ZES ORANJERIJDERS VEILIG EN TIJDIG OVER DE PYRENEEEN TOUR-cijfers Ditmaal géén Frans succes AnquetiFs trui niet in gevaar Nencini en verraste zegevierde °P in Aubisque Pau Meesterlijk en veelzijdig UITSLAG 3e EN LAATSTE ETAPPEPRIJSVRAAG DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 JULI 1957 Nencmi in laatste fase vooraan TOUR PER RADIO ACHT VAN CHAAM op 7 augustus EEN JAAR LANG GRATIS LEESPORTEFEUILLE „ONS ALLER LEESVRIEND" TIEST VAN GOOL 10 VOOR DE PRIJS VAN 1 Nederlandse atleten naar Brussel PAU, dinsdagavond. Hebt V Jacques Anquetil als winnaar getipt Dan zit dat hoogstwaarschijnlijk wel snor Vandaag kwam het voor de Frans nationale leider op aan, de laatste zwaarste obstakels in de Pyreneeën met goed gevolg achter zich te laten. Hij heeft het magnifiek gedaan. Zonder steun van maats uit zijn ploeg, want die waren in deze achttiende etappe slechts ver in de achter hoede te vinden. Het was voor de eerste maal in deze 44ste, dat er geen gang zat in Bidot's equipe. Ongetwijfeld een verrassing van kaliber. Zij schoten dusdanig tekort, dat een duikeling van jewelste er het gevolg van was. Dat zij op de vijfde plaats in het dagploe genklassement terecht kwamen, was ver rassing nummer een. De tweede, die minstens zo sterk aanspreekt, is het verlies van Roger Walkowiak. Het trotse record der Franse tricolores in het zicht van Parijs nog compleet in de Tour te zitten, ging daardoor verloren. Dat zijn dus twee sprekende verliesposten. Er staat echter één knal-prestatie tegenover- De gele trui bleef immers om de schouders van de werelduurrecordhouder Anquetil! En de wijze waarop hij het H.D.-shirt over de Tourmalet (2115 me ter) en de Aubisque (1704 meter) heeft gedragen, stempelt de jonge Fransman, die voor de eerste maal de Ronde van Frank rijk rijdt, tot een hele grote. Hij moest het volkomen zonder steun van zijn maats doen. Tegen een veld van klimmers, die de ziel uit het lijf gefietst hebben om hem kwijt te rijden. Daartoe behoorden vandaag twee Belgen: Janssens en Adri- aensens; drie Spanjarden: Lorono, Ferraz en Morales; twee Italianen: Nencini en Padovan; de Zwitser Christian en nog enkele regionalen, die stuk voor stuk tot het klimmersgilde be horen en zich als zodanig in deze laatste Pyreneeënrit hebben aangemeld. Tot de allervoorste gelederen bij de aankomst heeft Anquetil xich niet op kunnen werken, maar de negende plaats, die hij in kon nemen, met slechts ruim drie en een halve mi nuut achterstand op Nencini, de win naar in de jongste Giro, stempelde hem als een meesterlijk, veelzijdig coureur. Daarom kan er vrijwel geen twijfel meer bestaan, dat hij zaterdag zegevierend Parijs zal binnenrijden. Praktisch de laatste kans om hem nog van zijn voetstuk af te halen, is de concurrenten voor de eindzege nu uit handen geslagen. Die mogelijk heid lag er alleen vandaag, in de hoge toppen van de in wolken en mist gehulde bergen. Er was oneindig veel moed nodig voor de enkeling Anquetil om die ontzaggelijk zware strijd tegen de elementen èn tegen de concurrentie aan te gaan. Hij is er uitstekend uit te voorschijn geko men. En wanneer hij over enkele dagen dus zijn triomftocht door de Ville Lumière kan maken, is die voor de volle honderd procent verdiend. Het ritje naar Bordeaux morgen kan praktisch gesproken geen spaak in het wiel steken. En daags daarna, in de 68 km lange tijdrit naar Libourne, zal daar helemaal geen sprake van kunnen zijn. De race tegen het horloge is immers zijn specialiteit en we zouden niet weten, wie Anquetil daarin de 'voet dwars kan zetten. Natuurlijk mag wèl wor den gerekend op een prima prestatie van Wim van Est. Hij