Honderd herten op de Nederveluwe zullen jachtbuit worden BOUILLOM Baantitels worden betwist op een „wasbord Goese raad leende geld en keurde woningbouw goed Stadhuisherrie te Rucphen voor Bredase rechtbank Nederlandse huisvrouwen oogslen nieuwe lof! ld Ieren )A DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1957 Auto schept een tandem-brommer Twee zwaar gewonden Rijnkanalisatie Vorming van grote voorraad zoetwater Dode bij botsing SAS VAN GENT HULST AXEL OOSTBURG IJZEND IJKE MIDDELBURG GOES VLISSINGEN Directeur van Caritas-pool vrijgesproken Carnegie Hall wordt gesloopt Sjepilov in ziekenhuis Bang voor de zeerovers Chinese journalist beschuldigd Uitspraak honderd pulden boete Geen opzienbarende wijzigingen 7&icVl van kostelijk vlees voor krachtiger soep! 35 ct par dubbel tablet In Amerika vindt men Fangio eigenlijk helemaal niet groot Amerikaanse student in Moskou tweemaal aangehouden Zuid - Korea vraag t hulp bij de watersnood Voetbaltoernooi in Middelburg Puntenklassement van de „Acht" Vreeswijk niet fit Maria Meesters volgende week naar Engeland SPORTU. 't KORT EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN BEKENDMAKING r i e v e n Opleiding Boekhoudexamen Praktijkdiploma Boekhouden (Ass.) ij Repetitie cursus werkplaats gesloten gemeente loor een :fstal van laar vest rp gelegd hebben, en slaan, jn hoede, le onwel- tiebureau een ver dien. De loop van lingerie ie op het Joes was het ant- rgens ge- de fiets ngerie te de dit bij ingekocht, wam om- dergelijke oen kwam werd „de e daderes k had ge- >n dat ze t. Intussen r op haar liet »t Kasporgo- ne belang- heer Ver aar van 1 een inter- rden geer- ser allure dankte hij tegemoet- nen tegen- breid pro- veer afge- s en de En- i heel groot an acroba- ik, de an- ballet. leider der ;r Vervest ir zijn club voor zich- meisjes, uitvoerden, islotte aan klinkende de Boeren- uit Ber ekening, ste moment ind als de maar brand iart hebben dhuis, sloeg m ditzelfde vrouwelijke tien jonge- rm uit met [pijpen naar rvaard stel- idhulsbordes dak en ra- naar buiten drama maar eden van de mej. Jeltje in het huwe- t dus alleen vater worden irten van het dgloeiend ge- kruigom zich „brandweris- ijpen omhoog e-haag, mej. er ere. r deze onge niet gering. mooier I verzadtgder kleur Inog erper! •ERING vlot temP0 ,ens de opJn~ afgewerkt. Hoeve «n resp. wegens v en ziekte, euteronderwijs op f- 1-521,-- en 1 1SM.- 1957 werden f. 1.664,— en erkingen werd mbesluit voor ld. erd een nieuw act aangegaan ig is met de aanen, werden i der liefde. Artists ind atr assen-serenade uur: Frasquita, ïpia 8 uur: Blan- uur: De regen- ra: De machinist. en 9 uur: Geef i der liefde, 3 uur: Schieting (uw 8 uur: Gold tro: Artists and Str a ssen - seren a d e uur: Frasquita, npia 8 uur: Blan- uur: De regen- ra: De machinist. hfc 8 uur: Drei - -tfW. In de korte raadszitting gisterna middag te Goes gehouden, zijn harde noten gekraakt over de geringe vor deringen bij de bouw van de 52 wonin gen in West, enkele maanden gele den gegund aan de fa, J. Broek te Groningen. Dit in verband met het voorstel van b. en w. om opnieuw 30 wonin gen aan deze fa. te gunnen. De heer Haverhoek gaf toe, dat er gemanipuleerd wordt met heipa len en met bouwmateriaal, maar volgens hem was dit alleen show. Hij wees er op, dat de 60 middenstands woningen in Oost, hoewel later ge gund, nu reeds een flink eind boven de grond staan en drong er op aan om de Groningse fa. meer achter de broek te zitten. De heer v. Riesen sloot zich bij de eerste spr. aan en snapte niet dat genoemde fs. opnieuw in aanmei- king komt voor 30 woningen. Hij laakte het. dat in het contract geen bepaling is opgenomen betreffende begin en oplevering. Die fout moet men herstellen. Wethouder Bouwman, die Openbare werken heeft, wist wemig te zeggen op de kritiek. Wethouder v. Melle gaf te verstaan dat opdracht aan een andere firma niet mogelijk is en dat men het be staande contract niet kan veranderen. Nabij het beruchte kruispunt de Pot jes, gelegen tussen Zuidzande en Cad- zand, is donderdag omstreeks half vier weer een