Eisenhower pleit voor verdere ontspanning üiïkcnt Londen-Jamboree v.v. Zo wordt het water getemd OPSPORINGSWERK WERD GESTAAKT Kamerleden luisterden in Hulst naar pleitende burgemeesters Nederlander „ontvoerd uit V r eemdelingenlegioen Deltawet begin 1958 in Kamer Baffi enige Tour-held „Zjoekov zou Wilson kunnen ontmoeten" Kremlin zou zinnen op een nieuwe Kominform Noodkreet van fruittelers Visserij Franse premier wil terreur in Frankrijk bedwingen Wervelstorm teistert zuid-China AMERIKAANS VLIEGTUIG VERMIST Djakarta gaat praten met Ventje Sumual DAGBLAD VOOR ZEELAND In Londen maakt men balans op Tijdelijk regen SLANG IN DE HAAG.:... Dc ramp met de Neutron Zeeuwsch- f laanderen is Nederlands 97e JAARGANG No. 22506 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Keigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestelL) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 18 JULI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie J 0.14 per mm. (Ingezonden Mede- delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) President Eisenhower heeft gisteren op ondubhelzin. nige wijze te kennen gegeven, dat geen middel onbenut mag blijven, wanneer het erom gaat, de internationale ontspanning in de hand te Merken. Hij gaf te verstaan, dat 1) Een ontmoeting tussen de Amerikaanse minister van Defensie, Charles Wilson, en maarschalk Zjoekov wellicht nuttig kan zijn. 2) Het optimisme bij de pogingen, 0111 tot een begin van ontwapening te komen, niet mag verslappen. Eisenhower verklaarde, dat grote internationale bijeenkom sten, op hoog niveau, weinig zin hebben als na afloop toch weer een domper wordt gezet op de verwachtingen die zij hebben doen rijzen. De pogingen tot ontwapening mochten volgens hem niet verslappen, omdat het alternatief onvoorstelbaar verschrikkelijk is. De risico's die men moet nemen om tot een vergelijk te komen, aldus de president, zijn altijd beter dan een passieve houding, die neerkomt op helemaal niets te doen. lin-bonzen waren op het vliegveld aanwezig. Onder de personen, die de vorst verwelkomden, bevond zich ook Maxim Saboerov, de economische deskundige, die bij de jongste zuive ring in het Kremlin zijn post van plaatsvervangend premier heeft ver loren. Met een strak gezicht stond hij temidden van zijn vroegere col lega's van het kabinet. Hij drukte maarschalk Zjoekov de hand. Latei- werd hij aan de Afghaanse koning voorgesteld. Eisenhower herinnerde aan de oor logstijd, toen hij betrekkingen met Zjoekov onderhield, die indertijd Russisch bevelhebber in Berlijn was. Hij zei, dat hij met Zjoekov zeer bevredigende relaties had onderhou den en dat de maarschalk ,,een op recht mens" was. De Britse minister van Buitenland se Zaken, Selwyn Lloyd, heeft op de Londense ontwapeningsbesprekingen voorgesteld, enkele groepen deskundi gen te belasten met de bestudering van de punten, waarop de leden van de subcommissie het in beginsel eens zijn geworden. De Amerikaanse, Rus sische en Canadese gedelegeerden deelden mee, over het voorstel te willen nadenken. Selwyn Lloyd noemde de vijf voor naamste punten, waarop enige over eenstemming was bereikt: 1. inkrim ping van dc troepensterkte; 2. con ventionele bewapening; 3. inspectie uit de lucht; 4. waarnemingsposten op de grond; 5. opschorting van kern proeven. Landbouwblad. Er zijn nog geen tekenen, die erop wijzen, dat de houding van het com munistische kamp, na de jongste wij zigingen in het Kremlin en in enkele FRANSE gevangenbewakers hebben woensdag besloten hun 48-uursta- king, die vandaag zou eindigen, voort te zetten totdat hun looneisen zijn in gewilligd. DE STERKE stijging van de kosten van levensonderhoud in de laatste maanden is voor het CNV geen aan leiding een loonactie aan de orde te stellen. Dit heeft voorzitter Ruppert verklaard. PROF. dr. L. H. Cornelissen O.P. hoogleraar in de moraaltheologie en mystiek aan de r.