Favoriet Yan Looy eerste in Brasschaat PAARD LUSTTE WEL 'N PINTJE Y.V.V. SCHOONDIJKE ORGANISEERDE AANTREKKELIJKE WEDSTRIJDEN Internationale atletiek ontmoeting te Leuven V Garnalenmelkbeschuit voor economische politierechter Zwemexamens in Aardenburg Eisenhower wil dat V.S. sparen Stolker 2e in Catalonië Aangiften tot 16 sept. a.s. 2 SS ;he DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1957 Aanzienlijke schade bij auto-ongeluk te Schoondijke 150 Geslaagden pLidaen°!,g\.Myriam Talloen, Vera NieuwenV,,^® y Bridaen, Marijke van Ans Vana 3fn' Corry Kloosterman, Freuchen. overleden Haagse hongerstaker weer aan het eten Bij Springruiters Italianen voorop Frans Mahn in sprint verslagen Tweede wielerkoers te 's-Heerenhoek I ons van Wissen tekende toch Luxemburgs elftal voor 11 september In Axel ging KNMV- clubrit van start J. Linders eerste in ronde van Biervliet Diamanten schutter Francis Steyaert daverend gefêteerd Programwijziging spoRTUx'tmr MARKTEN WATERSTANDEN Avondtekenschool met werkplaats praktijk TERNEUZEN ADVERTEREN het orbije) verder >r veel alleen ch ook heinde telling n. Wel- tolgen- kan el wat e mis- vorden n aan ■d aan eurzen Als de zijn t, zal ikende i aan t '1 co- ven er Nie- ag om loten avond, rd een veel dag en fancy- rwagen an- iet van rd, dat rig zal ntonius- de uit- 3-jarige wede- de oud- -Vlaan- vierde in het aan be ng voor denburg dit sei- en, wei- as dan ren nut. sportar- beschik- deelne- imonade n na af- D ardenburg ereniging wedstrijd behaald met 270 em (Bel- uit Sint R. de van den 15 p. nt is P. met 1050 0 p; 3 J. J. Ronse, en laat- dt gehou- 0e VW Schoondijke organiseerde enkele aantrekkelijke wedstrijden. Des middags werd een tractorbehendig- heidswedstrijd georganiseerd. Aan deze wedstrijd had VVV Schoondijke het kampioenschap W. Z. Vlaanderen verbonden. Met een voorsprong van 86 punten werd d eheer G. de Badts winnaar. Hierdoor stelde hij zich in het bezit van de wisselbeker, uitge loofd door de gemeente Schoondijke, de medaille, uitgeloofd door VW Schoondijke en het daarbij behorende diploma. De verdere uitslag was als volgt: 2 J. Luteyn, 582 p., medaille; 3 A. Lu- teyn, 619.5 p. medaille; 4 A. Poisson- nier, 629 p., medaille; 5 C. den Hollan der, 640 p. medaille; 6 B. v.d. Ree, 651.5 p.; 7 B. v.d. Slikke, 656 p.; 8 P. Hubregtse, 719 p.; 9 J. Cy?ouvv, 722 p.; 10 J. v. Luyek, 735 p.; 11 A. Cammaert, 746 p.; 12 A. Verkruysse, 762 p.; 13 Fr. Poisonnier, 870 p; 14 H. de Wever, 889 p.; 15 W. de Reu, 975 p. 16 A. v.d. Broecke, 1043 p. De jury bestaande uit de heren Ir. Roest, P. Cammaert, J. Moggre, P. de Rijk, J. de Feyter en A. Risseeuw had zich'heel wat moeite getroost met het samenstellen van het parcours. In hotel van Roosevelt vond 's avonds door wethouder de Feyter de prijsuit reiking plaats. Fietsers Des middags om 2 uur startte de eerste fietser voor een oriëntatierit van 23 km, terwijl 2 minuten later de eerste brommer voor een rit van 27 km startte. Des avonds te half negen was de Gistermiddag is er in de kom van Schoondijke een auto-ongeluk ge beurd met vrij aanzienlijke materiële schade, zonder ernstig persoonlijk letsel. Met een splinternieuwe auto kwam de heer J. Brugge uit Breskens met zeer grote snelheid vanuit rich ting Breskens de kom van het dorp binnenrijden. De chauffeur moest on geveer ter hoogte van de woning van dokter Eggink uitwijken voor de vrachtauto van de kolenhandelaar Dobbelaere, die schuin de Rijksweg opkwam. Vermoedelijk heeft door de grote snelheid de chauffeur geen kans gehad om de ontstane korte bocht te nemen, met het gevolg, dat de auto de rijbaan afvloog. De auto reed over het fietspad het trottoir op, ramde een stalen lichtmast die af knapte, kwam daarna in aanraking met een ijzeren tuinhek, dat gedeel telijk uit de grond werd gerukt, en kwam uiteindelijk tot stilstand voor de voordeur van de woning van mej. Frangoise. De wagen werd nagenoeg