SPAAR GRATIS AUTONUMMERPLAATJES MAGGI MARIA MEESTERS NA DERTIEN UUR MOEDIG ZWEMMEN IN DE VOLGBOOT Lage tempo werd haar noodlottig Vóór het grote avontuur Impasse in woning bouw nu overwonnen Slechts twee slaagd en Dramatische ogenblikken De invallers- bepalingen n vi^l Liim Greta Anderson won Kanaal-race Te laat bij keren van getij Tegen mijn wil Nieuw plan voor Algerië Janus van der Zande terug huis naar Centrale voetbal-training hervat Res. Ie klasse ook in Zeeland ARAM EN DE HEER DER SLANGEN EN ieisje in erreden sIDA laag KIPPENBOUILLONSOEP. Jaarverslag volkshuisvesting Ook Brit „er over Europese bridge- kampioenschappen Schieting te Zuiddorpe SPORTin't KORT AANBESTEDINGEN erzoek rne werd een gehouden voor id hebben ver- aan de voor- volkingsonder- p deze verga- Meijer, hoofd isultatiebureau eniging tot be- se te Ternen et bevolkings- is van Gent 7 p van dat jaar ;n 1 afgegaan, begonnen met 'o gebleven is. >ren is als het i een hooiberg, ar toch moet een is dit van zelf,maar ook de aangetaste Is veel onheil :n die zich ge- ïaar toch aan- die daardoor, ?ts van de ziek. u-schillende per g hadden aan- ;n intensief on- oorkomen wor- ook praktisch aan het onder- iiier ligt, aldus rijke taak voor zullen moeten i te wekken tot 2rzoek en even ten weg te ne- vervolgens op. n en afwijkin- iddel van rönt- runnen worden. ;t klem aan al gelijk was, om fn te laten deel- en dus de huis- ctie starten en ij zoveel moge- belang van het ivertuigen.Trou- elijkheid, die ie- t door het on- omdat hij zich zeer groot. iNDAG in Gent van de iond voor EHBO hoogmis in de mstratie geven, ongeval zal ge- Niet alleen de •wonden zal een smonstratie uit- ,e regeling van en ernstig onge- IERMIS REGEN gustus stond het hier weer in het elangstelling. De aar draaide im- Het was jam- et erg meewerk- kte op geen der HULST wethouders van openbare kennis G. de Meurichy 9 augustus en 5 zrijdag 30 augus- ;e 10 uur spreek- ,0 augustus 1957. Wethouders van burgemeester secretaris WING Mej. Tr. Wael- rijzeres benoemd ol te Hulst. het Liberiaanse op "weg van Seven Islands is 16-jarige Griekse allis tijdens het de luiken in een Hij werd zwaar oofd en de ogen. •p de rede van hij overgebracht Jozefziekenhuis, orgwekkend. Het :eft inmiddels zij11 sje M. Oomens uit Jl. met haar zus iets over de Bel- lusdanig komen te id met zware in- naar het St. Ig- oest worden ver- de loop van de op de pedalen jver het zadel te gon zij te slinge- even daarna viel blik passeerde 'n irma E. uit Ros- was de heer A.J. Hij kon een aan- oorkomen en reed hterwiel over het rma van Dijk: De i van lady Onsterfelijke hambra: Tweemaal oorbeh Luxor: Ter- •elijk, 18 j. m. voor- ninklijke Harmonie Groots vuurwerk. inrnr tm np STPM vaivt nnvnrpnAn oo ATTnTT^TIis» 1Q57 (Telefonisch van onze speciale verslaggever) DOVER, woensdagavond. Maria Meesters heeft de kanaalrace niet kunnen volbrengen. Twaalf kilo- meter van de Engelse kust is zij uit het water gehesen, nadat zij dertien uur en tien minuten in het water had gelegen. Toen zij nog een schoolmeisje was, droomde zij er al van de enorme draai kolk eenmaal te bedwingen. Zij huilde, toen zij door de volgboot werd opgepikt, wetende dat zij naar haar beste kunnen had gezwommen. In 1956 moest zij opgeven. Het weer was slecht. Zij leverde toen een goede prestatie. Zij deed dat nu weer. Maar on danks haar goede prestatie was het haar onmogelijk het Kanaal te doorkruisen. Zo glorieus als de momenten wareti voor Grete Anderson, de glansrijke winnares van de race, zo dramatisch waren ze voor Maria Meesters. Glorie en triomf, maar ook geen gebrek aan drama's. Het duurde niet langer dan vijftig minuten of de speedboat, gestart in Dover, bereikte Calais. Er viel een lichte regen. De