De Paepe won stayerstitel in dramatische wedstrijd Ommegang te Bergen op Zoom Timoner door fout van gangmaker kansloos BELGEN SUPERIEUR IN HANDBOOGSCHIETEN Bergenaar Ch. Legein vloog boven Noorse fjorden SPORTin't KORT DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1957 Havenarbeiders in Londen blijven staken Prins Charles gaat naar kostschool Nieuw proces over Schat van Dougo sas van gent terneuzen axel oostburg goes middelburg vlissingen ijzendijke Oranje-kandidaten oefenden in Den Bosch Polo-nederlagen ^agreb m Titelstrijd 1960 in Rome? Jo de Roo niet naar Waregem Corn Boys traint „Hellas" in Zwitserland „Feestdag" in Hongarije Gilbert Desmet won „Drie Zustersteden" Rivière kampioen achtervolging St. Laurens krijgt nieuw sportveld MARKTEN WATERSTANDEN M 91 #1*1 mnlvi 5M C3f Q t 111 HPt Wfl f"fl f*Tl i pprst.p rnnde een meter of LUIK, donderdagavond. (Van een speciale verslaggever) De 26-jarige Antwerpenaar Paul de PaePe, oud-achtervolgings kampioen van België bij de amateurs en profs, die enkele maan den geleden in het Belgische kampioenschap in zijn negende stayerswedstrijd de nationale titel veroverde, won na een drama tische rit het stayerskampioenschap, dat hem een regenboogtrui bezorgde. Dramatisch was deze strjjd vooral voor twee oud-wereldkampioenen: Voor de Spanjaard Guillermo Timoner, die 9 km voor het einde nog regelrecht naar de maillot arc-en-ciel" scheen af te stevenen, maar even later los werd gereden en van de baan verdween, en voor Dolfke Verschueren, die, gedragen door het enthousiasme van tienduizenden landgenoten, bijna 60 km lang onaantastbaar op kop had gelegen en nauwelijks tien km verder als een gebroken man afstapte. op dit moment in staat moet worden geacht nog meer kilometers af te leg gen dan al zijn voorgangers, dan is het Rivière. Franse finale Tot ieders verrassing werd niet de Italiaan Faggin de tegenstander van Rivière in de finale, maar zijn land genoot Bouvet, die de Italiaan in de halve finale had verslagen. Met hem had Rivière niet de minste moeite. Wel had de krachtmens Bouvet in de eerste ronde een meter of acht voor sprong genomen, maar die ene ronde had Rivière nodig om op snelheid te komen, een snelheid, die hem als een exprestrein deed voortstomen. In a twee ronden reeds had hij zijn achter stand goedgemaakt en begon hij aan zijn zegetocht. Bouvet kon trappen wat hij wilde, elke ronde groeide zijn achterstand met minstens vijf meter en toen Rivière juichend over de eindstreep ging moest Bouvet nog 65 meter rijden. De sjouwers van de Londense groen ten- en fruitmarkt Covent Garden, hebben besloten hun staking die reeds 31 dagen duurde, te beëindigen. Maandag wordt het werk hervat. Gisteren was het aantal stakende havenarbeiders echter ruim duizend hoger dan de dag tevoren, nl. 9.000. Op 91 schepen werd niet gewerkt. De stakers verklaarden, dat zij in staking zouden blijven, totdat de bedrijfslei ding zeven van hun collega's, die wegens hun weigering om goederen voor de groenten- en fruitmarkt te verladen in reserve waren geplaatst, weer volledig in dienst heeft genomen. Prins Charles, de Britse kroonprins, zal met ingang van september de kostschool van „Cheam" te Headley, 100 km ten westen van Londen, be zoeken. Zijn vader is 25 jaar geleden ook leerling van deze school geweest. De school