K.V.P.-Kamerleden in het Zeeuws Deltagebied LEXINGTON BINNENVERINGSMATRAS R. BLEYENBERGH-van 0STA Water in Z.-Vlaanderen gaat in prijs omhoog RESTANT PART IJ Bezwaren tegen afsluiting van de Oosterschelde Chefarine „4' ZEEUWSCH- VLAANDEREN Zuid-Beveland DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 JULI 1957 OW tfOEEGl Te Ooltgensplaat Arbeids ongeval bij basiliek te Hulst Hoogwaterstanden beroemde geneesmiddelen in 1 tablet zorgen, dat U weer met plezier Uw werk doet! originele inlaid, dus door en door U verslijt het tot op de jute rug terwijl het motief behouden blijft. De ideale vloerbedekking voor woon-, zit-, eet- en slaapkamer. TERNEUZEN Voor Hongarije HULST Torenbouw vordert Dubbele Poort moet geheimen prijsgeven HORLOGES SPERA NIELKA F. JANSEN GOES Installatie nieuwe burgemeester MARKTEN AGENDA Vandaag Morgen (Advertentie) WENMÜIUOHSOEP -atf-r: PER ZILVERZAKJE (Van onze speciale verslaggever) Niet minder dan acht leden van de fractie van de K.V.P. in de Tweede Kamer brengen momenteel een werkbezoek aan het Zeeuwse Deltagebied. Zij begaven zich gistermorgen naar Qoeree-Overflakkee, waar zij met de Deltaproblematiek werden geconfronteerd. In de namiddag brachten zij een bezoek aan Ierseke, waar zij op de hoogte werden gesteld van de bezwaren, •lie tegen het leggen van een dijk aan de uitgang van de Oosterschelde be staan. Tenslotte waren de acht kamerleden verzameld op een zeer succesvol forum, dat in Goes werd gehouden. Vandaag begeven zich de heren naar Zeeuwsch-Vlaanderen, om ook daar kennis te maken met de plaatselijke problematiek. besturen van de K.V.P. van Dor drecht, Middelburg en Tilburg, de uiteenzettingen hadden gehoord, maakten zij een rondrit over het ei land. De kamerleden van Doorn, v. d. Ploeg, v. d. Heuvel, Albering, Ass- mann, Lucas, van Meel en van Don gen begaven zich dinsdagmorgen naar Ooltgensplaat, waar zij op het gemeentehuis door burgemeester W. v. d. Harst werden ontvangen. In een rede gaf de burgemeester de proble men aan, waarmee de eilandbevol king heeft te kampen. Men staat voor een moeilijke keuze. Ofwel zal Goe- ree-Overflakkee in de toekomst naar industrialisatie moeten streven, of wel zal het gebied zich verder moe ten specialiseren op land- en tuin bouw, ofwel zal het gebied zich er op moeten toeleggen om tot recrea tieterrein te dienen voor de randstad Holland, waarmee het in de komende jaren zo nauw verbonden gaat wor den door de vaste oeververbinding. Het standpunt van de burgemeester helde over naar de industrialisatie en de recreatie, maar het standpunt van de heer A. Deerenburg, lid van G.S. van Zuid-Holland was, dat de landbouw prevaleerde. Hij wijdde bij zondere aandacht aan de landwin ning, die in de hals van Goeree ge realiseerd kan worden. Het was inte ressant tijdens deze bespreking ook het standpunt te horen van een parti culier, de heer C. L. de Wit, die het eveneens opnam voor een verdere agrarische uitbouw van het eiland, waar nog ongeveer 4 000 ha door de uitvoering van het Deltaplan zijn te winnen. Nadat de leden van de Twee de Kamer alsmede de in hun gezel schap vertoevende leden van G.S. van Zuid-Holland, Zeeland en Bra bant. alsmede van het partijbureau van de K.V.P. en leden van de kring- (Advertentie) Naar Yerseke Vervolgens begaf het gezelschap zich via Dintelsas naar Ierseke, waar op het