maggi KlPFENSOblLLOifSOEP EB. Fransen willen ve aan Duitsland niet rkoop Hulpverlening bij treinramp Eindhoven Djilas een ellendige figuur, zegt ..Borba Dresden Oostduits atoomcentrum Voor velen beste handel Irene studente in Lausanne Aanslagen in IJlster Acht uur iang ij Herrie om schip Pasteurj DE STRIJD IN OMAN Troepen van Sultan rukken verder op Wi DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 AUGUSTUS 1957 Spoorwegongelukken Beursreacties op verkapte devaluatie Franse frank Genoeg van het vaderland Egypte naast Britse en Franse scholen Ontvluchte gevangene terecht KAJ-meeting te Terneuzen Na de meest economische jamboree NIEUW Gevoelens Het conflict te Oman Russische spion werkte voor V.S. (Advertentie) ct Mensen van de N.S.-reddingsploeg en militairen trachten het staal los te branden op de plaats waar twee j\r j i 1 der slachtojjers bekneld zitten. Hl I\eCl€rlcind tOt HU lOC Eerst gistermiddag om half vier Waarheen? Dat was de stemming gisteren op de Beurs te Amsterdam De verkapte devaluatie van de Fran se frank werd gisteren gevolgd door een discontoverhoging in Frank rijk met een vol percent tot 5 per cent, alles ter bescherming van de Franse frank. Dat bracht vanzelf sprekend een zeer aarzelende stem ming op alle Europese beurzen. Voor Nederland kwam daar nog bij, dat geruchten ter beurze 'bleven aanhou den over een gedwongen Nederlandse staatslening. Te Parijs werd op de beurs een algemene koersdaling veroorzaakt, zowel voor internationale als voor Franse fondsen. De prijs van de Na poléon d'Ór is ten opzichte van het niveau van vrijdag van 3.850 frank met 50 frank gedaald. In alle Franse en buitenlandse af delingen van de Parijse effectenbeurs bewogen de koersen zich in bcneden- i waartse richting, maar de handel was I zeer kalm en dc koersverliezen wa ren niet groot. Voor de fondsen, die het meest getroffen worden, bedroe gen de koersverliezen 3 a 4 procent. De officiële wisselkoers van de bank van Engeland voor de Franse frank is vastgesteld op 1.168,16 a 1.184.82 per pond sterling. De notering van de Franse frank op de wisselmarkt is onmiddellijk op deze basis hervat. De chauffeur van het Bulgaarse gezantschap te Stockholm, zijn echt genote en twee kinderen hebben de Zweedse autoriteiten verzocht als politieke vluchtelingen in Zweden te mogen verblijven. lukte het, de vernielde rijtuigen vaneen te trekken. De Franse en Britse scholen en cul turele instellingen zullen ook na een hervatting van de normale betrek kingen met Engeland en Frankrijk niet teruggegeven worden, zo heeft de Egyptische minister van onderwijs verklaard. De scholen en instellingen zullen, na een raming van de waarde, ver kocht worden aan de onafhankelijke Egyptische onderwijsraad. De cultu rele kolonisatie behoort tot het ver leden, aldus de minister. De scholen en instellingen waar het hier om gaat zijn na de Brits-Franse interventie eind vorig jaar onder Egyptisch beheer geplaatst. (Advertentie) Van de ernstige spoorwegongeluk ken, die in Nederland voorkwamen, noteerden wij in chronologische volg orde: 13 ^eptember 1918 W e esp. Ontspo ring door dijkvel-zakking regenval: 41 doden en 42 gewonden. 6 augustus 1934: Am sterdam. Verkeerde wisselstand: 7 zwaar en 5 minder ernstig gewonden. 21 juli 1951: Go u d a. Exprestrein reed in op wachtende trein: 2 doden en een twintigtal gewonden. 7 november 1952: Rotterdam. Twee werkliedentreinen. Een trein reed van achteren in op stilstaande trein: 2 doden, 20 gewonden. 14 februari 1953: Gouda. Perso nentrein op rangeerloc: 1 dode, 1 ge wonde. 19 juni 1953 nabij Weesp. Door verlating stoptrein rijdt exprestrein Amsterdam-Enschedé erop in: 2 doden 9 gewonden. 3 oktober 1954: Eist. Verkeerde wisselstand: 6 doden, 11 gewonden. 29 mei 1955: Geldermalsen. Personentrein op goederentrein: 2 do den, 8 gewonden. 