Oesterseizoen geopend in versierd Yerseke FILMS £0i! Kunstzinnige aanwinst voor Middelburg ZUID-BEVELAND BOUILLON Uitstekend werk van Harry Kooien Is Minister Mansholt nuttigde eerste echte verse oester T&hcVl fePÊKÈnfa DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1957 Pi eter Corneliss. en Kaat Mossel te Yerseke TERNEUZEN HULST SAS VAN GENT AXEL OOSTBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG Mansholt vraagt vertrouwen Het mannelijk lastdier doemeer met KAAS Peren naar Zweden van kostelijk vlees voor krachtiger soep! 35 ct per dubbel tablet Walcheren K.A.J..winterprogram in vergadering besproken ZEEUWSCH-VLAANDEREN De straat is niet geschikt voor weg-wedstrijden D. v. Melle overleden Dodelijk ongeluk in Tholen Hoogwaterstanden Moe? Reisziek? Last van Uw maag? es I Bevolkingsonderzoek t.b.c. FOTO AGENDA Vandaag Morgen Het was een gezellige dag in Yer seke, waar men met het optreden van de harmonie „Mozart" uit Yer seke, Concordia uit Tholen, Kunst en Eer uit Zierikzee, Nu met Hope uit Bruinisse en de boerenkapel van Kol- pings Zonen uit Bergen op Zoom veel vreugde heeft geboden. Er werden concerten gegeven, de boerenkapel speelde leuke amusementsmuziek en tenslotte zag feestvierend Yerseke schitterend vuurwerk op het sport terrein. Na de vlootschouw begon in de late middag het reusachtig drukke feest in de feestelijk versierde straten van het dorp. Aan de Haven was er een overweldigende belangstelling voor hetgeen zich afspeelde in en rond de ouderwetse taveerne „De dry Haeringen", voorstellende de zaak van Pieter Comelisz., de oude oester kenner van rond het jaar 1600, die ter opluistering van de feesten teza men met de Rotterdamse historische Kaat Mossel optrad. Via de Ooster- schelde, tijdens de vlootschouw en het korren van de eerste oesters van dit seizoen, was Kaat Mossel vanuit Zierikzee en via Bruinisse in Yerseke aangekomqp. En toen iedereen in de buurt van „De dry Haeringen" had plaats genomen werden Pieter Cor- nelisz. met gevolg en Kaat Mossel, vergezeld van haar „hofdames", in oud-Hollandse klederdracht ontvan gen. De heer van Glerum, Yerseke's hoofdonderwijzer, regisseerde het spel van de ouderwetse grootheden. Pieter en Kaat hielden op rijm een samenspraak, waarin Kaat de mossel en Pieter de oester aanprees. Maar ook de commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. A. F. C. de Casembroot vervulde een belangrijke rol in dit spel. Toen het namelijk zo ver gekomen was. dat een neef van Pieter en een nicht van Kaat zich verloofd hadden, trad de commissaris de taveerne binnen. Op bijzonder geestige wijze toonde hij zijn instem ming met deze verloving en zelfs ging hij zo ver, dat hij het verloofde paar een echt cadeau aanbood: ieder een tafelcouvert. Nog meer werd dit leuke tafereeltje opgeluisterd door de gemengde zangvereniging Excelsior uit Yerseke in echt Zeeuwse kleder dracht, charmant en bijzonder attrac tief voor de bezoekers. Excelsior liet o.a. bijzonder goed het Zeeuwse volks lied horen en gaf een goede klank aan het Luctor et Emergo, dat een stemmige sfeer opwekte. fVati onze verslaggever) Op fantastische wijze en bijzonder feestelijk heeft men in Yerseke gis teren de opening van het oestersei zoen 1957 gevierd. Met vele mensen, die naar Yerseke waren gekomen, zijn wij er getuige van geweest. Het begon al goed. Want de première van de film „Verse mos selen", geproduceerd door de cineast Windmeijer uit Delft, slaagde voor treffelijk. Hoewel hier en daar een beetje onscherp, toonde de film op uitstekende wijze de totstandkoming van de mossel in de wateren