gemeentehuis eveneens een ontvangst plaats had. Allereerst werd het woord gevoerd door de heer de Leeuw, de voorzitter van de commis sie van dertien, die strijdt voor het behoud van de oester- en mossel cultuur. Hij stelde de Kamerleden voor het dilemma dat, indien het Rijkswaterstaat te doen is om de vei ligheid, niet alleen de Oosterschelde, maar ook de Westerschelde afgeslo ten dient te worden. Omdat dit laatste blijkens internationale verdragen niet mogelijk is, stelde hij de vraag, waarom dan wel de Oosterschelde af gesloten zal gaan worden. Dr. A. v. d. Poel uit Breda, advi seur van de commissie van dertien, ging diep in op de materie van de afsluitingen. Hij verdedigde de stel ling, dat er ook zonder de afsluiting van de Oosterschelde een zoetwater- meer kan ontstaan, dat Nederland voor 90 pet. aan voldoende zoetwater zou kunnen helpen. Ook zijn rede was een warm pleidooi voor het behoud van de Zeeuwse schaalcultures. De kardinale vraag van Yerseke was, om toch minstens middelen ter beschikking te stellen voor de aanleg van een proefgebied in het Veerse gat en zo dit mocht slagen voor de overplanting van de cultures naar de Grevelingen. Forum te Goes Het grote gezelschap reisde vervol gens naar Goes, waar een zeer inte ressant forum plaats vond samen met leden van het dagelijks bestuur from America's Best Tobaccos STEEDS FAVORIET I der K.V.P. en de katholieke leden van G.S. van Zeeland. Mr. Mes fungeer de als voorzitter. Het eerste onder werp, dat werd aangesneden, was het feit, dat de polders langs de Wester schelde uit veiligheidsoverwegingen de dijken moeten verzwaren, en een deel der kosten voor hun rekening krijgen, terwijl de Deltadammen ge heel voor rekening van het Rijk ko men. Duidelijk liet men uitkomen hoe onbillijk dit was gevonden. Enkele forumleden (niet-Zeeuwen) bleken dit aanvankelijk niet zo scherp aan te voelen, maar de Zeeuwse leden, waaronder ook het Kamerlid van Dongen, hadden er gelukkig wel oog voor. Een andere zaak. waarop werd aangedrongen, was het nemen van maatregelen om de veranderingen, welke de Deltawerken op sociaal en geestelijk terrein zullen teweeg bren gen, tijdig op te vangen. Mr. van Doorn meende, dat men hiervoor een beroep moest doen allereerst op des kundigen in eigen streek, maar mr. Mes antwoordde, dat dit niet zo een voudig is, wegens gebrek aan man kracht. De leidende posities in Zee land zijn immers bijna geheel in han den van niet-katholieken. Een uitwijk mogelijkheid bieden misschien de Ka tholieke Economische Hoogeschool te Tilburg of het Kaski. Aangevoerd werd nog de voor Zeeland zo ongun stige werking der financiële verhou ding tussen rijk en gemeenten wat be treft de uitkering uit het gemeente fonds. Ter sprake kwam o.m. nog de verlenging der wet op vervreemding van landbouwgronden, wat door ir. van Meel een noodzakelijk kwaad werd genoemd, en sterk werd ook nog geklaagd over de onzekerheid voor de polders, die gedwongen wor den de zeeweringen te versterken, zonder te weten waar zij aan toe zijn met de rijksvergoeding. Lang niet op alle vragen wisten de forumleden een bevredigend antwoord te geven, maar de confrontatie met dit alles zal wel veroorzaken, dat in de Kamer de Zeeuwse belangen meer tot hen zullen spreken dan voor dit bezoek het geval kon zijn. Tijdens de restauratie-werkzaam heden aan de