DIT IS UW DROEDEL KUNST UIT AMERIKA Het rund in de Franse Kamer Barcelona-vlucht werd rampvlucht KOERSVERLOOP OP AMSTERDAMSE BEURS BOEKENPLANK Groot muziekfeest in, Nieuw-Vossemeer Een mens te kort Het vliegende hoofdkwartier Politiek en veeteelt Drieduizend duiven vermist 1 Pikken Bruines DuivenkrOniet UN MIERLO m ZOON u Van 15 t. m. 19 juli 1957 15 DAGBLAD DE STEM VAN 2L4TERDAG 20 JULI 1957 De heer Rogier Price, een bril met een heer eraan, woont er gens in de Verenigde Staten. Hy is wat landerig. Hy heeft het helemaal niet fijn, om het met de woorden van Jan Blokker, ook een heer, maar dan een Neder lands exemplaar (bril onbekend) te zeggen. Rogier en Jan weten het samen wel. De uitgeverij De Bezige Bij trouwens ook. Samen en in vereniging gaven zij een boekje uit ,,Dit is uw droedel". Dies lijkt de vraag gerechtvaar digd: „Wat is een droedel?" Ro gier Price weet het niet. Niemand weet het. Het schijnt een uitdruk kingsmiddelte zijn voor domme mensen die niet kunnen tekenen. Bovendien moeten ze landerig zijn. Daarom raden Price en Blokker het volgende: mensen die altijd „jeempie" zeggen, men sen die broekveren dragen, men sen die meer dan twee keer per week kaarten bij hun zwager en leden van de Tweede Kamer be hoeven dit boekje niet te lezen. Zy leren toch nooit droedelen Omdat het toch voor iedereen vakantie is of wordt, omdat droe delen een typische vakantie-be zigheid is (op regendagen om te leren lachen en op mooie dagen om te biyven lachen) drukken we hierbij vier droedels af. Zo maar voor de aardigheid. Ook willen we wel eens weten of u even dom bent als wij zyn. Want dan gaat u droedelen. En dan leert u het nooit meer af ook. Om de dooie droedel niet 1 Kameel die eert piramide passeert Deze droedel heeft voornamelijk documentaire waarde, omdat het degene is die Anthony Eden ten val bracht. Overigens kunnen bepaalde heren zich de moeite van het zoeken besparen; al gaat men op zijn hoofd staan, deze droedel blijft fatsoenlijk. Stoomschip dat juist te Iaat komt om teen verdrinkende heks te redden vermelden misschien niet waard zijn zonder de in teressante enquete, die men er in Amerika mee be gonnen is en waaraan 2.367.890 vrouwen deelnamen. Van dezen gaf slechts eentje onmiddellijk het bo venstaande antwoord na het zien van de tekening. Zij was de vrouw van George Price. 67 zagen in ae afbeelding een VROUW, gezien door haar man bij het ontbijt (vgl. het Kinsey-rapport en de hegemonie van de female in de United States), vele honderdduizenden hadden in het geheel geen mening en onder de overige ondervraagden bleken zich dames met curieuze ge breken te bevinden. Drie b.v. duidden het plaatje aan als „wijnglas met droesem" om van de minder oirbaren nu maar te zwijgen. De afwezigheid van behoorlijke ochtendbladen heeft het krantenleesproblëem overigens in Nederland een hoop aan belangrijkheid doen verliezen. In de avondbladen vindt men trouwens ook geen behoorlijke droedel meer. Dit is de belangrijkste droedel van de gehele bundel, de droedel met de meeste consequenties buiten de eigenlijke werkingssfeer van het Drudeln An Sich. Wat men hier ziet zijn: Vier olifanten die een appeltje besnuffelen Op zaterdag 27 en zondag 28 juli zal in Nieuw-Vossemeer een groot muziekfeest worden gehouden, dat georganiseerd is door de Fanfare Semper-Crescendo, aldaar. Op zater dag 27 juli zullen bij' dit muziekfeest te gast zijn de Zeeuwse zustervere nigingen „Concordia" uit St. Philips- land, „Nu met Hope" uit Bruinisse en „Apollo" uit Brouwershaven. De ze muziekgezelschappen houden za terdag om 3 u. 