van het Zeeuwse. Dr. P. Korringa gaf aanwij zingen en veel goede raad bij de pro- duktie van deze film. Vele genodig den had het comité „Zeeland Presen teert" ontvangen. Van de autoriteiten, die men in Yerseke begroette, noemen we de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening in ons land dr. Mansholt, de secretaris-ge neraal van diens ambtgenoot in Bel gië, de heer G. de Lyon, de commis saris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. de Casembroot, de voorzitter van het bestuur der visserijen, dr. Lienesch, de voorzitter van de visserij op de Zeeuwse stromen, ir. Drost en de Kamerleden drs. van Dijk en de Ruijter. Vlootschouw De feestelijkheden in het dorp wa ren intussen in volle gang. Er was al een muzikale rondwandeling ge passeerd van de harmonie „Mozart" met daarachter een optocht van Yer seke's schooljeugd. Daarbij zagen we een echte Hercules, heuse zeemeer minnen en een reusachtige rijdende tentoonstelling van het heerlijke Zeeuwse zeebanket. Even na half twee scheepten we ons in. Op de „Ye 60", een van de vaar tuigen van Yerseke's vissersvloot, die fleurig en kleurig gepavoiseerd, ge reed lag voor de vlootschouw op de Oosterschelde. Het was een fantastisch gezicht toen we de brede wateren onder een heer lijk zonnetje opvoeren. We hadden geluk. Onze boot van de N.V. de Meu- lemeester en gestuurd door schipper A. Paauwe was de enige boot, die op deze eerste dag van het Zeeuwse oesterseizoen 1957 oesters op zou ha len. En toen we dan ook na een fan tastische tocht met achter ons aan de ruim zestig versierde vissersboten het perceel, waarop gevist zou worden, bereikt hadden, voelden we. dat we getuige waren van een groots mo ment. Even tevoren waren de auto riteiten van de „Zwaluw" overgestapt op onze boot. De enige kor, die op deze dag werd neergelaten, ging het water in. En toen men de eerste buit ophaalde en op het dek smeet, was daarmee het csesterseizoen geopend. Wat nog niet geopend was, was toen de eerste oester. Maar ook dat was gauw gebeurd en onmiddellijk daarna In Luxor draait ,,De avonturen van Quentin Durward" (B). Een prettig en half-romantisch ver haal, waarin de edelman Quentin Durward voor zijn oom een vrouw gaat zoeken, maar zelf verlii "d raakt. Verder „Singin' in the rain" A>, een vlotte amusementsfilm met een overdaad aan muziek. Concertgebouw vertoont ,,De rode baret" (B), een spannend relaas over het gevaarvolle werk van de parachutetroepen en hun •■langrijke taak in de oorlogvoe ring. Bioscoopgebouw geeft deze week de gelegenheid tot volop griezelen met Henri Clouzots ..De bezetenen" (C3) (Les diaboli- ques), een meesterlijke thriller, waarbij menigeen zijn stoel zal vasthouden. Het is het verhaal van een misdaad: twee vrouwen vermoorden een man en plotse ling is het lijk verdwenen. De ontknoping van dit misdadig my sterie is een grandioze vondst van de auteur. Kortom, wie een uit stekende thriller weet te waarde ren, die mag ,,De bezetenen" niet gemist hebben. Verder ,,Een kind als losprijs" (C2), een avontuur aan de Cote d'Azur met al zijn pracht. Het gaat om verdovende middelen en het wordt allemaal heel span nend. Niettemin is het een ont spanningsfilm, waarnaar men met veel plezier kan kijken. „De verkeerde man" (B), die in Olympia draait, is een verhaal over een ten onrechte van dief stal veiJachte man, wiens gezin angstige spanning beleeft alvo rens de ware toedracht achter haald wordt. Verder „Hotel Fla mingo" (C), het vrolijk relaas van een jongedame die samen met een ietwat lichtzinnig man een hotel erft en daardoor vreem de avonturen beleeft. Tenslotte