Meningsverschillen in raad van Vogelwaarde Maandenlang slaat autodief zijn sla g 1.800.000 kinderen gaan straks weer naar school kauw Elfde interprovinciale contactdag in Middelburg De uwe ook 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1957 11 Klok voor carillon te Hulst a£S"4s^asf.,"',;ï: Pastoor v. Arendonk geïnstalleerd Het ongeluk te Muiderberg Officieel afscheid bedrijf skernen „De Schelde" N.V. Nieuwe namen voor landbouwscholen Abbé Pierre voor radio Geen recht op beloning Benelux en de Rijnvaar (premies 18 Communisten in Egypte onder arrest Jongeren steunen studie van Papoeas Geen con {liet Ziekte in mijnstreek van Limburg Bakkers in Frankrijk staken twee dagen Libanese regering krijgt fiat Zeeland heeft op één na meeste korfballers Voetbal - Soccer - Rugby liiiiif:! üiHnHliüssisisUüHiir KNVB-NKS zegt Hopster Wedstrijdprogram is gewijzigd Jeugd viste in Aardenburg Pijnlijke kwestie in KNVB Italië Europees bridgekampioen Yoetbaldrukte in Middelburg SPORTWt KORT MARKTEN WATERSTANDEN De raad van Vogelwaarde moest het wegens ziekte van de heer Vink met minder mankracht doen, maar de tien aanwezige leden bleken der mate van de tongriem gesneden, dat de vergadering meer tijd dan ge woonlijk in beslag nam. Het eerste punt betrof het verzoek van het Wa terschap „De Verenigde rolders van Ossenisse" 0111 een bydrage in de kosten van asfaltering van de We verstraat. Het verzoek kon geen ge nade vinden in de ogen van li. en \V. en het voorstel luidde dan ook om afwijzend te beschikken, vooral vanwege het precedent dat men zou scheppen bij de inwilliging. De heer Serrarens zag dit anders. Naar lij" mening was bij inwilliging van het verzoek helemaal niet te spreken over het scheppen van precedent, aangezien het l>y hem vast stond, dat de raad in dergelijke gevallen steeds medewerking- diende te ver lenen. Hij achtte het de beste oplossing om de kosten, die de gemeente jaar lijks aan het voetpad besteedt, te ka pitaliseren en het zo gevormde be drag als bijdrage in de kosten van asfaltering te voteren. Hij bracht dit idee naar voren in een voorstel tot het verlenen van een bijdrage van 1000.Dit voorstel genoot o.m. de steun van de heer de Booy en de heeï Peersman en het was zo doende rijp voor de stemming. Maar eer het zover kwam, werden nog heel wat woorden gewisseld. De voorzit ter gaf toe, dat het betoog van de heer Serrarens een billijke strekking bevatte, maar hij vreesde dermate voor de consequenties, dat hij zich niet achter diens voorstel wilde scharen. Üok werd nog naar voren gebracht, dat door de asfaltering van de Weverstraat het voetpad niet zon der meer als vervallen kon worden beschouwd, maar dat voor de ge meente wel degelijk de plicht blijft bestaan dit voetpad te onderhouden. Bij de stemming bleven de menin gen verdeeld en het gevolg van het met tien man aanwezig zijn, uitte zich meteen in de uitslag, 5 stem men voor en 5 stemmen tegen. De stemmen staakten dus en bijgevolg komt deze aangelegenheid in de vol gende vergadering opnieuw aan de orde. Subsidie v.. Een volgende punt, dat heel wat voeten in de aarde had, betrof het verzoek om subsidie van de voetbal verenigingen Vogelwaarde en Stop peldijk. Beide verenigingen kregen tot nu toe 300.— per jaar, maar- gezien de hoge kosten om du clubs in stand te houden, werd thans per club 600.gevraagd. B. en W. daarentegen stelden voor de subsi die te handhaven op 300.—, waar na de neren Peersman en de Poor ter onmiddellijk begonnen met een pleitrede ten gunste van de vereni gingen. Beide heren brachten naar voren, dat bij een dergelijke politiek van de gemeente op de duur geen enkele club zal kunnen blijven voort bestaan. De voorzitter verduidelijkte het standpunt van B. en W. door op te merken, dat men wel genegen was om voldoende steun te verlenen in dien de twee voetbalclubs zouden be sluiten om samen te smelten. De woorden, die hij thans aan de be staande clubs wijdde, waren niet vleiend cn hij zou het betreuren indien aan dergelijke verenigingen zoveel subsidie zou worden gege ven. Hij wees er op vroeger ge tracht te hebben beide clubs te com bineren, maar de grote onderlinge ri valiteit maakte dit onmogelijk. Bij deze stand van zaken achtte hij het al te gek om hieraan geld van de gemeenschap te verspillen. Uiteindelijk werd het voorstel