13: Reinaert-comité Hulst verbetert banden met Frans Vlaanderen LAKENS K.V.K. verzet zich niet tegen metaalindustrie Zeeuwsch-Vlaanderen BOUILLON BICO" Verdachte uit Serooskerke prijst het kantongerecht Mooie taak 80 Het Zwin weer toegankelijk Zijn Nederlandse vrouwen ouderwets 3 Z- Vlaanderen agenda Jongerentijdschrift Ons erfdeel Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding en SLOPEN ïï:5 VROOM DREESMANN 1 Twee aanrijdingen bij N.S. overgang W. H. de Vos overleed te Dordrecht Het bezoek van de Kamerleden DAMESJASJE Invoer van druiven en appelen Hoogwat PTT gaat spuiten „DIE SLANG IS VAN MIJ..." Geref. jeugd naar Bergen op Zoom TVhcVi van kostelijk vlees voor krachtiger soep! 35 cf per dubbel tablet ^4 mm V Walcheren Zomerkamp Vlaamse studenten OVERBEEKES handelsonderneming 'uid-Beveland Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 JULI 1957 Een van de allerbelangrijkste activiteiten van het Reinaert Comité te Hulst is ongetwijfeld het werk ter verbetering van het contact met de Frans-Vlamingen in de culturele periferie" van Noord-Frankrijk waar het was al bijna vergeten mede-Vlamingen wonen wier honger naar nieuw contact met hun stamgenoten groter is dan men ooit heeft kunnen vermoeden. Hierbij zij terloops opgemerkt, dat het ontstellend jammer is dat door het, merkwaardigerwijze nog steeds niet opgeloste Reinaertcon- fliet, dit hoogst belangrijke culturele werk, dat Hulst de faam van Neder lands initiatiefnemer kan bezorgen, sterk belemmerd wordt. Tijdens de Frans-Vlaamse Cultu rele Dag welke op 27 april te Hulst is gehouden, en waar op zo ondubbel zinnige wjjze is gebleken hoe de Frans Vlamingen in hun culturele nood, de vanuit het noorden hun toegestoken hand grijpen, werd als onderdeel van de vele nieuwe activiteiten aange kondigd het verschijnen van een nieuw tijdschrift, speciaal bestemd Voor de jongeren van de Vlaanderens. fliet alleen voqr hen bestemd, maar Dok door hen geschreven. Dit tijdschrift „Ons erfdeel" (Notre Patrimoine), is thans verschenen en met gerechtvaardigde trots heeft men ons het eerste nummer aangeboden. Het Ts een modern blad, tweetalig uiteraard, en het bevat een schat van artikelen over onderwerpen die nauw verband houden met wat men intussen misschien de „Frans-Vlaam se beweging" zou kunnen noemen. Uit het blad spreekt de grote waardering die nog altijd Vlaams-voelende bewo ners van het stukje Nederlanden in (Advertentie) f Vervaardigd van een export kwaliteit graslinnen. Bovenlakens en slepen zeer fraai geborduurd. Elk laken afzonderlijk cellophaan verpakt. U kunt ze dus stof- en vochtvrij bewaren. EEN FERSOONS GARNITUUR bestaande uit: geborduurd bovenlaken 150 x 220 cm 1 gezoomd onderlaken 150 x 220 cm 5 1 bijpassende geborduurde sloop WAARDE 16.40 Alleen morgen zaterdag 20 juli TWEE PERSOONS GARNITUUR bestaande uit: 1 geborduurd bovenlaken 1 80 x 230 cm gezoomd onderlaken 180 x 230 cm 2 bijpassend geborduurde slopen WAARDE 22.75 Alleen morgen zaterdag 20 juli Profiteert hiervan Haast U. Breda - Bergen op Zoom Frankrijk voor de actie hebben. Hun sympathie gaat ook sterk uit naar dat stukje Vlaanderen in „Holland" Zeeuwsch-Vlaanderen, naar Hulst voor al waar het vuur zo sterk is aange wakkerd en waar b.v, een figuur als de heer J.H. Stolte, jarenlang tegen veler onbegrip in, voor de zaak ge ijverd heeft. In het eerste nummer van „Ons erf deel drukt de bekende Joezef Deleu, die in april te Hulst declameerde, een brief af van een Vlaming die de hem voor Frans-Vlaanderen gevraag- dehulp weigert, met de opmerking dat het een verloren zaak is. Hierop geeft Deleu een waardig, maar raak antwoord. Verder bevat het nummer ook een verslag van de laatste Frans- Vlaamse Dag te Hulst. Erepalm voor Hulst Het is bijzonder plezierig dat enkele Zeeuwsch-Vlaamse jongeren met en thousiasme aan het tijdschrift zullen meewerken. Het Is eigenlijk een hoogst merkwaardig blad: het verschijnt In drie landen nl. België. Nederland, en