Geen herwaardering van Duitse Mark [oor ballon Simons met zijn tot 35.000 meter Aardig bloemenvaasje Koeatly zou ontslag hebben genomen Bonn maakt eind aan geruchten EINDE NU IN ZICHT OPNIEUW ERNSTIG DEVIEZEN-VERLIES Oman niet op agenda Y-Raad Louter spionage-hysterie. beweert Alfred Stern Guldenkoers in Duitsland herstelde zich weer Riek Jansen in Amsterdam aangehouden A-griep in kazerne te Ossendrecht Gevangenen moeten blij zijn DAGBLAD VOOR ZEELAND Tandartsenconflict GEEN HEFFING OP EXPORTEN Moordzaak Beugen Vicariaat voor strijdkrachten Droog i „Pravda" schampert over Malenkov VERMISTE ALPINISTEN TERECHT Syrië beschuldigt wéér de VS. Polen vragen asiel in Oostenrijk Weer moeilijkheden op de Londense groentemarkt Acht doden door mij ninstor ting De beschuldigingen van Morros Proces Cairo Vertoningzegt ex-minister ,Ik zie het.....de aarde is rond Janos Kadar WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1957 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoold- redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland S7e JAARGANG No. 21--5 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.25 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0 85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie r 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge- mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, De Westduitse regering heeft gisteren verklaard, dat alle geruchten over een opwaartse herziening van de wisselkoers van de Mark van alle grond zijn ontbloot. Een woordvoerder van de regering zei op een persconferentie, dat de Westduitse regering de internationale valutasituatie heeft "besproken in aanwezigheid van vooraanstaande functionarissen van de Westduitse Centrale Bank. In een later uitgegeven verklaring werd gezegd, dat de externe waarde van de Mark evenals dit voor de andere valuta's het geval is, werd vastgesteld in verhouding tot de Amerikaanse dollar en dat er geen behoefte bestond voor enige wijziging in deze verhouding. Men acht het waarschijnlijk, dat de tandartsen van 1 september af de fondspatiënten weer normaal zullen behandelen, In een gesprek tussen de ziekenfondsen en de tandartsen blijkt namelijk een grote mate van overeenstemming te zijn bereikt over de grondslag, waarop de onderhande lingen zullen worden gevoerd. De ziekenfondsen hebben al twee leden aangezocht („hun" leden dus) voor de arbitragecommissie, die door minister Suurhoff is voorgesteld. Het zijn de heren J.J.A. Berger jr. directeur van het Gemeenschappelijk Administratie kantoor en H.J. Kuiper directeur van de Sociale Verzeke ringsbank. De namen van de twee leden, die door de tandartsen zullen worden uit genodigd. zijn nog niet bekend. Deze vier leden zullen dan tenslotte hun voorzitter het vijfde lid moeten benoemen. Zoals reeds eerder gemeld zullen de tandartsen met het weer behande len van de ziekenfondspatiënten niet wachten, totdat de arbitragecommis- sie lot een oplossing is gekomen en deze is aanvaard door de beide 'par tijen. De tandartsen zullen het werk hervatten, zodra men overeenstem ming heeft over de akte van com promis. Op de vraag of het niet van bete kenis moest worden geacht dat in deze verklaring alleen werd gesproken over de verhouding van de mark tot de dol lar en niet over de verhouding tot andere valuta's, zei de woordvoerder van de regering, dat dit een aangele genheid was voor andere landen, waar op de Westduitse regering geen toe zicht kon uitoefenen. Op de vraag of andere maatregelen waren besproken voor het in even wicht brengen van de Westduitse bui tenlandse betalingsbalans, werd mee gedeeld, dat