'n muzikale rondwan deling door het dorp, waaraan dan ook „Semper-Crescendo" meewerkt. De 3 bezoekende verenigingen op za terdag zullen hierna om beurten op de kiosk in de Voorstraat een concert geven, terwijl des avonds „Semper- Crescendo" het sluitings-concert zal verzorgen. Zondag 28 juli zijn te gast: ..St. Cecilia" uit Kruisland, Amici- tia uit Steenbergen, St. Cecilia Eens gezindheid uit Halsteren en St. An- tonius uit Lepelstraat. Tesamen met Semper-Crescendo zullen ook deze verenigingen zondagmiddag om 3 uur een muzikale rondwandeling hou den door het dorp en daarna zullen de muziekgezelschappen om de beurt een concert verzorgen op de muziek tent in de Voorstraat. Aan dit muziekfeest zal tevens ver bonden zijn een straatkermis, die ge houden zal worden in de Achterstraat. Diverse attracties zullen hier worden opgeslagen o.a. een schommel, een kinderdraaimolen, een schiettent, een rolsport, een hengelsport en speel goedtent. Op het eerste gezicht lijkt daar niets bijzonder aan. Pas langzaamaan kan het geweldige belang van deze droedel dagen, kan men beginnen met te beseffen dat hier iets historisch aan de hand is. Vier olifanten Best, vier olifanten. Een appeltje ook goed. Vier olifanten die een appeltje besnuffelen aardig, heel aardig. Maar ziet U het nog niet Dan moet U eens goed luisteren: de ogen dicht, het hoofd een beetje schuin, de handen gevouwen op de schoot. Ik droedel jou een zachte poets daar bij die droedelzak daar bij die droedelzak daar bij die droedelzak Ik droedel jou een zachte poets daar bij die droedelzak Ik draag jouw droedel in mijn hart onder mijn droedelpak onder mijn droedelpak onder mijn droedelpak Ik draag jouw droedel in mijn hart onder mijn droedelkostuum Bij het tweede droedeltje halen allen deelnemers hun droedel tevoorschijn en herhalen de laatste regels. Zo alleen, droedelvolk van Nederland, zo droedelen wij alie droedels bijeen en zijn van droedel tot droedel Een droedel uit de moppentrommel. Hij zou het Door de uitgever besnoeid en daarna ingedroedeld. In het Cultureel Centrum De Beijerd te Breda is gisteren een tentoonstelling geopend van teke ningen, prenten en aquarellen uit Amerika. De verzameling is door Miss Doris Meltzer bijeengebracht met de speciale bedoeling om het Europese publiek een duidelijk beeld te geven van de hedendaagse stromingen en de verscheidenheid van technieken grafiekin de Amerikaanse tekenende en schil derende ivereld. Niet minder dan 250 werken vonden een plaats aan de wanden van het zo uitstekend ingerichte expositie-centrum. Een aantal goede platen biedt de mo gelijkheid tot een historische ver gelijking. De heer Philip Young ambassadeur van de Verenigde Staten heeft, in