Frankrijk. En toch is het slechts èèn land: Vlaanderen. De staatkundige grenzen hebben, naar vele Vlamingen nu met schrik ervaren, in meer dan een gebied culturele nood geschapen. Veel is er gedaan om de ouden banden over de rijksgrenzen heen, te besten digen en verstevigen. Frans-Vlaanderen echter was men vergeten. Bijna vergeten, want in het Even voorbij de spoorwegovergang in de rijksweg MiddelburgGoes te Middelburg deden zich donderdag morgen twee aanrijdingen voor. In beide gevallen was er sprake van materiële schade; persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Omstreeks half acht botste de be stelauto van S. de J. uit Dordrecht, terwijl hij de bocht naar de overweg nam, tegen een personenauto met dokter M. L. v. d, M. uit Arnemuiden aan het stuur. Het ongeluk ontstond vermoedelijk tengevolge van slip; het regende ên het wegdek was glad. De twee voertuigen werden beschadigd. Het was omstreeks kwart voor twaalf, toen de tweede aanrijding ge beurde. Een personenauto, bestuurd door W. A. K. uit Borssele, werd ge ramd door een vrachtauto, die door J. v. d. H. uit Middelburg gereden werd. Eerstgenoemde wagen werd aan de linkerzijde zwaar, de vracht auto licht beschadigd. In de ouderdom van 77 jaar is te Dordrecht overleden de heer W. H. de Vos, president-commissaris van de N.V. Zuid Nederlandsche Spiritus fabriek te Bergen op Zoom en com missaris van de N.V. Centrale Potas- raffinaderij te Bergen op Zoom. In gevolge de wens van de overledene heeft de begrafenis in alle stilte plaats gehad te Dordrecht. laatste uur hebben Vlamingen uit Bel gië en Nederland zich het lot van hun Vlaamse broeders aangetrokken. Het moge sommigen een verloren zaak lijken (moeilijk ligt ze in elk geval), maar het enthousiasme, het vuur van degenen die voor de redding van dit zo verwaarloosde stukje Vlaanderen ijveren doet het vertrouwen leven dat men zal slagen. En het is zeer verheugend dat dan aan Hulst een erepalm toegekend zal kunnen worden. Omdat het zijn Vlaamse, zijn cultureel-historische taak heeft begrepen! (Advertentie) In ons verslag van gisteren betref fende 't bezoek va nde K.V.P.-Kamer leden aan Terneuzen, werd dr. Camps genoemd als employé van l'Azöte. Dit is onjuist. De heer Camps bekleedt geen functie bij l'Azóte en hij sprak als fractievoor zitter van de K.V.P. te Terneuzen. (Advertentie) 'n Leuk en vlot lederen t. w. v. 100.— uit de rijke sortering van J. DIERICKX— SMET Kanaalzicht 5 Sluiskil is ook een der hoofdprijzen van de Tour de France De Nederlandse autoriteiten hebben besloten dat met directe ingang de invoer van druiven uit Belgie in ons land weer zal worden toegestaan met inachtneming van de overeenge komen minimumprijzen. Verder is besloten dat tot nader order de invoer zal worden toege staan in ons land van appelen voor verwerkingsdoeleinden uit de daar voor in aanmerking komende landen. (Advertentie) Teneinde misverstand te voorko men wijst de Kamer van Koophan del cn Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen er op, dat ten onrechte de indruk is ontstaan als zou zij zich bjj haar besprekingen op 11 juli heb ben verzet tegen de vestiging van een metaalbedrijf in Zeeuwsch- Vlaanderen. In deze vergadering is, zo deelt het bestuur van de kamer ons mede, al leen gesproken over de eventuele vestiging van een metaalindustrie met 200 a 300 arbeiders, dus niet van hoogovens of een staalfabriek. Ten aanzien van de genoemde staal industrie is door twee leden van de kamer aan de directeur van het E.T.I. gevraagd of bij het uit te brengen advies rekening werd gehou den met de zeer krappe arbeids markt, vooral voor vaklieden, en met de bezwaren die reeds bestaande in dustrieën zouden kunnen gaan onder vinden doordat hun vaklieden zouden worden weggezogen. Van een uitspraak van de kamer ten aanzien van deze metaalindustrie is geen sprake geweest. Integendeel de kamer zal, zo deelt zij ons mede, iedere nieuwe vestiging tegemoet