geheel vernield. De chauffeur liep slechts enkele lichte hoofdwonden op en kon zich persoonlijk naar de dok ter begeven om verbonden te wor den. De heer E. Pieters liep op het moment van het gebeurde rustig te wandelen en zag de auto juist achter zijn rug de tuin inrijden. „rekenkamer" klaar met het cijfer- werk en kon door J. Verkruysse na mens de VVV de uitslag bekend wor den gemaakt. Uitslag oriëntatierit fietsers; 1 S. de Vos, 20 strafp.; 2 H. Caton, 20; 3 J. Simons 61; 4 C. d. Bliek 69; 5 J. Stey- aart 74; 6 J. Leenhouts 102; 7 F. Del- nad lt)9; 8 J. Dekker 111; 9 M. de Roo- ker 128; 10 J. Hubrechtsen 141; 11 A. de Bliek, 182; 12 T. Basting, 205; 13 A. de Kramer 209; 14 I. v. Haneghem 223; 15 T. van Haneghem 230; 16 A. v. Haneghem 232: 17 H. Jansens 259; 18 A. Triou 264; 19 E. de Wever 275; 20 W. Huigh 420; 21 C. Steureys 434. Bromfietsen Jammer was het dat het laatste ge deelte van de bromfietsopgave een fout was geslopen. De jury wist echter deze fout bij de berekening van het aantal strafpunten gelukkig op te lossen, zodat de volgende uitslag be kend kon worden gemaakt: 1 H. Riemens, 31 strafp. beker; 2 Th. de Groot, 39, medaille; 3 H. van de Vijver, 44; 4 J. Luteyn, 44; 5 J. de Vilder, 50; 6 Jos. Huigh 63; 7 F. Quaack 88; 8 J. de Regt 101; 9 P. Leen houts 114; 10 Jan Huigh 130 (extra prijs een beker); 11 Ch. de Letter 144; 12 J. de Feyter 182; 13 A. de Klerck, 252; 14 M. de Wever 303; 15 J. Brugge 305; 16 D. Herrebout 305; 17 J. de Vos 309. De voetbaljunioren van Schoondijke leden een 21 nederlaag tegen de junioren van Vlissingen, terwijl Schoondijke 1 met 5-2 zegevierde over Vlissingen 3. Het was een zeer aan trekkelijke wedstrijd, welke een goede belangstelling trok. Des avonds gaf het muziekkorps OKK een goed concert. Ook hiervoor was veel belangstelling. Het geheel vormde een goed geheel, en de organisatoren kunnen deze dag zeker als geslaagd beschouwen. De economische politierechter te Middelburg heeft de coöperatieve vereniging tot bereiding van zuivel- produkten „Roomboter" G.A. te Hon. tenisse veroordeeld tot een geldboete van f 600, waarvan f 400 voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. De vereniging was in staat van beschuldiging gesteld omdat zij op 30 januari voor verkoop bestemde fles sen melk en vanillevla in voorraad had, die als „gesteriliseerd" waren aangemerkt, terwijl de inhoud van de flessen dit bij onderzoek niet bleek te zijn. De economische politierechter mr. P. van Empel, noemde deze fabriek een zorgenkind; het aantal processen- verbaal tegen de coöp. is vrij groot. Hij had evenwel met vreugde gecon stateerd, dat het langzaam bergop waarts gaat met de onderneming, ook wat de technische kant betreft. Tijdens de zitting gaf de voorzitter van de coöp.. P. M. van W. uit Hon- tenisse. enkele inlichtingen, evenals A.G.H.O. In het bewuste geval was het wel degelijk de bedoeling ge weest gesteriliseerde produkten te vervaardigen, maar achteraf was ge bleken, dat de kroonkurken niet goed sloten en een hoeveelheid lucht zo doende zijn intree kon doen in de flessen. Van W. deelde mee, dat het apparaat, dat de oorzaak van dit alles was, reeds opgeruimd is en vervan gen door een automatische installatie. Omdat er nog meer veranderingen ten goede in de fabriek zijn aange bracht, wilde de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, hiermee in de eis rekening houden en hij vroeg f 600 boete. De president maakte twee-derde hiervan voor waardelijk. Zonder water De handelaar in visserijprodukten D. van B. uit Arnemuiden, die in strijd met de keuringsverordening had gehandeld, werd ter zitting ver- ne Boelaert, Eric Weijtens en Johan van Hoecke allen te Maldegem (Bel gië). Voor het diploma zwemproef en ge oefend zwemmer beide slaagden: mevr. H. Remijn-de Badts, Jeanne Quist, Anny Vermeire, Lucien Lan- noye, Eduard Corveleijn, allen te Aardenburg, Irene Modde, Bep Ver- hage, Emmy