23 hine :zin Arie Verstraten (Bergen op Zoom) heeft 1000 kilometer gewandeld Politierechter trad streng op tegen vechtersbazen Hogere winst Philips Nooit zóveel belangstelling Nieuw zwein- wereldrecord OOK ZIJ DOEN AAN SPORT Openbaarheid gewenst Dr. Schut Abbé Pierre te Maastricht SPORTln't KORT t BEDRIJFSPAND J Een brief.... e priester |deeld Collier gerold Drie slachtoffers bij verkeersongeval Twee Tsjechen met vliegtuig uitgeweken V.N.-rapport Hongarije Publicatie in Boedapest Nasser presenteert Frankrijk nota Luchtmachtpersonee voor Egypte in India opgeleid Vijf Papoea's voor studie naar ons lancl Nieuwe instructies voor Amerikaanse zesde vloot Bergse moordzaak op 12 september voor rechtbank Om de Europese bridgetitels Drukke scliietingen té Yzendijke Zomeravond voetbal in Zeeland Koningschieten te Overslag W. Hansen sterkste in Dc Klinge (B) Int. hengelconcours te Overslag EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN Luxemburgs team wordt versterkt WATERSTANDEN EMILE FRANCISCUS AUGUSTUS ARBROSCHEER houdt spreekuur in Hulst DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 28 AUGUSTUS 195Ï or vele andere mij geen echte rengen. Dit alles [ectioneerd, van En achter dit oek, de sowjet- n factor, hij mag lebben, hij heeft ien.. Hij is slaaf geen schoonheid knagende, onbe- |Ongcr naar vrij en hier vreemd, iet te verklaren, die al drie ja- eur van de ex- Warschau - Oost eft gedaan, nog (est-Berlijn heeft ag waarpm hij ren rust in Ber- slippertje maak- n, alleen maar thans een glimp ien andere voor ld, gaf hij het- mijn Russische aan sowjetonder- de grenzen van irijden! :n tof mijn spijt Ik zou hebben andere en gunsti- jn korte verblijf eegekregen. Per rvoor reden ge- jn goede gasthe- mogelijk is, wil- moet komen aan van hun gas- een andere be- betrekkingen tus- ïn Indonesië zijn :onderlijk goed. ne uit te vinden Je van Schickard Pussal... schrijft, dat de Iwikkelde reken- ier plan stond dan In negentienjarige Ift gebouwd, ïübingen zelf niet I dat professor Is een duivelswerk larde de rekenma- Ifestijds groot op- |tls wonder van de ld, die in 1592 in Istadjc Herrenberg ld op zevenentwin- lrofessor voor Bij lagen. Zijn belang- iter op het gebied kunde, alsmede op 1 toen hij na de Idige Maestlin. de fepler, diens ambt lige leeftijd stierf Lest in Tübingen. Ireytag-Löringhoff I beschouwing ook I aan Kepler op 20 Ichte brief, waarin lzelfde wat jij re- Idaan. heb ik de [mechanische weg 1 een uit 11 comple te tandwieltjes be- leconstrueerd, wel- I ogenblikkelijk au- liftrekt. vermenig- 1 zou schateren van L r je zou kunnen £atsen links, wan- Pntal of honderdtal Ihelemaal uit zich- If bij het aftrekken Jn pater Salesiaan, Jnk te Olomouc in negen jaar ge- ordeeld. Hij zou Inisatie hebben ge- gen had in geheel ganisatie ontving liet Vaticaan" en de Amerikaanse lesianen is in 1950 Be verboden. liner van de wie- J C.J. Lernout, de van de Rijkspoli- feerd gelukkig ge dachtige prijs van I haar" te Terneu- Irt plus een over- Iirvoor kwamen de 1 Lernout met ple- Idestadwaar me en haar dochter \aar go maar gra ftaken. Idde en naar Koe- bijkomende ser- i neemt de geluk- |es de ca. 200 gul~' prijs in ontvangst felukkïg mee was, ze geen twvtel Kermisduel „Een schitterend heldenfeit". Dit waren de woorden, waarmee de of ficier van justitie tijdens de zitting van de politierechter te Middelburg de houding „prees" van de 23-jarige magazijnbediende J.A.B. uit Hulst, die tijdens een vechtpartij in Graauw de bejaarde heer P.T. van drie tan den beroofde, 's mans neusbeen ver brijzelde en de beide ogen „dicht" sloeg. De officier, mr. G.J.B. van der Dussen, vorderde een geldboete van 100.alsmede toewijzing van de civiele vordering ten bedrage van S 98.