Miniatuur-veerhaven te Breskens Midden in het Haringvliet wordt een eiland gebouwd Stormweer geselde Zeeuwse stranden Feestvieren met Gods in strijd woord Ylissingens stadhuisbouw komt in het gedrang Scliade door storm Stroommeting met radar Jachtje in nood Regering keurt verordeningen M.I.R. goed Twee jongens in IJsselmeer verdronken Soekarno kreeg vrijheidsster Massagraf van voorwereldlijke dieren Z -Vlaanderen Een dode en vier gewonden bij auto-ongeluk Minister blijkt onvermurwbaar En straks verdwijnt het weer grotendeels Va kan tieg angers gedupeerd Jongeman viel uit zweefmolen De heer Gebraad in raad van Yerseke Vrachtschip van ankers geslagen Ongestoorde vakantie van prinses Margriet Hoogwaterstanden Walcheren MIDDELBURG VLISSINGEN TERNEIJZEN Kajottersfeest in het parochiehuis Moe? Reisziek? Last van Uw maag? Eau des Carmes BOYER EXAMENS AGENDA Vandaag Morgen 5 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 De fraaie maquette, welke de buurtvereniging Boulevard te Breskens van de nieuwe veer haven maakte, heeft heel wat belangstelling getrokken. Tij dens de Visscherijdagen zijn velen komen kijken, hoe het nieuwe havencomplex er straks zal uitzien. De maquette, hoe wel door volslagen leken op waterstaatkundig gebied ge maakt is zuiver naar de toekomstige werkelijkheid gemaakt. Ze geeft dus een ge trouw beeld -van inloophaven, parkeerterrein, wegen, enz. De schepping van de buurt vereniging kreeg ook officiële belangstelling: de Commissaris der Koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en enkele leden van Ged. Staten zijn nl. naar Breskens gekomen om de miniatuurhaven te bezichti gen. De bewoners van de Bou levard zijn daar terecht bijzon der trots op. Op de rijksweg van Culemborg naar 's-Hertogenbosch onder de ge meente Beesd is zaterdag een ver keersongeluk gebeurd, dat aan een persoon het leven heeft gekost en waarbij vier personen werden gewond van wie één ernstig. Een stationcar, bestuurd door de heer J. P. van A. uit Voorthuizen, verliet een in de richting Den Bosch rijdende file auto's zonder dat de be stuurder opmerkte, dat uit de rich ting Den Bosch een personenauto na derde. De twee auto's botsten op el kaar en werden totaal vernield. Een inzittende dame van de personenauto, mevrouw Heinsius uit Amsterdam, werd gedood. Haar man, bestuurder van de auto, werd zwaar gewond. De bestuurder van de stationcar en twee inzittende dames van de personen auto werden gewond. (Advertentie) Naar thans blijkt hebben b. en w. van Vlissingen reeds dit voor jaar aan de raad vertrouwelijk meegedeeld, dat de minister van Volks huisvesting geen vrijheid kon vinden om voorshands zijn goedkeuring te geven tot de bouw van een nieuw stadhuis. (Van onze verslaggever) De eerste fase van een onderdeel van het Deltaplan is bijna vol tooid: het maken van een bouwput in het Haringvliet, waarover wij in onze editie van zaterdag reeds schreven. Rustig kabbelden op die dag de golfjes tegen de asfaltbedekking, die de dam, mid den in het water gebouwd, beschermt. Maar het kan er ook spo ken. Met niets ontziend geweld spat het zilte schuim dan tegen de dam. Op vier meter hoogte is een oerdegelijke regenkleding dan het beste wat men aan kan hebben. Acht meter hoog zal straks de dam worden: waarachtig geen overbodige luxe met het oog op de herfststormen! Golfslag, deining en stromingen zijn de elementen, waar Waterstaat reke ning mee moet houden. Ir. J. N. Svase'.: is op dit terrein de grote man, die samen met zijn staf radar toe past bij de stroommetingen. Een aantal drijvers, speciaal geconstru eerd, zodat