Faes, Sjaak Avot, Odiel Haerens, Willy Faes, Hans Plasschaert en Georges de Coene, allen te Oost burg; Rita van Rie te Sluis; Lilianne £rt' Godelieve de Clerck, Lud- garde Blomme en Arthur van Hoecke allen te Maldegem (België); Dora Rootsaert, Dorine de Taeye, Eric Cau- wels, allen te Eede. Voor zwem vaardigheidsdiploma I slaagden: Tilly clc Roover, Eede; Lies Brakman. Aardenburg en Jaap Ver- planke te Aardenburg. Voor zwera- vaardigheidsdiploma II: Wim Lucieer, Jerome Puyenbroek en Anny van de Vijver te Aardenburg en oiga Root saert te Eede. Voor zwemvaardig- heidsdiploma II: Ludy Rootsaert te Eede en Jac. de Cocq te Aardenburg. Er waren veel belangstellenden In Aardenburg waaronder beide wet houders C. Sturtewaegen en A. I. Catsman, bij de zwemexamens die door de badmeester Ph. van de Vel de en de bondsgedelegeerde J. de Jong uit Vlissingen werden afgenomen Het was de zesde keer dat deze exa mens, vanwege de KNZB werden ge houden. Er waren niet minder dan 150 ge slaagden hetgeen een record genoemd mag worden. De kandidaten waren van ver uit de omtrek gekomen. Behalve een paar meisjes van Walcheren was er zelfs een meisje uit Oostende in België, dat het Nederlandse zwemdiploma wenste te halen. 83 kandidaten slaag den voor het diploma zwemproef, 58 voor het diploma geoefend zwemmer, 3 voor het zwemvaandigheidsdiplo- ma I. 4 voor het zwemvaardigheids- diploma II en 2 voor het zwemvaar- dgheidsdiploma III. Een bijzondere vermelding verdient daarbij de 15- jarige Jac. de Cocq, die enkele jaren geleden bij een ongeval zijn rechter arm verloor en toch door wilskracht er in slaagde het zwaarste van de in Aardenburg te behalen diploma's in de wacht te slepen. De geslaagden zijn: Diploma zwemproef: Beraa Spin- newijn, Gonny Temmerman, Anny Koole, Alie de Jong, Annemieke Lu cieer, Clara Kolmeijer, Rita de Roo- ze, Marjan de Muijnk, Marijke van Waas, Corry Gijs, Ronny Cauwels, Julien van Hooye, Johnny Verkeste, Omer de Geeter en Ronny van Waas allen te Aardenburg; Elly Raeman, Magda Blomme, Anne Boelaert, An ny Goethals, Liva Verstraete, Martha de Baets, Rosette Pollier, Josianne Hosten. Roger Martens en Paul Du- dat, allen uit Maldegem (België); Erice Dhondt, Lilianne van Wins- berghe, Vera de Neve, Monique de Vreeze, Dianne Vermeire, Wilfried Cuelenaere, Mare Rootsaert, allen te Eede; Joke van Halst, Lonny Robe- sï1'Ineke Bruijnooge, Magda B-ot^ Marlies Faes, Jenny Avot, Anneke "obijn, Ria Fierens, Marijke de Bruij- ne, Gonny Neijssens, Geertje Smit, ?ock- Tiny Neufeglise, Koos 1 S. Marijke Denisse, Henny Bo- SJ' ly Verhage, Monique Fassaert, 0SS,ie' Maria Bogaert, Ab y Riemens, Joop le Grand Bert Hoolhorst, Henk de Jong burg Frr JaS Vw!n' allen te Oost" tianner» Re!Jens te Sluis; Chris- deVeWtYn' *1 étende; Rita van te Middelburg g e" Aartje StSUr mer°sldiPloma geoefend zwem- VerholvJn agda Roedts- Marijke Rootsaec? A*?ny R°°tsaert, Anita Eede- M arc Ro°tsaert, allen te Goor' ww"" o Modde' Ellen va* toekó a Bu'Jsse. Ria Rinkhoud, Noorden pjjnoaSe' Jeannette van Grnnto V ^la ^driaansen. Carla de Ibeke Risseeuw, Nita Visser. Tonnv Robby Rosenkranz, nel L en E'rk van den Tem- vari den n °°stburg; Jacqueline van den Bunder, Gonny Lippens, Jan- van Waas ai?' EUy Cambier' Tonny nv Gnethai Si te Aardenburg; An ny Goethals, Christine Boelaert, An- tegenwoordige! door zijn broer. Van B., die garnalen naar het buitenland verhandelt, had een gedeelte van zijn produkten laten pellen in een huis, waar waterleiding tevergeefs moet worden gezocht en uit een oogpunt van hygiëne is dit verboden. De broer van de verdachte vertelde mr. van Empel, dat de gepelde garnalen een ..deskundige reiniging" ondergaan. De officier kon er niet van onder de indruk komen en de f 100 boete, die hij eiste, werd door de president overgenomen. Te veel water Mevrouw A. T. uit Haamstede, eigenaresse van een melkslijtersbe- drijf, stond terecht omdat er