—. De dag waarop het gevecht plaats greep was zo genoeglijk begonnen. B. bezocht met zijn meisje en schoon ouders in spe de kermis in een na bij gelegen plaats, maar toen men terug wilde gaan naar huis, pakten zich boven Graauw donkere wolken samen. De bliksemflitsen, die uit de ze „onweersbui" naar omlaag scho ten waren niets anders dan de vuist slagen. waarmee B. de oude man onder handen nam. Wat nu precies de aanleiding tot dit minder fraaie duel is geweest, werd tijdens de zit ting niet geheel duidelijk. Volgens B. had T. een jongetje, dat in zijn ge zelschap meewandelde, over zijn kuifje gestreken. En dat mocht niet van B. De oude man verklaarde het kind niet aangeraakt te hebben; hij had alleen gevraagd „Ben jij ook al zat. ventje?" Het kwam de officier voor, dat de kermissen in Zeeuwsch-Vlaande- ren beter afgeschaft kunnen worden. Daar maken jullie toch maar her rie! En hoe die zaken allemaal in elkaar zitten, daar moeten we maar naar raden. Het gaat meestal om allerlei futiliteiten". Ook de politierechter, mr, P. van Empel, was van mening, dat het kermisvieren de zaken in Zeeuwsch- Vlaanderen in de war maakt. Hij veroordeelde B. tot 40.boete en wees de civiele vordering toe. Heethoofdigheid In Hoofdplaat kreeg de grondwer ker P.J.V. op 23 juni onenigheid met zijn buurman. Het betrof hier weer eens een burenruzie, „eigenlijk een familietwist", zoals hij zelf tegen de politierechter zei. Waar het precies om ging. was ook in dit geval weer niet geheel duidelijk. „Je bent een waailap!" had V. zijn buurman toe geroepen, die dit als een belediging opvatte en met rasse schreden de politie op de hoogte ging stellen van dit gezegde. De officier nam het nog al kalmpjes op, evenals de politie rechter, die V. conform de eis tot een tientje veroordeelde. „En niet schelden op elkaar". handelt, sloot op 15 juni in Terneu- zen een koop af. Maar omdat hem zijn rijbewijs voor bepaalde tijd is afgenomen, mocht hij het vehikel zelf niet rijden. Een hem onbekende man reed het voertuig voor hem tot bij de boot. Hijzelf bracht het voer tuig op de pont. „Dat was maar 25 meter", luidde' zijn verweer. Mr. van der Dussen stond evenwel op het standpunt, dat aan de regels streng de hand gehouden dient te worden en hij vroeg voor iedere me ter 3.Dat werd dus 75.in totaal. Bovendien eiste de officier een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. F. werd conform de eis veroordeeld. In Den Haag is gebleken, dat niet alle mannen met geruite jassen even slim zijn als wijlen Sherlock Holmes. Een juwelier uit de Haagse binnen stad belde de politie op, dat zo'n man hem een kostbaar briljantcollier voor 25.wilde verkopen. En laat nu net bij de politie een oude dame zit ten klagen, dat haar zo'n collier ter waarde van 4.000 ontsolen was. Voor de man met de geruite jas de 61-jarige pianist L.A.J.B. zat ver der weinig muziek in de zaak. Hij werd in de kraag gegrepen en met de dame geconfronteerd. Zij hadden sa men op een bankje onder de „Oranje, kastanje" tegenover het Paleis Noordeinde zitten rusten. De dame was met het collier in een foudraal in haar tasje op weg naar een juwe lier om het te laten vermaken. De pianist ontlastte haar slinks van het kleinood en ging naar een juwelier om er geld voor te maken. Gisteravond heeft te Terhole een ernstig verkeersongeval plaats gevon den, tengevolge waarvan drie perso nen zwaar gewond in het ziekenhuis terecht kwamen. De heer O., hotel houder te Hulst, reed met zijn brom mers in de richting Hulst. Zijn echt genote zat achterop. In het dorp Ter hole, ter hoogte van de gargage van Damme, ontmoetten zij de 17-jarige wielrijder V. uit Kloosterzande. Door tot nu toe onbekende oorzaak reden beide voertuigen op elkaar in. Mevr. O liep door de botsing een diepe vleeswonde op en de heer O. zowel als de jeugdige fietser kregen een hersenschudding. De fiets werd to taal vernield. De drie slachtoffers werden naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht. De omzet van Philips is in het eer ste halfjaar gestegen tot 1 miljard 390 miljoen gulden tegen vorig jaar 1 miljard 120 miljoen gulden, een stij ging met 24 percent. Men houdt er re kening mee dat de stijging over ge heel 1957 ten opzichte van 1956 even groot zal zijn als die ten opzichte van 1955. Het aantal werknemers in Ne derland is gedaald van 59.000 tot 58.000; dat in de hele wereld is echter ge stegen van 146.000 tot 154.000. De winst bedroeg in het eerste halfjaar tachtig miljoen gulden tegen vorig jaar 63 miljoen gulden. Prijsvechterij De Vlissinger J.B., specialist m boks- en judozaken, droogde