Bobbies zijn kindervrienden Tour de Frats draait op toeren TELEVISIE DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 24 JULI 1957 Overleg over IJ-tunnel Onregelmatigheden bij verkiezingen in Indonesië Doodvonnissen waren geen doodvonnissen Complot opgerold in Indonesië Vermist Amerikaans vliegtuig gevonden Handboog te Kwadendamme Zvvemwedstrij den te Goes v. Amerongen (Noad) naar Dosko Even uitblazen Voorsprong-zege van Jo de Roo P. Rentmeester won te Clinge Zomeravonclvoetbal in Zeeland Commandobeker voor St.-Paulusschool Sportieve dag te Hans weert ACHT VAN CHAAM op 7 AUGUSTUS Nationale Ambtenarensportdag in „De Vliert", te Den Bosch Jubileumschieting Willem Teil Ovezande SPORT Uit KORT Tussen Maas en Waal (2e dag) Huwae naar Y.C. Vlissingen EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Gem. Oost- en Wesl Souburg „2)r JjuktL* werden Gisteren werd op het ministerie van Verkeer en Waterstaat op hoog ni veau een bespreking gehouden tussen het ministerie van Verkeer en Water staat en de gemeente Amsterdam over het IJ-tunnelproject. De vergadering heeft in goede sfeer besproken op welke wijze het tech nisch overleg inzake het IJ-tunnel» project zal geschieden. Besloten werd het overleg te doen voeren enerzijds door ir. Eggink namens de Rijkswa terstaat, anderzijds door ir. Jansen namens publieke werken, beiden bij gestaan door daarvoor in aanmer king komende medewerkers. Dit overleg zal geschieden onder leiding van de secretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat in dier voege, dat deze met de beide technische vertegenwoordigers een werkprogramma vaststelt en perio diek gedacht wordt één of twee maal in de maand het verloop van het overleg bespreekt en registreert. Voorshands werd het niet nodig ge acht een onpartijdige deskundige als in de motie-Romme bedoeld in het overleg te betrekken. Uit Semarang is gemeld, dat in de regentschappen Wonogiri, Klaten, Bojolali en Sragen nieuwe verkiezingen zullen wor den gehouden, als gevolg van onregelmatigheden bij de stem ming. In Wonogiri hadden de nationalisten de leiding, doch m de drie overige regentschappen verkregen de commu nisten een absolute meerderheid. In Djakarta is gisteren bekendge maakt, dat in de gemeenteraad van Djakarta de communisten acht van de 41 zetels zullen bezetten, tegen zes van de 45 zetels van de vorige raad. De eerste plaats wordt ingenomen door de anti-communistische Masjumi die thans negen zetels krijgt, tegen elf in de oude raad. De nationalis ten en de Nahdatul Ulama verloren elk een zetel en worden thans door respectievelijk acht en zes leden in de nieuwe raad vertegenwoordigd. De resterende tien zetels worden bezet door de kleinere partijen. De Hongaarse krant Nepakarat heeft gisteren geschreven dat drie Hongaar se arbeiders, die volgens een leider van een westelijke vakvereniging ter dood waren veroordeeld, nog niet be recht waren. Het was een reactie op het recente beroep van J.H. Olden- broek, algemeen-secretaris van het IVW. tegen het doodvonnis dat naar zijn zeggen tegen het drietal was uit gesproken. Nepakarat schreef, dat het ging om de arbeiders Burgermeister, Olah en Lachki. Volgens het blad worden de drie voor het plegen van verscheidene moorden en overvallen vervolgd. Een legerwoordvoerder in Ban doeng heeft bekendgemaakt, dat in