers in Roosendaal DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1957 Exploitant tot f 11 veroordeeld Fruitcorso-wagen van Goes met bijen en bloemen Inbraak in chr. ulo school te Axel Dader gepakt Prof. de Quay naar Brazilië Drieling geboren te Raamsdonksveer Daverend slot Duizendste woning van Terneuzen te Sluiskil Minder veilingdagen in Kapelte Groot muziekfeest te Lepelstraat Ook v. d. Pluym uit R. van Calclonië Tweede Belfortril Schaken in Emmen 2 Zeeuwse atleten naar Leuven Morgen cyclobal in Sas van Gent Int. hockey tornooi te Eindhoven De uitslag MARKTEN WATERSTANDEN (Advertentie) PER ZILVERZAKJE 13 Voor de kantonrechter te Middelburg werd de zaak tegen de Goesenaar C. J., exploitant van vakantiebedrijven, voortgezet. J., die terecht stond, omdat hij omstreeks 22 juni in de kampeer boerderij „De Molen" te Zoutelande, nachtlogies had verschaft zonder een vergunning van B. en W., werd door de kantonrechter veroordeeld tot f 11.- boete. Zoals bekend kwam deze zaak reeds tijdens de zitting van 21 augus tus jl. aan de orde. De verdediger van J. bracht toen naar voren, dat deze kampeerboerderij, waarvan de appartementen aan vakantiegangers worden verhuurd, als een woning be schouwd kan worden. Hij zag de lo- giesverordening van de gemeente Zoutelande als een aanvulling op de kampeerverordening, die niet geldt voor hotels, pensions en logementen en volgens de verdediger, mr. W. K. H. Dieleman, evenmin voor wo ningen. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, vond, dat de verhuurder de ruimte volkomen bewust ter beschik king heeft gesteld voor nachtlogies en voorts was de officier van mening, dat men hier in geen geval met een woning, maar met een boerderij te maken heet, die in zijn geheel is mgericht om met gezinnen in te ver toeven. Hij veronderstelde, dat de grieven van de burgemeester deze weigerde de advocaat destijds mee te delen, waarom J. geen vergunning kreeg voornamelijk hun oorzaak vinden in het feit, dat er vrij veel mensen in de boerderij worden onder gebracht. Op excursie De kantonrechter, mr. J. Moolen- burgh, besloot 14 dagen geleden de zaak aan te houden, omdat hij eerst wel eens een kijkje in de boerderij wilde nemen, hetgeen ook gebeurd is. De officier bleek na deze excursie niet van mening te zijn veranderd en tijdens de zitting van woensdag handhaafde hij zijn eis. Wel was hij van mening, dat de verordening aan duidelijkheid wat te wensen over laat. In art. 1 wordt namelijk be paald, dat geen vergunning voor het verschaffen van nachtlogies nodig is De afdeling Goes van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde heeft tijdens haar eerste leden vergadering in dit seizoen uitvoerig het programma voor deze winter be sproken. In principe werd besloten vijf avonden te beleggen, waarvoor onder meer sprekers zullen worden uitgenodigd. De voorzitter, de heer Kr. Goudzwaard, deed enige medede lingen omtrent de fruitwagen, die zal meerijden met het fruitcorso. De wa gen, die de afmetingen heeft van 5 bij 2,15 meter en waarvan het hoogste punt 2,40 meter is, zal een bijenko ningin met zich meevoeren. Voorts zullen een bijenkorf, twee bijen en een bloent, alles uitgebeeld door appels, op de wagen worden aangebracht. De fruitkoningin en haar gevolg zal op de bloemententoonstelling welke door de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde wordt georganiseerd bloemen worden aangeboden door en kele meisjes. Tenslotte werd besloten om voor deze te houden bloembollen wedstrijd weer bollen en potten aan te