van B. en W. om het subsidie te hand haven op ji300.aangenomen met zes tegen vier stemmen. Grondverhoop Ook over de aan- en verkoop van bouwgrond te Hengstdijk werd een zware boom opgezet. Omtrent de aankoop van deze grond tegen een prijs van 2.per m2 was men het vrij spoedig eens. Minder vlot kon men een beslissing nemen omtrent de prijs, die deze grond bij de ver koop zou moeten opleveren. Door de Centrale Dienst voor Bouw- en Wo ningtoezicht was een exploitatiebere kening gemaakt, in welke bereke ning betrokken was aangekochte grond te Boschkapelle, Stoppeldijk en Hengstdijk. Om de kosten van aan koop en bouwrijp maken van de grond te Boschkapelle te dekken, moet deze grond een prijs doen van 4,80 per in2. Om alle aangekochte en aan te kopen grond gelijk te schakelen, werd in de exploitatie-op zet ook voor do grond te Stoppeldijk en te Hengstdijk uitgegaan van een verkoopprijs van 4,00 per m2. De meerderheid van B. en W. kon zich hiermee verenigen, de minderheid van dit college ging uit van de ge- dachtengang, dat de gemeente slechts een prijs mag bedingen, die gelijk is aan de kostprijs voor de gemeente. Er ontspon zich over de ze kwestie een vrij verward debat, dat in een stemming resulteerde. Alweer met zes tegen vier stemmen werd het meerderheidsvoorstel van B. en W. om de grond te verkopen voor f 4,60 per m2 aangenomen. De raad stond sympathiek tegenover het voorstel om voor het carillon in de toren van de St. Willibrcirdusba- suiek te Hulst een klokje te schen- Burgemeester Hendrilcse werd be noemd tot lid van de commissie tot onderzoek van een centrale afvoer van afvalwater. ,de, m,9tie van raad van i. betreffende de automatisering vmL telefoonnet in het district Hulst, werd adhesie betuigd. lu°traat ie1n pS?S]raat Sel' Pau" perUjaar vei'hoogd tot lijüO.— In verband met de toetreding tot de vleeskeuringsdienst Hulst werd een nieuwe verordening op de heffing van keurlonen vastgesteld. Als plaats voor de keuring van ingevoerd vlees werd aangewezen het slachthuis van de firma Picavet te Hulst. Tevens van dh0(2d htl, beschikbaar stellen vastgesteld een verK°eding Pro Militaire Bond iien on eon kpn volgend jaar reke- V- 1- en subsidie van f 25Dp Sishvan kW? J "St Anto- nius van Padua krijgt weer f 50 kefom6?! warden o.m. de verzoe- h«f cpherS?1 le van ^ond tegen 1 eniden van Gods Heilige Naam de.s'lchting Militaire Tehui zen van het Humanistisch Thuisfront, De gemeente zal voorts garant zijn in de kosten van de vaccinatie te gen poliomyelitis tot een bedrag van i,per inenting. De raad stelde vervolgens een nieuw straatverlich- tingscontract met de P.Z.E.M. vast. Looncompensatie De looncompensatie i.v.m. de huur verhoging ten behoeve van de ge meente ambtenaren werd vastge steld overeenkomstig het ontwerp besluit. Met een herziening van de salaris sen van de secretaris, ontvanger en gemeentcpersoneel, alsmede met 'n wijziging van de kindertoelage-ver- ordening kon de raad zich akkoord Verklaren. Het voorstel van B. en W. om het salaris van de waarnemend gemeen te-ontvanger vast te stellen op het minimum van de wedde in de be paalde gemeente-klasse ontmoette bij de raad geen bezwaar. Dit gevoelen van de raad zal ter kennis van Ged. Stalen worden gebracht. Vervolgens werd de gemeente-begroting 1958 aangeboden. Tot leden van de com missie voor hot nazien van deze be groting werden benoemd de heren Serrarens, Mangnus en van Bellen. De gebruikelijke voctpaadjesklacht tijdens de rondvraag was deze keer van ernstige aard. De heer de Booij beweerde, dat één van deze paad jes te Hengstdijk praktisch onbegaan baar is geworden omdat een bepaal de landbouwer het vertikt om het gras langs het paadje te maaien. Bovendien schijnt op dit terrein de gemeente geen baas in eigen huis te zijn. Er werd althans beweerd, dat dezelfde landbouwer het had gepres teerd om enkele G.S.W. arbeiders die druk doende waren met het on derhoud van het betrokken paadje, „naar huis te jagen". De voorzitter gaf vanzelfsprekend de toezegging dit nog eens te zullen nazien. Onder grote belangstelling vond gisteren te Schoondijke de installatie plaats van de nieuw benoemde pas toor J. van Arendonk. Voorafgegaan door bruidjes betrad de nieuwe her der in gezelschap van verschillende geestelijken en gevolgd door familie leden de kerk. Door deken