vrij ernstig ongeluk ge beurd. Een tandembrommer, bestuurd door de heer G. Bakker te 's-Herto- genbosch, kwam van de richting Cad- zand en wilde op het kruispunt de Potjes de weg naar Groede inslaan. Jnplaats van op het links van de weg gelegen rijwielpad kwam hij terecht op het rechtergedeelte van de ver keersweg. Toen hij zich weer op het rijwielpad wilde begeven werd de tan dem geschept door een met grote snel heid uit de richting Sluis komende personenauto, afkomstig uit Breda. De echtgenote van de heer Bakker kwam waarschijnlijk op de motorkap van de auto terecht. Zij werd ernstig gewond aan het hoofd. De heer Bakker liep verwondingen op aan de handen. Beiden werden per Rode Kruisauto naar het St. Antoniusziekenhuis te Oostburg vervoerd. De toestand van mevr. Bakker baart ernstige zorg. Het achterste gedeelte van de tandem werd in elkaar gedrukt, terwijl van de per sonenauto de voorruit en een koplamp werden verbrijzeld en de motorkap werd ingedrukt. De bestuurder van de auto kwam met de schrik vrij. Wethouder Roosc erkende, dat de kritiek gerechtvaardigd was. Hij ver klaarde, dat na de vakantie serieus met heien zal worden begonnen, ook voor de later uit te voeren bouw in Oost. Nadat b. en w. beloofd hadden de aannemer tot spoed aan te zetten keurde de raad het voorstel goed. Tevoren had de raad zijn goedkeu ring gehecht aan het voorstel een lening van f. 750.000 aan te gaan met de niet-genoemde geldschieter, bestemd voor woningbouw. De heer v. Riesen informeerde er naar wanneer de rest van de lening besteed wordt, omdat aan de 30 hui zen „slechts" 'n half miljoen opgaat. De voorzitter zei, dat b. en w. daar druk over aan het beraadslagen zijn, waarmee men genoegen nam. Bij de Rijn-kanalisatie is het er vooral om te doen de waterhuishou ding op de Nederrljn en IJssel beter te gaan beheersen en de zoetwater voorziening van Nederland in het wes ten en het noorden te waarborgen. Op het ogenblik bljjft van het kost bare zoete water, dat door de Duitse Rijn in Nederland wordt aangevoerd, niet meer dan 10 a. 12 procent behou den. Dit verklaarde ir. E, Schaank, hoofdingeieur-directeur van Rijkswa terstaat voor de deelnemers aan een vakantiecursus op het inspectievaar tuig „Prinses Juliana". Hij zei, dat na het totstandkomen van de kana lisatie van de Nederrijn in het west- Nederlandse deltagebied een groot zoetwaterreservoir zal kunnen worden gevoed. Bovendien zal de aanvoer van zoet water naar het IJsselmeer aan zienlijk worden vergroot. Uit dit re servoir, dat 260.000.000 m3 water kan bergen, zal noord-Nederland dan in tijden van droogte kunnen putten. Ook voor de binnenscheepvaart zal de Rijnkanalisatie zeer belangrijk zijn. De 59-jarige mevrouw A. van O.-S. uit Den Haag is om het leven geko men toen de door haar echtgenoot be stuurde auto op de Scheveningseweg te Den Haag werd gegrepen door een tram van lijn acht. Mevr. van O. werd uit de auto geslingerd en overleed ter plaatse. TERNEUZEN „De regenmaker" (B) draait in Luxor, en geeft het verhaal van een farmersdochter, die oude vrijster dreigt te worden en ten slotte haar lerven gaat delen met een man, die door de politie als oplichter achtervolgd wordt. Een intiem-gezellige film. Verder is er „Bij ons op Ha waii", (CD een gezellige en vro lijke film waarin drie fikse ma trozen een deels spannend, deels komisch avontuur beleven op een eiland vol mooie meisjes. „Olympia" draait „Blanke sla vinnen", (CII) een Italiaanse film over een bijna afgezaagd onder werp dat hier echter op uitste kende wijze is verfilmd. Het is een verhaal vol actie en vol vaart, waarin het verhaal hoofd zaak is en niet wat in dergelijke films meestal aangekondigd wordt als „gedurfde scènes". Een bende die zich toelegt op uitvoer van meisjes naar zuid-Amerika, wordt na vele avonturen onschadelijk gemaakt door mensen die zich op hen wilden wreken. Een boeiend verhaal. Verder „In einer kleine Kon- ditorei" (Al een gezellige lief desfilm waarin het niet van een leien dakje gaat tussen een steen rijke jongeman en een bijzonder aardig meisje, maar waar