schaffen. Voor de cursus in materialenkennis hebben zich reeds 8 leden uit Walche ren opgegeven, indien hiervoor in Goes ook belangstelling bestaat zal deze cursus hetzij in Middelburg of wel in Goes worden gehouden, maar mocht de belangstelling hiervoor verder nihil blijven dan moet worden aangenomen dat deze geen doorgang kan vinden, Tijdens de augustus-maand werd ingebroken in het schoolgebouw van de Chr. Ulo-school aan het Szyd- lowskyplein. Via een gebroken ruit, kon de dader het schoolgebouw bin nendringen, waarna hij uit de biblio- theekkas een bedrag ontvreemdde van ruim 30,-. De politie, die onmiddellijk een uit gebreid en minitieus onderzoek in stelde, heeft thans de dader kunnen inrekenen. Het betrof hier de in Rotterdam woonachtige oud Axelaar G.T., die reeds een oude bekende van de po litie was. T. legde bij verhoor een volledige bekentenis af. De dader werd op transport ge steld naar Middelburg om te worden voorgeleid voor de Officier van Ju stitie. Naar wfj vernemen zal prof. dr. de Quay in zijn kwaliteit als voorzitter van de Raad van Emigra- ue in de tweede helft van oktober afïi ,reis naar Brazilië maken. Hij 5®r' 9far de nederzetting Fazenda Kibereido en ander Nederlandse ves tingen te bezoeken, terwijl hij zich l=^eaS P f??,ho°gte wil stellen van de mogelijkheid van verdere emi- giatie naar dit land. De reis zal en- hele weken duren. Gistermiddag te ongeveer 16 uur wonLUlf."1011" Zijlmans-van Dongen straft aan de Prins Bernhard- f Raamsdonksveer het leven u aan een d«eling. Het zijn jongens, respectievelijk wegende .„„2 4.o pond en een meisje van 3 pona. De gezondheidstoestand van moeder en kinderen is uitstekend. in woningen. Wat men hier onder ver staat had volgens mr. Lebret in een speciaal artikel moeten staan, want het begrip „woning" kan men zo ruim maken als men maar wil. Hij zei te begrijpen, dat het niet de be doeling van de gemeentelijke wetge ver is geweest om onder het begrip „woning" ook kampeerboerderijen te rangschikken. Mr. Dieleman kwam ook nog aan het woord. Hij wees er nogmaals op, dat „De Molen" geen echte kam peerboerderij meer is en dat zo doende de verordening hier niet van toepassing is. De verordening geldt niet voor wo ningen en de raadsman kon hier geen onderscheid zien, omdat naar hij zei de schuur door bouw- en woningtoe zicht is goedgekeurd. Het „woning achtige" karakter van de schuur wordt volgens hem nog versterkt door het feit, dat de gasten hun part zelf moeten onderhouden, voor zich zelf moeten koken en iedere vorm van leiding of service door J. ont breekt. Voldoende ruimte Mr. Dieleman kwam verder nog eens terug op de uitlating van de of ficier, dat er teveel mensen in één ruimte huizen. Hij rekende de kan tonrechter voor, dat de vereiste an derhalve vierkante meter per per soon zeker beschikbaar is. Immers er verblijven 30-35 mensen op 101 vierkante meter, waarop volgens de wet 67 personen ondergebracht mo gen worden. ,.Het maximum is dus voorlopig nog niet bereikt," aldus de raadsman. De officier repliceerde, dat bouw en woningtoezicht de boerderij niet heeft aangemerkt als kampeerboer derij. Hij dacht, dat het gebouw als woning zeer zeker afgekeurd zou wora den. De kantonrechter was tot de con clusie gekomen, dat het nachtlogies, dat J. verschaft, een onderdeel uit maakt van zijn bedrijf. Het onderko men voor de nacht is in ,,De Molen" anders dan in een woning en hij achtte tenslotte het tenlastegelegde bewezen. J. werd veroordeeld tot 11,- boete, zodat de mogelijkheid om in hoger beroep te gaan voor