7 mei 1955: Oldenbroek. Ont sporing militaire trein: 2 doden, 2 gewonden. 5 november 1955: Heerlen. Snel trein loopt op stoptrein: 26 zwaar ge wonden. Krachtige Kost voor het Kind De 28-jarige voeger M. E. uit Hil versum, die op zondagochtend 28 juli omstreeks half elf via het dak uit het huis van bewaring aan de Wete ringschans te Amsterdam wist te ont snappen, heeft zich gisterochtend om kwart voor acht vrijwillig by het politiebureau te Hilversum gemeld en is terstond naar Amsterdam terugge bracht. Hij is thans weer in het huis van bewaring opgesloten. Zo is ook aan de vermetele ont vluchting van deze beroepsinbreker die op 15 juli jl. door de Amster damse rechtbank tot 3 jaar gevange nisstraf met aftrek werd veroor deeld, een eind gekomen. De vluchte ling heeft zich ruim twee weken in Hilversum schuil weten te houden, voor hij hij besluit nam zich toch maar weer bij de politie aan te ge ven. Hij weigert mee te delen, waar hij zich heeft opgehouden. Het blad Borba" van de Zuid- en anti-nationaal is. Hij heeft zich in Slavische communistische party heeft dienst gesteld van de vijanden van zondag kritiek geleverd op het boek i zijn land en is een werktuig gewor- van oud-vice-president Djilas, dat uitden voor inmenging van buitenaf in Zuid-Slavië is gesmokkeld. Djilas be- 1 de binnenlandse aangelegenheden van vindt zich in de gevangenis Volgens het blad is het boek, ,,De nieuwe klasse", geschreven in de j taal en de psychologie van de pro- I paganda van Goebbels. Het is ge- J schreven door een gedemoraliseerde I J man, die zijn partij en zijn land heeft verraden. (Uit te New York gepubliceerde delen van het boek blijkt, dat Djilas heeft geschreven, dat de door de communisten bestuurde gemeen schappen despotischer worden gere geerd dan ooit een gemeenschap te voren. De communistische leiders vormen eenvoudig een nieuwe klasse van uitbuiters, aldus het boek). Borba" schreef: ,,Het feit, dat de internationale reactie zich voorname lijk baseert op zulk een ellendige figuur als Djilas, spreekt duidelijk voor zichzelf'. Het was reeds bekend dat hij al lang anti-communistisch Zuid-Slavië", aldus het blad. H.K.H. prinses Irene zal eind sep tember haar intrek nemen by een Zwitserse familie in de buurt van Lausanne voor de duur van het ko mende cursusjaar. De prinses zal daar verschillende cursussen volgen aan de universiteit van Lausanne. Het secretariaat van prinses Irene zal voorlopig worden waargenomen door mejuffrouw mr. M. Meurs, par ticulier secretaresse van H.K.H. prin ses Beatrix, Noordeinde 68, Den Haag. In Noord-Ierland zijn in het afge lopen weekeinde weer een reeks aan slagen gepleegd door de terroristen, die naar men vermoedt leden zijn van het buiten de wet gestelde Ierse repu blikeinse leger^ Twee politiebureaus werden aange vallen en een ontploffing op de kan toren van de onder toezicht van de regering van Ulster staande elektrici teitsmaatschappij te Newry veroor zaakte een schade van naar schatting vele duizenden ponden sterling. Voorts werd er nog een douanehuis je verwoest door een tijdbom. Giste ren hebben terroristen een schuit op geblazen, die geladen was met gelig- niet. De leden van de KAJ en VKAJ van geheel Zeeland en de districten Roo sendaal en Steenbergen zullen zondag voor een grote openluchtmeting naar Terneuzen komen. Deze meeting zal worden gehouden in het park bij de kerk. Verschillende sprekers zullen er liet woord voeren en belangrijke za ken betreffende de Rome-kruistocht zullen worden besproken. Ook het VKAJ-lid uit India, door het Bredase diocees geadopteerd, zal tegenwoordig zijn. Gezien de belangrijkheid van deze bijeenkomst wordt verwacht, dat niet alleen veel leden der KAJ en VKAJ aanwezig zullen zijn, maar ook de leden der KAB en KAV uit het ge hele district. i Een Canadese journalist heeft