tegenwoordigheid van vele genodigden, waaronder burgemeester mr. dr. C. Kortmann van Breda, de officiële opening verricht. Mej. dr. M.E. Houtzager, directrice van het Centraal Museum te Utrecht, leidde de tentoonstelling in. Zij duurt tot 8 september a.s. „Onze volksvertegenwoordiging", aldus één der Franse bladen, „zit al vol apen, schapen, wolven, vossen en jakhalzen. Welk drama staat het lieve vaderland te wachten als dit gezel schap zich straks gaat bezig houden met de runderen?" Minstens twee politieke partijen zün verontrust over de situatie op de vleesmarkt. Drie maanden gele den betaalde de Franse huisvrouw 800 frs. voor een kilo biefstuk van eerste kwaliteit. Nu moet ze 1000 frs. neertellen voor een biefstuk van tweede kwaliteit en 3250 frs. voor rosbief. De boeren echter krijgen voor hun runderen geen frank meer. Een stevige koe van 700 kg brengt maar zelden 110.000 frs. op, hetgeen 10 tot 20.000 frs. minder is dan de kostprijs. Hetzelfde rund kost echter 300.000 frs. voor ze in stukjes in de pan ligt. Belastingen, grossiers, tussenhandel en.... de slagers gaan met de duiten van de boer strijken, die daarom al langer hoe meer zijn directe winst gaat zoeken in de pas geboren kalve ren. In verschillende streken van Frankrijk worden de nuchtere kalve ren onmiddellijk verkocht. Want de boer vindt ook de melk, die hij aan particulieren weet te verkopen voor 36 tot 46 frs. per liter, een te duur Inderdaad zal het rund straks zijn intrede doen in het Phlais de Bourbon, want tenslotte is Het ernst geworden: de politiek zal pogen de kwijnende veeteelt weer op gang te helpen. mum-afleveringsprös, zodat ook de veeboeren-in-geldnood niet meer af hankelijk zijn van de steeds minder biedende slager of grossier. Deze mi nimumprijs moet volgens de voor stellers zodanig zijn, dat ze de boeren beweegt een extra inspanning te leve ren en meer runderen groot te bren gen. „We moeten de boeren verlossen uit de klauwen der Poujadisten", schreeuwde kort geleden een verte genwoordiger van de Onafhankelijken. Het is namelijk bekend, dat vrijwel alle slagers volgelingen zijn van Pier re Poujade. De nieuwe voorstellen voorzien tevens in het herstellen van het evenwicht tussen vlees- en melk prijzen. Het rund in de volksvertegenwoor diging dreigt echter veel meer la waai te maken dan de Europese markt, de Euratom en de Algerië- politiek, want lang niet alle partijen zijn er van overtuigd dat de Franse landbouwer en de veeboer werkelijk te beklagen zijn. Wanneer ,,Een mens te kort", het eerste boek is van Miep Diekmann, dan is dit wel een zeer opmerkelijk debuut. Op meesterlijke wijze zet zij het jonge meisje Agneta Mirian voor Jfaar lezers neer in een omgeving, die als het ware geladen is met de wat mysterieuze sfeer, welke volkomen past bij deze gespleten, verscheurde en om haar ware vorm vechtende meisjesziel, zodat men alles haast persoonlijk ondergaat. De intrigue is zeer simpel: een meisje dat gezakt is voor haar eind examen en daardoor uit het lood geslagen is, gaat logeren bij haar tante, conservatrice van het museum in een verstorven stadje, om haar evenwicht terug te vinden. Doch