op een kwade dag maar liefst twintig pro cent water in haar „goed voor elk produkt" was aangetroffen. Haar zoon, die de zaak drijft, legde een verkla ring af. waaruit bleek, dat de melk bij "de klanten wordt bezorgd, onmid dellijk nadat hij deze bij de boeren in de omgeving heeft opgehaald. De officier achtte het wel mogelijk, dat een boer met de melk geknoeid had en hij wilde daarom een lagere boete vorderen dan bij dit hoge gehalte aan water-in-de-melk gebruikelijk is, nl. f 100. Mr. van Empel vonniste conform. Spaarzegels Een zaak met een principieel ka rakter was die tegen de bakkers J.V. en C. D., resp. uit Axel en Zaamslag. Beiden zijn lid van de SKB en bij deze stichting is het gebruikelijk sinds enige tijd, dat op iedere bestede gul den een spaarzegel van f 0.20 wordt uitgekeerd. Is de klant eenmaal in het bezit van een bepaald aantal ze gels, die door een beschuitfabriek in omloop worden gebracht, dan kunnen deze worden opgestuurd en men ont vangt een textielpakket van f 15 voor een winkelwaarde van f 10. Mr. Schenberg van Mierop vroeg zich af of er hier voordelen gegeven of beloofd zijn. Volgens hem worden er door de stichting wel degelijk be loften gedaan, dat de klant met deze zegels voordelen kan behalen. „De stichting zegt zelf, dat de beloften onwaar zijn, maar zij zijn dan toch maar gedaan." aldus de officier, die tegen ieder der verdachten f 10 boete eiste. Naar de raadsman, mr. Nysing uit Zwolle zei. gebruikt de SKB dit spaarsysteem als een wapen tegen de beschuit en koekjes verkopende win kelier. De economische politierechter bepaalde de uitspraak op volgende week vrijdag. De Noordpoolonderzoeker en schrij ver, Peter Freuchen, is op de lucht machtbasis Elmendorf in Alaska ten gevolge van een hartaanval overle den. De 71-jarige Deen was zaterdag met een groep poolvorsers uit New York naar het Noordpoolgebied ver trokken. De groep was van plan in het noordpoolgebied een kleurenfilm voor de televisie te maken. In de tweede wereldoorlog was Freuchen lid van de Deense onder grondse en hielp hij geallieerde para chutisten uit Denemarken vluchten. De Haagse hongerstaker, de heer G. Besuijen, heeft besloten voorzich tig aan weer te gaan eten. Hij is wer kend lid van de internationale ver eniging Bellamy en meende oorspron kelijk door zijn hongerstaking de aan. dacht op toestanden, die in zijn ogen wantoestanden zijn, o.a. zijn slechte behuizing, te vestigen. .,Ik gevoel mij niet verslagen" zei de heer Besuijen. „Ik heb echter le ren inzien, dat ik langs deze weg wei nig voor anderen en voor mijzelf tot stand kan brengen, namelijk een wo ning, waarin wij kunnen leven en werken". Hij stelt zich voor een ef fectievere weg te zoeken om zijn idea, len te kunnen verwezenlijken. Over de economische toestand in de V.S. heeft Eisenhower op zijn weke lijkse persconferentie opgemerkt, dat de inflatie het voornaamste binnen landse probleem in de V.S. is. Hij wilde geen pleidooi houden voor een kopersstaking, maar deed wel een beroep op het Amerikaanse volk om voorzichtigheid te betrachten bij het kopen en niet alleen te kopen, omdat het op het ogenblik bet grootste in komen geniet dat het ooit heeft gehad. Op een vraag naar de mogelijkheid van een belastingverlaging in het vol gende jaar, antwoordde Eisenhower dat er geen wezenlijke besparingen zijn gedaan van de soort, die een belastingverlaging rechtvaardigen. In Rotterdam is het 10e internatio naal concours hippique voortgezet. Het klassement voor het Europees kampioenschap voor springruiters na de halve finale luidt: 1. Kapt. S. Oppes (Italië) 50 pt.; 2. Markies L. de Medici Tornaquinci (Italië) 47 pt.; 3. H.G. Winkler (Duitsland) 43,25 pt.4. Kapt. B. de Fombelle (Frankrijk* 42.75 pt.5. G. Poffe (België) 38,25 pt.; 6. J.J. Grup- pelaar (Nederland) 36 pt.7. Kapt. G. Lefrant (Frankrijk) 32,25 pt.8. M.M. Koster (Nederland) 27 pt. Rik van Looy, die „keizer der