HEEFT ER INDERDAAD EEN ZEEOLIFANT BESTAAN? MAGG Jacht op vluchtende Imam van Oman Na zes houtwol dagen onder de vandaan Dronken man overreed echtgenote I Elektrisch j j hengelen I Chefarine „4' beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen Herinnering aan de reuze - beenderen van Teutobod Belasting ontduiker Engels vrachtschip vrijgegeven door Indonesië Onofficieel Hartjesdagvuur EEN LEKKERE SOEP VOOR WEINIG GELD Koninginnesoep Westenburg Assurantiën Journalist beledigde Hatta DOUWE EGBERTS Ten nieuwe melange van de fijnste baaitabakken Ook mishandelde hij haar Liever dief dan naar terug Polen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1957 i Advertentie; Tijdelijk Junior-bus van f. 1,43 voor Kortelings werd gemeld dat een Russische geleerde het kaaksbeen van een prehistorische zeeolifant heeft gevonden, welke 25 miljoen jaar geleden moet geleefd hebben. De stoffelijke resten van dit dier welks wetenschappelijke naam „Desmostylius" is, werden aange troffen op het schiereiland Kamt- sjatka, aldus radio-Moskou. Dit zou de derde ontdekking in de Sovjet- Unie van stoffelijke resten van dit uitgestorven dier zijn; de schedels van deze dieren zouden in Califor nia en Japan zijn gevonden. De Russische geleerde is resoluut in zijn bewering, dat er ooit een zee olifant heeft bestaan. De dierkundi gen en de fossielkundigen (de paleon. toiogen) zijn over het algemeen iets jes voorzichtiger in hun beweringen. Zij zeggen dat er misschien wel eens een zeeolifant heeft bestaan. Abnor maal kan ons dit niet toeschijnen. De zeekoeien en Dugongs stammen ook af van landhoefdieren, tot welke tenslotte toch ook de olifant behoort. De twee soorten olifanten, welke thans nog leven, de Indische en de Afrikaanse olifant, zijn maar de arm. zalige r ten uit de tijd toen er een grote verscheidenheid van slurfdieren de aarde bevolkte. Onder die slurf dieren uit het tertiaire tijdperk het tijdperk dat de gouden tijd van de reuze-zoogdieren was was ook de zogenaamde Dinotherium of Schrik stier een geweldig dier met naar on deren gerichte slagtanden De bekendmaking door de Russi sche geleerde van een kaaksbeen van een zeeolifant herinnert ons aan de erg vermakelijke ..beenderengeschie- denis" van de Schrikstier, een ge schiedenis waarbij de fossielkenners (de paleontologie stond toen nog in haar kinderschoenen) met erg rode kaken hebben gestaan. „KOMT ZIEN" Het is een erg fantastisch verhaal, dat de bekende paleontoloog R. van Linden vertelt. Ten zuidoosten van Lyon lag vele eeuwen rug het zogenaamde „reu- z .weld In 1613 ontdekte een heel meester beenderen van zeer grote af metingen. De heelmeester die de kunst van 't charlatanisme verstond, liet uitbazuinen, dat dit de beenderen w-.ren van de beroemde reusachtige Germaanse koning Teutobod, die de Cimbren en de Teutonen aanvoerde. De fcleerde koppen van de Parijse academie van wetenschappen begon nen elkaar ir. het haar te zitten om trent de vraag of die beenderen van koning Teutobod wel echte beenderen ofwel slechts natuurgrillen waren. (Advertentie) b I pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen Twee eeuwen later kon de grote fossielenkenner Cuvier, met stellig heid verklaren, dat de beenderen van Teutobod geen mensenbeenderen wa ren, maar wel die van een uitgestor ven dikhuidig dier, dat verwant was met de nog levende tapir. KAUP „TIMMERDE" VERKEERD In 1329 vond een zekere Kaup uit Darmstadt de onderkaak van zo'n dikhuid. Hij slikte een paar maal toen hij ontdekte dat die ..tapir" machtige gekromde slagtanden bezat, welke goed op die van een olifant geleken. Kaup zette in zijn werkplaats de ge broken onderkaak zo in elkander dat de slagtanden naar boven wezen (zo als bij de huidige olifant). Maar zes jaar later werd er een volledige, niet verbrokkelde schedel gevonden; de slagtanden