treden en de nodige steun verlenen Zij meent alleen dat bij de gevraagde adviezen een zeer open hartige en eerlijke voorlichting dient te worden gegeven, waarbij'dus ook de eventuele nadelen en bezwaren naar voren moeten worden gebracht. Zij keurt voorlichting met de uit gesproken opzet om koste wat het kost tot vestiging in de eigen streek te komen, ten sterkste af. Voor de provinci Jen voor morgen, zaterri vol gende hoogwatei s'ö„ eert om 8.07 en 20.18 uui leiii:1 cn om 7.43 en 20.02 uui en te Vlissingen om 7.13 en 19.32 uur. Het komt maar hoogst zelden voor, dat een verdachte, die voor het kan tongerecht tot een geldboete veroor deeld is, zich na afloop iij loffelijke bewoordingen richt tot de edelacht bare heren achter de groene tafel. Maar woensdagmorgen tijdens de zit ting van het kantongerecht te Mid delburg was dit nu wel het geval. Het was de 68-jarige landbouwer M. P. uit het Waicherse Serooskerke, die destijds was bekeurd, omdat hij niet in het bezit was van een bewijs voor de schrikdraadinstallatie, die hij om zijn weiland heeft lopen. Er was een boete van f 10,tegen hem geëist, maar toen de kantonrechter imr. J. Moolenburgh, er f 5,van maakte, viel P. dit geweldig mee. „Ik weet noe wel, dat er plekke ben, wa'k minder graag komme!". Overigens deed P. wel zijn best om een reductie los te krijgen. Volgens hem was het apparaat op de dag, dat hij bekeurd werd, niets meer waard. „Maar het ding werkte toch nog?", wilde de kantonrechter weten. „Zo'n beetje" was het wederwoord. „Maar dan veroorzaakte het apparaat dus schokken", zei mr. Moolenburgh. „Da ka je geen schok noeme, me neer de rechter; da schrik geen koei of paard van". P. zei pertinent er niet van op de hoogte te zijn, dat er voor het bezit van de bewuste in stallatie een vergunning nodig is. De kantonrechter verbond hieraan de conclusie, dat p„ wanneer hij niet bekeurd was. nu nog zonder bewijs geweest zou zijn. P dacht dit trou wens zelf ook. „want", zo zei hij, „nie wete is nie wete". Een geld boete van f 5,was dus zijn straf. „En zorg, dat de zaak voortaan in orde is", besloot mr. Moolenburg. Da za wel gebeure. meneer de rechter", was P.'s overtuiging en ver genoegd glimlachend ging hij af met de gedachte, dat het leven toch zo slecht nog niet is September school De christelijke school in Wemel- dinge is in plaats van „aprilschool" een. „septemberschool" geworden. De leerlingen, die in april 1956 naar de hoogste klas gingen, moeten zodoen de tot september van dit jaar wach ten, aleer zij de school kunnen ver laten. En voor sommige ouders is dit een bezwaar gebleken, daar het dan een maand of vier langer duurt, voor dat hun kinderen wat men noemt „arbeidsoroduktief" zijn. Dit was kennelijk ook het geval met de fruit kweker J. k. t« Wemeldinge, wiens 14-jarige zoon een tweetal dagen van school was weggebleven, zonder dat bij het hoofd der school een bericht van ontstentenis was binnen gekomen. De jongen, werkt vaak in het bedrijf van zijn vader mee, maar of dit ook tijdens de bewuste twee dagen was gebeurd, kon papa zich niet meer herinneren. De officier van justitie, mr. Th, Lebret, zag hierin evenwel een vage aanduiding en hij eiste een boete van f 15,welk bedrag door de kantonrechter werd overgenomen. Listigheid De 18-jarige landarbeider M. T. uit 's-Heerenhoek moet een listige jongeling zijn, althans tot op zekere hoogte. Want toen hij in de vroege morgen van de 27e juni met zijn brommer door de Quarlespolder on der de gemeente 's Heer Arends- kerke reed, een hem onbekende fiet ser voortduwend, slaagde hij erin een politieman, die hem tot stoppen som meerde. te misleiden. Bromfietser en wielrijder schoten keurig langs de rechtsdienaar heen en verdwenen in de nevelige verte. Maar de politieman was niet van gisteren! Hij charterde een auto en toog in snelle vaart achter het twee tal aan. T. was spoedig achterhaald en hij zag even vlug in, dat hij het in slimheid tegen zijn achtervolger