VERRASSEND VERZET VAN DE REBELLEN Rock 'n roll in Kopenhagen Anton Leisner werd na tien dagen uit oude mijngang gered Alpinisten op Eiger in moeilijkheden Tientje boete voor de „aanklager Ritmisch handgeklap begeleidt K. en M. Opmars in Oman werd onderbroken Italiaan wil duel met Altrincham Moskou levert wapens aan het leger van Jemen Reus neemt zijn aanloop DAGBLAD VOOR Meer vrijheid voor Cyprioten MOORDENDE HITTE Staking in Londen breidt zich uit Titelstrijd wielrennen niet op T.V. In Australië Nederlanders weigeren naturalisatie Voorbarige blokkering Hij dacht dat het nog 29 juli was Opklaringen Geheimzinnige duikboten Officierteken direct hoger beroep aan "V, rfnrtdPO0AWnai £C p,olitierech- 'lAcntiemaTrIhogefbero%tlCa1an",tCveCrn- tcr zegt,^andeis moet ik u laten vei- hij mopperend de zaal. Onderzoek ..N^w.ron" vrijwel voltooid Praatje over meubels Frans vloolbezoek Slachtoffers na noodweer I In tachtig uur i b j de wereld rond I ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 Uitgave N. V. Uitgever» Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Komnfltn e* VadgvUfid 97e JAARGANG No- Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98. telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 - Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) De Italiaanse monarchist Renato Marmiroli heeft meegedeeld, dat hij over enkele dagen naar Engeland hoopt te gaan met het oog op zijn uitdaging aan het adres van Lord Altrincham tot een duel. Marmiroli is inspecteur-generaal van de Ita liaanse monarchistische volkspartij. Toen Lord Altrincham werd ge polst over de mogelijkheid van een duel, zei hij dat hij waarschijnlijk het wapen zou mogen kiezen. „Aangezien ik op het ogenblik al leen een paraplu bij me heb, stel ik voor dat wij het met paraplu's uitvechten". Maar het was niet zijn bedoeling „een zo waardevol lid van de Italiaanse society van het leven te beroven". Overigens vroeg hij aich af, waarom Marmiroli niet de monarchie in zijn eigen land herstelt, alvorens zich met de ver houdingen in Engeland te bemoeien. De aartsbisschop van Canterbury zei over Altrincham: De Lord heeft bijzonder dom gehandeld door zijn bezwaren op deze wijze te uiten. Hij had ze op verschillende andere manieren naar voren kunnen bren gen." In antwooi'd op vragen over de om geving van Koningin Elizabeth ver klaarde de aartsbisschop: „De le den van het hof hebben op mij de indruk gemaakt heel aardige men sen te zijn". De troepen van de sultan van de Oman en de Britse strijd krachten, die een offensief tegen de opstandelingen waren be gonnen met als hoofddoel het fort Nizwa, hebben hun opmars moeten onderbreken. Ze zijn bij het vliegveld van Firk, zeventien kilometer ten zuiden van het fort, op onverwacht hevige tegen stand gestuut. De oprukkende troepen werden plotseling onder vuur genomen door blijkbaar goed bewapende rebellen, die zich onder meer in rotsholen hadden verscholen. De situatie in het zuidelijk deel van Arabië is nu ook ernstiger geworden door de houding van Yemen. De regering van dit land heeft openlijk toegegeven dat het wapens uit Moskou ontvangt (zelfs tanks en vliegtuigen) „om zich tegen de Britten in Aden te verdedigen". Gis teren kwam er uit Aden bericht, dat Yemenitische troepen posities op Brits grondgebied hadden ingenomen en door vliegtuigen beschoten werden. Vijftig Russische militaire instructeurs zouden zich in Yemen bevinden. resolutie zal steunen, die door de Liga met betrekking tot Oman is goedge keurd. De Britse autoriteiten op Cyprus hebben vrijdag een aantal noodver ordeningen, die o.a. betrekking heb ben op censuur, op