tenslot te, mede dank zij de opofferings gezindheid van een wat oude me deminnaar (die dan maar genoe gen neemt met een vroegere jaargang) komt alles goed. Tenslotte „Paris Palace Hotel", (Cl) een amoureus verhaal waar in het eerst allemaal erg ingewik keld is, omdat iedereen iemand anders is, maar waarin na veel vrolijkheid de twee elkaar krij gen. Charlie Chaplin „Gold Rush" (B> draait deze week in Bios coopgebouw en deze nieuwe ver sie van de van oorsprong ge luidloze film zal zeker vele Chap- linbewonderaars aanlokken. De man met het snorretje is een be grip geworden; een artiest als hij is er voordien en wellicht na hem nimmer geweest. Zijn hu mor is hoog verheven boven alle „leut". „Gold Rush" is een film voor degenen die eens per jaar naar een bioscoop gaan. „De kleine oorlog van Don Camillo" (A) is de derde film in de reeks rond de communis tische burgemeester Peppone en zijn grote tegenspeler Don Camil lo. Hier gaat het om de verkie zing van Peppone tot kamerlid, iets waar de pastoor verschrikke: lijk tegen is. maar waaraan hij toch meewerkt. Tenslotte weet hij de overwinnende burgemeester toch te bewegen in zijn dorpje te blijven. Een kostelijk avon.' tuur, met onnavolgbare humor verteld. Alleszins de moeite waard. Tenslotte „Wonder in de regen". Het Centrum vertoont „Geef hem de ruimte", een film van George Formby die hier ais van ouds in de vreemdste situaties geraakt en er ondanks zijn niet al te snuggere gezicht toch weer ongehavend uitkomt. Verder „Alarm in de Pacific" (B). het levensverhaal van een van de helden van de Amerikaanse ma rine, admiraal John Hoskins. dat uitstekend verfilmd is. Tenslotte „Ali Baba en de 40 rovers", (A> een romantische avonturenfilm op een oud en be kend thema en „La rage au corps'" Ledel Theater geeft „Frasquita. het pikante avontuur" (Cl) een gedurfd verhaal, waarvoor het verhaal „Frasquita" van Pedro de Alercon het scenario leverde. Sophia Loren speelt de hoofdrol.' Verder „Het geheim van de Heksengrot" (B) een aardige film waarin knappe kostschoolmeis jes en mannen met woeste baar den voorkomen. Een rolprent vol romantiek. Hofzicht Theater vertoont „Drei Madeln vom Rhein", (A) een romantisch verhaaltje uit een van de mooiste stukjes van Duits land. Een liefdeshistorie, door spekt met muziek en vrolijkheid. Verder „Duivels te paard", (B) een film voor de liefhebbers van het robuuste avontuur. Artists and models", welke film in Eectro draait, houdt het midden tussen een klucht en een showfilm. Er komt van alles in en het slot van het verhaal doet zelfs een beetje aan een thriller denken. De gevierde komieken Dean Martin en Jerry Lewis zijn op hun best. (C) Schouwburg brengt de Duitse film „Strassenserenade", die de kijkers naar Napels voert, waar een ongelukkige buschauffeur zich al zingend een nieuwe toe komst opbouwt. Deze jongeman, Vico Torriani. zingt hartroeren de liederen, die mensen van alle leeftijden kunnen gaan beluiste ren. (A) Vico Torriani treedt eveneens op in „Gitaren der Liefde" (A). die in Grand te zien is. Het ver haal handelt over 'n Italiaanse tournee van het orkest van Man- tovani. Een kleurige en luchtige Duitse film. Ingaande zondagmiddag wordt vertoond „De terugkeer van Jesse James", het verhaal van een wraakzuchtige jongeman, die als slachtoffer van de Ameri kaanse burgeroorlog een bende rond zich verzamelt. Een ietwat wilde kleurenfilm (B.) „Hebzucht" (B) die in Luxor draait, fs een echte Wild-West- film, waarin een oud-kapitein van een beroemd leger de strijd aanbindt tegen zijn buurman, een invalide farmer met hebzuch tige neigingen. Er komen fraaie natuuropnamen in de film voor. Alhambra komt met de beroem de film „De machinist", die de verrassing was van het filmfes tival in Cannes vorig jaar. Het is het verhaal van al het echt menselijke wel en wee van een eenvoudig gezin, dat hartverove- rend verfilmd is (B). KATHOLIEKE FILMKEURING A Alle leeftijden; B 14 jaar; C 18 jaar; Cl 18 jaar; CII 18 jaar met enig voorbehoud; C3 18 jaar met ernstig voorbehoud. De rechtbank te Maastricht heeft gistermorgen de