wordt ze verliefd op de gevaar lijkste concurrent en dan is er geen houden meer aan: de zaken lopen op rolletjes en de bruiloft lokt nog 2 andere uit. Tenslotte „Onteerde meisjes" (Cl), een Zweedse film over het probleem van de ongehuwde moeder. In deze film, die een belangwekkend verhaal bevat, is nergens naar goedkope sensatie gezocht, inte gendeel, ze is eerlijk en mense lijk. Centrum draait „Gevechts- klaar" (B) de reeds eerder be sproken ooi leg,.turn. waarin het schip Belinda met zijn onervaren beman- de hoofdrol vervult. Op drama' ie wijze is de span nende er iit de strijd in het >n beeld gebracht. nrlp.r zonden" ■man. verre Vei der (Cl), c f j k R Hofzi iiicalei geeft ,,De man die teveel wist" (B), (al be sproken), een spannend misdaad verhaal. Spionage en een moord, achtervolgingen, de ontvoering van een kind, kortom: volop spanning. Een goede Hitchock- film. Ledel Theater draait „De ka pitein van Köpenick" (A) (even eens eerder besproken), de vro lijke geschiedenis van een avon turier, die als „Hauptmann" ver kleed voor sensatie in een stil stadje zorgt. Bijzonder amusant. Grand in Goes komt met „Het Trottoir" (Cl), waarin een aan lager wal geraakte Parisienne juist volgens de idealen van een maatschappelijk werkster op de rechte weg wordt gebracht en zelfs nog een zeer goede huwe lijksboot op haar vindt wachten. Tevens draait „Vrouwenbunga low" (C2), waarin de kwaliteiten van Jane Russell op hun voorde ligst geëtaleerd kunnen worden, temidden van Hulahula-meisjes. Het is natuurlijk niet zo fraai dat een schrijver om Jane z'n vrouw in de steek laat, al berouwt hem later het dolle 'avontuur. Luxor in Vlissingen komt met „De eenzame ruiter" (B), een kleurenfilm, waarin scherpschut ter Wes Steele tal van minder aangename avonturen beleeft en vaker dan eens de dood onder de ogen moet zien. Na flinke schiet partijen komt alles toch terecht. In Alhambra speelt „De kapi tein van Köpenick" (A), de be kende (historische) farce van de avonturier, die zich als kapitein verkleedde en op z'n Pruisisch een stadje binnentrok, de autori teiten onder arrest stelde, de ee- meentekas requireerde, kortom, die deed wat een echt kapitein allemaal wel mag. Het is een goed verhaal, ook als persiflage van het Pruisische soldatendom. Heinz Ruhmann speelt de rol van barse kapitein. Schouwburg Middelburg komt met „Oorlog en Vrede" (B), naar de gelijknamige roman van Leo Tolstoi. Met de ervaren regie van King Vidor, die op het punt van massa-regie voor niemand hoeft onder te doen, is het een knappe film geworden in technicolor en met enorme dimensies. Een film, die enig idee geeft van het genie van Tolstoi. In Electro draait Don Juan (B), een vlotte creatie, waarin Fernandel de hoofdrol speelt. Een film vol aardige ver wikkelingen. die volop amuse ment zal opleveren. Katholieke filmkeuring A: alle leeftijden; B: 14 jaar; C: 18 jaar; C2: 18 jaar met enig voorbehoud; C3: met ernstig voorbehoud. proefde minister Mansholt de eerste verse oester van dit jaar. Met een voorzichtig en royaal gebaar gooide hij de lege schelp in het water terug. En terstond kregen de overige auto riteiten te proeven van de eerste ech te verse Zeeuwse delicatesse. Op dat grootse moment van de ope ning, het hoogtepunt van de Zeeuwse feesten, toeterden alle boten. En er klonk muziek op enkele van de pit toreske scheepjes. De boten voeren terug naar de wal. Slechts een kor werd er deze dag opgehaald. Maar dat was ruimschoots voldoende om het oesterseizoen 1957 te openen. Bij de feestelijke opening van het oesterseizoen in Yerseke heeft giste ren minister