Sint Willihrordus Basiliek te Hulst had een van de arbeiders, t.w. Ed. v. d. Walle, het ongeluk van een hoogte van 4 meter naar beneden te vallen. Hij kwam toen met zijn benen even aan de grond, maar viel toen met zijn rug op de rails, welke onder de stellingen lopen. Het ongeluk is blijkbaar te wijten aan de omstandigheid, dat het touw, waarmede de* katrol telkens naar onder moet worden gehaald, bovenin niet of onvoldoende gehecht was. De betrokken arbeider wilde assisteren om 't touw naar onder te trekken, maar verloor zijn evenwicht, aangezien het touw losschoot. Dokter J. F J. M. Casparie en verschillende E.H.B.O.-ers waren spoedig ter plaatse. Het slachtoffer, dat klaagde over pijn in de rug, werd met de ambulance-wagen naar het r.-k. ziekenhuis overgebracht. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, donderdag 18 juli, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 6.46 en 18.52 uur: ter Ter- neuzen om 6.17 en 18.30 uur en te Vlissingen om 5.47 en 18.00 uur. (Advertentie) Bij pijnen. griep o\ ..landerig gevoel do*' een enkel tablet werkeliik wond*-- Een der hoofdprijzen van de Tour de France is 'n pracht met 2 kussens. Uit te kiezen uit de grote sortering, tot een waarde van f 200.bij: ST. JANSTEEN Na de oorlog werd de watervoor ziening in Zeeuwsch-Vlaanderen uit gebreid met behulp van bijdragen van het Rjjk in de exploitatietekor ten van de N.V. Waterleiding-maat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen". DAE ALGEMEEN FINEEL 5 E De algemeen financieel - eco nomische toestand heeft de Minister van Sociale Zaken in het kader van zijn jongste maatregelen genoopt de directie van de waterleiding-maat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" te berichten, dat het noodzakelijk wordt geacht de bestaande tarieven voor waterlevering reeds met ingang van 1 juli 1957 met 25 pet. te verhogen. De laatst doorgevoerde tariefsver hoging in Zeeuwsch-Vlaanderen da teert van 1 januari 1946. Overleg met de Minister van Sociale Zaken heeft er toe geleid dat een voor stel kon worden gedaan de tariefs verhoging niet op 1 juli, doch op 1 september a.s. te doen ingaan en aanpassing te vinden bij het nieuwe tariefsysteem, dat door de maat schappij reeds sinds 1956 wordt toege past voor woningen, welke voor de eerste maal worden aangesloten. De officiële goedkeuring hiervoor kan op zeer korte termijn worden verwacht. Teneinde de abonnees tij dig op de hoogte te stellen van het voor hen geldende tarief, wordt door de maatschappij reeds thans aan alle eigenaars daarover bericht gezonden en zullen ook de bewoners nog na der worden ingelicht. Wat de aansluitingen voor huishou delijk gebruik betreft, betekent de tariefsverhoging voor plm. 6500 woningen een verho ging van f. 0.60 tot f. 0,80 per maand; voor ruim 9000 woningen een verho ging van f. 0.80 tot f. 1.— per maand: voor de overige woningen - plm. 2500 een verhoging van f. 1,— tot cir ca f. 1,50 per maand. Met toepassing van deze verhogin gen blijkt dat voor 8.500 woningrn een tarief wordt betaald, dat niet meer dan f. 30.