hem aanwezig is. De advocaat heeft inmiddels hoger beroep aangetekend. Zó had Roosendaalse Gerrit het bekeken. Kort voor het ingaan van de laatste ronde, sprong hij uit het viermansgroepje, dat enkele tientallen meters voor het grote peloton uitreed, weg. Met het allergrootste mes op bereikte Gerrit een snelheid, waarmee hij de gevaarlijkste concurrenten Rik van Looy en Frans Mahn achter zich kon laten. Toen de vele duizenden stad- en streek genoten van Voorting deze getimede krachtontplooiing aan schouwden, ontketenden zij een enthousiasme, dat Gerrit als op vleugelen naar de finish deed stormen. En de toeschouwers wa ren wild van vreugde bij het vernemen, dat hun man over de nieuwe koning der kermiskoersen, Rik van Looy, had gezege vierd. Het publiek en vooral de jeugd daaronder, negeerde de afzetting en liep te hoop naar winner Gerrit Voorting, die confuus werd van zoveel spontaniteit. Hij kreeg pas na veel moeite gelegenheid om de zoen van zijn lachende echtgenote in ontvangst te nemen en daarna de mach tige zegekrans, uit handen van voorzitter A. Rademakers, die kenne lijk even blij was met Gerrit's overwinning, als met het succes, dat dit Roosendaalse criterium voor profs en onafhankelijken had geoogst. Met een aantal van naar schatting 12.000 wielerenthousiasten, keurig langs het uitstekend afgezette parcours geschaard, mocht men inder daad van een klinkend succes spreken. Het is mèt dit daverende slot als bekroning bovendien een zeer leven dige koers geweest, die een klein half uur te laat begon, omdat drie Belgische coureurs van naam: Rik van Looy, Leon van Daele en Roger Verplaetse wel in Roosendaal wa ren, maar liever niet daar wilden vertrekken, omdat zij dezelfde avond in Herenthals, een naar hun oordeel veel belangrijkere wedstrijd moes ten rijden. Toen voorzitter Radema kers de Belgische Wieier Bond van een en ander op de hoogte had gesteld is het drietal uiteindelijkgezwicht en werd besloten dan toch maar hun con. tract in Roosendaal (drie dagen éér der gesloten dan met de organisato- (Advertentie) ren in het genoemde Belgische stad je) na te komen. Er werden al onmiddellijk de no dige weddenschappen afgesloten, dat dit nou dan wel de dertigste zege van van Looy zou worden. Inderdaad heeft dit maar weinig gescheeld, want evenals in Brasschaat moest Frans Mahn in Rik ook hier zijn meerdere erkennen, toen het op de beslissende eindsprint aankwam. Ger rit Voorting was wel zo verstandig het niet zover te laten komen. In zicht, dat dik en dik werd beloond. Snel en levendig Het is dank zij de vele klasse mentssprints. die rijkelijk met gul dentjes werden „omringd" (kwistig door zaken en bedrijven uitgeloofd tijdens de koers), dat de 115 kilome ter over het snelle circuit zo snel en levendig zijn weggedraaid. Zoals reeds in het kort gemeld, zal op 27 september aanstaande te Sluis kil de duizendste woning, welke na de bevrijding in de gemeente Terneuzen werd gebouwd, officieel geïnstalleerd en in gebruik genomen worden. Het gaat om een exemplaar van een zes tal middenstandswoningen, geprojec teerd in de Verlengde Spoorstraat, welke in record tempo door de firma gebr. v. d. Poel uit Terneuzen werden gebouwd. Tevens zullen enige voort varende zakenlui van deze gelegen heid gebruik maken om het interieur als modelwoning in te richten. De toe. komstige eigenaar van het duizendste pand. de heer Cortvriend, zal van ve le zijden de animo en interesse hier voor kunnen ondervinden en het zal hem die dag werkelijk niet aan be langstelling ontbreken. Van