zal, redelijker wijs gesproken niet heel ver achter Anquetil gaan eindigen, want zo'n af stand ligt IJzeren Willem nou juist heel lekker. Intussen zijn we met onze be» schouwingen al twee dagen verder.. Die laatste bergetappe heeft overi gens figuren onder de schijnwerper gevoerd, waarvan men de ganse Tour slechts bij uitzondering hoorde verluiden. Daar waren bijvoorbeeld Col de Tourm 2115 aiei Col d' Aubisaue 1704 i '::ls 1 I57622IV PELT 18°ETAPPE sr GAODEHS - PAO Morgen, donderdag, arriveert de Tour in Libourne. Tussen 16 en 18 uur wordt over Hilversum I (403 m) de rechtstreekse reportage van de aankomst uitgezonden. De herhaling is om 18.15 uur, terwijl de nabeschou wing om 22.50 uur volgt. (Advertentie) de Zuidwester Da Silva. de Belg Ce- rami en de Spanjaard Ferraz. Zij bereikten in de ze volgorde als eer sten de top van de Tourmalet. Dotto, de Zuid-ooster, die daar als vierde overkwam, snelde als nummer één over de Aubisque (destijds de nacht merrie van Willem van Sint Willebord nu niet meer!) Lo rono. die als zesde de Tourmalet over was ..gewipt" kwam hier als tweede door en Adriaenssens veroverde de derde plaats. Toen pas liet Nencini zich zien, maar ook Anquetil was naar voren gestormd en schoot als nummer ne- Een langs de chronometreurs. Op dat moment was het duidelijk, dat zijn gele trui geen gevaarlijke zone bin nen zou gaan, want de mannen, die het eerst boven" waren gekomen en flinke voorsprong hadden ver overd, konden er in de afdaling niet alleen niets bij winnen. Zij verloren kostbare minuten aan Anquetil, die als een groot durver zich naar be neden stortte. Daarmede had hij op nieuw zijn veelzijdigheid bewezen. Mooie dag voor Belgen Ook voor onze naaste zuiderburen, de Belgen, was het een buitengewoon mooie dag. Janssens, die reeds eer der vriend en vijand had verrast, als klimmer óók, kon hier in Pau de tweede plaats in het algemeen klas sement bezetten. De Zwitser Chris tian sprong naar de derde, terwijl Forestier naar de vierde plaats werd weggedrukt. Een formidabele schuiver maakte de Frans-nationale Francois Mahé, die prijkt nu op de elfde plaats! Het is duidelijk waarneem baar: de leidende tricolores hebben een opdoffer van formaat te incasse ren gekregen. Overigens weer niet in die mate, dat hun eerste plaats in het algemeen ploegenkla^sement in gevaar komt. Die kan hun beslist niet meer ontgaan. Geen potten gebroken En nu gaan we dan nog even naar ons troepje Oranjerijders kijken. Bergen zijn nu een keer het fort niet van onze landgenoten. Met gemeng de gevoelens zagen we de zes dap peren dan ook in Saint Gaudens ver trekken. Potten hebben ze op die laatste Pyreneeënflanken niet gebro ken: dat was ook niet verwacht. In tegendeel, Het consigne luidde overi gens: rustig meegaan, zoveel mogelijk krachten sparen. En dat alles met het ene doel voor ogen: de finish tijdig in Pau bereiken. Daarna komen er nóg vier dagen en wellicht is daarin nog succes voor hen weggelegd. Men weet het: dat is volkomen ge lukt. Ons half dozijn dapperen is ver binnen de tijdslimiet langs de wed strijdjury gefietst, zodat men er nu praktisch zeker van mag zijn, dat ook zes Oranjetruien in de Parijse geestdrift zullen kunnen delen. Kwaad straft zich zelf Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Walkowiak. de Franse nationaal, die gisteren Wim van Est abrupt belette zijn geschapen kans te gelde te maken, kreeg vandaag zijn trekken thuis, zonder dat IJzeren Willem er ook maar één vinger naar uit heeft gestoken. Walko, volledig ..uitgestudeerd", gaf de ..Pijp aan Maarten". Zo ziet men weer eens: het kwaad straft zich zelf! Wim van Est is praktisch