Westen is het eens over luchtinspectie Lady Baden Powel I bij gidsen M.I.R. stelt voor het gehele mijnpersoneel verordening vast Op Sutton Goldfield is de grote intocht begonnen Dulles sloeg spijkers met koppen Vandaas. Auto maakte luchtreis chauffeur licht gewond K.L.M.-piloten gaan weer „normaal'' dienst doen ook nog overleg met minister Pineau Veerpont hield het niet MOSKOU OP STELTEN DAGBLAD VOOR ZEELAND Plannen zijn veelomvattend ONTMOETING MET ZORIN Stagnatie Hoger personeel in bedrijfsschap Bij zweef oefeningen Tiger-Moth neergestort Jemen vraagt hulp dc voor imam J Overwegend zonnig Alleen NVV-man stemde tegen Dekknccht in de Rijn verdronken Arrestaties in Hongarije Schip vergaan in India 57 doden Vandaag gaan de Jamboree-vlaggen in top School te Epe door felle brand verwoest Maar niet omwille van de directie V.S. wil kwestie Japanse en Duitse activa regelen Opstand in gevangenis WEER TOMATEN NAAR BELGIE r~ hè rikt iet gulle hand ger dacht men wel. leen geschikt was enten. De moderne ;vel beter! Ook ge» vragen een gezon- m gezond te blijven en zij natuurzuivere groenten, vruchteo ïivere Planta! rodukt van de na» :htverteerbaar, met gswaarde en zo rui' k! ben vanaf 0.70 8 flatteuze t nten! •eds dicht genaderd, epe ademhaling ver hagedis weer geruis- golven. En zonder son iets bespeurt, later achter de boot •nd hoofd op en Agu- vingers klemmen e achterspiegel... 97e JAARGANG No. 22518 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie r 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZFN. Noordstraat 56 tel. 2601 OOSTBTTRG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) Minister Dulles van de Verenigde Stalen heeft niet vertegenwoordigers van de westelijke mogendheden over. eenstemming bereikt over een plan tot luchtinspectie van delen van Europa, de Sovjet-Unie en het Noordpoolgebied. Ook is er gesproken over een systeem van inspectie te land, maar gedetailleerde plannen hiervoor zijn nog niet uitgewerkt. Er zijn nog geen bijzonderheden bekend gemaakt over het akkoord inzake de luchtinspectie, maar men mag aannemen dat het veelomvattend is. Dinsdag immers werd reeds gezegd, dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken niets minder wilde, dan luchtverkenning boven het gehele gebied van de Verenigde Staten en Rusland en boven de Europese landen, die aan de ene kant door de Navo en aan de andere kant door het pact van Warschau met elkaar zijn verbonden. Zou het voorstel in zijn geheel onaanvaardbaar blijken, dan was Amerika bereid met luchtinspectie boven Europa te willen volstaan (van de Ierse kust tot de Óeral). i verlopen dan de besprekingen die Dul- les in Londen voerde. Zoals men weet, was een Duitse delegatie naar de Rus sische hoofdstad gereisd, om daar te praten over de repatriëring van Duit- Vandaag zal Dulles zijn Franse col lega Pineau ontmoeten, die gisteren nog niet naar Londen kon komen, omdat hij in Parijs een vergadering moest bijwonen van het kabinet. Ook zal hij nog een ontmoeting hebben met Selwyn Lloyd. Dat het Washington ernst is met een solide begin van de ontwapening mag ook blijken uit het feit, dat Foster Dulles gisteren óók nog een gesprek heeft gehad met de Russische afge vaardigdebij het ontwapeningsover- lrg, Zoriri. Hij ontmoette hem in de woning van de Ambassadeur te Lon den en ook de westelijke delegaties waren bij het gesprek aanwezig. De vergadering van de V.N.