hierover niet was gespro ken. De tot dusver genomen maatre gelen houden onder meer in de ver vroegde aflossing van termijnen der Westduitse na-oorlogse schulden aan Engeland, het volledige storten van de Westduitse bijdrage in het kapitaal van de Wereldbank en verlagingen van invoerrechten. Op de vraag of de Westduitse rege ring een heffing op exporten over weegt, werd onomwonden „neen" ge antwoord. De weigering van de Westduitse re gering over te gaan tot een opwaartse herwaardering van de mark heeft on middellijk geleid tot een normalisatie van de koersen voor het Pond Ster ling en de gulden op de termijnmark- ten in de Bondsrepubliek. In bevoegde kringen is men alge meen van opinie, dat de Duitse devie zenmarkt spoedig kalmer zal worden na de belangrijkste koersbeweging van de laatste dagen. In beurskringen te Frankfurt meent men ook, dat de koers van de Franc zich geleidelijk zal sta biliseren. Men is verder van mening, dat Frankrijk er waarschijnlijk in «de komende maanden in zal slagen de omvang van zijn export te vergroten en het evenwicht van zijn betalings balans te herstellen. Zuinigheid De Franse radio zal van 26 augustus af aan de Franse huisvrouwen mede delen hoe het voordeligste menu voor de dag zal zijn, waarbij rekening ge houden zal worden met de aanvoer van groenten op de groentenmarkt van Parijs. Het initiatief hiertoe werd ge nomen door de Franse minister van Financiën. Voorts zal de regering van daag voor bepaalde groenten maxi mumprijzen vaststellen. De nieuwe voorschriften voor de vleeshandel, v/elke hedenmorgen zijn ingegaan, zul len een prijsdaling van 30 k 50 francs per kg met zich medebrengen. Dinsdag, na de ja-arlijkse schapen- markt in Ede, gaven enige dames, gekleed in oude Gelderse kleder dracht, een demonstratie met het spinnewiel. De nuchtere zakelijk heid van de machine moet het blijkens deze foto toch wel heel erg afleggen tegen de romantiek van het oude (helaas) uitstervende ambacht... telefoon Ï02 - (Bi.,bureaus: TERNEUZFN, Noordstraat 56, tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41. tel. no. 35)_ De 36-jarige Rick Jansen, die in verband met de moord op de 79-jarige weduwe van Vonderen te Beugen, werd gezocht, is dinsdagavond om tien over half acht door rechercheurs van de centrale recherche in een huis in de Amsterdamse binnenstad ge arresteerd. De officier van justitie te Den Bosch had haar opsporing, aanhou ding en voorgeleiding verzocht. De vrouw was door een oude rela- j tie in de hoofdstad ln een woning aan de Brouwersgracht onderge bracht. Zij is vermoedelijk toen zij woensdagmorgen jl. van haar familie te Helmond naar Amsterdam vertrok direct naar dit onderduikadres ge gaan. De recherche neemt aan dat zij het huis sedert haar aankomst niet meer heeft verlaten. De arresta tie van de geesteszieke vrouw, die werd uitgevoerd door vijf man van de centrale recherche, verliep rustig. Aanvankelijk meende de politie in Beugen, dnt uit de woning van de vermoorde weduwe een geldkistje en twee portemonnees waren verdwenen. Enkele dagen na de moord werd bij een grondiger onderzoek in de woning een opgerolde linnen zak, verstopt achter een nuttig gebruiksvoorwerp in een nachtkastje gevonden, waarin een- bedrag van circa 900 zat. De familie neemt aan, dat dit nagenoeg al het geld was, dat de weduwe, die de vol gende dag op reis zou zijn gegaan, in huis ha€. De verwachting, vorige week uitge sproken, dat het verlies aan deviezen van ons land nog niet tot staan zou zijn gekomen, is uitgekomen. De net to-deviezenreserve is met ruim 141 miljoen gulden gedaald tot 474 mil joen gulden. De goudvoorraad is ever.