de ganse rit in de buurt van Forestier geble ven, tezamen met Stolker; zij waren de beste Nederlanders vandaag. Foe restier het werd reeds gesignaleerd maakte een tuimeling, doch de St. Willeborder behield zijn zevende plaats in het algemeen klassement, zij het dat hij meer achterstand kreeg op Anquetil. Maar op het bereiken van de gele trui was immers toch geen kans meer. Wij hier zijn nog altijd trots op ons zestal. U ook? (Advertentie) HET NEDERLANDSE BRASSCHAET Mlitaire kampioenschappen Op de tweede dag van de inter nationale militaire kampioenschap pen, die in Athene worden gehou den, heeft onze landgenoot Koch op het nummer discuswerpen de tweede plaats behaald. Op de 10.000 meter kwam Frans Kiinen tot een vijfde plaats in 32 mm. 53.8 sec. De Fransman Labidi won de wedstrijd in 31 min. 34.6 sec. 'MiA/tmrm Dokter Dumas, de grote medische man in de Tour, heeft bij Nencini een merkwaardige ontdekking ge daan. HU onderzocht dezer dagen het hart van de Italiaan en stelde vast, dat dit in betere conditie was dan toen hq aan de Tour begon. Jean Bobet heeft van een zekere Louison Bobet een briefkaart ont vangen, waarop stond „Doe je best, oom Jean. Misschien kunt U de gele trui ook wel winnen". De afzender was het zes-jarig zoontje van de grote Louison, die zijn oom een beetje moed dacht te schenken Dis Keteleer loopt met een bijzon der ontevreden gezicht rond. Hij vindt de bewaking, die men hem op legt, veel te scherp. „Ik sta zowat een vol uur achter de leiders en toch schijnen ze mij als 37-jarige, nog steeds te beschouwen als een der grootste favorieten", aldus de Belgi sche meesterknecht. Baroni heeft de erenaam van „uit vinder" verdiend. Hq had een of andere infectie aan zijn linkerhand en daarom heeft hq in züu hand schoen een stukje rubber aange bracht om het stoten tegen te gaan. Het bleek een voortreffelijke oplos sing, want Baroni heeft sindsdien voor geen centje pün meer gevoeld. Een Belgische journalist vroeg bij de start in St. Gaudens aan Marcel Bidot, de ploegleider der Frans na- tionalen, of het misschien zijn be doeling was al zijn tien renners op de eerste plaatsen in het algemeen klassement te krijgen. „Wie weet", zei Bidot met een ongelooflijk glim lachje. Vanavond bleek, dat enkele Frans nationalen hun ereplaatsen hadden verspeeld en dat Walkowiak als eerste uitvaller bij de tricolores was genoteerd. Bidot ontloopt de Belgische jour nalist met de grootste bogen. Het einde van de Tour de France raakt in zicht en de prijsvraag formulieren voor de grote prijsvraag stroomden gisteren bij massa s ons kantoor binnen. Reeds begint de sorteerploeg met het voorsor teren van deze duizenden en duizenden formulieren om straks, als de Tour verreden is zo snel mogelijk de uitslag te kunnen publiceren. Thans blijven wij nog even stilstaan bij de etappe-wedstrijd, onze 3e en laatste. Talrijk waren de inzendingen en talrijk de goede op lossingen. Nimmer tevoren waren er zoveel juiste inzendingen en ook thans moest derhalve het lot beslissen, wie de gelukkige winnaars zouden zijn. De uitslag luidt als volgt: Een waardebon van 25. P. BAKKEREN, Winterdijk 18, Waalwijk Een waardebon van 10. J. v. d. BROEK, Rugstraat 71, St. Willebrord Een waardebon van 5. JO VAN ZUNDEREN, Hoofdstraat 179, 's Heerenhoek Wij wensen de gelukkige winnaars van harte geluk. Zij zullen de waadebon in de loop van deze week nog ontvangen. Etappe-klassement Achttiende etappe van St. Gaudens naar Pau (207 km) 1 Nencini (It.) 6.37.31 (met bonificatie 6.36.31); 2 Gay (zuid west) zt (met bonificatie 6-37.01) 3 Janssens (B.) 4 Lorono (Sp.); 5 Dotto (zuid oosti allen dezelfde tijd