directeur van de „Nationale voetbalpool Caritas", de heer M.G.H. uit Heerlen vrijgespro ken. De officier van justitie had tegen de directeur, die ervan werd be schuldigd een loterij te houden zon der wettelijke toestemming, tot vrij spraak geconcludeerd. De heer H. had ontkend dat „Cari tas" een vereniging zou zijn waar van iedereen boven de 18 jaar lid kon zijn. De officier van justitie had in zijn requisitoir erkend, dat aan getoond was dat het hier een vereni ging betrof, die niet voor iedereen openstond. Het kantongerecht te Heerlen had H. eveneens vrijgesproken, maar de officier van justitie was ertegen in beroep gegaan. Carnegie Hall, sedert 1891 een cul tureel centrum in New York, zal in 1959 worden gesloopt om plaats te maken voor een vermiljoenkleurige wolkenkrabber van 44 verdiepingen welke 22 miljoen dollar zal kosten. Een groep persvertegenwoordigers die ter gelegenheid van het jeugd- festival naar Moskou zijn gekomen, heeft woensdag oud-minister Sjepilof die enkele weken geleden tezamen met Molotov, Malenkov en Kagano- witsj in ongenade is gevallen, in de tuin van het ziekenhuis Botkine te Moskou gezien. Uit het feit dat de andere patiën ten geen aandacht aan hem besteed den, leidt men af, dat Sjepilov zich reeds enige tijd in het ziekenhuis be vindt. Overigens zag hij er gezond en opgewekt uit. Ongeveer 3.000 bewoners van de eilanden Berau, Derawan, Balikukup en Talisan, ten oosten van Borneo, willen evacueren uit angst voor over vallen door zeerovers. De eilandbewoners hebben het plaat selijk bestuur van hun verlangen in kennis gesteld, nadat berichten wa ren binnengekomen over een bewa pend piratenschip, dat in de wateren rondom deze eilanden zou zijn waar genomen. In de laatste paar jaren werden de eilanden tweemaal aange vallen door zeerovers, die naar ver luidt van de Philippijnen afkomstig zouden zijn. Ongeveer 100 herten op de Neder- veluwe zuHen in de kortst mogelijke tyd afgeschoten moeten worden. De schade, die het rood wild aan boe- renakkers en aan bosaanplantingen aanricht, is nl. de laatste maanden zo groot, dat deskundigen geen ande re oplossing zien dan tot een rigou reuze afschot over te gaan. Tussen de gemeente Ede, die onge veer 800 ha bos bezit, de N.V. Unitas, die tussen Ede en Arnhem ongeveer 1600 ha in eigendom heeft (het land goed Planken Wambuis) en de heer Schuitemaker, hoofd van de afdeling jacht- en wildschade van het depar tement van landbouw, visserij en voedselvoorziening, is nl. een over eenkomst gesloten, die behelst, dat op het totaal van deze 2400 ha niet meer dan 50 herten in leven mogen blijven. Naar schatting bevinden zich op het ogenblik 150 herten op dit deel van de Veluwe. Honderd zullen er dus gedood dienen te worden. Om de afschot te verwezenlijken verpachtte Edes ïaad woensdag avond het jachtrecht op de gemeen telijke bosbezittingen voor de tijd van drie jaar aan de heer J. Craandijk te Olst, die ook van de N.V. Unitas de jacht zal pachten. Vóór 1 maart van het volgend jaar zal de heer Craandijk de rood wildstand in Edese gemeentelijke bossen, die een derde van het totaal beslaan, terug moeten brengen tot een derde van het maximum van 50 nl. tot 17 stuks. Ook in de volgende jaren mag de rood wildstand dit aantal niet te bo ven gaan. Een verslaggever van het persbu reau .Nieuw China", een zekere Dai Hoeang, die lid is van de Chinese communistische partij, is door col lega's ervan beschuldigd, sedert 1944 de partij vijandig gezind te zijn. Hij wordt voorts beticht van anti-socia listische en anti-Russische activiteit en zou een nieuwe communistische partij hebben willen stichten. Dai was ook begonnen aan een lange brief aan president Mao Tse Toeng, waarin hij de communistische leider aanvalt en het kader van de communistische partij aanmatiging en verwaandheid tegenover de massa verwijt. Hij zou gezegd hebben, dat als het Russische optreden in .Hongarije iets normaals is. de hulp vafi de Verenigde de Staten aan Tsjang Kai Sjek dat ook is. Op 1 mei was er in het stadhuis te Rucphen veeï herrie geschopt door de