- eeift gedaald nl. met 90 miljoen tol ':.887 miljoen gulden. Deze afgifte van goud en deviezen bereft betrekking op transacties, gedaan in de periode van zaterdag 10 tot en rr.et vrijdag 16 augustus. De afgifte heeft sterk onder invloed gestaan van ae onrust op de valutamarkt, die voortsproot uit de koerswijziging van de Franse frank cn de geruchten be treffende vermeende voornemens tot De H. Congregatie van het Consis torie heeft voor de zielzorg onder de katholieke militairen in Nederland een vicariatus castrensis (vicariaat voor de strijdkrachten) opgericht cn tot vica rus castrensis benoemd de aartsbis schop van Utrecht, mgr. dr. B. Alfrink. Hiermee is tevens de juridische sta tus van de leger- en vlootaalmoeze- niers vastgelegd. In de V.S., Frankrijk en Italië bestond deze toestand al langer. OOK het Noorse vrachtschip „Mars" dat met stukgoederen voor Haifa (Israël) geladen is, heeft nu toestem ming gekregen het Suez-kanaal in te varen. Het schip werd vier dagen in Suez opgehouden. LT. GENERAAL H. Schaper, chef van de luchtmachtstaf, is met ingang van 1 januari 1958 benoemd tot voor zitter van het comité „verenigde chefs van staven", als opvolger van generaal Hasselman. EEN TWEEDE zwarte ooievaar, die in uitgeputte toestand verkeerde, is aan de kust in Groningen aangetrof fen. Het dierenpark in Emmen heeft zich ook over dit dier ontfermd. DE HEER Kapur. ambassadeur van ln ons *ancE is benoemd tot oge commissaris van zijn land in de nieuwe staat Ghana. TEGEN het eind van oktober komt wa een filmd°cumentaire over de Hongaarse opstand in de rou- derhalf uur?" l0°Ptijd heeft van an" lam- Ht7SR'RLAND Zdn het afSeloPen Jaar 31.188 personen geëmigreerd. Hiervan zijn 10959 personen naar nadara«-»nVertr0k!ten' 7651 naar Ca" 1335 naar de Verenigde Staten en lRiQrSOnen naar Nieuw Zeeland Zuid Af iU' S°nen em'£reerden naar i Verwachting van het K.N.M.1. tot vanavond, opgemaakt gister- »vond om 23.15 uur: 'T)klai-inser. en op de meeste S» u" droog weer Matige, aan a' en t°e vrij krachtige hike wind Weinig verande- 1 r,"f 'o temperatuur. van<laag: zon onder 19.52 uur; onder 16.50 uur I ilfen: ^0n °P 5.35 uur; of aan op 1.45 uur. Het Sovjet-partijblad „Pravda" heeft dinsdag verklaard, dat oud-premier Malenkov in 1953 geprobeerd heeft „goedkoop populair te worden door te doen alsof het aan hem te dan ken was dat de belasting voor de plat telandsbevolking verminderd werd. In feite had Malenkov niets gedaan op dit gebied en moest de partij energiek ingrijpen om de vraagstukken op 'te lossen, aldus de „Pravda". wijziging in de naaste toekomst van ce pariteit, of van de koersspreiding ten opzichte van de pariteit van enkele andere buitenlandse valuta's. Het percentage goud en deviezen Is door bovenvermelde mutaties sterk ingekrompen nl. van 67.70 tot 64.66 percent. De staat heeft voor flinke betalin gen gestaan. Niet alleen is het saldo van de schatkist geheel verdwenen, maar de voorschotten aan de staat,.die vorige week niet op de verkorte balans voorkwamen, bedragen nu 110 miljoen gulden. De chartale geldhoeveelheid is slechts weinig verminderd, nl. met 25 miljoen gulden tot 4.022 miljoen gul den, hetgeen tegenvalt. Het vakantie seizoen zal hier echter nog wel een belangrijke rol gespeeld hebben. Twee Duitse en twee Italiaanse al pinisten, die zondagavond op de Mar- molada, de hoogste berg van de Dolo mieten, door een sneeuwstorm wer den overvallen, zijn dinsdag behouden teruggekeerd. Zij hadden in een berg hut beschutting gevonden. De Veiligheidsraad heeft gisteren met vyf stemmen tegen vier (en één ont houding) besloten, de kwestie Oman niet op de