ze zeer gevoelig zijn voor de radarstralen, wordt in het Ha ringvliet uitgezet en via het radar scherm gevolgd. Om de twee minuten worden foto's gerraakt vanaf het radarscherm en de bestudering van deze foto's geeft de deskundigen een indruk van de snelheid en de kracht, waarmee de elementen trachten de in onze ogen uiterst soliede dam te vernielen. Boeiend is die strijd tegen het wa- er, een strijd van wetenschap en stoe re arbeid tegen de elementen. Tientallen forse kerels, de degelij ke zuidwesters om de schouders, staan op de platte schuiten. Schijn baar in het wilde weg kantelen zij tientallen kilo's zware stenen in het water. Hoog spat het schuim, ver over de boot waarop zij hun arbeid verrichten. Maar door kunstig lave ren valt iedere brok basalt precies daar, waar knappe koppen die willen hebben. Hoe langer de dam midden in het water werd. hoe sterker uiter aard de stromingen in de vernauw de gaten aan noord- en zuidkant van de bouwput werden. Acht grote zandzuigers waarvan één zelfs met een capaciteit van drie honderd kubieke meter in het kwar tier doen hun werk. Tal van hijs kranen grijpen met hun machtige ar men het zand en de klei. lokkend gerinkel van de geldbuidel j kunnen de arbeiders ertoe brengen door te werken. De crisisjaren liggen allang achter ons... en zij weten zich onmisbaar. Het grootste deel van dit werk, met moeite aan het water ontworsteld, is zoals wij in onze reporage van za terdag reeds schreven straks weer gedoemd te verdwijnen. „Naar huis Maar vrijdagsmiddags verstomt dit lied van de arbeid. ,,Naar huis", zeg gen de arbeiders. Twee lange dagen en nachten ligt het werk dan onbe schut. Wat met noeste ijver dagen lang is opgebouwd, kan in enkele uren worden vernield, wordt dan ook wel eens in luttele ogenblikken vernield. Tienduizenden, honderdduizenden gul dens is de schade. Noch goede woorden, noch het ver- De storm, die het afgelopen week end ook de Zeeuwse stranden ge selde. heeft over het algemeen weinig schade aangericht. Voor de vele badgasten en vreemdelingen, die nog op Walcheren verblijven, leek de stormachtige wind aanvankelijk een spelbreker voor hun vakantieplan nen, doch het overgrote merendeel van deze vakantiegangers heeft in tens genoten van het boeiende schouwspel van opgezwiept water, witte schuimkoppen en overslaand zeewater. Zaterdagmiddag reeds was het op de Vlissingse boulevards, waar men nog altijd een machtig uitzicht heeft over de zee en waar het opgezwiepte water nóg over de boulevardmuren spat, druk te noemen. Zondagmiddag, toen de est-zuid-westenwind nog in sterkte toenam, een snelheid van 7 Beaufort bereikte en uitschieters werden geregistreerd van ruim 95 km per uur, op dat moment was het op de Vlissingse boulevards zelfs drukker dan op een mooie zomerse dag. Honderden genoten van het boeiende schouwspel van het opge zweepte water, de dansende schepen, die op de rede ten anker waren ge gaan en het hoog en op zeer vele plaatsen overslaande water. En dat velen, zeer velen, tot op hun hemd toe nat werden, och dat hoort bij dergelijk stormweer. De vele strandhuisjes langs het Walcherse strand kregen het tijdens dit stormweer zwaar te verduren. En kele o.a. bij Koudekerke wer den omvergeworpen, andere ver zakten, doordat het zand wat werd weggespoeld, terwijl de eigenaars van deze huisjes onafgebroken zwoeg den om hun bezit zo goed mogelijk te vrijwaren tegen vernieling. De spuisluis In de put wordt nl. een grote spuisluis gebouwd, die 17 ope- -.ingen van 56 meter zal hebben. Immers van al het water, dat bij Lobith ons land wordt binnenge