H. Bloedspel te Brugge grootse massa-show R. R. VISSER I M w Bergen op Zoom e.o. 55.000 In bloemtapijt op de Markt komen 25000 dahlia's J. Boor Geregelde Autodienst Vooral Vlaamse eest Gigantische cijfers EXAMENS Tijdens Maria-ommegang Franse zangertjes Steenbergen naar Jongen verdronken te Standdaarbuiten Steenbergenaar door heistelling gedood Afwezig Notaris J. Meijling Notaris J. Meiilwg Notaris Van DISSEL W. HAMEIYNCK VAN DISSEL GARAGE STAAL U kunt op méér dan DAGBLAD DE STEM Een wagen met buitengewoon mooi uitzicht, dank zij zijn panoramische voorruit a r i e v e n Firma VERSCHELLING Zn Kt DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1957 Men kan het Heilig Bloedspel van Brugge, dat bij zjjn vijfde opvoeringen reeks een zó geweldige faam heeft verworven dat men kan spreken van een wereldvermaarde gebeurtenis, men kan dit gigantische schouwspel natuur lijk in getallen en cijfers uitdrukken. Dat zal een enorme indruk maken: een tribune voor tienduizend mensen, die allen een zitplaats met een leuning hebben en die geenszins bang behoeven te zijn door de 4100 vierkante meter grote vloer te zakken, gezien de bijna dertigduizend stalen buizen waarop het geweldige de ganse Markt beslaande gevaarte is gebouwd. Men kan spreken van de elfhonderd vierkante meter beslaande speel vlakken, die tezamen het podium voor de tweeduizend medewerkenden zo wel als het decor vormen, tegen de gevel van het Belfort opgetrokken tot 27 meter hoog. (anno 1150) graaf Diederik op zijn glorieuze intocht te Brugge begeleidt, dan (vergeef ons deze gemeenplaats) vallen de eeuwen weg. Gij, de toe schouwer uit 1957, zijt een eenling in die door duisternis omgeven massa en ge ziet slechts het licht van de feestelijke toortsen, ge hoort de klan ken van vreugde die als een luister rijke morgen gevolgd is op de nacht die de droeve monotonie der Grego riaanse kruisweg symboliseerde, ge zijt toeschouwer in het Brugge van de twaalfde eeuw dat zijn dappersten uitzond naar het Heilig Land en dat hen een immens welkom bereidde toen ze terugkeerden, trots de re likwie van het Heilig Bloed met zich voerend. Uit de gotische vensters rond de Markt klinken de juichkreten op en zich verdringend voor de nauwe ven steropeningen zwaaien de Bruggelin gen met vlaggen en doeken, hun ke len schor schreeuwend. Is dit toneel, Ret Belfort vormt een prachtige achtergrond voor de talrijke his torische scènes van het H. Bloedspel. Men zou kunnen nagaan hoeveel werkuren er gevuld moeten worden, alvorens de regie langs veilige banen belooft te verlopen, hoeveel geld men in totaal spendeert aan dit enorme „spektakel", zoals de Vlamingen zeg gen, men kan uitrekenen hoevele honderdduizenden mensen sedert 1938 het spel aanschouwd hebben en dan wijzen op het feit dat vanuit Ameri ka, tijdig tevoren, plaatsbewijzen worden besteld. Men kan de landen tellen, vanwaar die toeschouwers kwamen. De technisch-voelende zal verbaasd staan van het aantal kilometers elek trische leiding dat de installatie voor het spel behoeft (alleen voor de ver lichting al twintig km), kortom, het is waarlijk een schouwspel dat zijn uiterlijke indrukwekkendheid bijzon der dankbaar in cijfers laat vangen. Jawel, dan hebt ge het Heilig Bloedspel van een zeer bepaalde, en inderdaad sterk op de voorgrond tre dende zijde belicht. Want het is een evenement dat op effecten is geba seerd, dat aaneensluit door een per fecte technische organisatie, waarin men de zeer krachtige leider