agenda te plaatsen, zoals door een aantal Arabische landen was verzocht. Vóór stemden de Sovjet-Unie, Irak, Zweden en de Philippijnen. Tegen stemden: Groot-Brittannië, Australië, Columbia, Cuba en Frankrijk. De Ver enigde Staten hebben zich onthouden. In Britse kringen toonde men zich teleurgesteld over de houding van de Verenigde Staten. Westelijke diploma ten zeiden verrast te zijn door Zwe- dens besluit vóór plaatsing op de agenda te stemmen. Volgens de Iraakse vertegenwoordi ger, die overigens zijn vriendschap tegenover Engeland betuigde, hadden de gebeurtenissen in Oman de indruk gewekt, dat de V.N. niet bij machte waren, de belangen van kleine lan den te beschermen, indien die belan gen niet met die van de grote landen strookten. De Brit Sir Pierson Dixon noemde de Arabische klacht strijdig met zich zelf, onsamenhangend en onjuist. Er bestaat geen soevereine staat Oman zei hij. De sultan heeft een brief aan de Veiligheidsraad gestuurd, waarin hij de kwestie een zuiver binnenlandse aangelegenheid noemt. De Britse mi litaire actie, betoogt hij, was op zijn verzoek uitgevoerd. De regering in Moskou heeft Enge land van „onmenselijke oorlogvoe ring" in Oman beticht. Het ging hier om een strijd, aldus het Sovjet-mi nisterie van Buitenlandse Zaken, die het volk van Oman voor zijn onafhan kelijkheid voerde. Merkwaardig ge noeg werd in de verklaring geen vergelijking gemaakt met de gebeur tenissen in Hongarije. Steeds hardnekkiger worden de ge ruchten, als zou president Koeatly van Syrië, die momenteel in Egypte ver toeft, al voor zijn vertrek naar Cairo ontslag hebben genomen uit zijn func tie. Dit als protest tegen de machts greep in het leger door uiterst-linkse officieren. Volgens een Libanees blad had Koeat ly geweigerd de ontslagen te tekenen. De Kamer weigerde eveneens kolonel Bizris promotie tot generaal en opper bevelhebber goed te keuren, omdat dit tegen de regels was. De bevelvoerende officieren hadden de besluiten toch ge publiceerd alsof ze ondertekend en goedgekeurd waren. Koeatly was in woede ontstoken, had zijn ontslag aan geboden en was naar Cairo gevlogen, in de hoop dat zijn ontslag Syrië zou schokken en hij Nassers steun tegen de eigenzinnige officieren zou ver werven. Te Washington vermoedt men dat Koeatly aan Nasser een uiteenzetting over de toestand wil geven, daar hij moet weten dat de plotselinge om wenteling in Damascus Nasser slechts kan ergeren. Immers, deze spant zich ondanks zijn lonken naar Moskou in, een bemiddelaarspositie in te nemen. De Syrische minister van Buiten landse zaken, Sajjid Salah el Bitar, heeft de Verenigde Staten er maan dag op een persconferentie te Damas cus van beschuldigd, te trachten de onafhankelijkheid van de landen in het Midden-Oosten te vernietigen en deze landen „stuk voor stuk over te geven aan het zionisme en het impe rialisme". In Washington zijn besprekingen op hoog niveau tussen Engeland en de Ver. Staten begonnen over de toestand in Syrië. President Eisenhower heeft zijn ernstige bezorgdheid uitgesproken over de ontwikkeling van de situatie. Volgens het Franse blad „France- Soir" zal de Sovjet-Unie voor 1960 in Syrië acht vliegvelden aanleggen en na dat jaar nog acht. Uit „goede bron" verneemt het blad verder, dat de Sov jet-Unie spoedig 120 vliegtuigen aan Syrië zal leveren. De Syrische regering heeft haar vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties opgedragen de aandacht van de Veiligheidsraad te vestigen op „de samenzwering van leden van de Ame rikaanse ambassade in Damascus te gen het huidige regime in Syrië". Op de voornaamste groente- en fruitmarkt van Londen, Covent