moest afleggen. „Ik was doorgere den, omdat ik van mijn vader niet op de bromfiets weg mocht", zo ver klaarde hij zijn daad tegenover de kantonrechter. Dat hij als bromfietser een wielrijder niet mocht voortdu wen. wist hij wei. Mr. Lebret meen- dat dat een „toeslag" boven het „normale" tarief met het Oog op T.'s al te grote handigheid hier wel op zijn plaats was en hij eiste daarom een boete van f 20,De kanton rechter was het hier geheel mee eens. Het natuurreservaat „Het Zwin" op de grens tussen België en Nederland is thans weer opengesteld voor het publiek, nadat het enige maanden ge leden tot verboden gebied was ver klaard in verband met de broedtijd van de vogels, die er dit seizoen meer hebben genesteld dan in vorige ja ren. Ook het Belgisch gedeelte van „Het Zwin" is weer toegankelijk, hoewel de bezoekers daar entree moeten be talen. Nauwelijks was het natuurreservaat voor bezoek vrijgegeven of velen gin gen er op zoek naar ,,zouterik"( zee kraal), Dit is in west-Zeeuwsch- Vlaanderen een geliefde groente, die zich ook goed laat wecken. In vroe gere tijden wgrd de zouterik in grote hoeveelheden gesneden en door de bewoners van het grensdorp Retran- chement in de omliggende gemeenten verkocht. Op zaterdag 27 juli zullen op het Schoolakkerplein te Breda de regio nale brandweerwedstrijden van de PTT worden gehouden, Tien PTT brandweerploegen uit de zuidelijke provincies zullen dan de slangen met elkaar gaan „kruisen". De wedstrijden zullen door de com mandant van de brandweer te Breda, de heer J. Rademakers, worden ge- lijd. De slang, die eergisteren door een politieagent in een ligusterhaag te Rotterdam is gevonden, blijkt van een bewoner van Tuindorp-Vreewijk te zijn Hij heeft twee dergelijke huisdieren, die dienst doen als muizenvangers. Eén ervan heeft enige dagen geleden kans gezien te ontsnappen. (Advertentie) Begin september wordt te Bergen op Zoom in de jeugdherberg „De Kla vervelden" een grote bijeenkomst ge houden van gereformeerde jongeren uit Bergen op Zoom, Tholen, Rilland- Bath en Anna Jacobapolder. Tijdens deze bijeenkomst, die door een gereformeerd predikant geleid wordt, zullen verschillende jeugdpro blemen besproken worden. Gelukkig niet! Dat kunnen de mannen met de hand op het hart verzekeren. Kijk maar eens hoe onze vrouwen gekleed gaanvlot. modern 1 Kijk maar eens hoe ze kokenliefst vol gens de moderne voedingsleer. Ja vooral in de kelken blijken onze vrouwen oog - en neus- voor het goede te hebben. Juist nu.... nu ze iets nieuws hebben ontdekt 1 Knorr bouillonKnorr bouillon tabletten uit ZwitserlandSmaakverfijners voor alles en nog watsoep. sausen, groen ten, ragoüts. hachee puree en ga zo maar door. Van één zo'n dubbel Knorr tablet tovert ook met kokend water een hele liter bouillon. Pure parelende bouillon door de Knorr koks bereid van kostelijk vlees en geurig verse groenten licht gezouten en gekruid, precies zoals u alles wenst Als extra hulp biedt Knorr u nog een leuk geïllustreerd boekje aan. met 17 praktische vlug-klaar recepten. Alles met die heerlijke Knorr bouillon als basis" U kunt het zo aanvragen sluit een oostzegel van 10 c' met uw naam en adres, in een gefrankeerde envelop en adi esseer Knorr Postbus 1700. Amsterdam U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. (Advertentie) VLISSINGEN Commissie bijz. noden Uit het jaarverslag der commissie van samenwerking voor bijzondere noden blijkt dat het aantal aanvra gen om hulp in het algemeen niet toeneemt. Er werden 7 aanvragen om hulp ingediend, waarvan 5 kon den worden ingewilligd. De kasmiddelen zijn nog voldoende om in de toekomst op bescheiden wijze financiële hulp te blijven ver lenen. Het administratieve gedeelte der werkzaamheden geschiedde op het kantoor van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. Bedragen van resp. 23,- en 25,- werden terugbetaald door personen, die in vorige jaren van onze Com missie een voorschot ontvingen, ter wijl 45.