Wat verdient de boer Enorme plannen voor en Antwerpen GOLDEN FICTION 's Werelds jongste sportvli'egster ers over Cijf 1955-1956 prisma Golf van arrestaties communistisch-China in SPORTin't KORT Onder ons gezegd... SAL weer ter sprake ren )A DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 6 AUGUSTUS 1957 Heropening Kreekrak wordt weer actueel Geld of servies op spaarzegels „Mag niet", zegt de politierechter Ach Iers land bij Kinderbescherming" Speelveld voor Rapenburg Krumingse ■wandelaars vierde jubileum WATERSTANDEN MARKTEN and P. Stan- helmina d.v. at; Bernard mit; Ronald s (te Haar- D'hert en :pe); Johan- Kruisheer; M. Olden- Jan z.v, C. aria d.v. M. [aria d.v. R. wonende te is en J. van nbrandse en ke d.v. M. urg. laert, (Axel) j. belaar, 84 j„ Petrus de M. de Co acht); Julma ran C. van 1); Johannes armont, 2 d.; ng amenwerking nigingen ge- ustus enige deze in het i sportgebied ioor het da len sterk, ge- erdracht, een van de heer racht. Vooraf de V.V.V., de rtelijk woord werden door tangnummers lke op voor- uitgevoerd, want reeds 3 ig op de con- beker te be- deze avond laamse volks- eval omstreeks ispunt Lange Sagijnestraat en een auto estuurd door i uit Tilburg .ange Nieuw- ■ine Bagijne- Bagijnepoort. wam de heer lansteen van i en door het ,ng verleende otsing onver- ■rd naar het overgebracht, rnstige letse- De mate- nertuigen viel >UW VAN eenkomst in heeft de Stoppeldijk juffrouw van lijk haar taak neergelegd, muziek ver- ■en hun dank rwijzeres. Het op de plan- ïoet voor juf- 'ijfeld een ge- kinderen, die haar goede geweest, op laatist aan het traktatie voor ioor de schei deze gezellige en kwamen een Irijder met el- ukkig liep dit .chade af. De rekkelijk goed er had nogal leding en aan e stelt een on- kwamen twee ederlandse en :ander in bot- iwamen nogal Persoonlijke niet voor. De onderzoek in. :e) '8 van de Amazone, w 8 uur: Brand- ro: Het geheim uur: De gou- ira: A en C als furie van Mis- van de Amazone, ro: Het geheim lur: De stad der uur: De gouden >ra: A en C als furie van Mis- (Advertentie) maggi KlfPEHWUILLOHSOEP PER Z1LVERZAKJE (Van onze landbouwkundige medewerker) Er is onlangs een boekje verschenen van het Landbouw Eco nomisch Instituut (L.E.I.) te Den Haag, dat een statistisch over zicht geeft van de uitkomsten van landbouwbedrijven in het oogstjaar 1955-1956. Het cijfermateriaal is ontleend aan de boek houdingen, welke door het L.E.I. worden bijgehouden. In een voorwoord zegt de directeur van het instituut, prof. dr. J. Horring, dat dit overzicht niet in alle opzichten representatief is voor alle bedrijven in de betrokken gebieden. Dit geldt vooral voor de cij fers, zoals ze in het overzjcht voorkomen. In dit opzicht is het overzicht dus gelijk aan alle statistieken en statistische overzichten. Uit de gegeven cijfers kan men echter wel de ontwikkeling van de verschillende gebieden, van de ver schillende bedrijfstakken en van de verschillende onderdelen van net boerenbedrijf aflezen, zij het dan dat men hierbij ook wel enig voorbe houd moet maken. Behalve statisti sche overzichten geeft het L.E.I. ook jaarlijks verslagen uit en daarin wordt de ontwikkeling van het be drijf verder uit elkaar gerafeld en meer kritisch bekeken. In die versla gen kan men dus de ontwikkeling nauwkeuriger volgen. Dit statistisch overzicht bevat on geveer honderd bladzijden cijfers en twintig bladzijden tekst. Toch is