-k. Universiteit te Nijmegen, viert zondag a.s. zijn zil veren priesterjubileum. HET BRITSE leger krijgt eigen vliegtuigen. Ze zullen o.a. gebruikt worden voor het leiden van artillerie vuur, het transport van voorraden en het wegvoeren van gewonden. OP MADAGASCAR zullen 650 gevan genen worden vrijgelaten, die in 1946 veroordeeld zijn, omdat ze hebben deelgenomen aan een opstand tegen het Franse bewind. IN POLEN zijn een groot aantal luxe goederen aanzienlijk in prijs ver hoogd. De Poolse industrie is niet in staat, de markt van alle gevraag de goederen te voorzien. EEN JONGETJE van vier jaar is in de Maashaven verdronken. Het vent je werd dinsdagmiddag al vermist. Gisteren is het lijkje opgehaald. TEGEN 1962 hoopt men gereed te «in met de kanalisatie van de Main "t aan Bamberg. TWEE MAANDEN hechtenis heeft de s°ldaat J. J. uit Hoensbroek gekre sen, omdat hij zo onvoorzichtig zijn geweer had gehanteerd, dat een an- nere soldaat ernstig werd gewond. Verwachting van het K.N.M.I. i tot donderdagavond, opgemaakt Woensdagavond 23.15 uur: 2 Aanvankelijk geheel bewolkt, met 2 °P de meeste plaatsen regen. Later 2 2 °P de dag van het westen uit op- 2 2 klaringen. Iets lagere middagtem- 2 Peraturen. Matige tot krachtige wind tussen zuidoost en zuidwest. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Zwakke tot 2 matige wind uit zuid tot west. 2 2 Zwaarbewolkt tot betrokken, met 2 2 regen of motregen. Later opkla- 2 ringen, maar ook nog neerslag- 2 vlagen. Vandaag: zon ondei 20 50 uur; maan op 22.59 uur Morgen: zon op 4.4, aar; maan onder 12.54 uur. satellietstaten, soepeler gaat worden. In Praag houdt men zelfs ernstig re kening met de mogelijkheid, dat de communisten binnenkort een nieuwe internationale organisatie zullen op richten, naar het model van de ont bonden Kominform. Dit om het voort schrijden van „revisionistische stre vingen" en de uitbreiding van het „nationale communisme" (Gomulka en Tito) tegen te gaan. Tegen het eind van deze maand verschijnt er een „internationaal landbouwblad" voor alle communis tische landen. We mogen hierbij aan tekenen, dat geen sector van de eco nomie de communisten zoveel hoofd brekens heeft bezorgd als juist het landbouwbeleid. In Bulgarije is Tsjankov, die dins dag uit het centrale comité werd ge sloten. nu ook ontslagen als vice- premier. De Oostduitse plaatsvervangende minister-president Selbmann heeft de westelijke ideologieën een ernstig ge vaar genoemd voor de chemische in dustrie. Veel directeuren, ploegbazen en chemische ingenieurs, zei hij, zijn vroeger in dienst geweest van de I. G. Farben en zij nemen een laakbare politieke neutraliteit in acht. In zes grote fabrieken in het gebied van Halle waren „bijzondere politieke moeilijkheden". Een aantal voorman nen daar had deelgenomen aan agita tie tegen de partij. Niet-Duitse reiswagens en autobus sen zullen voortaan niet meer ir Oost-Duitsland worden toegelaten. Se dert dinsdagmorgen zijn zes Franse Belgische, Deense, Zweedse en N e - derlandse autobussen bij de zonegrens te Helmstedt vastgehou den. De passagiers moesten in Oost duitse bussen overstappen, waarna zij de reis naar Berlijn konden voort zetten. Gratie voor zeven Hongaren Onder de druk van de publieke opinie heeft de Hongaarse regering gratie verleend aan zeven mensen, die ter dood waren veroordeeld. Het doodvonnis van zeven anderen werd echter bevestigd. De eersten kregen nu gevangenisstraffen van 20 jaar en levenslang. Kadar heeft besloten, de verplichte leveranties in de landbouw niet op nieuw in te voeren. Het systeem zegt hij, heeft