— per jaar bedraagt. De gemiddelde opbrengst over al le woningen wordt ongeveer f. 35,— per jaar. hetgeen in vergelijking met de tariefhoogte bij andere streekwa- terleiding-maatschappijen niet ongun stig afsteekt. Met toestemming van de Minister van Sociale Zaken zal voor de overi ge aansluitingen, geen woningen, op het thans nog geldende tarief voor lopig een algemene toeslag van 30 pet worden gelegd. Het ligt in de bedoeling ook voor deze aansluitingen per 1 januari 1958 een nieuw tariefsysteem in te voeren. BREDA - BERGEN OP ZOOM CALTEX SUPER IC+ r#* dan elke andere super benzine m en voor dezelfde prils #i SUPER IC* TANK NOG HEDEN AAN DE CALTEXPOMP! JÉI en laat Uw carter verversen met Havoline Multigrade SCHUURTJE UITGEBRAND Een bewoner van de Donze Visser straat, C.L.K. te Terneuzen, had in zijn schuurtje een tinnen pannetje op een brandend petroleumstel gezet. Na enige tijd was het pannetje droog- gekookt en begon het te smelten. Daardoor ontstond brand en moest de brandweer worden gealarmeerd. Toen deze ter plaatse kwam, was de brand door de buren geblust. Het schuurtje was voor een groot deel door de brand verwoest. Sas van Gent In het voorjaar 1957 is er 'n actie in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen geweest ten bate van Hongarije, door tentoon stellingen van handwerken en een loterij. De verloting is 10 juli j.l. ge houden. De prijzen, die in Sas van Gent en omstreken zijn gevallen zijn inmiddels thuis bezorgd. De netto opbrengst van deze actie is ongeveer f 3000.— geworden. Hiervan is 'n gedeelte beschikbaar gesteld aan het Ruyterfonds. een gedeelte aan hef het r.-k. Huisves- tings-comité en de rest zal besteed worden aan pakketten, rechtstreeks te zenden aan adressen in Hongarije, daar déze wijze van hulp op het ogenblik als de meest doelmatige wordt beschouwd. CONCERT „VERENIGDE VRIENDEN". Het plaatselijk harmoniegezelschap ..De Verenigde Vrienden" heeft weer de vererende uitnodiging gekregen ter gelegenheid van de Gentse fees ten in deze stad een avondconcert te verzorgen. Het concert zal zondag a.s. gegeven worden op de Koren markt en duurt van acht uur tot half elf. Als voorbereiding op de uitstap naar Gent zullen „De Verenigde Vrienden" hedenavond een concert verzorgen op de kiosk in het park. Philippine GOEDE KERMIS Hoewel wij niet meer de grote drukte van vorige jaren gezien heb ben, mogen wij toch wel zeggen, dat de kermis dit jaar redelijk goed ge weest is. Het was echt gezellig en groot en klein hebben zich deze dagen goed geamuseerd. Zuiddorpe VRIJWILLIGE BRANDWEER GEEFT DEMONSTRATIE Op uitnodiging van de burgemees ter van de gemeente Hoek geeft onze vrijwillige brandweer in genoemde gemeente vanavond een demonstra tie met de nieuwe motor-brandblus- eenheid. Bedoeling is eerst op volle kracht te werken (dubbele aanvoer met één straal voor hoogte en af stand), daarna met zes stralen. De herbouw van de toren van de St. Willibrordusbasiliek maafct goede voortgang. Er staat een hoog en in gewikkeld steigerwerk op en in die schijnbare wirwar van balken en planken is men nu bezig de beton nen segmenten van het opengewerkte torenlichaam te monteren. Zoals bekend, is het een ..prefabricated" toren, welke onze stad krijgt: de be tonnen onderdelen worden door Schok beton te Zwijndrecht vervaardigd en nadat ze met een lier naar boven zijn gehaald, past men de delen ter plaatse aaneen. Op deze manier ziet men de toren dus dagelijks groeien. Weliswaar beneemt het steigerwerk het gezicht op de vorderingen, maar met enige moeite kan men toch waar nemen hoe ver men opschiet. Men is thans aan het