Ondergang van de „Neutron" blijkt raadsel een Voor hen geen hoop meer op redding Disconto-verhoging Nederlandsche Bank Kamerleden op excursie Ook Bulgarije ontdekt nu drie zwarte schapen Slechte dag voor Bidot Zending diamanten vermist Twaalf lijken geborgen V.S. krimpen I leger in Mgr. Venings plotseling overleden Tiende ramp na 1945 Geert enkele hoop meer voor de vermisten Goed voorgaan doet goed volgen DAGBLAD VOOR ZEELAND Twee maanden j Toenemende bewolking ONVERWACHT geëist tegen Moclitar Lubis Brand in Parijse gevangenis Deviezen-positie baart zorgen ONTSNAPTE HONGAREN WEER IN ARREST Overstroming op Luzon Anquetil maakte het deelnemers Jour-prijsvraag gemakkelijk 97e JAARGANG No. 22505 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, nar H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Vocrr God, Koningin en Vaderland W O E NSDAG 17 JULI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZFN. Noordstraat 56 tel. 2601 - OOSTRTTRG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) JXBftÉiiiii.itti Sinds de oorlog is de K.L.M. thans voor de tiende maal getroffen door een vliegtuigramp, waarbij slachtof fer-s te betreuren zijn. Het laatste on geluk gebeurde drie jaar geleden. 14 November 1946: Dakota op Schiphol gezagvoerder Moreton, 26 doden. 26 Januari 1947: Dakota op Kastrup (Kopenhagen), gezagvoerder Geys- sendorffer, 22 doden. 20 Oktober 1948: Constellation „Nij megen" op Prestwick, gezagvoer der Parmentier, 40 doden. 21 Juni 1949: Constellation .Roermond' in zee gestort bij Bari, gezagvoer der Plesman, 23 doden. 12 Juli 1949: Constellation „Franeker" bij Bombay, gezagvoerder van der Vaart, 45 doden. 2 Februari 1950: Dakota-postvliegtuig in Noordzee gestort, gezagvoerder van der Heide, 7 doden. 22 Maart 1952: D.C. 6 „Koningin Juli ana" bij Frankfurt, gezagvoerder Poutsma, 44 doden. 23 Augustus 1954: Douglas D.C.-6b „Willem Bontekoe", gezagvoerder Ch. Harman, 21 doden. S September 1954: „Triton" Ph-LKY Super Constellation, gezagvoerder Viruly, 28 doden. 15 Juli 1957: Constellation „Neutron" Ph-Lkt bij Biak, gezagvoerder R. de Roos, 57 doden. Een zending diamanten ter waarde van 20.000 gulden is op weg van Singapore naar Amsterdam (via Londen) zoek geraakt. De zending had zaterdag met een vliegtuig van de Britse luchtvaart maatschappij B.O.A.C. te Londen moeten aankomen. Zij stond wel ver meld op de lijst van goederen, maar werd in het toestel niet gevonden. Opsporingsambtenaren van de maatschappij stellen een onderzoek in. TIJDENS werkzaamheden aan een labrieksgebouw in Zaandam viel een 45-jarige Amsterdammer door een dak van eterniet-platen. Hij kwam op de twaalf meter lager gelegen vloer terecht en was op slag dood. MAHMOED JONES, totnutoe admini strateur van het Egyptische gezags orgaan voor het Suez-kanaal, is tot voorzitter van de bestuursraad der Egyptische Suezkanaalmaatschappij benoemd. IN EEN BRIEF aan het katholieke sociale congres, dat maandag te Bor deaux is begonnen, heeft de H. Vader aangedrongen op krachtige pogingen om de „gesels van de maatschappij" namelijk echtscheiding en geboor tebeperking te bestrijden. OP DE WEG van Vleuten naar Har- derwijs is gisteren de Haagse vrou wenarts H. Tok bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Zijn vrouw en twee kinderen kwamen met de schrik vrij. OFFICIEEL is nu het aantal slacht offers van de aardbevingen in Perzië op 1000 geschat. Tussen 400 en 500 dorpen zijn door de ramp getroffen. DE WERKTIJDEN voor koffiehuis- en hotelpersoneel zullen in het alge meen worden verkort van 55 uur per week tot 106 uur in de twee weken. EEN WACHTMEESTER der rijks politie, L. Kaper, die zonder