die omgeving is vervuld van herinnerin gen aan de door haar geadoreerde oudere broer, die de dood vond toen hij onder vreemde omstandigheden uit het raam van zijn slaapkamer viel. Miep Diekmann weet het vele geheimzinnige, hoewel meer aange duid dan omschreven, als tastbaar te maken en de figuur van de tante, de museumdirecteur en diens assistent helpen nog mee die wonderbare stemmingskunst nog te vergroten. De kleine, zonderlinge gemeen schap schept zij om tot een wereld in het klein; een wereld waarin ten slotte Agneta los raakt uit haar twee- en zelfstrijd en haar meer gesterkt en gevormd naar eigen omgeving terug laat gaan. ..Een mens te kort" is een boeien de, zuivere en treffende roman, uit gegeven door Leopolds uitgeversmij. te Den Haag. In de Heldenserie voor de jeugd, uit gegeven door de Boekdrukkerij „Hel mond", is thans een boekje over Eisen, hower verschenen, geschreven door J. Degreef. Het leven van de grote gene raal de staatsman blijft erbuiten is levendig verteld. Alleen begrijpen we niet waarom de schrijver een paar keer uitweidt over de raadpleging van een astroloog en diens „voorspellin gen" als waardevol beschrijft. Derge lijke bijgelovige praktijken, ook als een man als Churchill er zich mee bezig houdt, mogen toch minstens wel een woord van afkeuring meekrijgen Een uiterst simpele droedel, die vyf rechte lijnen behelst* Van het wtffje sedertdien inderdaad niets meer vernomen. Man, gezien door zijn vrouiv bij het ontbijt Een olifant is een droedel Daar dan. Van dit moment af gaat er een boel veranderen em ons heen. De droedels zullen er afvliegen. Het gaat nu om de maatschappij, om uw droedeldieren, uw post- droedel, om de droogdroedel die de droedels achter zich verbrand heeft. Om droedel zwedigzaal, de inrich ting voor voorbereidend hoger droedelen, het leven is geen droedeltje, en nu allemaal, het droedellied, uit alle borst, uit volle kelen voor de Eerste Nederlandse Levensverdroedelingsmaatschappy van 1872: voedingsmiddel. De huidige wanver houding zal er volgens de Franse spe cialisten toe leiden, dat Frankrijk over enige jaren enorme voorraden vlees zal moeten invoeren. De Onafhankelijken, de Boerenpar tij en de Volksrepublikcinen willen het rund nu laten behandelen door de schapen en de vossen. Charpentier van de M.R.P. heeft een nieuw wets ontwerp aanhangig gemaakt dat voor ziet in een volledige reorganisatie van de Franse vleesmarkt en de Onaf hankelijken en de Boerenpartij zullen over enige dagen gezamenlijk even eens een wetsontwerp ter inzage leg gen. Men wil komen tot een mini- Onze Belgische vrienden hebben van de week twee grote vluchten af te lappen gekregen. Ten eerste de in ternationale Barcelona in Cureghem- Centre, ten tweede de Limoges van de Entente Beige. Op Barcelona vlogen 3268 duiven; verleden jaar waren het er zevenhon derd De formidabele propaganda voor dit concours in binnen- en bui tenland heeft haar uitwerking niet gemist: 1399 Duitse duiven, 1317 Bel gische, 507 Franse en 45 Engelse. „Barcelona" schrift „De Duif" „bezit nog het sensationeel karakter dat deelnemers lokt. Vrijdag 12 juli z\jn ze gelost in het stadion