AAN MOSKOU DE KEUZE n Luchtacties in Oman voorlopig gestaakt Atoomenergie: „hoge" wetenschap Strenge maatregelen, mogelijk.... voorzover jDan maar alléén naar Roosendaal zei Jantje Timmermans Dulles dient westelijk inspectieplan in Vier bejaarden gedood bi.j verkeersongelukken DAGBLAD VOOR ZEELAND Parijs: Het belangrijkste aanbod sinds einde wereldoorlog „VERRASSING EN TWIJFEL" Onfatsoenlijk Pianiste Alice Heksch overleden NEUROTONIC H Noordafrikancn in Frankrijk doodgeschoten In Italië Verloofd paar uit Amsterdam spoorloos Minister Samkalden over ontsnappingent Twee meisjes in Cadzand verdronken Vader cn moeder kwijt in Amsterdam Droog J Veroordeling in proces Roelim Corruptiezaak bij Westduitse strijdkrachten Kadar in Moskou R.-k. Ziekenfondsen Geen arbitrage uitgangspunten Vrede hersteld in Grijpskerk Contra-revolutionaire activiteit in China Ongeregeldheden in Libanon ct ;dag in and in tog en Enge- 97e JAARGANG No. 22520 Uitgave N. V. Uitgever* Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. V. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm 15 ct. Postrek. 278841 Voor God. Konfnffm tw Vaderland ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort-7, telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) Minister Dulles van de V.S. heeft gisteren, voor zijn vertrek naar Washington, in de Londense ontwapeningscommissie de westelijke voorstellen ingediend voor een systeem van luchtin- spectie. Hij heeft de Sovjet-Unie de keus geboden tussen twee zones voor inspectie te land en in de lucht, namelijk öf geheel het grondgebied van Canada, de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie, öf een zone in het Noordpoolgebied. Indien Moskou een van de twee voorgestelde zones aanvaardt, zal het Westen instemmen met de vorming van een inspectiezone in Europa, namelijk, öf van Ierland tot de Oeral, öf een kleiner gebied, als dit maar een aanzienlijk deel van de Sovjet-Unie omvat. De zone in het Noonlpoolgcbied zal alle Amerikaanse, Canadese, Deense, Noorse en Russische gebieden ten noorden van de Noordpoolcir kel moeten omvatten. Voor deze begrenzing is de instemming verkregen van Denemarken en Noorwegen. Het westelijk voorstel is in Parijs het belangrijkste aanbod in het belang van de vrede sedert het einde van de tweede wereldoorlog genoemd. Minister Dulles hëeft er de nadruk op gelegd, dat het zeer belangrijk is, direct de praktische details te gaan bestuderen, zodra er in beginsel over eenstemming is bereikt. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, verklaarde, dat de leden van de subcommissie het er over eens zijn, dat de eerste fase van een ontwapeningsakkoord waarbor gen tegen een verrassingsaanval moet omvatten. Het hoofd van de Russische afvaardi ging, Zorin, heeft gezegd, dat de nieu we westelijke voorstellen aanleiding geven tot verrassing en twijfel. Zorin zei, dat er in het Noordpoolgebied geen levende ziel is, laat staan mili taire inrichtingen. Geen van de voor stellen voorziet in inspectie van Navo- en Zoavo-steunpunten in Japan, Pa kistan of Afrika. Een verrassingsaan val uit ongeacht welke richting moet onmogelijk worden gemaakt, aldus de Russische afgevaardigde. Hij zei graag te willen weten, waarom daar geen rekening mee is gehouden. Ook zei Zorin, dat maatregelen ter voorkoming van een verrassings aanval dienen te worden verbonden aan ontwapeningsafspraken. De grote moeilijkheid van de ont wapening is de kwestie van de kern wapens. De subcommissie moet voor rang geven aan de onmiddcllüke be ëindiging van de proeven met deze wapens, meende hij, en dit