Bandoeng en Djakarta twaalf officieren en burgers zijn gear resteerd, die beschuldigd worden van plannen tot gewapende ac ties. De woordvoerder maakte de namen van de gearresteerden niet bekend, doch zeide dat een aantal wapens in beslag werd genomen, evenals een \5lan voor een actie, ,,die slachtoffers onder de onschuldige bevolking zou hebben, gemaakt". Het reddingscentrum op het Milaan- se vliegveld heeft gisteren bekendge. maakt, dat men het wrak van de Amerikaanse bommenwerper, die met elf mensen aan boord sedert vrijdag jl. werd vermist, in de bergen van noordoost-Italië heeft gevonden. Er schenen geen overlevenden te zijn en het wrak vertoonde sporen van brand. Men heeft het wrak gevonden bij de zgn. Cima Canali, in de buurt van een schuilhut voor bergbeklimmers in het gebied van Trevis. Volgens de Amerikaanse luchtmacht in noord- Italië is het wrak gevonden door Ita liaanse Alpenjagers. Het wrak ligt op 2400 meter en ongeveer 70 km zuid westelijk van de stad Belluno. Een gemengde Italiaans - Amerikaanse ploeg tracht het wrak te bereiken. De uitslag van het districtskam pioenschap handboogschieten voor 6- tallen luidt als volgt: 1. „Juliana", Kwadendamme met 2150 punten; 2. St. Sebastiaan, Yer- seke met 2035 punten; 3. „Soranus II", Heinkenszand met 1901 punten. Juliana uit Kwadendamme verte genwoordigt nu Zeeland in de wed strijden om het landskampioenschap. C. Raas van Soranus II verbeterde het Zeeuws record handboogschieten over 10 pijlen en bracht het op 84 punten. Verdere uitslag: Meeste punten: P. de Koeijer, St. Sebastiaan, Yerseke; meeste rozen: M. Steenbakker, Juliana, Kwaden damme: meeste negens: C. Mooijman Juliana, Kwadendamme; meeste ach ten: M. Zoeteweij, St. Sebastiaan, Yerseke; meeste zevens: C.D. Raas Soranus II, Heinkenszand; meeste zessen: H. Steenbakker, Juliana, Kwadendamme; meeste vijven: P. Schreurs, Soranus II, Heinkenszand; meeste vieren: C. Geus, Juliana Kwadendamme; meeste drieën: L. Remijn, Juliana, Kwadendamme; meeste tweeën: M. Geus, Juliana Kwadendamme; meeste enen: C. Bek Soranus II, Heinkenszand. De Goese zwem- en badclub ,,'t Sas" schreef tegen zaterdag 27 juli a.s. zwemwedstrijden uit. Het pro gramma bestaat uit onderlinge wed strijden voor leden van 't Sas en uit een twee-kilometerwedstrijd, georga niseerd door de wedstrijd af deling ,,de Ganze". Naar wij vernemen, bestaat de mogelijkheid, dat de Noad-speler van Amerongen uit Tilburg een contract zal sluiten met de voetbalvereniging Dosko uit Bergen op Zoom. Sluiskil organiseert criterium \oor amateurs Het bestuur van de Sluiskilse wie- lersupportersvereniging heeft haar le den in zaal Beaart bijeengeroepen in vergadering. De hoofdschotel van het programma vormde de bespreking en vaststelling van het jaarlijkse wieier- evenement. Gm de vele koersen wel ke overal in de omgeving worden verreden werd reeds besproken dit jaar zich tot uitschrijving van slechts een criterium te bepalen. De voor keur werd ditmaal gegeven aan een koers voor amateurs op 17 augustus a.s., waar over een afstand van 100 km de deelnemers elkaar in felle kamp kunnen betwisten. Het voor de ren ners niet altijd even gemakkelijke parcours, doch voor de bezoekers wel aantrekkelijk, wordt ditmaal ver ruimd tot ronden van 1500 meter. Van de rondvraag werd traditiegetrouw weer gretig