pers en radio en op de bewegingsvrijheid van de Cyprioten, afgeschaft. In een officiële verklaring wordt gezegd, dat de toestand op het eiland van dien aard is dat de verordeningen konden worden ingetrokken. De be perkende maatregelen zullen verder worden verzacht, als de situatie zich in gunstige zin blijft ontwikkelen. OOK GISTEREN heeft de Chinese pers weer melding gemaakt van een aantal „contra-revolutionaire bewegingen", waarvan de leiders gearresteerd zou den zijn. BEHALVE Engeland heeft nu ook Noorwegen de internationale ver- keersconventie van 1949 getekend, zo dat men thans ook voor dit land geen internationaal rijbewijs meer nodig heeft. IN LOURDES is plotseling overleden de 27 jaar oude Jan van Leeuwen uit Langbroek (Utrecht), die aan de 63ste nationale bedevaart deelnam. MGR. TH. HUURDEMAN, vicaris-ge neraal van het aartsbisdom Utrecht, herdenkt op 15 augustus a.s. het feit, dat hij 55 jaar geleden de priesterwij ding ontving. ARBEIDERS van de slachterijen in de Poolse stad Lodz hebben gestaakt, om dat zij een loonsverhoging van hon derd procent wilden hebben. IN OOSTENRIJK is een geweer ver vaardigd, dat bij het afvuren geen geluid maakt. De firma in kwestie zou al talrijke orders hebben gekregen. STRAALVLIEGERS wil men in het vervolg geen toelage meer geven voor de uren, dat zij in de lucht zijn, maar een vaste maandtoelage. Zij kunnen dan niet meer in de verleiding komen, de lucht in te gaan ook als zij zich minder fit voelen. ERNST KRAUSS, dichter en impresa rio, heeft in Arasterdam zijn zeven tigste verjaardag gevierd. Hij werd overstroomd met brieven, telegram men en bloemen. HOGE HAKKEN zijn uitstekend voor vrouwen, aldus de Schotse arts Dro- wen MacDonagh. Zij kunnen dan beter ademhalen en krijgen er bovendien een trotse gang door. Wat de strijd in Oman betreft: de expeditiemacht van brigade-generaal Robertson, ongeveer 700 man sterk, is vrijdag in de omgeving van de waterbronnen bij het dorp Kersja ge bleven, nadat zij donderdag was terug getrokken, toen zij bij het vliegveld van Firk op krachtige tegenstand van de troepen van de imam stuitte. Generaal Robertson is naar Bahreir gevlogen voor overleg met de Britse politieke resident van het eiland, Bur rows. Aangenomen werd, dat de ge neraal met het oog op eventuele inter nationale gevolgen niet heeft willen overgaan tot beschieting van Firk met mortieren of tot luchtaanvallen. De militairen ondervinden veel over last van de hitte (54 graden Celsius). Het water iYi de radiator van vracht auto's ging koken, terwijl vele andere wagens bleven staan doordat de ben zine verdampte voordat zij in de ci linders kwam. De vertegenwoordiger van de imam in Egypte, Mohammed el Harti, heeft vrijdag na een gesprek met de Chi nese ambassadeur te Cairo, Tsjen, meegedeeld, dat de regering te Pe king bereid is Oman te helpen. Tsj<j#\ had gezegd, dat zijn land elke staat helpt, die tegenstand biedt aan het imperialisme. Hoe zit het nu? Volgens inlichtingen van gezagheb bende Britse zijde is de tekst van het „verdrag van Sib", dat in 1920 tussen de sultan van Muskate en de imam van Oman gesloten werd, in het bezit van sultan Said bin Tamoer, die zich tegen de publikatie ervan zou ver zetten. Men veronderstelt dat zich een authentiek afschrift van het verdrag in de Britse regeringsarchieven be vindt. Eerder is gemeld dat de volledige tekst van dit verdrag, waarbij volgens Arabische opvatting de onafhankelijk heid van de imam van Oman door de sultan van Muskate zou zijn erkend, nergens te vinden was. Op het Foreign Office te Londen is men van opvatting, dat het hier niet zozeer gaat om een verdrag