als Nencini, 6.37.31; 6 Adriaenssens (B.) 6.37.36; 7 Anglade (zuid oost) 6.40.09 8 Padovan (It.) zt; 9 Anquetil (Fr.) zt: 10 Christian (Zw.) zt; 11 Rohrbach (NOC) zt: 12 Da Silva 'gem. Lux.) zt; 13 Keteleer (B.) 6.44.05: 14 Cerami <B.) zt: 15 Ferraz (Sp.) 6 49.08; 16 Morales (Sp.) zt: 17 Jean Bobet (lie de France) zt: 18 De Filipnis (It.) 6.49.43: 10 Forestier 'Fr.) 6.49-57 20 Darrigade (Fr.) zt: 21 Thomin (west) zt: 22 Wim van Es( zt: 27 Stolker zt: 47 Kersten 7.13.4': 50 Piet van Est zt; 52 Voorting zt: 53 de Jongh zt. De tweede uitvaller in deze etappe Een der hoofdprijzen van de Tour de France-prijsvraag: voor 20 der beste inzenders uit Breda, aangeboden door: BREDA'S GROOTSTE LEESPORTEFEUILLE ROZENLAAN 101 BREDA U weet wel, de beste portefeuille met de grootste service en let wel: Dagelijks geopend van 9 00 uur v.m. tot 6.00 uur n.m. (Van een speciale verslaggever) PAU, dinsdagavond. Het leek er aanvankelijk niet op, dat deze etappe een volkomen debacle voor de Franse nationale ploeg zou worden. Zij had alle aan dacht gericht op het behoud van de eerste plaats van Bergaud in het bergklassement en in de eerste fase liep alles beslist naar wens. Reeds na 13 km ontsnapten drie renners uit het peloton: Anglade, Queheille en de Portugees Da Silva, het enig overgebleven lid van de gemengde Luxemburgse equipe. Het was een vlucht, die precies paste in het tactische plan van de nationalen. Immers een eventuele poging van Nencini, de voornaamste concurrent van Bergaud, zou uiterst moeiiyk worden, indien een groot aan tal renners de toppen van de geklassificeerde bergen zou hereiken vóór het peloton. Daarom werden ontsnappingen van regionalen en kansloze buitenlanders gestimuleerd. Daarom ook reed een groep van acht renners (Anglade, Queheille, Da Silva, Jean Bobet, Ferraz, Cerami, Fipelin, Pado van) na 46 km met een voorsprong van reeds meer dan 5 min. voor de hoofdmacht uit. De verdere ontwikkeling duidde erop, dat het plan van de Fransen zou slagen. Aan de voet van de Tourmalet in Sainte-Marie-de-Campan (67 km), was het verschil tussen de vluchtelin- gen en de hoofdmacht, waarin Nen cini angstvallig werd bewaakt, bijna 10 min. De kansen van de Italiaan waren dus in deze beklimming nihil geworden. Moeilijke rit De rit vóór de top is voor enkele renners uiterst moeilijk geworden. Het hoogteverschil was. over een af stand van 17 km. 1250 meter, en voor vele renners bleek het steigingsper- centage reeds spoedig te hoog. Anto- nin Rolland en Walkowiak bleek en uitgeput verloren na nauwelijks 1 km het contact. Daarna volgden Stablinsky (opnieuw een Franse na tionaal!). Le Dissez, Ruby,'Poulingue, Privat, Groussard, Barone, Favre en tenslotte ook Piet de Jongh, Voorting, Piet van Est en Kersten. Hoog op de pedalen en met kramp achtige trekken op hun monden pro beerden zij moeizaam hun achterstand te beperken. Het peloton was inmid dels uiteen gerukt, alsof er een enor me wervelwind had gewoed. Achteraan worstelden de kanslozen, vooraan sloopten felle demarrages van Lorono. Dotto, Bergaud en Adriaens sens de krachten van de sterkeren. Het viertal verkreeg tenslotte een kleine voorsprong op de hoofdmacht, die voortdurend werd geleid door Anquetil, Forestier, Wim van Est en Nencini. Zes km voor de top vielen van Est en Forestier en daarmee gingen de kansen van Forestier op een triomf over Anquetil definitief verloren. Want de drager van de gele trui toon de ook in deze slopende fase zijn superioriteit over de overige Franse nationalen. Op de top Wim van Est, in gezelschap van Fo restier, was de eerste Nederlander, die de col passeerde. Hij had een ach terstand