dichtbij de Nolledijk een plaatsgenoot af. Laatstgenoemde had B. nageroepen, want deze zou met zijn fiets te dicht langs hem heen gereden zijn. De ju dospecialist, niet bang voor een „ont moeting" kwam even terug om de grieven, die hem nageroepen waren te bespreken, maar hij werd vastge pakt, waarbij zijn jasje scheurde. De .kledingvernieler" had toen spoedig met B's kunst kennis gemaakt. De politierechter wilde weten of B. het niet met een enkele hand greep afgekund had. ..Dat heb ik ook gedaan", zei B. „anders was hij de basaltglooiing afgevlogen". De of ficier vond, dat B. te ver was ge gaan, hoewel hij hem niet als de enige schuldige wilde aanwijzen. Met de 20.— die hij vroeg, ging de po litierechter akkoord. Ongeoorloofd ritje De koopman J.C.F. uit Kwaden- damme, die in tweedehands auto's Twee Tsjechoslowaakse staatsbur gers zijn maandag met een vliegtuig naar Oostenrijk uitgeweken. De twee mannen, beiden burgers, hadden het toestel gestolen en waren ermee over de grens gevlogen. Na hun landing op het vliegveld Seyring hebben zij Oostrijkse autori teiten om politiek asiel verzocht. Gisterenmiddag omstreeks half drie arriveerde aan het station te Maastricht een soort stationcar, die onmiddellijk bij aankomst werd be stormd door een menigte mensen. Uit de auto stapte een man, wiens naam de hele wereld kent: Abbé Pierre, schamel gekleed, leunend op een stok en met. een melancholieke uitdrukking op zijn gelaat. Tijdens een korte lunch overhan digde de voorzitter van de stichting Emmausvrienden, de heer Kemper uit Eindhoven, symbolisch 1,5 miljoen franc en een bedrag van ongeveer f 600,- aan kleren. Het doel van deze stichting, die een jaar geleden werd opgericht, is gelden te verzamelen voor de bouw van een jeugdhuis te Parijs. Het doel van zijn driedaags bezoek aan Nederland is, zo zei hij. de ini tiatieven die hier voor zijn werk worden ondernomen te coördineren. Des avonds sprak hij over zijn werk. Vandaag zal hij, tijdens zijn bezoek aaÏJ..—n een particuliere audiëntie ontvangen worden door H.M. de Koningin. Gisterenavond heeft de abbé in een overvolle St. Servaaskerk er waren naar schatting meer dan 2000 toehoor ders een oproep gericht tot alle mensen, vooral de jongeren, om de naastenliefde daadwerkelijk te beoefe- ienen en de armsten te helpen. s*elde als voorbeeld het a» n s laatste oorlog en in ]pprHo°wenlratie^amPen' t°en men na 'e kerning6" 6ebod Van de liefde Ta^i;i!kpedLdUiU^d? meer dan een uur- Talrijke _geestelyke en wereldlijke onder andere de deken autoriteiten, van Maastricht. orden, de commST h"" "00.ste.r" in Limburg koningin Maastricht uQ„ e,Dur8erneester van toehoorders. en «ch onder de ..Nepszabadsag", het orgaan van de Hongaarse communistische partij, is gisteren begonnen met de publikatie in gedeelten van het rapport der V.N. commissie van onderzoek naar de ge beurtenissen tijdens en na de opstand in Hongarije. Radio Boedapest, die dit meedeelt, verklaart, dat de „massa van ons volk hierdoor de leugens en verdraaiingen die het rapport bevat, zal zien". Egypte zal Frankrijk na de hervat ting van de financiële besprekingen tussen beide landen te Genève waarbij „voortgang wordt gemaakt" een nota aanbieden voor vergoeding van de schade tengevolge van de Brits-Franse actie tegen Egypte van het vorige jaar. Deze nota is Egyptes antwoord op een eerder door Frankrijk ingediende nota. Egypte eist 330 miljoen gulden schadevergoeding. Verscheidene leden van de Egypti sche luchtmacht hebben een opleiding gehad aan inrichtingen van de Indi sche luchtmacht verscheidene In dische instructeurs zijn „uitgeleend" aan de Egyptische regering, aldus heeft de Indische onderminister van lands verdediging, Soerdjit Singh Madjithia, in antwoord op een vraag van een par lementslid meegedeeld. Wanneer de Indische regering per soneel van de Egyptische luchtmacht kan opleiden, zal zij, omdat Egypte een bevriend land is, doen wat in haar vermogen ligt, aldus de onder minister. In de loop van deze maand zullen wederom, onder auspiciën van hJt studiefonds Nieuw-Guinea, 5 Papoea- jongens voor verdere studie naar Ne derland vertrekken. De reis. en