op de berg Montjuich. Bij snikheet weer, doch de wind schijnt niet tegenstrij dig". Inmiddels hebben we enige blaadjes van de scheurkalender in de prullemand doen verdwijnen en wat blijkt nu? Dat Barcelona een terri- bele rampvlucht is geworden. Zondagavond hadden er in België "4 de thuishaven weten te bereiken, in Duitsland 7 (waaronder een op een afstand van twaalfhonderdvijftig km), in Frankrijk 4 en in Engeland nog geen pluim. F nkfurt pakt zeer vroeg (11.38), maar 't zal toch 'n Belg zijn die met de internationale overwinning weg is. Notaris Willy Herman te Ceroux- Mousty namelijk, heeft geklokt te 10.38. Gevolgd door de wereldbe roemde grote fondbazen Gebr. Dan- haive te Basecles te 11.54. Een schit terende prestatie leveren Lejeune te Luxemburg, 11.24 en 14.15 en de kam pioen der kampioenen Maurice Del- bar te Ronse. 14.28 en 16.40 (twee mee, twee thuis). Onder de mannen met de grote namen treffen wij ver der André Vanbniaene te Lauwe te 14.44 (duivin), Oscar Devriendt te Moere te 15.23, Peeters-Beaufort te Herve te 16.06 en Marcel Desmet te Waregem te 17.27. Volgens de berichten is het konvooi Spanjevlieger in de Rhöne-vallei in een zware mistral met onweder te recht gekomen. Mijn voorspelling, dat het aldaar niet deugt voor dui ven, zal bewaarheid worden. Want terwijl ze van Limoges vielen als mussen, komen ze via Avignon en Montelimar te voet. Jammer voor de De derbybeker uit Steenbergen Duitse organisatoren; zij hadden er zich zoveel van voorgesteld. En nu Limoges! Gejaagd door de wind worden de zestienhonderd prijzen verdiend op een goeie twintig minuten. De rapste is de rooie van Louis Bogaerts te 's- Gravenwezel (1468 meter per mi nuut). Hij laat de 6508 kleppers alle maal zijnen steert zien. In de Vlaan ders is Cyriel Descheemaecker te Kuurne bij Kortrijk primus inter Pa ris. De meeste centen kon de Vlaam se leeuw, ik bedoel „spreeuw" van Vandenbroucke-De Weerd te Wiels- beke wel eens winnen want hij vliegt 500-500 en liefst vijfdubbel. Provin ciaal West-Vla anderen wint hij de 12e prijs, goed gedaan jongen, de kleintjes zijn op de wereld niet om de grote in 't gat te kruipen. Hier de uitslag in de provincie Ant werpen (1757 duiven): 1 L. Bogaerts te 's-Gravenwezel, 2 M. Vuylsteke te Wommelgem, 3 R. Verhaegen te Eksaarde, 4 A. Verhulst te Lillo, 5 F. Desmet te Antwerpen, 7 en 22 M. van Tuyn te Schoten, 8 J. Weyn te Beveren (santjes), 9 A. van Puym- broek te Kieldrecht, 10 Van Remor- tel-Vlegels te Beveren, laat de boe ren maar dorsen, 11 Declercq-Schel- faut te St. Gillis, 12 E. Cuypers te Kapellen, 13 R. Stijnen te Brasschaet, 14 Jos. Helsen te Deurne, 15 A. Van- denbossche te St. Niklaas, 16 A. Mor- reeuw te Lokeren, 17 E. Geldof te Belsele, 18 M. Hubrecht te Bras schaet, wint tevens de poule van vijf honderd (12.130 fr.), 19 Pol Jacque- mijns tc Hove, 20 H. Postiaux te Deurne enz. Als ze nationaal staan, zijn dit allemaal vroege prijzen, want de„achtervlucht heeft, met die gewel dige staartwind, geweldig gepakt. Derbybeker in Steenbergen Willem van Campenhout uit de Blauwstraat, een van de grootste fondkampioenen die de wereld ooit gekend heeft, is