gemeen tezijde zal door b. en w. deze mijlpaal in de Terneuzense naoorlogse woning bouw met enig feestelijk ceremonieel worden herdacht (Advertentie) Angst voor iedere hap eten met dat zuurbranden in 't verschiet. Rennles blussen 't vuur in 'n ommezien. Menigeen kan geen eten meer zien, alleen om de angst in 't vooruitzicht van die zuurbrand op de maag. Ren- nies nemen - zo nodig bij voorbaat. De hevigste zuurbrand stilt al op 't moment dat 'n Rennies begint te smelten op de tong. Druppel voor druppel - met uw eigen speeksel - komen de zuurbrand dovende ingre diënten in de maag en brengen 't maagzuurgehalte weer in balans. Wèg pijn150-00 Hoewel Zeeland niet direct een slecht figuur slaat wat de fruitoogst betreft, is er toch ook hier sprake van een belangrijk minder aanbod dan in normale jaren. In verband met dit geringe aanbod zal er met ingang van volgende week in Kapelle enkel nog fruitveiling worden gehouden op woensdag, vrijdag en maandag, steeds om 1 uur. De industrie- en export- veilingen van dinsdag en donderdag komen dan te vervallen. Zaterdag en zondag a.s. heeft Le pelstraat weer zijn traditioneel ge worden muziekfeest, dat georgani seerd wordt door de plaatselijke fan fare St.-Antonius. Het feest vindt plaats in het paro chiehuis en wordt zaterdagmiddag officieel geopend met een rondwan deling door hej dorp. De avond zal gevuld worden door een band samengesteld uit eigen korpsleden en de vele attracties, die voor en naast het patronaat staan op gesteld. waaronder o.m. een schom mel en draaimolen. Zondagmiddag wordt het feest voortgezet met doorlopend concerten te geven door de muziekverenigingen uit Kwadendamme, Halsteren, Nw.- Vossemeer, Heelde en Hoogerheide, die alle hun medewerking verlenen. Naast het „rad van avontuur" en de grabbelton zal er verder nog een grote verloting gehouden worden. De zevende etappe van de Ronde van Catalome, van Tortisa naar Leri- da over 186 km, is gewonnen door de opanjaard Companys in 4 uur 52 mi nuten 16 sec. Poblet (Sp.) werd twee de in 4.52.35. Op de derde plaats kwam de Spanjaard Iturat in dezelf de tijd. Het grote peloton plaatste zich 5e ex aequo in dezelfde tijd als Poblet. In deze groep bevonden zich Stolker en de leider van het alge meen klassement, de Spanjaard Ba- hamontes, die de gele trui behield. Tot de uitvallers in deze zevende etappe behoorden Leo van der Pluym de Luxemburger Schmidt en de Belg Hoevenaers. Onder auspiciën van de Sluisse Au to- en Motorclub S.A.M. zal op 21 september voor de tweede maal de zogenaamde Belfortrit worden ge houden. De muziekvereniging Apollo zal ter opluistering bij de finish aanwezig zijn, waarna deelnemers en genodigden in hotel „Central" het traditionele Zeeuwse mosseldiner zul len gebruiken. Het geheel wordt be sloten met een gezellig bal. Te Emmen is het toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor dames landen-teams voortgezet. De uitslagen van de derde ronde luiden: Groep A: Rusland Nederland 1 1/2 1/2; Olga Rubtsova mevr. van der Veen 1/2 1/2; Kira Zvo- rykina mevr. Roodzant 1 0. Oost-Duitsland - Bulgarije 1 1; Oostenrijk Luxemburg 1 1; Frankrijk Tsj. Slowakije 0 0 en 2 afgebroken partijen. In deze groep leidt Nederland thans. Ierland Finland 2 0. Groep B: Oost-Duitsland - Bulgarije 1 1; Oostenrijk Luxemburg 1 1; Hongarije Ver. Staten 1/2 1/2 en 1 afgebroken partij. Groep C: West-Duitsland Noor wegen 2 0; Denemarken Bel gië 2 0; Engeland Polen 1—0 en 1 afgebroken partij. De afgebroken partij uit de 2e ron de tussen Tora Moelman (Noorwe gen) en