ver- blijfkosten zullen deels door het gou- vernement van Ned. Nieuw-Guinea worden gedragen, terwijl de familie van de jongens heeft toegezegd zich uispannen een bijdrage te leveren in deze kosten. De ervaringen met Papoease leer lingen, die in de afgelopen twee ia- ren YP°£ dezelfde doeleinden de hitte w^seldenede-landte temPeratuur ver wisselden, zijn zeker gunstig te noe- Schepen van de Amerikaanse zesde vloot, die gisteren havens aan de Franse Rivièra zouden binnenlopen na oefeningen op de Middellandse Zee, hebben nieuwe instructies gekregen, aldus heeft een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade te Parijs mee gedeeld. Hij wist niet wat deze in structies inhielden. Of het feit, dat Russische schepen in de Middellandse Zee gesignaleerd zijn verband houdt met deze nieuwe instructies, is niet bekend. Donderdag 12 september zal voor de rechtbank te Breda de moord be handeld worden, die de 23-jarige los werkman P. v. d. B. uit Bergen op Zoom op zaterdag 18 mei op de 17- jarige leerling-verpleegster Maria Koopman uit Bergen op Zoom pleeg de. Als verdediger van v. d. B. treedt op mr. P. p. Lap uit Bergen op Zoom. De aanvrage voor kaarten voor de wedstrijd Nederland- Oostenrijk, op 25 september te Amsterdam, voor de voorrond den van het toernooi om het wereldkampioenschap-voetbal, is overweldigend groot. Nog nooit, zo wordt van de zijde van de K.N.V.B. medegedeeld, was er zoveel belangstelling voor een in ternationale wedstrijd. Ook uit het buitenland komen talrijke aanvragen binnen. Van Oostenrijkse zijde werd een kwantum van 7000 kaarten ver langd. Aan dit verzoek kon de K.N. V.B. geen gevolg geven. Er werden slechts 1000 kaarten aan de Oosten rijkse Voetbalbond verstrekt. Evenmin als dit in het verleden het geval is geweest, kunnen particu lieren, ook al zijn deze in het buiten land woonachtig, kaarten worden ver kocht. Wèl heeft het bestuur van de K.N.V.B. naar bekend 4000 kaarten ter beschikking gesteld van het Rode Kruis, welke instelling deze kaarten op de gebruikelijke wijze onder het publiek zal verdelen. Kaarten voor de wedstrijd Luxem burgNederland, op 11 september a.s. in stadion-Fijenoord, zijn nog beschikbaar. Zij zijn te verkrijgen bij voorverkoopadressen, overal in den lande, alsmede bij stadion-Feij enoord. Bill Yorzyk, de Olympische kam pioen op de 200 meter vlinderslag, heeft tijdens wedstrijden in New Lon don in de staat Connecticut het we reldrecord op de 110 yards vlinder slag op zijn naam gebracht. Sedert de Fina dit nummer in de plaats van de 100 yards op de wereldrecordlijst heeft geplaatst, was nog niemand on der de limiettijd van 1 min. 4 sec. ge bleven. Yorzyk heeft de afstand nu gezwommen in 1 min. 3.9 sec. In de twaalfde ronde van het toer nooi om het open bridgekampioen- schap van Europa heeft het Neder landse team een voortreffelijke pres tatie verricht, door met een verschil van tien internationale matchpunten van Oostenrijk te winnen. De eind stand was: 50 matchpunten tegen 40 matchpunten. Nederland behield daardoor de tweede plaats achter Italië, dat IJsland versloeg. Na de twaalfde ronde leidt Italië met 20 punten uit 10 wedstrijden, vóór Nederland met 20 uit 11 wed strijden, Engeland 17 uit 10 wed strijden, Oostenrijk, 16 uit 10 wed strijden en Frankrijk met 14 punten uit 11 wedstrijden. Bij de dames leidt na de zevende ronde Denemarken met 12 winstpun ten, Engeland en België delen de tweede plaats met elk 10 winstpun ten, dan volgen Ierland, Noorwegen en Oostenrijk met 8 winstpunten, Zwit serland met 6, Finland, Nederland en Duitsland met 5, Zweden met 4 en tenslotte Frankrijk met 3 winstpunten. De handboogsport werd te IJzen- dijke ondanks het slechte weer druk beoefend. De schieting op de staande pers, belegd door „St. Se- bastiaan". trok 26 schutters, terwijl aan de schieting op de liggende wip ter gelegenheid van het tuinfeest 43 schutters deelnamen. Uitslag staande pers: Hoogvogel; Aug. Meert, te Sluiskil; Zi.ivogel: E. dc Deckere te Water vliet; Zijvogel: C. Neijssen, te IJzen- dijke. Beide Ralvogels gingen naar E. de Deckere te Watervliet. Uitslag liggende wip: Hoogvogel, C. de Baere, Watervliet; le