binnenwerk bezig; wanneer men straks de acht buiten ste pilaren gaat plaatsen zal de ge- interesseerde toeschouwer op de be gane grond er meer aan hebben. Het plaatsen van de segmenten gaat heel vlot. Als er geen tegen slagen meer komen (slecht weer kan men b.v. bij dit werk heel slecht ge bruiken) is de afbouw een kwestie van enkele maanden. Dan zal Hulst na 13 jaar weer een toren hebben. Gestadig gaat het ontgravingswei'k aan de vroegere Land- en Zeepoort verder en hoewel men geen opzien barende vondsten doet ontfutselt men het bouwwerk van Keldermans toch successievelijk zijn geheimen. Intussen is komen vast te staan dat er onder de reeds eerder ontdekte deur in de poortingang nog een andere deur moet zijn geweest. Op enige afstand van het bouwwerk is men bij het rond-gaande graafwerk op een bestrating gestoten, waarvan men aanvankelijk dacht dat het de toegangsweg tot de poort zou zijn ge weest. Gezien de ligging en de hoogte ervan moet dit echter als een onmo gelijkheid beschouwd worden. Wat het dan wel mag zijn moet nog uitgezocht worden. Naar we van de heer P. Brand ver namen komen er eerstdaags weer functionarissen van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek naar Hulst teneinde zich van het op- gravingswerk op de hoogte te stellen. St.-Jansteen TRAGEL KOMT GEREED De herbestrating van de Tragel, die zeer tot ongenoegen van velen nu al maanden lang duurt, zal deze week beëindigd zijn. Het autoverkeer zal dan niet meer gedwongen om wegen moeten maken. Graauw GESLAAGDE ZIEKENDAG De jaarlijkse Ziekendag mag. mede wat het aantal deelnemers betreft, uitstekend geslaagd worden genoemd Autobezitters vervoerden de zieken geheel belangeloos naar en van de kerk. waar om half negen een speci ale H. Mis werd opgedragen, met uitsluitend voor de zieken bestemde predikatie. Leden van de plaatselij ke E.H.B.O. assisteerden de wijkver pleegster. „NOOIT GEDACHT" NAAR FESTIVAL Het muziekgezelschap „Nooit Ge dacht", dat de laatste weken weer repeteert onder leiding van directeur Mannaert uit Hulst, zal op 28 juli deelnemen aan een groot muzikaal festival dat op die datum te St. Jan steen wordt gehouden. Koewacht STAL UITGEBRAND Alhier werd de brandweer gealar meerd voor een brand, welke was uitgebroken op het landbouwbedrijf van de heer A.S. in de Karnemelk- polder. Prooi der vlammen werden een stromijt en een stal met de daarin behorende materialen. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was. hoefde niet te blussen, omdat de brand toch geen gevaar betekende voor de omliggende gebouwen en aan hetgeen in brand stond was toch niets meer te redden. NIEUWE E.H.B.O.-POST Onze plaatselijke E.H.B.O. vereni ging St. Luduina heeft haar eerste hulpposten weer met een post uit gebreid. Deze week is n.l. een E.H.B.O.-post geplaatst bij de wacht meester der rijkspolitie A. van de Broecke in de Schoolstraat. Ovezande MUTATIE R.