in de strikte zin van het woord als wel om een overeenkomst tussen de sultan en zijn „vazal", de imam. Bij deze over eenkomst zou Oman niet als onafhan kelijke staat erkend zijn. ma?r.;wl uitgebreide autonomie hebben ver kregen. In verband met de vakanties bü de N.T.S. en de P.T.T. is het dit jaar niet mogelijk in Nederland de Eurovisie-reportage uit te zenden van de wereldkampioenschappen wielren nen, die in de week van 11 tot 17 augustus in België worden gehouden. Tot verleden jaar moest de N.T.S. als gevolg van de vakanties, de uit zendingen in de zomermaanden veer tien dagen onderbreken. Dit jaar zal dit niet nodig zijn. Wel zijn er veer tien dagen met alleen maar buiten uitzendingen en onmiddellijk hierna veertien dagen met uitsluitend studio uitzendingen. In 1958 hoopt men zon der programma-beperking te kunnen werken. Zes Nederlandse immigranten, die de Australische nationaliteit zouden verkrijgen hebben besloten Nederlan ders te blijven. Zij zeiden van mening te zijn dat de wettelijke status van een genaturaliseerd burger inferieur is aan die van een Australiër van - geboorte, omdat genaturaliseerden volgens de Australische wet de hoe danigheid van Australisch burger ont nomen kan worden. Dit gebeurt namelijk wanneer zij in een toespraak kritiek op de Koningin uitoefenen of wanneer zij binnen vijf jaar veroordeeld worden tot een ge vangenisstraf van meer dan een jaar. „Ik houd van de Koningin, maar waarom mag ik haar niet bekritise ren als Lord Altrincham dit wel mag?" vroeg een van de Nederlan ders. Een functionaris van de Australi sche immigratiedienst zei dat immi granten die de wet in acht nemen geen reden hebben zich bezorgd te maken. Slechts zeven van de 70.000 genaturaliseerde immigranten is in de loop van de laatste 7 jaar het staatsburgerschap wegens wangedrag o»"1 T..mca. De staking in de Londcnse havens waarbij al 2.200 laders en lossers van Jordanië heeft vrijdag de politieke levensmiddelen zijn betrokken, heeft commissie van de Arabische Liga me- zlch ,vriJdag uitgebreid met. duizend degedeeld, ermee in te stemmen, dat ai'keiders van werven en pakhuizen. de Liga de kwestie-Oman bii de Vei- stakingcn zijn bedoeld als steun ren. Bij het ministerie zijn namelijk ligheidsraad aanhangig maakt. j voor de actie van de sjouwers op de i stortingen van huiseigenaren ontvan- De Jordaanse minister van Buiten- Condense groente- en fruitmarkten, gCn, terwijl er nog geen enkele ver- Het ministerie van Financiën heeft de afgelopen dagen de ervaring op gedaan, dat cr huiseigenaren zijn die zelf voorbarig de helft van de verho ging van hun huuropbrengst blokke landse Zaken, Samir Rifai, heeft de dle ,al een paar weken geleden het commissie, die zonder Jordanië in waik bebbe,n, neergelegd. Cairo vergaderd heeft, telegrafisch 1 Zondagmiddag zal er op Trafalgar laten weten, dat zijn land tevens elke ibqua,re een massale demonstratie 1 worden gehouden. plichting tot betaling is opgelegd. Het ministerie weet niet goed raad met de ontvangen gelden, want de te blokkeren gelden horen niet bij Financiën thuis. Zij moeten worden gestort op de girorekening van de directeur van het grootboek huurblokkering en deze re kening.... bestaat nog niet. Het mi nisterie zal de gelden nu zolang bewa ren tot de girorekening er is en ze dan overschrijven. Het ministerie hoopt, dat alle huis eigenaren verder met betaling zullen wachten, daar cr anders administra tieve verwikkelingen zouden kunnen ontstaan, die een vlot op toeren ko men van de nieuwe organisatie zou den bemoeilijken. (Van onze ppeclalp v i °r«»ver) Tot grote vreugde van zijn vrouw en twee kinderen, en