uitkijken een voorrangsweg opreed, werd bij Noordscharwoude door een auto ge grepen en zo ernstig gewond, dat hij in het ziekenhuis overleed. IN INDIA heeft de griepepidemie tot 6 juli jl. aan 511 mensen het leven gekost. l Verwachting; van het K.N.M.I. tot 1 hedenavond Aanvankelijk opkla- 2 ringen en slechts hier en daar een J bui, in de middag van het westen uit toenemende bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot vrij krachtige zuid- - westelijke wind. Ongeveer dezelf- de temperaturen als gisteren. Vandaag: zon onder 20.52 uur. 2 Maan op 22.36 uur. Morgen: zon 5 op 4.41 uur, maan onder 11.48 1 uur. Over de oorzaken van de ramp, die hel K.L.M,.vlieg tuig „Neutron" heeft getroffen, last men nog volkomen in het duister. Wel zijn gisteren, uit telefoongesprekken met Biak, bijzonderheden bekend geworden over het drama, dat zich tien kilometer huiten de kust van het eiland heeft afgespeeld en dal aan 57 mensen het leven heeft gekost. Verschillende gezinnen, op weg naar het vaderland, zijn in hun geheel omgekomen. Want van het gezin Leiker is alleen dc heer Leiker, arts op Nieuw Guinea, zelf in leven gebleven. Zijn vrouw en drie kinderen behoorden lot de vermisten. Een vierde kindje is later in het ziekenhuis te Biak, overleden. De directie van de K.L.M. heeft officieel meegedeeld, dat er geen hoop meer is voor degenen, die aanvankelijk als vermist waren opgegeven. Twaalf lijken zijn inmiddels geborgen. Vier ervan konden worden geïdentificeerd. De toestand van de over levenden (de gezinnen de Rijke en Wagenaar, de heren S. de Boer en Leiker en de stewardess, mej. D. J. Klein Klouwenberg) was gisteravond bevredigend. De Neutron", die maandagavond om 7 uur Nederlandse tijd van Biak. was opgestegen, had een volkomen normale start gemaakt. Even voordat men op Biak de eerste radio-grafi sche boodschap van het vliegtuig binnen moest krijgen, had de ramp zich reeds afgespeeld. In het ver lengde van de startbaan, een minuut of wat na het opstijgen, is de Neu tron in zee terecht gekomen. Het is met onmogelijk, dat gezagvoerder de Roos nog getracht heeft, een nood landing te maken op het kleine ei landje Owi. Niet ver daar vandaan is het vliegtuig althans neergestort De bemanning en de 48 passagiers, die in het voorste deel van hot vlieg tuig zaten, moeten vrijwel onmiddel lijk met het wrak in de diepte ver dwenen zijn. De stewardess en elf mensen, die zich in het staartstuk bevonden, konden worden gered. Het vliegtuig namelijk is door de schok in tweeën gebroken en volgens ver klaringen van papoea's werden de ge redden als het ware uit het staartstuk gespoeld. Temidden van brandende benzine- vlekken dreven zij in het water. De papoea's, die van Owi uit met prau wen toeschoten, hebben hen met ge vaar voor eigen leven aan boord van hun wankele vaartuigjes getrokken. Verdwenen.... Nadat de mededelingen over het ongeluk waren ontvangen is men di rect met schepen en vliegtuigen aan het werk gegaan om de eventuele verdere overlevenden te redden. Met vliegtuigen werd boven het gebied van de ramp gezocht, met boten voer men er rond. Doch het toestel was in de diepte verdwenen en alleen brandende benzine en bovenkomende wrakstukken gaven de plaats aan waar de tragedie zich had afgespeeld. Omtrent de reddingspogingen zei een zegsman van het ANP nog, dat de papoea's in hun prauwen eerst een groep van zeven overlevenden aan wal brachten en er later nog vijf red den. Er is geen enkele aanwijzing, dat het ongeluk aan sabotage te wij ten zou zyn. Onderzoek Enige deskundigen van de KLM, die zich in 't Verre Oosten bevonden, zijn terstond naar de plaats van het ongeluk gedirigeerd om