Ingrid Larsen (Denemarken) in groep C_ is door Ingrid Larsen Zondag wordt in de Belgische uni versiteitsstad Leuven de internatio nale atletiekontmoeting België B- zuid-Nederland gehouden. In de Ne derlandse ploeg zijn twee Zeeuwse at leten opgenomen, namelijk de Mara thon-atlete Marie Poissonnier, die zal starten op het nummer 800 meter dames en Hein Cujé van het Middel burgse E.M.M. Deze zal uitkome/i op de 3000 m steeple chase, waarop hij Nederlands recordhouder is. Op de zelfde dag worden op de Rijswijkse sintelbaan ,,Te Werve" nationale in vitatiewedstrijden georganiseerd. Wil ly Cijsouw van Marathon is uitge nodigd deel te nemen op het nummer 80 meter horden voor dames. De Middelburgse Piet Zwartepoor- te zal er starten op het nummer 5000 meter heren, klasse A. Sas van Gent kan morgen een tak van sport zien beoefenen, die niet be paald alledaags is. De Sasse vereni ging van Neringdoenden heeft na melijk in samenwerking met de VVV de Koninklijke Veloclub „Sport na Arbeid" uit Gent bereid gevonden cyclo-bal wedstrijden te komen spe len. Aan deze „voetbalwedstrijden op de fiets" zal door zes teams van 2 men worden deelgenomen. Onder de deelnemers zijn enkele internationa len, die onder meer hebben meege speeld in de Europese kampioen schappen. die onlangs te Rocourt worden gehouden. Dat de Gentse 'club „Sport na Ar beid" niet de eerste de beste is be wijzen trouwens de in België be haalde resultaten. Sedert 1933 werden niet minder dan 13 zaal- en 6 zoge naamde graspleinkampioenschappen gewonnen. Ook in het buitenland, speciaal Duitsland, werden vele suc cessen geboekt. Tijdens de pauzes zullen 3 fiets- acrobaten voor de vrolijke noot zor gen. Zaterdag en zondag, 7 en 8 septem ber, wordt te Eindhoven een inter nationaal hockeytornooi gehouden, waaraan o.m. deelnemen de Antwerp, se Hockeyclub, Grimsby Hockeyclub en Kreuznachter Hockeyclub, het Ne derlands militaire elftal en de Tem peliers, een selectieteam van zuid- Nederland. Voor de Nederlandse militairen be tekent dit tournooi tevens een trai ning voor de jaarlijkse wedstrijd te- Vooral de solo-racers Piet van Est (die jammer genoeg tengevolge van een val moest opgeven) en Geurt Pos, hebben ondervonden hoezeer de wie lerfans dit knappe individuele werk op prijs wisten te stellen. Daarnaast was daar een Adri Voorting, die nog steeds over een rappe sprint be schikte; Peter Post, die samen met Tiny Wolfs een vette premie binnen haalde en later Piet Haan, die op z'n eentje probeerde de race te win nen, maar tegen slot kracht tekort kwam tegen de groten uit het veld. De groten, die men niet zo heel vaak in de voorste gelederen had gezien. Kennelijk om in de beslissende fase hun slag te slaan. Hetgeen, zoals men reeds weet, Gerrit Voorting boven iedere verwachting gelukte. Dat hij in eigen stad met succes naar de bloemen èn de driehonderd gulden greep, was natuurlijk extra feestelijk. Arie van Wetten, die even eens een opmerkelijk goede wedstrijd fietste, was met zijn vierde plaats de eerste onafhankelijke in dit inter nationale koor, waarvoor hij met hon derd gulden extra werd beloond. De stichting Roosendaals Wieier- comité heeft zeer veel eer ingelegd met dit. voor ons land. dure profveld. Alles was puik geregeld, het weer was schitterend en het behaalde suc ces was deswege volkomen verdiend. 1. Gerrit Voorting, Roosendaal de 113 km in 3.08.12. 2. Rik van Looij, België op 6 seconden. 3. Frans Mahn, Amsterdam. 4. Arie van Wetten, Noordwijk. 5. Wim van Est, St.-Wli- lebrord. 