ook van zijn vrienden uiteraard, is uit een mijn te Aisdorf (even over de grens bij Kerkrade) een 28-jarige bankwerker naar boven gehaald, die al tien dagen zoek was. Donderdagavond om half elf werd Anton Leisner, totaal uitge put en met een stoppelbaard op zijn ingevallen wangen, uit een lift van de Anna II geleid. Een half uur later lag hij in het ziekenhuis van Bardenberg, bij Aken. Hij mocht de eerste uren alleen maar kleine hoeveelheden drui- vensuiker gebruiken. Het geval-Leisner is een mysterie, dat in de afgelopen dagen heel het Akense kolenbekken en de aangren zende Limburgse mijnstreek in spanning heeft gehouden. Ook nu is het raadsel nog niet opgelost. Zeker is wel. dat de jongeman niet het slachtoffer werd van een moordaan slag zoals de geruchten wilden. Maan dag 29 juli is hij normaal op de 480 meterverdieping aan het werk gegaan. Na afloop werd hij vermist, toen zijn kleren in het waslokaal bleven han gen. Onmiddellijk werd Aisdorf en omgeving uitgekamd dc^>r de politie, waarbij zelfs gebruik werd gemaakt van speurhonden. Drassige stukken grond werden drooggepompt. Overal in de omgeving van Aisdorf werden foto's van de vermiste opgehangen. Op de Eiger, een top in de Alpen bij de Zwitserse plaats Grin- delwald, zijn sedert het begin van deze week vier bergbeklim mers geïsoleerd. Drie van de vier zijn vrijdag waargenomen, toen zij zich langs de noordelijke bergwand omhoogwerkten. Het is waarschijnlijk hun bedoeling om van de top af een weg naar beneden te zoeken. De vierde bergbeklimmer bleef achter op een sneeuwveld, zodat wordt aangenmoen, dat hij gewond of uitgeput is. Er is vrijdagmiddag een reddingsbrigade op weg gegaan. Gesproken is over dc mogelijkheid, dat een aantal redders via een heter begaanbare weg naar de top (3.075 meter) zal gaan om de geïsoleerde bergbeklimmers uit hun benarde positie te bevrijden. Men licefl gezien, dat dc vierde man met een doek heeft gewuifd naar een vliegtuig. loen kort daarop de top door een volk aan het oog werd onttrokken, waren de drie anderen 45 meter gestegen. De namen van de vier bergbeklimmers zijn niet bekend. Verwachting van het K.N.M.l. i tot vanavond, opgemaakt gister- avond 23.15 uur: Enkele buien, sommige met on- weer, afgewisseld door opklarin- gen. Matige tot krachtige, aan dc kust tijdelijk harde zuid-westelij- ke wind. Iets koeler. J Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Matige tot vrij sterke wind van west tot zuid- J J west. Zwaarbewolkt met vrij brede t J opklaringen. Hier en daar buien, gepaard met onweer. Vandaag: zon onder 20.14 uur; t J maan op 19.41 uur. i Morgen: zon op 5.17 uur; zon Bij de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij te Am sterdam vond de tewaterlating plaats van de voor Noorse rekening gebouwde supertanker „Rein", een schip van 39.000 ton. Op de foto ziet men de „Rein" op het moment dat hij in het water glijdt. i onder 20.12 uur. Maan op 20.03 uur; maan onder 6.25 uur. t Maandag: zon op 5.19 uur; maan onder 7.30 uur. v Twee Poolse onderzeeboten, die voor dc Britst oostkust zijn waarge nomen, hebben de marine-autoriteiten voor een raadsel gesteld. Aanvanke lijk achtte men het niet onmogelijk, dat de bemanningen om asiel zouden vragen. Toen gisteren echter de op varenden van een Brits vaartuig met de Polen contact zochten, werd hun aanbod tot eventuele hulpverlening vriendelijk maar beslist afgeslagen. De duikboten verdwenen in zuidelijke richting, met nog altijd onbekende bestemming... „Ik ben de aanklager" riep gis teren een zandvormer uit Hilver sum voor de Amsterdamse politie rechter. Hij werd ervan beschul digd op 29 