wezen niet naar boven, doch het uiteinde van de onderkaak was naar onderen gebogen en ook de slagtanden waren naar onderen ge richt. Kaup had dus gedwaald. Men noemde het voorhistorische dier. waarvan men de schedel had gevonden, Schrikstier, want, zo zei men, die vreselijke slagtanden kun nen niets anders zijn dan vreselijke aanvals- of verdedigingswapens. Kaup wilde net als Cuvier vóór hem de Schrikstier rangschikken tus sen het Nijlpaard en de tapir, maar later plaatste Kaup het wondere beest tussen luipaard en mastodont. De mastodont was toch ook een „fa milielid" van de olifant. Voor het ontduiken van ongeveer dertig duizend gulden aan inkomsten belasting werd gisteren de 55-jarige fabrikant H. G. K. uit Hilversum door de politierechter te Amsterdam ver oordeeld tot een maand gevangenis straf K. werd er van verdacht over de jaren 1951 en 1952 resp. 18000 en 12000 gulden inkomsten voor de belas ting te hebben verzwegen. Hij had in de jaren inkomens opgegeven van 9500 en 6300 gulden. K. had, zoals ook bleek uit de getuigenverklaring van een ambtenaar van de fiscale recher che. in zijn boekhouding een groot aantal facturen niet verantwoord. Hij bekende zijn frauduleuze handelingen maar voegde er aan toe, dat hij zich niet kon voorstellen, dat het verzwe gen inkomen zo groot was. Een andere geleerde werd misleid door de zonderlinge vorm van de slag tanden en sprak over een verwant schap met de walrus, hetgeen totaal onmogelijk was, daar robben roofdie ren als voorouders hebben gehad. Toen men echter uiteindelijk een volledig skelet van de Schrikstier bij elkaar had, constateerde men dat het reuzebeest de gestalte van een olifant moet hebben gehad en dat de neergebogen onderkaaktanden denke lijk dezelfde taak vervulden als de slagtanden van de huidige olifant. Zij dienen n.l. voor het buigen en bre ken van boomstammen. Zo was dan eindelijk het eeheim van de Sshrikstier ontraadseld.... Het Engelse vrachtschip „Hong kong Trader", dat vijf maanden lang werd aangehouden op beschuldiging van smokkel en het vervoeren van een niet door de vereiste documenten gedekte lading kopra, is thans weer door de Indonesische regering vrij gegeven, aldus werd in Djakarta be kend gemaakt. Volgens een woordvoerder van het parket van de procureur-generaal, hebben de Engelse eigenaren toege stemd in de betaling van een bedrag van 1,1 miljoen rupiah. Het vrijgeven van het schip betekent echter niet, dat van vervolging van de eigenaren wegens overtreding van de Indone sische sclieepvaartbepalingen zal worden afgezien. Advertentie) Graauw DORPSïlLM. De bewoners van Graauw zullen 29 augustus in de gelegenheid worden gesteld hun talenten als filmsterren te tonen. De r.-k. V.V. Graauw heeft het initiatief genomen op deze dag een film te laten maken, waaraan de ge hele bevolking kan meewerken. Op bet sportterrein zal om kwart over zes een optocht geformeerd worden, waar voor alle verenigingen een uitnodiging ontvangen hebben. De geluidsopnamen zullen na afloop gemaakt worden in de school. Een crèmesoep, gebonden met bloem van de fijnste graansoorten. Andere voordelige Maggi soepen a 15 ct z POULETSOEP RIJST-JULIENNE ijn O SS E STA ARTS SEP TOMATENSOEP ASPERGESOEP GROENTESOEP KERRYSOEP WINOSGRSOEP Een legerpatrouille van het sulta naat Maskate zit de vluchtende Imam van Oman en zijn broeder Talib, als mede sjeik Soeleiman, die de kust van de Golf van Oman trachten te bereiken, ,,op de hielen", aldus heeft de bevelhebber van het leger van Maskate, koionel WaterfieJd, gisteren in Maskate medegedeeld. De Imam was de leider van de jongste opstand tegen de sultan van Maskate. Zijn broer Talib en sjeik Soeleiman Bin Himyar, Heer van de Groene Bergen, waren zijn voornaam ste medewerkers. Volgens Waterfield zouden de lei ders van de opstand in de buurt van het dorp