Zijvogel, O. Oubrie, Zandstraat; 2e Zij vogel, J. de Jonge, Heinkens- zand; le Ralvogel, C. Neijssen, IJ- zendijke; 2e Ralvogel, R. Thomaes, Hoofdplaat. Rayon Vlissingen I Coal 52 I - GPC 10-0; S.B.L.V. I - P.Z.E.M. 1-1; V.A.W. I P.V.S. I 1-2. Rayon Vllssingen II PVS 2 - V.A.W. 2 2-5; B.V.V .WW 5-0 regl.M.W.K, - V.A.W 3 9-0; Coal 2 - VA.W. 2 3-8; V.A.W 3 - B.V.V. 1-2. Rayon Middc'burg Blauw Wit - Brandweer 1-0; Kraaien Broek Boys 1-4; VS.V. - Brandweer 0-7; Focus - Kraaien 1-0; Z.C.F. - Brandweer 1-6. (Van onze verslaggever). „Tippelen, meneer? Het is mijn lust en mijn leven. Als ik even kan, trek ik er op uit en loop van stad naar stad. Ik hoop het nog lang te kunnen doen". De een en twintig-jarige Arie Verstraten uit Bergen op Zoom weidt met enthousiasme uit over de grote wandeltoch ten, die hij achter de rug heeft Arie Verstraten, korporaal bij de luchtmacht, is een kei in het tippelen. Dat blijkt wel uit de prestaties, die hij in de voorbije maand leverde. Arie, een trouw lid van de Rotter damse wandelvereniging, wandelde onlangs van Breda naar Middelburg. Zondag jongstleden liep hij van Rot terdam naar Rotterdam over Gouda en een week of wat daarvóór maakte hij een tochtje van Rotterdam naar Leiden. Vanzelfsprekend liep hij ook weer naar de Maasstad terug. ..Ik doe het graag", vertelde Arie Verstraten ons gistermiddag, toen wij in de ouderlijke woning aan het Geertruidaplein oog-in-oog met de matador zaten. „Ik vind het een mooie sport en betreur het alleen maar, dat er niet meer belangstelling voor de wandelsport bestaat. Vooral hier in west-Brabant laat die belang stelling wel heel erg té wensen over". Het begin Twee jaar geleden is Arie Ver. straten eerst goed met het tippelen begonnen Hij was als dienstplichtig militair in Den Haag gelegerd. In die dagen werden er marsjes van 25 km gemaakt. Arie kreeg de s-maaA te pakken, meldde zich bij een wan delsportvereniging aan en ging tip pelen. Met de weken klom het aan- Bij de te Overslag gehouden ko- ningsschieting gegeven door de scshut tersverenigingen Overslag en Boven hoek, werden de koningstitels vero verd door de gebr. Verplancke van Overslag. Maurice Verplancke werd koning van de vereniging Overslag en Pros per van de vereniging'Bovenhoek. In de kampwedstrijd werd de konings vogel op 5 schoten 2 maal door Pros per Verplancke afgeschoten. In de schutters wereld worden zij zeker als koning beschouwd daar zij bijna iede re zondag hoogvogels afschieten. Prosper Verplancke. heeft in 1 jaar tijds niet minder dan 37- hoogvogels afgeschoten. tal kilometers en het werden er steeds meer. Ik heb er dit jaar al een kleine 1000 kilometer opzitten", zo vertelde de wandelaar. „Als het even wil ga ik in september van Amsterdam naar Leeuwarden lopen. De L.A.T. uit Amsterdam organiseert een der gelijke wandeltooht. In oktober zal het dan Brussel—Breda worden, ter wijl voor het komende jaar waar schijnlijk een snelwandeltocht Londen —BrightonLonden op het program ma staat", „Hij heeft de aard van zijn peet oom A. Delreu, die jaren geleden als atleet naam maakte", is de me ning van vader Verstraten, die Te De Klinge (B) is een koers ge houden voor amateurs over een af stand van 110 km. Het parcours liep over prachtige wegen. Er waren slechts achttien deelnemers. Vanaf het begin was het tempo aan de la ge kant. Dit bleef zo tot ongeveer de helft van de koers. Toen trok de plaatselijke renner Walter Passemier er tussen uit. doch Willy Hansen ging met hem mee. Zij wisten een be hoorlijke voorsprong te halen en de ze tot het einde te behouden. De uitslag was als volgt: 1. W. Hansen (Beveren) 110 km. in 3 uur 8 min. Op 100 m. 2. W. Passemier (De Klinge); 3. F. Rog geman; 4. R. Taps; 5. P. Koppel; 6. A. de Wit; 7. R. Verberkmoes; 8. K. Duinkerke; 9. L. Naudts; 10. L. v. Egmond. In de Keizersput te Overslag werd zondag jl. een hengelwedstrijd ge houden, georganiseerd door de Ko' ninklijke Hengelvereniging „De Pa lingvrienden" te Overslag. Jammer dat het weer stormachtig was met als gevolg, dat er minder vis werd gevangen dan verwacht mocht wor den. De le prijs werd gewonnen door: G. Meneve (België)2. Poil- laert idem: 3. Poillaert