zwemmers en zwemsters sliepen in. de jongensschool. Een dikke anderhalf uur voor de race gingen zij naar hotel Sirene. Het invetten nam een aanvang. Aan het strand werden de deelnemers met de nodige bonjours ontvangen. Circa 400 Fransen offerden hun nachtrust op om het schouwspel te zien. Het was een grote scène. Mr Billy Butlin stond er om tien minuten voor vier met een reusachtig rood gekleurd pistool gereed. Maar het gezelschap was nog niet helemaal klaar. Royale Billy gaf het gezelschap twintig minuten. Toen, om tien minuten voor vier, schoot hij een groene lichtkogel af. Op hetzelfde ogenblik grepen de eerste drama's plaats. Niet ten aanzien van Maria Meesters, zij had een goede, zeer goede start. Maar de sympathieke Ier Jack MacClelland, ingevet en wel, wachtte tevergeefs op zijn volgboot. Waar was zijn roeier John Coombes? De radioset van de speedboat stond roodgloeiend. Het ene bericht na het andere ging van boot tot boot. Nie mand had Coombes gezien. Dat bete kende noodsignalen naar de kust wachten van Folkstone en Dover, Ca lais en Ostende. Jack MacClelland bleef achter op de Franse kust. Hij was niet de enige want van de 24 op de startlijst staande racers, kwamen er maar 22 in het water. De Para- guees Louis Ruiz trok zich enkele minuten voor het startschot terug. Hij durfde niet vertrekken. Maria Meesters trok zeer rustig op. Reeds in de aanvang haalde zij 55 slagen per minuut uit haar armen. De snelle Greta Anderson kwam tot 70 slagen. Terwijl de racers hun posotie kozen terwijl de speedboaten de zee afzoch ten naar John Coombes, voltrokken zich op andere punten van de race, andere drama's. Een nieuwe regen vlaag stortte zich op het welgevulde Kanaal. Dat werd de "Indiaboy Shri Roy te machtig. Hij streek, over mand door kou, na een uur 25 min. de vlag. Nauwelijks was hij van de deelnemerslijst geschrapt, of ook de Braziliaan Da Silva (het leek onge looflijk, dat hij volledig was uitge put!) werd in de roeiboot gehesen. Ongeveer twee uur na de start werd Florence Burdette, een Amerikaanse en moeder van twee kinderen, ver plicht de strijd te staken. Om de een of andere duistere reden sloeg de boot van haar roeier om. Een groot Kanaalkenner, Fallerhay uit Folkstone, kwam tijdens het kapsei zen met het hoofd tegen de bootrand. Met grote moeite kon hij worden ge red. In een speedboat overgebracht, werd ook hij naar het ziekenhuis van Dover vervoerd. Onwetend Maria Meesters was onwetend van al deze gebeurtenissen. Met de regel maat van een klok haalde zij haar 55 slagen per minuut. Ze bleef er zich aan houden zich niet te forceren. Om kwart voor acht had de Bergse V2 mijl afgelegd. Zij lag driekwart rnjjl achter het grote peloton, maar vol gens Sam Rockett, lag z(j in een goe de positie. Terwijl de groep uiteenzwaaide, ontwikkelde zich de strijd om de lei ding meer en meer. Kenneth Wray, een van de sterkste Engelse jongens, was voortdurend in duel met Greta Anderson, de Deense Amerikaanse, die door de kenners als de snelste werd getipt. De Bergse typiste trok zich van dit zwemfeest om de eerste plaats niets aan. Zij bleef haar eigen tempo ten beste geven. Om tien mi nuten voor negen, toen Kenneth Wray en Greta Anderson zeven mijl achter de rug hadden en het wel vaststond dat geen sterveling de race binnen twaalf uur zou beëindigen, lag Maria anderhalf uur achter de leiders. En andermaal beweerde Sam Rockett dat haar positie zeer gunstig bleef. De afstand had nu nog weinig te be tekenen om het Kanaal over te ko men. Het ging er thans alleen om een goede positie te krijgen en om bij het keren van het getij op de gewenste plaats aanwezig te zijn. En dat zat erin. Terwijl Maria het tot tien uur prak tisch zonder voedsel stelde, begon de