daar tezamen met de KLM-staf te Biak voorlopig het onderzoek en de afhandeling van de gevolgen van het ongeluk ter hand te nemen. Donderdagavond vertrekt van Schip hol een speciale commissie van on derzoek naar Nieuw-Guinea. Dinsdag ochtend om zeven uur zijn de vlaggen op Schiphol halfstok gehesen. De president-directeur van de KLM, dc heer I. A. Aler, heeft in het hoofd kantoor van de maatschappij enige verslaggevers bedrukt te woord ge staan. De heer Alcr betuigde zijn diepe deelneming met de slachtoffers en hun nagelater betrekkingen. Hij sprak de hoop uit dat de zwaarge wonden spoedig zouden mogen her stellen. De heer Aler noemde het ongeval dat de „Neutron" is overkomen een „geweldig ongeluk". In een radiorede heeft minister C. Staf zich met de volgende woorden tot de rijksgenoten in Nieuw-Guinea gericht: „Nederland is diep geschokt door de mededeling van de ramp, welke een Super-Constellation van de KLM bij het vertrek van Biak heeft getrof fen. In de eerste plaats wil ik namens de regering woorden van hartelijk medeleven spreken tot al degenen, die zo zwaar getroffen zijn door leed en in rouw zijn gedompeld door het verscheiden van zoveel familieleden. Ik ben net op Biak geweest en daarom treft mij deze ramp nog meer. Ik weet precies waar het ge beurd is en onder de passagiers wa ren namen van degenen, die ik nog onlangs in Nieuw-Guinea heb ont moet, marine-mensen, maar ook an deren. die in andere delen van Nieuw- Guinea werkten. ïk ben bij hen thuis geweest en dan treft het in het bij zonder. Van onze correspondent uit Terneu- zen vernemen we nog, dat de korpo raal-vliegtuigtelegrafist A. Paulusse. die bij de marine in dienst was en tot de slachtoffers van de KLM-ramp be hoort, aanvankelijk eerst vrijdag had willen vertrekken. Hij had zijn plan echter gewijzigd en was dinsdag in de ..Neutron" gestapt. Na 1 1/2 jaar zou hij zijn vrouw en zijn zoontje van i 12 jaar terugzien, die in Terneuzen wonen. De heer Paulusse, die 29 jaar was. bleef na zijn verplichte diensttijd bij de marine. Hij was reeds verscheide ne malen naar Amerika gereisd, om vandaar vliegtuigen naar Nieuw-Gui nea over te brengen. Een dag voor de ramp heeft zijn vrouw nog een brief van hem ontvangen, waarin hij zich zei te verheugen op het spoedige weerzien. Nadere gegevens over de 49 passagiers, die bij de vliegramp met de „Neutron" het leven hebben verloren, bereikten ons eerst in de loop van dinsdag. We geven hier nogmaals de namen, die in een deel van onze oplaag van gisteren reeds werden gepu bliceerd, met aanvullende gegevens: II. Goosscns uit Katwijk aan Zee. luitenant ter zee vlieger der tweede klasse, gehuwd cn twee kinderen; Lijntelefonist der derde klasse, zee milicien J. J. van tier Gaag uit Loosduinen, ongehuwd; Automonteur der de klasse zee-milicien, L. J. Mijnders, uit Melissant, ongehuwd; Schrijver eerste klasse, J. Zijderveld uit Veenendaal, gehuwd, geen kinderen; Hof meester eerste klasse, J. A. Okkema uit Loenen aan de Vecht, ongehuwd; Korporaal-vliegtuigtelegrafist A. Paulusse uit Terneuzen, gehuwd, 1 kind. Al deze omgekomenen waren bij de marine in dienst. W. Jansen is em ployé bij de P.B.M. in Nw.