Jr., idem; 4. Pedro (Italië); 5. W. v. Bambost, (België); 6. R. de la Ruelle (Neder land). DINSDAG, (gisteren) zijn voor de Engelse league gespeeld; Arsenal West Bromwich Albion 2-2 en Burn ley-Preston North End 2-0. ALS VOORBEREIDING voor het toernooi om het int. militair wa terpolokampioenschap, begin sep tember in Cannes, speelde het Ned. militair zevental in Hilversum een wedstrijd tegen de ploeg van De Robben. De Robben wonnen met 4-1. voor de wandeltochten van zoonlief alle belangstelling aan de dag legt. Arie Verstraten is geen groentje op het gebied van de wandelsport, zeg gen zijn collega's van de vliegbasis Woensdrecht. En zo is het ook: Arie- de-tippelaar heeft van lopen kaas ge geten. Welgemoed gaat hij aan zijn tweede duizend kilometer beginnen NOTARIEEL EXAMEN De heer J. Schot te Middelburg slaagde voor het tweede gedeelte van het notarieel examen. Het maken van een werkhaven met bijkomende werken aan de zui delijke oever van 't Hollandsch Diep in de gemeente Willemstad is door de dienst Deltawerken Noord van de Rijkswaterstaat aanbesteed. Hoogste inschrijver was de fa. A. Kraaveveld Pzn., te Zwijndrecht met 1.350.000.—. Laagste inschrijver was de Fa. D. Blankevoort en Zn., te Bloemendaal met 923.800.—. Gunning aangehouden. In Milaan wordt op het ogenblik. - voor de achtste maal in successie - de „Doofstommen-olympiade" ge houden. 1200 Sportmannen en -vrouwen uit 34 landen doen aan deze manifestatie mee. Op bijgaande foto zien we de Ne derlandse deelnemers in het sta dion van Milaan. Het Luxemburgs elftal, dat woens dag 11 september in Rotterdam in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Neder land speelt, zal de beschikking hebben over Vicky Nurenberg. Nurenberg, een voorwaarts, die op elke plaats in de aanval kan spelen, is voor die wedstrijd vrijgegeven door zijn club Nice. De Luxemburgse Voetbalbond tracht ook Spitz Kohn, de 23-jarige Luxem burgse midvoor van Sportklub Karls- ruhe, voor de wedstrijd tegen Oranje vrij te krijgen. De Duitsers hebben er echter nog geen toestemming voor gegeven. Concours te 's Heerenhoek De sociëteit „De Vrije Schutters", gaf te 's-Heerenhoek haar jaarlijks concours. Er werd door 10 sociëteiten aan deelgenomen met totaal dertig sohutters. De hoofdvogel werd geschoten door P. Driedijk van Soranus; eerste zij vogel door A. van Loo, van Doel naar hoger; tweede zijvogel door L. Ver donk van Concordia, eerste kal door P, Driedijk van Soranus: tweede kal door M. Nijsten van Vrije schutters; eerste kleine kal door J. de Jonge van Willem Teil; tweede kleine kal door P. v. d. Dries van Eensgezind heid; eerste klep door J. v. d. Dries van Eensgezindheid; tweede klep door J. de Baar van Willem Teil. derde klep door L. de Jonge van Con cordia. De meeste kleintjes nam B. v. d. Dries v.an Eensgezindheid voor zijn rekening. GOES, 27 augustus 1957. Eierenprij- zen: Bericht van handelaren. Kippe- eieren 12, PoeJje-eieren 9, Eende eieren 8, GOES, 27 augustus 1957. Export en Industrieveiling: Bramen Afw. 135 Bramen (in doosjes per kg) II 168- 170 afw. 135 Dubb.pr.bonen 11.48 afw. 50 Mank's Codlin st 70-80 78 st 60-70 74 h70-80 75-77 h60-70 73 hll 48-50 Zi geunerin st 75-85 73 st 65-75 70-72 h75-85 66 h65-75 64-65 hll 55. James Grieve st 80-85 87 st 75-80 90 st 70-75 84 st 65-70 81 h85-90 83 h80-85 79 h75 80 81 h70-75 78-80 h65-70 77. Jac Le- bel h75-85 58 h65-75 54 hll 40 Br. de Merode h70—80 73 h60-70 67 hll 54. Triomphe de Vienne h80-85 125 h75- 80 124 h70-75 126 h65-70 120 h60-65 111 112 hll 96 Div. appels kroet 28 val 31 Goudreinette val 35 sterappel val 24. Div. peren val 32 Conference val 31 Br. Hardy-B. Louise-D. du Com. val 43. Verpakt fruit: James Grieve h80- 85 92 h75-80 95 h70-75 88 Benoni h70- 75 140 h65-70 138 h60-65 127. Zigeune rin h70-75 80-81 h65-70 64-79 Triomphe de Vienne h75-80 128 h70-75 132 h65-70 124. Gewone veiling: Clapps Favourite h65-75 89-95 h55-65 85-91 hll 63-73 k 71-80 f 59-70 Triomphe de Vienne k 75-100 f 61-76 Manks Codlin k 30-53 f 39 Zigeunerin k 51-60 f 44-48 James Grieve k 61-71. Reine Victoria I 121 129 II 80-84 grof 109-142 fabriek 32- 87 Reine Claude d'Althann I 126-180 II 166-169 grof 119-142. Jefferson 108 II 60-72 grof 98-119 fabriek 38-76. GOES 27 augustus 1957. Granen en peulvruchten; Rode tarwe, basis 17% vocht f 26.25-f 26.50. Witte tarwe, idem 26.50-27.