acht uur lang. verkleed als officier van het Russische leger, foto's van fa brieken, bruggen en installaties in Toronto gemaakt, vóór hij door de politie werd aangehouden. De politie verklaarde echter, dat zij de hele dag telefoontjes van ongeruste bur gers had ontvangen. Maar waarom greep ze dan niet eerder in? (Advertentie) -/tjiweder Olf CUT 18 nog mooier nog verzadigder van kleur en nog i scherper! (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, augustus. Frankrijk en Duitsland hebben weer hooglopende ruzie met als inzet eenschip, de beroemde „Pasteur", die destijds ook vele duizenden Nederlandse soldaten uit Indonesië terugbracht. De 30.000 ton metende Franse schuit werd door de regering Mollet te koop aangeboden, maar in Frankrijk bleken geen gega digden te zijn. Het beste bod, 24 miljoen Mark, kwam van de Norddeutsche Lloyd. Men kwam tot roerende overeenstemming en de Lloyd betaalde op verzoek per kerende post 2,4 miljoen Mark vooruit, waarna werd bepaald, dat de Pasteur maandag 29 juli zou worden opgeleverd. De directie van de deftige Nord deutsche Lloyd heeft te vergeefs op de kade gestaan, want de Pasteur kwam niet. Wel arriveerde er een vertraagd telefoontje, waarin ver teld werd, dat wegens binnenlandse moeilijkheden het schip wat later zou worden afgeleverd. De verkoop geschiedde tijdens het bewind van Mollet. Maar nu Bourgès- Maunoury de lakens uitdeelt blijken plotseling de nationale gevoelens in opstand te komen. Kan men de trots van de Franse vloot verkopen aan Duitsland? En hiermee kreeg men een voorproefje van hetgeen de ge meenschappelijke markt te wachten staat. De Franse senator Lachèvre herinnerde er dezer dagen de minis ter aan, dat volgens het bestaande recht de regering voor een dergelijke transactie toestemming moet vragen aan de Opperste Raad voor de Han delsmarine. De Fransen zijn door de verkoop van hun Pasteur aan de Duitsers danig aangetast in hun na tionale eer en herinneren er aan, dat juist de „Pasteur" in de laatste oor log de Duitse onderzeeërs te vlug af was en zelfs werd vereerd met het kruis van het erelegioen. Men men deze boot nu dan vrijwil lig uitleveren? De commentaren in sommige bladen zijn niet mis. De „Pasteur" - het moet gezegd worden heeft nu eenmaal naam gekregen. In de oorlogsjaren diende de boot als troepentransportschip. Men kon er 5000 manschappen mee vervoeren. Na de oorlog bleef hij nog zes jaar onder Engelse vlag varen. De „Pasteur" loopt nog 24 knoop (ongeveer 46 km) en hoewel de om bouw tot passagiersschip ongeveer zes miljoen Mark zal kosten, meende de Lloyd toch een goede zaak te heb ben afgesloten. Vermoedelijk is het Franse verlan gen om de transactie ongedaan te maken niet uitsluitend op nationale trots gebaseerd. De beide grote Fran se boten op de Noord-Atlantische lijn, „Liberté" en „Ile de France" moe ten vermoedelijk over vier jaar uit de dienst worden genomen. Daarna hebben de Franse reders nog slechts de beschikking over de „Flandre". Vandaar, dat men een nieuw passa giersschip wilde bouwen, de „Fran ce", die 55.000 ton zou meten en de wereld weer eens zou tonen, waartoe Frankrijk wel in staat is. Maar.... Gaillard heeft de bouw op de zwarte lijst der bezuinigingen geplaatst. On der die omstandigheden mag men de „Pasteur" plotseling met heel andere ogen bekijken. Hij kan nog dienst doen als passagiersschip, want als het schip de Duitsers de ombouwkos ten waard is dan moeten ook de Fransen er nog mee kunnen verdie nen. De Lloyd had al besloten om de „Pasteur" in de vaart te brengen als de „Bremen V". (Van onze speciale verslaggever) Men is er algemeen van over tuigd, dat dit wel de meest „commerciële" Jamboree is ge weest die er gehouden is. De ijs- en limonadetenten alsook de winkels in het centrum van Jamboreestad zijn als het ware bestormd geweest en