ker- miskoersen" is dit seizoen nauwelijks te stuiten. Gistermiddag breidde hij zijn lmponerene overwinningen-reeks uit met een triomf in het internatio naal zeer sterk bezette criterium om de „Grote Prijs van Brasschaat", waaraan 44 renners uit acht landen deelnamen. Van Looy reed de 150 km in 3 uur 26 minuten en 13 seconden, en ver sloeg in de sprint zijn landgenoot Vannitsen met één wiel. De Neder lander Frans Mahn klasseerde zich als derde, vóór Debaere, de Belgische kampioen Vlayen, Germain Derycke en Marcel ajnssens. Piet van Est, Peter Post en Gerrit Voorting kregen met o.a. de wereldkampioen der ama teurs Louis Proost, Leon van Daele, Rik Luyten, Jonkermann, Brankart en Brik Schotte ex aequo de tiende plaats toegewezen. Gerrit Schulte ein digde als dertigste. De wedstrijd om de „Kleine Prijs van Brasschaat" (59 deelnemers) werd gewonnen door Joseph Verach- tert. Hij reed de 124 km in 3 uur en De Belg Hoevenaers heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Catalonië. de rit van Vinaroz naar Vall de Uxo (115 km) gewonnen. In de eindsprint versloeg hij de Neder lander Michel Stolker. De tijd van beiden was 3 uur 15 minuten en 18 seconden. Bijna een minuut na de winnaar passeerde Miguel Poblet als derde de eindstreep, vóór Bahamon- tes (z.t.). Lorono klasseerde zich als vijfde door de sprint van het peloton te winnen. Voor hem werd een tijd van 3 uur 18 minuten en 1 seconde genoteerd. De Zuidnederlandse atletiekploeg treedt a.s. zondag aan tegen de B- ploeg van onze zuiderburen. Dit staat te gebeuren in Leuven. In de ploeg zijn verschillende vertegenwoordigers van onze gewesten opgenomen. De Steenbergenaar Louis Vlamings bindt op niet minder dan drie nummers de strijd aan met de Belgen, 110 en 400 meter horden en polstokhoog springen. Op de 800 meter komt de Roosendaler de Witte aan de start en op de 1500 meter kunnen we A. Jonkers uit Breda aan het werk zien. De 5000 meter is het terrein van twee Thorleden. Wim Roovers en J. van Eekelen, hun clubgenoot D. de Bruyn zal tezamen met de Bredanaar Kü- nen proberen de zege op de 10 km in de wacht te slepen. Hein Cujé uit Middelburg en Damman van het Bre dase Sprint houden de vaderlandse Het succes dat de 's-Heerenhoekse wielerclub dit seizoen heeft geoogst met de organisatie van de profkoers, komt tot uiting in een nieuw sport evenement op 15 september a.s. Deze zondag zullen een zeer groot aantal adspiranten en nieuwelingen van start gaan, om op het mooie 's-Heerenhoek se parcours de zege te betwisten. Uit vrijwel het gehele land kwamen de aanmeldingen binnen, tot nu toe reeds 80. Het zal voor C. Raas, de 's-Heerenhoek se favoriet, die dit seizoen opmerke lijke prestaties leverde, dan ook niet eenvoudig zijn om zijn eigen suppor ters een overwinning te bezorgen. Nou, ze hebben dan weer feest gehad, die van HAKABÉ in Waalwijk en de HaKabé-ers hetgeen heel iets anders is dan KAB-ers hebben er een handje van hun feestpartijen origineel op te luisteren. Het vorig jaar was reeds gepro beerd een paard hun stamcafé bij Bartjes aan de Winterdijk binnen te loodsen, maar liet beest scheen niet van een glaasje bier te houden en was met geen paard binnen te krij gen. De vrienden van HaKaBé moesten zich toen tevreden stellen met een koebeest, dat wel eens iets anders wilde dan melk. Maar deze keer lukte het een paard te vinden dat aan de drank verslaafd was en dat onmiddellijk mee binnen stapte en aan de tapkast enkele potten bier leegdronk, om daarna nog een heerlijke pruim tabak ach ter zijn kiezen te laten stoppen. Het wandelde ook rustig mee rond het biljart. Toen het paard aanstalten maakte om op te stappen moest het hele stel nog gauw even op een plaatje. Het paard ging er verwaand midden tussen staan. driekleur hoog bij de 3000 steeple chase en Olympiaan Anne de Jong gaat zijn specialiteit hinkstapsprong beoefenen in Leuven, We zullen dus tien Westbrabantse