Mansholt de Zeeuwen vertrouwen gevraagd in het beleid van de overheid. Niets zal onbeproefd worden gelaten, zei hij, om de cul tures te redden. Een eerste proef van wetenschaps mensen, om tussen de drie eilanden de cultures kunstmatig in leven te houden is mislukt, maar men mag alle hoop niet laten varen. De heer Mans holt liet duidelijk blijken, dat hij zich bewust is van de grote betekenis, die de oester- en mosselkweek voor Zee land hebben, zowel in het zuiver zakelijke vlak als anderszins. (Advertentie) oftewel de galante heer, draagt graag alle pakjes, die zijn vrouw hem toevertrouwt. Maar er is één artikel, dat zijn ega liefst zelf draagt: dat is KAAS, die voedzame, puurgezonde lekkernij uit eigen land. die het hart heeft gestolen van elke vrouw in Nederland. Vraag het kaasreceptenboekje (25 ets) bij Uw winkelier of schriftelijk (25 ets postz. bijsluiten aan Het Nederlands Zui- velbureau, Cort van der Lindenstraat 7, VJV05-J Rijswijk Z. H. Pub!. v*n Het Nederlandi Zuivelburetu 39 (Advertentie) Volgens een mededeling van de Zweedse autoriteiten zal dit land de invoer van peren o.a. uit Nederland toestaan met ingang van 12 oktober a.s. In voorgaand» jaren was Zweden steeds een belangrijke afnemer van Nederlandse peren. Of het dit jaar weer zo zal zijn moet nog worden afgewacht maar zeker is wel dat er in ons land betrekkelijk weinig peren voor dit doel beschikbaar zullen zijn. Zijn onze Nederlandse huisvrouwen een voorbeeld voor anderen De Nederlandse huisvrouw bezit goe de eigenschappen: zij is bijzonder hel der, huiselijk, economisch en.be dreven in de kookkunst. Dus man lief wat wil je nog meer! Vooral die kookkunst is sinds kort opvallend goed: krachtiger soep. verfijnde sau sen, ragoüts, puree, hachee, enz. 't Geheim? Een nieuwe handige „smaak- verfijner"Knor,, bouillon uit Zwit serland! Van één zo'n dubbel Knorr tablet tovert ook met kokend water een hele liter bouillon: door de Knorr koks bereid van kostelijk vlees en geurig verse groenten; licht gezou ten en gekruid, precies zoals u alles wenst! Als extra hulp biedt Knorr u nog een leuk geïllustreerd boekje aan met 17 praktische vlug-klaar re cepten. Alles met de heerlijke Knorr bouillon als „smaakverfijner". U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct. met uw naam en adres, in een gefrankeerde envelop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, Am sterdam, U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. 468-00 Vervaardigd ond*r Hcantla *n control* ran Knorr A.G. Thayng*n 2wlt|*rland. dear Mondo N V. Brunei. KoucLekerke Raadsvergadering De gemeenteraad van Koudekerke is lang niet kinderachtig als het erom gaat belangrijke besluiten te nemen, waarmee het gemeentebelang gediend is. Dat bleek weer eens tijdens de zitting van de raad, toen een voorstel van b. en w, in behandeling kwam tot aankoop van een lichte bluseen- heid voor de brandweer, waarvoor het dagelijks bestuur een krediet van f 14.000 beschikbaar gesteld wilde zien. De raad vond het uitstekend en gaf bovendien nog zijn fiat aan een voorstel, gelanceerd door de heer J. W. Christiaanse (gem. bel.), om een tank van 500 liter aan te schaf ten voor 't vervoer van water, zodat men dan kan vernevelen. De oor spronkelijk geraamde kosten zullen dus nog met enkele honderden gul dens stijgen. De aankoop van gronden en opstal len in plan-west, waarvoor de raad eveneens zijn toestemming gaf, noemde de heer Dregmans een zeer belangrijk besluit. In de bebouwings voorschriften kan thans de mogelijk heid worden opgenomen van verdie- pingsbouw. waardoor de onrendabele