voerd, wordt vijftig procent via het Haringvliet afgevoerd. Grote openingen dus, want ook het ijs moet des winters naar het open water kunnen drijven. Op 60 meter afstand van elkaar ko men de pijlers. Het is dit gedeelte, dat straks een blijvend karakter heeft. Maar vergeet niet, dat die plaatsen, die men nu met zand. klei en basalt heeft verstevigd, straks weer uitgediept moeten worden ten behoeve van de sluis. Miljoenen kilo's steen, tonnen asfalt verdwijnen dan weer uit de diepte, waar zij nu in gezonken zijn. Het water moet im mers zijn loop hebben. Twaalf jaar Twaalf jaar malen de molens, da veren de machines. Dan is het werk gereed, de afdamming van het Ha ringvliet. Dan zfjn de eilanden geen eilanden meer. Op de plaats, waar men nu ge ïmponeerd wordt door het giganti sche, het massale van deze arbeid, zal men dan in een glimmende auto Vele vakantiegangers zijn gedu peerd doordat een reisbureau te Rot terdam in staat van faillissement verklaard is. Op het ogenblik ver blijven nog bijna 150 passagiers in Diisseldorf, wier vakantie gedeeltelijk verloren is, omdat het reisbureau niet meer betalen kan. Anderen hebben voor de eerstvolgende reis het geld reeds gestort maar kunnen dit als verloren beschouwen, zonder er enig vakantiegenot voor terug te krijgen. De curator te Rotterdam, mr. Th. Ruys, heeft alle reizen moeten afge lasten, omdat er geen geld meer is. Voor de terugreis van de in Diissel dorf gestrande reizigers zal in ieder geval worden zorg gedragen. Van de ondernemer van ..Holland transport", de 58-jarige P. E. J. K., ontbreekt elk spoor. De recherche stelt een onderzoek in. maar totnutoe is nog niet komen vast te staan dat er onregelmatigheden zouden zijn ge pleegd, die een strafbaar feit opleve ren. geruisloos rijden van Voorne naar Pulten, dwars over de kabbelende golfjes, die somr zo woest te keer kunnen an. Staande op het asfalt en in de vette klej van de dam, die nu uit net water oprijst, kan men slechts gissen, wat die toekomst dan zal brengen. De blinkende waterspie gel bedekt die geheimen, geeft ze niet bloot. Zaterdagnamiddag werd de ker mispret te Goes even gestoord, door dat de 19-jarige M .uit Middelburg uit de zweefmolen viel, tegen de straat smakte en verdoofd bleef lig gen. Een chirurg stelde later vast, dat M. een lichte hersenschudding had be komen en naar zijn ouderlijke woning mocht worden vervoerd. M. was met enige kameraden in een wat al te vrolijke bui de zweefmolen ingegaan. De jongelui werden al zwe vend vrij baldadig: ze rekten naar elkaar en rukten aan elkaar, met het gevolg dat M. onder de ketting van het bankje doorschoot. Het incident wekte heel wat consternatie B. en W. maken dit nu openlijk bekend en berichten dat zij zich op nieuw tot de minister wendden en hun teleurstelling uitspraken over het do°r hem ingenomen standpunt Tevens hebben zij in hun brief er op gewezen, dat niet alleen de bezwa ren, welke aan het huidige stadhuis en aan zijn ligging verbonden zijn, zich nog onverminderd doen gevoe len, maar ook voor de maatschappij ,,De Schelde" de noodzakelijkheid om over het terrein van het tegenwoor dige stadhuis te beschikken nog even dringend is. In antwoord op deze brief heeft de minister mede gedeeld, dat de regering by het op stellen van haar jaarlijkse bouw programma prioriteit heeft verleend aan de woningbouw, wat tot gevolg heeft, dat aan het gebruik van bouw capaciteit voor andere doeleinden be perkingen moeten worden gesteld. Deze temporisering en bovendien de door de regering voorgestelde beste dingsbeperking maken het zodoende, aldus de