-sub- commissie voor de ontwapening werd in verband met de besprekingen-op- hoog-niveau 24 uur uitgesteld. Het overleg tussen Russen en West duitsers in Moskou is minder hoopvol sers uit de Sovjet-Unie en het aan knopen van wederzijdse handelsbe trekkingen. De leider van de Duitse delegatie, dr. Lahr, is nu uit Moskou teruggeroe pen, omdat de Russen hebben meege deeld, dat zij verdere besprekingen over terugzending van Duitsers als zinloos beschouwen. Men vermoedt, dat de Russen, als gevolg van de recente vier-mogendhe- denverklaring over hereniging van Duitsland, mogelijk een onverzoen lijker houding hebben aangenomen. In de verklaring was het westerse standpunt bevestig dat hereniging van Duitsland in de eerste plaats de taak is van de vier grote mogendheden de Verenigde Staten, Groot-Brittanië, Frankrijk en de Sovjet-Unie. Het Kremlin is daarentegen van mening dat hereniging het gevolg moet zijn van besprekingen tussen de regerin gen van Oost- en West-Duitsland. In Westduitse officiële kringen is men, in afwachting van een volledig rapport van dr. Lahr nog niet al te pessimistisch gestemd. Men meent dat de regering alles in het werk zal stel len om een algehele mislukking der Moskouse besprekingen te voorko men, dit i.v.m. mogelijke ongunstige gevolgen hiervan op het verloop van de komende verkiezingen. Rayonindustrie Bij Kon. besluit van 22 juli is de Vereniging van hoger personeel in de rayonindustrie aangewezen om een lid te benoemen in het bestuur van het Bedrijfsschap voor de rayonindus trie. Dit besluit is genomen in afwijking van het advies van de Sociaal-Econo mische raad van 8 februari jl. Bij zweefvliegoefeningen van Twent se Zweefvliegclub, die op de Venlose heide een kamp heeft opgeslagen, is een Tiger-Moth-motorvliegtuig, dat voor het optrekken der zweefvliegtoe- stellcn werd gebruikt, in een vrille geraakt en even overvde Duitse grens bij Venlo neergestort. De bestuurder, de 22-jarige H. Vijfling uit Hollandse Rading, werd met verwondingen in het ziekenhuis te Venlo opgenomen. Ook dinsdag had men pech, toen een kabel waarmee een zweeftoestel were omhooggetrokken, ontijdig los raakte. Een dame en haar dochtertje, die op een bank bij het terrein de oefe ningen gadesloegen, werden door de vallende kabel getroffen en zodanig gewond dat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Volgens radio-Cairo heeft de koning van Jemen een beroep op de Arabi- sehe landen gedaan om „het volk van Oman in zijn strijd tegen de Britten" te helpen. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken van de sultan van Oman, In- res, heeft het fort Izki, dat in handen der opstandelingen was, zich overge geven. Britse vliegers hebben opdracht ge kregen tijdens hun „demonstratie vluchten" het vervoer van de rebel len te ontwrichten. Bij aanvallen op kameel- en ezelkaravanen moeten de vliegers zoveel mogelijk bloed vergie ten vermijden en de opstandelingen alleen maar schrik aanjagen, zo werd gezegd. In Amsterdam heeft gisteren een vrachtautochauffeur met zijn wagen een luchtreis gemaakt. Start noch landing echter verliepen volgens de klassieke methode.... De vrachtwagen, die met koek was geladen, reed met grote snelheid over de Zeeburgerdijk en verleende bij hi»t kruispunt met de Molukkenstraat 4 SYRIË EN EGYPTE hebben plannen tot de vorming van een statenbond, die beide landen zal omvatten. KONINGIN Elisabeth van Engeland heeft haar goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp tot instelling van de federatie van Malakka als een on afhankelijk, soeverein land binnen het Gemenebest. OMVANGRIJKE aankopen van aan delen door buitenlandse beleggers hebben deze week een scherpe koers stijging veroorzaakt op de Westduitse effectenbeurzen, die in bepaalde ge vallen zelfs een hausse-karakter aan nam. IN HENGELO is woensdagmiddag een 81-jarige man door een vracht auto gegrepen, toen hij achter een geparkeerde wagen plotseling de weg overstak. Hij overleed enige uren later. YA?