oude Ed Barnie (64) een kuiken èn sandwiches te verorberen. Terwijl hij daarmee bezig was werd Margaret Sweeney uit Nieuw-Zeeland uit het water gehaald. Barry Woodward trap te het na zeven uur ook af. Geweld als een bom.. Op dit moment lag Maria Meesters in de achterhoede, minstens vijf mijl van Kenneth Wray, Greta Anderson en Ian Tirrell verwijderd. Het weer (in de vroege ochtenduren hing er nog een dikke mist) was schitterend. Om tien minuten over elf gaf de boardset een speciaal bericht: „Maria Mees ters nog altijd sterk. Zij slaat haar armen met het geweld van een bom in het water". Na het uitvallen van Barry Wood ward viel er weinig te noteren. Greta Anderson bleef de bewondering van de volgers afdwingen. Ook echter Ma ria Meesters, die voedsel tot zich nam en voor wie langzamerhand de kritieke ogenblikken een aanvang na men. Zou de Bergse (nog iets te lang zaam, zei Billy Butlins zoon) het ko mende getij de baas kunnen? Keiharde klappen De keiharde klappen die rondam haar vielen, gaven te denken. Na meer dan zeven uur verbeten strijd staakte de Mexicaan Albert Vallada- (Van een speciale verslaggever) „Ik ben tegen mijn wil in de boot gestapt," verklaarde Ma ria Meesters bij aankomst in Dover, Haar trainerde heer Vriens, hees haar in de boot, nadat zij meer dan 13 uur had gezwommen en nog ruim 6 mijl van de Engelse kust verwijderd was. Maria vond, dat zij het best had kunnen halen, maar de heer Vriens was van mening, dat zijn pupil te vermoeid was en dat het met het oog op haar jeugdige leeftijd niet verant woord was, Maria in het laatste deel met de sterke stromingen door te laten zwemmenGreta Andersen en Kenneth Wray hebben de erelijst van hen, die het Kanaal hebben bedwongen, uitgebreid tot 94. res de race. Na zestien uur verliet Ian Tirrell het water en vijf minuten na hem verdween de Portugees Jose da Silva van het toneel en meteen in het hospitaal. Hun sterke body's wa ren niet langer bestand tegen de ge weldige inspanningen, welk geleverd moesten worden. Het nieuwe getij vergde het uiterste van Maria Meesters' krachten maar zij hield het. Zij handhaafde bijna de 50 slagen, die zij de eerste uren maak te. Greta Anderson was inmiddels ge zakt tot 60 slagen, terwijl Kenneth Wray nog nauwelijks over de 45 kwam. In hun gezelschap bleef Ma ria een verdienstelijk figuur slaan. Terwijl de zwemmers en zwemsters, nog dertien in getal op dit moment, al hun energie in de strijd wierpen kwam de Portugees Da Silva, luid toegejuicht door een duizendkoppige menigte het hoofdkwartier binnen. Hij zei: „Het water is koud, ik wil drie jaar niet meer zwemmen". De tranen liepen over zijn wangen. Hij zakte moedeloos in een stoel ineen. Maar de race ging verder, steeds verder. Greta Anderson tot 214 mijl van de kust. Kenneth Wray verloor in anderhalf uur tijd meer dan anderhal ve mijl. Ook Brenda Fisher mengde zich in het duel om de overwinning. Ilonk dapperheid En Maria Meesters? Zij vertoefde in de tweede sector, terwijl het ge noemde drietal reeds de eerste sector bereikte. Een bonk dapperheid van de Bergse, waarvoor nu de beslissen de ogenblikken waren aangebroken. Een bonk dapperheid was ook de 17- jarige Engelse jongen, James Gran ger, die in de race volhardde. Rond vier uur werd John Coombes aan de Franse kust gesignaleerd. Hij was met zijn bootje de richting vol komen kwijtgeraakt en zo maar wat gaan zwerven. Dat was een uitste kend nieuwtje. Maar daarmee was er nog geen happy ending. Op hetzelfde moment immers vocht Maria Mees ters. Zij beet op haar lippen, maar zij slaagde er niet in het getij te overwinnen. Het was juist, wat Billy Butlins zoon en zovele anderen in de enquete vertelden. Maria Meesters is veel te langzaam. Wel slaagde zij er