leidt op voor particulier mid delbaar onderwijs. Koningin Elizabeth en prins Philip hebben onlangs een bezoek aan deze school gebracht. Bovenstaande foto geeft een frag ment van de dertiende Maria-om- megangdie gisteren door Bergen op Zoom trok. H<et is een maagden- groep, een van de vele kleurige de tails, die ondanks het gure weer geduldig en aandachtig door de vele duizenden bezoekers werd gevolgd. Het proces tegen 35 partisanen uit de oorlog, die verdacht worden van diefstal van een groot deel van de geldschat, waarmee Mussolini zich in 1945 getracht heeft uit de voeten te maken, zal van voren af aan moe ten beginnen. Een der juryleden, de 62-jarige Silvio Aldrighetti, is namelijk dins dag doodgeschoten in zijn huis in Pa dua aangetroffen. Er lag een revol ver naast zijn lijk. Volgens de wet moet er nu een nieuwe jury worden gevormd en een nieuw proces wor den gehouden. Het oude proces liep al drie maanden. HULST Bioscoopgebouw vertoont met „De blande heks" (Cl), een ietwat uitzonderlijke film. Het is niet zo maar het relaas van een zij het dan merkwaardige romance, neen, het is een van die duistere legem den die slechts in de koele wou den van Noord-Scandinavië ge boren kunnen worden. De groot ste verdienste van deze film is, dat ze die van bijgeloof, runen en beklemmende mystiek bezwah- gerde sfeer zo zuiver heeft be waard. Een ingenieur ontmoet in het noorden van Zweden een in het bos levende jonge vrouw die door de bewoners van het dorpje als een heks beschouwd wordt. De jonge Fransman doet de mensen schuwe vrouw een vergeefs huwe lijksaanzoek. De wijze waarop zij tenslotte, na een furieuze aanval van dorpsvrouwen sterft, past wonderwel in de sfeer van deze opmerkelijke film, die het karak ter van een sage heeft. Verder „Storm over de Nijl", (B) een knappe avonturenfilm, spe- leud in de woestijnen rond de Nijl, in het eind van de vorige eeuw. Vooral de veldslagscènes zijn uitermate boeiend. Olympia draait „Jouw muziek behoort mij", (A) een romantisch verhaal uit een vergane tijd. Een jonge Napolitaanse musicus raakt verliefd op de dochter van een be langrijk man, die haar prest zich aan haar, door hem gekozen ver loofde te houden. Als ze tenslotte toch met de musicus, die zich in tussen als een goed componist ont popt heeft, de stad wil verlaten geeft ze dat plan op om de opera carrière van de jonge Bellini niet in de weg te staan. Een onder houdende film. Verder „Marcella een circus kind", (B) het verhaal van een jong meisje dat eerst in een cir cus werkt, dan ver van haar moe der moet wonen en dat tenslotte door een ongeluk te krijgen haar moeder doet besluiten een bijzon der gevaarlijk trapezenummer te accepteren. Op het hoogtepunt van de spanning lossen de pro blemen zich op. Tenslotte „Car naval in Wien", (C2) een vrolijk, luchtig en humorrijk verhaal. i_ "L?scain het Luxor-theater nnpr-T"33 T.naar de gelijknamige ?