Gar den, zijn dinsdag weer nieuwe moei lijkheden ontstaan, 24 uur nadat de sjouwers een staking van vijf weken beëindigd hadden. Circa honderd man weigerde dins dagochtend vrachtwagens te lossen, die volgens hen door niet-georgani- seerde chauffeurs werden bestuurd. Zij kregen de mededeling dat zij ont slagen zouden worden, als zij niet werkten. Hun vakvereniging zal zich njft de kwestie bezighouden. Door een instorting in een gang van een zwavelmijn bij Caltanisetta, op Sicilië, zijn dinsdag acht mijnwer- kers omgekomen. De instorting was lot dusver hebben in het huidige het gevolg van een gasontploffing, vakantieseizoen bijna 1500 Poolse toe-1 Zeven lijken zijn inmiddels gebor- risten om politiek asiel in Oostenrijk gen. Zes personen, onder wie de di- V?xrZ?4. weef Weense blad recteur van de mijn, werden gewond „weltpresse" te melden. naar boven gebracht. Alfred Stern heeft gisteren in Traag in een verklaring aan de pers gezegd dat de beschuldiging, dat hij en zijn vrouw Martha Dodd Russische agen ten zijn geweest, ten doel heeft, „de spionagehysterie in de Verenigde Sta ten te stimuleren." De beschuldiging tegen Stern en zijn vrouw is door de filmregisseur Boris Morros voor een commissie van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden geuit. Stern zegt, dat hij in 1944 korte tijd met Morros heeft samengewerkt in een kleine muziekuitgeverij. Hij heeft In het proces te Cairo tegen der tien mannen die beschuldigd worden van plannen om het bewind van Nas ser omver te werpen, heeft brigade generaal Atef Nasser verklaard on schuldig te zijn. Abdel Fattah Hassan, een gewezen minister, zei dat de akte van be schuldiging zichzelf tegensprak. Twee beklaagden werden namelijk beurte lings Russisch en Amerikaans gezind genoemd. Hij zei dat er geen bewijs tegen hem is en noemde het proces „een vertoning". Een andere ex-minister, Mohamed Salahedin, weigerde een verklaring af te leggen. „Mijn advocaat zal mij verdedigen", zei hij. Vijf van de be klaagden hebben tot dusver hun be kentenissen ingetrokken, aanvoerend dat zij waren afgedwongen. Met het vijftig meter hoge buizen systeem, dat op het ogenblik wordt gebouwd op het terrein van een grote raffinaderij in Hamburg, kun nen, zoals fotograaf Jack Hees met medewerking van zijn vrouw liet zien, aardige optische grapjes wor den uitgehaald. Het enorme bouw werk, dat weldra voltooid zal zijn, heeft uiteraard met bloemenvazen, zoals hier gesuggereerdniets van doen- Het zal dienen als water koeltoren. „Ik bevind me op 35.000 meter. Het uitzicht is overweldigend. Ik ga nu dalen. Dat seinde^ gisteren de Amerikaanse majoor David Simons, die maandag in Minnesota met een enorme, zilver kleurige ballon was opgestegen, met het doei onderzoekingen te doen naar de reacties van het menselijk orga nisme op grote hoogte. Simons, die 240 kilometer afdreef alle lichamelijke reacties van majoor Simons tijdens zijn verblijf in de lucht op te tekenen. Voorstudie Majoor Simons was al zondagavond de ballon ingegaan om tien uur lang een mengsel van zuurstof en helium in te ademen, dit om te voorkomen, dat hij bij zijn tocht van maandag op dinsdag te veel last zou krijgen van ----- geweest dan do meeste andere aard- van de plaats waar hij was opgeste- bewoners. Het absolute hoogterecord - ------ gen, gaf radiografisch bijzonderheden heeft hij niet gebroken. Dat is in 1956 de lichtverandering, zoals - soms met over hetgeen hij waarnam. De kleur gevestigd door een raketvlieetui° met ^a*aal gevolg voorkomt bij diepzee van de lucht, zei hij, veranderde van 38.400 meter. Op 2 juni jl. steeg een duikers- officier van