van ongeveer 6 min. op Da Silva evenals Michel Stolker. Voor ting. de Jongh. Kersten en Piet van Est kwamen met een verschil van 18 min. op Da Silva boven. De verschillen bleven daarna be staan. al vonden enkele kleine her groeperingen plaats. Da Silva was in zijn succesvolle klim alleen verder ge. vlucht, maar nadat de afdaling vol tooid was kregen Adriaenssens, Cera mi en Dotto opnieuw aansluiting met hem. Anquetil joeg mèt Janssens en Gay aan zijn wiel enkele kilometers fel achter Cerami, Padovan, Anglade en Jean Bobet aan. Kort voor de beklim ming van de Soulor hadden zich al dus twee groepen gevormd, die de strijd zouden karakteriseren dacht men. Maar „men" had geen rekening ge houden met Nencini. De Italiaan was onopvallend in de groep Forestier ge bleven, die reeds een aanzienlijke ach. terstand had op Anquetil en zijn met gezellen. Zó onopvallend, dat Bergaud, die was teruggevallen, reeds juichend op zijn fiets zat, met de gedachte dat Nencini zijn plannen had opgegeven. Het was een foutieve gedachte en zijntoegewezen aan~Da Silva. onoplettendheid kostte Bergaud de eerste plaats in het bergklassement. Want vóór Arrens (132 km), waar de beklimming van de Soulor begon, sprong Nencini opeens weg en na een schitterende jacht, bereikte hij, met Rohrbach en de attente Christian de groep Anquetil, die kwantitatief zwak. ker was geworden doordat Cerami, Anglade en Bobet het tempo niet kon den volhouden. Toen begon iedereen in de karavaan te rekenen: Nencini had 7 punten no dig om Bergaud te verdringen. Onmiddellijk ontwikkelde zich een felle strijd tussen de demarrerende Nencini en Jacques Anquetil, die uiterst geconcentreerd de positie van zijn ploeggenoot Bergaud verdedigde. Anquetil hield het gevecht geruime tijd vol toen schoof de Italiaan één, twee meter van hem weg. Het wer den tenslotte enkele honderden me ters. Tijdens de lange, grillige afdaling van de Aubisque en de resterende 20 km naar Pau, voltooide Nencini zijn prachtige prestatie. Na een wilde vlucht kreeg hij aansluiting bij Lo rono, Dotto en Adriaenssens, Gay en Janssens. die om een tweede plaats in de algemene rangschikking vocht, versterkten daarna de kopgroep. Deze bleek hecht genoeg om de voorsprong op de eveneens fel jagende groep van Anquetil te handhaven. De sprint op het circuit van Pau was daarna slechts een formaliteit voor de Italiaan, één der snelste sprinters van alle deelnemers. Hij versloeg met duidelijk verschil Gay en Janssens, die zich als respectieve lijk tweede en derde klasseerden. Minder gunstig De posities van de Nederlanders werden weer ongunstiger. Wim van Est behield zijn zevende plaats, maar zijn achterstand op Anquetil werd bijna 10 min. groter. Gerrit Voorting daalde 4 plaatsen en is nu 29e, Piet van Est zakte tot de 35e plaats, de Jongh werd 41e en Kersten bleef 48e. Alleen Michel Stolker, de laatste da gen flink in opmars, steeg aanmerke lijk: van de 50 naar de 43 plaats. Bertolo kreeg de prijs voor de meest onfortuinlijke renner; die van de meest-strijdlustigste coureur werd De Italiaan Nencini gaat als eerste over de finishlijn van de achttien de etappe van de Tour, gevolgd door Gay. Voor de zeslandenwedstrijd atletiek die op 27 en 28 juli in het Heysel stadion te Brussel wordt gehouden, heeft de technische commissie van de KNAU de Nederlandse ploeg sa mengesteld. De wedstrijd, waaraan door Nederland. Duitsland, Frankrijk Italië, Zwitserland en België wordt deelgenomen, omvat het complete Olympische programma. Voor de 5000 meter wordt Roovers van Thor uit Roosendaal uitgezonden. Er zal nog worden beslist wie ons land op de 10.000 meter zal vertegen woordigen. Er zijn twee kandidaten Künen van Sprint en Viset uit Arn hem. Voor de 3000 steeple gaat Cujé van EMM uit Middelburg mee. Bij het hinkstapspringen zal óf Verschoor van Volt uit Tilburg óf de Jong vón Olym- pia uit Halsteren worden uitgezon den. was Walkowiak van de Frans natio nale ploeg. De NOC-er Bertolo en Walkowiak (Fr. nat.) staakten de strijd. Alg. klassement 1 Anquetil (Fr.) 112.36.34; 2 Jans sens (B.) 11245.48; 3 Christian (Zw.