Rostak, ongeveer 50 km ten noorden van Nizwa, zij.n. Zij reizen met korte tussenpozen voor maaltij den. Naar Waterfield verder mededeel de, worden de drie mannen vergezeld door de zoon van sjeik Soeleiman, Himyar. Alles wordt in het werk gesteld om hen te pakken te krijgen", aldus kolonel Waterfield. Bewaking kust In Britse consulaire kringen te Maskate is later gezegd, dat drie Britse fregatten naar de kust van de Golf van Oman stomen. Een der schepen heeft een man aan boord genomen, die de vluchtelin gen, die van aanzien weinig be kend zijn, zou kunnen identifice- Een Brits vliegtuig heeft gisteren vlugschriften verspreid in het gebied tussen Rostak en de kust, die een waarschuwing van de sultan inhou- Advertentie) Voor FINANCIERING van AUTO'b MOTOREN en BROMFIETSEN Sophlastraat 36. Breda Telefoon 34750 Dac> de politie voor een officieel Hartjesdagvuur een traditie op ae derde maandag in augustus (iccn toestemming had gegeven, noest de jeugd dus zelf voor „fik- zorgen. De jongens in de Crommelinstruat te Amsterdam stookten een vuurtje met oude meubelen als vuurmakers. Later zorgde een stapel oude banden voor een enorm rookgordijn, dat de ge hele straat aan het gezicht onttrok. De hoofdredacteur van het commu nistische dagblad „Harian Rakjat" heeft voor het landgerecht te Djakar ta terecht gestaan wegens het publi ceren van een artikel, waarin de goe de naam van oud-vb Hatta werd aangetas' den schreef dit blar! corruptieschandaal ken. Na voorlezing van werd de zitting op vi es id ent dr. 'aar gele- tta in een n betrok- g va ar ding -ek van be den. gericht tegen hen die de vluch telingen helpen. De sultan heeft ook e«=n belouing uitgeloofd voor het dood of le\end uit- leveien van elk der drie mannen. Een van de kustvaartuigen van de sultan is naar het kustgebied van Soewaik vertrokken om als val te die nen. in de verondersteli ng, dat de drie vluchtelingen geen bepaald vluchtplan hebben en een voorbijva rend Arabisch kustvaaituig zouden kunnen verzoeken hen mee te nemen. Op de 28fete juli 1954 werden er uit de Jaroslaw Dabrowski, een onder Pool se vlag varend transport schip, grote balen houtwol geladen. Het schip lag aan een Londense kade. Plotse" ling zag een van de Londen se arbeiders, die zich in het ruim bevond, dat er van. achter een van die balen een lange, magere arm naar hem wuifde. De man schrok, riep zijn collega's hij elkaar en trof toen een uitgeputte jongeman aan, die op de grond lag en steeds maar bleef zeggen: „Engelse po" litie" en „water, water als. jeblieft". Hij werd aan dek gebracht en de officieren van het Poolse schip sloten hem on 'n een hut. Daarmee zou de zaak een vrij zie lige ajloop hebben gehad, als er geen Engelse bepaling had bestaan, volgens welke er niemand in arrest gehouden mag worden zonder dat er een wetteVjke berechting heeft plaatsgevonden. Krachtens de Ha- beas-Corpus-Act van 167.9 kan ie dereen. die kennis draaat van een onwettige gevangenhouding 'n be velschrift vragen op grond waarvan de gevangene ter beschikking van de officiële justitiële organen moet worden gesteld. Antoni Klimowicz, de verstekeling, was in 1949, op zeventienjarige leef tijd. haar zee gegaan, waarna hij twee jaar lang matroos was geweest op de Jaroslaw Dabrowski. In 1951 had men liem gevraagd, zijn mede-opvarenden te bespioneren. Hi.i had geweigerd en werd als ..politiek onbetrouwbaar" aangemerkt. Toen hij zijn dienstplicht moest vervullen, werd hij niet bij de marine ingedeeld wat normaal ge weest zou zijn maar bij het land leger, waar de ontspanningskansen geringer zijn. Na zijn ontslag uit mi litaire dienst trachtte hij zijn vroegere werk op de Jaroslaw Dabrowski terug te krijgen, maar de hoging mislukte. Zijn politieke onbetrouwbaarheid drukte een stempel op zijn leven. Geen spion l\iet varen Klimowicz kende het vaarschema