gebruik gemaakt. Met de benen omhoog: DE remedie om ze opnieuw fit te maken voor de volgende serie kilometers. De Zeeuwse amateur Jo de Roo uit Schore, die tot de uitverkorenen behoort voor het amateur wereld kampioenschap op de weg te Ware- gem op 17 augustus wist te Waas munster (B.) een wegwedstrijd voor amateurs te winnen. Hij legde de 120 km af in 3 urn en 12 minuten. Geen enkele van de 26 vertrekkers was in staat om de Roo in toom te houden en hij won dan ook met een voorsprong van 1 minuut en 10 se conden op no. 2 G. Maes uit St.- Niklaas. In de ronde van Clinge over 110 km, verdeeld over tien ronden, wa ren in totaal 26 renners aangetreden. Van het begin af ging het er hard naar toe. Verscheidene renners pro beerden te ontsnappen, doch steeds werden ze in toom gehouden door het peloton, zodat dit een gesloten geheel bleef. In de negende ronde wisten Tim mermans. Rentmeester en Heeren 'n paar kilometer uit te lopen. In de laatste ronde moesten zij hun voor sprong weer grotendeels prijs geven. DE UITSLAG 1. P. Rentmeester, Yerseke, 3.56.00. 2. L. Timmermans, Roosendaal, 3. J. Heeren, Roosendaal op 30 seconden. Op 30 seconden: 4. W. Swaneveld, Dordrecht; 5. J. Huissoon, Heinkens zand; 6. G. van Straeten, Schiedam; 7. J. Duinkerko, Borssele; 8. W. Pas- semiers, De Klinge. Op 1 minuut: 9. W. Knoester, Scheveningen; 10. J. Rocks. Bosschenhoofd; 11. A. Kool, Delft; 12. W. van As, Roosen daal; 13. K. Roozenburg, Leidschen- dam. Uitslagen van 15 tot on met 20 juli. Rayon Middelburg: Pingelaars-ZCF 4-2, VSV-Focus 1-6, Kraaien-Brand weer 2-5, Broek Boys-Stavast 2-1, Blauw Wit-VSV 2-2. Rayon Goes: Comb. NS-SC Ford 2-4. Typo's-Keuringsdienst Zld, 4-4, VVZB-De Zon 4-1, PTT-Haringman 4-5. Rayon Vlissingen I: GPC-PVS 1 9-5, VAW 1-Uiterton 5-0, Gebr. v. d, Berg- PZEM 1-1. Rayon Vlissingen II: VAW 3-PVS 2 4-3, MWK 1-VAW 4-1, BW-Coal 2 5-0. Ook de tweede dag van het toer nooi om de Commandobeker is er door de Vlissingse scholieren fel ge streden, ditmaal op de atletiek door de jongens en op slagbal door de meisjes. De Prins Bernhardschool, die na de eerste dag zo fraai aan de kop stond, wist de voorsprong niet te behouden en zakte zelfs af naar de vijfde plaats in het eindklassement. Oók de Bouen Ewoutschool. die maandag avond op de tweede plaats stond, slaagde er niet in de trofee te be machtigen en zakte naar de derde plaats. Het was de St.-Paulusschool. die de eerste dag als derde eindigde, welke met het zilver ging strijken, dank zij het succes van de meisjes bij het slagbal. De Vlissingse school vereniging klom van de vierde naai de tweede plaats. Hier waren het juist de jongens, die bij atletiek tot uitstekende prestaties kwamen. Bij de prijsuitreiking waren de drie wethouders aanwezig. De wethouder van onderwijs, de heer Poppe, over handigde de Commandobeker aan 2 jeugdige afgevaardigden van de St.