voor de meeste gelegenheden stond men in de rij. Niet minder dan vier grote banken waren vertegen woordigd voor het wisselen van geld en reischeques. Ook de Swap-handel onder de verkenners heeft tot het einde toe bestaan. Beter gezegd hoe ouder de Jamboree werd, hoe heviger ze werd. Met ge vaar van verlies der broeken werden de broekriemen „ver- changed". Nothing to change vraagt iedere Amerikaan met een zak bij zich die alsmaar voller en voller wordt. De apejakjes der Amerikanen, dat zijn de rode uniformjasjes worden momenteel afgewogen te gen de rokjes der Schotten. Al hoewel het geen „changen" meer is, zijn diverse amerikanen be reid 4 a 5 Engelse ponden voor 'n paar doodgewone Nederlandse klompen te betalen. Albert Dierick uit Koewacht schrijft een geruststellende brief over de zogenaamde „ramp nacht". Het regende ouwe wij ven aldus Albert maar we heb- den een geweldige grote„apen- brug" en iedere liefhebber mag hun nog al aantrekkelyk uitziend kamp bezoeken door tegen beta ling van 1 penny over de apen- brug te klimmen. De zaken gaan best, aldus Neel O'breen die de kaartjes verkocht achter de kassa Het Nederlandse kamp St. Wil- lebrord was in rep en roer. Uit hun wereldberoemd carillon was een klokje „ontvreemd". Wie had dat gedaan was hun eerste vraag. De oplossing was niet moeilijk, want op de plaats waar het klok je had gehangen hing een vrien delijk visitekaartje. Het kwam van de Belgen. Als wij hen uit nodigden voor de tea zouden we het klokje terug ontvangen. Maar daar voelden onze Willibrordena- ren niet veel voor. Nu gaan ze komende nacht met alle troepen uit het Moisson-subkamp op roof tocht bij de Belgen. Desnoods ne men we een Belg krijgsgevangen aldus verkenner Vrolijk uit Oud Gastel. Sinds dit voorval is in Moisson-kamp bij de Nederlan ders een kampwacht aangesteld. Tijdens de Hollanddag hadden diverse Nederlandse verkenners zich als boeren en boerinnetjes verkleed. Zij voerden zelfs boe ren volksdansjes uit. Heel veel verkenners hadden hun marine blauwe contingentsdas deze dag verwisseld voor een zuivere oran je. Met grote bussen hebben onze Nederlandse jongens een bezoek gebracht aan de chocoladefabrie- ken van Caldbury in Bournville. ben er weinig last van gehad. Naast het eten van overvloedig Twee van onze tenten kregen wat water binnen omdat de grond zo slecht water opnam. Overdreven nat zijn wij niet geweest. Op sommige laag gelegen delen in het kamp heeft men wat natte de kens en slaapzakken gehad, maar weggespoelde tenten hebben wij echt waar bijna niet gezien. Wel kregen onze verkenners direct na het ophouden van de regen opdracht als „Journalisten" door het gehele Jamboreekamp te trekken om er gegevens te verzamelen. Toen wij bij de ..Moot" kwamen, het subkamp der voortrekkers, aldus Albert, was daar niemand thuis. We hebben de boel wat voor hen op gedweild en zijn toen terug naar ons kamp gegaan om verslag uit te brengen. Peter Greitemann ehangede ook. Hij had kleine klompjes aan te bieden. Een knaap uit Ceylon had er verduiveld veel zin in. „Laat zien wat je hebt" aldus de zakenman in spee. Het Ceylonese joch toonde kleine gesneden olifantjes. ..Een paar klompjes voor twee olifantjes", aldus Peter. De Ceylon-scout trachtte aan te tonen, dat één olifantje genoeg was. „Ik geef jou toch ook niet één klomp", aldus Peter. De Ceylonjongen lachte eens, had erg veel zin in de klompjes, maar keek toch met enige spijt zijn twee olifantjes na, die Pe ter enthousiast in zijn „swap- zak" stak. De scouts uit Toronto, Canada hebben zo hard gechanged en sou venirs gekocht, dat hun beurs leeg begon te worden. Zij bouw- veel chocolade, het gebruiken van de originele Engelse tea hebben ze nog een rondrit gemaakt door het mooie oude plaatsje. j|( Volgens later ontvangen berich ten blijkt, dat het „ontvreemde" klokje uit