£fh»hhan Pucucini- Voor muziek- luho»™" 'S ,et 66(1 genot om te t t'N 01 en orkest van film die aan deze lèend"BKWerkmE hebben ver" in de gevaarlijke leef- tyd is een van die typische films die alleen al publiek'trekken door m l dit geval m°et het (C2) ovengens volwassen zijn Concertgebouw geeft tenslotte „Mensenjacht in Mairobi", een rolprent die ons rustig gezeten in tdbi°SCOOpzaA1 .,naar de bin"5n- landen van Afrika voert (B) Centrum draait deze week a u 111 Sorrento", een on derhoudend verhaal (met Sophia noren) over een belevenis aan een jnondam strand. Amusant, vol hu mor en gelardeerd met verwikke lingen. Reeds eerder besproken. Verder „Strijd tegen 'de vlie gende schotels", een nieuw ver haal over een „aanval van wezens uit een andere wereld". Voor wie van sensatie en vreemde avon turen houdt. hl het Ledeltheater draait deze week de film „De laatste jacht", iwee enthousiaste jagers trekken „I °p "d..0"1 'e jagen op wilde bisons. Bij een van de iaeers ontaardt de jachtlust in een zucht om te doden. Daar de ander, on danks zijn hardheid, toch nog wel momenten van gevoeligheid kent is er natuurlijk al aanleiding ee- noeg om het flink te doen span nen tussen de twee mannen. Voor de romantiek zorgt tenslotte een mooie Indianenvrouw (Cl. Verder „The Swan". Een aar dige film waarvan velen zullen genieten, niet in de laatste plaats om het spel van Grace Kelly. Een charmante film vol humor en ro mantiek (A). In Grand Goes is de romantische film „The Eddie Duchin story" te bewonderen. Medewerkenden aan dit werk waren Tyrone Power en de blande Kim Novak (B). Zondagmiddag draait de film Jungle Jim en de zwarte duivels. De natuuropnamen zijn prachtig, voor de rest is het een onnozele film met Johnny Weismülïer in de hoofdrol. Het avontuurlijke verhaal speelt zich af in de bin nenlanden van Afrika (B). Het leven van Vincent van Gogh (het bekende verhaal van de grote impressionistische schil der^ is thans op het witte doek te zien in Electro. Het is een met veel toewijding gemaakte film die, zij het niet volmaakt,' toch een aardige indruk geeft van de vele moeilijkheden waarmee van Gogh te kampen heeft gehad (B). In de Schouwburg draait de film „Opoffering". Zij, die Ingrid Bergman en Susan Hay- ward willen gaan zien moeten dit drama komen bewonderen (Cl). „Slavin van het oerwoud", is een Indiaanse jongedame die in Italië verzeild geraakt is. De dame is zo mooi dat een journalist het de moeite waard vindt om voor haar te vechten. Hij wint het gevecht en natuurlijk ook het hart. De film draait in Luxor (B). Alhambra geeft tot maandag dagavond de film „Parachutisten vallen aan". Het is een weinig in teressant verhaal van.een stelletje stoere parachutisten.Pd ie zich in Duitsland laten droppen om de Duitsers te verslaan (B). „Davy Crocket" is de Ameri kaanse versie van Robin Hood. Personen boven 14 jaar mogen van deze film gaan genieten. KATHOLIEKE FILMKEURING A Alle leeftijden; B 14 jaar; C 18 jaar; Cl 18 jaar; CII 18 jaar met enig vonrbrhoud; CS 18 jaar met ernstig voorbehoud. In het stadion ,.de Vliert" te Den Bosch heeft de nieuwe bondscoach van de KNVB, Elek Schwartz, woens dagavond voor de eerste keer een oe fenbijeenkomst van de kandidaten voor het Nederlands elftal geleid. Van de 14 geselecteerde spelers waren er elf aanwezig. Doelman Pie- ters Graafland ontbrak, omdat hij met Sparta tegen Blackpool speelde. Kees Rijvers had het nog te druk met zijn verhuizing. Bovendien mocht van Wissen niet aan de oefeningen deel nemen, aangezien hij zijn contract met MW niet voor woensdagmiddag 12 uur had verlengd. Dit laatste was als voorwaarde gesteld. De Maas trichtenaar. die inmiddels bedankt heeft als lid Van MW, had overigens toch niet naar Den Bosch kunnen rei