minister, niet mogelijk om ook in de sector overheidsgebouwen aan alle aanvragen, hoe redelijk op zichzelf ook, te voldoen. Hoewel zo ging de minister verder ook naar de mening van de commissie van advies voor bouwplannen voor lagere publiekrechtelijke lichamen de bouw van een gemeentehuis in Vlis singen zeer wenselijk is te achten, kan de minister, gelet op het vo renstaande, geen aanleiding vinden van zijn eerder ingenomen stand punt af te wijken. Evenmin kan hij tot zijn spijt een, termijn opgeven, waarin de goedkeuring kan worden verwacht. Gesteld voor de vraag, wat hun thans in deze te doen staat, zijn b. en w. van oordeel, dat het verkrij gen van de vereiste rijksgoedkeuring nog in het lopende jaar uitgesloten is te achten. Ook met het oog op de in verschillende opzichten onzekere financiële toestand in het algemeen is dit niet te verwachten. Zij stellen zich voor de ontwikkeling nauwlet tend te blijven volgen en ten aanzien van de mogelijkheid voor 1958 op nieuw met de ter zake bevoegde in stanties, zo vaak zij daarin enig nut zien, in verbinding te treden. Tenslotte delen b. en w. de raad mee. dat zij na ontvangst van de brief van de minister zich tot Ged. Staten hebben gewend en te kennen hebben gegeven, dat zij het van groot belang achtten, dat met de voorbereidingen voor de aanbesteding zou worden voortgegaan. Dit was ook noodzake lijk, omdat met goedvinden van hun college voor het doen van uitgaven voor gemeld doel een bedrag van ruim f 100.000.ter beschikking stond. Aangezien naar de mening van het architectenbureau Roosenburg VerhaveLuyt daarenboven een be drag van een kleine f 25.000,voor het doen van bedoelde uitgaven nood zakelijk zou blijken, diende men aan Ged. Staten om een aanvullende machtiging te vragen. Dit college heeft daarop deze machtiging ver- Tengevolge van de krachtige bijna stormachtige wind is op de Noordeze een Duitse kotter in moeilijkheden geraakt ten noordoosten van de Dog- gersbank. De „Almuth" heeft nood seinen uitgezonden, waarna enkele schepen onmiddellijk te hulp zijn ge komen. Men heeft het schip echter niet gevonden. De zee tussen Texel en Den Helder was zo wild, dat het vlaggeschip van de veerdienst met een defecte schroef binnenliep en uit de vaart moest wor den genomen. In de Waalhaven van Rotterdam is een schip van de boeien geslagen. Er moesten 5 sleepboten aan te pas komen om het schip weer op zijn plaats te krijgen. Verschillende kampeerders, die hun tenten opgeslagen hadden op Texel hebben hun vakantie ontijdig moeten beëindigen, omdat door de sterke wind tenten vernield werden. Het Noorse vrachtschip „Hoyan- ger" metende 4612 brt., dat voor de rede van Vlissingen lag, is zondag van zijn ankers geslagen en heeft deze verspeeld. Zonder dat het as sistentie behoefde is het naar Ant werpen teruggevaren By de ingekomen stukken die in de gemeenteraad van Yerseke be handeld werden, bevond zich een aanvraag ran het comité „Zeeland presenteert" om een bijdrage in de onkosten. B. en w. vroegen de raad 1000.beschikbaar te stellen om de kosten van ontvangst te bestrijden. Dhr. Gebraad verklaarde er abso luut tegen te zijn en ernstige bezwaren te hebben. Feestvieren kwam niet te pas. Gezien het wereldgebeuren en het verloop van het vorig feest is het niet in overeenstemming met Gods woord en ieder die vorig jaar had meegedaan, was fout geweest. We moeten God dankbaar zijn dat de visserijbedrijven zo gezegend worden maar we moeten God niet tarten door feest te vieren. Zowel de voorzitter als de heren de Leeuw, Pekaar en Sinke, dienden duchtig van repliek en