het nuttige en leerzame lectuur voor de belangstellende, zij 't niet altijd even aangenaam en spannend. Verbeterd Vergeleken met het oogstjaar 1954- 1955 zijn de uitkomsten van de wei- debedrijven en van de gemengde be drijven in het volgend oogstjaar ver beterd. In 1954-1955 waren de resul taten van deze bedrijven negatief; nu zijn ze positief geworden; de gemeng de bedrijven zijn minder verbeterd dan de weidebedrijven. De uitkom sten van de akkerbouwbedrijven zijn lager geworden, maar zijn toch nog aanzienlijk hoger dan van de ande re bedrijven. Bij de uitkomsten van de akker bouwbedrijven is het opvallend, dat deze gestegen zijn zowel op de Gro ninger klei als in het zuidewestelijk zeekleigebied, met uitzondering even wel van Z.-Vlaanderen. Ook de nieuwe veenkoloniën hebben 'n slech ter resultaat opgeleverd, maar de veenkoloniale bedrijven hebben al sinds jaren met zeer bijzondere moeilijkheden te kampen. De gunsti ge factoren voor de akkerbouw zijn geweest de grotere oogstopbrengsten van zomertarwe, groene erwten, aardappelen en suikerbieten, bene vens hogere prijzen voor aardappe len, vlas, suikerbieten en bietenzaad. Ongunstige factoren zijn geweest la gere oogstopbrengsten en lagere prij zen voor andere produkten, met na me voor karwijzaad, koolzaad gerst en erwten. Daarbij zijn in het laat ste oogstjaar de lonen en de pacht prijzen gestegen, terwijl ook de kos ten van de werktuigen omhoog zijn gegaan. De slechtere resultaten in Z.-Vlaanderen vinden vooral hun oorzaak in de lagere opbrengst van de gewassen en in de verhoging van de pacht. Interessant beeld De resultaten van de gemengde be drijven op de zandgronden vertonen een interessant beeld. In Noord-Bra bant zijn de uitkomsten verbeterd, maar de kleinste bedrijven hebben toch nog met een verlies gewerkt. De bedrijven van 4 tot 7 ha. hadden in 1954-1955 een verlies van 204. per ha, in 1955-1956 93.— per ha. Bij de grotere bedrijven is winst ge maakt. De bedrijven van 7-10 ha. zijn gestegen van 113.— tot 197. per ha; de bedrijven van 10 15 ha. gingen vooruit van 95.— tot 118.— per ha; die van 15 - 25 van 96.— tot 176.per ha. Van noord-Lim burg, waar dezelfde soort bedrijven voorkomen als in Brabant op het zand, worden minder gegevens ver- De bec*r0ven van 7 - 10 ha. hebben een verlies van 85.— per ha. weten te veranderen in een winst van JTDeze resultaten in noord-Limburg zijn voor een deel te aankan aan de hogere prijzen voor akkerbouwgewassen, welke zijn ver kocht. Voorts zijn de uitkomsten van de bedrijven in Brabant en noord- Limburg vooral beïnvloed door de eieren en de varkens. De voederprij- zen zijn gedaald en dank zij de voor- uitgang in de pluimveehouderij wer den per kip meer eieren geprodu ceerd. Ook was de eierprijs in het jaar 1955-1956 hoger dan in het voor- 'fSaande jaar. Overigens late men zich door de hogere eierprijzen in dat jaar niet bedriegen. In het vol gende oogstjaar 1956 - 1957 zal de pluimveehouderij waarschijnlijk op heel wat minder goede resultaten kunnen bogen, omdat de eierprijs in dit jaar rare sprongen heeft gemaakt. Dalende lijn Uit deze cijfers kan men de con- ?