zen, want hij ligt thuis met een ern stige bronchitis. Kees Kuys, die vroeger altijd we- Na de goede wedstrijd tegen Zuid- Slavië heeft het Nederlands water- polo-zevental op de tweede dag van het toernooi om de trofee Italia in Zagreb zeer teleurgesteld. Onze land genoten verloren met forse cijfers van Rusland (1-9), dat in alle opzichten superieur was. De Russische doelpunten werden gescoord door Mschwenieradse (3 x), Prokonov (2 x), Kurenkoj (2 x), en Breus 2 x). Van Dorp zorgde bij de stand 02 voor het Nederlandse doel punt. Hongarije won met moeite in een slechte wedstrijd van Italië (42), Zuidslavië versloeg het zwakke Roe menië in een eenzijdige wedstrijd met 9—1. Roemenië slaagde er overigens wel in later nog een 54 zege op Neder land te boeken. Rusland versloeg ver der nog Hongarije (52), terwijl Zuid- Slavië Italië bedwong (41). De kansen, dat Engeland de we reldkampioenschappen in 1960 zal or ganiseren lijken klein, nu bekend is geworden, dat de Italiaanse wieler bond zich eveneens kandidaat heeft eld voor de organisatie van de titelstrijd in dat jaar. Uit prakti sche overwegingen zou het natuurlijk aan te.bevelen zijn Italië de voorkeur te geven, omdat de Azzuri de wereld kampioenschappen vlak voor de Olympische Spelen in Rome op de nieuwe Olympische wielerbaan willen houden, zodat alle amateurs al in Rome aanwezig zijn. In de amateurploeg voor Waregem Is een wijziging gekomen. De Zeeuw Jo de Roo heeft moeten afzien van deelname na een val, die hij bijna veertien dagen geleden maakte. De Roo wordt vervangen door de Lim burger Hugens. De kersverse tweede klasser Corn Boys is volop bezig met de voorbe reidingen op de komende competitie. De spelers zijn onder leiding van Wil lem Jansen een paar weken geleden begonnen met de training. Op 21 au gustus zal een vriendschappelijke uit. wedstrijd worden gespeeld tegen de Belgische club FC Zelzate. Ook voor 1 september staat een trainingswed strijd op het programma. Nieuwe spe lers zijn door Corn Boys niet aange trokken. De Goese handbalvereniging Hellas heeft een bezoek gebracht aan Zwit serland, waar zij te gast was van de Zwitserse handbalclub ,,Pfadi" in Zürich. De junioren verloren met 11-5, na dat zij bij de rust reeds een 4-0 ach terstand hadden; de dames hadden bij de rust dezelfde achterstand en verloren tenslotte met 8-4, terwijl de heren een 21-10 nederlaag te slikken kregen, nadat de rust met 9-5 voor Pfadi was ingegaan. Nadien werd in Schaffhausen ge speeld tegen selectieteams, samenge steld uit spelers van de Zwitserse Oberliga. Hier verloren de Hellas junioren met 8-4 (rust 5-0) en de he ren met 18-5 (rust 11-0). gens studieredenen afwezig was, trainde ditmaal wel mee. Kuys is van Den Haag naar Breda verhuisd en zal waarschijnlijk in Den Bosch een cursus voor leraar in heilgym nastiek gaan volgen. In tegenstelling tot de trainings avonden in Boxtel werd te Den Bosch geen publiek toegelaten. Voor de interlandwedstrijden tegen Luxemburg (11 september) zullen de spelers nog twee keer trainen. Op 28 augustus speelt het voorlopig Nederlands elftal vervolgens op het terrein van GVAV te Groningen een oefenwedstrijd tegen het elftal van Neder-Saksen. Naar radio-Boedapest meedeelt, zal Hongarije op twintig augustus de ..dag van de grondwet" vieren. Deze feestdag komt in de plaats van