Lievegoed uit Oostburg werd de nieuwe pastoor naar het altaar geleid. Nadat de deken de benoemingsbrief had voorgelezen en de pastoor de ambtseed had afge legd, volgde de installatie. Na de in stallatie richtte deken Lievegoed zich tot de geïnstalleerde pastoor, diens familie en de gelovigen. Nadat pas toor van Arendonk de zegen had ge geven met het Allerheiligste begaf hij zich naar de pastorie, waar velen met hem kwamen kennismaken. Het ongeval in de buurt van Mui derberg, waarbij vier artillerietrek kers en twee stukken geschut van de voor zwaar verkeer ongeschikte weg zijn gegleden en in de sloot terecht zijn gekomen, heeft een totale schade veroorzaakt van ca. 20.000. De aan het materieel toegebrachte schade zal vermoedelijk 5.000 bedragen. De schade aan de weg wordt geschat op 14.500. Minister Staf heeft dit medegedeeld naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid E. A. Vermeer (P.v.d.A.) Over de toedracht van het gebeurde kan de minister nog geen nadere inlichtingen geven, in afwach ting van de voltooiing van het onder zoek dat door de Kon. Marechaussee wordt ingesteld. (Advertentie"» De vakanties zijn weer voorbij. Op nieuw gaan 890.000 meisjes en 910.000 jongens - tiiee* of minder braaf en ttreer of mi/ider graag - naar school. Maar vóórdat al die moeders van al die 1.800.000 kinderen een zucht van verlichting kunnen slaken, zitten ze weer voor de grote zorg: schoenen, school- schoenen! Laten deze moeders ge rust herademen, want dit nieuwe schooljaar brengt goed nieuws tenminste voor de moe ders van die 910.000 jongens. De Robinson- Schoenfabriek (U weet wel: die goeie Robinson voor Vader en Zoon) maakt namelijk school* choenen. waarvan de zolen fi maan den worden gegarandeerd. Schriftelijk, met bewijs en al erbij! Dat is natuurlijk prachtig nieuws: een half jaar lang de zooireparatie van de baan! En Robinson geeft Uw jon gens tóch al 'n voornaam ding extra: want tussen de rubber-loopzool (de Robinson SPAARzool) en de leren binnenzool zit immers nog de Robinson- ventiLEERzool. Deze extra „adem"zool van LEER zorgt ervoor, dat de voeten van Uw jon gens gezond en sterk blijven. Een enorm voordeel, dat alléén Ro binson geeft! Rubber om ïang op te lopen, leer om gezonde voeten te houden.. Ro binson combineert bei de dingen in dezelfde schoenen en geeft er bovendien nog G maan? den garantie bij. Weg dus met dat zorgelijk gezicht, moeder! Met Robinson-schooischoe- nen hebt U een half jaar lang een belangrijke zorg minder. T>c Nederlandse recherche zoekt 'ij geheimzinnige autodief, die sedert maart tal van verhuurders van auto's zonder chauffeur heeft gedupeerd. Hij heeft o.a. in Den Haag, Gouda, Leiden, Delft, Dordrecht en Oegst- geest middelklasse wagens gehuurd en op een openbare automarkt ver kocht. De auto's wei-den in handen van nietsvermoedende derden terug gevonden Van de dief is echter geen spoor tc bekennen. Deze man is tussen de 30 en 40 jaar oud, tenger van postuur onge veer 1 meter 70 lang. Hij heeft don kerblond en glad gekamd haar. De man bedient zich van een reeks verschillende namen en legitimeert zich met rijbewijzen op die namen en het eigen portret. Hij wordt inge schreven, betaalt de borgsom voor twee of drie dagen en verdwijnt met do auto. Meestal huurt hij vlak voor of op de dag van een automarkt. In één geval weigerde een verhuur der hem een wagen. Een paar uur la ter kwam een andere man op het zelfde adres oen auto huren, welke auto ook via de automarkt verdween. Vermoedelijk werkt de geheimzinnige autodief samen met een ander. Tot dusver heeft hij minstens veertien gemakkelijk verhandelbare wagens te pakken gekregen. De man is vermoedelijk goed thuis in de autobranche. Toen de centrale recherche via de „Bovag" waar schuwde. heeft hij zijn operaties na dien tot niet bij de Bovag aangesloten bedrijven beperkt. Het vraagstuk, hoe hij aan vervalste rijbewijzen komt, is nog niet. opge lost. De centrale recherche verzoekt alle verhuurders van auto's zonder chauffeur op hun hoede te zijn en bij verdenking de politie in kennis te stellen. Bij de Kon Mij „De Schelde" N.V. te Vlissingen heeft men de oude be- drijfskernen uitgeluid. Officieel hiel den de arbeiders- en beambtenverte- genwoordigingen op te bestaan toen enige tijd geleden de ondernemings raad bij de Schelde werd