vertegenwoordi gers in de Zuidnederlandse ploeg zien uitkomen. Het conflict tussen MW en Fons van Wissen is bijgelegd. Gisteravond heeft van Wissen zijn contract met de Maastrichtse ere-divisieclub voor één jaar verlengd. Het Luxemburgs elftal voor de wed strijd Luxemburg Nederland, die op woensdag 11 september a.s. voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap in stadion- Feijenoord te Rotterdam wordt ge speeld. is als volgt samengesteld: Doel; Michaux (Stade), achter: Brenner (Stade) en Brosius (Spora/ Lengnau), midden: Konter (Chiers), Mond (Jeunesse) en Schmidt (Fola), voor: Kohn (SC Karlsruhe, Duits land), Cireili (Alliance), Letsch (Spo ra), Murenberg (Nice, Frankrijk) en Fiedler (Spora). De Luxemburgse voetbalbond heeft dus de beschikking gekregen over de 23-jarige Spitz Kohn, de midden voor van Karlsruhe, en Vicky Nuren- berg, ie op het ogenblik voor de Franse club Nice uitkomt. Voor de tweede rit van de KNMV- clubrittencompetitie, een oriënterings- rit bij duisternis door oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, verschenen te Axel 24 rijders aan de start. De opgave was niet eenvoudig en de organisatoren bleken het begrip „weg" nogal ruim te hebben opgevat, want vele wegen waren niet of slechts met grint ver hard. Bovendien liep een deel van de route over wegen met de beruchte „kinderkopjes", waardoor bijna 50 van de 70 km over slechte wegen voerde. De uitslag was: soloklasse motoren: 1 J. Crucq, Arnemuiden, 16 strafp.; 2 J. Dees, Terneuzen, 154; duo-klasse: 1 C. Crucq, Arnemuiden, 29; 2 P. Buyze, Sluiskil, 30; 3 W. Janse, Mid delburg 141; 4 P. Baan, Middelburg, 154; 5 P. Aarnoutse, Serooskerke 188; 6 J. Geldof, Serooskerke 189; 7 J. Damman, Middelburg 242; autoklasse: 1 P. van Boven, Middelburg 25; 2 D. Dees, Terneuzen, 292. Op 14 september wordt de derde en laatste rit van deze competitie ver reden. Op zaterdag 5 oktober volgt dan de rit om het landelijk kampioen schap. Deze wordt verreden te Hum- melo nabij Doetinchem. I RIK VAN LOOY ...onstuitbaar... 15 minuten. De Nederlanders Plan- taz, Jef Lahaye, Piet Maas, Hijzelen- doorn, Piet Haan, Hinsen en van der Rijke klasseerden zich ex aequo als achtste. Onder zeer slechte weersomstandig heden werd op een zwaar parcours de ronde van Biervliet voor nieuwelin gen verreden. Slechts de besten kon den zich hier handhaven; op het eind van de wedstrijd vormde zich een kopgroep van drie man, waarvan J. Linders uit Roosendaal de eindsprint won. 2 J. Aanraad, Oud-Gastel; 3 Po lak, Willemstad; 4 T. Tel, Zaandam; 5 A. van Aert, Achtmaal; 6 C. Raas, 's-Heerenhoek. De schutterssociëteit „De Friezen" te Graauw hebben 'n zeer geslaagde ju- bileumschieting op de staande wip gegeven, ter gelegenheid van het zes tigjarig schuttersjubileum van hun voorzitter de heer Fr. Steyaert. De jubilaris werd afgehaald door een stoet gevormd uit leden der sociëteit en de deputaties en schutters der zus terverenigingen uit de omgeving. Na tuurlijk trok de fanfare voorop. Nadat de jubilaris was toegespro ken door de heer van Campen, werd ook het woord gevoerd door de heer Bleyenbergh van St. Jansteen. Sint Jan had zelfs een gelegenheidslied gemaakt, dat door allen spontaan werd meegezongen. Men liet al de goede wensen vergezeld gaan van mooie geschenken. Zo werd hem door de Friezen een wandbord in Delfts Blauw aangeboden, bestaande uit vier tegels waarop gebeurtenis sen werden voorgesteld uit zijn schut- tersloopbaan, zoals bijv. zijn eerste schieting te Zandberg, waar hij de hogevogel wist neer te halen. Sint Jan offreerde hem een mooi wand bord en omdat men wist, dat hij be halve verwoed schutter ook een stevi ge roker is, kwam hij ook nog in het bezit van een partij goede siga ren en een prachtige asbak in Delfts blauw. Men trok na al deze plicht plegingen naar het terrein, waar aan de schieting door 90 schutters werd deelgenomen. De hogevogel werd afgeschoten