-Guinea. C. Jansen en W. R. Jansen zijn gezins leden. W. L. J. G. de Rochemont is ambtenaar bij de PT.T. in Nw. Guinea. R. L. Köllner is inspecteur van politie 2e klasse, met zijn gezinsleden I. E. Köllner en H. Köllner. C. Laarinene is ambtenaar bij de dienst voor ge zondheidszorg in Nw. Guinea, T. E. Laarmene en C. Laarmene zijn gezins leden. C. Mac Mootry is eveneens ambtenaar bij de dienst gezondheidzorg, gezinsleden zijn P. J. Mac Mootry, J. D. Mac Mootry, R. Mac Mootry, F. M. Mac Mootry en A. W. Mac Mootry. F. M. Kraake is magazijnmees ter te Hollandia. met gezinsleden'L. H. Kraake, R. W. Kraake, D. Kraake en W. C. Kraake. F. M. P. van Doorenmalen is employé van de firma Hagcmeyer en Co te Hollandia. J. G. de Winkel is employé bij de B.P.M. J. R. Meyer Ranneft is controleur eerste klasse bij het binnenlands bestuur, met gezinsleden E. S. Meyer Ranneft, J. W. Meyer Ranneft en D. P. Meyer Ranneft. Mevrouw van Vliet en twee kinderen. Haar man was niet aan boord. Hij is burger-ambtenaar bij de marine op Nieuw-Guinea. Me vrouw Leiker en vier kinderen (het meisje V. Leiker overleed in het zieken huis). G. Mac Robert, Britse zendeling op Nieuw-Guinea. L. Newman en mevrouw Newman. De heer Newman is ijzerhandelaar en heeft de Britse nationaliteit. C. G. v. Wende, in dienst bij de KLM, met echtgenote en drie kinderen. Hierboven de bemanningsle den van de „Neutron", die bij de ramp het leven verloren. Van links naar rechts: de 36- jarige gezagvoerder, Rob de Roos. gehuwd en drie kinderen. De 27-jarige vlieger derde klas se Elias Hendrik Chardon. ge huwd en twee kinderen. De 35- jarige boordwerktuigkundige eerste klasse Jan Oudejans, ge huwd en twee kinderen. De 30- jar ige boordwerktuigkundige derde klasse Hans Henri Frans Iseke, gehuwd en één kind; De 32-jarige radio-telegrafist twee de klasse Petrus Theodorus Hooyboergehuwd en twee kin deren. De 39-jarige radio-tele grafist eerste klasse Johannes Gerardus Machielse, gehuwd, geen kinderen. De 23-jarige hofmeester Klaas de Groot, on gehuwd. De 29-jarige purser tweede klasse Martinus Jaco bus Almekinders, gehuwd, geen kinderen. Tegen Mochtar Lubis, de hoofdre dacteur van het onafhankelijke dag blad „Indonesia Raya" is dinsdag voor het landgerecht te Djakarta een gevangenisstraf geëist van twee maanden. De openbare aanklager achtte Lu- bis schuldig aan overtreding van het wetboek van strafrecht door de pu- blikatie in zijn blad van een artikel, waarin hij zich minderwaardig uit liet over de regering. Lubis was be lediging van de voormalige regering- Ali Sastroamidjojo ten laste gelegd, en in het bijzonder van de oud-minis ter van Buitenlandse zaken Ruslan Abdulgani, in een artikel over cor ruptie in Indonesië, dat hij tien maan den geleden schreef. Lubis bevindt zich reeds sinds eind januari onder huisarrest. In een gevangenis te Parijs, waar onder meer een aantal Algerijnse op standelingenleiders verblijven, heeft gisteren een brand gewoed, die waar schijnlijk door de gevangenen zelf was aangesticht. Men veronderstelde, dat zij hun matrassen in brand hadden gestoken. Enkele uren tevoren waren de bewakers in staking gegaan, omdat zij niet tevreden waren over hun sa laris. De brand was na enkele uren geblust Politie noch gevangenispersoneel wil den echter meedelen, wat zich eigen lijk had afgespeeld. De Nederlandsche Bank heeft gisteren besloten, haar rentetarieven met een half procent te verhogen. Het voort gezet gebrek aan evenwicht in de Nederlandse volkshuishouding heeft in de afgelopen weken geleid tot een toenemend beroep op de Nederland sche Bank en een hernieuwde daling van de deviezenreserves. Op grond van doze omstandigheid heeft de Ne- President Eisenhower heeft dinsdag zijn goedkeuring gehecht aan een in krimping van de Amerikaanse strijd krachten met 100.000 man binnen zes maanden. De Hongaarse politic heeft drie ..contra-revolutionairen", die donder dag jl. uit de gevangenis wisten te ontsnappen, gearresteerd, aldus meldt radio-Boedapest. Alle drie wa ren ter dood veroordeeld. De stad Mabini en omliggende dor pen op het Philippijnse eiland Luzon zijn in de nacht van maandag op dins dag