meer na- dan voor delen. Volgens het persbureau „Nieuw China" is weer een minister in com munistisch China, de vierde, openlijk aan de kaak gesteld wegens „anti communistische activiteit". Het is Tsjeng Tsjao Loen, vice-minister van hoger onderwijs. Op 'n bijeenkomst van de Chinese democratische liga, een niet-commu- nistische partij die het bewind steunt, is de minister door verscheidene sprekers ervan beticht, een bewonde raar te zijn van de Amerikaanse de mocratie. Hij werd ook beschuldigd van het prijsgeven van staatsgehei men en zou niet meegedaan hebben aan de campagne tegen corruptie, verspilling en bureaucratie. De voor naamste beschuldiging tegen de mi nister was echter, dat hij zijn* fouten tracht goed te praten in plaats van ze openlijk te bekennen, aldus „Nieuw China". Maandag hebben drie „rechtse' Chinese ministers voor het parlement in Peking toegegeven politieke zon den te hebben begaan. In Moskou is gisteren met veel eer betoon de koning van Afghanistan verwelkomd, die een bezoek brengt aan de Sovjet-Unie. Bijna alle Krem- In Heerlen is dezer dagen een 20- jarige jongeman teruggekeerd, die door zijn vader „ontvoerd" is uit het Franse Vreemdelingenlegioen. De knaap, die twee jaar geleden naar .Frankrijk trok en via een wer vingsbureau bij het Vreemdelingen legioen belandde, schreef enkele da gen geleden uit Afrika, waar hij als legionair dienst deed, aan zijn ouders in Heerlerheide, dat zijn compagnie zou terugkeren naar Frankrijk om in Marseille deel te nemen aan een pa rade. Deze brief is voor de vader en de moeder van de jongeman aanleiding Een politie-agent in Rotter dam heeft in een Ligusterhagg een één meter lange slang ge vangen. Het reptiel is overge bracht naar diergaarde „Blij- dorp", waar men vertelde dat het een zuid-Europese slang is, vermoedelijk afkomstig uit Ita lië of Griekenland. Het dier had de agent nog in de hand gebeten, zodat deze zich voor alle zekerheid door de huisarts liet behandelen. De beet was echter niet gevaarlijk. Vooralsnog is het een raadsel hoe de slang in de ligusterhaag is gekomen. geweest de trein te nemen naar deze Franse havenstad, waar zij, toen de legereenheden daar paradeerden, te midden van een compagnie legionairs hun zoon ontdekten. Op korte afstand volgden zij de troep en op enkele tientallen meters van de kazerne wis ten de ouders de aandacht te trekken van hun zoon. die door een koene sprong en een flinke sprint zijn vrij heid wist te heroveren. In een zijstraat verwisselde de jongeman zijn legionairsuniform voor het burgerpakje, dat zijn ouders had den meegebracht. Enkele uren later zaten vader, moeder en zoon in de bus naar Parijs. Tijdens de internationale jubileum- jamboree, die van 1 tot 12 augustus in Engeland zal worden gehouden, zal er tussen het jamboree-terrein en het Londense Euston-station een speciale padvinderstrein lopen. De locomotief zal de naam dragen van het huidige hoofd van de interna tionale padvindersbeweging, Lord Rowallan, die dinsdag de locomo tief heeft gedoopt. Op de foto ziet men Lord Rowallan, die het vertreksein geeft. De opsporingswerkzaamheden op de plaats waar het KLM-vliegtuig „Neutron" is verongelukt, zijn woensdagmiddag om twaalf uur ge staakt. Sinds het aanbreken van de dag had men het gebied waar het toestel was neergekomen, nogmaals systematisch onderzocht, maar er werd niets meer gevonden. Schepen en vliegtuigen, die het gebied pas seren, hebben opdracht, scherp uit te kijken naar eventueel nog drijvende wrakstukken. Dinsdagmiddag had men de stof felijke resten van negen volwasse nen en twee kinderen geborgen. De meesten van hen zijn vog niet ge ïdentificeerd. Dezelfde dag nog zijn onder grote belangstelling de stof felijke resten op Biak ter