in het kritieke punt te bereiken, het lukte haar echter niet het punt zelf te over winnen. Zij kwam niet meer vooruit en dat werd haar ondergang. Na dertien uur en tien minuten te liebben gezwommen stopte zij op be vel van haar roeier, die het spel ver loren achtte. De controleur meldde Maria niet af bjj de radioset. Dit was Vrolijk en optimistisch stappen Maria Meesters (links), Sekhar Roy (India) en Rosemary George (Engeland) te Margate aan land, na 'en dagelijkse oefening. Giste ren, in Dover, schreide Maria hete tranen over haar nieuwe misluk king. Jammer voor het dappere Bergse meiske'. In het thans verschenen jaarverslag over 1956 van de centrale directie van de volkshuisvesting en de bouwnij verheid wordt gemeld, dat de impasse- stemming op het gebied van de wo ningbouw, die twee jaar geleden een bedreiging vormde, thans blijkt tezjjn overwonnen, althans te zijn terugge drongen. Het landelijke ongecorrigeerde te- korlciifer van 258.000 woningen heeft, hoeveel zorg het ook mag geven, niet opnieuw tot een algemene stemming van moedeloosheid geleid. De verheu gende verhoging der produktie, de vele initiatieven op het gebied van sys teembouw, bevordering der continuï- De commissie voor Noord-Afrika van de Franse regering heeft over eenstemming bereikt over de begin selen van een nieuw statuut voor Al gerië. Voordat de tekst aan het ka binet wordt voorgelegd, zullen eerst de voornaamste politieke partijen worden geraadpleegd. Men meent te weten, dat het statuut het volgende inhoudt: 1) Algerië is een integrerend deel van Frankrijk. De Franse regering blijft verantwoordelijk voor de diplo matie, de verdediging, de financiën en de justitie. Het nieuwe Algerië zal in de Franse parlementaire lichamen worden vertegenwoordigd. 2) Algerië zou verdeeld worden in zes of zeven zelfbesturende provin cies, elk met een assemblée die vol gens algemeen kiesrecht wordt geko zen en met een regeringsraad. 3) In Algiers zou een coördineren de assemblée zetelen. 4) Een vertegenwoordiger van de Franse regering en een in Parijs ge vestigd hof van arbitrage zouden eventuele geschillen beslechten. teit en doorwerken bij ongunstig weer, hebben het besef doen groeien dat de strijd niet hopeloos is, dat de kansen gekeerd zijn. Het is echter duidelijk, aldus het verslag, dat een krachtige verhoging van de produktie nodig zal zijn, wil het tekort werkelijk binnen afzienbare tijd worden ingelopen. Dit wordt geïllustreerd door het feit dat zelfs bij een produktie van 68000 wo ningen niet meer dan 10.000 wordt ingelopen op het tekort. Het t\*eede probleem, dat van de stedebouwkundige vormgeving, dringt 2ich hoe langer hoe meer op de voorgrond, nu Nederland in 12 jaar tijds zijn vooroorlogse woningvoor raad met 25 procent heeft uitgebreid. Indien het huidige bouwtempo wordt gehandhaafd, zal in een tijdsverloop van zeven jaar nogmaals een derge lijke uitbreiding plaatshebben en omvangrijke consequenties ten opzich te van structuur en aanzicht van stad en land oproepen. Zij vragen een ar chitectonische en een stedebouwkun dige visie als nimmer van architecten, stedebouwkundigen en bestuurderen gevraagd werd. Zondag aanstaande zal Janus van der Zande voorgoed in de huiselijke kring terugkeren. Janus van der Zan de, vele malen kampioen van Neder land op de lange afstanden, moest enkele jaren geleden, toen hij op het toppunt van zijn kunnen was, de wed strijdsport vaarwel zeggen, omdat hy onder doktersbehandeling werd ge steld. misschien niet onverstandig, want het had verder weinig zin, een aantal persmensen bij haar ondergang te roepen. Omstreeks vyf uur kwam zij het hotel biimen te Dover, waar het hoofdkwartier van de race was ge vestigd. Aan dapperheid had het haar niet