«t1?nrt/e£k.en' dat het oogstjaar iso5-i8o6 beter is geweest dan zijn onmiddellijke voorganger. Gaat men echter nog verder terug, dan ziet men niettegenstaande de verbetering in net laatste jaar een dalende lijn in de resultaten van de landbouw. Voor al bij de akkerbouw en de weidebe drijven. De gemengde bedrijven zijn naar verhouding niet zo sterk ach teruitgegaan, maar zij zijn in de top- 7*ren ook nooit zo hoog gekomen. Men zou hieruit de conclusie kunnen trekken, dat deze bedrijven het risi co van de produktie meer verdeeld nebben en daardoor stabieler zijn dan de bedrijven, die afhankelijk zijn van één produkt of van enkele pro dukten, welke eenzelfde karakter heb ben en welke t.a.v. de prijzen van elkaar afhankelijk zijn. Bijv. ver schillende graansoorten. De gemeng de bedrijven zijn afhankelijk van ttielk, varkensvlees en eieren. Deze Produkten hebben weinig met elkaar gemeen. Het is een uitzondering als alle produkten het goed doen. Daar om komen de gemengde bedrijven vrijwel nooit aan de hoge toppen van de inkomsten. Maar het is evenzeer een uitzondering als alle produkten een slecht resultaat opleveren. Daar om komen deze bedrijven ook vrijwel nooit zo diep in de put als de ak kerbouw en de melkveehouderij. De akkerbouw heeft de oplossing gevon den in de monopolieheffingen, waar door deze bedrijfstak nog wel aan zijn trek komt. Maar de zuivere melkveehouderij, die niet over zulk een middel beschikt, heeft het over het algemeen hard te verantwoorden. Deze redenering is erg mooi, zo zal men zeggen, doch de kleine ge mengde bedrijven in Brabant hebben in 1954-55 dan toch maar een nega tief resultaat gehad. En als men de andere gebieden bekijkt, dan bleken daar ook de grotere bedrijven met verlies gewerkt te hebben. Niet alleen in 1954-55, maar ook in 1955-56. Men moet hierbij echter niet uit het oog verliezen, dat de uitkom sten van de bedrijven geen beeld ge ven van de inkomsten van het ge zin. De uitkomsten verkrijgt men nl. (Advertentie) door de kosten af te trekken van de opbrengsten. Op het gemengde be drijf werkt de boer veelal ook zelf mee; hij verricht arbeid. Deze ar beid wordt berekend tegen het uur loon van de landarbeider en dan bij de kosten gerekend. Op de bedrij ven waar de boer zelf meewerkt en bijvoorbeeld ook de boerin of een zoon, zijn deze arbeidskosten dus ge maakt ten behoeve van de boer en zijn medewerkende gezinsleden. Dit is zijn arbeidsinkomen. Het inkomen van zo'n boer bestaat dus uit twee delen: de beloning van zijn arbeid en zijn beloning als ondernemer. Als de uitkomsten van zijn bedrijf dan nul zijn, heeft hij alleen een arbeidsin komen. Zijn de uitkomsten minder dan nul, levert zijn bedrijf dus ver lies op, dan moet dit verlies van zijn arbeidsinkomen worden afge trokken om zijn werkelijk inkomen te berekenen. Zo'n boer verdient dus minder dan een landarbeider. In Brabant waren het alleen de allerkleinste bedrijven die verlies op leverden. Maar in andere gebieden, zoals Friesland, Drente en Overijs sel, hebben ook de grotere bedrijven verlies opgeleverd. Dat de boer dan geen groot inkomen heeft, is duide- lijk. In veel gevallen komt hij niet hoger dan een gulden of vijftig per week, een inkomen waarmede tegen woordig geen enkele arbeider meer genoegen neemt. manager Onmisbaar voor Uw afspraken. Uur en dag in een oogopslag' if 105.