maart van dit jaar, tij dens een ruzie op straat, de Hil- versumse wever B. de woorden te hebben toegevoegd„Bij mij komt geen politieagent voor een gesto len fiets aan de deur". ,.De officier van justitie heeft u als verdachte wegens belediging gedag vaard", zei de president, toen W. weigerde als verdachte voor het hek je te verschijnen. ..Nee. ik blijf staan". ..Maar ik heb een bewijs van goed gedrag van de politie in Hilversum" overschreeuwde verdachte de opmer kingen van de president. De officier van justitie hield cr in zijn requisitoir rekening mee, dat verdachte last had van zijn zenuwen en eiste tien gulden boete of twee dagon hechtenis. ..Ik waarschuw u. dat neem ik niet" protesteerde verdachte. Ook na het uitspreken van het von nis, conform de eis, lien gulden boe te of twee dagen hechtenis, nam hij 4- ..Bewijzen", zei W. „En ik blijf hier wijderen Maar voordat hij definitief was ver staan". 1-icp hij dreigend, zich links „Dat moet u dan zelf weten, maar" dwenen, riep zijn echtgenote, die van van het hekje opstellend. Hij nam (en hierbij zwaaide verdachte drei- af de publieke tribune de zaak had een afwerende houding aan, toen gend met zijn vinger) „dan ga ik te- bijgewoond: „Man, heb je ze nou enige wachtmeesters langzaam kwa- gen u in hoger beroep". verteld, dat ze dc kinderen hebben men aanlopen en hem, zachtjes, in Tenslotte liet de rechter dc ver- afgerost? Nee? Nou, vertel het ze de gewenste richting wilden duwen, dachte maar staan waar hij wilde. dan". „Gaat u er dan maar bij zitten", Twee getuigen zeiden de 'gewraakte Maar daar kreeg W. geen gelegen- zei de president. woorden te hebben gehoord. heid meer voor. Alles zonder resultaat. Ondergronds werd een grootscheepse zoekoperatie begonnen, waaraan maar liefst 100 ge routineerde redders deelnamen. Zeven dagen lang heeft de hele 480 meter verdieping stopgelegen om het onder zoek te bespoedigen. Het zoeken le verde echter niet het geringste spoor op. Zondag j.l. heeft de directie van de Anna II de reddingspogingen stop gezet. Donderdagavond hoorde seingever Dombrowski uit Aisdorf plotseling belsignalen. Zo kwamen vanuit een zgn. „dode man" (een oude peiler, welke niet meer in exploitatie is). Eenmaal bover. herkende Leisner en kele kompels, die hem vroegen waar hij al die tijd gezeten had. Leisner verkeerde nog steeds in de overtui ging, dat het 29 juli was. Dat hij meer dan tien dagen onder gronds was geweest kon hij nauwelijks geloven. „Ik werd onwel tijdens mijn werk", aldus zijn verhaal. Hij is toen even in een oude peiler gaan zitten, waarna hij vermoedelijk het bewust zijn verloor. Hoe Leisner het er le vend heeft afgebracht is voor de dok ters een raadsel. Dolgelukkig zat zijn jenge vrouw met haar twee kinderen vrijdagmorgen in Bardenberg aan zijn ziekbed. Politiemannen moeten de gum mistok gebruiken om een eind te maken aan rock 'n roll-rel- letjes, welke zich voordeden in het hart van Kopenhagen en die door de Deense politie het erg ste voorbeeld van jeugd-terreur werden genoemd dat Denemar ken tot dan toe kende. Verschil lende knapen (en meisjes) kre gen er, geducht van langs en liepen verwondingen op. Velen werden gearresteerd. De eerste botsing deed zich voor toen een groep jongeren, die uit een bio scoop kwam waar een rock 'n roll-film was vertoond, slaags raakte met een andere groep, die in een nabijgelegen theater een film over „misdaad op straat" had gezien. Het plaatselijke onderzoek naar de oorzaken van de ramp met de „Neu tron" is thans grotendeels voltooid. De commissie heeft de overlevenden en allen, die iets hebben gezien van het vliegtuig vlak voor en