het carillon in een donkere nacht op de Belgen werd teruggeroofd. Het hangt nu vei lig in de klokkentoren, zij het dan dat er nu een wacht bij staat... >k Op den duur gaat dat klokken- gejengel je toch de keel uit hangen. Iedereen wil aan de touwtjes trekken en op den duur wordt je er crazy van. De Willi- brordenaren besloten er iets op te vinden. Er werd een kunstige installatie ontworpen waarin wa terzakken vol water waren ver werkt. Menige bezoeker die aan de touwtjes trok kreeg toen in plaats van carillonmuziek te ho ren een plens water in de hals. Het was echter spoedig voorbij, want toen Vaandrig Sehuurkens de installatie ontdekte heeft hij met woorden die niet in onze woordenlijst voorkwamen hen dui delijk gemaakt dat men op die manier geen „verbroedering" tot stand kon brengen. Volgens een bijeenkomst van het internationaal bureau der verkennersbeweging zal de eerst volgende jamboree in 1959 wor den gehouden ergens op de Phi- lipijncn. Normaal wordt een jam boree eens in de 4 jaar gehou den, maar deze jubilee-jamboree is daar juist tussen In komen te vallen. De geruchten als zou de eerstkomende jamboree in Italië in de buurt van Rome plaats vin den, zjjn dus onjuist. Vermoedelijk zal het Neder lands contingent in 1959 dan wel geen 1000 deelnemers groot zijn. De troepen van de sultan van Oman, die met Britse steun Firk en Nlzwa (de hoofdstad van de opstandige Imam) veroverd hebben, zijn gisteren opgerukt tot Birket el Mauz. Daar ont moetten zij een tweede colonne van de sultan, die vanaf de kust van Mas- kate, via Izki, naar het zuiden was opgerukt. Het fort Birket el Mauz had zich reeds aan deze tweede colonne over gegeven. Men neemt aan, dat Izki ook geval len is. Boven het fort Bahla, waar vrijdag nog op Britse vliegtuigen ge schoten werd, waaide gisteren vooijhet eerst de rode vlag van de sultan. Er is in dit gebied nog maar een fort, dat de witte vlag van de opstandige Imam voert, n.l. Jabrin ten westen van Nizwa. De vertegenwoordiger van de Op het heuvelachtige, met dennen begroeide terrein tussen Rossen- dorf en de zogenaamde Napoleonsteen, slechts 13 kilometer van het centrum van de stad, Toen deze kisten werden geopend kwamen er de apparaten uit voor het Oostduitse centrum voor kern onderzoek. De Sovjet-Unie leverde aan dit „Centrale Instituut voor kern fysica" niet alleen het materiaal en de technische documentatie, maar ook de bouwplannen, die alleen voor de plaatselijke verhoudingen pas klaar gemaakt moesten worden. On der toezicht van Blochinzew, de lei der van de Sovjet-atoomkrachtcen trale en andere Russische geleerden werden de Duitse medewerkers om trent hun werkzaamheden ingelicht. Tot Duits directeur van dit instituut werd Heinz Barwich benoemd, dra ger van de Stalin-prijs en tot zijn voornaamste medewerker hoofdinge nieur Gerhard Ackermann. Voorts werken mede de professoren Man fred von Ardenne, Hartmann, Macke, Rexner, Schintelmeister en Westmey- er. Russisch model De kernreactor in dit instituut is een Russisch model, waarin water het remmende en koelende element is. Deze reactor zal per dag 2.5 g uranium gebruiken en een capaciteit van 2000 kWh hebben. Zij wordt nog dit jaar in gebruik genomen. Het uranium kwam ook uit de Sowjet- Unie, dat wü zeggen: het is afkom stig uit Aue in de Sovjet-zone, werd in de Sovjet-Unie echter „verrijkt". Jarenlang heeft de Sovjet-Unie het in de beruchte uranium-mijnen in het Ertsgebergte gedolven uranium als herstelbetaling gekregen. Frits Selb- mann, de minister voor de zware machine-industrie van de Sovjet-zo ne beweert thans, dat het tegenwoor dig door de Duits-Russische „Wismut A.G." gedolven uraniumerts aan de Sovjet-Unie wordt verkocht tegen een prijs die de volle produktiekosten dekt. De door deze onderneming ge ëxploiteerde mijnen hebben de groot ste uraniumvoorraden