verklaarden de heer Gebraad niet te kunnen volgen. De voorzitter nam een en ander zeer kwalijk, vooral dat ieder die feest viert, fout zou zijn. Wat excessen betreft, daar was hij ook tegen, maar die komen altijd en overal voor. Ook de andere leden zagen zeer wel de mogelijkheid om feest te vieren zonder uitspattingen om hun blijdschap en vrolijkheid te demonstreren. De heer Sinke voegde de heer Gebraad toe, dat hij bij een jubileum, bruiloft enz, toch ook niet met zijn hoofd naar beneden loopt of een gezicht trekt als bij een begrafe nis. De heren de Leeuw en Pekaar spraken in dezelfde geest en zeiden Gebraad dat hij blij moest zijn, dat we nog kunnen feesten en dat we dit alles nog konden doen. Wanneer het anders was zouden we hier allemaal niet meer zitten. Nadat de heer Ge braad verklaard had dat niemand hem goed begreep en dat de overheid geen gelegenheid mocht geven Gods geboden te overtreden en zich te be zondigen, vroeg hij stemming. Bij de uitslag van deze stemming bleek de heer Gebraad alleen te staan. Zelfs zijn beide fractiegenoten hadden hem blijkbaar niet goed be grepen of hem niet kunnen volgen. Brandput Een subsidieaanvraag voor bestrij ding van alcoholisme werd aangehou den. Op verzoek van de Bescherming Burgerbevolking werd besloten de waterput op hof Zweedijk uit te die pen om als reserve te dienen bij brand. In de woonruimtecommissie wer den herkozen: Sinke, de Leeuw, van Schaik en dr. Polderman. Op verzoek van dhr. Pekaar zal een onderzoek worden ingesteld naar de mogelijkheid om aan de haven ingang een steiger te plaatsen ten ge rieve van de mosselschippers. De suggestie om een gedeelte van de voormalige gasfabriek in te richten voor ontspanningslokaal voor bejaar den had niet veel bijval. Wel zal het ijzeren geraamte op het dak verwij derd worden. Verdere verbouwingen zullen, gezien de bestedingsbeperking wel moeten blijven wachten. Éénrichtingsverkeer in de hoofd straat is in onderzoek en het wachten is op een raport. De wateroverlast op enkele plaatsen in de Julianastraat zal met de gemeenteopzichter bespro-' ken worden. Gistermorgen Waarde op de Belgische jachtje geraakte onder Westerschelde het .Gudrun" stuurloos, doordat de motor afsloeg. Vanwege de hevige wind en de hoogopgaande galven was de situatie zeer gevaar lijk en de eigenaar, de heer Peeters uit Bergen (B.) die zich alleen aan boord bevond, gaf noodsignalen. Van Waarde uit werd Hansweert gealar meerd, waarop kapitein Durinck uit voer en het genoegen smaakte, na veel inspanning, de heer Peeters te redden en het jachtje op sleeptouw t* krijgen. leend. De voor het bestekklaar ma ken vereiste werkzaamheden zijn dan ook zfj het de laatste maanden niet meer in hetzelfde tempo voortgezet en zijn thans zo ver ge vorderd, dat verwacht mag worden, dat bij verkrijging van de rijksgoed keuring uit een eventueel dan nog nodige voltooiing daarvan geen uit stel van de aanbesteding behoeft voort te vloeien. De ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Economische Zaken hebben drie verordeningen, welke door de mijnindustrieraad op 31 juli j.l. werden vastgesteld, goed gekeurd. Het betreft hier de verbetering van het verlofloon, dat nu gelijk zal zijn aan het gemiddelde dagloon. De diensttijdtoeslag zal na tien onder grondse. respectievelijk vijftien bo vengrondse dienstjaren, zestig gulden bedragen. Voor elk volgend dienst jaar wordt de toeslag met zes gulden verhoogd, tot een maximum van 150 per jaar. De arbeidsduur in continu dienst zal in de toekomst 44 uur per week bedragen. Over de belangrijkste verordening, die inzake