- werd terugbetaald op in het lopende jaar verleende voor schotten. Het saldo per 31-12-56 bedroeg 1909.-, waarbij echter nog een vor dering op stichting A.V.O. ad 500.- komt, zodat het bezit van de Com missie bedraagt 2404.-. Voor het r.k. Armbestuur heeft de heer J. Borgs zitting in de commissie. V*Maordi«4 u4v I HULST Het bezoek van een aantal studen ten van de Katholieke Studentenac tie Jong-Vlaanderen is thans geheel geregeld. Zoals men weet wil de KSA Jong-Vlaanderen Hulst tot do micilie van een zo mogelijk geregeld zomerkamp kiezen, met de bedoelin gen nauwere culturele banden tussen de beide delen van Vlaanderen aan te knopen. De groep welke dit jaar onze stad bezoekt zal op 3 augustus arrive ren. De studenten worden gehuisvest in het Jansenius Lyceum. Oudste inwoner 95 jaar Gisteren heeft de oudste inwoner van Hulst, de heer Eduard de Nijs, zijn 95ste verjaardag gevierd. De oudste Hulstenaar maakt het nog uit stekend en heeft geanimeerd aan het te zijner ere aangerichte verjaardags feest deelgenomen, 's Avonds bracht de Koninklijke Stedelijke Harmonie hem een serenade. Boschkapelle feest van h.h. martelaren van gorcum Op de feestdag van de H.H. Mar telaren van Gorcum en de daarop volgende dagen hebben weer velen uit de omgeving een bezoek aan onze parochiekerk gebracht om aldaar de relikwieën van deze Nederlandse hei ligen te vereren. Vooral het Lof werd zeer druk bezocht. Na het Lof werd het scapulier opgelegd en de kinder zegen gegeven. Graautv gescheurd wegdek De tropische hitte der voorbije pe riode is er z»ker oorzaak van, dat het wegdek van de nieuwe weg Graauw - Duivelshoek nu reeds hier en daar scheuren vertoont. Het is gelukkig niet van ernstige aard zodat het verkeer er geen moei lijkheden van ondervindt. uitgesteld Onze fanfare ..Nooit Gedacht" die haar jaarlijkse festival op de laatste zondag in juli wilde organiseren heeft thans als officiële datum 4 augus tus bepaald. Kloosterxande reis ouden van dagen De ouden van dagen uit onze ge meente hebben hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Met 2 bussen vertrokken zij om half 9 met de boot naar Krui- ningen, waarna zij richting Brabant reden waar een bezoek weid gebracht aan „De Efteling" te Kaatsheuvel. Hier vermaakten de oudjes zich na tuurlijk uitstekend. Moe van de prachtige dag maar heel vrolijk arriveerden zij om 8 uur terug op kloosterzade, waar zij w®r" den opgewacht dor de Harmonie „St. Cecilia". De meesten wilden niet in de bus achter de muziek aan maar stapten uit en zodoende werd het nog een vrolijke boel op het Hof te Zande plein, vooral toen er een rondedansje gemaakt werd door de oudjes met hun begeleidsters. De heer R.Voet sprak tot slot nog enkele hartelijke woorden. Stoppeldijk kermis weer voorbij De jaarlijkse kermis is weer in de I beste stemming verlopen. De cafés, dansgelegenheden en schietingen wer den druk bezocht. Ook de zweefmo len. de enige kermis-attractie, had over gebrek aan belangstelling niet te klagen. Alleen de kleine kinderen grepen er ook dit jaar weer naast. Geen enkele kindermolen was aan wezig.- zodat er voor de jeugd hele maal niets viel te beleven. DE ideale elektrische wasmachine DIT IS DE PRIJS: type MASTER Er is nog een hele serie modellen in prijzen vanaf f 189 tot f 470. Kent U onze „BICO" KOELKAST '57 al? Inhoud 55 liter, prijs com pleet slechtsf 398,- Vraag Uw handelaar onze uitge breide folder. ELLEWOUTSDIJK Vertegenwoordiger van „BICO"- produkten voor de provincie Zeeland Markt 2 Telefoon 01101-258 ELLEWOUTSDIJK GOES Mater Amabilisschool Uitreiking getuigschriften. Op de gisteravond in slot Ostende gehouden bijeenkomst van de Mater Amabilisschool werden aan 37 meis jes, die de cursussen volgen, de over gangsgetuigschriften uitgereikt. Der dejaars werden 24 jongedames en tweedejaars 13. De voorzitter van het bestuur, de heer W. Vroome, zei dat het bestuur over de gang van zaken gedeeltelijk voldaan was. Er zouden beslist meer Z.