landarbeider A.G. uit St. Wille- brord. Na een woordenwisseling met het hoofd van Sociale Zaken had G. mete en geopend knipmes in de hand een aanval op deze ambtenaar onder nomen en het had maar een haartje gescheeld of laatstgenoemde was er slechter afgekomen dan nu het geval was: een gescheurde broekspijp. Gistermorgen lagen de gescheurde broek en het knipmes broederlijlk naast elkaar op de groene tafel van de Bredase rechtbank. G. stond voor het hekje, beschuldigd van bedrei ging c.q. poging tot zware mishan deling. Hij gaf zijn onbezonnen aan val toe, maar kon niet verklaren hoe hij tot een dergelijke daad was geko men. De ruzie was ontstaan nadat de ambtenaar had geweigerd een be drag van 75 gulden aan G. uit te betalen en G., die in de stellige over tuiging leefde, dat deze weigering onrechtmatig was, had zich niet kun nen inhouden en had de ambtenaar bedreigd met het geopende knipmes. Ik steek je kapot, riep hij woedend uit en was de ambtenaar niet vlug achteruitg esprongen, dat was niet te overzien geweest, wat er wel zou zijn gebeurd. De niet tot rede te bren gen G. had de achtervolging ingezet en werd pas tot staan gebracht toen de in het nauwg ebrachte achter volgde een kop koffie in het gezicht van G. gooide. Daarna werd G. van achteren vastgegrepen en overmees terd. Toch had hij nog kans gezien met zijn mes in de broek te steken, getuige het corpus delicti op de tafel. Voor de officier van justitie, mr. Thijssen, stond het als een paal bo ven water, dat een dergelijk optre den onduldbaar was te noemen. Ver dachte, die bovendien bekend stond als iemand, die vlug dreigt moest President Tito van Zuid-Slavië is zondagavond in Belgrado terugge keerd. De plaats waar hij met Kroestjev confereerde k niet bekendgemaakt. Het is echter waarschijnlijk dat zij in het gebied van Boekarest plaats vond. Volgens buitenlandse waarnemers in Belgrado verwacht men niet dat er zich na de besprekingen in de betrek kingen tussen Zuid-Slavië en de lan den van het Sovjetblok opzienbarende wijzigingen zullen voordoen. Deze waarnemers verklaren dat men uit het communiqué, dat na de besprekingen is uitgegeven, kan op maken dat de ideologische verschil len tussen Moskou en Belgrado niet verdwenen zijn, maar dat er pogin gen gedaan zullen worden om de goe de betrekkingen, die vóór de opstand in Hongarije tussen de landen van het communistische blok bestonden, weer te herstellen. Kroestjev zou de verzekering heb ben gekregen dat Zuid-Slavië niets zal doen om Oost-Europa ,,titoïstisch" te beïnvloeden. volgens hem ditmaal maar eens voe len, dat hij een ernstig delict had gepleegd. Zijn strafblad sprak van nog twee andere mishandelingen. De officier eiste vier maanden gevan genisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De rechtbank deed in dc middaguren uitspraak en dacht blijkbaar anders over de strafmaat, want verdachte bleef buiten de gevan genis. De uitspraak luidde honderd gulden boete en drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 'n proeftijd van drie jaar. De Nederlandse huisvrouw heeft al heel wat complimentjes verdiend voor haar kookkunst. Jaja. ere wie ere toekomt, onze vrouwen koken bijzonder goed (applaus van de man nen! Red.) Nu oogst zij nieuwe lof! Want sinds kort komt er nóg krach tiger soep uit de keuken, en nóg fijnere saus, groente, ragoüt, puree, hachee enz. 't Geheim? Een pas ont dekte „smaakverfijner" Knorr bouillon uit Zwitserland! Van één zo'n dubbel Knorr tablet tovert ook met kokend water een hele liter bouillon: door de Knorr koks bereid van kostelijk vlees en geurig verse groenten; licht gezouten en gekruid, precies zoals u alles wenst! Als extra hulp biedt Knorr u nog een leuk ge ïllustreerd boekje aan, met 17 prak tische vlug-klaar recepten. Alles met die heerlijke Knorr bouillon _,als „smaakverfijner". U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct, met uw naam en adres in een gefrankeerde envelop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, Amsterdam, U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. 