tijdens het on geluk gehoord. Voorts is een aantal vliegproeven genomen om te trachten meer zekerheid te krijgen over het geen zich in de fatale minuten heeft afgespeeld. Ook is er een uitvoerig on derzoek ingesteld naar de gedeelten van het wrak, die konden worden ge borgen. Men heeft weinig hoop, de rest van het wrak nog aan de opper vlakte te kunnen brengen. Kroestjev en Mikojan, begeleid door de Oostduitse partijbonzen, zijn nu begonnen aan het politiek-toeris- tische program van hun bezoek aan de stoere en zeer democratische re publiek. Overal worden zij verwel komd met bloemen en ritmisch hand geklap. Overigens hebben zich de wegen van de Russische leiders gesplitst. Kroestjev reisde gisteren naar het zuidwesten, in gezelschap van Ul- bricht. Mikojan zette koers naar het noorden, hoffelijk begeleid door pre mier Grotewohl. In Leipzig bezocht de Russische partijsecretaris een grote machinefa briek en liet hij zich eveneens rond leiden over een landbouwtentoonstel ling, waar hij deskundig commentaar gaf op de kweek van maisplanten. Vrijdagavond was cr een massabij eenkomst in het stadion van Leip zig. maar het viel op, dat hele vak ken vana het amfitheater onbezet waren. Mikojan bezocht de vissersplaats Sassnitz, aan de Oostzee. Hij hield daar een rede, waarin hij dc weste lijke politiek tegenover de Baltische landen kritiseerde. Ook Kroestjev herhaalde in een toespraak te Leipzig zijn aanval op Adenauer, hoewel hij nog altijd ge porteerd bleek voor de coëxistentie gedachte. Maar dan met een demo cratisch Duitsland, zei hij. Wat daar onder verstaan moet worden, heeft Grotewohl donderdag duidelijk ge maakt... Volgens een Oostduits blad hebben de voormalige slotenmaker Kroestjev cn de vroegere meubelmaker Ul- bricht in Berlijn een gesprek over meubels gehad. Kroestjev merkte iet wat sarcastisch op, dat de Oostduit- Van 19 - 23 augustus zullen vijf Franse oorlogsschepen „Chevreuil", „Commandant Amyot d'Inville", „Chamois". „Commandant de Pimo- dan" cn ..Gazelle" een bezoek aan Amsterdam brengen. Het vijftal zal ligplaats kiezen aan het Stenen Hoofd sers houten stoelen maakten met ma teriaal. dat ze uit Finland invoerden en dat Finland, stalen meubels fabri ceerde. Ulbricht ging hierop in en toen de discussie ten einde was, zei Kroest jev: „Dit is de eerste keer, dat ik het niet met kameraad Ulbricht eens ben...." „Maar niet de laatste", schijnen enkele sceptische Oostduitsers te heb ben gefluisterd. In noord-Frankrijk en het Franse kustgebied zijn vrijdag vier mensen om het leven gekomen door het slech te weer. Bij de Bretonse haven La Trinité-sur-Mer sloeg in een plotseling opstekende storm een roeibootje om, waardoor de twee inzittenden, een echtpaar, om het leven kwamen. Bij Brest verdronk een visser toen zijn boot omsloeg. Bij Rijsel werd een man door de bliksem getroffen. In noordoost-Italië zijn twee man nen, die voor een zware regenbui in een berghut schuilden, om het leven gekomen, toen de hut door het over stromen van een bergbeek instortte. In Japan zijn vrijdag door nieuwe overstromingen en grondverschuivin gen als gevolg van zware regenval 34 mensen om het leven gekomen. Jean-Claude Verne de Lasse, zeventienjarige achter-achter- neef van Jules Verne, de schrij- l ver van het beroemde boek 2 „In tachtig dagen de wereld S rond", is donderdag te Parijs aangekomen na in tachtig vlieguren een reis om de we- reld te hebben gemaakt. Hij J volgde vrijwel dezelfde route S als de held uit het boek Phi- leas Fogg: Rome, Beiroet, Cal- i cutta. Bangkok, Hongkong, To- j kio, Honoloeloe. San Francisco, New York, Parijs.

de Stem | 1957 | | pagina 1