6. Arend van 't Hoff, Sassen- heim. 7. Piet van As, Roosendaal, 8. M. Löder. Duitsland. 9. Kees van der Zande, Halsteren. 10 Rinus Overveld, Hoogerheide. 11. Frans van Looveren, België. 12. Heinz Müller. Duitsland. 13. Gerrit Schulte. Den Bosch. 14. Gijs Pauw, Utrecht. 15. Dave Ric- ketts, Engeland. 16. Ger de Jager. Hoogblokland. 17 Bertus de Vree, Breda. 18. Jan Hijzeldoor.n Amster dam. 19. Cees van der Borst, Etten. 20. Kees Paymans, Tilburg. Er kwam geen „vreemde" schone aan te pas om Gerrit Voorting, winnaar in Roosendaal, hulde te brengen. De schone, die op deze foto aan Gerrit de zegekus geeft, is zijn eigen vrouw. DEN BOSCH, 5 sept. Op de paar denmarkt van vandaag zijn aangevoerd 544 stuks, waaronder 207 veulens. De prijzen waren als volgt: Voljarigen 1050-1250, 1,5-jarigen 700-900 met pa pieren boven not., jonge werkpaar den 975-1225 met papieren boven not., merrie veulens 400-550, hengstveulens 350-475, hitten 525-800, Shetlandse po ny's (ruins) 225-300, Shetlandse po ny's (merries) 400-700, jonge slacht- paarden 2,30-2,55, oude slachtpaarden 2,05-2.15 per kg gesl. gew. De aanvoer van paarden was zeer groot evenals de belangstelling. De vraag naar jonge werkpaarden was ruimer, handel willig met stijf duur dere prijzen. De handel in oude werk paarden verliep redelijk goed met stijf duurdere prijzen. De handel in 1,5-jarigen had een stroef verloop, echter iets goedkoper. Groter aanbod veulens, handel vlot, prijzen hoger. De aanvoer van Shetlandse pony's was groter dan de vraag, handel rus tig, prijzen gedrukt. De handel in jonge slachtpaarden verliep redelijk goed en prijshoudend. GOES, 5 sept. Industrie- en ex portveiling: bramen 2 152. afw. 138, in doosjes per kg exp. 202, 2 195, dubb. pr. bonen 2 63, afw. 31-49, div. appels kroet en val 18-37, div. peren kroet en val 18, Ellisons Orange st75- 85 80. 65-75 81, H75-85 81, 65-75 79. H2 62, Mank's Codlin st70-80 80, 60-70 79, H70-80 83, 60-70 80, H2 52. Zigeu nerin H75-85 81, 65-75 82, H2 50. Ja mes Grieve H80-85 76, 75-80 80, 70-75 82, 65-70 78-79. H2 64. Transparente de Croncels H85-95 68, 75-85 75, 65-75 74-75, H2 52. Bramley Seedling H80- 90 64. 70-80 65, H2 44. Cox Örange Pippin H85-90 89. 80-85 95, 75-80 98, 70-75 100. 65-70 96. Br. Hardy st75-30 154, 70-75 149. 65-70 149, H75-80 147, 70-75 149, 65-70 139. Herzogin Elsa H70-80 89, 60-70 87, H2 52. William Duchesse H85-95 94, 75-85 96, 65-75 94. H2 60. Bonne Louise d'Avranches H65-70 106. 60-65 101. 55-60 88-91, Triomphe de Vienne H80-85 128-138, 75-80 136. 70-75 114-140. Seign. d'Es- peren H60-70 104, 50-60 91. Verpakt fruit: Zigeunerin H80>-83 83-84, 70-75 86, Transp. de Croncel H 85-95 73. 80-85 73, 75-80 73, Br. Hardy H75-80 157, 65-70 149. Gewone veiling: Mank's Codlin K 46-49, F 36-40, Zigeunerin K 38-47,_F 32-38, James Grieve K 49-61, F 33-56, Transp. de Croncel K 51-55, F 37-44, Bramley Seedling K 48. F 38. Triom phe de Vienne K 99-106, F 69-74. Br. Hardy K 94-115, F 56-79, Willam Duchesse K 50-53, F 42-45. KAPELLE. 5 sept. Industrie- en exportveiling van appelen en peren: Transp. de Croncel H85-95 67, 75-85 73. 65-75 73. H2 49, K 52, F 43. James Grieve H80-85 71, 75-80 73, 70-75 77, 65-70 76. H2 62-64. K 56, Mank's Cod lin H70-80 79. 60-70 79, H2 50, K 49, F 43. Zigeunerin H75-85 78, 65-75 79, H2 45. K 38. Ellisons Orange H75-85 83, 65-75 86-87. H2 62-63. K 58, F 46J Cox Orange Pippin H85-90 93. 80-85 93, 75-80 95. 70-75 97. 65-70 88-94. K 70-73, Bramley Seedling H90 63. 