kosten met f 30.000 kunnen worden verlaagd. Het bestuur van de chr. kleuter school had een verlanglijstje inge diend, waarop de volgende wensen stonden: aanschaf van nieuwe leer middelen. verandering van het toi let, verharden van de speelplaats met tegels en aankoop van twee olie- stookkachels. Met dit alles is een bedrag van bijna f 4000.gemoeid, maar de raad had geen enkel be zwaar. (Van onze verslaggever) In een hal van de oude abdy te Middelburg heeft de Heerlense kunst schilder Harry Kooien donderdag de laatste hand gelegd aan een grote muurschildering. Niet alleen speelde het de kunstenaar klaar om in het tijdsbestek van één maand 65 m2 muurvlak te beschilderen: hij ver richtte deze arbeid op een zeer kunst zinnige en daardoor ook zeer ge slaagde wijze. Daarom kan rustig worden gezegd, dat Middelburg een fraai unstwerk rijker is geworden. Het was voor Harry Knolen zeker niet gemakkelijk deze rijksopdracht te vervullen. De nieuwe hal van de oude abdij telt immers niet minder dan vier groet vlakken, elk van on geveer 75 m2. Slechts een enkele deur en een klein trappenhuis breken de hoge, kale muren. „Voordat ik tot het maken van mijn werkstuk overging", zo vertelde de kunstschilder, „heb ik vele uren door Middelburg gewandeld. Deze oude, aan cultuur zo rijke stad moest mij de inspiratie brengen om in de abdij iets goeds te kunnen verwezenlijken. De inspiratie kwam. Ik meende er goed aan te doen in mijn werk de historie van Middelburg te belichten. Ik besloot de stedehouder als cen trale figuur van het schilderwerk te nemen. Rondom deze figuur projec teerde ik in mijn gedachten de wel vaartsbronnen van de stad. Waren dat niet de zee, de visserij, de land-, bouw, de veeteelt? Ik wilde ook Mid delburgs trots, het stadhuis, de Lan ge Jan en de abdij in het werk be trekken. Deze markante bouwwerken konden de betekenisvolle achtergrond vormen. In mijn Heerlense woning kwamen de eerste schetsen tot stand. De idee kon werkelijkheid worden". Door dit alles te vertellen verraad de de kunstenaar de inhoud van zijn schildering. Door deze rijke inhoud uit te buiten slaagde hij er in de moeilijke opdracht te vervullen. Hij slaagde er te meer in, omdat hij door het gebruik van fletse" kleuren het geheel in een gobelinachtige sfeer plaatste: een sfeer zo passend bij dit bouwwerk. Onze fotograaf kreeg een gedeelte van de schildering van Harry Koo ien in zijn lens. Hij kiekte deze prent van het zonder enige twijfel indruk wekkende werkstuk. GOES De K.A.J. kwam weer voor het eerst bijeen na de zomer voor het bespreken van het winterprogram- ma. Voorzitter H.A. Schrijver zette het programma uiteen, waarbij hij de speciale aandacht vroeg voor de vormingsavonden. Ook de punten van het vierjarenplan werden nog eens belicht. De voorzitter spoorde de leden aan K.A.J.-ers te zijn in de geest zoals door paus Pius XII in zijn toespraak aan de Rome-reizigers be doeld. Daarna sprak de aalmoezenier een kort woord. Voor het verdere deel van de avond zorgden de heren Leo Verbeem en Jan Boutens voor wat ontspanning in de vorm van mu ziek. liedjes en voordrachten. Heinkenszand oranjedag De oranjevereniging organiseert haar traditionele oranjedag voor 1957 op zaterdag 7 september a.s. Naast de bekende spelen voor de jeugd als ringsteken met bromfiet sen. stoeltje ijden met rijwielen, touwtrekken enz., is er om 15.00 uur het optreden van de bekende keur- turnploeg .,de Zebra's", met o.a. de Nederlandse kampioen v.d. Zande. Vooraf geven de dames van de sport vereniging „ATLAS" demonstraties. Voor de muzikale omlijsting zorgt de muziekvereniging