herkent. Als ge alle cijfers en getallen ge noemd hebt, dan hebt ge bijna alles van het spel verteld. Bijna alles Als om negen uur de zware bron zen stem van het Belfort de aanvang aankondigt, dan begint een spel dat wel een der merkwaardigste massa spelen ter wereld is. Trouwens, het is misschien niet eens een spel. Eer der een reeks van symbolisch aange duide gebeurtenissen, als een razend snelle, maar rake tekening van een groot meester: hier een lijn, zo een kras, nog een lijn. dat is het schema, de rest weet ge immers wel. Een oorspronkelijk en gevat orga nisator heeft op die schema's, hier en daar sterke accenten leggend, doorgewerkt. Hij moet een durvend man zijn: hij streeft klaarblijkelijk naar steeds sterker beperking van het spelteehnisch element, steeds meer zoekt hij het in het massale, hij is een groot massaregisseur en hij weet wat effecten waard zijn, wat een fan tasierijk man ermee kan doen. „Het is louter en alleen effectbe jag" hebben we mensen horen zeg gen. En dat is niet onjuist. Het is geen toneelstuk dat Brugge op voert. Er wordt, zelfs geen minuut toneelgespeeld. Er is, van de ge schiedenis van de relikwie van het H. Bloed een schema gemaakt, een schema dat eerder neigt tot ver soberen dan tot uitdijen. Er zijn „vaste stations" en daarrond bouwt men het spel op. Dat gebeurt met licht in tientallen tinten, met ge luid uit vele luidsprekers en vanuit de galmgaten van de Belforttoren, er klinkt hoorngeschal van de tin nen en transen. Drie elementen be heersen dit spel en vormen het: licht, klank en beweging. Beweging die soms verbijstert, al tijd boeit en die het oog gevangen houdt, het als vanzelf doet wenden naar de zijde van de Markt waarnaar het spelbeeld zich verlegt en intussen neemt het gehoor de klankenover vloed, die meesterlijk is verweven met het beeld, in zich op zonder dat men zich behoeft te realiseren wat het is dat men hoort. De kantelen en transen gloeien op in vele kleuren, van helwit, tot diep paars, de dakkapellen en gevelruiters van het gouvernementsgebouw lijken plots als in bloed gedompeld, dan vlamt de machtige toren op als een toorts, tegen de nachtelijke hemel af stekend als een levend geworden me despeler in dit spel van het H. Bloed En hij is ook een medespeler, de to ren. de belangrijkste. Effecten Massaregie, de overdon dering met vindingen van mensen die in superlatieven denken. Diepere symboliek Maar waarom brengt dit spel, als het niets dan effect is, waarom brengt het dan alle keren de tiendui zend toeschouwers tot geestdrift, waarom bezielt het dan de tweedui zend medewerkenden zo intens, tot in het diepst van hun Vlaamse gemoed? Is er dan in dit spel-van-effecten iets anders, iets van wezenlijke waarde, iets van ware, diepere symboliek Als de grotq .solemnele ^jroe^ssla is dit vrucht van tot-in-den-treure ingepompte massaregie De nuch terste nuchter ling kan dit niet vol houden. Dit is echt, hier juichen de Bruggelingen échte vreugde uit, ze juichen om de moed van hun voor vaderen, om het bezit van de kost baarste relikwie welke de Kerk ge schonken is, ze schallen hun vreugde uit over het feit, dat ze tot die twee duizend uitverkoren medespelers be horen, ze juichen omdat ze Brugge lingen zijn, omdat ze Vlamingen zijn. Want Vlaams is dit spel tot in de vezels. De tweeduizend spélen er niet de uitzinnig blije Bruggelingen, ze zijn het. Hun vreugde is dezelfde van die hunner stadgenoten van acht eeu wen terug, hun geloof, eenvoudig en zonder