80-90 63-65 70-80 62. H2 42, K 48, F 38. Jack Lebel H75-85 63, 65-75 54, H2 40, K 46. F 38, Codlin Keswick H70-80 47, 60-70 42, H2 35, K 40, F 34, Beurré Lebrun H65-75 97 55-65 86, H2 63, K 63. F 48. Bonne Louise d'Avranches H65-70 101. 60-65 91. 55-60 84. K 76, Beurré Hardy H75-80 143, 70-75 143, 65-70 146. K 88. F 66. Pitmaston Du chesse H75-85 92, 65-75 92. H2 57, K 54. F 41-45, zure kroetappelen 31, ge mengde valappelen 29, goudrenet val 31. sterappelen val 14. kroetperen 15, dubb. princ.bonen 1 52, 2 48. bramen industrie 2 exp. 177, afw. 168. WAALWIJK 4 sept. De schoen- winkeliers hadden wat meer verkoop van kinderschoenen nu de schoolva kanties ten einde zijn. Overigens de den zich geen nieuwe gezichtspunten voor. De marktsituatie is zeer kalm, evenals de bedrijvigheid in de indu strie. In de schoenindustrie is deze zeer verschillend daar slechts enkele goed te werken hebben. Zoolleer voor de schoenherstellers heeft een vrij con stante vraag. Overigens is de vraag voor zoolleer en overleer kalm. Prijzen bleven onveranderd. Voor afvalleer is de belangstelling hetzelfde gebleven het aangebodene wordt geregeld op genomen. De huidenmarkt toonde weinig acti viteit de prijzen handhaven zich nau welijks. De gevolgen van de investe ringsbeperking werken reeds door tot in de bedrijven welke er niet recht streeks mee te maken hebben. Voor de leerlooierijen in een minder krappe arbeidsmarkt terwijl de arbeidsonte- vredenheid welke dikwijls aan de dag gelegd werd een euvel was het na vrij korte tijd weer opzeggen van de dienstbetrekking er door zal verminderen. Konstanz 422 5), Rheinfelden 275 (—6), Breisach 207 (—18), Straatsburg 300 (onveranderd), Maxau 478 (+3), Mannheim 323 (—7), Mainz 309 (—3), Binden 209 5), Kaub 226 6), Trier 136 (on veranderd), Koblenz 223 9). Keu len 207 7), Ruhrort 409 15), Lo- bith 1032 (—12), Nijmegen 818 (—14), Arnhem 834 9), Eefde IJssel 361 (—9), Deventer 261 9), Monsin 5540 (onveranderd), Vise 4967 6), Borgharen 3893 14), Belfeld 1093 15), Grave beneden de sluis 470 6). Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St.-Andries 400 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nijmegen is in de komende nacht gestremd van 20.00 tot 06.00 uur. De gepeilde minste waterdiepten welke heden worden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centi meters Heveadorp-Amsterdam-Rijn kanaal 270, IJsselkop-Doesburg 270. EEN ALLES OVERWELDIGENDE Onze gehele collectie kwaliteitskleding voor JONGENS en HEREN willen wij in de kortst mogelijke tijd van de hand doen, om ruimte te maken voor onze NAJAARSCOLLECTIE. Daarom geven wij thans: Bij aankoop van: KOSTUUM REGENJAS CADEAU Bij aankoop van: GABARDINE JAS SPORTCOLBERT CADEAU Bij aankoop van: SPORTCOLBERT PANTALON CADEAU Bij aankoop van: REGENJAS OVERHEMD CADEAU OM U ENIGE VOORBEELDEN TE GEVEN: gewonnen. De uitslag van de wed- gen de Belgische militairen, die op strijd Noorwegen Denemarken 11 november te Brussel wordt ge werd daardoor 0 2. speeld. KOSTUUMS vanaf 69,— REGENJAS CADEAU KOSTUUMS 79,— REGENJAS CADEAU KOSTUUMS 99 t.m. 149, REGENJAS CADEAU COLBERTS vanaf 29.90 PANTALON CADEAU COLBERTS 39.90 t.m. 62.50 PANTALON CADEAU GABARDINE JAS v.a. 89,- zuiver wol SPORTCOLBERT CADEAU PANTALON vanaf 16.50 t.m. 42.50 10 tot 40 pet. korting REGENJASSEN v.a. 32.50 OVERHEMD CADEAU DEMI-SAISONS v.a. 79.- PANTALON CADEAU Verder op onze andere artikelen w.o. TE RRY-LEDEREN JASSEN, IMT. SUèDE JACKS, POPLIN JACKS en PANTALONS 10 TOT 40 PROCENT KORTING! WOUWSESTRAAT 24 BERGEN OP ZOOM TELEFOON 3771 Betaalzegels worden aangenomen ALLE VERANDERINGEN GRATIS

de Stem | 1957 | | pagina 3