van zijn vroeger schip en toen hij het op 22 juli 1954 zag liggen in het dok te Gdynia in Polen, wist hij, dat het vier dagen later in Londen zou aanko men. Zonder e" lang over na te den ken. sloop hij hei ruim in, zonder eten of drinken bij zich te hebben. Weldra zat hij verborgen tussen gro te balen houtwol. Door technische moeilijkheden vertrok het schip twee dagen te laat. D' verstekeling leed dorst en honger en vroeg zich af. of hij de ontberingen zou doorstaan. Toen de boot eindelijk in Londen aanleg de, had hij bijna zes dagen in volsla. gen duisternis, zonder eten of drin- ken in het ruim doorgebracht. Daags nadat men hem ontdekt had werd de jeugdige Klimowicz onder vraagd door een immigratie-officier, waarbij de communistische kapitein als tolk fungeerde. De Engelsman kreeg de indruk, dat hij met een doodgewone verstekeling te doen had en weigerde een vergunning om aan land te gaan. 'n Poolse autoriteit be zocht Klimowic: en zei, zeer beleefd: „Als je dit papier tekent en daardoor verklaart, dat je vrijwillig teruggaat, zorg ik. dat je tot de koopvaardij-aca- demie wordt toegelaten. Je weg is dan gebaand." Klimowicz kende de me thoden van de geheime politie en te kende niet. Ook een herhaald verzoek, de volgende dag, mislukte. Vrijdags was het verhaal bekend geworden bij de in Londen wonende vluchtelingen uit communistisch Po len. 's Avonds kwamen er een Hon derd van hen naar de kade en eisten nadrukkelijk de vrijlating van hun landgenoot. Er waren toevalliger wijs ook journalisten en fotografen aanwezig. Zij wilden nl. getuigen zijn van het vrijwillige vertrek naar Polen van twee Amerikaanse staatsburgers, die op de originele gedachte waren gekomen, Amerika als een land van terreur en vervolging aan te duiden en zich naar Tsjecho-Slowakije te be geven, „om in een vrij land te wo nen." Hij stal mijn portefeuille Een van de Poolse vluchtelingen nu zocht een middel om Klimowicz te helpen. Hij besloot, een fictieve aan klacht tegen deze in te dienen, stapte daarom op de politie-inspecteur af, die op de kade met zijn manschappen voor het toezicht zorgde en zei: „Op dit schip bevindt zich matroos Klimo wicz. die mijn portefeuille met èèn pond en 13 shilling gestolen heeft. Ik wil, dat hij gearresteerd wordt vóór hij Engeland verlaat!" De inspecteur begreep de bedoeling en weigerde zijn medewerking. De Pool snelde daarop Misschien is er in Polen heel wat ten goede veranderd sinds het land, onder Gomulka's lei ding, de witte raaf onder de satel lieflanden van Moskou werd. De mist, die rondom dit land hangt, is wat minder dik dan die rondom de andere en wat men daardoorheen ziet geeft aanleiding tot een be paald optimisme, dat overigens altijd nog zeer gematigd moet blijven. Wat de matroos Antoni Kli mowicz uit Polen overkwam is intussen tekenend voor de me thoden van de communisti sche machthebbers. Als het hem vandaag als Pool mis schien niet meer zou overko men (maar het land wordt nog altijd communistisch gere geerd. bedenken wij dat wel), dan heeft hij nog altijd zijn duizenden broeders in andere landen. De historische gebeurtenis werpt bovendien een interes sant licht op de conservatieve werkwijze van de Britse justi tie, krachtens welke men in onze dagen iemand kan red den op grond van een staats stuk uit 1679. Het verhaal is ontleend aan gegevens, door A. T. Jordan bijeengebracht in „The Free man". Art vei tentie in handige tabakszak! klaagde uitgesteld tot 27 augustus. „Dit is toch geen optreden van mannen tegenover vrouwen. U liebt die avond een heel rare schaats gere den", aldus sprak gisteren de presi dent van het gerechtshof uit Amster dam, die wegens het dronken bestu ren van een scooter en zware mis handeling van zijn echtgenote door de Utrechtse politierechter was veroor deeld tot twee maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf en zes maan den ontzegging van zyn rijbevoegd heid. „Er geldt geen enkel excuus voor", gaf verdachte toe. Deze mening deel de de procureur-generaal mr. W. B. J. Aberson, die zei, dat de man zich als een bruut en een wildeman heeft gedragen. Hij vroeg bevestiging van het vonnis van de politierechter. De verdachte was op 1 juli van het vorige jaar met zijn echtgenote naar het café van zijn broer in Vinkeveen gegaan Na het een en ander te heb ben gedronken, wilde hij met zijn echtgenote de terugreis op de scoo ter aanvaarden, doch de vrouw wilde niet met de man terug, omdat hij zich zeer vreemd gedroeg. Ze wilde met de bus terug, doch de verkoper reed haar achterop en duwde haar met zijn voertuig van de Groenland- sekade aldaar. 3 De vrouw vluchtte voor haar man het erf van een huis op en riep luid: „Help me, want hij wil me dood rijden". De dronken man achtervolgde haar, greep haar bij de pols en zei: „Als je niet mee gaat, breek ik je pols". De in het huis wonende 71-jarige J. Kremer kwam de vrouw te hulp, evenals zijn huishoudster. Deze laat ste werd ook aangereden en ook de man werd door de verkoper beetge pakt. De bejaarde man werd door de broer van de dronken man ontzet. Verongelukt De verkoper reed daarna alleen naar Amsterdam, waar hem een ern stig ongeluk overkwam. Hij sloeg nl. met zijn seooter op het Olympiaplein over de kop, tengevolge waarvan lijj 9 weken in een ziekenhuis moest wor den verpleegd. „Uw vrouw had volkomen gelijk, dat ze niet met u terug wilde gaan. Anders was ze met u in het zieken huis terecht gekomen. U had te veel op, dat is de reden", zo sprak de pre sident van het Hof. Verdachte ontkende aanvankelijk te veel te hebben gedronken, doch zijn broer had verklaard, dat hij 9 gla zen bier naar binnen had geslagen. Desgevraagd deelde de ver dachte het Hof mee. dat een echt scheidingsprocedure tussen hem en zijn echtgenote was uitgespro ken, doch hij voegde er direct aan toe, dat hij weer met haar zou gaan trouwen. „Als ik uw vrouw was, bedacht ik me nog eens ernstig", merkte de president op. Het leek de president aan geen twij fel onderhevig, dat de verdachte dronken was geweest. Hij las uit het rapport voor, dat de man vroeger „een verwend jongetje" was geweest en dat hij al eerder met de justitie in aanraking was geweest. De raadsman, mr. J. H. Smeets, vroeg op grond van persoonlijke om standigheden van verdachte een voor waardelijke straf. Het Hof zal dinsdag 3 september a.s. arrest wijzen. naar het huis van de dichtstbij-wo nende rechter, belde die uit bed en kreeg een bevel tot inhechtenisneming. „Weet u wel heel zeker, dat het maar één pond en dertien shilling was?" vroeg de rechter met opgetrokken wenkbrauwen. De Pool maakte er vlug tien pond van en de Engelsman zette zijn handtekening. Toen hij weer op de kade was aan gekomen, moest de vluchteling erva ren, dat de inspecteur van politie nog niet volledig te overtuigen was. „Uw inlichtingen zijn niet juist geweest", zei hij. Maar nu maakte de Pool ge bruik van de aanwezigheid der pers. Hij riep heel duidelijk, zo, dat, ieder een het kon horen „Het gaat er slecht uitzien voor dit land, als de politie de bevoegdheden van de rechterlijke macht overneemt. Of mijn inlichtin gen juist waren of niet, hebt u niet te beoordelen." De verslaggevers stelden hun vra gen en kregen hun antwoorden. In tussen had de kapitein van de Jaros law Dabrowski een loods aan boord genomen en 't schip begon de Theems af te varen. Maar de raderen van 't Engelse justitie-apparaat werkten sneller dan de motoren van de boot. Des middags om tien minuten over half drie kreeg de Jaroslaw Dabrows ki het bevel te stoppen, dit door mid del van de sirenes van politieboten, die het schip omgaven, 's Zaterdags waren de nieuwsberichten en de kran ten vol van het gebeuren