aarde be steld, elk in een afzonderlijk graf. Op zee werden 's middags ver scheidene wrakstukken van enkele koffers en postzakken, met be stemming Nederland aangetroffen. De drie zwaargewonden zijn de eer ste vierentwintig uur doorgekomen en men heeft hoop voor het behoud van hun leven. Van de andere acht gewonden, in ziekenhuizen te Biak, zal er vandaag waarschijnlijk reeds één volledig hersteld kunnen worden ontslagen. In Hollandia en Biak woeien giste ren de vlaggen halfstok. Alle open bare bijeenkomsten waren afgelast. De vertegenwoordiger van de KLM te Biak. oud-gezagvoerder G. Terol- ler, heeft meegedeeld, dat men over de oorzaak van de ramp nog volle dig in het duister tast. Alle berichten over technische fouten, waarin ook gezegd werd dat de bemanning een noodlanding op zee trachtte te ma ken, heeft hij als „volkomen onzin" bestempeld. De KLM-Superconstellation, die met gouverneur van Baal aan boord op weg is naar Nieuw-Guinea. zal te Manilla 24 uur wachten op de tech nische staf van de KLM, die het on derzoek ter hand gaat nemen. Niet de heer en mevrouw Newman zijn zoals we gisteren meldden bij de ramp omgekomen, maar de gebroeders Newman, die een grote metaalhandel in Australië hebben. De verongelukte Superconstellation was op de Londense markt verze kerd voor 187.500 Pond Sterling. Dit bedrag komt vrijwel overeen met de waarde waarvoor het vliegtuig bij de KLM te boek stond. Dc afdeling fruitteelt van het Landbouwschap heetf te verstaan ge geven, dat de telers bijna in onover komelijke moeilijkheden zullen gera ken als dc overheid niet met leningen bijspringt. De schade, in het voorbije voorjaar door de nachtvorst veroorzaakt, is ont stellend groot. Als de overheid er voor zou kunnen zorgen, zo meent men, dat de fruitteelt vóór oktober van dit jaar 10 miljoen ter beschikking heeft, zou men de moeilijkheden wellicht U boven kunnen komen. (Van onze speciale verslaggever) De acht leden van de K.V.P.-fractie uit de Tweede Kamer hebben woensdag hun werkbezoek aan hel Zeeuwse Delta-gebied voortgezet. In de ochtend uren luisterden zij in het gemeentehuis van Hulst naar toespraken van bur gemeester A. Lockefeer, van burgemeester P, Vercauteren en pater P. Roof. Het gezelschap vertrok daarna naar Terneuzcn, waar zij een rede beluisterden, uitgesproken door de directeuj- van het E.T.I., drs. M. C. Verburg. Tenslotte trokken de kamerleden naar Bergen op Zoom, waar zij op het gemeentehuis een lezing voorgeschoteld kregen van ir. Magry van de Brabantse Planologische Dienst. Hij behandelde de Westbrabantse belangen bij de uitvoering van de Deltawerken. vervolgens over op het probleem van de vaste oeververbinding. Hij be klemtoonde. dat een vaste oeverver binding voor Zeeuwseh-Vlaanderen belangrijk is, maar zeker ook voor de rest van Nederland. Hij somde de mogelijkheden op, die er zijn. Er kan een brug worden gebouwd, er zou een hangbrug kunnen komen of een tun nel worden gerealiseerd. Rijkswater staat heeft gezegd, dat de bouw van een brug inderdaad mogelijk is, maar economisch niet verantwoord zou zijn. De burgemeester was in dit verband niet mals met zijn kritiek op Rijkswaterstaat. Dit lichaam heeft alieen te zien naar de technische mo gelijkheden. Het heeft niet uit te ma ken of iets w e 1 of n i e t economisch verantwoord is. Na een welkomstwoord van drs. Th. Adriaanssens, de voorzitter van de K.V.P.