complicaties, is hetzelfde als dat van de Bruggelingen die hun in de handel gewonnen rijkdom omzet ten in monumenten van kracht en overtuiging, in kathedralen en in een Belfort: schoon, machtig, voornaam en toch zo eenvoudig. Als de mensen die het bouwden zelf. „Ieder leven is als een Belfort van zingende overtuiging", declameert de tekstzegger tijdens de apotheose. Ie der leven, iedere Bruggeling, een mo nument van „zingende overtuiging..." het is veel gezegd. Maar als ge dit woord van de tinnen hoort klinken, hebt ge Brugge zojuist zijn Bloedspel zien spelen, en ge hebt gezien dat het waarheid is. Ook dit jaar weer zullen de jonge tuinders, traditiegetrouw, in verband met de Maria-ommegang een bloem tapijt spreiden voor het bordes van het stadhuis. Dit jaar zullen zü. als alles een beetje meewerkt, niet minder dan 25.000 dahlia's, die gekweekt zijn op een stuk grond van 1800 m2, in dit kleurig tapijt verwerken. Het vorige jaar begonnen de jonge tuinders in de vroege ochtenduren van de 15e augustus. Dit jaar streven zij er naar het tapijt reeds op de voor avond van de Maria-ommegang te vol tooien, om zodoende mede de belang stelling te vergroten voor het kijken naar de Maria-beeldjes, die op de 14e augustus in de etalages geplaatst zullen worden. Het spreiden van dit bloemtapijt op de 14e augustus brengt voor de jonge tuinders extra werk met zich, maar dit hebben zij er graag voor over. Waarschijnlijk zal het bloemenmo- zaiek dit jaar enkele nieuwe kleuren bevatten. Steeds wordt getracht een grotere schoonheid te bereiken. Aan dit tapijt werken de jonge tuin ders eigenlijk het gehele jaar door. Onder auspiciën van het actieve muziekcomité Steenbergen zal vrij dag 13 september a.s. een van die charmante Franse kinderkoren in Steenbergen optreden, namelijk Lés Petits Ecoliers Chantants de Bondy. Met muziekcomité is voor een kleine puzzel geplaatst, omdat de zangertjes jongens en meisjes onderge bracht moeten worden bij particulie ren. Maar het comité rekent op de gemeenschapszin van de Steenbergse bevolking, zodat dit initiatief een vol ledig succes kan worden. Gisteravond is de 16-jarige H. Nagt- zaam uit Standdaarbuiten bij het zwemmen in de Mark verdronken. De jongen was met enkele vrienden gaan zwemmen bij de roterij van de firma Brouwers te Standdaarbuiten. Hij probeerde om de Mark over te zwemmen, hoewel hij de zwemkunst niet voldoende machtig was. Bij het terugkeren is hij onder water ver dwenen. Na twee uur dreggen heeft men het lijk op weten te halen en men paste kunstmatige ademhaling toe Dit mocht echter niet meer baten. In de winter controleren zij de knol len en in het voorjaar werken zij aan het zetten van de stekken en het sorteren. De 40 jongemannen, die hier bij betrokken zijn. besteden een ge- reelte van hun zondagsgeld voor het aankopen van nieuwe knollen, het geen het meeleven van de jonge tuin ders met de Maria-ommegang wel duidelijk demonstreert. Dank zij de medewerking van de Bergse bloemisten, die de versiering van de wagens verzorgen, ziet het er naar uit, dat in de toekomst de bloem. versiering uitgebreid zal worden. TECHNISCHE SCHOOL HULST. Aan de Technische school te Hulst werden de volgende diploma's be haald: Machine bankwerken: J, d'Hont, Kloosterzande, A. van Dorselaer, Lamswaarde, W. Elias, Terhole, M. Daalman, Graauw, A. Lauret, Hengst dijk; P de Theije, Terhole (met lof) J. van Boven, Clinge, E. Inghels, St. JansUen, Th. v. d. A'beele, West- dorpe, J. Arens. Koewacht, O. van