door een deelne mer uit Nieuw Namen. In het wedstrijdprogramma afd. Zeeland voor 8 sept. zijn uitgesteld le klasse B: Dreischor I - Zierik- zee II. 2e klasse C: Dreischor II - Zierik- zee III. 3e klasse B: Ria W II - Goes IV. Robur II Corn Boys III. Zomeravondvoetbal in Zeeland Rayon Middelburg: Pingelaars - Stavast 7-1; Focus - Kraaien 1-0. Rayon Vlissingen I. PZEM - Coal I 1-dS. Coal kampioen: PVS I - PZEM 2-1; GPC SBLV 2-0. Rayon II. PVS II WW 4-0. HET MIDDELBURGSE Achilles orga niseert op zaterdag 5 oktober weer de jaarlijkse herfstwandeltochten over afstanden van 10 en 15 km voor junioren en 25 km voor senioren. LOUER (NOAD) en Kraay (DOS) zijn alsnog uitgenodigd voor de centrale training, die woensdag 4 sept. a.s. in het sportpark „De Vliert" in Den Bosch zal worden gehouden. TE ANTWERPEN zal van 16-20 sep tember a.s. een internationale vijf kamp worden gehouden. Hiervoor zijn vijf spelers uitgenodigd: de Belgen Wafflard, Vervest en van Hassel, de Nederlander van de Pol en de Duitser Tiedtke. DE BELG ANDRé MELIS is dinsdag voor de tweede achtereenvolgende keer Europees kampioen eenmans- zwaardboten (Finnjollenklasse) ge worden. Melis had bijna het dubbele van het aantal punten van zijn1 voornaamste concurrent, de Italiaan Delchi Pellaschier. GOES, 3 sept. Eierehprijsen. Be. richt van handelaren, Kippeëjeren 18, poeljeëieren 9, eendeëieren 8. GOES, 3 sept. Granen en peul vruchten; rode tarwe, basis 17 pet. vocht 26.25-26.50. witte tarwe, idem 26.50-27, gerst, idem 22-25.50, haver, basis 15 pet. vocht 17-21, kleine groe ne erwten 32-38, schokkers 48-56. kar- wijzaad 65-67. lijnzaad, slag 37-40, koolzaad 42-44, blauwmaanzaad 120- 135. Alle prijzen gelden per 100 kg, boerenschoen af boerderij. Stroprijzen. De prijzen waren voor: tarwestro, draadgeperst af bedrijf per ton 30-36. gerstestro, idem 28-32, erw testro, idem 50-55. Vlas. De kg-prijs van ongerepeld vlas bedraagt 17-21 cent, terwijl de prijs van afwijkend vlas 8-17 cent per kg is. Enkele goede partijen ge repeld vlas werden verkocht voor 25 cent per kg. Aardappelen. De prijs van klei- aardappelen bedroeg heden: Bintje 8-10 per 100 kg. 35 mm opw., binnenl. sortering, geleverd aan de sorteer- inrichting, sorteerkosten voor reke ning van koper. Eieren. Eieren noteerden 2.30 p. kg. GOES, 3 sept. Industrie- en ex portveiling; bramen 2 161, afw. 153, in doosjes per kg exp. 200, 2 173, dubb. pr. bonen afw. 47, Bramley's Seedling 50.000 kg eventueel te be stemmen v. opslag 55.60-57.20. Mank's Codlin st60-70 76, H70-80 78, 60-70 77, H2 49, Zigeunerin H75-85 75, 65-75 75, H2 52, James Grieve st80-85 83, 75-80 89 70-75 91, 65-70 86, H85-90 76. 80- 85 75, 75-80 87-89 70-75 87-89 65-70 82-83, H2 69, Transp. de Croncel st75- 85 74. 65-75 70. H85-95 64. 75-85 74-75, 65-75 70-72, H2 47. Jac. Lebel H75-80 63 65-75 53, H2 42. Triomphe de Vienne H85-90 129, 80-85 133. 75-80 140, 70-75 141. 65-70 137. 60-65 131. Br. Lebrun H65-75 95-96, 55-65 86. H2 57. Br. de Merode H70-80 75, 60-70 73, H2 56. Br. Hardy st70-75 145. 65-70 141-147. 70-75 143. 65-70 137, PitmastoB Duchesse H75-85 88, 65-75 87. H2 «0. Fr. Wijnpeer H60-70 82, 50-60 79. H2 54. div. appels kroet en cal 31-34, div. peren kroet en val 14-27. Verpakt fruit: Zigeunerin H80-85 82-90, 70-75 86-88. James Grieve HflO- 85 94. 70-75 90-98. 60-65 85-95. Triom phe de Vienne H80-85 142-149, 70-75 148-158, 65-70 150. Gewone veiling: Seign. d'Esperen H 60-65 88-116. 55-60 93-100, H2 57, K 67. F 48. Triomphe de Vienne K 80- 101, F 63-78, Mank's Codlin K 40-50, F 38-44, Zigeunerin K 49-50. F 42, James Grieve K 54-66. F 50-56, Transp. de Croncel K 49-52, F 36-47, Burbank Giant 1 94-103, grof 65-98, F 61-65, Warwick Dropper 1 165. KAFELLE, 2 sept. Industrie- en exportveiling van appelen en peren; Mank's Codlin H70-80 76. 60-70 75, H2 47, K 49, F 38, Zigeunerin H75-85 73, 65-75 73, H2 46. K 48. James Grieve H80-85 78, 75-80 78-90, 70-75 77-83, 65-70 74-80, H2 60-66, K 55-56. Transp. de Croncel H85-95 66, 75-85 72-74, 65. 