in Europa en het centrum Rossendorf heeft ook een voorraad van 40.5 kilogram ura nium 238 en 4.5 kilo uranium 235. Dit binnen de kortst mogelijke tijd uit de grond gestampte centrum dient alleen voor wetenschappelijk onder- Z9ek. De atoomkrachtcentrale wordt niet in Dresden, maar waarschijn lijk in Mecklenburg gebouwd. In de villawijk „Weisser Hirsch" met zijn prachtige, onbeschadigde vil la's woont Manfred von Ardenne en zijn staf. Ton Ardenne werd in 1945 naar de Sovjet-Unie gehaald, kreeg de Lenin-prijs en houdt zioh sinds 1955 met kernfysica bezig. Aan de technische hogeschool te Dresden werd op 15 november 1956 ook een faculteit voor kerntechniek verbonden. Von Ardenne is hier bui tengewoon hoogleraar. Ook professor Barwich en zijn medewerkers geven hier college. Ook aan de universiteiten van Je na, Leipzig en Rostock zullen kern- fyéici worden opgeleid.Vooral in Leip zig zijn de voorwaarden daarvoor bij zonder gunstig omdat aldaar met het nieuwe fysische instituut, dat ge leid wordt door de Nobelprijsdrager professor Hertz en het instituut voor toegepaste radio-activiteit onder lei ding van professor Weiss kan sa menwerken. Moskou houdt echter de teugels van het kernonderzoek in de Oost bloklanden stevig in harïden. Het wordt vanuit het „Centrale Instituut voor Kernonderzoek" in Doebna bij Moskou geleid. „Ik heb twaalf jaar voor de Ame rikaanse inlichtingendienst gewerkt, terwijl de Russen dachten dat ik voor hen werkte", aldus heeft de 62-jarige in Rusland geboren vervaardiger van films, Boris Morros, gisteren op een persconferentie in het kantoor van de plaatsvervangende federale openbare aanklager, Thomas Gilchrist, ver klaard. Morros speelde een voorname rol bij het ontmaskeren van Jack Soble, diens echtgenote en Jacob Albam als in de V.S. werkende Sovjetrussische spionnen. Morros maakte, als agent in dienst van de Amerikaanse tegen- spionage, 68 reizen naar Europa, waarbij hij onder meer Moskou en Oost-Berlijn bezocht. Zelfs zijn vrouw wist niet, dat hij dit werk deed. Het centrum van de opstandelingen onder leiding van de Iman van Oman, de stad Nizwa, is thans in handen van de troepen van de sul tan van Oman en Mascate, die ge leid en ondersteund worden door Engelse legereenheden. De foto geeft een beeld van de oprukkende landstrijdkrachten bestaande uit Engelse „Cameron Highlanders" en huzaren aangevuld met troepen van de sultan, de „verkenners van de bestandslijn". Imam, El Harty, verklaarde in Caïro, dat de val van Nizwa niet betekent, dat de strijd ten einde is. De opstandelingen zullen naar de bergen trekken en een guerilla beginnen. De vertegenwoordiger zei voorts, dat de eerste Egyptische vrijwilligers zich bij hem gemeld hebben voor strijd tegen de Britten in Oman. Voor V-raacl De Arabische Liga heeft maandag besloten, de kwestie-Oman voor de Veiligheidsraad te brengen. Dit be sluit werd genomen, nadat Irak en Libië zich hiermee akkoord hadden verklaard. werden vorig jaar doormatische verwarmings honderden arbeiderscentrale, laboratoria, grote hallen met werkplaatsen en kan- j metersdikke betonnen toorgebouwen gebouwd, muren, een metalen Uit de Sovjet-Unie schoorsteen van 34 me- kwamen treinen vol Iter hoogte, een volauto-1loodzware kisten. GISTERE duizendst douanepoi DE SU wordt b droogte, dert 30 ja IN BAN! instorting personen sen werd HET SP< lijn Best loop van ren hervi BIJ BIZE toestel j kwamen rische ei niilitair v in zee. IN DE V. clandestie dekt. DR. RUD van het jarige lee WEST-DU het derde zijn, dat van de W< gestort. Weers M.i. tot teravoni Z Half t en daar J verandei vankelijl tige tot j zuidelijk j Verwa Weerkui S Aanval west tot i king me J onweersa Later mi J uit zuid wolking J ten. Geel peratuut-i Vandaa maan op Morger J onder 2( Z uur. Maa Z Vrijdag onder 11.

de Stem | 1957 | | pagina 8