Laere, Nieuw-Namen, L. Janssen, Hulst; W. de Vliegher, Koewacht; H. Naessens, Clinge, E. Caessens, Axel, W. de Keijzer, Clinge, H. Winnubst, Hulst, W. Hertogh, Lamswaarde, W. Verfneulen, St. Jansteen, A. Bies- broeck. Hulst, B. de Brouwer, Axel, W. Rotthier, Westdorpe, L. de Ko ning, Graauw, W. Moorthamer, Kui taart, H. Bracke, Clinge, G. van Rattingen, Koewacht, A, van Hels- land, St. Jansteen, W. de Schepper, Sluiskil, E. Weemaes, St. Jansteen, R. van Geertruy, Graauw, F. Kint, Kloosterzande, P. Picavet, Graauw, B. Pauwels, Kloosterzande, G. Pau wels, Kloosterzande, S. Stallaeft, Vo gelwaarde en G. Valenit, St. Jan steen. Timmeren: H. Herman, Zuiddorpe, P. van Kerkhoven, Kloosterzande, J. van Dorselaer, Lamswaarde (met lof), L. Claessens, Lamswaarde, L. Warnier, Hulst, H. Jonkheim, Stop peldijk, J. Marin, Stoppeldijk. Th. de Celie, Koewacht, J. Baart, Klooster zande, J. Vermorken, Kloosterzande (met lof), P. Mast, Walsoorden, P, Bogaert, Kuitaart. Textiel: A. van Bundert, Hulst, Th. van Troost, Lamswaarde, M. de Block St, Jansteen, Fr. Vonck. St. Jansteen, Th'. Roelands, Nieuw-Namen en P. Lossie, Hulst. Elektriciens: O. der Weduwe, Hulst Fr. Keiler, Koewacht, A. de Bruyne, Heikant, J. Hillaert. Hulst, G. Schil- lemans, Graauw, P. Freijser, Hulst, P. Thuy, St. Jansteen W. Bracke, Clinge, J. Schouten, Hulst, W. Segers, St. Jansteen, P. Erpelinck.' Vogel waarde, L. Noens, St. Jansteen, L. Bracke, Clinge, R. Cammaert, Clinge (met lof) en W. Warnier, Hulst. VERKEERSDIPLOMA Aan de volgende schoolkinderen te Sluis werd het verkeersdiploma uit gereikt: R. J. M. Ultee, P. Leenhouwers, A. Reinders. G. Claerhoudt. C. Maen- hout, S. Basting. E. Doolaege, J. De- baere, G. Vermeesch, C. van de Vij ver, Abr. Dierkx, P. Metz, Abr. Len- sen, Joh. Driessens, M. J. Dekkers, H. Bogaard, A. Cocquit, C. de Backe- re, E. Heijens, E. Thomaes, El. Plas- schaert, R. van de Vijver. G. Henne- ken. M. van Deursen. P. de Clerck, S. Maas. M. Batselaere, L. Wijffels, E. de Krijger, W. Verheije, M. Tho maes. R. v. d. Neste, E. Qautaert. J. van Staveren, I. Wemaer. F. Tho maes, S. Wemaer. E. Lucier, L. Driessens. B. Louweret, A. Hoger- heide, A. Wemaer, J. Herrel. A. van Oorschot, J. van Espen, P. Wouters, H. Mulder, A. Verlaan, J. Caniere, C. Maenhout, H. Coppens. H. v. Wins- berghe, A. van Poecke, J. Heijens, J. Coppens, J. de Meijer, E. van de Vij ver, Jac. Baaij, J. Gevaert, H. Blaakman, R de Smet, A. de Broek. W. Musson. T. D'Hoore. H. van Land schoot, E. van de Vijver, T. Tas, Fr. de Kaestecker, J. Basting. H. Beu- zenberg, A. Jansen, N. Roos, A. Visser. B. de Feijter, A. Aarnoudse, R. de Feijter. A. de Feijter, J. du Foss'e. L. Francke, C. Leenhouts, R. de Ridder, Sj. Rijkborst. W.Schee- Ie, W. Stabij, L. v. Tatenhove, G. Wage, J. Westerweele, W. Willem- kens SCHILDEREN De heer W.F. van Campen uit Stoppeldijk slaagde op het te Rotter- dan gehouden examen voor de akte bekwaamheid schilderen volgens de nijverheidsonderwijswet. ZWAKSTROOMMONTEUR. De heer A.W. Vermeulen te Wa terlandkerkje slaagde te Rotterdam voor het examen zwakstroommon teur. BOEKHOUDEN Voor het praktijkdiploma Boekhou den van de Nederlandse Associatie slaagde te Bergen op Zoom de heer J.M. Broeckaert uit Walsoorden. TANDHEELKUNDE De heer G. de Badts uit Sluis slaag de met lof en bijzonderde vermelding voor het examen tandheelkunde aan de Universiteit te Gent. FRANS M.O. In Utrecht is geslaagd voor de akte Frans M.O. de heer A. Cornelis uit IJzendijke. Op zaterdag 10 augustus ho pen onze geliefde ouders J. de Valck en L. de Valck-de Vos de dag te herdenken waar op zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptie van half twee tot half drie. Kapellebrug 93. post St.