- Gerst idem 23.00-25.00 Klei ne groene erwten 32.00-40.00 Schok kers 48.00-57.00 Karwijzaad 67.00-69.00 Lijnzaad, slag 37.00-39.00 Koolzaad 44.00-45.00 Blauwmaanzaad 135.00- 142.50. Alle prijzen gelden per 100 kg, boerensehoon af boerderij. Stropprij- zen: Gerststro. draadgeperst af be drijf per ton f 26.00-f 30.00 Erwten stro, idem f 50.00-f 55.00. Vlas: In vlas is weinig handel. De kg-prijs van on gerepeld vlas bedraagt 17-21 cent, voor afwijkend vlas is deze prijs 8-17 cent per kg. Eieren: De eierenprijs be draagt f 2.18 per kg. KAPELLE, 27 augustus 1957. Indu strie en exportveiling van appelen en peren: Manks Codlin h70-80 74 h60-70 70-72 h2 47 keuken 45-50 fabr. 36 Zi geunerin h75-85 67 h65-75 64 h2 50 k 48 James Grieve h80-85 80 h75-80 80- 82 h70-75 76-78 h65-70 75-76 keuken 65. Jack Lebel h75-85 60-61 h65-75 51 h2 37-39 keuken 45 fabr. 33. Codlin Keswick h70-80 46 h60-70 45 h2 34 keuken 40 fabr. 27 Early Victoria t60-70 48 h2 33 Clapps Favourite 65-75 92 h55-65 88 keuken 78 Beurre de Amanlis h70-80 66 h60-70 65 h2 60. Beurre de Merode h70-80 70 h60-70 59 h2 53 keuken 54. Triomphe de Vienne h85-90 125 h80-85 125 h75-80 131 h70- 75 127 h65-70 114 h60-65 102 h2 92 keu ken 89. Dubbele princessebonen 2 47. Bramen voor de industrie 2 152 afw, 141 Veilng van val en kroetfruit: Het bestuur van de Nederlandse sportpers heeft zich tot het bestuur van de K.N.V.B. gericht met een telegram, waarin het zegt met ver ontrusting te hebben kennis geno men van het besluit, dat de zater dag a.s. te Amsterdam te houden zeer belangrijke vergadering van de sectie betaald voetbal niet voor de pers toegankelijk zou zijn. Het maakt daaruit de gevolgtrek king, dat de K.N.V.B. over deze vergadering eventueel slechts een door hemzelf geredigeerd commu niqué wenst te verstrekken. Het bestuur van de Nederlandse sportpers wijst het bestuur van de K.N.V.B. zowel op de onjuistheid als op het gevaar van deze maat regel. Het is in het belang van Neder landse voetbalgemeenschapdat de leden van de Bond en het publiek volledige opening van zaken krij gen door de daartoe uit de aard van haar functie eerst aangewezen onpartijdige organen, de bladen van de Nederlandse pers en de sportpers. Het bestuur van de Nederlandse sportpers is voorts van mening, dat de K.N.V.B. met het opleggen van een zwijgplicht zijn afgevaardigden niet op een dergelijke manier zal kunnen binden, dat langs deze weg geen verklaringen, waarvan men de juistheid niet altijd kan contro leren, worden gegeven; verklarin gen welke uiteraard hun weg naar de bladen zouden vinden. Om derwille van een goede voor lichting in de belangrijke aange legenheden, welke op deze verga dering zullen worden behandeld, verzoekt het bestuur van de Neder landse sportpers het bestuur van de K.H.V.B. met klem, zijn stand punt in deze te willen herzien en de vergadering van zaterdag als nog voor vertegenwoordigers van de Nederlandse bladen en sportbla den toegankelijk te stellen. Kroetappelen 29-30 gemengde valap- pelen 31 sterappelval 17 goudreinette- val 34 Zigeunerin val 28 James Grieve val 29. Peren: Beurre Hardy 34 Beur re Lebrun 27 St. Remy 32 Conferen ce 27-29 Gieser Wildeman 37 Doyenne du Comice 42 Bonne Louise 34 Pit- maston 25 Hertogin Elsa 22 Diverse valperen 20-23. ROTTERDAM, 27 augustus 1957. Aanvoer in totaal 3533. Weektotaal 5198. Vette koeien en ossen 450. Ge- bruiksvee 1163. Vette kalveren 561. Graskalveren 200. Nuchtere kalveren 169. Varkens 120. Biggen 85. Paarden 85. Veulens 89. Schapen of lammeren 594. Bokken of geiten 17. Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw. 3.00 2e kw. 3.20 3e kw. 2.60. Vette kalveren 2.55 2.75 2.30. Slachtpaarden 256 2.30 2.10. Prijs in guldens per stuk. Vette koeien ie kw. 270 2e kw. 250 3e kw. 260. Vette kalveren 245 190 210. Gras kalveren 500 400 300. Nuchtere kal veren 80 68 58. Biggen 58 48 42. Veu lens 490 440 330. Schapen 90 80 70 Lammeren 85 70 60. Kalfkoeien 1190 990 800. Vare koeien 8.50 750 650. Vaarzen 870 770 570. Pinken 620 520 400. Vette koeien, aanvoer iets meer, handel traag, prijzen van gisteren met moeite te handhaven. Vette kalveren, iets minder, vlot, stijver in prijs. Gras kalveren even meer, lui, stabiel. Nuchtere kalveren, iets kleiner, vlug, vooral niet lager. Biggen, korter, kalm als vorige week. Slachtpaarden als vorige week, redelijk, prijshoudend. Veulens tamelijk, goed, iets stijver in prijs. Schapen, groter, kalm, onveran derd. Lammeren, groter, kalm, ruim prijshoudend Kalfkoeien, matig kalm onveranderd. Melkkoeien, matig kalm onveranderd. Vare koeien als vorige week, zeer lui, niet hoger. Pinken even ruimer, kalm, constant. Konstanz 454 (-4), Rheinfelden 307 (-9), Breisach 250 (-9), Straatsburg 345 (+5), Maxau 522 (-6), Mannheim 377 (-4), Mainz 342 (-3), Bingen 241 (+1), Kaub 269 (+3), Trier 130 (+2), Koblenz 262 (onver.), Keulen 239 (-7), Ruhrort 450 (-2), Lobith 1064 (+2), Nijmegen 846 (+5), Arnhem 859 (+6), Eefde IJssel 374 (+9), De venter 278 (+8), Monsin 5535 (-5), Visé 4976 (-9), Borgharen 3917 (-10), Belfeld 1124 (+28), Grave, beneden de sluis 472 (-11). Voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden en geheel overgegeven aan Gods H. Wil is, na een langdurig, doch zeer geduldig gedragen lij den overleden, onze dierbare man, vader, behuwd- en grootvader, broeder, behuwdbroeder en oom de weledelgeboren heer Echtgenoot van mevrouw Palmyre Buijsse in de ouderdom van 70 jaar. PHILIPPINE, 26 augustus 1957. Philippine: Mevrouw de wed. Palmyre Arbroscheer- Buijsse Kortrijk (B.) Mevrouw Beatrice Herman-Arbroscheer de heer Urbain Herman en de kinderen Anneke, Philippe, Martien en Pieter Amstelveen: Mejuffrouw Hilda Arbroscheer Oost-Eekloo (B.): Mevrouw Augusta BoterdaeleArbroscheer, de heer Henri Boterdaele en kinderen Gent (B.) Mevrouw Marie Caducque-Arbroscheer de heer Joseph Caducque en kinderen Zelzaete (B.) dc heer A. Buijsse de heer R. Buijsse Sluiskil: de heer en mevrouw P. Cortvriendt-BuUsse en kinderen Eindhoven: de heer en mevrouw Verhaak-Buijsse en kind Antwerpen: de heer en mevrouw E. van Isvelde-Buijsse Zelzaete (B.): mej. J. Buijsse. De plechtige uitvaart met assistentie, welke zal gevolgd worden door de begrafenis op het r.-k. kerkhof zal geschieden in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Philippine op donder dag 29 augustus 1957 des voormiddags om 10 uur. Rozenkransgebed met miserere op woensdag 28 augustus om 19 uur in de parochiekerk. Op donderdag 29 augustus a. s. hopen onze geliefde ouders en grootouders E. Bogaert en D. Bogaert-Marlman hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Clinge, Gravenstraat. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij het overlijden en de begrafe nis van H. F. v. d. GOORE betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder aan de Coöp. Verbr. Ver. „Ons Belang". Fam. v. d. Goore, Fam. Raes Koewacht, aug. 1957. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze welgemeende dank aan de z. eerw. heer pastoor, heren doktoren, wijkverpleegsters, familie vrienden, buren en kennissen voor de blijken van deelneming ondervonden bij de ziekte, overlijden en be grafenis van onze lieve vader grootvader en overgrootva der JUDOCUS MAHU Lamswaarde, augustus 1957 Fam. Mahu FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) GeborenLidwien, dochter van hr. en mevr. Schweit- zer-Gommers, Maastricht. OverledenMarie van der Top-Sweep. 29 jaar. Eindho ven. Theodorus Kerstens, 75 jaar. Tilburg. VRIJDAGMORGEN 30 augus tus van 9-J1 uur i. p. v. 's middags, 381-o De weekabonnements- gelden moeten door onze agenten wekelijks aan ons worden afgedragen. Het niet regelmatig voldoen van deze gelden door de abonnees, zou de agenten voor grote moei lijkheden plaatsen. In verband hiermede verzoeken wij onze weekabonnees dringend het abonnementsgeld ge regeld op tijd te voldoen. Administratie Dagblad De Stem ZUID BEVELAND. Te koop op zeer welvarend do<rp MET FLINKE WONING, voor alle doeleinden ge schikt. HOGE HYPOTHEEK AANWEZIG. MAKELAARSKANTOOR L. A. v. OPSTAL ZOON Jacoba van Belerenstraat 1 «- Goes Tel. 2584.

de Stem | 1957 | | pagina 7