952-oo ZWITSER LAND VarvoCfriigd «nd«r »(H«l eentfoi* I. door Monde MY. In de Verenigde Staten is men minder onder de indruk van Fan- gio's prestaties dan overal elders. „Fangio meent, dat hij een groot coureur is", zo heeft dezer dagen de Amerikaanse uitgever Floyd Cly- mer verklaard, „maar ik weiger hem als zodanig te beschouwen zolang hij niet uitgekomen is in de Grote Prijs van Indianapolis". Clymer heeft een reeks uitdagin gen gericht tot de beroemde Argen tijnse piloot, Hij is bereid 1000 dol lar te betalen als Fangio er in zou slagen zich voor de race te Indi anapolis te plaatsen fn de kwfllifi- cafieritten. Mocht Fangio in de race eindigen bij de eerste vier, aan het stuur van een Amerikaanse wagen, De Amerikaanse theologische stu dent Stan Nunford, die het jeugdfes- tival in Moskou bijwoont, is twee maal in een week tijds bij een zelfde spoorbrug in Moskou gearresteerd, omdat hij foto's maakte van een fa briek. Nadat hij de vorige week reeds was verhoord en vrijgelaten toen hij verklaarde, dat hij ,,zo maar foto's nam'', verscheen hij woensdag weer met zijn camera bij dezelfde brug. Hij werd prompt weer aangehouden. Na een nieuw verhoor, dat een uur duurde, is hij weer vrijgelaten, zo deelde de Amerikaanse ambassade in Moskou mee. De regering van Zuid-Korea heeft een beroep op de wereld gedaan om onverwijld hulp te verstrekken ten behoeve van de slachtoffers van de overstromingen in de vallei van de Naktong. De materiële schade en de dreiging van een hongersnood zijn zo groot, dat Zuid-Korea de moeilijkhe den niet alleen kan oplossen. Het aantal doden, vermisten en ge wonden bedraagt 650. Meer dan 285.000 personen zijn dakloos en heb ben al hun bezittingen verloren. dan wil Clymer er 2500 dollar van maken. En deed Fangio zulks in een Europese wagen dan zouden die 2500 dollar aangroeien tot vijfduizend. Een medewerker van de Parijse Equipe, die van dit alles melding maakt, weet ook te vertellen hoe Fangio op deze uitdagingen gerea geerd heeft. De wereldkampioen bleef „kalm en gereserveerd" en stelde vast dat in Europa, waar werkelijke wedstrijden worden ge houden, circus-vertoningen minder in trek zijn dan in Amerika. Hij stelt 10.000 dollar beschikbaar voor de Amerikaanse piloot, die goed genoeg zou rijden om met een Amerikaanse wagen een plaats te veroveren bij de eerste vijf in een Grote Prijs op de Nuerburgring. want op dat circuit gaat het er niet alleen om domweg de gaspedaal in te drukken doch komt het op echte rijkunst aan. Het wachten is nu wat uit al die uitdagingen over en weer zal res teren. Op zondag 1 september zal voor de achtste maal het door „Middel burg" georganiseerde toernooi om de „Zilveren Stadhuisplaquette" worden gespeeld. Er zullen zes ploegen aan deelne men: de eerste klassers MOC (Ber gen op Zoom) en Vlissingen, de twee de klassers Fluks (Dordrecht), Hulst en Middelburg, terwijl de derde klas- ser RCS (Souburg) het halve dozijn volmaakt. Het toernooi wordt op één dag af gewerkt, waartoe de clubs in twee poules zijn verdeeld. Het nam nogal tijd in beslag voor aleer de wedstrijdjury bij de „Acht van Chaam" het puntenklassement ge reed had, dat extra-prijzen bood aan de renners, die in de gunstigste positie de meet passeerden. L. v. d. Brand uit Schijndel won het klasse ment (en daarmee 500). De Amster dammer F. Mahn, die de „Acht" op zijn naam schreef, werd hier tweede. De derde prijs werd gedeeld door A. van Oers uit Langeweg en C. van de Zande uit Halsteren, die beiden gelijk eindigden. De wereldkampioenschappen wiel rennen op de baan worden op een wasbord gereden. Dat is de beste aanduiding voor de piste te Rocour, waarop van zaterdag tot volgende week donderdag het puikje van de internationale wielerwereld om de re genboogtruien zal strijden. Vooral de stayers hebben veel last van de golfjes, die door slecht on derhoud op sommige plaatsen in de cementen haan zijn gekomen. De zware stayersmotoren springen wel enkele centimeters omhoog op die plekken. Onze stayers Wierstra en Vreeswijk waren de enigen van de Nederlandse ploeg die donderdag in de ochtend uren