Euterpe. De oranjedag zal worden besloten met een concert in de muziekkiosk aan de Kerklaan door Excelsior uit 's-Heer Arendskerke. Rilland muzikale wandeling Woensdagavond maakte de har monie „Rillandia", een muzikale wandeling naar de „Stationsbuurt" en de „Bathpolders". Op beide plaat sen werd een aantal nummers ten beste gegeven. De buurtbewoners waren in groten getale aanwezig, om de muziek te beluisteren. Kruin in tien raadsvergadering In de gemeenteraad van Kruinin- gen die dinsdag 10 september bijeen zal komen zullen o.a. voorstellen gedaan worden om enkele percelen op het elektriciteitsnet aan te slui ten. Ook zal er een verordening yqst- gesteld worden op de winkelsluiting in verband met een te houden win kelweek. De raad zal eveneens beslissen over enkele benoemingen. Bovendien zullen in de vergadering 57 wonin gen aan de woningbouwvereniging worden overgedragen. TERNEUZEN Dat er van tijd tot tijd wielerwed strijden worden georganiseerd voor de schooljeugd is, wanneer de nodige voorzorgsmaatregelen zijn geno men, nog tot daaraantoe. Maar het is onvermijdelijk dat due jeugd zelf wedstrijden gaat organiseren en dan wordt het gevaarlijker. In het speelkwartier hielden vier leerlingen van de Terneuzense Zuid- landschool een dergelijke wedstrijd. Op dat ogenblik kwam een vracht auto bestuurd door de heer J. F. v. D. uit Zeedorp (Ossenisse) uit de Bellamijstra».* in de Jacob Catsstraat gereden. De 8-jarige J. P- V. uit Terneuzen reed in volle vaart tegen de auto, die gelukkig direct kon stoppen, op en vloog met een gewel dige smak tegen de weg waar hij he vig bloedend bleef liggen. Dokter van Zanten liet hvn onmiddellijk per ambulance naar het ziekenhuis bren gen. Het slachtoffer is er vrij ernstig aan toe. MERKWAARDIGE AANRIJDING. De bestuurder van een vrachtauto, die door de Westkolkstraat reed, zag, toen hij in de zijspiegel keek, dat achter de wagen een man op straat lag, nochtans had hij niet bemerkt dat er iemand geraakt was. Het bleek de 70-jarige heer J. v. W.. wo nende in de Vlooswijkstraat, te zijn, die een flinke verwonding aan zijn linkerarm had. Nadat geneeskundige bijstand was verleend, werd hij naar zijn woning vervoerd. Het slachtoffer wist zich van het ongeluk niets te herinneren. Sluiskil NIEUWE COKESLADDER Europa's grootste overlaadinstalla- tie, trots bezit van de Association Coöperatieve Zelandaise de Carboni sation G.A. heeft men ondanks het feit, dat deze slechts geringe tijd in gebruik was, van een nieuwe cokes ladder voorzien. Tijdens overlading is stagnatie ontstaan waardoor de nog betreffelijk nieuwe slurf voor een gloednieuwe cokesladder plaats moest maken. Het was een hele be drijvigheid en het trok veel bekijks toen een grote hijskraan er aan te pas moest komen om van overlaad- jasje te verwisselen. BRANDWONDEN De Werknemer van S„ afkomstig uit Axel, liep tijdens werkzaamheden op het plaatselijk C.N.A. nogal vrij ernstige brandwonden op aan zijn rugzijde. Na eerste hulpverlening ter plaatse zag men zich genoodzaakt het slachtoffer voor verdere behan deling met de bedrijfsambulance naar het Elizabeth-ziekenhuis te ver voeren. In de ouderdom van 64 jaar is in een ziekenhuis te Rotterdam overle den de heer D. M. van Melle, mede oprichter en oudste directeur van Van Melles biscuits- en toffeefabrie- ken N.V. Nadat zijn al eerder overleden broer I. van Melle, in 1900 te Bres- kens was begonnen met de fabricage van suikerwerken, was het de heer D. M. van Melle, die er met succes in slaagde het bedrijf uit te brei den met een biscuitafdeling. De begrafenis is vastgesteld op za