de aanwezigheidspremie voor onder- en bovengrondse mijn werkers, welke in de mijnindustrie raadvergadering van 31 juli met 21 stemmen voor en één stem tegen werd vastgesteld, is door de ministers nog geen beslissing genomen. Zaterdagmorgen heeft schipper J. Tol uit Volendam ten zuiden van Hoorn in het IJsselmeer het omge slagen jacht „Pandu" gevonden. Het bleek, dat twee Haarlemse jongens, de 19-jarige F. Bandsma en de 16- jarige D. van de Linden, vrijdagmid dag met dit jacht uit Stavoren waren vertrokken met bestemming Amster dam. Men vermoedt, dat 't 's nachts in een bui is terecht gekomen en omgeslagen. Naar alle waarschijnlijk heid zijn de jongens verdronken. De Tunesische regering heeft presi dent Soekarno onderscheiden met de „gouden ster van de vrijheid" de hoogste onderscheiding welke Tune sië kent. Zij werd hem verleend voor zijn verdiensten in de strijd om de onafhankelijkheid van het Indonesi sche volk. Prinses Margriet is er in geslaagd vrijwel onopgemerkt drie weken va kantie door te brengen in een meis jeskamp bij de Koog op Texel. Wel werd zij op 2 augustus op de veerboot door enkele passagiers herkend, doch al spoedig deed op het eiland het ge rucht de ronde, dat men zich vergist moest hebben en het een dubbelgang ster was geweest, die die dag samen met een vriendin in Texel van boord stapte. De prinses droeg zelf haar bagage en nam op de voorbank van een heel eenvoudig autootje naast de chauffeur plaats, die daar op de aankomst van de veerboot had staan wachten. Zaterdag drie weken later, aan vaardde zij weer in gezelschap van haar vriendin de terugtocht. Toen men haar bij de aankomst van de veerboot in Den Helder in een aldaar wachtende hofauto zag stappen, kreeg men pas zekerheid. Een massagraf van voorwereldlij ke dieren, die ongeveer een miljoen jaar geleden geleefd hebben, is nabij het dorp Hajnacka in het Slowaakse district Filakov ontdekt na onderzoe kingen van twee maanden door spe cialisten van het nationale instituut voor geologie. Mastodonten, reusach tige op olifanten gelijkende zoogdie ren, bevonden zich onder de oerdie ren, wier resten nabij een thans ver dwenen meer gevonden zijn. Men neemt aan. dat de dieren door gasverstikking zijn omgekomen na uitbarstingen van een der vulkanen in het gebied van het meer. Prof. Fejfar, leider van de expedi tie van het instituut, en de Tsjecho- slowaakse pers noemen de ontdekking van zeer groot belang. Prof. FejfaT zei, dat hierdoor bewezen is, dat een miljoen jaar geleden in Europa een zeer actief dierenleven voorkwam. De geologen hebben twintig grote kisten met beenderen verzameld, waaronder kiezen groter dan bakste nen en slagtanden van ongeveer vier meter. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, dinsdag 27 augustus, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 4.15 en 18.26 uur; te Ter- neuzen om 3.19 en 15.30 uur en te Vlissingen om 2.49 en 15.00 uur. Weer hogere gaslarieven B, en W. schrijven de raad dat de poging om van de minister gedaan te krijgen, dat de inkoopsprijs van gas gunstiger zou worden, mislukt is. Daarom is wederom een verhoging van de gasprüs nodig. Zij stellen de raad voor het vast recht van f 12,voor een gewone meter te brengen op f 13.50 per jaar en voor de muntgasmeter van f 14.40 op f 16.50. De gasprijzen per m3 zullen van resp. 24 en 20 cent op 26 en 23 cent worden gebracht. Geen Mater Amabilisschool? Uit de raadsstukken blijkt dat b. en w. afwijzend staan tegenover het Mater Amabiliswerk. Zij adviseren althans de raad de gevraagde mede werking te weigeren en noch lokalen van de