-Jansteen. Op 13 augustus a.s. hopen onze gdliefde ouders Aloys de Bock en Florentine de Bock- Velleman hun 50-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achter kleinkind. Koewacht, augustus 1957, Hazelaerenstraat 20, DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn hartelijk dank voor de pret tige lessen en opleiding voor praktijkdiploma boekhouden die ik mocht ontvangen van de heer E. F. v Kemseke, Hulst. J. Broeckaert. Hontenisse, Walsoorden 52. Een verschrikkelijk ongeluk heeft gisteren grote ontsteltenis in Steen bergen veroorzaakt. Door het omval len van een heistelling, die gebruikt werd bjj de werkzaamheden voor de bouw van de nieuwe telefooncentrale aan de Geert Vinckestraat, werd de 64-jarige bouwvakarbeider P. Iriks uit de Krommeweg op slag gedood. Het slachtoffer kreeg ook de takel op zjjn rug. De heer Iriks was gehuwd en vader van twee kinderen. Zowel deken Ooms als dokter Mulder wa ren spoedig ter plaatse. De Rijkspo litie stelde een onderzoek in. Officiële Dublikatie AANMELDINGSFORMULIEREN HUURBLOKKERING. z De aanmeldingsformulieren voor het grootboek 'woningverbetering zul- ien van maandag 5 augustus 1957 af kosteloos verkrijgbaar zijn bij de post- en bijpostkantoren. Formulieren voor de aanmelding van veranderin gen in de eigendomsverhoudingen van bij het grootboek ingeschreven of in te schrijven woningen zullen kos teloos verkrijgbaar worden gesteld bij de notarissen en erkende zaakwaar. nemers. Formulieren, nodig voor aan vragen tot uitbetaling van op het grootboek ingeschreven gelden of tot ontheffing van verdere stortingen worden t.z.t. kosteloos bij de ge meentebesturen verkrijgbaar gesteld. De bureaus van de directeur van het grootboek woningverbetering zijn gevestigd: Stadhouder laan 136 te 's- Gravenhage, telefoon. 512031. DANKBETUIGING. Mede namens mijn echtge note betuig ik langs deze weg mijn welgemeende dank aan de muziekverenigingen van St.-Jansteen en Vrasene (B.), burgemeester en weth. van St.-Jansteen en aan de r.-k. bond van harmonieën en fanfares, bisdom Breda, voor de blijken van hulde, mij gebracht bij mijn 50-ja- rig spelend lidmaatschap van de r.-k. muziekvereniging te St.-Jansteen. St.-Jansteen, aug. 1957. P. de Vos Hoofdstraat 43. Voor uw aller zó gewaar deerde belangstelling op on ze huwelijksdag, zeggen wij, mede namens wederzijdse fa milie, onze hartelijke dank. Philippine, 3 aug 1957. J. Luteijn-Wauters Weststraat. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). Geboren Eloy, zoon van hr. en mevr Swagemakers-Mel- chers. Tilburg. OverledenLou Moscou, 62 jaar, Amsterdam. Maria Haarselhorst-van Odvk, 84 jaar. Tilburg. Adrianus Henskens, 23 jaar, 's-Herto- genbosch Hartelijk dank aan BABYHUIS „BAMBI" Torenstraat 11, Breda voor de magnifieke v. Delft's Plissé kinderwagen, alsmede aan de directie „Dagblad De Stem" voor de organisa tie van de Tour de France prijsvraag. Mevr. Mortier. Breda, Tramsingel 9. TANDARTS te Sas van Gent t.m. 18 augustus a.s. te AXEL, als waarnemer van het kan toor van NOTARIS J. A. M. VAN ESBROECK te SAS VAN GENT berioht, dat hij op donderda gen 8 en 15 augustus aan staande geen spreekuur houdt in Hotel „de la Bourse" te Sas van Gent. Voor kan toorzaken van Notaris Es- broeck diene men zich te ver voegen ten kantore van No taris Meijling te Axel, Noord straat 17. te AXEL bericht dat hij ten verzoeke van de Erven Th. Roeland bij inschrijving zal verkopen: HET WOONHUIS MET BERGPLAATS met het erfpachtsrecht van de grond - eigendom van de Overslagpolder - groot 2.45 a, alles te Overslag A 45, gunstig gelegen aan de ver harde weg naar Zuiddorpe. Vrij van huur te aanvaar den. Bezichtiging op aanvraag bjj de heer R. Laheyne, St.