terdag a.s. op de algemene begraaf plaats te Barendrecht. In de Brugstraat te Tholen heeft zich gistermorgen omstreeks 10 uur 'n ernstig ongeluk voorgedaan, waarbü de 70-jarig A. den Oude uit Tholen het leven verloor. Toen mej. den Oude zonder op het verkeer te letten de straat overstak, werd zij door een auto van de firma v. T. uit Halsteren aangereden. Zwaar gewond werd zij naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom overge bracht, waar zij in de loop van de dag overleed. Later op de dag reed dezelfde be stuurder nabij de Thoolsebrug tegen een bus van de firma Krijger uit Stavenisse. De bus werd aan een kant geheel opengereten. Er waren geen gewon den. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zaterdag 7 september, de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 1.58 en 14.10 uur; te Terneuzen om 1.31 en 13.43 uur en te Vlissingen om 1.01 en 13.13 uur. WERKZAAMHEDEN VOOR A.C.Z. KADE Kade-verlenging en -verbreding alsmede invoering van een waterbuis op 't ACZ-terrein zijn wel de hoofd schotels van de bedrijfswerkzaamhe- den, welke motmenteel in de hoek bij de minister Lely-brug aan Oost. zijde plaats vinden. De kadeverlen ging heeft ten doel de toch al krappe ACZ-kade-ruimte tot de laatste strekkende meter te benutten. De waterbuis op het fabrieksterrein zal moeten dienen als koelsysteem voor de cokes-produktie. waardoor de ver derop gelegen oude invoer tezijner- tijd zal kunnen komen te vervallen. (Advertentie) Enige druppels „Eau des Carmes Boyer'l in een beetje water of op wat suiker geven U snel ver kwikking. Werkt ook kalmerend bij sterke- „emoties. 'Eau des Carm P0YER 1/ HULST In oktober wordt opnieuw een be volkingsonderzoek naar t.b.c. gehou den, ruim drie jaar na het vorige on derzoek, waaraan toen een groot deel van de bevolking van onze stad heeft deelgenomen. In een circulaire wijst de burge meester op de dringende noodzaak van het onderzoek en hij roept de bevolking op, zonder uitzondering tot deelname te besluiten. JAARVERGADERING „KUNST KRING VAN DEN VOS REINAERDE" Vanavond om 8 uur zal in hotel „De Graanbeurs" een algemene jaar vergadering worden gehouden. Na de opening door de voorzitter, de heer J. H. Stolte, zullen de gebrui kelijke notulen en jaarverslagen worden voorgelezen. Ook de contri butie moet opnieuw vastgesteld wor den. Het komt ons voor, dat in de rondvraag wel eens iets naar voren zou kunnen worden gebracht over „het" conflict. Clinge BENOEMD In de voetbalvereniging heeft een wijziging plaats aangaande de functie van secretaris. De heer P. Ras ver vulde tot heden deze functie. Thans is in deze vacature benoemd de heer Jos. Mariman. Advertentie) Voor I DE WERELDBEROEMDE ITALIAANSE FILM OOSTBURG Ledel 8 uur: De kapitein van Köpenick. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: The wrong man. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De avon turen van Quentin Durward. AXEL H®t Centrum 6,30 en 9 uur: Gevechtsklaar. BOSCHKAPELLE A. Stallaert 3.30 u.: Kermisschieting. P. Lambert 5 uur: Dansen. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.: Duel op de Mississippi. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Een kind als losprijs. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: De man die te veel wist. KEMZEKE-PAAL Dolf de Backer 3 u.: Schieting. OOSTBURG Ledel 8 uur: De kapitein van Köpenick. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Hotel Flamingo. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De avon turen van Quentin Durward. Concertgebouw 8 uur: De rode baret. Hl WÊm

de Stem | 1957 | | pagina 2