gemeentelijke huishoudschool af te staan, noch subsidie te geven. Stelt de raad zich hier achter en dat valt wel te vrezen, dan zal het onmogelijk zijn om te Vlissingen zo'n school te stichten. Door de Terneuzense KAJ en VKAJ werden in het parochiehuis de bestu ren van de KAB KAV en de verschil lende vakverenigingen Wit-Gele kruis en EHBO ontvangen, om gezamenlijk geurende een feestelijk samenzijn de Rome-kruistocht der Wereld-KAJ te gedenken. Als voorzitter van het feestcomité gaf de heer W. Weterings een historisch overzicht der Kajot- tersbeweging en belichtte de aspec ten der hedendaagse jeugdproblemen Door de voorzitters van de KAB, r.-k. Metaalbewerkersbond en r.-k. Fabrieksarbeiders werd het woord gevoerd en de aalmoezenier der KAJ, kapelaan Matthijssen vroeg tenslotte de bijzondere aandacht der parochie voor het jeugdwerk. De parochie Ter- neuzen staat met haar zestien afge vaardigden en de aalmoezenier aan de spits van het bisdom Breda voor wat betreft het aantal deelnemers. Terneuzcn alleen heeft meer afge vaardigden dan alle 24 parochies van de stad Breda tezamen, aldus kape laan Matthijssen. Wel een bewijs dat er met de jeugd van Terneuzen iets kan worden gedaan, 's Avonds werd in het parochiehuis een gezellige avond gegeven voor alle parochianen, waar de thuisgebleven Kajotters in 'n vro lijk programma toonden dat ook in de moderne tijd op verantwoorde wij ze plezier kan worden gemaakt. Zesduizemlste bezoeker aan Watertoren De belangstelling voor Terneuzens nieuwste attractie, de watertoren, blijft voortduren. Werd woensdag middag jl. de vijfduizendste bezoe ker welkom geheten, zaterdagmiddag meldde zich de zesduizendste. Het was mevrouw Laurens-Dubbeldam, Kerkhoflaan no .5 te Terneuzen, die van de voorzitter van de afdeling Terneuzen van VW, de heer P. Stan- daert, een aandenken met inscriptie in ontvangst mocht nemen. Sas van Gent UITBREIDING R.-K. HUISHOUDSCHOOL De R.-K. Huishoudschool St. Jo seph mag zich verheugen in een re gelmatige vooruitgang. Sedert 1952, het jaar waarin de school werd op gericht. is het leerlingenaantal steeds vooruitgegaan. Thans is het zover, dat in september begonnen wordt met een derde klasse, de zogenaam de assistentenklasse met beroeps oriëntatie. Deze klas is bedoeld voor meisjes van 14 jaar, die twee jaar huishoud- onderwijs hebben gehad en die, van wege hun leeftijd nog niet in de in dustrie werkzaam mogen zijn. (Advertentie) Enige druppels ..Eau des- Carmes Boyer" ln een beetje water of op wat suiker geven U snel ver kwikking. Werkt ook kalmerend bij sterke emoties. - CARROSSERIE-BOUWER. De heer J. Koole te Wolfaartsdijk slaagde als eerste Zeeuw voor het diploma meester carrosserie-bou wer. AXEL Het Centrum: Het huis der ge heimen. DE KLINGE Kinema v. Dijk: Achter de tralies. GOES Grand: Dansmeesters. GRAAUW-PAAL J. Verras 4 uur: Kermissohieting en dansen. HEIKANT Zaal de Bruyn: Dansen. HENGSTDIJK P. v. Dijk 4 u.: Beker- schieting en dansen. J. Collet 4 uur: Gaaibolling. HULST Bioscoopgebouw: Artiesten en modellen. ST. JANSTEEN Rosa Everaard: Wilhelminaschieting. OOSTBURG Lede1: Het rijstmeisje. MIDDELBURG Electro: Piloot Quast in Afrika. Schouwburg: Storm over de Nijl. TERNEUZEN Luxor: Artists and models SAS VAN GENT Olympia: Artists and models. VLISSINGEN Alliambra: De jonge keizerin. Luxor: Schaduwen over de sneeuw. HULST Bioscoopgebouw, 8 uur: Ar tiesten en modellen. OOSTBURG Ledel-theater, 8 uur: Tosca. SAS VAN GENT Olympia, 8 uur: Be klemmende uren. TERNEUZEN Luxor, 8 uur: De mis daad van kapitein Stuart, lijks kon 34i

de Stem | 1957 | | pagina 2