> 112.46.51; 4 Forestier (Fr.) 112.49.33 5 Lorono (Sp.) 112.52.37; 6 Nencini (It.) 112 55 17; 7 Wim van Est 113.00.48 op 24 min 14 sec. 8 De Filippis (It.) 113.01.50; 9 Adriaenssens (B.) 113.02.52; 10 Dotto (zuid oost) 113-05.04; 11 Mahé (Fr.) 113-10.10; 12 Rohrbach (NOC) 113.10.54; 13 picot (west) 113.14.47; 14 Jean Bobet (11e de France) 113.20.27; 15 Bauvin (Fr.) 113-20.55; 16 Plan- ckaert (B-) 113.30.19; 17 Hoorelbeke (lie de France) 113.42,38; 18 Thomin (west) 11343.20; 19 Keteleer (B.) 113.45.32; 20 Schellemberg (Zwits) 113.47.43; 29 Voorting 114.22.17; 35 Piet van Est 114.40.18: 41 de Jongh 114.56.36; 43 Stolker 115.04.23; 48 Ker sten 115.22.44. Dagploegenklassement 1 België 19.59.12; 2 Italië 20.06.23; 3 Zuid Oost 20.07.37; 4 Spanje 20.15.47; 5 Frankrijk 20-20.03; 6 Zuid west 20.30.01; 7 West 20.44.32; 8 lie de Fran ce 20.52.47; 9 Nederland (Wim van Est, Stolker, Kersten) 20.53.36; 10 Zwitserland 20-55.01; 11 Noord Oost Centraal 20-58.29. Alg. ploegenklassement 1 Frankrijk 335.56.47; 2 Italië 337.20.19 3 België 338.17.46; 4 West 339.01-44; 5 Nederland 339.27.59; 6 lie de France 339-42.57; Noord Oost Centr. 339.44.46; 8 Zuid Oost 340-15.42; 9 Zuid west 340.18.10; 10 Zwitserland 340.32.40; 11 Spanje 341.09.43. Punten klassement 1 Forestier (Fr.) 274 pnt; 2 Chris tian (Zw.) 286; 3 Wim van Est 289; 4 Thomin (west) 312; 5 Picot (west) 316; 6 Anquetil (Fr.) 336; 7 Schel- lemberg (Zw.) 357; 8 Planchaert (B.) 394; 9 Keteleer (B.) 412; 10 Bauvin (Fr.) 425; 11 Nencini (It.) 451; 12 De Filippis (Italië) 478; 13 Mahé (Frank rijk) 480 pnt; 14 Voorting 551 pnt; 15 Padovan (It.) 533; 16 Janssens (33.) 540; 17 Rohrbach (NOC) 559; 18 D-ar- rigade (Fr.) 564; 19 Gay (zuid weet) 575; 20 Adriaenssens (B533. De prijs voor de meest ongelukkige renner kreeg de Franse regionaal Ber. tolo (NOC), die wegens ziekte de strijd heeft moeten staken. Bergklassement Het eindklassement voor de Grote Bergprijs luidt: 1 Nencini (It.) 44 pnt; 2 Bergaud (Fr.) 43; 3 Janssens (B.) 32; 4 Lorono (Sp.) 24; 5 ex aequo An quetil (Fr.) en Adriaenssens <B.) 20; 7 Anglade (zuid oost) 18; 8 ex aequo Dotto (zuid oost) en Queheills (zuid west) beiden 17 pnt; 10 ex aequo Sta- blinski (Fr.) en Rohrbach (NOO bei den 16 pnt; 19 ex aequo Mahé (Fr.), Planckaert (B.) Bertolo (NOC) Schel lemberg (Zw.), Ferraz (Sp.) en Stol ker allen 8 pnt; 30 ex aequo de Groot, Walkowiak (Fr.), Ruby (NOC) Voorting en Jean Bobet (He de Fran ce) allen 3 pnt. Klassement van de twee cols Tourmalet (le categorie): 1 Da Sil va (zuid west) 10 pnt; 2 Cerami (B.) 9; 3 Ferraz (Sp.) 8; 4 Dotto (zuid oost) 7; 5 Anglade (zuid oost) 6; 6 Lorono (Sp.) 5; 7 Adriaenssens (B.) 4; 8 Pa dovan (It.) 3: 9 Jean Bobet (He de France 2; 10 Queheille (zuid west) 1 p. Aubisque (le categorie); 1 Dotto (zuid oost) 10 pnt; 2 Lorono (Sp.) 9; 3 Adriaenssens (B.) 8; 4 Nencini (It 7: 5 Rohrbach (NOC) 6; 6 Gay (zuid west) 5; 7 Christian (Zw.) 4: 9 Jans sens (B.) 3; 9 Anquetil (Fr.) 2; 10 Da Silva (zuid west) 1 p. (Advertentie) veiligheid - degelijkheid - sierlijkheid Dit is een van de grote prijzen van de Tour de France-prijsvraag van het Dagblad De Stem de enige fiets mei de 5 plussen

de Stem | 1957 | | pagina 7