geïnstal leerd. De directie had er evenwel prijs op gesteld aan dit afscheid nog een apart cachet te geven, hetgeen geschiedde met een bustocht, ge volgd door een afscheidsdiner te Breda. Aan tafel hield de directeur van de maatschappij, de heer J.W. Hup- kes, oen rede, waarin hij zei, dat er alle aanleiding is nu het overleg tussen werkgevers en werknemers in een nieuwe fase is gekomen met er kentelijkheid te memoreren hetgeen in het voorgaande stadium tot stand is gekomen. Hij gaf een terugblik tot 1906 toen het eerste georgani seerde overleg bij de Schelde zijn intrede deed. Hij sprak de wens uit, dat het overleg, goeddeels met de zelfde mensen, op de nieuwe wijze zou kunnen worden voortgezet tot heil van het bedrijf en de mensen, die erin werkzaam zijn. Als gevolg van een nadere uitwer king van de tweede onderwijsnota met betrekking tot het land. en tuin- bouwpnderwijs zullen de rijks middel bare landbouwscholen per 1 septem ber 1957 ..rijks hogere landbouwscho len" gaan heten, terwijl de naam van de rijkslandbouwwinterscholen wordt veranderd in rijks middelbare land bouwscholen, resp. rijks middelbare tuinbouwscholen. De rijks middelbare tuinbouwschool te Utrecht zal als nieuwe naam rijks hogere tuinbouw school"' krijgen. De overeenkomstige instellingen van Bijzonder onderwijs zijn gerechtigd, aeze naamswijzigingen conform in te Abbé Pierre zal morgen, zaterdag avond om 19.30 over de zender Hil versum 1 een en ander vertellen over het wereldfederalisme en over het wereldcongres der wereldfederalisten te Scheveningen, waaraan hij heeft deelgenomen. Dr. E. D. Spelberg zal een inleidend woord spreken. Het voor de genoemde tijd in de radiobladen aangekondigde programma vervalt. Weggestuurde Papoea's De Papoea's, die kort na de ramp met het K.L.M.-vliegtuig Neutron om een geldelijke beloning kwamen vra gen, zjjn zelf niet bij de eigenlijke red ding aanwezig geweest. Zij behoorden ook niet bij de groep die later een onderscheiding en een beloning heb ben ontvangen. Aldus heeft minister Heideus meegedeeld in antwoord op vragen van het Eerste Kamerlid Geug- jes iC.P.N.) naar aanleiding van be richten, dat deze Papoea's door de Resident van Biak de deur zijn uit gezet. De bewindsman zette in zijn antwoord verder uiteen, dat de resi dent hun heeft verzocht voorlopig huiswaarts te keren in afwachting van een onderzoek naar hun aandeel in de redding. De Belgische en de Nederlandse re gering zijn overeengekomen om met betrekking tot het vraagstuk van de Rijnvaart en met. betrekking tot het vraagstuk van de Rijnvaartpremies brieven te wisselen. De briefwisseling, die inhoudt dat de kwestie der Rijnvaartpremies on afhankelijk van het Beneluxverdrag zal worden behandeld, zal als bijlage aan dit verdrag worden gehecht. Het Egyptische blad „Al Ahram" heeft gisteren gemeld dat de autori teiten drie maanden geleden een on dergrondse communistische organisa tie hebben ontdekt en 18 leden hier van hebben gearresteerd. Onder deze arrestanten bevinden zich een journalist en verscheidene vrouwen. Do Nijmeegse katholieke jongeren hebben het plan opgevat reis- en stu diekosten te betalen voor enkele Pa poea-jongens, die in ons land op in ternaten een middelbare opleiding gaan volgen. Het plan, waaraan riff naarstig ver der gedokterd wordt, is met geestdrift ontvangen. Lim,;urgse mijnindustrie wordt momenteel bezocht door een griep epidemie, die zeer onwelkom Is Met name hij do staats- en Oranje Nas- saumijnen moeten heel wat meer zie- kenkaarten dan normaal worden af gegeven. Op staatsmijn Emma zijn gedurende de eerste drie dagen van deze week per dag gemiddeld 350 ziekenkaarten afgegeven. Vooral onder de Italianen en Oostenrijkers houdt de griep flink huis. De Gezellenhuizen, waar ze zijn ondergebracht, zitten met overvolle ziekenzalen. In een huis was op een bepaald ogenblik 60 pet. van de be woners ziek. Het zou geen epidemie van Aziatische griep betreffen. In geheel Frankrijk zullen de bak kerswinkels op elf en twaalf septem ber zijn gesloten als protest tegen „de demagogische politiek van de rege ring aangaande de broodprijs", zo heeft de voorzitter van de bakkers organisatie gisteren bekendgemaakt. De Libanese kamer van afgevaar digden heeft vrijdag met 38 tegen ze ventien stemmen zijn vertrouwen uit gesproken in de binnenlandse