tot trainen kwamen. Vreeswijk bleef niet zo lang achter van der Stuyft. Deze energieke jongeman uit Alphen aan de Rijn, die in 1952 als amateur voor eigen rekening naar Parijs toog om mee te dingen in de achtervolging en dat „op eigen rekening" beslond voor hem uit lif ten en eten uit de voorraad voedsel die hij in een enorme zak had meege bracht is zaterdag door een auto aangereden. Vreeswijk was toen na de training in het Olympisch stadion op weg naar huis en werd in de pol der tussen Zevenhoven en Kotteraar pardoes door een achterop komende auto gegrepen. Het leek aanvankelijk nogal goed afgelopen te zijn, maar 's avonds zwollen zijn knieën op. Dr. P. van Dijk, de unie-voorzitter, onder zocht hem maandag ook en toen bleek het letsel geen bezwaar op te leveren om toch naar Luik te gaan. Maar vanmorgen tijdens de training kreeg Vreeswijk kramp in zijn benen. Hij moest huilend van de fiets. Er is echter goede hoop, dat hij dank zij de uitstekende verzorging toch het komende weekeinde in de series zal kunnen uitkomen. „Ik ga zaterdag naar Engeland", zo vertelde Maria Meesters, de 19-jarige Bergse zwemster, toen zy gisteravond by kennissen op bezoek was. Maria Meesters, die ook dit jaar in geschreven heeft voor de Kanaalrace van Butlin, gaat in Engeland, alvorens de grote oversteek te maken, nog een stevig partijtje trainen. Zoals bekend gaat, onvoorziene omstandigheden daargelaten, de race op de 19e van start. MORGENMIDDAG wordt te Bres- kens de jaarlijkse havenzwemwed strijd gehouden. Er kwam een groot aantal inschrijvingen binnen. HET MIDDELBURGSE Luctor orga niseert op dinsdag 27 augustus weer onderlinge avondwedstrijden zwem men bij kunstlicht. DE MOTOR- en autoclub Sclieldegou- wen te Middelburg heeft besloten de achtste Beneluxronde in 1958 door gang te doen vinden. VAKDIPLOMA SLAGER Op het te Utrecht gehouden exa men slaagden voor het slagers-vak diploma de heren F. Baart; C. v. 't Veer en C. Schrijver te Goes; J. Wisse, Heinkenszand; C. den Ha mer, Zaamslag; A. Sturm, Aagte- kerke; M. Schouwenaar, Vlissingen; L. Laurense, Goes; J. de Kok, 's- H.H. Kinderen en M. de Waart, Ka- pelle. MULO Te Bergen op Zoom slaagde voor MULO de heer Paul v.Waterschoot te Groenendijk. GOES, 8 aug. Export- en Indus trieveiling: bramen 1 en 2 142, bra men (in doosje p. kg) exp. 162-167, dubb. pr.bonen 1 61.60, 2 60.80-61.60, afw. 40-42, Early vict. h70-80 78, h60-70 73, h2 51.40, perzikr. zomerappel st70- 80 90, st60-70 87.20, h70-80 85-87, h60- 70 86.70, h2 68.60, Pree. de trev. st60- 70 101.20, st55-60 82.80—83.50, st50-55 73.70—74.20, h60-70 90.05—90.95, hö5-60 80.80—81.20, h50-55 71.60—72.30, h2 68.1069, Manks codlin h70-80 86. Ver. pakt fruit: perzikr. zomerappel h70-75 9596, h65-70 99, Manks codlin h80-85 93, h75-80 96, h70-75 93, Pree. de trev. h60-65 97—100, h60-65 95—99. Gewo ne veiling: Zigeunerin h60-70 8298, h65-70 94—97, h2 72—79, Clapps fav. h65-70 100, perzikr. zomerappel k 68- 75, fabr. 52-61, Early vict. k 47-53, fabr. 34-46, Manks codlin k 46, Pree. de trev. k 69-75 fabr. 56-60, Czarprui- men 1 104-139, 2 76-93, gr. 105-119, fabr. 72-96, Ontario 1 101-149, 2 85, gr. 72-135, fabr. 56-87, Washington 1118- 141, 2 80, gr. 116-125, fabr. 46-89, Belle de louv. 1 139-147, 2 77, gr. 95-125, fabr. 75-91, mons. Hative 1 174', gr. 182, fabr. 83-94. KAPELLE, 8 aug. Appelen en peren: perzikr. zomerappel h70-80 84, h60-70 84, h2 66—67, k 68, fabr. 39-53, val 34-4(1, kr. 25, Yellow transp. h65- 75 92, h55-65 91, h2 58, fabr. 20-40, kr. 24, val 20-39, Manks codlin h70-80 81, k 53, Zigeunerin h75-85 91, h65-75 91, h2 67, k 61, fabr. 35-45, val 34-36, Early vict. h70-80 76, h60-70 71.80— 72.20, 2 47-51, k 54, val 24, kr. 22, fabr. 28-41, Cadlin keswick h70-80 61- 64, h60-70 51—53, h2 43, k 49-50, fabr. 30; Pree. de trev. st60-70 98.40—105.60, st55-60 82.10—83.30, st50-55 72.80—74.20 h60-70 96.10—97.50, h55-60 79.40—80.45, h50-55,70.90—71.50, 2 66.80, k 71, fabr. 42-59, kr. 25-34, val 25-44, N.H. sui. kerpeer 1 43-49, k 38, Scarlet pimper nel h55-60 77, h2 60, bramen ind. 1 157.80-160.85, 