ontbroken. De rest van de race kan kort ver teld worden. Greta Anderson won na 13 uur en 53 minuten te hebben ge zwommen. Als een vorstin werd zij ingehaald. Greta kwam Dover binnen doodvermoeid. Zij kon haar echtge noot, die naast haar in een taxi zat, niet eens zien. Haar ogen waren dik en verblind. Dat was deze Kanaalrace: hard, keihard. Bij de centrale training van de kan didaten voor het Nederlands voetbal elftal, woensdagavond op „De Vliert" in Den Bosch voortgezet, ontbraken Rijvers en van Melis. Van Wissen was tengevolge van zijn conflict met MW evenmin van de partij en ook Walhout moest ver stek laten gaan, daar hij nog steeds zijn contract met NOAD niet heeft verlengd en de KNVB zich op het standpunt stelt geen enkele speler voor de centrale training uit te nodi gen, die niet voor een club uitkomt. Zo draaide Elek Schwartz zijn oefen programma af met twaalf spelers, bij wie Cor van der Hart, die geheel van zijn beenblessure is genezen. Zondag, na afloop van de compe titiewedstrijden, zal de bondscoach het Nederlands Elftal samenstellen, dat woensdag 28 september op het GVAV-terrein in Groningen 'n oefen wedstrijd speelt tegen het elftal van Niedersachsen. Op voorstel van het sectie-bestuur betaald voetbal heeft het bestuur van de KNVB bepaald, dat met ingang van het komend seizoen voor alle wedstrijden in de sectie betaald voet bal de navolgende invallersregeling zal gelden: in geval van een opgelo pen blessure mogen de doelverdediger gedurende de gehele wedstrijd en (ten hoogste) één veldspeler tot en met de 44ste minuut worden vervangen. De regeling voor het amateur-voet- bal blijft ongewijzigd: d.w.z.indien de aanvoerders van beide partijen zulks vóór de aanvang van de wed strijd ten overstaan van de scheids rechter overeenkomen, mag een ge blesseerde doelverdediger ten allen tijde worden vervangen. Voorts mo gen totdat het spel na de rust is hervat twee geblesseerde veldspelers worden vervangen en na de rust één veldspeler (indien althans niet reeds twee veldspelers zijn vervangen). Zaterdagmiddag zal worden beslist of er in district Zuid I van de KNVB al dan niet een reserve eerste klasse zal worden gevormd. Dan komen na melijk te Breda afgevaardigden van de clubs, welke voor plaatsing in de reserve eerste klasse in aanmerking komen, bijeen. Deze bespreking is belegd op ver zoek van de Zeeuwse clubs Goes, Middelburg, Vlissingen cn Zeeland Sport, welke alle recht hebben om met hun tweede elftal in de reserve eerste klasse te spelen. Hoewel deze clubs de hoogste reiskosten moeten maken, zijn zij uit een oogpunt van spelpeilverbetering sterk geporteerd voor de samenstelling van een reserve eerste klasse. Zij zullen trachten de betreffende Brabantse clubs te bewe gen alsnog deel te nemen. Mocht dit niet lukken dan zullen zij voorstellen om een reserve eerste klasse samen te stellen uit Westbra bantse en Zeeuwse clubs door promo tie bij keuze en desnoods voorlopig met een onvolledige bezetting. Behalve Greta Andersen is ook I de 30-jarige Engelsman Ken neth Wray er in geslaagd de Engelse kust te bereiken. Hij stapte aan land na 16 uur en 25 sec. Op dat moment zwommen nog vier deelnemers: de Britten James Granger, 17 jaar oud en daarmee de jongste deelnemer, Ronald Tarr, de Turk Haldun Ismen en de Mexicaan Ramon Ocana. Om kwart over zeven gaven de organisatoren de opdracht aan deze vier zwemmers om in de volgboten te stappen, aangezien zij meer dan 16 uur in het water verbleven en het te duis ter werd om hen te blijven volgen in de sterke stromingen langs de Engelse kust. Zij be vonden zich toen op ongeveer 4 mijl van Dover. De overige 15 deelnemers en deelneem sters hebben het allen opge geven. Frankrijk, Europees kampioen in 1955 en