zonder deze kwestie te verbinden aan een staking van het produceren van splijtbaar materiaal voor militaire doeleinden. Hij verklaarde echter, dat de Sov jet-Unie de westelijke voorstellen „zorgvuldig" zal bestuderen. De regering van de Sovjet-Unie heeft vrijdag verklaard, dat de jong ste mededeling van de westelijke mo gendheden over de Duitse kwestie de zaak van Duitslands hereniging niet bevordert. Zij noemde de verklaring een „onfatsoenlijke westelijke po ging om het normale en 'begrijpelijke streven van het Duitse volk naar hereniging van hun land te misbrui ken." De opstellers van de Westberlijnse verklaring beoogden niet slechts de Londense ontwapeningsconferentie te doen mislukken maar zij maakten de Duitse kwestie nog ingewikkelder... De Westduitse ambassadeur te Moskou, dr» Haas. heeft op een pers conferentie 75.000 brieven getoond van in de Sovjet-Unie verblijvende Duitsers, die naar Duitsland willen terugkeren. Hij verklaarde: „Ik wil geen uitge breid commentaar geven op de be wering van Gromyko, dat er geen repatriëringsvraagstuk bestaat. In dien dan al in de ogen der Sovjet regering zo'n vraagstuk niet bestaat, dan bestaat dit blijkbaar toch wel de gelijk in de harten van tienduizenden Duitsers in de Sovjet-Unie die. deze brieven hebben geschreven. In cIc leeftijd van 45 jaar is te La ren overleden de pianiste Alice Heksch. Jarenlang betrad zij met haar echtgenoot, de violist Nap de Klijn, de concertpodia in binnen- en buitenland. Het duo trad eveneens veelvuldig op voor de radio. Maandagmorgen te elf uur zal de teraardebestelling geschieden op de algemene begraafplaats te Laren. De luchtacties tegen de opstande-| lingen in Oman zullen voorlopig wor den gestaakt. Dit heeft een Britse militaire woordvoerder in het Nabije Oosten meegedeeld. Hij zei, dat de op- standelingen terrein verliezen. Ook gaf hij commentaar op de be- richten, die namens de opstandige imam van Cairo uit worden verspreid. De voorlichtingsdienst van de imam, i zei hij, heeft zich in enkele weken J tijds al een respectabele faam verwor ven inzake onbetrouwbaarheid. i Shackleton-bommenwerpers en Ve-| nom- en Meteor-straaljagers van de Britse luchtmacht hebben donderdag deelgenomen aan de operaties in Oman. Tenten en hutten van de aan hangers van de imam werden ver woest, aldus deelt een officiële woord- voerder in Manamah mee. Voordat de aanval werd uitgevoerd, hadden de vliegtuigen pamfletten uitgeworpen, waarin de kampbewoners werden ge waarschuwd. Van de zijde van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken is mede gedeeld, dat de operaties van de lucht, macht tegen de aanhangers van de imam „op dusdanige wijze uitgevoerd zijn en zullen worden, dat zij de grootst mogelijke bescherming bieden aan hen, die niet aan de strijd deel nemen". (Advertentie) Geef Uw zenuwen óók ontspanning I Geef ze Niet verdovend, maar genezend I KARDINAAL Stepinac, de Zuidslavi- sche aartsbisschop, zou al twee maanden ziek zijn. Dit volgens het persagentschap Italia". HONDERD Kajotters uit Costa Rica zullen op doorreis naar Rome ons land bezoeken en o.a. de gasten zijn van de K.A.J. in Amsterdam. HET DRIEJARIG dochtertje van de familie Bakker te Heerhugowaard is vrijdagmiddag in het kanaal Alk- maar-Kolhorn geraakt en verdronken. ENGELAND heeft zich bereid ver klaard, gegevens te verstrekken over bepaalde geleide wapens aan de lan den van de WeSteuropese Unie. TE MARIAZELL, in Oostenrijk, is het internationaal Pax Christi-con- gres geopend, dat tot en met 4 augus tus duurt. ,,De opkomst der gekleur de volkeren" is het voornaamste