TOUR DE FRANCE NASLEEP: PRIJZENREGEN nd DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 Provinciën in Bonaire en :nst- ifist, eur, eur, stru- teur, eer- enz. g, kom tr. 160, itendien at hoek 00 uur. 30 uur. 4.00 uur Jacques Anquetil en 5 uur 58 minu ten 31 seconden. Dat was de juiste oplossing van onze Tour de France prijsvraag van dit jaar. Een prijs vraag met een record aantal inzen dingen. Een prijsvraag, die een berg beschreven papier heeft opgeleverd, die de ,,uitzoek-ploeg" de schrik om het hart deed slaan. Niettemin zijn de prijswinnaars er na een uiterst nauwkeurige controle toch nog vlot uitgekomen. Nadat de zaak was uitgezocht kon de uitreiking van de prijzenlawine plaats vinden. Daar kwam voor wat de hoofdprijzen betreft onze fotograaf aan te pas. Het resultaat levert deze pagina op, die nog een stuk te klein is gebleken. De foto's konden er lang niet allemaal op. De komende dagen zullen wij voor de overgebleven foto's een plaatsje in onze bladen vrijmaken. En nu de fo to's op deze pagina. Foto 1: de eerste prijs, een fonkel nieuwe Jawa-motor. Inhoud 175 cc. Een machine van een slordige veer tienhonderd gulden. Ze ging naar Ro sa van den Bergen in de Vredestraat te Sas van Gent. „Wat moet Rosa met een motor zult U zeggen. Niets. Inderdaad. Het Tour-formulier stond dan ook alleen maar op naam van deze jongedame. Ziet U de glun derende man, die naast haar staat Dat is de heer des huizes, die met de Tour naar bed gaat en ermee opstaat en die al zijn wielervernuft in onze prijsvraag heeft gestoken. Ook wat betreft het formulier van Rosa, dat naar de eerste prijs toe fladderde. De fa. D. F. Mannaert uit Terneuzen (Jawa-dealer) en de heer K. van Koe vering, vertegenwoordiger van de N. V. van Beers Jawa-importeur, Rijs wijk), zorgden ervoor dat de blinken de motor in de Vredestraat terecht kwam. s&- J i De belangstelling bij de uitreiking was enorm. Ook burgemeester R. A. J. de Boer was present. Op de foto geeft hij Rosa de hand en feliciteert de hele familie. Niet zonder grapje zo te zien. Foto 2 is gemaakt in Breda. De 30- jarige postbesteller H. J. Kanters (Mastboschstraat 33) had op een perperkoek na nog nooit iets ge wonnen. En nu de zevende prijs: ge heel gekleed door P. C. Een verte genwoordiger van Peek en Cloppen- burg (Karrestraat Breda) reikt de waardebon van driehonderd gulden uit. Mevr. Kanters en Nelleke (bijna 2) hadden op dit moment iets meer interesse voor de fotograaf. Foto 3: „Kijk, dat doe je zó zegt juffrouw L. Moerland, technisch assistente bij Graphic fotohandel iGinnekenstraat 132, Breda) tegen de 3e prijswinnaar Albert Meuleman uit Bergen op Zoom. De 27-jarige kan toorbediende won een Kodak Retina III c kleinbeeld camera met gekop pelde afstandsmeter en belichtings meter. Zoiets vergt wel enige uitleg. Mevr. Meuleman en de kleine Robert (1 jaar) kijken resp. glimlachend en een beetje benepen toe. De heren met de witte jassen zijn assistent-fotogra fen. Foto 4 is genomen in de VIVO-win- kel van de fa. Em. Verhagen te St. Janstfcen. De VIVÓ-organisatie had honderd levensmiddelenpakketten van tien gulden beschikbaar gesteld. Een van de winnaars was mevr. Boone- Neve te St. Jansteen, die mede na mens de 99 andere winnaars haar prijs in ontvangst nam. heer Overbeeke uit Ellewoutsdijk kwam het praktische ding brengen. Corrie Rijk (9) had het formulier m. b.v. haar grote broer Rinus (links) ingevuld. Mevr. de Rijk en dochter Koos kijken trots toe. Daaronder (foto 9) de 2e prijs: een televisietoestel. Winnaar: de heer en mevr. van Zundert uit St. Willebrord. Foto 10 toont de v. Delft's plissé- kinderwagen, beschikbaar gesteld door babyhuis „Bambi". Torenstraat II, Breda (elfde prijs). Prijswinnares was mevr. Mortier uit Breda. De moeilijkheid was, dat zij niet direct een baby ter beschikking had. Een en ander werd echter prettig opge lost. De heer W. Smit. eigenaar van babyhuis „Bambi" houdt tóch een baby vast. Foto 11: het Corsa-rijwiel, aange boden door de heer C. Schraven, gros. sier in rijwielonderdelen uit Bergen op Zoom. Het was de negende prijs. Winnaar: de heer A. Luijsterburg (Steenbergen). Tenslotte foto 12, de vijfde prijs; een bankstel van de fa. F. de Roy- Francken (Tilburg) met het echtpaar Adriaansen uit Breda (links). In het midden achter de bank: de heer F. de Roy.

de Stem | 1957 | | pagina 7