^?ECHT voorgas, water en ha.:. vastgesteld wordt op ,,,van de huurwaarde der betrok- gchanrik=n?j 1?,oet op het huidige peil line m. blijven. De huurverho- hebben 61 ^us geen invi°ed op «komenPakS0oneV«n °m he* leve" mineen die !fo1? ,van de overstro- Java hébben get3StartLta Va" IN BEIROET, de hoofdstad van T i banon, zijn dinsdagavond vier bom men ontploft; twee in de tuYn vTn de Jordaanse ambassade, een in een lokaal van de Stem van Amerika en een in de bibliotheek van de Ameri kaanse voorlichtingsdienst. Er waren geen slachtoffers. kwfmDtAT ülij m0t zijn bromfiets kwam te vallen, werd te Eindhoven ernsbiarlge Di uit st-"Oedenrode zo middeni ?ewond; dat hij vrijwel on- Idellijk overleed. Zijn vrouw, die schudding"0 kreeg een hersen' I6™""* van het KNMI tot donderdagavond, opgemaakt i woensdagavond 23.15 uur: J Overwegend zonnig weer en on- 5leuw iets hogere temperaturen f matige wind. in hoofdzaak uit oostelijke richtln- gen. Vandaag: zon onder 20.30 uur ujaan onder 22.36 uur. t ravf?] Z°n °P 5'03 UUr' maap "P 13.33 uur. wlerkChïng Van het Beigisch ..,ecrhundig instituut: lichte wind Mooi en iets war- J „neukunciig instituut nferhCt °osten geen voorrang aan een truck met op legger, die met yzer beladen was. In volle vaart reed de kleine vrachtauto tegen de linkervoorzijde van de truck op, werd door de bot sing in de lucht in gezwaaid en vloog over het hele kruispufr'i heen, voor dat zij weer grond onder de wielen kreeg. Onder de wielen is wat veel ge zegd. De wagen namelijk, die in de lucht enkele salto's had gemaakt, ramde in de vlucht een luxe auto, die langs het trottoir geparkeerd stond en kwam vervolgens terecht op een andere geparkeerde auto, beladen met manden van een blindeninrich- ting. Door de schok werd deze auto te gen een gevel geslingerd. De blinde eigenaar ervan, die op het trottoir met een meisje stond te praten, kon door deze nog juist op tijd worden weggetrokken. Zijn vrouw, die achter het stuur zat, liep lichte verwondin gen op. De vrachtauto, die nu eindelijk uit- gekuurd was. kwam loodrecht op zijn neus staande tot stilstand, op cir ca 20 meter afstand van de plaats van de botsing. Ooggetuigen, die als aan de grond genageld hadden gestaan, beweerden, dat de wagen wel een meter of vier boven de begane grond was geweest. De 24-jarige bestuurder kwam er met een shock en een lichte hersen schudding af. Hij kon, na een korte behandeling in het ziekenhuis, naar zijn woonplaats Ede worden ver voerd. Een jeugdige bijrijder, de 18-jarige H W. uit Ede,4 had alleen een neus- wondje. Ook zag hij een beetje wit rond zijn neus. De bestuurder van de truck kreeg in het geheel geen letsel. Maar hij was dan ook met vier wielen op de grond gebleven. Met 21 stemmen voor en één tegen heeft de Mijnindustrieraad gisteren de ontwerp-verordening betreffende een premieregeling voor het gehele mijnpersoneel vastgesteld. De verordening be- hQeft nog de goedkeuring van de ministers Zijlstra en Suurhoff, die, zoals bekend is, gekant zijn tegen een premie voor boven- gronders. De premies zullen volgens de ontwerp-verordening variëren tussen f 25 en f 75 per maand. Vóór vaststelling van de verorde ning waren de elf werkgeversverte genwoordigers en alle afgevaardigden van de werknemers, behalve de ver tegenwoordigers van de bij het NW aangesloten Algemene Nederlandse Bedrijfsbond in de Mijnindustrie. Verder stelde de Mijnindustrieraad de ontwerpverordening diensttijdtoe slag vast. Deze houdt in dat onder- gronders na tien, bovengronders na vijftien dienstjaren, een toeslag ont vangen van f 60,- per jaar, die daar na wordt verhoogd met f 6.