on derwerp van de bijeenkomst. VIJI JONGENS in Chicago, die en kele maanden geleden een negerjon gen met een hamer hebben doodge slagen, zijn veroordeeld tot gevange nisstraffen, variërend van 14 tot 20 jaar. DRIE ENGELSE zeelieden, die in de trein onhebbelijk optraden tegen me depassagiers, moesten op het Rotter damse C.S. door de politie tot kalmte en naar buiten worden gebracht. De trein had 37 minuten vertraging. DE FRANSE regering heeft besloten, het gegarandeerde minimumloon van de arbeiders te verhogen met 5 1/2 Procent, jN Den HAAG is gisteren het stoffe lijk overschot van de heer Sem Dres den ter aarde besteld. De kerk van L. Vrouw van Lourdes was over vol met belangstellenden. Jantje Timmermans zat vrij- dagmiddag weer rustig met zijn J miniatuurautootje op de trottoirs S van de Televisiestraat te Roo sendaal te spelen. „Ik ben hele maal niet geschrokken", zei hij. ..Toen ik mijn vader en mijn moeder niet meer zag, dacht ik, ik kan maar het beste naar huis gaan. Dat heb ik toen maar ge daan". Vader Timmermans was wèl geschrokken. Hij huldigde de Amsterdamse politie voor het knappe werk, dat zij had ver richt. Binnen enkele minuten waren er tientallen politie mannen op zoek naar Jantje. Maar die zat toen al, in de Bij aanslagen op Noordafrikancn te Parijs en Sédan zijn vijf Noordafrika ncn gedood cn vier gewond. Ook een Franse buffet-juffrouw liep verwon dingen op. Een van de slachtoffers te Parijs was een metaalbewerker, die in een metrostation werd doodgeschoten. De dader wist te ontkomen. Buiten een ziekenhuis te Parijs vonden verpleeg sters in de nacht het lijk van een vermoorde Noordafrikaan. Verder werden in Parijs twee mannen door revolveraanslagen gewond. Ook de daders van deze aanvallen zijn niet gegrepen. Twee leden van een Algerijnse na tionalistische organisatie hebben in een café te Sédan het vuur geopend op een twintigtal leden van een an dere Algerijnse nationalistische orga nisatie. Eén cafébezoeker was dade lijk dood, twee overleden op weg naar het ziekenhuis. Tijdens een vakantiereis door Ita lië is op geheimzinnige wijze het ver loofde paar mej. Vera Peerlkamp en de heer Ben Loman uit Amsterdam verdwenen. De jongelui reisden per scooter achter de auto van de ouders van het meisje aan. Samen had men drie dagen geleden een kampeer terrein bij Savona verlaten, met be stemming Sestri Levante, maar het verloofde paar is daar niet aangeko men. Tenslotte heeft de heer Peerl kamp aangifte gedaan bij de Italiaan se politie. Tot dusver echter zijn de I nasporingen vruchteloos gebleven. De commissaris van de konin gin in Noordbrabantprof. dr. J. de Quay, heeft met een aan tal provincie-bestuurdercn, Bra bantse burgemeesters en PNEM deskundigen een bezoek ge bracht aan de tentoonstelling ..Het. Atoom" in Amsterdam. Zij konden daar een indruk krij gen van de wijze, waarop over enkele jaren in Noordbrabant energie geleverd zal worden. Met de bouw van de atoomcen trale in Geertruidenberg zal ons land immers de eerste ferme stap doen op het terrein van de kernenergie. De foto (in het midden prof. de Quay) laat duidelijk zien, dat de kennis van het atoom tot de „hoge" wetenschap behoort. Omstreeks half vijf gistermiddag zijn aan het strand te Cadzand twee meisjes verdronken. Het ene meisje was Miep van Kempen uit Oostburg, het andere Ria de Dreu uit IJzen- dijke. Zij waren leerlingen van de Ulo uit Oostburg. Waarschijnlijk zijn de beide meis jes, die vanaf een paalhoofd in zee sprongen, door een onderstroom in de diepte gezogen. De Rode Kruiswagen van Oostburg heeft de beide lichamen, die