-Bevelandse meisjes kunnen profiteren van de Mater Ama bilisschool. De slechte busverbindin gen in de zak zijn echter een handi cap. Met de directie der A.M.Z. zijn daarom besprekingen gevoerd en die heeft toegezegd, dat er met septem ber verbeteringen op til zijn. Spreker wekte de leerlingen op propaganda te maken voor de school, daar ze zo ontzaglijk veel bijdraagt tot de juiste vorming der meisjes voor zij het vol le leven ingaan. Het program is bo vendien zeer aantrekkelijk en de sfeer prettig. Waar meer dan 130 scholen in ons land bloeien, moet dit hier toch ook mogelijk zijn, zo meen de spreker. Hij deelde nog het een en ander mee over de plannen om ook op Walcheren tot een Mater Amabi lisschool te komen en sprak waarde rende woorden tot de kooklerares mej. van Wanbergen, die Zeeland gaat verlaten. Daarna voerden de leerlingen der school behalve reidan sen het blijspel „Aardappel" op. Daar ook de ouders der meisjes aanwezig waren, was de zaal goed bezet. Tn de pauze gaven zich nog verschillende meisjes voor het eerste cursusjaar op. Lelijke val De 63-jarige mej. C. de K. uit Kloe- tinge, hulp-concierge der Vakschool voor meisjes, is gistermorgen op het trottoir bij die school in de Wijn gaardstraat uitgegleden en met haar hoofd terechtgekomen op het hek werk vóór de uitgang. Zij liep een diepe, bloedende hoofdwonde op en werd '.o ernstig aan een oog gekwetst dat zij dit waarschijnlijk zal verlie zen. De vrouw is ter behandeling naar het ziekenhuis gebracht. Kloetinge Brommer contra auto Donderdagmiddag omstreeks twaalf uur vond op de grote verkeersweg bij het kruispunt aan de Molenweg een ongeluk plaats, dat vrij goed af liep. Een personenwagen, bestuurd door de heer Kole uit Kloetinge, en komende uit de Molenweg, moest voorrang verlenen voor een uit de richting Goes komende brommer, bestuurd door de heer J. de Jonge uit Voorschoten met als duopassagie- re zijn echtgenote. De wagen van Ko le werd tot stilstand gebracht met het voorste gedeelte iets op het rij wielpad. Hoewel de brommer ruimte genoeg had om te passeren raakte hij de bumper van de auto. Hierdoor liep de vrouw een diepe vleeswond op aan een harer benen. Zij moest naar het gasthuis worden vervoerd. begrafenis wim de laat Onder zeer grote belangstelling is hier het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de 9-jarige Wim de Laat. die zaterdag j.l. door een noodlottig ongeval overleed. De klassegenootjes van Wim liepen in de rouwstoet mee. Op de begraafplaats werd het woord gevoerd door de heer A.Spee, hoofd der O.L.school in Kloetinge en door ds. P.Kloosterman, plaatselijk pre dikant der Ned. Herv. gemeente. GOES Grand: Als Parijs ontwaakt, 18 j. MIDDELBURG Electro: De kapitein van Köpenick, a.l. Schouwburg: Gas- oil, 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Gaby, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Oor log en vrede, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Kruispunt Bhowani, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Je komt er wel uit, a.l. Luxor: Het zondige dorp, 14 jaar. ZIERIKZEE Seizoenfeesten: Cabaret van radio-artiesten. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Schaduwen over de sneeuw, 14 j. CLINGE J. v.d. Bergen 3.30 uur: Ker- misschieting. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Piroschka. GOES Grand: Als Parijs ontwaakt. 18 j. HENGSTDIJK 4 uur: Bekerschieting. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ban deloze jeugd, 14 j. MIDDELBURG Electro: De kapitein van Köpenick, a.l. Schouwburg: Gas- oil, 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Gaby, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Oor log en vrede, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Kruispunt Bhowani, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Je komt er wel uit, a.l. Luxor: Het zondige dorp, 14 jaar. IJZEND1JKE Hofzicht 8 uur: De pur peren vlakte, 14 j.

de Stem | 1957 | | pagina 2