de vroegere nationale feestdag, die vol gens traditie op St. Stefansdag werd gevierd. Voor het eerst sinds het aan de macht komen van de communisten zal er een schoonheidskoningin in Boedapest worden gekozen. De Wedstrijd der DiTe Zusterste den" de laatste test voor de pro fessionals vóór de strijd om het we reldkampioenschap te Waregem is gewonnen door de Belg Gilbert Desmet. Hij reed dé 250 km in ruim 6 1/2 uur en versloeg in de eindsprint zijn landgenoot Joseph Plankaert. Als 18e werd van de Brand eerste Ne derlander. gevolgd door Wagtmans (20e), Mahn (21e) en Bergmans (23e) Zij arriveerden ruim tien minuten na de winnaar. De titel kwam terecht bij de sterk ste, maar beslist niet de beste rijder. Die laatste kwalificatie komt zekert toe aan Guillermo Timoner, die door een fout van zijn gangmaker van Inghelgem achttien ronden voor het einde zo ver los raakte, dat zijn rol uitgespeeld was. De kleine Spanjaard smeet woedend zijn valhelm in het gras en verdween zonder iets te zeg gen naar de cabines. Toen mij uit de strijd was verdwe nen leefde de Paepe helemaal op en slaagde er zelfs in de Zwitser Bu- cher. de enige die nog geen achter stand van betekenis had, op één ron de te rijden. Figuranten De Australiër French, de Duitser Petry en de Nederlanders Vreeswijk en Wierstra speelden slechts een on dergeschikte figurantenrol in difcspel. French, vorig jaar wereldkampioen in Kopenhagen, reed als derde de ereronde mee, maar zijn achterstand van ruim 5 ronden is veelzeggend. Petry eindigde 20 meter achter de Australiër. Vreeswijk werd vijfde op zeven ronden en de Nederlandse kam pioen Wierstra stelde wel erg teleur met een achterstand van liefst tien ronden. Achtervolging Als ooit de titel bij de juiste man terecht is gekomen, dan is het bij de achtervolging profs geweest. De 23- jarige Franse soldaat Rivière toonde in al zijn ritten, of het nu de kwalifi catie-serie, de halve finale tegen titel houder Messina of de finale tegen zijn landgenoot Bouvet was, dat hij van extra klasse is. De beste tijden werden door Rivière gemaakt, ook donderdagmiddag, met tienduizenden toeschouwers op de tribunes die hem hartstochtelijk toejuichten, toen hij ti telhouder Messina definitief naar het derde plan verwees in de tijd van 6 min. 18.8 sec. en dat vlak na een regenbui en bij een steeds meer aan wakkerende wind. Rivière heeft aangekondigd, dat hij nu direct een aanval gaat doen op het werelduurrecord op de Vigorelli- baan in Milaan. En als er één man mm Een half uur nadat de Italiaan Franco Gandini de ereronde als overwinnaar achtervolging ama teurs had gereden, werd bekend ge maakt dat de jury de namen van de eerste en tweede aankomende had verwisseld. Toen de Italiaan Carlo Simonigh, die aanvankelijk als tweede was geclassificeerd (op de rug gezien), de kampioenstrui werd aangetrokken werd dit Gan dini (finks), die toen tweede werd, te veel. Hij zakte van teleurstelling en vermoeidheid in elkaar. De Ne derlander A b Geldermans, die der de werd en bleef (midden achter) sloeg de gebeurtenissen met verbazing gade. Gisteren hebben te Terneuzen de wedstrijden plaats gehad om het achtste Europese kampioenschap hand boogschieten op de staande wip. Schutters uit Nederland, België en Frankrijk namen aan deze wedstrijden deel. Het ging om het ploegen- en het individuele