-K. LANDBOUW- HUISHOUDSCHOOL De directrice van de landbouw- huishoudschool, mej. A. van Wijnber gen, gaat in verband met het vol gen van verdere studies de school verlaten. Het was niet mogelijk deze verdere studies, welke te Den Haag moeten worden gevolgd, te combine ren met het zijn van directrice. In de plaats van mej. van Wijnbergen, die men node ziet vertrekken, werd benoemd als directrice met ingang van 1 september a.s. mej. Sj. Schip per. (Advertentie) 100 pet Zwitsers Juwelier - Horloger - Graveur St. Adriaanstraat 11 Goes Tel. 2426 SERVICE-STATION BIJ DE GROTE VERKEERSWEG B. en W. schrijven de raad: „Reeds gedurende geruime tijd zijn met alle daarvoor in aanmerking ko mende benzine-maatschappijen on derhandelingen gevoerd over de stich. ting van een service-station in onze gemeente. Deze onderhandelingen hebben ge resulteerd in een principiële over eenstemming met de Esso-Nederland voor de stichting van een dergelijk station op een terrein aan de Mid delburgsestraat - hoek Westsingel (bij Scheldestraat). Naar onze mening is de uitvoering van de daarop aange geven plannen voor de gemeente het meest aantrekkelijk. Het ligt in ons voornemen aan ge noemde vennootschap het bewuste perceel te verhuren voor een tijdvak van 25 jaar onder de voorwaarden voor grondverhuur, welke het rijk heef! vastgesteld voor het verhuren van gronden langs wegen met een matig motorverkeer. Het betreffende terrein zal van ge meentewege in orde worden gemaakt doch de kosten van een en ander komen voor rekening van de ven nootschap. Behalve voor het in gereedheid bren gen van het terrein draagt de be langhebbende zorg voor het stichten van het pompeiland, de gebouwen e.d., de verlichting, de wegaanduiding de afbakening, enz. Voorts zal zij zorgdragen voor het in orde brengen van een eerste hulppost en van een openbaar urinoir. Het laatste dient van gemeentewege te worden onder houden." B. en W. vragen de raad of een en ander zijn instemming heeft. S'Heerenhoek De installatie van de nieuwe bur gemeester, de heer R. v.d. Wael- put, zal zo goed als zeker plaats vinden op donderdag 8 augustus a.s. Hansweert OUDJES MAAKTEN REISJE De ouden van dagen in onze plaats hebben een autotocht aangeboden ge kregen naar de Belgische badplaats Knocke. Jammer genoeg werkte het weer niet mee, waardoor het strand veel van zijn aantrekkelijkheid ver loor. Niettemin was de stemming on der de ruim honderd oudjes goed. Om half tien werden ze aan de kom van het dorp afgehaald door de harmo nie „Scheldegalm". die een rondgang door het dorp maakte. KAPELLE, 16 juli Industrie en ex portveiling: jucunda afw. 76.30. mad. moutot afw. 45, rode bessen 2 exp. 135.10-138.20. 2 ind. 129.80, 3 111, zw. bessen 1 453. 2 300, framb. in kratten p. kg 1 308-322. 2 250-258, idem m tubs 171.80, dubb. princ.bonen 1 112- 120, 2 110. Aanvoerveiling: kersen, klerken 1 141-172, 2 76-136, morellen 1 135-143, 2 78-138, varikse zw. 1 123, 2 76, eierkrieken 1 98-100, 2 69-74, markiezen 1 194-221, zure morellen 1 99-119, wilhelminakers 2 62, tasp. lohnis 1 178-187, 2 105-118, vleeskersen 1 119, citroenkersen 1 109, 2 41, hedel- finger 2 104-134, 1 163, abesse.de mou- lan 1 103, kersen 3 19-54, mierlose zw. 2 122, aardbeien p. kg 2 129-134, kruis bessen 1 50-74. 2 31-56, kruisbessen p. doos 1 18, rode bessen p. doos 1 45-49, oranjepruimen 2 69-74, w.bessen 2 89- 96, bramen p. doos 1 48-65, 2 41-51, appelen nwe oogst yellow transp. h70 93-99. h65-70 88—100, k 64—67, val 2042, appelen oude oogst gold, de licious k 49. GOES, 16 juli Export- en indus trieveiling: jucunda 83.60. mad. mou tot 46, framb. in kratten exp. 292- 301, 2 237-253, in tubs 166.50, zw. bes sen exp. 466. 