-afdeling Hulst, nam burge meester A. Lockefeer het woord. Hij sprak allereerst over de grote belan gen van de visserij. Hij toonde zich teleurgesteld over de laatst-versche- nen Memorie van Antwoord, waarin voor de visserij weinig hoop op red ding werd gegeven. Hij vroeg zich af, waarom het niet mogelijk zou zijn, de Oosterschelde te behouden. Was dit niet mogelijk, dan zou toch minstens een geperforeerde dam kunnen wor den gelegd, waardoor ook het behoud van de viscultures kon worden gega randeerd. „De Zeeuwse visserij kende in 1956 nog altijd een omzet van veertien miljoen gulden", zo betoogde de bur gemeester. „Dit is niet gering. Men kan nu wel stellen, dat voor een integrale schadevergoeding aan de vissers wordt gezorgd, indien het tóch tot een afsluiting van de Ooster schelde komt, maar het levensgeluk van de vissers is daarmee niet ge diend". Oeververbinding Burgemeester Lockefeer stapte Spreker wees tenslotte op het be lang van een oeververbinding in ver binding in verband met de Euro- markt. Hij was diep teleurgesteld over het standpunt van minister Al- gera, die de Zeeuwsch-Vlamingen de weg over België heeft gewezen, om de rest van Nederland te bereiken. „Zeeuwseh-Vlaanderen", zo riep de burgemeester uit, „is een gedeelte van Nederland. Wij voelen als Zeeuwsch - Vlamingen Nederlands. Welnu, wij verwachten, dat men ons niet in de steek zal laten en dat men de kous af zal breien in die geest, dat het Deltaplan niet alleen voor ver bindingen zal zorgen voor de Zeeuw se eilanden, maar ook voor een ver binding van Zeeuwseh-Vlaanderen met de rest van Nederland". Verdronken land De burgemeester van Clinge, de heer P. Vercauteren, bekeek de Del taproblemen meer van de landbouw kundige kant, hetgeen van hem ais vice-voorzittcr van de N.C.B. was te verwachten. Hij vroeg zich af, of het geen tijd werd te beginnen aan de indijking van het Land van Saeftinge. Hij zei, dat er drieduizend hectare vruchtbare landbouwgrond te winnen was. Deze kans diende te worden aangegrepen. Hoe eer hoe beter. „Er wordt beweerd", aldus de spreker, „dat er internationale ver wikkelingen zullen volgen, indien er werken in de Westerschelde uitge voerd zullen worden. Ik ben het eens met een artikel, dat enkele dagen ge leden in het Dagblad De Stem ver scheen en waarin werd gepleit om alle kansen aan te grijpen, die er zijn. Wij moeten ze aangrijpen, om inpoldering mogelijk te maken". Pater P. Roof belichtte de meer sociaal-economische belangen in ver band met de toekomstige verkeers- mogelijkheden. Hij wees erop, hoe eenzijdig momenteel de sociaal-eco nomische structuur van het gebied is. Het gevolg is, dat er ook een sociale achterstand bestaat. De pater meen de. dat de gevolgen van het Delta plan geen vijfentwintig jaar op zich zullen laten wachten. Het is daarom bittere noodzaak, dat Zeeuwseh- Vlaanderen zich op de nieuwe ont wikkeling voorbereidt en dat de mid delen ter stimulering van die ontwik keling worden gegeven. Na deze toespraken stelden ver scheidene kamerleden vragen aan de drie sprekers en ontwikkelde zich een zeer interessante gedachtenwisseling. Premier Bourges-Maunoury heeft de Nationale Vergadering om speciale vol machten gevraagd voor de politie, in verband met het verzet van Algerij nen in Frankrijk zelf. Hij zei dat hij zou aftreden als de vergadering dit zou weigeren. De premier verzocht niet om een officieel vertrouwensvotum. Bourges-Maunoury verklaarde, dat er in de eerste helft van dit jaar in het gebied van Parijs 174 aanslagen zijn gepleegd, waarbij Algerijnen wa ren betrokken. Tengevolge van deze gewelddaden waren 73 personen ge dood en 198 gewond. Volgens de pre mier werken er 300.000 Noordafri kanen in Frankrijk. Bourges-Maunoury zei, dat de rege ring werkt aan een wetsvoorstel om Algerië een nieuw statuut te geven, dat aan de Mohammedaanse en de Europese bevolkingsgroep gelijke rechten en plichten geeft. (Van onze redacteur) Tijdens het bezoek van de K.V.P.