- Eloypolder 13 te Overslag. Inschrijvingsbriefjes in te leveren uiterlijk zaterdag 17 augustus 1957 ten kantore van genoemde notaris, al waar nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. 461-0 te GOES zal ten verzoeke van de er ven P. BooneHuissoon te Nieuwdorp op maandag 5 augustus 1957 te 13.30 uur in het café De Laat te Nieuw dorp publiek verkopen: a. Het WOONHUIS MET ERF aan het Dorpsplein 12 Je Nieuwdorp groot 3.01 are. Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling behoudens toestemming van B. en W. Voor bezichtiging zich te wen den tot de heer J. Huissoon, kleermaker te Nieuwdorp. b. Het PERCEEL BOUWLAND onder Nieuwdorp, kad. sectie D. no. 806, groot 36,20 are Verpacht aan J. Louwerse te Nieuwdorp voor f 45,per jaar. Onmiddellijk na afloop der verkoping zal aan het voor melde woonhuis a contant publiek worden verkocht: DE GEKELE HU SHOUDEI LIJKE 6NBOELETL bestaande o.a. uit kasten, tafels, stoelen, kleden, keu kengerei, glas- en aarde werk enz. Kijkdag op de dag der ver koping van 11.3012.30 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. DE NOTARIS te GOES, zal ten verzoeke van Mw. de Wed. E. ReniqueAcke bjj inschrijving verkopen: HET CAFé „HET SCHUTTERSHOF" a d. Noordstraat 9 te sas van Gent. groot 2 85 are, eigen grond, verhuurd voor f 10.- per week. Het pand is voor alle doel einden geschikt en te ge bruiken. Bezichtiging in overleg met bewoners. Inl. bij genoemde notaris, te wiens kantore, Wijngaard straat 53 te Goes, de gete kende inschrijvingen worden ingewacht tot uiterlijk 11 augustus 1957. NOTARIS te GOES zal ten verzoeke van de heer D. Slager te Kloetinge op vrijdag 9 augustus 1957 te 14.00 uur in het café K. Meulpolder te Kloetinge publiek verkopen: HET HUIS MET SCHUUR EN TUIN aan de Tervatenseweg 13 te Kloetinge, groot 5.05 are. Vrij te aanvaaren behoudens toestemming van b. en w. Voor bezichtiging zich te wenden tot de heer D. Sla ger, Kapelseweg 37, 's avonds tussen 18.00 en 19.00 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris de enige scooter met directe aandrijving Vraag onze folder met alle gegevens over de 4 modellen. Ginnekenweg 269 Breda Tel. 34096 plaatsen tegelijk zijn, als U Uw advertentie plaatst in het VAUXHALL Zuinig en snel Prima wegligging Ruime instap door 4 portieren Zeer grote koffer „VICTOR" 57 Moderne kleurencombinaties Een werkelijk nieuwe auto waardoor hoogste waarde voor uw geld Dealer voor Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen Terneuzen 2064-2300-2400 Koewacht tel. (0 Alléén bij vooruitbetaling Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage: 3 regels of minder 0.80, iedere regel meer 15 ct Bjj 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen hall geld berekend. Bij plaatsing in de gehele op lage 3 regels of minder 1.35; iedere regel meer 35 ct. 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel. PERSON EEL GEVK. Dienstmeisje gevraagd, ook voor keuken. Te bevragen: M. Croo- nenberghs, Ertbandstraat 43 Putte Cap ellen, Tel. 742323. R.