2 136, dubb. princ.bonen 1 62.50-65.10, 2 59-59.80, afw. 37. Aan- voerveiling: brameh p. doos 1 33-45, 2 36-37, framb. p. doos 1 38-66, 2 28-40. Pruimenveiling: reine cl. d'ouillins 1 104-131, 2 61-83, gr. 77-105, fabr. 36- 54, czarpruimen 1 120-148, 2 65-85, gr. 85-102, fabr. 44-58, Ontario 1 112-141, 2 64-68, gr. 74-104, fabr. 40-61, belle de louv. 1 115-156, 2 62-90, gr. 64-108, fabr. 35-70, mons. Hative 1 149-176, 2 80-100, Reine vict. 1 120-154, 2 74-112, gr. 88, fabr. 41, Boerewitte 1 69-97, 2 41, wijnpruimen 1 89, 2 30. Konstanz 428 4), Rheinfelden 285 (+2), Breisach 230 10), Straats burg 308 (—8), Maxau 487 (—8), Mannheim 341 8), Mainz 316 4), Bingen 218 (—3), Kaub 239 (—5), Trier 108 (—14), Koblenz 233 (—8), Keulen 210 (—11). Ruhrort 414 (—18). Lobith 1033 18), Nijmegen 822 (—16), Arnhem 833 (—16), Eefde IJssel 358 (—14), Deventer 262 (—12), Monsin 5520 (onv.), Visé 4945 (+1), Belfeld 1085 (+14), Borgharen 3860 (+1), Grave beneden de sluis 461 (—6). Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 13 der Waterstaatswet 1900 ter Provinciale griffie te Middelburg en ter secretarie van de gemeenten op Zuid-Bevelhnd van 10 augustus tot en met 20 september 1957 ter inzage is nedergelegd hun voorstel aan de Provinciale Staten tot samenvoeging van alle op Zuid-Beveland gelegen polders of waterschappen tot één waterschap. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van deze voorstellen kennis te nemen en hun bezwaren daartegen aan de Provinciale Staten schriftelijk in te die nen uiterlijk 20 september 1957. Middelburg, 23 juli 1957. Gedeputeerde staten voornoemd, A. F. C. de Casembroot, voorzitter Pilaar, Griffier. Begin september begint een nieuwe cursus ter opleiding voor het Voor niet geslaagde kandidaten geven wii een speciale Aanmelden bij: H. Roest, Tulpstraat 11, Goes, tel. 3992 en 2066 of B. Koene, Konin ginneweg 16, Goes, tel. 3532. Ler. Boekh. M.O. Alléén bij vooruitbetaling Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage: 3 regels of minder 0.80, iedere regel meer 15 ct Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen half geld berekend Bij plaatsing in de gehele op lage 3 regels of minder 1.35; iedere regel meer 35 ct. 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel. PERSONEEL GEVR. Gevr. voor Turnhout, huwel gé. zetten ouderd. liefst hebb ge diend. Man huis- en hofwerk, vrouw keuken en huishouden. Aiz woonst beschikbaar. Br one! no. 45711 Voor St.-Niklaas meisje voor licht, werk, enigszins kunnende koken. Hoog loon. E-evr. bij B de Booy, Gentsestraat 4 Hulst. TE KOOP AANGEB. Vraagt gratis zichtzending7 Een van de grootste contantzaken levert herenkostuums, combina ties, regenjassen, regenmantel*, mantelköstuums, jersey pakjea, reads vanaf f 3 p. mrtd. Strikt* geheimhouding. Br. no, 43773. Koop in de vreemde niet indien Uw garagehouder U een „Ruvli" accu 6v-90 ah. aanbiedt voor f 67.00. Be Ruvli" accu is van de aller beste kwaliteit en in elk type t laagst in prijs. Daarom verkopen de meeste Zeeuwse garage- en tractorbe- drijven „Ruvli" accu's. Vraagt ons gesneden brood - Makkelijk om mee te nemen op uw uitstapjes. Fa. Vleugel, 's H.- Hendrikskinrie ren straat 33 Goes. 2500 Regina aardbeiplanten en tevens prima bijenhoning. - P. Dobbelaar, Polderweg 8 Paulus- polder. Kinderwagen te k. aangeb. merk Mutsaerts, z.g.a.n.: bevr. Molen straat 91 Clinge. HUIZEN Nieuwbouw f 17.000, vrije vestiging. Makelaars v. d. Berg en Co. Nieuwe Ginnekenstraat 43, Breda. 45620 AUTO'S - MOTOREN Voor betere gebruikte automo- bielen: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal, Hoogstraat 75, tel. 4583 en 4859. Verkoop onder vol ledige garantie Regelmatig keu- DIVERSEN Dreunt uw kapotte 'schoenen 'n. Leo Seghers. Rijksgedipl. schoen hersteller. Gentsestraat 28 Hulst Naar 't Jantje van alles voor een moderne omlijsting van uw foto, plaat, ets, tegel of schil derstuk. Vraagt prijsopgaaf - Korte Noordstr. 15 Middelburg tel. 3733. WEGENS PERSONEELSVAKANTIE is onze irAUGUSTUSAG 12 AUGUSTUS tm- ZATERDAG TERNEUZEN.

de Stem | 1957 | | pagina 3