en Winston Churchill liet zich op de hoogte hou den. Stuur een torpedojager 's Zaterdagsmorgen besloot Jan Jaxa, een in Polen geboren maar te Londen wonend procureur, die de En gelse nationaliteit bezat, de Habeas- Corpus-Act te baat te nemen voor Klimowicz. Hij wist de medewerking van gerechtelijke autoriteiten te ver krijgen. hoewel zij meenden, dat het al te laat zou zijn. Het ging er nu om, het bevel te krijgen, waarvan in de aanhef van dit verhaal sprake was. De hoogste justitiële autoriteit in En geland, Lord Goddard, gaf verlof, het uit te schrijven; de demonstraties op de kade en de verslagen in de kran ten waren niet zonder resultaat geble ven. Nu was er echter nog de tweede moeilijkheid: het bevel moest de ka pitein van het Poolse schip bereiken. Toen Churchill van de zaak hoorde, vroeg hij: „Hebben we niet wat tor pedojagers over?" Die waren er in derdaad. De Obdurate voer voor alle zekerheid de Theems af voor het ge val het Poolse schip eens mocht pro beren weg te komen. Om kwart voor elf 's avonds, op de 31e juli 1954, omringden tien sloepen van de rivierpolitie het Poolse schip en dertig potige agenten, onder lei ding van Sir John Nott-Bower, het hoofd van Scotland Yard, klommen de touwladder op. Sir John verzocht de kapitein beleefd om „the body of Antoni Klimowicz", zoals de officiële formule nu eenmaal luidt. Kapitein Glowacki, die de hele dag al geconfereero had met de Poolse gezant, weigerde. Er stonden dertig leden van de bemanning naar de on gewapende agenten te kijken en die in de gaten te houden, maar Sir John gaf bevei, het schip te doorzoe ken. Ze vonden weldra een hut die op slot was. De deur werd op deskundige wijze aan gruzelementen gehakt en een Engelse immigratie-ambtenaar was de eerste die Klimowicz begroette. „Je bent vrij", zei hij in het Pools. Zo ontsnapte een matroos, een zoon van arbeiders, aan de vreugden van het arbeidersparadijs. Op 7 augustus 1954 kreeg Klimowicz de officiële vergun ning om in Engeland te blijven. Hij bezoekt thans de Verenigde Staten en vertelt daar aan in Amerika wo nende Polen hoe het in zijn vaderland was vóór hij er vertrok. En ook, hoe heel het gerechtelijke apparaat van 't Britse imperium in het geweer kwam om één matroos te redden. YORICK Nu het visseizoen open is, zitten vele hengelsportliefhebbers weer i i urenlang langs de waterkant te S turen naar hun simmetjes. Maar J vraag hun of ze een elektrische J hengel zouden willen hebben, dan zouden ze weigeren, omdat dan het romantische van de sport eraf zou zijn, Enige tijd geleden is deze hengel uitgevonden door de Duitse tech- nicus Preglow. Hij heeft geen i haken, wormen of maden nodig, i Hij steekt zijn visapparaat maar in J J het water, drukt op een handvat- J knop en het is of een reuzen-mag- J neet de waterbewoners van alle kanten onweerstaanbaar aantrekt. In een minimum van tijd een em- mer vol vis: baarzen, voorns, aal, forellen, enz. S Preglow, in samenwerking met Kreutzer en het Westduitse fede- rale instituut voor visserijonder- J zoek, hebben deze wonderhengel J J uitgevonden. Komt er elektriciteit in het water, dan trekt dit de vis aan en maakt ze bewusteloos. Zo ongeveer is het principe. Zelfs haaien en tonijnen zouden zo te vangen zijn. Reeds is de hengel gepatenteerü in di- verse landen. J I Voor de wetenschap en voor de I viskwekers heeft deze hengel grote J waarde. De kweker kan zijn vis- sen beter controleren, zieke exem- plaren verwijderen, enz. Het bewusteloos zijn duurt niet zo lang en laat geen nadelige ge- J volgen na. En roofvis kan zo ook J uit de visvijver verwijderd wor- S den. Maar de gewone sportvisser moet van deze methode niets hebben. De spanning is er dan niet. En de romantiek is teloor. Zo'n hengel- S tje kost overigens nog altijd.... een duizend gulden! J

de Stem | 1957 | | pagina 5