- per bij de mijnen doorgebracht dienstjaar, tot een maximum van f 150,- per jaar. De regering zou er, zoals gemeld, dc voorkeur aan hebben gegeven dat dc verordening thans nog niet defi nitief zou zijn vastgesteld door de Mijnindustrieraad. Woensdagmorgen is de 34-jarige dckknecht C. N. uit St.-Philipsland op de Rijn bij Wageningen over boord gevallen van het motorschip ..Adria- na 2" uit Rotterdam en verdronken. Vermoedelijk heeft de man te veel aandacht besteed aan de onder Wa geningen heersende drukte rond het lichten van de dinsdagmiddag ge zonken motorpont van het Lexkes- veer. Een groot aantal mensen heeft nog getracht zwemmend of met mo torboten de man te bereiken, doch deze pogingen leverden geen resul taat op. De veerpont tussen Wageningen en Randwijkover de Rijn, is tenge volge van overbelasting aan één zijde voor een deel gezonken. Twee vrachtwagens met stenen, die de pont opreden veroorzaakten zo'n slagzij, dat de luchtschachten vol begonnen te lopen. De passagiers konden zich in veiligheid brengen door naar de kant te waden. Op de foto ziet men de half gezonken pont Hot Hongaarse blad „Esti Hirlap" heelt de arrestatie gemeld van vijf lei ders van een „contra-revolutionaire" organisatie van 200 man. die tijdens en na de oktoberrevolutie de stad Szegvar ten zuiden van Boedapest geterroriseerd" heeft. Het communistische partij-orgaan Nepszabadsag" heeft een „algemene zuivering" van het genationaliseerde transportbedrijf geëist. In Oost-Duitsland heeft men op de universiteit van Leipzig „reactionai ren" ontmaskerd. Verscheidene pro fessoren zijn ervan beschuldigd, dat zij hun verantwoordelijkheid voor de socialistische opvoeding van de stu denten „op misdadige wijze veron aehtzaamd hebben". In de rivier de Hooghly, in India, is een schip vergaan. Waarschijnlijk hebben o7 mensen bij deze schipbreuk v.?rloren- °e ramp gebeurde 4 3 Joen er boven India he vige stormen hebben gewoed. (Van onze speciale verslaggever) Onze eerste indruk van het jam boreekamp op Sutton Park was goed. We arriveerden er maandagmorgen als voorlopers van het grote Neder landse contingent van ruim 1000 man, die hun tenten gaan opslaan in de geweldig grote subkampen Vogelen zang, Copenhagen. Arrow Park, Gö- dóllö en Moisson. Kr wordt nog hard gewerkt in Sutton Park. De werkmen sen van de openbare werken uit Bir mingham zijn nog druk bezig de laat ste hand te leggen aan waterleiding en elektriciteitswerken. Daarnaast nemen duizenden voor trekkers en leiders taken waar als po litiemensen, postambtenaren, winkel bedienden, bank vertegenwoordigers, enz. enz. Touringcars en afgeladen vrachtauto s rijden af en aan om de duizenden verkenners naar hun sub kampen te brengen. Vandaag was het speciaal de dag van aankomst van de Engelse troepen. Ruim 10.000 man bouwden aan keukens en tenten. Ei gen verkeerspolitie leidt deze gewel dige verkeersstroom in goede banen. De juiste man staat overal op de juis te plaats en op iedere vraag krijgt men een vriendelijk antwoord. Ieder subkamp heeft zijn eigen toegangs poort. Ieder kamp beschikt over een eigen hospitaal, levensmiddelen-be voorradingscentrum, ontvangstcen trum, materialen-opslagplaats, brand houtvoorziening en was. en toiletten ten. Het staat er allemaal keurig en I economisch weggezet, want men moet woekeren met de ruimte in Sutton Park. Het centrum is ongetwijfeld de verkeersrotonde bij de grote