enige tijd na het ongeval aanspoelden, naar het ziekenhuis te Oostburg gebracht. Twee vriendinnetjes hebben terstond, nadat zij gemerkt hadden dat de slachtoffers niet meer boven kwamen, alarm geslagen. Zowel in een radiorede als ten overstaan van een aantal journalis ten heeft minister Samkalden giste ren gesproken over de ontsnapping van de vijf gevangenen in ScheveJiin- gen, van wie er nog twee op vrije voeten zijn. Voor wat de beveiliging van de gestichten aangaat, kondigde hij ingrijpende maatregelen aan, voorzover de mogelijkheden daartoe aanwezig zijn." I De minister gaf te kennen, dat men zich op het punt van de bevei liging een tweeledige beperking ziet opgelegd. Op de eerste plaats moe ten geldmiddelen toereikend zijn om de nodige beveiligingsmaatrege len te treffen: op de tweede plaats mag men zich niet laten verleiden tot een terugkeer naar verouderde strafmethoden. Het streven om van een misdadiger weer een maatschap pelijk mens te maken, aldus de mi nister, houdt teveps een streven in, dat op beveiliging van de maatschap pij is gericht. Men mag noch naar het ene, noch naar het andere uiter ste doorslaan. Er is niets van gebleken, aldus de heer Samkalden, dat de ontsnapte gevangenen hulp hebben gehad. De Scheveningse gevangenis, zei hij, vormt een bijzonder complex. Alle „kwetsbaarheden" zijn bij de ont snapping van de „Zwarte Ruiter" niet naar voren gekomen. Bij de buitenbewaking is nu rijkspolitie in geschakeld, om zoveel mogelijk per soneel voor de eigenlijke bewaking van de gevangenen beschikbaar te hebben. Bovendien zijn nieuwe wacht- Vier bejaarden zijn gisteren het slachtoffer geworden van verkeers ongevallen. Op de Grebbeberg te Rhe- nen werd de 87-jarige H. uit Enschede door een motorrijder aangereden, toen hij de rijweg overstak. Hij was op slag dood. Nabij Sluis acht aan de Zuid-Wil lemsvaart, niet ver van Mierlo, is de 22-jarige sergeant van de M. uit Heer len, die per motor op weg was van de vliegbasis Volkel naar huis, in aan rijding gekomen met de 71-jarige P. van den B. uit Helmond, die per fiets J Ver"achting van het KNMI tot zaterdagavond, opgemaakt vrij- t jaeavond 23.15 uur: Oroog en zonnig weer met iets i hogere middagtemperaturen. Ma- J «ge tot zwakke wind uit uiteen- i i jopende richtingen. 4 Verwachting van het Belgisch i weerkundig instituut: Matige oostelijke wind. Mooi tot - bewolkt. Stijging van de tempe- J 0 ratuur. J 1 Vandaag: zon onder 20.27 uur, i J maan onder 23.45 uur. 0 Morgen: zon op 5.06 uur, zon on- J 1 ber 20.25 uur, maan op 15.50 uur. i Maandag: zon op 5.08 uur» maan i onder 0.28 uur. De 7-jarige Jantje Timmermans uit de Televisiestraat 13a te Roosen daal was donderdag met zijn ouders een dagje uit in Amsterdam, 's Mid dags om 5 uur raakten pa- en ma hem plotseling kwijt. Hoe langer zij hun zoontje zochten, hoe radelozer trein. ze werden, want Jantje was en bleej sPOorloos. Angstig meldden de ou ders zich bij de politie, die na enke le uren speurwerk tenslotte besloot, Udo von Woyrsch, een vroegere adjudant van Himmler, is vrijdag in Osnabrucck tot tien jaar gevangenis straf veroordeeld voor zijn aandeel in de „nacht van de lange messen" (30 juni 1934), toen de S.A.