ook nu favoriet voor de titel, heeft in de derde ronde van het open toernooi om het Europese bridge- kampioenschap, dat te Wenen wordt gehouden, een verrassende nederlaag geleden tegen Noorwegen. Met ruim verschil 69 tegen 40 matchpunten werden de Fransen verslagen. Ne derland kwam tegen Finland niet ver der dan een gelijk spel, het Neder landse team vergaarde 48 matchpun ten tegen Finland 51. Na drie ronden luidt de stand: 1, 2 en 3 Engeland, Oostenrijk en Noorwegen 4 winstpunten, 4. Neder land 3 winstpunten, 5 en 6 Italië en België 2 winstpunten (uit 2 wedstrij den), 7, 8, 9, 10 en 11 Denemarken, Libanon, Frankrijk, Zweden en IJs land 2 winstpunten, 12, 13 en 14 Fin land, Zwitserland en Polen 1 winst punt, 15, 16 en 17 Spanje Duitsland en Ierland 0 winstpunten. De uitslag van de schieting, gegeven door het gilde van St. Sebastiaan te Zuiddorpe was als volgt: Hoogvogel C. Kerkhove, Kruif6traat (B.) bij loting; 1ste zijvogel Th. Goos- sens, eveneens Kruisstraat; 2e zijvogel R. de Munck, Zuiddorpe; le kal D. Misseshers. Koewacht; 2e kal L. de Vliegher, Kruisstraat (B.). Aantal schutters 33. HET ELFDE criterium van Turn hout voor professionals over 125 km is gewonnen door de wereldkam pioen Rik van Steenbergen. Wim van Est eindigde in dezelfde tijd: 3 uur en 4 min. Het was een sprint zege. DE WESTDORPSE atleet Eugène Allonsius heeft in Gent een schitte rende tweede plaats behaald op da 5000 meter, achter de Brit Lawren ce. Zijn tijd was 14 min. 41.6 sec. Derde werd Cujé. AFSLUITDIJK PLUIMPOT Het bestuur der waterkering van het waterschap Scherpenisse heeft aanbesteed het maken van een af sluitdijk door. de Pluimpot met bij komende werken. Ingeschreven werd als volgt: 1. fa. De Klerk N.V. Wer kendam, 543.000 2. fa. M. Knulst- Lievense, Goes 458.000; 3. Gebr. Mol. Hendrik Ido-Ambacht 443.780; 4. A. en D. van de Werft, St. Maar tensdijk, 433.000; 5. J. van Vos- sen-Moerland, St. Annaland, 429.000 6. Jac. van Noort N.V. Utrecht, 428.400; 7. W. van Vossen en Zoon, Sint Annaland. 425.900; 8. M. de Oude en K. de Jonge, Zierikzee, 424.000; 9. Aannemersbedrijf v.h. T. de Breejen-Van de Bout, Aarden hout, 422.000; 10. fa. D. Blanken voort en Zonen, Bloemendaal, 421.000; 11. J. Jansen, Middelburg, "11.000; 12. Aannemersbedrijf San ders, Delft, 406.000: 13. fa. Geluk, aannemersbedrijf ..Holland", Har- dinxveld, 399.000; 14. Combinatie aannemersbedrijf D. Verstoep, Den Haag, 377.000. De gunning is aan gehouden. 65-20 In de nabijheid van het kasteel Barletta klimt een man moeizaam van de bok van zijn reiswagen. Uit de hoofdpoort komt juist een lange stoet rui ters, Hertog Crimo met zijn zuster Metella voorop. ,,Te laat," gromt Ei-Kazzar, „mijn paard is uitgeput, mijn wond heeft mij verzwakt.. Ik zal nooit erin slagen, vóór hen in Bari te zijn om Mario te waarschuwen... Maar mis schien is er nog een kans.. Aram lag niet bij de doden, die ik in de vallei passeerde. Als hij hier gevangen zit, is wellicht nog niet alles verlo ren Hij wacht tot de ruiters uit het gezicht verdwenen zijn en rijdt dan haastig zijn reiswagen naar de kasteelmuur. Ongezien bereikt hij zijn doel, op de to rentransen is geen wachter te bekennen Behoedzaam sluipt El-Kazzar langs de muur naar de hoofd poort. „Vervloekt," sist hij dan gesmoord, „het valhek is neer gelaten!! Wat betekent dat?" Dan krijgt hij het grimmige bouwwerk dat op de binnen plaats is opgesteld in het oog. „Bij Allah, een galg," mom pelt hij en zich tegen de muur aandrukkend, gluurt de Ooster ling gespannen door het tralie werk. Na korte tijd klinken de voetstappen en het gerinkel van ketenen. Aram, bleek, maar met opgeheven hoofd, komt de binnenplaats op, aan handen en voeten geketend.,..

de Stem | 1957 | | pagina 3