-k. dienstbode gevraagd voor villa Brasschaet, België. Goed loon, was buitenshuis. Fam. Jories, Augusteinlijn. 45387 Schildersknecht voor direct. Schildersbedrijf Baart, Graven straat 283, Clinge. tel. 774. N.V. Bouwkas „Rohyp", geves tigd te Amsterdam, vraagt ac tieve agenten voor bouwkas- deelname en certificaten, met een vaste rentevoet van 3 pet. Zeer gunstige voorwaarden. Br. onder nummer 45598 dezer cou rant. Colporteurs/trices op sociaal ge bied. Verdienstmogelijkheden f. 70.- p.w. Soc. verz. en vao. Br. onder no. 45606 v. d. blad. Bijverdiensten aangeboden door verkoop van koffie en thee aan particulieren. „RAVAKO", Bla- del. Bakkersgast 15-16 j. Brood- en banketbakkerij. C. Jacobs-de Graaf (aan de kerk) Ertterand- str. 186. Putte-Kapellen (Bel gië 807. TE KOOP GEVR. Dames-sportfiets. In prima con ditie. Aartbiedingen onder nr. 45563 bureau van dit blad met vermelding van prijs. Olie-haard. Uitsluitend modern ste uitvoering en grootste ca paciteit, in prima staat. Uiterste prijs. Aanbiedingen onder nr. 45564 bureau \$pn dit blad. Muntenverzamelaar vraagt zil veren munten te koop (geen guid. of rijksd.). Br. onder no. 22472 De Stem, Goes. TE KOOP AANGEB Wist u dat wij een prachtig sportrijwiel kunnen leveren voor fl. 165,- met een jaar garantie Wij geven u ook gaarne vrijblij vend prijsopgave van de bekend ste merken wasmachines stof zuigers en radio. W. Mahu Kloosterzande Telf. 84. Een kinderwagen tevens ge schikt voor wandelwagen. - Cloosterstraat 74, Kloosterzande. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde wasmachines - gloednieuw met garantie f 125.- en f 145 - Vraagt demonstratie Postbus 24. Zwijndrecht. Gegar. waterd. kampeertenten met 15 pet. korting. Iets smoe zelig (show-materiaal) m. voll. 3 jr. schrift, gar. Tentenfabnek The Indiana, Haarlem, Zijlweg 111. Geill. catalogus gratis op aanvraag. 43686 Vraagt gratis zichtzending. Een van de grootste contantzaken levert herenkostuums, combina ties, regenjassen, regenmantels, mantelkostuums, jersey pakjes, reeds vanaf f 5 p. mnd. Strikte geheimhouding. Br. no. 43773. HUIZEN 's Hertogenbosch te koop of huurkoop, leeg pand, 14 kamers, tuin, Stoofstr., of leeg cafeta riapandje Gasselstraat 8, druk ste straatje van Den Bosch. Tel. 6584, bij de Markt. 13577 Nieuwbouw f 17.000, vrije vestiging. Makelaars v. d. Berg en Co. Nieuwe Ginnekenstraat 43, Breda. 45620 Uit de hand te koop. Werkmans huis met stal en tuin. Komt spoedig vrij. Staande Sohelde- weg 29. Maalhoek. 17312 VERLOREN Een damesriiwïel Sportmodel. Kleur blauwgrijs. R.S. Hij of zij die inlichtingen kan verstrek ken tot het terugvinden, kan zich melden bij: Vonk, Coe- hoornstraat 24, B.o.Zoom. AUTO'S - MOTOREN Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal, Hoogstraat 75, tel. 4583 en 4859. Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. Betaling te re gelen. Wegens aanschaf motor JLO - bromfiets te koop. Te bevr. na 6 uur: W. Nuyts, A 37, Westdorpe Zaterdags na 1 uur. 17303 REIZEN Echtpaar gezocht voor vakantie reis naar ZuidJLim!burg, 13-14- 16 aug. Gezamenlijke autokosten. Br. onder no. 45472 v. d. blad. HUWELIJKEN R.K. weduwnaar, 63 jaar, amb tenaar, zoekt kennismaking met R.K. dame liefst uit Bergen op Zoom, Breda of omstreken, me de in verband met vestiging bij pensionering. Brieven onder no. 45541 van dit blad. "diversen R.K. meisjès weten jullie dat je donderdagsavonds voor ont spanning terecht kunt bij "Ons Genoegen"? Inlichtingen bij mej. B. Snepvangers, St. Jan straat 19, Breda. 