op het lumineus idee gekomen voor alle melkers van Steenbergen de gelegenheid open te stellen tot het winnen van een beker die ge met geen drie man op kunt lichten. Deze cup ral worden vervlo gen in drie etappes: met de jonge duiven '57 op Orleans, met de jaar lingen '58 op Limoges en met de tweejarigen in '59 op Dax. Er is een puntenstelsel uitgewerkt en de pauwstaart die op alle drie deze vluchten de meeste punten weet te verzamelen, zal ermee weg zijn. Inschrijving van deelnemers geheel gratis doch uiterlijk 11 augustus. De enige voorwaarde die er aan verbon den is, is: hard vliegen. De naam van de overwinnende duif zal met gouden letters in de beker worden gegraveerd. Heel Steenbergen zit er nu al op te spinzen. Uitslagen En dan nu een paar uitslagen uit ons machtig verspreidingsgebied. Breda, concours op Duffel 5878 dui ven: 1 P. Simons, 2 en 5 Jac. Hor- ward, hoe is het mogelijk, hoe kan het bestaan, 3 J. A. Mol, 4 Chr. Beenhakkers, 6 A. van Gerven, 7 Th. vreesde Tijs ontwaart, hou je taai Jan. Wat ik nog bijna vergeten had is dat M. Pellenaars op Duffel de fiets en de serie van honderd wint, M. Machielsen de tweede fietsen en Chr. Beenhakkers de serie van vyftig. Hengstdijk Dourdan, 344 oude: 1 en 3 L. Lauret, Bkp., 2 en 4 P. van Damme, Sdk.. 5 Jos. Renique te Sas van Gent, 6 Jan Bogaart Sdk., 7 Ch. Tieleman te Axel. Idem 169 jonge: 1 M. Butter te Axel. 2 C. van Acker te Axel. 3 Gebr. Debakker te Terneu- zen, 4 H. Koch te Terneuzen, 5 en 6 J. Dupuy te Sas van Gent enz. In Bergen op Zoom gingen ze ook weer door de lucht dat de rook er af vloog. V.B.P. Corbeil: 1 en 9 P. van der Zande, 3 Gebr. Tebbens, 3 4 en 5 J. Alleman, 6 Ph. Machielsen, 7 R. Free. 8 Jos. Dingemans en 10 J. van de Wouw enz. Idem idem Quievrain met 1137 jonge duiven: 1 J. Alleman, Ossenblok, 8 H. van Heel, 9 A. Ma chielsen, 10 C. Jacobs, enz. Idem Corbeil 360 duiven (maar alleen de uitgeselecteerde goeie want vele gro te kampioenen gaven alreeds de pijp aan Maarten): 1 Kees Hendriks, 2 C. van der Linden, 3 G. Uitdehaag, 4 D. Scheerhoorn, 5 P. de Pijper, 6 W. Gorissen, 7 L. Smeekens, 8 F. Ver- boven, 9 N. Schuurmans, 10 11 enz. Ant. Delhij, welke laatste tevens de fiets wint plus de serie van vijftig. Hier de stand van het halve fond kampioenschap tot 30 juni: 1 de on- klopbare M. Joosen 6171 p., 2 A J Hoovers 4318 p., 3 A. Delhij 4174 p.] 4 A. van Nunen jr., de man van dé volle poulen, 4146 p., 5 L. Smeekens 3952 p., 6 C. van Achterberg 3719 p. 7 Chr. Beenhakkers 3696 p., 8 L. Verf heijden 3658 p., 9 F. van Gageldonk 3639 p., 10 C. Jacobs 3631 p. Stand tien aangewezen vluchten: 1 M. Joosen 5132 p., 2 D. Scheerhoorn 4429 p., 3 A. van Nunen jr. 4297 p., 4 J. van Oosterhout 4124 p., 5 J. Sloekers 4097 p.. 6 Th. Vromans 3875 p., 7 J. A. Mol 3793 p.. 8 C. Vrins 3762 p.. 9 L. Verheijden 3730 p., 10 Chr. van den Berk 3690 p., terwijl mijn oog op dezelfde plaats zowaar de ge- die alleman onder de tafel vliegt, 2 W. Groffen, 3 A. Buysen, 4 Jos. Din gemans, 5 J. Segers, 6 G. de Kok, 7 Jac. Rijswijk, 8 S. Zandbergen, 9 H. Rogers en 10 C. Stoop enz. C.C. Bergen op Zoom Corbeil: 1 Koos Weijdt, 2 C. van der Zande, 3 en 7 M. P. Buuron, 4 A. Goris, 5 F. Kommers, 6 L. Groffen, 8 Ph. van Elzakker, 9 Gebr. de Rooy en 10 J. Vlegels. Idem idem Quievrain, geor ganiseerd door het „Fort" (autover voer): 1 Sj. de Groot, 2 F. J. Goos- sens, 3 C. van de Weijgaart. 