- Er is voldoende aanleiding nader terug te komen op de aan kondiging van de Belgische regering met betrekking tot de ha vens van Zeebrugge en Antwerpen. Eerstgenoemde zou ge schikt gemaakt worden voor de ontvangst van schepen tot 30 duizend ton en Antwerpen moet zo spoedig mogelijk in staat gesteld worden schepen tot 50 duizend ton aan de kaden te laten meren. Het Volkstribunaal te Siang-Yang in de Chinese provincie Hoepeh heeft vol gens radio-Peking een „contrarevolu tionaire landeigenaar", een zekere Sjang Ming Tong, ter dood veroor deeld. Hij zou drie boeren vermoord hebben tijdens het jongste „rechtse anti-socialistische" offensief. De communistische veiligheidspolitie zou nog meer leiders van een contra revolutionaire organisatie hebben ge arresteerd, die het bewind van Peking en het stelsel van coöperatieve eigen dom in de provincies Honan en Hoe peh wilden omverwerpen. Contrarevolutionairen" hadden op 24 juni een opstand willen ontketenen maar de veiligheidspolitie wist alle leiders van het komplot in te rekenen, aldus radio-Peking. De radio maakte verder gewag van een golf van arrestaties en zelfmoor den onder „rechtse" studenten van de provincie Tse Tsjoean. Een kruidenier in Gouda is door de Rotterdamse politierechter veroor deeld tot een boete van 10.wegens overtreding van de wet op het ca deaustelsel. De coöperatie ,,Enkabe" waarby hij is aangesloten, kreeg een boete van 251 gulden, waardoor ho ger beroep mogeiyk is. De winkelier had zijn klanten gratis .nationaal Enkabe-spaarzegels" ver strekt, die op kaarten konden wor- onri1 ®eP^a^- Voor een volle kaart met 200 punten gaf hij een gulden, maar inplaats daarvan konden de klanten ook tafelgerei en serviesgoed krijgen. Ze kregen dan een kwitantie en ont vingen de goederen van een Amster dams verzendhuis. De verdediger meende, dat hier sprake was van een gewoon kortings systeem. De officier van justitie ech ter was van oordeel, dat aan de hand van arresten van de Hoge Raad dui delijk kon worden aangetoond, dat het hier een overtreding gold van de wet op het cadeaustelsel. Minister Samkalden heeft meege deeld, dat er bij een aantal raden voor de kinderbescherming een niet onbelangrijke achterstand bestaat. In zijn antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid mevr. Ploeg-Ploeg (P.v.d.A) geeft de minister een over zicht van de werkzaamheden in de verschillende arondissementen. Hier uit blijkt dat in het arrondissement Breda op 1 januari 1957 nog 425 gevallen in behandeling waren het geen globaal bezien een achterstand betekent van 245 gevallen. In het ar rondissement 's-Hertogenbosch was er op die datum een achterstand van 170 gevallen, terwijl in Middelburg geen achterstand bestond. Dc oorzaak van deze achterstand moet volgens de minister gezocht worden in de moeilijke personeels- positie en in de uitbreiding van de werkzaamheden. De reorganisatie van ruim iy2 jaar geleden zal op den duur zo verwacht hij, enige verbetering geven, maar het is nog te kort gele den om nu reeds grote resultaten te verwachten. HANS HOLLENSTEIN. Walter Favre, Walter Holenweger, Max Schellen berg. Toni Graeser, Attilio Moresi Ernest Traxel en Ramon Annen zul len Zwitserland vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen op de weg. DOOR jeugdige judoka's van Goes, Middelburg, Vlissingen, Roosendaal en Bergen op Zoom is in Goes een prachtige strijd geleverd om de ti tels in het jeugdjudotoernooi. (Advertentie) Op de persconferentie, waar de ministers Van Acker en Vanauden- hove de plannen bekend maakten heeft de Belgische premier nog het kanaal Gent—Terneuzen ter sprake gebracht, dat zijn beste rendement niet kan bereiken vanwege de nieu we zeesluis bij Terneuzen. Hier