en de buitenlandse politiek van premier Sami el Solh. Zeeland heeft 8,3 korfballers per 1000 inwoners. Het komt daarbjj op de tweede plaats, achter Friesland, dat met 8,8 korfballer per 1000 In woners aan de kop staat. Friesland en Zeeland steken wel bijzonder gunstig af bij de rest van ons land, want Drente, dat op de derde plaats komt. heeft slechts 4,8 korfballer per 1000 inwoners. Voor de overige provincies luiden deze cij fers als volgt: Noord Holland en Utrecht 3.2; Groningen 2.8 Overijsel 2.7; Zuid-Holland 2.6; Gelderland 1,2 Noord Brabant en Limburg 0,8. Het algemeen gemiddelde voor het gehele land is 2,7. Met uitzondering van Schouwen- Duiveland, dat een eigen korfbalbond heeft, bedroeg het aantal korfbal lers in Zeeland op 1 maart 1957 in totaal 1456, verdeeld als volgt: Wal cheren 537, Noord Beveland 53, Zuid Beveland 626, Zeeuwsch Vlaanderen 205 en Tholen 35. (Advertentie) Door te kauwen blijft U goed in vorm. Kauwen bevordert de spijsver tering, geeft een frisse mond. Kauw Wrlgley P-K. en blijf fit. Hoe ontstond voetbal, de eerste „winter"-sport van Nederland? Het was in Engeland dat om streeks 1850 twee universiteits- ploegen een rugbywedstrijd speel den. Beide ploegen waren fit en in de beste vorm. Plotseling ont stond meningsverschil over de uitleg van de spelregels. Een van de twee ploegen trok zich terug en voerde later een nieuw spel in, met eigen regels, dat men „soccer" (voetbal) noemde. •••••Ill «•••••It» —SP Vj. y ••••••••l Naar aanleiding van publikaties in enkele dagbladen, volgens welke een ernstig conflict zou zijn ontstaan tus sen de Nederlandse Katholieke Sport bond en de KNVB (de NKS had ge vraagd een gedeelte van de poolgel- den te mogen gebruiken voor werk op ideëel terrein), stelt de voorzitter van de KNVB. ir. H. F. Hopster, er prijs op nadrukkelijk mede te delen, dat er in geen enkel opzicht sprake is van een conflict tussen beide orga nisaties. In de laatste weken, aldus ir. Hop ster, zijn inderdaad een aantal vraag punten tussen de KNVB en de NKS behandeld. De besprekingen werden evenwel in een zeer prettige sfeer ge houden. Tussen de inzichten van beide partijen zijn geen belangrijke princi piële verschillen. BETREURD Ook de heer H. Thien, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Sport bond, heeft vrijdagavond medegedeeld dat er tussen zijn organisatie en de KNVB géén conflict bestaat. Hij be treurt de publikaties, die z.i. onjuist zijn. „De NKS", aldus de heer Thien, „voert op het ogenblik met de KNVB besprekingen over verschillende on derwerpen. De verdeling van de gel den van de voetbalpool maakt daar van een niet het belangrijkste onderdeel uit. Er zijn een aantal on derwerpen, die zeker zo belangrijk zijn". In het KNVB-wedstrijdpro- gramma voor morgen zijn de navolgende wijzigingen aange bracht. Ingelast is Longa-Wilhclmlna (twee- de divisie B.) Uitgesteld werden: AUiance-Kim- bria en MOC-Valkenswaard (le klas se C.). In de vijver voor het gemeente huis op de Markt te Aardenburg werd voor de 2c maal in deze maand een viswedstrijd gehouden voor de jeugd. De wedstrijd werd georgani seerd door de Hengelsportvereniging Aardenburg. Werden vorige maal diverse visjes gevangen, thans had er slechts één het geluk beet te krij gen; een rietvoorn van 120 gram en daarmede de le prijs te behalen nl. de 7-jarige N. Praat. Onder de ove rige 60 deelnemers werden de 30 beschikbare prijzen verloot. Al met al hebben de jeugdige deelnemers toch weer een mooie vakantiemiddag gehad, mede dank zij het mooie weer en de aangeboden versnaperingen tij dens de wedstrijd. Middelburg is in de afgelopen dagen overstroomd geweest met meer dan duizend provinciale ambtenaren, die ter gelegenheid van de elfde interprovinciale contactdag een bezoek aan de Zeeuwse hoofdstad brachten. De gasten - 1140 in getal - arri veerden voor het merendeel reeds donderdagavond en zy werden in de Kloostergang van de Abdij door hun Zeeuwse collega's opgewacht. Hierna volgde In de Statenzaal een ontvangst door de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, enkele leden van het pro vinciaal bestuur en de griffier der Staten. In de morgenuren van vrijdag wer den de voorronden van het voetbal toernooi, waaraan teams van alle provincies deelnamen, afgewerkt. Voor wat prestaties van de Zeeuwen