de Amerikaanse lucht- Als hij zijn doel bereikte, (31.000 meter) zou hij in zijn gondel 90 per cent van de atmosfeer beneden zich hebben. Hierdoor zou de gondel een doelwit vormen voor cosmische stra len en voor het zonlicht, zonder dat deze gehinderd worden door de at mosfeer. Voor verkoeling van de gondel had de majoor 50 pond ijs meegekregen. Hij was voorzien van een parachute, die hij op de borst droeg, terwijl voor geval van nood bovendien een para chute van vijftien meter tussen de zwart tot diep paars en hij kon duide lijk de ronding van de aarde waar nemen. Toen de maojor, die tevens arts is en vier kinderen heeft, een hoogte van 30.000 meter had bereikt, deelde hij mee, dat als gevolg van de zonne warmte het heliumgas uitzette en de ballon dientengevolge nog aan hoogte won. Eerst toen hij nóg vijf kilometer was gestegen, vond hij het tijd om te gaan dalen. Hij was toen ai meer dan 24 uur in de lucht. Simons kan nu zeggen, dat hij ver der van moeder aarde verwijderd is van macht met eenzelfde ballon als die van Simons tot 29.000 meter. De majoor zat omringd door de ingewikkeldste instrumenten, in een gondel van een meter doorsnee en twee meter hoogte die voorzien was van samengeperste lucht. De ballon was gemaakt van exrta- dun polyethyleen (plastic) en kon uit zetten to. bijna een miljoen kubieke meter, met een doorsnee van 61 meter. De gondel is van aluminium en voor- Morros sinds 1945 niet meer gezien en beticht hem ervan publiciteit te zoe ken. „Wij geloven dat dit individu de spionagehysterie in de Verenigde Sta ten stimuleert, zodat oorlogsbegrotin gen kunnen worden aangenomen, ont wapeningsconferenties kunnen worden getorpedeerd en de vreedzame samen leving kan worden uitgesteld". Stern deelt mede, dat hij en zijn gezin twee maanden geleden in Mexi co afstand hebben gedaan van het Amerikaanse staatsburgerschap en de Paraguayse nationaliteit hebben aangenomen, omdat de Amerikaanse regering „grote invloed uitoefent in Mexico". In de legerplaats Ossendrecht is een griepepidemie uitgebroken. Al meer dan 150 militairen moeten het bed houden. Waar de twee ziekenzalen niet alle grieppatiënten kunnen bevatten, is in een sportzaal een nood-ziekenzaal in gericht. Ook dit noodgebouw ligt gro tendeels vol. Enkele dagen geleden kwamen de eerste zieken zich melden. Sinsdien nam het aantal constant toe. Het betreft hier een epidemie van de zogenaamde Aziatische griep. In verband met de griep heeft de com mandant van de legerplaats voor alle militairen lichte dienst voorgeschre ven. Er zijn geen beperkende bepa lingen inzake bewegingsvrijheid afge kondigd. De epidemie heeft overigens geen kwaadaardig verloop. zien van ontelbare instrumenten, om ballon en de gondel was vastgemaakt, land geweigerd. In een aanval op het V.N.-rapport over Hongarije en de komende be handeling ervan, heeft de Hongaarse premier Kadar gezegd, dat er inder daad interneringskampen in Hongarije zijn, maar dat „alleen Horthy-officie- ren, klassevijanden en ordeverstoor ders" onder bewaking staan. „Wij geloven zelfs", zei Kadar, „dat deze mensen ons dankbaar mogen zijn, daar zij, indien zij op vrije voeten waren, de volgende dag al iets tegen het regime zouden ondernemen en dan zouden wij hen ter dood moeten ver oordelen". Hongarije had de secretaris-gene raal, Dag Hammarskjoeld, zes maan den geleden uitgenodigd een bezoek te brengen. „De uitnodiging is nog steeds van kracht. Hij kan de volgen de week komen, indien hij dat wenst" aldus Kadar. Zoals men weet, heeft Boedapest een vertegenwoordiger van een V.N.-on derzoekcommissie de toegang tot het

de Stem | 1957 | | pagina 1