kun nen nog geen schepen van 10 tot 15 duizend ton passeren. De plannen voor Zeebrugge zijn te danken aan een aanbod van de Olym pic International Shipyard, waarin de bekende Griekse reder Onassis ge ïnteresseerd is. Deze maatschappij wil in Zeebrugge dokken en werven voor tankschepen tot 100.000 ton gaan bouwen. Ofschoon er nog geen definitief contract is, verheugt de Belgische regering er zich al op in Zeebrugge de grootste petroleumhaven van West-Europa te zien verrijzen. Er zijn verschillende gegadigden, zodat men bij eventuele mislukking van het plan-Onassis toch niet met lege handen zou komen te staan. Wordt dit plan een succes, dan zou dit een werkgelegenheid betekenen voor 4.500 man en daarmee heet dan de structurele werkloosheid van West- Vlaanderen zo goed als bedwongen. Met dit perspectief voor ogen heeft de Belgische regering besloten de haven van Zeebrugge in te gaan richten voor schepen tot 80 duizend ton, al zal dit ook 750 miljoen franks moeten kosten. Men rekende echter al op uitgaven van 500 miljoen franks, die nodig waren om oorlogs schade te herstellen. Bovendien ver wacht men, dat de Belgische schat kist bij slagen van het project-Onnas- sis in vijf jaar tijd een voordeel van een miljard franks zal behalen, o a. vanwege het wegvallen van werk loosheidsuitkeringen. Op de duur zou dit een voordelige zaak moeten worden. Men kan er echter niet zo direct mee beginnen, want er is nog een twijfelpuntje. Men weet nl. nog niet zeker, of het project van de havenuitbreiding technisch uitvoerbaar is. Een com missie onder leiding van de directeur- generaal Willems van Bruggen en wegen heeft dit wel mogelijk ver klaard, maar men wil voor alle ze kerheid toch eerst de uitslag van proefnemingen in het waterloopkun dig laboratorium van Borgerhout af wachten. En dat kan een jaar of twee duren. In Antwerpen is men daar niet rouwig om. Men vreesde hier al, dat het nieuwe project de uitvoering van het tienjarenplan voor de Schelde- haven zou gaan doorkruisen. Minister Vanaudenhove heeft dit ten stelligste ontkend en de Belgische regering wil Antwerpen nu tegelijk verblijden met de opvoering van de ontvangcapaci- teit van de Scheldehaven tot schepen van 50.000 ton. Thans kunnen er maar schepen van 35 duizend ton aan leggen. De ere-inspecteur-generaal van Bruggen en Wegen ir. Bonnet had de mogelijkheid van een grotere capaci teit al in rapporten aangetoond. Nu gulden genieting voor 90 cent j Gonnie Bruys, over wie wü gisteren j al hebben geschreven, in haar vlieg- tuig na haar eerste solovlucht. Zij is met haar vijftien jaren 's werelds jongste sportvliegster. heeft minister Vanaudenhove de zaak in studie. Hij hoopt binnen drie jaar beslissingen te kunnen nemen. Beginselbesluiten Men heeft hier dus vooralsnog te doen met beginselbesluiten, wat sceptici in België al heeft doen bewe ren, dat het wel eens verkiezings stunts van de regeringspartijen zou den kunnen blijken. Men mag echter toch wel aannemen, dat de hier ont wikkelde plannen zo enigszins moge lijk in uitvoering zullen komen, al kunnen noodzakelijke bezuinigingen dit vertragen. De projecten liggen geheel in de lijn van de ontwikkeling van het Westeuropese kust- en Delta gebied en onderstrepen de belang rijkheid hiervan opnieuw. Het zal zaak zijn, dat ook op Nederlands gebied met voortvarendheid plan nen worden ontwikkeld om de weerslag der Belgische activiteit op