betreft, zij legden in afdeling I be slag op de vierde plaats, die met Utrecht gedeeld moest worden. De Limburgse ploeg behaalde de over winning. Voor de eindstrijd bracht de com- In de vergadering van de sectie Be taald Voetbal, die vandaag in Utrecht wordt gehouden komt de kwestie Hoolboom-Pellikaan ter sprake. Na mens het bondsbestuur is aan de af gevaardigden een toelichting gegeven op zijn standpunt, dat handhaving van de heer Hoolhoom in de hoogste be- stuursinstanties niet toelaatbaar is. Genoemde leden van de Keuze- Commissie wilden, in de wedstrijd Nederland-Belgie, gespeeld op 28 april, na rust Piet van der Kuil, hoe wel niet geblesseerd, vervangen door Dillen. De storm, die toen opstak nam dusdanige vormen aan, dat het bonds bestuur na een uitvoerig onderzoek besloot, de heren uit de KC te zetten. Zij bleven wel gehandhaafd als leden van de technische commissie en dit is, volgens de toelichting, gebeurd om hen in de gelegenheid te stellen uit eigen beweging ontslag te nemen uit hun andere functies. De heer Pelli- kaan heeft dit wel gedaan, doch de heer Hoolboom weigerde, ook na persoonlijke gesprekken. Het bondsbestuur acht zich genood zaakt mee te delen, dat een continue ring van de bestaande toestand in flagrante strijd is met de belangen van de bond. Het acht om vele redenen het hand haven van Hoolboom niet mogelijk. 1. De integriteit van de leden van de hoogste colleges in de bond moet boven iedere verdenking staan; 2. Van een homogene samenwerking in het sectiebestuur betaald voetbal en in het- bondsbestuur is geen sprake meer, temeer daar de heer Hoolboom bepaalde collega's ver denkt van tegenwerking t.a.v. zijn persoon; 3. Door het gebeurde en de daaraan gegeven publiciteit is het niet meer mogelijk, dat de heer Hoolboom de bond bij bijzondere gelegenheden vertegenwoordigt, noch in het bin nenland, noch in het buitenland. Door In de 16e en voorlaatste ron de gelijk te spelen tegen Engeland, heeft Italië vrijdag het open-bridge- kampioensehap van Europa behaald. Het heeft 27 winstpunten uit 15 wed strijden, een aantal, dat nog door Oostenrijk geëvenaard kan worden. Italië heeft evenwel zulk een grote voorsprong in matchpunten, dat het de titel niet meer kan ontgaan. Nedrland heeft de kansen om, naast Engeland, de derde plaats te berei ken. niet gebruikt. Onze landgeno ten speelden gelijk tegen België (48 tegen 50 matchpunten), nadat zij na de eerste zitting nog een achterstand van 12 matchpunten hadden. Stand na zestiende ronde: 1 Italië, 27 winstpunten, 2 Oosten rijk 25 winstpunten, 3 Engeland 24 winstpunten, 4 Nederland, 23 winst punten; 5 Frankrijk 22 winstpunten, 6 Noorwegen 17 winstpunten, 7 en 8 Finland en België elk 15 winstpunten, 9 Denemarken 14 winstpunten, 10 t.m. 14 Libanon, Duitsland, IJsland, Ier land en Zwitserland elk 10 winstpun ten, 15 Spanje 9 winstpunten. 16 Po len 8 winsmtpunten allen uit 15 wed strijden. 17 Zweden 7 winstpunten uit 16 wedstrijden. In de laatste ronde, gisteravond ge speeld kwam Nederland uit tegen Italië, terwijl Oostenrijk tegen En geland 9peelt. In de tiende ronde van het toer nooi voor dames, verloor Nederland de overgespeelde wedstrijd tegen En geland met een verschil van 45 match punten (83 tegen 38). Engeland staat nu op de tweede plaats, met 15 winstpunten, Dene marken is eerste met 17 winstpunten. Nederland, Frankrijk en Finland de len de laatste plaats met elk 5 winst punten. missaris der koningin de bal aan het rollen. Limburg behaalde het kam pioenschap door een benauwde 1-0 zege op Noord-Holland. De atletiekkamp werd een Gro ningse zege met een totaal aantal van 54 punten, Zuid-Holland werd tweede met 51 punten en de Zeeuwen werden hier met 34 punten goede derde. Na de sportwedstrijden volgde een rondrit over Walcheren. Na een ge meenschappelijke maaltijd in Vlissin gen scheepte men zich in op de „Ko ningin Juliana" van de Provinciale Stoombootdiensten, tijdens welke de commissaris der koningin met een toepasselijk woord de prijzen uit reikte. Het heeft er even naar uitgezien, dat het Middelburg-Rtadhuistoernooi aan waarde zou verliezen, omdat voor het ingeschreven MOC voor zondag een competitiewedstrijd tegen Val- kenswaard werd vastgesteld. Deze moeilijkheid is thans van de baan, omdat een verzoek van MOC om uit stel van deze competitiewedstryd, is