-leider Roehm en een aantal van diens volgelingen door de Nazi's vermoord werden. Hij wordt medeplichtig geacht aan het vermoorden van acht mannen. Hij zal slechts twee en een half jaar van zijn straf hoeven te zitten, de rest wordt afgetrokken wegens vroegere veroor delingen. in een officieel telexbericht de po litie in het hele land te waarschu wen: alle posten werden verzocht aan de opspoering van Jantje deel te nemen. De ouders zouden dezelfde avond naar Roosendaal terugkeren, doch toen Jantje om elf uur 's avonds nog niet terecht was, namen zij het be sluit dan maar in Amsterdam te blij ven overnachten, waartoe zij zich bij een hotel lieten inschrijven. Om half twaalf kwam van de poli tie uit Roosendaal het telefonische bericht, dat Jantje zojuist in Roosen daal was aangekomen. Hij had de reis per trein gemaakt. Vrijdagochtend kwamen de heer en mevrouw Timmermans er achter hoe alles gebeurd was. Tegen 5 uur waren ze Jan in een druk warenhuis aan de Nieuwendijk kwijtgeraakt en d£" kleine jongen, toch ook wel wat beduusd van zijn eenzaamheid, baande zich snel een weg naar buiten. Hoe hij de weg naar het overigens niet ver verwij derde Centraal Station wist te vin den, weet hij zelf niet precies meer, maar hij kwam er aan en liep doodge moedereerd met de stroom van rei zigers door de controle heen, zonder dat iemand op hem -lette. 's Ochtends was hij van het tweede perron naar beneden gedaald en dus wandelde hij nu diezelfde trap op naar boven, waar toevallig een trein richting Den Haag voor vertrek ge reed stond. Kleine Jan klom er ln en zo begon dan de lange, avontuurlijke treinreis. Aanvankelijk ging alles goed, maar voorbij Haarlem viel het enkele pas sagiers op, dat Jantje moederziel al leen was. Zij waarschuwden een conducteur, die het jongetje vroeg: „Mannetje, waar moet je naar toe?" „Roosendaal", zei Jantje benepen en het resultaat was, dat de conduc teur hem in Leiden bij de hand nam en hem afleverde bij de chef van het station. Deze zorgdeervoor, dat Jantje met een volgende trein naar Roosendaal werd doorgezonden, ter wijl een conducteur ditmaal een wa kend oogje over hem hield. Nadat de trein vertrokken was, belde men van het station Leiden de politie in Roo sendaal, met het verzoek Jantje bij zijn aankomst aldaar op te vangen. Dit geschiedde. Met niets minder dan een „jeep" werd de kleine Tim mermans dus laat in de avond door enkele agenten naar de Televisie straat gebracht. „Daar woon ik", had Jan gezegd. Maar uiteraard was er nog niemand thuis, want vader en moeder bevonden zich nog dodelijk ongerust in Amsterdam. Tenslotte vond de politie het adres in Roosen daal van Jantjes opa, die vreemd opkeek, toen zijn kleinzoon door de politie bij hem werd gebracht. De avontuurlijke avond was daarmee voor Jan ten einde. Hij werd direct onder de wol gelegd. Intussen was het telexbericht door het land verspreid en dus belde de Roosendaalse politie terstond de Am sterdamse kinderpolitie, die het heu gelijke bericht doorgaf aan de ont dane ouders. Die konden echter niet meer terug naar huis, omdat de laatste trein naar Roosendaal reeds was vertrok ken. Zij bleven dus in het hotel over nachten, waar ze toch al een kamer hadden bestemd en reisden vrijdag ochtend vroeg opgelucht - terug naar Roosendaal, naar Jantje. plotseling de weg overstak. De heer van den B. werd ernstig gewond. In de loop van de nacht is hij in het zie kenhuis te Geldrop overleden. M. liep slechts enige schaafwonden op. Te Haarlem is de 67-jarige mevrouw A. Spijkerman-Olivier, toen zij per fiets het Soendaplein overstak, door een bestelauto aangereden. Waar schijnlijk heeft zij niet voldoende op het verkeer gelet. De vrouw werd naar het Diaconessenhuis overgebracht waar zij kort daarna is overleden. Op de hoek van de Santpoorterstraat en de Jan Steenstraat te Haarlem werd de 66-jarige wielrijder B. de Groot door een autobus overreden. Kort na aankomst in het ziekenhuis overleed hij. Vijftig Westduitse ondernemingen