-Kamerleden aan Zeeland verklaarde ir. C. J. van Meel, dat zeer waarschijnlijk de Delta wet in februari 1958 in de Twee de Kamer zal worden behan deld. De wervelstorm Wendy, die eerst grote schade op het Philippijnse eiland Luzon aanrichtte, heeft thans zuid- China bereikt, waar volgens de eerste berichten acht personen zijn verdron ken en talrijke vissersboten worden vermist. Een vijfde deel van de nog te velde staande rijstoogst zou verloren zijn gegaan. Er zouden ook overstromin gen zijn. Een C-47 transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht met negen passagiers en een bemanning van ze ven wordt vermist. Het heeft zich voor het laatst gemeld boven centraal-For- mosa. Het eerste deel van de Delta werken is de afsluiting van het Haringvliet, de circa vijf kilo meter brede zee-arm tussen V oorne-Putten en Goeree- Overflakkee. Zou zonder meer een dam in het Haringvliet worden opgetrokken, dan zou het gevolg zijn, dat de binnen wateren en ook de Nieuwe Wa terweg geen voldoende afvloei ing meer zouden hebben. Daar om moet in de dijk een spui- sluis komen, die een kilometer breed zal zijn. Gezien de stromingen wordt liet beslist nodig geacht aller eerst deze sluis te bouwen, doch dit gaat ook niet weer zonder meer. Men moet de sluis diep in de bodem verankeren eit daarvoor heeft men, zoals de ingenieurs het uitdrukken, een „droge plek" nodig. Deze droge plek, met andere woorden de werkput, zal komen binnen de ringdijk, waarvan nu een derde gedeelte gereed is gekomen. De eerste fase van het werk mag als geslaagd beschouwd worden. De ovale werkput, die circa 1500 bij 500 meter groot zal worden, komt op ongeveer vijf kilometer ten westen van Hel- levoetsluis, zeewaarts dus. Men hoopt de ringdijk eind oktober a.s. gesloten te hebben. De foto geeft een beeld van het aanbrengen van keien op de rieten zinkstukken vande dijk, die ongeveer 8 m boven N.A.P. moet komen. (Van een speciale verslaggever) BORDEAUX, woensdagavond Veel is er tijdens de Tour-etappe van Pau naar Bordeaux niet ge beurd. Er zijn enkele ontsnappings pogingen, waarbij onze landgeno ten Kersten (2x), Piet van Est en de Jongh betrokken zijn geweest, ondernomen, doch deze mislukten. De Italiaan Baffi demarreerde toen er 63 km achter de rug waren. Na 104 km had de man een voor sprong van 10 min 35 sec op het pelo ton. dat niet reageerde en bij Beaulac (123 km) bedroeg de voorsprong 16 min 10 sec. Bourles en Padovan verlieten 55 km voor de finish de grote groep en even later verdwenen ook Privat, Darrigade en Baroni uit de hoofdmacht. Doch 7 km verder waren de vluchtelingen weer in het peloton opgenomen. In middels was de achterstand op Baffi groter geworden. Bij Arbanats (164 km) was deze 20 min en 30 sec en met bijna 22 min voorsprong ging Baffi te Bordeaux als eerste over de eindstreep. Darrigade won de sprint van het peloton vóór Padovan, Baro ni, Lampre, Dupré, onze landgenoot Wim van Est en Forestier. Een speciale missie van de Indone sische regering, welke, door middel van overleg, zal moeten trachten een oplossing te vinden voor het vraag stuk Noord-Celebes, is woensdagmor gen uit Djakarta naar Menado ver trokken. Zoals men weet heeft overste Ventje Sumual kortelings een provincie „Noord-Celebes" ingesteld, zonder de regering hierin te kennen. In regeringskringen in Djakarta werd gezegd, dat de centrale regering er nog steeds van overtuigd is, dat het voeren van besprekingen in een broederlijke sfeer de beste manier is om het vertrouwen van de buitenge westen in de centrale regering te her stellen. Het in de Nederlandse taal verschij nende dagblad „Nieuwsgier" meldde woensdag, dat het kabinet heeft be sloten tot decentralisatie van het be stuur en wel zodanig, dat in de toe komst de centrale regering zich alleen met buitenlandse zaken en financiën zal belasten.

de Stem | 1957 | | pagina 1