te vangen en hiermee gelijke tred te houden. Er kan nu versterkte aan drang van Belgische kant wor den verwacht tot normalise ring van de Westerschelde. Dat kan dienstbaar worden ge maakt aan de inpoldering van het Land van Saeftinge. Belangrijker is nog, dat aan de Westerschelde met name in Terneuzen, de mogelijkheden van de goede toegankelijkheid voor zeeschepen worden uitge buit. Deze Zeeuwsch-Vlaamse haven zou eigenlijk de tan ker-voorhaven van Gent en Antwerpen beide kunnen zijn. Tevens blijkt nu het grote belang van een aansluiting van de haven van Bergen op Zoom op de Wester schelde, waardoor deze Brabantse havenstad mee kan opgaan in de be oogde en verwachte ontwikkeling van het kust- en Deltagebied. De demping van het Kreekrak in plaats van een overbrugging blijkt nu heel duidelijk een kortzichtigheid te zijn geweest, een fout, die men eigenlijk niet snel genoeg weer on gedaan kan maken. De r.-k. sportvereniging „Rapen burg" hield een algemene ledenver gadering, waarop de verschillende problemen rond de vereniging aan de orde werden gesteld. De vergadering stond onder voorzitterschap van ka pc laan Rombouts, die er vooral de na druk op legde dat de jeugd de kans moet worden geboden om te voet ballen. Zijn plan om de jongens van 10 tot 16 jaar in patronaatsverband te doen spelen, droeg de goedkeuring van de vergadering weg. Daarnaast blijven deze junioren in de voetbal vereniging opgenomen. De mogelijkheid om een senioren elftal aan de competitie te doen deel nemen, werd uitvoerig besproken. Er is onder de spelers voldoende animo en de vraag is slechts of straks over een terrein kan beschikt wor den. De pacht van het huidige terrein is verstreken, maar mocht men er alsnog in slagen deze pacht te ver lengen, dan zal „Rapenburg" zeker van de partjj zyn. In overweging zal worden genomen of de mogelijkheid bestaat om ook andere takken van sport te gaan be oefenen. waarbij dan tevens aan sport voor de dames aandacht zal worden besteed. Minister Samkalden heefte en uit eenzetting gegeven, waarom de Joe goslavische voetballer V. Sal, die verdacht werd van meineed, niet in hechtenis is genomen, hoewel het be stuur van de voetbalvereniging „Am sterdam" bij de Officier van Justitie verzocht had om directe aanhouding. Sal heeft toen kans gezien om op een van de laatste dagen van juni ongemerkt het land te verlaten. Naar de bewindsman thans meedeelt, wa ren er op dat tijdstip nog niet vol doende ambtelijke gegevens om di recte aanhouding wegens meineed te rechtvaardigen. Bovendien heeft de betrokken Officier van Justitie in dit geval bijzondere voorzichtigheid in acht genomen, omdat het bestuur van ..Amsterdam" dat door de K.N.V. B. in verband met de zaak Sal disci plinair gestraft was als partij in de zaak was betrokken. Dat Sal bij de politie om teruggave van zijn pas poort had verzocht vernam de Offi cier pas, toen de Joegoslaaf reeds het land uit was, aldus de bewindsman. De Kruiningse wandelsportvereni ging W.S.V., vierde zaterdag haar 5-jarig bestaan. In de middaguren maakte zij een rondwandeling door het dorp, voorafgegaan door de har monie E.M.M. met tamboers en pij pers. De pas aangeschafte uniformen van de jeugdige wandelaars maakten een fleurige indruk. 