draaiende wereldbol, waar een artiest nog druk bezig was de werelddelen van diverse kleurtjes te voorzien. De Engelse bobbies (de politie) heb ben er een eigen bureau. Ze werken samen met de „boy-seout-police". Ze delen samen de ruimte met de brand weer die met groot materiaal cn een complete brandweerkazerne present is. De Engelse wegenwacht rijdt er af en aan en wat ze niet aan kan wordt verzorgd door de „scouts-ordonnan- ces". We hadden de eer de opening van het jamboree-postkantoor te mogen meemaken cn als eerste buitenlanders er postzegels te kopen. Tot vandaag waren wij, als enige Nederlanders, zeer bijzondere jamboree-gangers. Over enkele dagen als alle contin genten aanwezig zijn zal dat vanzelf sprekend minder worden. De hele dag waren we omringd door Engelse, Ierse en Schotse scouts voor „changing bad ges", dat is: insignes ruilen. Honderden handtekeningen hebben we moeten plaatsen in dure en kost baar uitgevoerde logboeken. Dit zijn de eerste Nederlanders die lachen, aldus majoor-generaal D. C. Spry, directeur van het Internationaal Boy Scouts-bureau, die ons in zijn hoofdkwartier te woord stond. Jullie bent de 2e en 3e Nederlander hier. De eerste komt uit Leiden, hij werkt zeer De wij-vorm van nevenstaand stuk is zeer bewust gekozen. Onze Jamboree-verslaggever is namelijk in gezelschap van een 15-jarige verkenner, die als jeugdjoumalist meewerkt aan het orgaan van het Nationale Hoofdkwartier en die de enige jeugdjoumalist op de Jamboree is. hard maar lachen doet hij nooit. Met aalmoezenier Joppe, Brcdanaar van geboorte, kapelaan in Birmingham en nu aalmoezenier van het Copenhagen- kamp, bezochten we de plaats waar een groot hoofdaltaar was gebouwd en de kerkdiensten worden gehouden. Het was hier dat we kennis maakten met de aartsbisschop van Sole, mgr. Bright, die eveneens veel belangstel ling toonde voor de Nederlandse in signes op onze uniformen. Het Presscamp was nog niet ge opend, maar mr. Wood, de manager van Press and Publicity, wist te ver tellen, dat de meeste Zuidafrikaanse en Transvaalse verkenners in een zie kenhuis bij Londen waren opgenomen i.v.m. de nogal onstuimige zee. Voor de aanvang van de jamboree, op vandaag, maakten we op uitnodi ging van de Birmingham-troops een trip naar Stratford on Avon, de ge boorteplaats van Shakespeare en naar Noord-Wales. Er zal na woensdag nog wel meer nieuws zijn, speciaal over onze ver kenners uit west-Brabant en Zeeland. Het dagelijks bestuur zei nu echter, de voorgestelde regeling op zich juist te achten en genoegzaam doorslag gevende argumenten voor de juist heid van de regeling bij de minister van Economische Zaken en van So ciale Zaken te hebben aangevoerd. Ten aanzien van de verbetering voor de bovengronders deelde de voorzitter van de M.I.R. mee, dat uit een onderzoek is gebleken, dat er mag worden gesproken van een ach terstand van de beloning der boven grondse arbeiders ten opzichte van de arbeiders in andere regionale be drijfstakken. Gidsen uit de gehele wereld zijn op het ogenblik bijeen in het we reldkamp voor gidsen in het Wind sor Great Park in het Engelse graafschap Berkshire. Deze foto laat zien hoe gidsen van velerlei natio naliteit de leidster Olave Lady Ba den Powell, verwelkomden toen zij in het kamp arriveerde om dat officieel te openen. Een felle brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de nijver heidsschool voor meisjes te Epe ver woest. Toen het vuur door omwonenden werd ontdekt, woedde het op de bo venverdieping van het middengedeel te van het schoolgebouw, dat de ver binding met een nieuwe vleugel vormt. De vlammen breidden