- Paulusschool. Ondanks het feit dat de weersom standigheden zaterdagmiddag bepaald tegenwerkten, is het eerste optreden van de Stichting Hansw. Gemeen schap toch een goed succes gewor den. De korfbal- en voetbalwedstrijd konden wegens de enorme regenval maar gedeeltelijk gespeeld worden. Met het avondprogramma had men meer geluk op 't dorpsplein. De turn- demonstraties van de gymnastiekver eniging uit Kapelle genoten een wel verdiende en grote belangstelling, evenals de boksdemonstraties van D.O.S. uit Vlissingen. „Zuiderstem- men" zorgde voor afwisseling met enige goede zangnummers en ,.Schel- degalm" leverde haar aandeel met een concert en taptoe voor de sluiting van deze avond. (Advertentie) Brengt de grootste cracks uit binnen- en buitenland aan start. Zaterdag a.s. zal voor de tiende maal de nationale ambtenarensport- in »s Hertogenbosch worden ge- ouden. Deze wordt georganiseerd aoor de federatie van de ongeveer 80 Personeelsverenigingen, die ressorte ren onder het ministerie van Finan- men; z valt samen met het tien jarig bestaan van de z.g. douane- vaardigheidstraining. ^]m0uaPe"vaardigheidstraining is in 1J47 ontstaan uit de behoefte van ae douane-ambtenaren om in georga- ïseerd verband sport te beoefenen eneinde de voor deze zware taak an dienst vereiste goede lichame- yke conditie te behouden. De geïso- mii fglnë van vele douaneposten uaakte het veelal onmogelijk op an dere wijze sport in groter verband te e°efenen. Deze lichamelijke training ^georganiseerd door het depar- Eénmaal per jaar kunnen de dou ane-ambtenaren die aan de training lp nemeiT een z-g- douva-proef af- ^ggen. Zij die voor de eerste maal blagen, krijgen r~n nnzen insigne. de derde ni al wordt een zilveren en bij de vijfde maaJ een gouden in signe uitgereikt. Zij die voor de zes de, achtste of tiende maal deelnemen en slagen, ontvangen een gouden balk met resp. één, twee of drie sterren bij het reeds verworven gouden in signe. De douva-training wordt regelma tig door ruim 1000 ambtenaren be zocht, van wie reeds het merendeel een insigne heeft verworven. Ongeveer parallel met de douva- opleiding loopt de sinds 1955 bestaan de finva-training, welke is ingesteld voor ambtenaren van de bureau- dienst. Het zijn dus allerminst onge- trainden, die op de 27e juli zullen trachten de zegepalm op elkander te veroveren. Het programma van de sportdag vermeldt: voetbal, volleybal, atletiek (hardlopen, verspringen, hoogsprin gen, kogelstoten, discuswerpen, esta fette), zwemmen, tafeltennis, lawn- tennis en schieten. De hoofdprijzen bestaan uit wisselbekers, beschikbaar gesteld door o.a. de ministers Lief- tinck en Van de Kieft. De wedstrijden worden gehouden in het stadion ,,De Vliert", in het ge meentelijk zwembad ,,De ijzeren vrouw" (alléén 's morgens) en op de schietbanen van het „Fort Or then". We zien hier een kopploegje ergens in Nederlandtijdens de rit met meer oog voor de omgeving dan hun grote collega's uit de Franse Toursnelheid is hier dan ook niet nummer één! Door de plaatselijke sociëteit Wil lem Teil' werd een jubileum-schie ting gehouden ter gelegenheid van het f^it, dat 2 leden der vereniging nl. de heren A. van 't Westeinde en G. Doene resp, 50 jaar en 40 jaar lid waren van de sociëteit. Door de voorzitter, de heer P. Koens werden de jubilarissen gelukgewenst, het geen eveneens geschiedde door het bestuur van de provinciale bond, on der het aanbieden van een medaille. Aan deze schieting werd door 72 deelnemers van 17 verschillende so ciëteiten deelgenomen. De uitslag luidde als volgt: Hoofdvogel: H. Driedijk, Doel naar Hoger, Wolphaartsedijk; le en 2e zij- dijk; le en 2e bovenkal resp. H. Drié- dijk, Doel naar Hoger. Wolphaarts- dijk; le en 2e Bovenaal resp. H. Driedijk, doel naar hoger,Wolphaarts- dijk en Jac. Smallegange, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; le en 2e onderkal: resp. A. van Loo, Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk en P. Vermue, Jacoba van Beieren, Goes, le klep-prijs met beker: P. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande 2e en 3e klepprijs resp. A. de Jonge. Willem Teil te Ovezande en L. Meijaard, Juliana, Oudelande. TIJDENS militaire wedstrijden tussen België en Frankrijk, weike te Luik werden gehouden, heeft de West- dorpse atleet Eugène Allonsius de eerste prijs behaald op de 3000 me ter. CEES GROOT, de middenvoor van Heerenveen, zal komend seizoen voor Stormvogels spelen. De trans fer-som bedraagt f 20.000. Heeren veen heeft voor de vrijgekomen plaats in de voorhoede de speler H. Alleman van EBOH overgeno men. DEN NOORSE VOETBALLER Bre- desen, die in 1056 een contract voor twee jaar getekend heeft met de Milan FC, is gisteren per vlieg tuig teruggekeerd naar Noorwegen. Hij zei, dat hij besloten had niet meer te voetballen. 9 VOOR HET TOERNOOI om de Euro pese voetbalbeker hebben 23 na tionale kampioensteams uitgeschre ven. alsmede bekerhoudster Real Madrid. Zij zijn ingedeeld in drie groepen (west-, centraal- en oost- Europa). Nederland wordt verte genwoordigd door Ajax. De Am sterdammers zijn voor de eerste ronde vrijgeloot. IN DE HOOFDKLASSE van de KNZB werden dinsdagavond enkele water polo wedstrijden gespeeld. HZPC (Den Haag) won met 8-2 van Meeu wen (A'dam). In Gouda won SVH van Hillegersberg met 9-2. De Ambonnese voetballer Huwae, die enkele seizoenen voor Middelburg speelde, doch in oktober 1954 wegens een gebroken enkel niet meer kon spelen, heeft een uitnodiging van, Xerxes afgeslagen. Hij heeft zich de zer dagen echter aangemeld als lid van VC Vlissingen, zodat hij het ko mende seizoen in het roodwitte shirt zal uitkomen. VAKDIPLOMA'S. De heer G. Blommaert te Clinge is in Breda geslaagd voor het diploma slagersgezel. Hij slaagde te Goes voor het praktijkdiploma van het slagers vak. SCHOENHERSTELLER Te Utrecht slaagde voor onder rijks. toezicht gediplomeerde schoenherstel ler de heer Leo Seghers uit Hulst. DICTAAT-TYPIST Voor het te Utrecht gehouden exa men voor dictaat-typist (200 aansla gen per minuut) slaagde de 16-jari- ge Frans van der Hooft uit Aarden burg. MIDDENSTANDSEXAMEN TE MIDDELBURG. Te Middelburg werd het midden standsdiploma behaald door mej. F. Abrahamse, Koudekerke; mej. M. Anthonisse, Baarland; J. van Baal, Schoondijke; P. Baam, Middelburg; mevr. R. Barentsen - de Koning, Sou burg; mej. P. Bommeljé, Sint-Lau- rens; J. Boone, Arnemuiden; J. Boo ne, Hoedekenskerke; L. Boone, Serooskerke; mej. C. Boonman, 's-Heer Arendskerke; W. Bosschaert, Koudekerke; J. Brasser, Koudeker ke; mej. J. de Bree, Koudekerke; P. de Bree, Vlissingen; I. van de Broe- cke, Breskens, R. Broeksma, Mid delburg; J. Brugge, Schoondijke, mej. A. de Bruin, Middelburg; D. de Buck, Koudekerke; J. Butler, Schoondijke; mej. J. Carels, Heinkenszand; G. Clement, Kamperland; M. Contant, Colijnsplaat; mej. N. Cornelisse, Se rooskerke; P. Corstanje, 's-Heer Hen drikskinderen; J. Dellebeke, Vlissin gen; A. Delmotte. Middelburg; J. Deusing. Rilland-Bath; A. van Dix- hoorn, Yerseke, mevr. J. Dooge-Ver- straaten, Dreischor; mej. Drijdijk, Ovezande; mej. M. Dubois, Nieuw- vliet; S. Dijkman, Haamstede; T. Dijst, Vlissingen; W. Eckhardt, Krui- ningen: mej. J. van Eeten, Middel burg; H. Elich. Vlissingen; mej. P. Engelse, Heinkenszand; mje. M. Faasse, Goes; N. Fastenau, Vlissin gen en mej. C. Fierloos, Nisse. LICHAMELIJKE OEFENING In Utrecht is geslaagd voor akte m.o. lichamelijke oefening B.S.O. Remery, Westdorpe. MIDDENSTANDSEXAMENS Vanaf maandag tot en met donder dag worden in Middelburg de mid denstandsexamens voor geheel Zee land gehouden. De geslaagden van de eerste dag zijn: mej. F. Abrahamse, Koudekerke; J. Allewijn, Krabben- dijke; mej. M. Anthonise, Baarland; J. van Baal. Schoondijke; P. Baam, Groep Bobbies in Huissen, waar een dreumes van drie turven vol belangstelling de drukte in zijn straatje bekijkt en de overige jeugd zich evenmin onbetuigd laat. Zo te zien is het geen long wayvoor de Londense kindervrienden. Middelburg; mevr. R. Barent9en-de Koning, Souburg: mej. P. Bommeljé, Sint Laurens; J. Boone, Arnemuiden; J. Boone, Hoedekenskerke; L. Boone, Serooskerke; mej. G. Boonman 's-Heer Arendskerke; W. Bosschaart, Koude kerke; J. Brasser, Koudekerke; mej. J. de Bree, Koudekerke; P. de Bree, Vlissingen; I. van de Broecke, Bres kens; R. Broeksma, Middelburg; J. Brugge, Schoondijke; mej. A. de Bruin Middelburg; D. de Buck, Koudekerke; J. Butler, Schoondijke; mej. J. Carels, Heinkenszand; G. Clement, Kamper land; M. Contant, Colijnsplaat; mej. N. Cornelisse, Serooskerke; P. Cor stanje, 's-Heer Hendrikskinderen; J. Dellebeeke, Vlissingen; A. Delmotte, Middelburg; J. Deusing, Rilland-Bath; A. van Dixhoorn, Yerseke; mevr. J. Dooge-Verstraaten, Dreisohor; mej. Drijdijk. Ovezande; mej. M. Dubois, Nieuwvliet; S. Dijkman, Haamstede; T. Dijst, Vlissingen; W. Eckhardt, Kruin in gen; mej. J. van Eeten, Mid delburg; H. Elich, Vlissingen; mej. F. Engelse, Heinkenszand; mej. M. Faas- se, Goes; N. Fastenau, Vlissingen; mej. C. Fierloos, Nisse. GOES, 23 juli. Eierenprijzen. (Bericht van handelaren.) Kippeëieren 13.5, poeljeëieren 9 en eendeëieren 7 cent. GOES, 23 juli. Vlas. Uit de schelf te leveren vlas wordt verkocht voor 1500-1800 per ha. De kg-prijs hiervoor bedraagt 17-20 cent. Voor afwijkende partijen vlas wordt 1000-1500 per ha betaald. De prijs per kg bedraagt voor afwijkend vlas 14-17 cent, alles uit de schelt te leveren. Een aanzienlijk gedeelte van de vlasoogst is reeds verkocht, doch tengevolge van de weersomstandigheden verloopt de handel echter iets stroever. Eieren. De eierprijs bedraagt 2,40 per kg. GOES, 23 juli. Export- en indus trieveiling: frambozen in kratten exp. 317, 2 271, bramen exp. 128-198. zure morellen exp. 164.10, 2 110, Duitse zure 1 en 2 110.05-112.60, dubb. pr. bonen 1 42.90-43.40, 2 36.72-37.50, Y'ellow transp. st75-85 91, 65-75 89.70- 90, 55-65 72.10-72.60, H75-85 91, 65-75 85.30-88.70, 55-65 70.20-71.70, H2 43. zwarte bessen exp. 339, 2 328. Verpakt fruit: Beauty of Bath st61-70 96, 60-65 96. 55-60 75. H65-70 89-94, 55-60 79. Gewone veiling: Yellow transp. K 52-67, F 33-52, kroet 15-54, Laxton 1 129-165, 2 92-97. F 40-87. Tollenaars 1 41-56. 2 38-46, F 35-45, Czarpruimen 1 188, 2 101, kruisbessen 1 70-74, 2 34. rode bessen 1 121-130, druiven 1 250- 260, 2 240, Krieken 2 106-155, Klerken 2 147-174, bramen per doos 1 28-30, frambozen per doos 1 59. perziken per stuk 1 13-43, 2 28. Groenten: kropsla Al 3-4, komkommers Al 31, A2 30. BI 22-28, Cl 15-20, bloemkool afw. 13-29, wortelen per bos 22-26, kroten per bos 3-10, uien per bos 9, rabarber 9, dubb. pr. bonen 30-42, saxa bonen 26- 28. groene sav. kool 10-13, andijvie 8-7, postelein 32-36, Eerstelingen 15- 17. driel. 