's Avonds gaf de Zuidhoekse ac cordeonvereniging „Jacob Obrecht o.l.v. dirigent Pais een concert op de markt. Konstanz 441 4), Rheinfelden 291 5), Breisach 238 12), Straatsburg 332 (—6), Maxau 510 (—16), Mann heim 375 (—16), Mainz 343 11), Bin gen 241 (—12), Kaub 265 (—14), Trier 129 (—9), Koblenz 265 (—15), Keulen 255 20), Ruhrort 470 19), Lobith 1091 (—22), Nijmegen 875 (—20), Arn hem 880 (—17), Eefde IJssel 403 (—11) Deventer 303 (—12), Monsin 5530 (—5) Visé 4952 (+4), Borgharen 3836 23), Grave ben. de sluis 457 8). De scheepvaart op de Waal boven Nijmegen is in de komende nacht niet gestremd. GOES, 5 aug. Export- en indus trieveiling: bramen 1 en 2 125, bra men (in doosjes per kg) exp. 138-151, 2 115, dubb. pr.bonen 1 69.70-71, 2 68.70 early vict. h70-80 70, h60-70 54.50. h2 40, perzikr. zomerappel h70-80 73, h60- 70 68.20-73, h2 52.80, prac. de trev. st 60-70 94. st55-60 92. st50-55 77, h60-70 93, h55-60 89, h50-55 77, h2 56. Gewone veiling: yellow transp. st65-75 7285, st55-65 71—73, h2 53—54, k 65-67, fabr. 55-71, kr. 26, perzikr. zomerappel k 56-58, fabr. 39-44, early vict. k 44-^45, fabr. 35-38, oomsk.peer k 63-79, fabr. 43-48, pree. de trev. k 61-63, fabr. 43- 45; czarpruimen 1 116-132. 2 68-85, gr. 108-112, fabr. 45-63: Ontario 1 101-121, 2 56-79, gr. 77-110, fabr. 55-82, washing- ton 1 88-97, 2 50, gr. 84-91, fabr. 37-62; belle de louv. 1 105, framb. p. doos 1 56. Groenten: kropsla A2 18-19. BI 12- 15, komk. Al 19-26. A2 20. BI 19-22, Cl 13, tom. Al 60. Bi 50-59, Cl 47-56, bl.kool A2 18-53, B2 17-33, afw. 17-33, wortelen p. bos 12-34, kroten p. bos 6, uien p. bos 13-15, uien p. kg 14, dubb. pr.bonen 51, stoksnijbonen 71-91 and. 11-15, postelein 19-36, g'r. sav.kool 13-18, r.kool 4.50, spitskool 2-4, ra barber 2-10, bintjes 18, perziken p. st. 14-54, druiven 260-240, meloenen 59-128 KAPELLE, 5 aug. Industrie- en exportveiling: appelen en peren: per zikr. zomerappel h70-80 75. h60-70 69.50-70.80. h2 51.70—55.40. k 63; yellow transp. h65-75 89, h55-65 88, h2 56; melba h65-70 87, h60-65 75, h2 54; early vict. h70-80 74, h60-70 58.10-50, h2 42, k 51; proc. de trev. st60-65 96, st55-60 95, st50-55 83—85, h60-65 95, h55-60 93—95, h50-55 82—83, h2 62, k 75; oomsk.peer st55-60 9397. st60- 55 89. h55-60 94. h.50-55 88, h45-50 73— 76, h2 56—58, k 73, fabr. 53, kr. 18; perzikappel val 17 kr. 17: early vict. 19, val 18, val kr. 14; dubb. princ.bo- nen 1 71.50-72.60, 2 63, afw. 35; bra men ind. per kg (aanvoer 13 ton) 1 147.70-151.80, 2 131-134. Verpakte ap pelen: scarlet pimpernel st75-80 144, st70-75 142-144. st65-70 139, st60-65 129130, st55-60 104. Gewone aanvoer- veiling: bramen p. doos 1 34-40. 2 31- 35; framb. p. doos 1 53-77, 2 20-36: lo- ganbessen 1 58. rode bessen 1 48, 2 28 per doos. per kg 79, w. bessen 2 38 p. doos. Pruimen: czarpruim 1 85- 133, 2 65-88, gr. 62-109, fabr. 36-51; reine cl. d'ouillins 1 81-103, 2 41-72, gr. 63-90, fabr. 34-44; Ontario 1 81-109, 2 44-70, gr. 61-93. fabr. 30-49, belle de louvain 1 108-135, gr. 66, fabr. 36; monsign. hative 1 115-149. utility 1 112. 2 54, princepruim 1 28. Aardap pelveiling: bonken 18, 1 12-15. 2 6.5, driel. 7-9.5. Groentenveiling: kropsla 15-21, tom. 60, r.kool 14-15, komk. 18- 27, rabarber 8-9,5, augurken 1 93-98, 2 61, 3 24-41, saxabonen 51. and. 8-12, edelprinc.bonen 51, uien 11, snijbonen 87-90, sav.kool 15-18. Appelen en pe ren aanvoerveiling: perzikr. zomer appel fabr. 32-45, val 22-35; yellow transp. fabr. 38-46. val 26-36: early vict. fabr. 28-46, scarlet pimpernel k 101, 2 57-64. fabr. 52, val 41, noord holl. suikerpeer 1 45-53, 2 36-43, k 41- 45, fabr. 30-37, pree. de trev. fabr. 42- 51, kr. 31, br. herepeer k 36, fabr. 27, melba k 46, fabr. 41, oomskind.peer val 31. KOEWACHT, 1 aug. Gezwingeld vlaslint WR 115-135. DR 100-110, br.. vlas geen notering. Bobbers geen no tering. Ruwe lokken 6-12, gezwingel de lokken 16-40, lijnzaad voor de slag 30-35 ct. Zeer slechte markt. ROTTERDAM. 