2 310, rode bessen 2 130.30-131.90, duitse zure 1 en 2 101. Gewone veiling: yellow transp. st )en h 65-75 86—104. k 75—78, rode bessen p. doos 1 37-39. perziken p. st. 22-33, rode bessen 2 123-137. kruisbessen 62- 70, framb. p. doos 43-56, bramen p. doos 1 47-51, 2 38-43. mad. moutot p kg 95-130. druiven 240-250, zoete mo rellen 2 99-105, 3 76, insp. lohnis 1 151 2 105-140, 3 98. klerken 2 114-154, wil- helminakersen 2 112, varikse zw. 2 128-151, oranje pruimen 2 77-93. fabr. 58-68. tollenaars 1 76, 2 67. Groen ten: kropsla Al 6-7, A2 4-5, komk. Al 34-35, BI 21-26, Cl 26, torn. A 47, B 45-49, C 36. rabarber 9-17, dubb. pr. bonen 1 112-121, 2 100-115, stoksnijbn. 120-121, wagenaars 81-82, saxabonen 80-100, gr.kool 20-21, and. 17-25, wor telen p. bos 30-35, kroten p. bos 14-16, p. kg 12, uien per bos 8-9, eerstel. 19-25, driel. 17-19, kriel 10. GOES, 16 juli Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kippe-eieren 12, eende-eieren 8, kalkoeneieren 8. ROTTERDAM, 16 juli Aanvoer in totaal 2606. Weektotaal 4417. Vette koeien en ossen 300, gebruiksvee 636, vette kalveren 590, graskalveren 60, nuchtere kalveren 356, varkens 100, biggen 54. paarden 82, veulens 30. schapen of lammeren 366, bokken of geiten 32. Vette koeien le kw 33.15, 2e kw. 2.602.90, 3e kw. 2.502.60 p. kg; vette kalveren le 2.502.70, 2e 2.202.40, 3e 1.602 p. kg; graskal veren le 500. 2e 400. 3e 300 p. stuk; nuchtere kalveren le 62, 2e 54, 3e 45 p. stuk; biggen le 60, 2e 50, 3e 45 p. stuk; slachtpaarden le 2.80, 2e 2.30, 3e 2.10 per kg; veulens le 450, 2e 400, 3e 300 p. stuk; schapen le 105, 2e 90. 3e 80 p. stuk; lammeren le 75, 2e 65, 3e 55 p. stuk; kalfkoeien le 1190, 2e 990, 3e 800 p. stuk; vare koeien le 875. 2e 725, 3e 650 p. stuk; vaarzen le 870, 2e 770, 3e 570 p. stuk; pinken le 620, 2e 520, 3e 400 p. stuk. Overzicht: Vette koeien aanvoer kort, handel flauw, prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer ruim, handel vlot, goed prijshoudend. Graskalve ren aanvoer kort, handel matig, prij zen ongewijzigd. Nuchtere kalveren aanvoer even kleiner, handel willi ger, prijzen hoger. Biggen aanvoer klein, handel redelijk, prijzen wat stijver. Slachtpaarden aanvoer iets meer, handel tamelijk, ruim prijs houdend. Veulens aanvoer tamelijk, handel vlot, prijzen als vorige week. Schapen aanvoer even ruimer, han del kalm. prijzen onveranderd. Lam meren aanvoer even ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd. Kalf koeien aanvoer matig, handel iets williger, prijshoudend. Melkkoeien aanvoer matig, handel iets williger, prijshoudend. Vare koeien aanvoer als vorige week. handel kalm. prijzen onveranderd. Vaarzen aanvoer ge woon, handel stil, prijzen als vorige week. Pinken aanvoer gewoon, han del stil, prijzen als vorige week. GOES Grand: Dr. Vlimmen. MIDDELBURG Electro: Het eenzame hart. Schouwburg: Giant. OOSTBURG Ledel 8 uur: 08/15. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het recht om geboren te worden. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Het mooi ste meisje van Rome. VLISSINGEN Luxor: De vKiohtelinf van Guatura. Alhambra: Kruispunt E-howani GOES Grand: The ladykiller. MIDDELBURG Electro: De verboden vrucht. VLISSINGEN Luxor: De vluchteling van Guatura. Alhambra: De water prinses. ZIERIKZEE Seizoenfeesten: Cabaret van radio-artiesten. 24 x Totale ders Van Een PEN- de Een Ti Ter waard zender HUIS. La tel. 4034. ontbieden

de Stem | 1957 | | pagina 2