hebben „geschenken gegeven" aan per soneel van de intendance van de West duitse strijdkrachten te Koblenz. Dit heeft een woordvoerder van het West duitse ministerie van defensie vrijdag meegedeeld. Hij zei dat het hoofd van de intendance is geschorst. Zes andere personeelsleden zijn voor ondervraging gearresteerd, nadat be paalde ondernemingen ervan waren beschuldigd, dat zij personeel van de intendance hadden omgekocht om contracten te krijgen voor de levering van uitrustingsstukken aan de West duitse strijdkrachten. De woordvoer der deelde mee, dat het ministerie van defensie na onderzoek van de klach ten, een speciaal bureau heeft opge richt om corruptie te voorkomen. Radio-Boedapest heeft gemeld, dat de Hongaarse premier Janos Kadar, „die met vakantie in de Sovjet-Unie is, vrijdag de Hongaarse delegatie naar het internationale jeugdfestival in Moskou een bezoek heeft gebracht". posten ingesteld. De gevangenen die op de zolder mochten werken (er is een nieuwe werkzaal in aanbouw) zullen nu voorlopig in hun cellen moeten blijven. De heer Berkhouwer, lid van de Tweede Kamer, heeft de minister ge vraagd, of hij bereid is, een onder zoek te laten instellen naar de ma nier, waarop aan de ontsnappingen paal en perk kan worden gesteld en de bevindingen hiervan in een nota aan de Kamer mee te delen. De bond van r.-k. Ziekenfondsen en de stichting Autonome Ziekenfondsen zijn alsnog bereid in het tandartsen- conflict een arbitrage te aanvaarden zoals de minister die reeds op 18 mei j.l. voorstelde en die ten doel zou moeten hebben, een tussenweg te vin den tussen de vergoeding van 25 en 27.64 per stoelminuut. Het arbitragevoorstel van 18 mei is destijds door alle ziekenfondsorga nisaties aanvaard, maar door de Mij tot Bevordering der Tandheelkunde verworpen. De ziekenfondsorganisaties zeggen moeilijk te kunnen aanvaarden een arbitrage over de uitgangspunten, d.w.z. de verlangens, vervat in de door de Maatschappij Tandheelkunde bij de aanvang van de onderhandelin gen overgelegde rapporten. In het gemeentebestuur van Grijps kerk is de vrede hersteld. In een spe ciale raadsvergadering hebben de beide wethouders, de heren R.A, Sme- dema (A.R) en E. Hoogheim (WD) hun ontslag-aanvrage ingetrokken, nadat de raad een motie van de heer W. Kloppenburg (CH) had aan vaard met 9 stemmen voor en twee tegen, waarin het vertrouwen werd uitgesproken in het beleid van B. en W, De beide wethouders hadden de vo rige week hun ontslag ingediend om dat in de raad ernstige kritiek werd geuit op de handelwijze van het col lege inzake de onderhandse aanbe steding van de bouw van een beton- bruggetje te Pieterzijl. Verschillen de aannemers waren daarvoor uitge nodigd, maar het plaatselijke aanne mersbedrijf was gepasseerd. Het semi - officiële persbureau „Nieuw China" heeft meegedeeld, dat de veiligheidspolitie van commu nistisch China in Tahsien, ongeveer 200 km. ten noordoosten van Tsjoeng- king. een religieus getinte contra revolutionaire organisatie heeft ont dekt, die zich ,,Het genootschap van hgt zwaard" noemde. De veiligheidspolitie zou drie lei ders van de organisatie hebben ge arresteerd. Te Ehdene in noord-Libanon zijn vrijdag ernstige ongeregeldheden voorgevallen. De commandant van een pantser- groep werd 's morgens door een jon geman op het hoofdplein van de stad doodgeschoten. Korte tijd later arri veerden sterke eenheden van de mili taire politie, waarop een algemene schietpartij begon tussen de orde troepen en de bevolking. Gisteren avond was over het aantal slacht offers nog niets bekend.

de Stem | 1957 | | pagina 1