kampioenschap van Europa. Een delegatie van de drie vertegen woordigende landen legde een krans aan de voet van het monument voor de gevallenen aan de Westsluis. De Belgen toonden zich in de wedstrij den de meerderen. Zij behaalden het ploegenkampioenschap met 45 punten voor de derde achtereenvolgende maal waardoor de kristallen bokaal, ge schonken door het Belgisch ministerie van volksgezondheid definitief in hun bezit kwam. Frankrijk werd nummer twee met 37 punten en Nederland ein digde op de derde plaats met 32 pun ten. Om het persoonlijk kampioen- Sint Laurens heeft een nieuw sport veld. Op zaterdag 31 augustus zal het officieel in gebruik worden genomen. Het veld is ongeveer een hectare groot en bestaat uit een voetbalveld en een korfbalveld. terwijl het rond om is afgesloten door een ongeveer vier meter brede windkerende be planting. Er is voorts een ruim kleed lokaal met toiletten en wasplaatsen met elk vijf kranen. Het veld zal voorlopig alleen wor den bespeeld door de korfbalvereni ging Ondo, want in St. Laurens is er geen voetbalclub. Daarom staan er ook nog geen doelen op het veld. De ze zullen eerst worden geplaatst, zo dra er weer een voetbalclub is opge richt. TIJDENS de nationale juniorraces, die voor zondag op het circuit van Zandvoort zijn georganiseerd, zullen ia 'Nederland de nieuwe 50 cc- motoren voor het eerst aan de start komen. DE TSJECHISCHE atleet Jiri Skobla verbeterde in Athene het Europees record kogelstoten. Hij kwam met een worp van 18.05 meter als eerste Europeaan over de 18 meter. SYLVIA RUSSKA, een 15-jarig zwem stertje uit Californië, heeft een nieuw wereldrecord gevestigd op de 4x110 yards wisselslag persoonlijk. Zij noteerde 4 min. 49.5 sec. EEN LICHTWEDSTRIJD, voor 18.000 toeschouwers te Wuppertal gespeeld tussen Wuppertaler SV en BW uit Den Bosch is door de Duitse vereni ging met 43 gewonnen. De rust stand was 11. DE BELGISCHE wielerploeg (profs) voor Waregem is als volgt samen gesteld Rik van Steenber gen, Rik van Looy, Alfred de Bruyne, Germain Derycke, Leon van Daele, Marcel Janssens, Julien Schepens en Raymond Im- panis. EVENALS vorig jaar zal door de schaakverenigingen EDN en BSVte Bergen op Zoom een snelschaaktoer- nooi worden gehouden. Er zal ge speeld worden op 5, 9, 19 en 23 sep tember. VOOR de ontmoeting van Fortuna Amsterdam, zondag in Bergen op Zoom, zullen A- en B-junioren van DOSKO en Middelburg elkaar be kampen. ZONDAG neemt een ploeg EMM-ers deel aan de Nederlandse estafette kampioenschappen. De ploeg wordt gevormd door Hein Cujé, Rini Mon deel, Piet Zwartepoorte en Hans Bostelaar. HOEWEL er plannen in die richting waren gemaakt heeft het comité te St. Jansteen besloten op 1 septem ber géén amateurkoers te organi seren. MORGEN wordt in St. Jansteen ge voetbald tussen de veteranen en het eerste elftal van Steen. De baten zijn voor H. Ellen, die tijdens een voetbalwedstrijd zijn been brak. (Van onze verslaggever) Boordevol indrukken is „aircadet" Charles Legein (18) uit Bergen op Zoom woensdag in ons land terugge keerd. Hij is één van de tien KNVVL- ers, die dit jaar „ergens" in Europa het anker lieten vallen en dat in het kader van de internationale uitwisse ling. Enkele aircadetten gingen naar Engeland, er waren er die in Frank rijk belandden en er vlogen lucht vaartjongeren naar