getroffen door een overstroming, die het gevolg was van een wervel storm. Honderd mensen zijn omgekomen en duizend worden er vermist. In Bulgarije heeft men nu plotseling ook een komplot ont dekt van communistische lei ders, die tegen de partij ageer den en op een geniepige manier aan fractievorming deden. Georgiu Tsjankov, vice-premier is uit het politieke bureau en het centrale comité van de partij gezet. De voormalige vice-pre mier Dobri Terpetsjev en oud- Boelganin en Kroestjev zijn inmid dels uit Praag in Moskou terugge keerd, In een communiqué, dat door de Russische en Tsjechische leiders werd uitgegeven, mocht men opma ken. dat de vriendschap nog nooit zo hartroerend is geweest als thans. Er moet gestreden worden, aldus het communiqué, tegen revisionisme, in filtratie van een vijandige bourgeois- ideologie en tegen conservatisme, dat nog andere krachten schuilen dan leidt tot sectarisme en dogmatisme... momenteel aan de dag treden. Dulles De voorzitters van de plaatselijke heelt gisteren gezegd, dat de Sovjet- partij-afdelingen mogen het weer uit- leiders op de duur rekening zullen zoeken. Een heftige uitval doet het T I .j moeten houden met de onweerstaan- communiqué naar West-Duitsland, minister janKO l linov zijn Uit kare drang van het Russische volk dat ..chauvinistische propaganda be- het centrale comité gestoten. naar meer vrijheid. In de Sovjet- drijft, agressieve inzichten verkondigt Unie, meende hij. ontwikkelen zich en de weg bereidt voor een nieuw Tsjankov heeft sinds 194vrijwel processen, die de V.S. tot op zekere fascisme." onafgebroken vooraanstaande posities hoogte kunnen stimuleren. Dulles Overigens heeft Moskou zich nu bekleed. Hij is o.m. minister van Bin- wees het voorstel van senator Mans- bereid verklaard, op 22 juli onderhan- nenlandse Zaken geweest. In april held af. om hem (Dulles) naar de delingen te beginnen met een delega- 1956 werd hij beschouwd als de waar- Oosteuropese landen te zenden ter uit Bonn over de handel en de schijnlijke opvolger van Tsjerwenkov. bestudering van de wijzigingen die repatriëring van Duitsers, die nog die tijdens de campagne tegen de per- zjch daar voordoen. ..Ik zou dan geen de Sovjet-Unie zouden verblijven, soonsverheerlijking in ongenade was nr„duktief gebruik van mijn tijd ma- De Russen hebben doen weten, dat gevallen. -rn zej hij anderhall miljoen Duitsers Sovjet- Panov, een militair, was vorig jaar burgers zijn geworden. Totnutoe was al gedegradeerd wegens verzet tegen KomPr(l(td-(lf alti-id beweerd, dat zich in Rusland de regeringspolitiek. Terpetsjev werd geen Duitsers meer bevonden, toen als lid van het centrale comité Op een vergadering in Leningrad Premier Kadar van Hongarije in ere hersteld, nadat hij eerder in beeft maarschalk Zjockov gezegd, dat krijgt het steeds moeilijker. Dit mag ongenade was gevallen wegens zijn de leden van de groep-Molotov-Ma- blijken uit een decreet van de Hon- pro-Zuidslavische houding. Het is wel lenkov het recht hebben verloren, gaarse regering, dat mensen, die als interessant hierbij aan te tekenen, zich volwaardige leden van de partij gevaarlijk kunnen worden beschouwd dat Molotov zijn val mede te danken tc noemen. Zij hadden zich verzet te- voor de openbare vêiligheid. onbe- heeft aan het feit, dat hij te anti- gen een onderzoek naar onwettighe- paaide tijd zonder, verhoor' mogen Ziudslavisch was. den. omdat zij vreesden door het volk worden vastgehouden. Tot dusver Het is duidelijk, dat achter de ter verantwoording te worden geroe- mocht dit niet langer dan zes maan- 3ongste wijzigingen in Oost-Europa pen. den zijn. Een aantal leden van de KVP-frac- tie der Tweede