7-14, kriel 5. KAPELLE, 23 juli. Zure morellen ontst. 161.30, rode bessen 2 122-80- 124.70, Duitse zure 112.10, 3 81, zwarte bessen 1 en 2 355, frambozen in doos jes 1 318-327, 2 258, bramen in doosjes 1 120-145, 2 109-121, appelen: Yellow transp. st 75-80 92, 65-75 89. 55-65 70, H75-80 90, 65-75 88.20-88.60, 55-65 69.50- 71. 2 38, K 63, F 29-58, val 15-27, Jan- baaspeer 1 46-48, dubb. bonen 1 41.10- 45.40, 2 33-37, keilen: Klerken 1 159- 194, 2 117-166, Krieken 1 120-135, 2 111-119, Wilhelmmakers 2 107, Vlees kersen 2 118, Zure morellen 1 119-130, kersen 3 42-81, kruisbessen p. kg 1 57- 83, 2 47-62. pruimen: Early Laxton 1 132-167 2 67-102, grof 117-139. Czar 1 151-185, 2 96, Tollenaars 1 38-52, Oran- jepruimen 1 54, Occulanen 1 27, 2 14, rode bessen 2 137-148, frambozen per doos 1 65-73, 2 42. bramen per doos 1 36-39, kruisbessen per doos I 26, Prolefic per doos 1 41. ROTTERDAM, 23 juli Aanvoer in totaal 2896. Weektotaal 4593. Vette koeien en ossen 350. Gebruiksvee 778. Vette kalveren 495. Graskalveren 70. Nuchtere kalveren 315. Varkens 134. Biggen 192. Paarden 101. Veulens 39. Schappen of lammeren 504. Bokken of geiten 18. Vette koeien le kw, 300- 320, 2e kw. 265-295, 3e kw. 250-260 per kg; Vette kalveren 250-270, 220-240, 160-200 p. kg; Graskalveren 500, 400, 300 p. stuk; Nuchtere kalveren 70, 58, 50 p. stuk; Biggen 60, 50, 45 p. stuk; Slachtpaarden 250, 230, 210 p. kg; Veulens 450, 400, 300 p. stuk; Scha pen 100. 90. 80 p. stuk; Lammeren 75, 65, 55 p, stuk; Kalfkoeien 1190, 990, 800 p. stuk; Melkkoeien 1190. 990, 800 p. stuk; Vare koeien 875, 725, 650 "p. stuk; Vaarzen 870, 770, 570 p. stuk; Pinken 620, 520, 400 p. stuk. Vette koeien, aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen als gisteren; vette kal veren, korter, levendig, vooral niet lager in prijs, graskalveren, als vo rige week, tamelijk, prijshoudend; nuchtere kalveren, matig, vlug, hoge prijzen; biggen, ruimer, traag, on veranderd; slachtpaarden, iets gro ter, flauw, als vorige week; veulens, gewoon, goed, vooral niet lager in prijs; lammeren, groter, stug, scha pen niet geheel prijshoudend, lam meren constant; kalfkoeien, kort, re delijk, onveranderd; melkkoeien, kort, redelijk, onveranderd; vare koeien, redelijk, slepend, stabiel; vaarzen, wat ruimer, lui, als vorige week; pinken, wat ruimer, lui, als vorige week. Konstanz 445 (+8), Rheinfelden 362 37), Breisach 350 (-68). Straatsburg 412 (+54), Maxau 546 (+11), Mann heim 382 (—4), Mainz 340 6), Bin. gen 238 10), Kaub 263 (+13). Trier 111 (—9), Koblenz 254 (+15), Keulen 215 (+9), Ruhrort 402 (—2), Lobith 1005 (+1), Nijmegen 786 (+3), Arnhem 809 (+2), Eefde IJssel 319 (+2), De venter 226 (-"-4). Monsin 5545 (+5), Visé 4945 20), Borgharen 3867 32) Belfeld 1091 (+5), Grave ben. de sluis 465 (+1). De gepeilde minste waterdiepten, welke heden worden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centi meters: Heveadorp-Amsterdam-Rijn- kanaal 235, Amsterdam-Rijnkanaal- Lekkanaal 250. IJsselkop-Doesburg 250, Doesburg-Zutphen 265, Zutphen- Eefde 270. Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St. Andries 370 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nijmegen is in de komende nacht niet gestremd. Bekendmaking. De Burgemeester van Oost en West-Souburg maakt be kend dat het ontwerp tot herziening van bet uitbrei dingsplan ..achter de Juliana- straat" voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inza ge ligt gedurende het tijdvak van 28 juli 1957 tot 31 augus tus 1957, op iedere werkdag, behalve des zaterdags, van des voormlddags 9.00 uur tot 12.30 uur en des namiddags van 2.00 uur tot 5.00 uur, en des zaterdags van des voor middags 9.00 uur tot 12.00 uur. Gedurende bovengenoemd tijdvak kunnen belangheb- aenden bezwaren indienen bij de Gemeenteraad Alléén bij vooruitbetaling. Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage 3 regels of minder t 0.80 Iedere regel meer 16 ct Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde Dlaatsing tegen half geid berekend Bij plaatsing In de gehele op lage 3 regels of minder 1.35: iedere regei meer 35 et 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regei PERSON EEL GEVR. R.-k. meisje, liefst boven de 25 .iaar gevraagd voor dag en n. in gezin met 2 schoolgaande kinderen te Scheveningen. Gro te was buitenshuis. Hoog loon. Eigen zit-slaapkamer met radio. Celitr. verw., oliestook. Br. of aanmelden: Mevr. de Waal - Badhuisweg 27 Scheveningen of J. F. de Waal, Hulsterweg 82 - Kuitaart. 1728G TE KOOP AANGEB m hebben steeds in voorraad alle soorten banden en wielen voor aanhangwagentjes. Eerste Zeeuwse Mo toren slope rij, mo- torenhandel en reparatie-inrich ting J. Hoekman, Langeweg 10, 's Gravenpolder, tel. 359. Pruimers, de lekkerste lichte pruim is het nieuwe merk N.L. Vrij van steeltjes en altijd vers door de speciale verpakking. - Niemeyer NX. is bijzonder fris van smaak en lekker sappig. - Vraag uw winkelier om NL. - lichte pruim! HUIZEN Nieuwbouw f 17.000, vrije ves tiging. Makelaars v d. Berg en Co., Nieuwe Ginnekenstraat 43, Breda 44353 Mooie middenstandswoning te koop, staande Tivoliweg Hulst Te bevr. onder no. 17283 De Stem, Hulst. AUTO'S - MOTOREN Een 98 cc DKW motor en een Batavus bromfiets te koop. A. A. Vermeulen. Molenstraat 52 St. Jansteen, tel. 593. Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf - Roosendaal. Hoogstraat 75, tel 4583 en 4859. Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. Betaling te re gelen. Voor begrafenissen staan wij steeds voor u klaar met onze keurig verzorgde begrafenisauto Overal te ontbieden. Vervoer van en naar alle plaatsen. J. Hoekman, Langeweg 10, 's Gra venpolder, tel. 359. 22466 Auto- en motorverhuur zonder chauffeur. Auto verhuurinrich- ting J. Hoekman, Langeweg 10, 's Gravenpolder, tel. 339. Wij hebben steeds in voorraad een grote sortering motoronder delen, zowel gebruikte als nwe. Eerste Zeeuwse Motorensloperij en reparatie-inrichting J. Hoek man, Langeweg 10 's Graven polder, tel. 359. 22468 Wij vragen steeds te koop alle soorten motoren voor de loop en voor de sloop. Eerste Zeeuw se motorsloperij, motorhandel en reparatie-inrichting J. Hoek man. Langeweg 10, 's Graven polder, têl. 359. 22469 haalt de wereld in uw huiskamer. Deskundige plaatsing van toestel en antenne. L. Noordstr. 14, Middelburg, tel. 3373 Dorpsstraat 100 Zuidzande

de Stem | 1957 | | pagina 3