45616 Zondag 4 aug. schieting bij J. v. Helsland, Hulst. Beg. 3 uur. 2 krentenbroden gratis. 17309 Kermisschieting bij A. de Bak ker-Kuitaart. op zaterdag 3 aug. begin 4.30 uur. Zondag 4 aug. begin 3 uur. Maandag 5 aug. begin 4 uur. 17299 Schieting liggende wip op zon dag 4 augustus bij F. de Bakker Graauw, begin 3 uur. Schieting op zaterdag 3 en zon dag 4 augustus bi] J. Haarsma Sas v. Gent. Zaterdag beg. 5 uur, zondag om 3 uur. maandag serie- kaarting om 6 uur. ZUID LIMBURG (7 dagen), 11, 18, 25 augustus 1, 8, 15 september f 118. BRUGGE (H. Bloedspel) (2 dagen) 11 augustus f 49.— BELGISCHE ARDENNEN (8 dagen) 11, 18, 25 augustus, 1, 8, 15, 22 september f 95.— BELGISCHE KUST (8 dagen), 2 en 9 september f 72.— LAHNDAL (5 dagen) 18, 25 augustus, 1, 8, 15, 22 september f 92.— BOPPARD (7 dagen), 18, 25 augustus, 1, 8, 15, 22 september f 136.— ALTENAHR (8 dagen), 1, 8, 15, 22 september f 112.— KIRCHBERG-KITZBÜHEL (10 dagen) 26 augustus, 2, 9, 16, 23 september f 139.f lo9.— IMST-OETZ (12 dagen), 19 aug., 2 septf 181.— WEGGIS (10 dagen), 19 augustus, 2 september f 147. LUGANO (10 dagen), 18 augustus f 240. LOURDES (10 dagen), 8, 22 aug., 5 septf 265.— PARIJS (5 dagen), 19 aug., 2, 9 septemberf 109— ROME (11 dagen), 3 oktober f 360. Bootreis op de Rijn (7 dagen), 8, 15, 22 sept. f 140. Speciale jeugdreizen Prospectus zenden wij op aanvraag gaarne toe. Spoedige aanmelding voor de reizen is dringend gewenst NEDERL. REISVERENIGING VOOR KATHOLIEKEN Keizersgracht 229 Amsterdam Tel. 41344 4 X per week Maandag - dinsdag - donderdag - zaterdag van BRESKENS naar TERNEUZEN v.v. met doorverbinding in geheel West Zeeuwsch- Vlaanderen; in Terneuzen aansluiting op alle plaatsen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en diensten op Holland. Bestelhuis Terneuzen: v. d. Eijk, Markt, tel. 2484 Beleefd aanbevelend BRESKENS Telefoon 582 De gene N.H. Ker) laatste ve punten bijzondere dienen. O van de ambt hel gesproken het rappo fideel sprekscom leden van en van dt se Broede over de 3 vormden hebben de stranten i nig te be gezien te(, grond de oecumenis van de h waar m tracht krijgt aa belang, boven het tal christt althans ac mee gemo EEN NAT1 RUZIE. Er is niet beweerd, a twist om a ten zo not is er in kring noo iienststriji de natie hield als d den Vonde, felste hekt en over du zijn symp zijde van Remonstra verzetten dwang vai Calvinisme van Dordrt volledige voor de sti Aan de „fo, enigheid" Het telki verzorgde tijdschrift „West-Vla; tie Polenj heeft zijn juni vr-ijv poëzie gevt Remi van in een inleid wezenheid naar hij me beide. Ze is gelijkheid bi, heen de stor bewegende n veel, dat and moeizaam te poëzie is tev, roering bren genaakbare zieleleven. Hierop volj lezing, waan klaar blijkt, teit wel in provinciale 1 den niet min dichten ingez vanzelfsprcke re dichtende kunnen neme tie. waarbij z dat zowel d poëzie als de aan haar tre Tevens we portret afge< knopte biogr uit, dat van kleine roma Dietsche Wai den opgenon van Luc vai getiteld „Noj ges van Vre hier tot daar derschaeghe voorbereidt se schrijvers' Matthys; red Bonneure aai nand Eticnni bezig is uit kunde; Ria 1 bundelen; c, Herman van zijn moest" jeugdige Cla dan vier bui De keuze nier wordt André Dem dat we liei poëzie zoude spel" van d< Vercammen Noteren we net van H speels „Inse en een aan herinnerend Vanderschae het voornaa mee we ma kwaliteit dei ken na overt De bloemii enkele uitste

de Stem | 1957 | | pagina 4