Kamer bracht gis teren een bezoek aan het Deltage bied. We kiekten het gezelschap op de boot te Dintelsas. Vandaag wordt de excursie voortgezet met een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaan deren. derlandsclie Bank gemeend, in het be lang van een herstel van het even wicht tussen nationale middelen en nationale bestedingen, tot de verho ging te moeter overgaan. Bedoelde rentetarieven zijn met in gang van 17 juli 1957 als volgt vast gesteld: Wisseldisconto 4]i%, Promes- sendisconto i3U%, Rente voor voor schotten in rekening-courant en bele ningen voor particulieren 5-Vi%, voor anderen 4'/4%- In het algemeen is men in kringen van de geldmarkt, zowel naar aanlei ding van de verhoging van het dis conto als van de cijfers van de jong ste weekstaat, vrij somber gestemd over de gang van zaken en met name over de huidige financiële situatie. Het prijsindexcijfer van het levens onderhoud, dat maandelijks door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt samengesteld op basis 1951 100 vertoonde van 15 mei tot 15 juni een stijging met 4 punten. Het indexcijfer exclusief de a.o.w. steeg van 111 naar 115 en het indexcijfer inclusief de a.o.w. van 116 naar 120. Maandagavond is in het ziekenhuis St. Antoniushoven te Utrecht volko men onverwachts overleden mgr. C. J. A. Vennings, vicaris-generaal van het aartsbisdom Utrecht. 's Avonds om half negen begaf mgr. Venings zich naar het ziekenhuis voor een behandeling aan zijn keel, die ontstoken was. De toestand, die zich geheel niet ernstig liet aanzien, ver ergerde echter plotseling, toen het ge zwel naar binnen doorbrak, waardoor het gehele lichaam werd geïnfecteerd. Om elf uur overleed mgr. Venings. Hij werd in 1904 te Amsterdam ge boren en in 1928 priester gewijd In 1932 werd hij kapelaan van de paro chie van O. L. Vrouw ten Hemelop neming te Utrecht en daarna rector van het ziekenhuis St. Joannes de Deo. Vervolgens werd hij benoemd tot pastoor van de St. Eusebiuskerk te Arnhem. Mgr. Venings, die sedert 1954 deken van Enschede was, werd in september 1956 benoemd tot vi caris-generaal van het aartsbisdom Utrecht. Mgr. Venings heeft ruim twintig jaar zijn krachten gegeven aan het werk der Katholieke Volksgezondheid. Hij is geruime tijd geestelijk adviseur van de nationale federatie van het Wit- Gele Kruis geweest. De Frans nationalen hebben de meestertocht, die gele trui drager Jacques Anquetil op z'n eentje maakte, als grote, maar enige troost voor tal van gevoelige verliezen. Met de verrichtingen, die Anquetil m-esteerde in een zo prachtige verdediging van zijn shirt, dat iedereen hem bij voorbaat definitief als Tour-winnaar aanvaardde, had de équipe der tricolores niets te maken. Dat deed de leider alléén. Bij de finish arriveerde (eindelijk) een kopgroep zonder een Frans nationaal. Verschillende van Bidots grootheden zakten een plaats of wat in de algemene rangschikking en als klap op de vuurpeil verloor de ploeg ook zijn eerste man in de persoon van Walkowiak, de winnaar van het vorige jaar De demonstratie van macht, die Anquetil, Frankrijks nieuwste wonder kind, verrichtte, heeft het overigens de (duizenden) deelnemers aan de Tour-prijsvraag van DAGBLAD DE STEM wel gemakkelijk gemaakt. Zij konden alle met wat meer zekerheid „gokken" op Anquetil. Diens naam kwam dan ook het meest voor in de ware vloed van inzendingen, die op het hoofdkantoor en de diverse bijkantoren dc zaak „onder papier" zette. Het is nu afwachten of de Franse nationaal zich inderdaad weet te hand haven en of al die duizenden wielerliefhebbers een juiste tijd voor de laatste etappe hebben weten te berekenen.

de Stem | 1957 | | pagina 1