5 aug. Aanvoer in totaal 1748, vette koeien en ossen 1019. varkens 729. Prijs in centen p. kg. Vette koeien le kw. 300, 2e kw. 320, 3e kw. 265; varkens (lev. gew.) 183, 180, 178, Prijs in guldens p. st. Vette koeien 295, 250, 260. Vette koeien aanvoer als vorige week, han. del tamelijk, prijzen onveranderd. Var. loens (lev. gew.) aanvoer kleiner, han del zeer kalm, prijzen lager, prima's boven notering, zware varkens 165-170 afloop slecht. ROTTERDAM, 5 aug. Binnenlandse granen ochtendbeurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotter dam: Fabriekstarwe van de nieuwe oogst ca 28.00. Voedergranen zeer kalm. Zomergerst oude oogst 23.50 24.50. Prima uitgezocht partijtje 24.75. Nieuwe oogst 23.00—24.00. Extra 24.25. Haver (moeilijk te plaatsen). Oude oogst 21.5022.50. Extra blanke 23.00. Rogge (flauw). Doorsneekwaliteit 19.00. Gedroogde doornee 20.00. Bakrogge 20.50. Peulvruchten, handel In oude oogst vrijwel zonder betekenis, in nieuwe oogst waren groene erwten ter markt voor ca 38.00. TERNEUZEN, 6 aug. Sla 6.19- 12,50, gr. komk. B 21. w. komk. A 20- 21, B 16-22, C 11-13, meloenen 1.03, peen 10-20, kroten 5, eerstel. 1 17, bin. tjes bonken 19, 1 15-18, 2 9-10. eigen heimers 1 15-18, and. 11-13, stoksnijbn. 50-52, stamsnijbn. 2 29-41, princ.bonen 47-70, saxa 39-54, pronkbonen 46, kro ten 4,5-5, r.kool 6-13, sav.kool 14-26, waspeen 10-11, rabarber 19-21, augur ken 90, torn. A 50-64, B 60-67, C 41- 54, CC 44. spitskool 8-10, early vict. h2 40, k 40, f 35, perzikr. zomerappel hl m70 74-80, hl m60 66-80. h2 36-64. k 57-68, f 43-55. kr. 25-42, yellow transp. hl m65 76. hl m55 65, h2 52, k 65, f 49-52. kr. 25-41, pree. de trev. st. m60- 65 32—89. m55-60 86,20, m50-55 61, h2 m55 67-82, k 66-76, f 51-55, kr. 36, krikperen 2 50-53, f 38-49, czarprui men gr. 1,20-1,28, f 90-1,12, afw. 90; reine cl. outline gr. 1.02-1,32, f 1,10- 2 51, Ontario gr. 1.10-1,36, druiven 2,51-2.88 bl.kool 10-23. WAALWIJK, 3 aug. Huiden- en le- dermarkt De plaatselijke vakantie is voorbij en het zakenleven tracht nu weer zijn normale gang te hervatten. In het bijzonder is dit voor de handel moeilijk daar dan wel de ene en daarna weer een andere plaats va kantie heeft. Een meer uniforme va- kantieregeling zou voor deze sector dan ook gewenst zijn. Tengevolge van de vakantieperiode is de gang van za ken betrekkelijk kalm. Op de diverse huidenmarkten heerst een kalme stemming hoewel de onder toon vast blijft. Van exotische huiden blijven de prijzen ondanks de beperkte vraag nog steeds vast. Van inlandse huiden is een goede vraag naar de lichtere huiden en croupons, met goed standhoudende prijzen. Afvallen zijn prijshoudend met behoorlijke vraag. De betrekkelijk geringe aanvoeren van Java-buffelhuiden doen de prijzen op eenzelfde niveau blijven. In de repa ratiesector is werk genoeg, echter zon. der dat daarvoor veel materiaal ver bruikt wordt. De lederwarenindustrie is goed van orders voorzien, zodat in deze tak van industrie goed gewerkt wordt

de Stem | 1957 | | pagina 3