zich zo snel uit dat weldra het gehelé oude gebouw in lichter laaie stond. - Hoewel de oorzaak van de brand niet bekend is, heeft men een vaag vermoeden dat deze gezocht moet worden in werkzaamheden aan het gebouw, die dezer dagen zijn uitge voerd. De KLM-vliegers hebben besloten, vrijdag a.s. de normale dienstuitvoe ring weer te hervatten en dus ook de extra-prestaties te verrichten, die van hen worden verlangd. In een verklaring van de piloten wordt gezegd, dat er geen verande ring is gekomen in hun gevoelens te genover de directie, maar dat zij ertoe willen bijdragen, een rustige sfeer te scheppen voor het bemidde lende overleg van het college van rijksbemiddelaars. Het besluit om de normale dienstuitvoering te hervat ten, was op 29 juli al genomen, maar een brief van de president-directeur had de zaak vertraagd. Die brief, al dus de vliegers, was zo prikkelend,, dat hij de hoop op een hernieuwde goede verstandhouding in de toe komst teniet deed. De besturen van de vliegerorgani saties kwamen door de brief ten op- De Amerikaanse regering wil bij het Congres voorstellen indienen tot regeling van de kwestie der Duitse en Japanse activa in de Verenigde Staten. Het gaat hier om Duitse activa met een waarde van ongeveer 500 miljoen dollar en Japanse activa met een waarde van 50 a 60 miljoen dol lar, die in de tweede wereldoorlog door de Verenigde Staten in beslag zijn genomen. zichte van hun leden tevens in een positie, waarin de schijn zou worden gewekt, dat het besluit tot herstel van de normale dienstuitvoering ge nomen was op initiatief of onder druk van de directie van de KLM. Dit was volgens de piloten zeker niet het geval. Dinsdagavond is in de gevangenis van de Amer"' aanse staat Montana een opstand uitgebroken. De gevan genen waren 1 eer en meester over de gevangenis. Ze overmeesterden vijf cipiers en hielden dezen als gijze laars. Toen tegen de ochtend 200 politie mannen en militairen klaar stonden voor een grote aanval op de gevan genis, hebben de gevangenen, nadat de belofte was gegeven dat hun klachten onderzocht zouden worden, de gijzelaars vrijgelaten en zijn zij naar hun cellen teruggekeerd. Plotseling is van Belgische zijde het bericht gekomen, dat met in gang van 31 juli de invoer van to maten uit Nederland weer zal wor den toegestaan. De invoer van Ne derlandse tomaten in België werd op 15 juli stopgezet in verband met de prijsontwikkeling voor tomaten op de Belgische markt. Een gehoor van ongeveer duizend, voornamelijk jonge, Moskovieten heeft dinsdag avond in extase geluisterd naar een Brits rock 'n roll- en jazz concert. dat in het kader van het zesde werel-d-jeugdfestival voor vrede en vriendschap in in het Moskouse „huis van filmwerkers" werd gegeven. Naar schatting zeven miljoen televisiekijkers waren ook ge tuige van het concert, waarvan de Russen zeiden dat het de wildste muziek was die zij, met uitzondering van de uitzendin gen van ..De Stem van Ameri ka" ooit hadden gehoord. Daarna nam een compacte menigte dansenden bezit van het centrum van Moskou, waar van buitenlandse bezoekers zich met de Russische bevolking mengden. Politie-auto's verzochten de weg vrij te houden voor het verkeer. Vele gasten van de Sovjet-regeringsreceptie, ter ere van de koning van Afghanistan, waren gedwongen een omweg naar het Kremlin te maken, om dat de straten rondom het pa leis overvuld met mensen wa ren. Franse, Italiaanse en Engel se jongeren dansten in het licht van schijnwerpers op het Rode Plein. Moskou werd geregeerd door het publiek en men nam van de politie geen notitie.

de Stem | 1957 | | pagina 1