Scandinavië. Tot deze laatste groep behoorde Charles Legein, die bijna drie weken gast van Noorwegen was en in die dagen een „bruin" leven had. „Het was machtig", vertelde hij woensdagmorgen, toen wij hem, juist na zijn terugkeer uit het fjordenland, naar zijn indrukken vroegen. „Eerst zijn we naar Oslo gevlogen, een prachtige stad, en vandaar ging het met de boot naar het zweefvliegcen- trum Jarlsberg. Ik heb hier heel wat gevlogen, veel gezien, kortom me op perbest vermaakt." Solovlucht In de havenstad Trondhjem kreeg Charles Legein de kans van zijn le ven. Hij mocht een solovlucht maken „boven de fjorden", „Die tocht", zo vertelde de luchtvaartcadet, „vergeet ik van m'n leven niet meer. Ik vloog 800 meter boven de fjorden en bleef 20 minuten in de lucht. Wat een tocht was dat Charles Legein, een enthousiast zweefvlieger (hij is al enkele jaren trouw lid van de W.B.A.C.) maakte in Noorwegen van alles mee. Hij mocht de lucht in (natuurlijk als pas sagier) met een S.A.A.B.-safir van de Koninklijke Noorse Luchtmacht, er was een vliegtochtje naar het noor den van Noorwegen, helemaal naar Bodö en er was een excursie naar een jet-basis, waarvoor uiteraard alle belangstelling bestond. „Ik heb het best naar mijn zin ge had en zou zeker nog wel eens een keertje terug willen", vertelde de jonge Bergse vlieger, die ijverig an sichten aan het schrijven was, toen we binnenkwamen. Kaarten voor Noorse vrienden, die hem drie onver getelijk* weken bezorgden....u schap werd door 148 schutters strijd geleverd. Ook hier waren het de Belgen, die de toon aangaven. L. Ste vens uit Borgerhout en L. Dewachter uit Inghene haalden de vogel omlaag. In de herkansing was het L. De- wachter, die bij het 12e schot de hoog vogel afschoot en daarmee de per soonlijke Europese titel op zijn naam bracht. Bij de wedstrijden tussen de drie ploegen was het E. Kaas uit de Zandstraat bij Sas van Gent, die de meeste punten (7) wist te verzame len. 's-HERTOGENBOSCH, 14 aug. Op de markt van heden werden aan gevoerd 5832 stuks vee, zijnde: 2017 runderen, 312 graskalveren, 722 vette kalveren, 286 nucht. kalveren, 431 schapen, 21 geiten, 59 fokzeugen, 327 slachtvarkens, 27 lopers, 1630 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzon deringen voor dieren van buitenge wone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 785-1220, guiste koeien 660-940, kalfvaarzen 780-1150, klam- vaarzen 675-900, guiste vaarzen 650- 850, pinken 440-650, graskalveren 310- 500, nucht. kalveren voor fok- of mesterij 80-205, weideschapen 65-80, lammeren 40-70, drachtige zeugen 275- 350, lopers 62-78, biggen 37-59, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 668 stuks, extra kw. 3,25-3,35, le kw. 3,00- 3,20, 2e kw. 2,70-2.90, 3e kw. 2,55-2.65, vette stieren 2,75-3,00, worstkoeien 2,50-2,60 alles per kg gesl. gew., vette kalveren 1 kw. 2.35-2.60, vette kalve ren 2e kw. 2,10-2,25, 3e kw. 1,75-1.95, nucht. slachtkalveren 1,40-1,80, slacht varkens 1,64-1,75, slachtzeugen le kw. 1,50-1,56, slachtzeugen 2e kw. 1,40-1,48 alles per kg lev. gew., vette schapen 90-110, vette lammeren 55-85, nucht. slachtkalveren 50-80 alles per stuk. Verdere mededelingen: melk. en kalf koeien aanvoer groter, handel kalm, prijzen stijf duurder. Guiste koeien aanvoer ruimer, handel stroef, prijzen niet goedkoper. Jongvee