75 72 ,H2 48. K 50. E 41, Ellisons Orange H75-80 85, 70-75 86, Jack Le bel H75-85 60-63, 65-75 52, H2 39, K 40. F 33. Early Victoria H60-70 46, H2 35, Beurré Lebrun H75-85 94, 65- 75 91-94, 55-65 80-84, H2 61, K 63, F 48. Pitmaston H75-85 86, 65-75 65, H2 56, K 51, F 41, Bonne Louise d'Avranches H65-70 100, 60-85 97. K 84, Beurré Hardy H70-75 134, 65-70 134, K 96, kroetappelen 30. gemengde valappelen 30. valsterappelen 16, val goudrenet 33, perenkroet 17, val Beurré Lebrun 37, dubb. princ.bonen 2 44, bramen industrie 1 en 2 177, afw. 167, bramen per doos 2 35. ROTTERDAM, veemarkt, 3 sept. Aanvoer in totaal 3264, weektotaal 5284, vette koeien en ossen 400, ge. bruiksvee 1035. vette kalveren 450, graskalveren 240, nuchtere kalveren 189, varkens 121, biggen 63, paarden 102, veulens 70, schapen of lammeren 551, bokken of geiten 34. Vette koeien le kw. 2.95-3.05. 2e kw. 2.60-2.85, 3e kw. 2.50-2.60, Vette kalveren 2,55-2.75 2.30-2.45, 1,90-2,10. Graskalveren 4.75 3.75 3.00. Nuchtere kalveren 82 68 58. Biggen 55 45 38. Slachtpaarden 2.40 2.30 2.10. Veu lens 490 440 330. Schapen 90 80 70. Lammeren 85 70 60. Kalfkoeien 1170 970 800. Melkkoeien 1170 970 800. Vare koeien 850 750 560. Vaarzen 860 760 560. Pinken 600 500 375. Vette koeien, aanvoer iets minder, handel zeer traag, even lager in prijs. Vette kalveren, korter, vlot, goed prijshoudend. Graskalveren, evea meer, traag, iets dalende prijzen. Nuchtere kalveren, iets ruimer, vlug, ruim prijsh. Biggen, even korter, stroef, dalende prijzen. Slachtpaarden iets groter, redelijk, niet hoger in prijs. Veulens, als vorige week. goed, onveranderd. Schapen, iets minder, stug, als vor. week. Lammeren, iets minder, stug, als vor. week. Kalf koeien, gewoon, stil, niet geh. prijsh. Melkkoeien, gewoon, stil, niet geheel prijsh. Vare koeien, matig, lui, vooral niet hoger in prijs. Vaarzen, redelijk, flauw, iets lager in prijs. Pinken, re delijk, flauw, iets lager in prijs. Konstanz 430 2), Rheinfelden 274 4). Breisach 218 16), Straatsburg 308 8), Maxau 481 7), Mannheim 337 (—17), Mainz 316 (—7), Bingen 218 (—8), Kaub 238 (—13), Trier 127 (onv.), Koblenz 241 10), Keulen 223 (—12), Ruhrort 440 (—11), Lobith 856 8), Nijmegen 840 3), Arn hem 851 8), Eefde IJssel 376 (+1), Deventer 276 (+2), Monsin 5540 (48), Visé 4970 (onv.), Borgharen 3902 1) Belfeld 1106 (+11), Grav® beneden de sluis 460 11). Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St. Andries 420 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nij megen is in de komende nacht ge stremd van 20 tof 6 uur. De lessen beginnen op 1 oktober a.s. op aan de school, Axelsestraat 20, te Terneuzen, verkrij gbare aanmeldingsformulieren. Leerlingen van de vorige cursus moeten zich op nieuw aanmelden evenals alle ingeschrevenen bij het leerlingenstelsel. De directeur, A. F. H. SPIJKER Alléén by vooruitbetaling Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage; 3 regels of minder f 0.80, Iedere regel meer 15 et Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen half geld berekend. Bij plaatsing in de gehele op lage 3 regels of minder 1.35; iedere regel meer 85 et 25 letters, cijfers of lees- tekens gelden voor 1 regel. PERSONEEL GEVR. 2 chauffeurs voor vrachtwagen gevraagd. J. M. v. Damme, Hul- sterwog 1«, Terhole. 17384 Tegen IS sept a.s. gevraagd we. gens oproeping in militaire dienst der tegenwoordige een nette jongen voor huisknecht. Grand Hotel Rotterdam, Ter- JTST« TE KOOP GEVR. Antieke meubelen te keep gees. koper, tin, porselein, oude te gels, klokken, lampen, maho nie atoelen en tafels, schilder stukken enz. enz. J. Joris, et Coothplein 2 bij Lange Stel len, tel. 37149. HUIZEN Nieuwbouw f 17000, vrije vss- tiging. Makelaars v.d. Berg en Co., Nieuwe Ginnekenstraat 43, Breda. 470M is bekend blijven

de Stem | 1957 | | pagina 3