4 H. J. Hachmer, 5 A. Schouteren, 6 J. Vle gels, 7 P. J. de Koning, 8 J. Adriaan- sen, 9 M. Verpalen en 10 A. Kruft enz. Dinteloord „De Luchtbode", Cor beil: 1 en 5 Piet Mangelaars, 2 C. van der Wegen, 3 Pol Pietjouw, 4 Ant. Vriens, 7 G. de Zwart, 8 A J. Nieuwland, 9 W. Saarloos en 10 Casp. de Geus. Idem Idem Duffel: 1 D. Boluyt, 2 G. Krebbekx, 3 J. Verha gen, 4 N. de Zwart, 5 en 8 Piet Man gelaars, 6 H. van der Heijden, 7 A. Timmermans, 10 Jac. Donders, zag geen donder en hoorde geen bliksem maar duif zat binnen. J. G. te B. heeft last van teken op zün kot, die zijn duiven bloed aftap pen. „Meneer de Bruin", schrijft hij, „ge kunt er met een hamer op slaan, loopt ie weg, ge kunt ze koken, geven ze niet om". Ik heb hem aangeraden het nieuwe middel van de Duitse Bond te gebruiken tegen microben, teken enz., dat zal hij er rap af zijn. Als ze dat maar ruiken, moeten ze al kappie-tuleren, ala minuut liggen ze op d'r rooie, ik bedoel dooie rug. Vele uitslagen zijn te laat binnen, want ik ben vroeg deze week. Zundert, Duffel, 775 duiven: 1 S. van Nijnatten, reed heel het peloton uit de wielen, 2 F. Willemsen, 3 en 9 Jac. Schrauwen, 4 F. Zagers, 5 en 11 Jac. Roelands, 6 Jac. Goderie, 7 en 12 A. Nelemans. 8 Jac. van Hassel en 10 Fr. Domen enz. Nagekomen St. Vincent: 1 F. Exeraerts, 2 H. de Jong, 3 L. Vriends, 4 Jos. Domen en 5 A. Krijnen (beide op donderdag). Idem Corbeil: 1 Jos. Domen, 2 3 8 en 9 Ch. Laurijssens, 4 L. Vriends, 5 en 7 C. Wouters, 6 P. Dictus, 10 C. van den Buys enz. Tot slot Ulvenhout Corbeil: 1 M. Martens, 2 Van Eil-De Weerd, 3 A. Oomen, 4 Chr. van Endschot, deze duif wint nu voor de twaalfde keer prijs, 5 7 9 W. van Oisterbosch, 6 en 10 Jac. de Kort, 8 C. Wljgaarts enz. Idem Duffel: 1 A. Voeten, 2 Chr. Martens, 3 L. Paulissen met hoofd prijs pendule, 4 en 7 C. Wijgaarts, 5 M. de Ruyter, 6 A. van Dorst. 8 Adr. Martens, 9 J. Dam en 10 Gebr. Graumans. Allemaal goeie. DIKKEN BRUINE (Advertentie) Benidee* Anno 1884 EFFECTEN-COUPONS Laagste koers Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogoven? Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton - Feüenoord Kon. Petroleum Holl. Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij, Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A. Ver. Deli Mijen 3-3Vi% Nederland 1947 3% Invest, cert. Ned. 3% Ned. 1962-64 185 202 191 300 281 292 3/4 451 244 3/4 219.80 178 147 1/2 164 258 72 8/4 115 1/4 90 84 3/4 88 1/4 87 1/2 Hoogste koers 194 3/4 206 194 304 285 298 1/2 462 1/4 248 3/4 226.50 182 1/2 15T 1/2 169 267 75 3/4 116 1/2 91 3/4 86 3/4 89 9/16 89 1/4 Vrijd.19-7 Koersverschil laatste t.o.v. tijdvak vorige week 188 1/4 8 202 6 3/4 191 1/4 300 4 281 2 1/2 294 1/2 2 456 5 5/8 244 3/4 2 1/4 222.25 1.25 178 1/2 3 5/8 147 1/2 2 1/2 163 1/2 2 7/8 258- 1/2 2 1/4 72 3/4 2 3/4 116 1/2 1/4 90 1 1/2 84 15/16 1 23/32 89 13/16 87 3/4 1 B/4

de Stem | 1957 | | pagina 11