ingewilligd. Toch zijn alle problemen voor de organiserende hoofdstedelingen nog niet opgelost, omdat ook de derde voorronde van de wedstrijden om de KNVB-beker moet worden afgewerkt. Middelburg heeft zich door de recen te zege op Zeelandia hiervoor, ge plaatst en zal in een thuiswedstrijd Goes als tegenstander krijgen. Pogingen om deze wedstrijd reeds zaterdag te spelen zijn mislukt, zo dat Middelburg" heeft moeten be sluiten deze bekerwedstrijd zondag na het stadhuistoernooi te spelen. Minder prettig voor de groen-wit- ten en ook voor het publiek is, dat 't nl. onmiddellijk na 't stadhuistoer nooi het Nadorstterrein zal moeten ontruimen om direct daarop via de controle weer terug te mogen komen. Intussen komen op die manier de voetballiefhebbers dus zondag in Mid delburg wel aan hun trek, getuige on derstaand programma: 10 uur: Vlissingen - RCS en Mid delburg - MOC; 11 uur: Hulst - Vlis singen en Fluks MOC; 12 uur: Hulst RCS en Middelburg - Fluks; 14 uur: nummers drie van beide poules om de 5e en 6e prijs: 15 uur: nummers twee van beide poules om de 3e en 4e prijs; 16 uur: finale tussen de nummers één van beide poules om de le en 2e priis. Hierna volgt dan om 6 uur de be kerwedstrijd Middelburg - Goes. VOOR DE TWEEDE MAAL organi seert de r.-k. jeugdbeweging van Aardenburg een oriëntatierit, en wel op zaterdag 31 augustus a.s. geheel over Aardenburgs grondge bied. Na afloop zullen de deelne mers worden getrakteerd. HET VOETBALELFTAL van de Coak speelde een oefenwedstrijd tegen een combinatie van Middel burg. Middelburg won met 3-2. BREDA. 30 augustus. Andijvie 7—12, bloemkool A 4050. B 3035, C 13 20, snijbonen 60—80, dubbele stam- bonen 3048, princessebonen 5070, pronkbonen 1521, komkommer A 12—16, B 8—10, kroten A 8—12, B 46, rode kool 812, groene sa vooi 712, witte kool 12, bospeen 12, 20, postelein 1622, prei A 1012, ra barber 48. selderij bos 36. sla A 12—16, B 46, spinazie 1320, toma ten A 51, B 54, C 40—42, peterselie bos 2-1-6, uien 1216. GOES, 30 augustus. Export en Industrieveiling. Bramen, afw. 155, bramen (in doosjes per kg) afw. 148; dubb. pr. bonen II 55, afw. 2950; mank's codlin H 7080 71, 6070: 69, II 44. zigeunerin st- 7585: 69, 65 —75: 72. 75—85: 69, 65—75: 67—69, II 5153, james grieve st. 7580 81, 70—75 84 65—70 81, h 80—85: 81, 75—80: 83 70—75 84, 65—70: «3, h n 70 transparant de croncels st 7585: 63, 65—75: 63, h 85—95: 64. 75—85: 67, 6575: 66; h II 46. br. d'amanlis st '70—80: 73, 60—70: 72, h 70—80: 79; 6070: 7273, h II 66. seig. d'espe- ren h 60—65: 115, 55—60: 100 50—55: 75, triomph de veenne h 8085: 122, 75—86:: 128, 70—75: 136, 65—70: 123, 6065: 115, h II 101. fr. wijnpeer h 60—70: 69, 50—60: 71 h H 49. br. de merode h 70—80 68 60—70 71, h II 49. br. de merode h 7080: 68. 60— 70:: 69, h II 53, bon ohrétien Williams h 70—80: 88. 60—70: 84, h IT 63. div. appels kroet en val 2140, div. peren kroet en val 2535. Gewone veiling: mank's codlin k 4251, fa. 3640, zi geunerin k 4045, fa 3640, jam-es grieve k 5370, fa 41—61, transpa rente de cronsels k 4250, triomph de vienne k 86102. fa 66—69, reine Victoria I 131, grof 08123, fa. 50—60 burbank giant I 7181, II 43, grof 5579, fa. 2333. Groenten: kropsla A II 13, B II 612, komkommers A I 41—50, B 41—53, C 38—50. bloemkool A II 42—62, B II 37, afw. 31. worte len per bos 1035, kroten per bos 5, uien per bos 414. bosselderij 34, stoksnijbonen 25—37, pronkbonen 29 35. dub. pr. bonen 51—60. andijvie 21 24, gr. sa-v. kool 16. rodekool 414, bintjes 9—12, prei 28—32, meloenen 70—130, druiven 130—150. KAPELLE. 30 augustus. Industrie en exportveiling van appelen en pe ren: manks codlin h7080: 7374, 60—70: 10—71, h2 46; keuken 45—49, fabr. 39. zigeunerin h7585: 69; 65 75 69; h2 47; keuken 58, fabr. 33^0, james grieve h8085: 77, 7580: 83, 707585, 65—70: 81—83, keu-ken 62— 63; fabr. 3746; tranparanete de cronsel h75—86: 64—68, 6575: 66; 85: 62; h2 47, keuken 47, fabr. 40. jack leb el h75—85: 60, 65—75: 54; h2 39, keuken 45, fabr. 38. codlin keswick h 6070: 44, h2 33. beurre lebrun h65 —75 90. .15—65 81—83, keuken 60, fabr. 46. bonne chretienne william h7080: 77; 60—70 78. beurre de me rode h70—80: 67, 60—70: 68; h2 54, keuken 55. clapps favorite h6575: 82, 5565: 84, keuken 77, seigneur d'esperen h 5060 82, triomph de vienen h75—80: 131; 70—75 135; 60— 65: 196, h2 93, keuken 87, precose de trevoux h2 59; triomph de vienne fab. 4662, early victoria fair. 30, boetribbeling hl 47, h2 41, keuken 68, fabr. 36. zoete bloernee 1 3748. kroetapp'elen 35, gemengde valappe- len 37, sterappel val 17. zigeunerin, val 31, goudreinette val 41, st. remy val 34, conference val 30, gieser wil deman val 40, diverse vaiperen 23. dubbele princes&ebonen 2 54, bramen industrie 1 en 2 175; afw. 161, verpakt fruit: james grieve st 7580: 95104, 65—70: 94—99. 