aanvoer gro ter, handel rustig, prijzen op gelijk niveau. Vette kalveren aanvoer nor maal, handel iets williger, prijzen vaster. Nucht. slachtkalveren aanvoer minder, handel vlot, prijzen onver anderd. Schapen en lammeren aan voer normaal, handel gedrukt, prij zen nauwelijks prijshoudend. Fokzeu gen aanvoer normaal, handel redelijk goed, prijzen gehandhaafd. Lopers en biggen aanvoer groter, handel rede lijk, prijzen stabiel. Slachtvee aan voer minder, handel iets williger, prij zen weinig verandering. Slachtzeugen aanvoer normaal, handel tamelijk vlot, prijzen ruim gehandhaafd. KAPELLE, 15 aug. Industrie- en exportveiling: Appelen en peren manks codlin h70-80 66—69, h60-70 57—58, k 46, fabr, 2838; perzikr. zomerappel h70-80 84, h60-70 76—78, 2 59—63. k 63, fabr. 4253, val 31; zigeunerin h 75-85. 77, h65-75 72, h2 56—58, k 53, fabr. 3945, val 30; codlin keswick h70-80 55, h60-70 46, h2 34, k 39, fabr. 2629, clapps fav. h65-75 86, h55-65 71—73, h2 59, k 60—62, fabr. 42—51, val 2326, pree. de trev. h60-70 84, höö-60 72, h50-55 64, h2 56, k 58, kr. 20, fabr. 32—55, val 2031; N.H. sui kerpeer 1 4249, 2 38, fabr. 31; bloem zoet 1 47-49; dr. Julius Gyot 1 3946; h2 31; nelsons glorie 1 39-46, k 35, ge mengde valappelen 29, gemeende kr. appelen 29; goudreinette val 36; bra men ind. 1 en 2 142-153, afw. 120, dubb. princ.bonen 2 37-38, stek door. gedr., bramen p. doos 1 45-49, 2 44, framb. p. doos 1 38, 2 17-31, r. bessen p. kg 141. Pruimen: reine vict. 1 117— 163, 2 74-88, gr. 71-111, fabr. 46-59; belle de louv. 1 124-158, 2 77-95, gr. 80- 115, fabr. 34-63, reine cl, d'ouillins 1 123-125, 2 75-91, boeren witte 1 96- 126, 2 56-67, gr. 63-76, fabr. 47, reine cl. verte 1 153-168, reine cl. d'althan 1 100, gr. 86-95, czarpruimen 1 132-136, 2 64-86, fabr. 58; purple pershore 1 86, 2 61, Ontario 2 82, fabr. 51, rode eierpruimen 1 73, fabr. 46, wijnprui men 1 118-119, 2 75, jefferson 1 110. TERNEUZEN, 14 aug. Sla 3-14.80, bl.kool 10-23, w. komk. 8-10, peen 13-28, kroten 8, bintjes bonken 18, 1 13-16, kr. 4; eigenh. 1 17, and. 12-20, stoksnijbonen 25-32, princ.bonen 25- 47, saxa 21-42, pronkbn. 15-21, kro ten 6-10, r.kool 12-22, sav.kool 17-34, waspeen 13-17, prei 40-46, rabarber 9-10, spin. 3-11, torn. A 23-30, B 26- 34, C 20-31, uien 12-15. Appelen: per- zikr.zomerappel hl m70 85—89, hl m60 76—86, h2 58—69, k 55—71, f 42—56; manks codlin hl m70-80 8689, m60- 70 73—79, h2 40—41, k 45—50, f 40, kr. 2425; zigeunerin k 6064, f 54, kr. 42. Peren: clapps fav. hl 7993, k 56 70. f 5460, kr. 23; pree. de trev. st m60-70 88—98, m55-60 74,60-86, m50-55 65,60—73, hl m60-70 81—93,40, m55-60 73—83, m50-55 64—67, h2 56—59, k 58— 68, f 4758, kr. 2834. Pruimen: belle de louv. gr. 87-100, f 52-73, boerenwitte 2 83-95, reine vict. f 56, Ontario f 86, Washington f 69, bramen p. doosje 40, druiven f 2,13 p. kg. Konstanz 457 (+19), Rheinfelden 315 (+29), Breisach 268 (+34), Straats burg geen opg. Maxau 492 (+8), Mannheim 334 (+10), Mainz 306 (+10) Bingen 207 (+5), Kaub 223 (+5), Trier 116 (+3), Koblenz 222 (+5), Keulen 182 (—8), Ruhrort 376 (—12), Lobith 992 (—6), Nijmegen 774 (—6), Arnhem 800 (—2), Eefde Ussel 317 (—3), De venter 224 3), Monsin geen opg., Visé geen opg., Borgharen 3876 (—26), Be1 leid 1121 37), Grave beneden, de sluis 478 (±15),

de Stem | 1957 | | pagina 7