70—75 98—104. elli- soms orange st 8095: 92, 7580: 98, 7075: 100. Gewone aanvoerveiling: bramen per doos 1 52, 2 47—55; kas- perzieken extra 55 Al 43, 1 2124, 2 15; blauwe druiven 1 132148, 2 125; pruimen: zoete kwetsen 1 87, 2 37; monarioh 1 127, grof 88; rode eier- pruim 1 119131, 2 84, burbank gyant 1 84—104, 2 52—69. grof 64—67. fabr. 5368. reine victoria 1 135175; 2 80 96, fabr. 3136, reine clauwe d'al- Ihan 1 147—176. 2 86, grof 105, fabr. 55. catalonie 1 129, warwwick droper 1 178, 2 89, grof 156, ffabr. 36. Groen ten en aardappelveiling: 'aardappelen 1 712, kriel 2,53. groene savooie kool 21, kropsla 18. bloemkool 1020 sjalotten 18, bosselderie 5.56. tros- prinsessebonen 4557, augurken 1 113, 3 2135, uien 1213. stekuien 56. sn bonen 56, witte kool 11, pronkbonen 3136, stokprincessebo- nen 54. tomaten 3642 rode kool 4.5 9.5, andijvie 1417, prei 2023, kom kommers 1018. KOEWACHT 29 aug. Gezwingeld vlaslint. W.R. 110—150, D.R. 110—150. Bobbers 6575, Breekvlas 5565, Ruwe lokken 312, Gezwingelde lok ken 16—40, Lijnzaad voor de slag 3839. Kaf 2 et- Bolraap 23 ct. Zeer slappe markt. LEEUWARDEN, 30 augustus. aanvoer 110 stieren van f 2,903,15 per kg slaclhtgewicht, 250 vette koei en le kw. f 2 903.40. 2e kw. f 2.70 f 2.89. 3e kw. f 2,20—2,69, 1099 melk en kalfkoeien f 6001100, 150 pinken van f 300515, 870 vette- en graskal- veren van f 200410, 74 nuchtere kalveren van f 40—70, 1375 vette- en weideschapen en lammeren, vette en weidschapen noteren van f 80110, lammeren van f 5070, 220 vette var ken, oude varkens noteren f 1.45 1 65, vette biggen f 1.601,70, zou ters f 1.68-1,71, 123 biggen en lopers, biggen not. f 33-54, lopers f 55—90, 58 noteren f 3554, lopers f 5590, 39 bokken en geiten geen notering, 58 paarden van f 500975. totale aan voer 4368. Overzicht: stieren aanvoer ruimer, steimminig gedrukter, prijzen veel lager. Pinken: aanvoer ruim, stemming matig, prijzen gelijk. Vet te- en graskalveren: aanvoer zeer ruim, stemming matig, prijzen gelijk. Nuchtere kalveren: aanvoer kort, stemming willig, prijzen stijver. Voor de mesterij boven de notering. Var kens: aanvoer matig, stemming lui, prijzen gelijk. Biggen en lopers: aan voer ruim, stemming rustig, prijzen gelijk. Schapen: aanvoer ruimer, stemming rustig, prijzen gedrukt. Paarden: aanvoer minder, stemming kalm, prijzen gelijk. TERNEUZEN, 30 augustus. Groen ten: sla 3—16, bloemkool 1048, afw. 1015, witte komkommers 812, meloenen 5575, seldery 24, peen 1026, kroten 2, bintjes I 715, eigenheimers I 1314, andijvie 72ë. stoksnijbonen 2545, prime, bonen 25 53,pronfcboncn 1924, kroten 611, rode kool 710, sav. kool 716, witte kool 3,511, waspeen 1017, prei 18, 26, rabarber 5—16, augurken 68, to maten 2041 uien I 21. II 4—17, spits kool 713, Fruit: appelen james grie ve St. 85—90 77, 80—85 76. 75—80 77,80. 70-75 82,70. 65—70 80.50. h 85—90: 75, 80—85: 72,10, 75—80: 73.20 70—75: 75.30, 65—70: 79. h II 48—55; k 65—68, f 44—60. kroet 29—31. mank's codlin H m 7080: 67. 6070: 62—65. h II 45, k 46, f 42, kroet 27. trans, de croncels A 7585: 53; 6575 51, h 11 49, k 42—52, f 41 kroet 28—33. zigeunerin A m 7585: 70; 65—75: 60 h II 51, f 42. Peren: jack lebel k 4065, f. 31. triomph de vienne H m 80—85: 1,20. 75—80: 1,21—1.26, 70—75 1,25—1,28, B570 1,17—1,22 f 71—75 kroet 5061. vaiperen 1150. prui men: reine victoria f 83. Konstanz 446 (—4), Rheinfelden 301 16), Breisach 254 6), Straatsburg 350 (+8), Maxau 531 (+4), Mannheim 388 (+6), Mainz 346 (+8), Bingen 243 (+7), Kaub 270 (+9), Trier 137 (+3), Koblenz 263 (7), Keulen 239 (+2), Ruhrort 447 (—11), Lobith 1070 (—5), Nijmegen 852 (—3), Arnhem 861 (—5), Eêfde IJssel 383 (+1), Deventer 282 2), Monsin 5530 (onver.)/Visé 4982 (4-8), Borgharen 3913 (+3), Belfeld 1118 (+16), Grave beneden de sluis 474 (-1),

de Stem | 1957 | | pagina 11