Terneuzen kan zwemmen Brandweren streden in Putte om hoogste eer DE 24 Dames Setter Set Fa. Reiss- v.d.Berghe Bad is zaterdag geopend zei Da's prijs geloof ik' chauffeur en reed door Uitslagen fokpaardendag jubilerend D.E.S. te Hulst Grote belangstelling voor neomist E. Karhof te Goes Dagblad De Stem-beker naar Ylaardingen Muziekconcours te Goes Rijverenigingen kampen te Vrouwenpolder DAGBLAD J5E ST^M VAN MAANDAG 15 JULI 1957 PRISMA RADIO-RECLAME OP Z N BEST Zeiljacht gestrand en vernield Nieuw fruilseizoen gaat beginnen Inderdaad, een verfijnd |p') genot! Walcheren AMERICA'S BEST TOBACCOS Felicitaties en geschenken van katholieke gemeenschap Schitterende dag VLISSINGEN Levend schaakspel Z-Vlaanderen Zuid-Beveland kousen Hoogwaterstanden Door elektrischs stroom gedood AGENDA Vandaag Morgen Voortr Vreug Na gedurende een paar jaar een zeer trieste aanblik te hebben opgeleverd, is het oude zwembad te Terneuzen nu, na drie weken hard werken, weer zo ver hersteld dat zaterdag weer een duik kon worden genomen. Nog wel niet vanaf de springplanken, want die zijn er nog niet, maar er staat water in (en nog wel liefst zeewater) en dat heeft men op de eerste plaats nodig om te zwemmen. Al de rest, hoe nuttig en nodig overigens kan later in orde ge maakt worden. Er staat één rij kleedhokjes, maar die zijn nu uit steen opge trokken. Met het donderrode dak en de fleurig geverfde deur ziet dat er allemaal frits uit. Toen zaterdagmiddag om twee uur werd geopend, een plechtigheid die al heel gauw was verricht, waren daar wethouder M. de Vos en diverse gemeentepersoneelleden. Het zwem bad wordt nu door de gemeente ge- exploiteerd, maar het ligt wel in de bedoeling, dat dit door particulie ren zal worden overgenomen. In ieder geval zal het ook in dit geval nodig zijn, dat de gemeente de ex ploitatie blijft volgen en, wanneer dit nodig zou blijken, ook de behulp zame hand biedt. Over het alge meen is het bij dergelijke onderne mingen zo, dat er geld bij moet en de mensen, die zich de tijd en de moeite getroosten om de zaak te laten draaien, moeten toch minstens de wetenschap hebben dat zij na al hun werken er niet zelf geld bij moeten passen. Nu Terneuzen een paar jaar helemaal geen zwembad heeft gehad, zal zo ongeveer ieder er wel van overtuigd zijn dat dit, toch zeker hier, hard nodig is. De animo die er vooral van de zijde van de jeugd bij de opening was, bleek het beste be wijs, Op gebied van ontspannings- Met voldoening kan de muziekver eniging „Euphonia" te Goes terug zien op de viering: van het 70-jarig bestaan van het gezelschap. Het ter gelegenheid hiervan georganiseerde federatief muziekconcours is in alle opzichten geslaagd. De mars-, tam boers- en concertwedstrijden trok ken grote belangstelling van het pu bliek, evenzo het concert dat de chr. muziekvereniging „Hosanna" het jubilerende korps aanbood en de tap toe, die een duizendkoppige menigte in het late avonduur naar de Markt trok. Het begon reeds met het onge dwongen karakter van de officiële ontvangst op het stadhuis door het college van b. en w. Burgemeester mr. W. C. ten Kate wees op de waar de van „Euphonia" voor de Goese gemeenschap en voorzitter A. Ver- maire dankte de gemeente voor de financiële en materiële hulp. Verder voerde nog het woord de heer van de Heuvel, prov. voorzitter van de federatie Noordbrabant. Daarna begon de marswedstrijd, waarbij het uiterste van de muzikan ten werd gevergd. De jury, bestaan de uit de heren Boedijn, de Mever en Ogier, was streng in de beoorde ling. De kon. harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen behaalde in de afdeling uitmuntendheid een tweede prijs met 30 pnt., „Scheldegalm" Hansweert, 2e pr. 33 pnt. Tamboers wedstrijd: Scheldegalm 2e pr., 31 pnt. (derde afdeling); „Ons Genoegen" le pr., 34 pnt. (afdeling uitmuntendheid) Concertwedstrijd: tweede afdeling fanfare: Oefening Baart Kunst, Hoofdplaat, 57 pnt.; eerste afdeling: „Scheldegalm", 3e pr. 78 pnt.; afde ling uitmuntendheid: „Crescendo" Heiningen, 2e pr„ 97 pnt.; ere-afde- ling: „Ons Genoegen", 20 pr., 80 pnt.; vaandelafdeling: „Oefening kweekt kunst", Schoondijke, le pr. 102 pnt. mogelijkheden is Terneuzen toch al niet rijk. Wanneer er dan een moge lijkheid is moet die zeker met beide handen worden aangegrepen. Het schijnt voorlopig nog niet mogelijk te zijn het bad ook op zondag open te hebben. Juist op een dag, dat ieder vrij is. moet men weer naar de ge vaarlijke Schelde, Zwemmen onder (Advertentie) toezicht, ook op zondag, is toch nog altijd verkielijker. Hopelijk komt ook hierin gauw verandering. Alles tezamen is er in drie weken tijds heel wat gepresteerd. Zolang er niet aan een nieuw zwembad kan worden gedacht is dit oen vrij aar dige oplossing. De gemeentéopzichter, de heer J. Will, heeft met zijn mensen veel klaar gekregen. Hij heeft daarbij veel medewerking gehad van de N.v! Wa terleiding mij. „Zeeuwsch-Vlaande- ren", die in een minimum van tijd de ongeveer 600 m. leiding heeft ge legd. en verschillende andere in stanties. Want In die periode van drie weken zijn ook begrepen alle besprekingen en dat is op zich al een prestatie. Gedurende een paar jaar was de Zwem- en Poloclub „De Schelde" te Terneuzen de kleinste club van Ne derland: vijf bestuursleden. Spoedig zal worden getracht de oude leden weer by elkaar te krijgen en weer te gaan oefenen in clubverband. service-master Waarschuwt u hoorbatr op elke tijd die U wenst. Chroom f 125.- Edeldoublé f 135.- Weinig of eigenlijk helemaal geen goede woorden zijn er te vinden voor autobestuurders, die na een aanrij ding doorrijden. En wanneer zulk een autobestuurder tegen een van zijn passagiers dan nog de opmerking maakt „da's prijs geloof ik" dan heeft men alleen maar minachting voor zulk een figuur. Toch is dit, hoe treurig ook, ge beurd. De berechting ervan, voor de arrondissementsrechtbank te Middel burg, werd de held liet zich niet zien een verstekzaak. Het betrof hier de woonwagenbewo ner A. N., verblijf houdende in de omstreken van Terneuzen, die op 3 mei op de Havenweg van deze plaats met een bestelauto in een linkse bocht geheel op het linkergedeelte ging rijden en zo de motorrijder J. F„ een koopman uit Terneuzen van de weg veegde. De 60-jarige werkman J. J. H. uit Terneuzen was vrijdagmorgen in de raadzaal van het Middelburgse stad huis aanwezig om voor de recrtbank te getuigen, dat N. na dit gebeuren de opmerking „da's prijs geloof ik" heeft geplaatst. De ongelukkige motorrijder kwam met een voet onder zijn machine klem te zitten en bleef zo op de weg liggen. Wonderwel kwam hij er betrekkelijk goed af. De schade be droeg f 127.50. ..De aanrijding is veroorzaakt door. een grove nalatigheid van de ver dachte". zei de officier van justitie, mr. P. H. Schenkenberg van Mierop. Hij eiste twee weken onvoor waardelijke gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. De civiele vordering van f 127,50 acht te de officier zeker voor toewijzing vatbaar. De rechtbank zal woensdag 24 juli a.s. uitspraak doen. Jeugdige dief Reeds eerder had de jeugdige leer ling-lasser F. H. uit Vlissingen zich op het criminele pad bewogen er daarom achtte de officier voor twee Hieronder plaatsen wij de juiste uit slagen van de fokpaardendag te Hulst, die door een misverstand in de krant van donderdag j.l. foutief gepubliceerd werden. Jonge hengstveulens: 1 Carlo, Jos. de Saeger. Nieuw-Namen; 2 Elegant v. 't Veer, Adr. de Putter, Zaamslag en Castor v. Absdale P. Suij-v.d. Aa, Absdale; 3 Nico v. Rika, A. Foppe, Graauw. Oude hengstveulens: 1 Anton v. Ro- versberg, Wed. C. de Waal-Serrarens, Lamswaarde; 2 Robert v. Kruispolder, J. P. Quaak, Kruispolder en Aug. Rin- goot, St. Jansteen; 3 Leonard v. Reigers bos, M. L. Ysebaert, Axel. Jaarl. hengsten: 1 Nico, A. Serrarens. Ossenisse; 2 René v. Torenhof, A. Serra- rens, Ossenisse. Hengsten 2 jaar: 1 Karei v. Zuiddorpe, Abr. Hoek. M. Ysebaert en J. Koster, Zaamslag en Axel. Hengsten 3 jaar: 1 Gustaaf v. Moustic, H. de Maat, Stoppeldijk; 2 Paul v. 't Kerkje, H. de Haat Stoppeldijk. Hengsten 4 jaar: 1 Elegant v. 't Hoog land, A. Serrarens, Ossenisse. Hengsten 5 jaar en ouder (grote maat) 1 Nico v. Paul, Jos. de Waal, Hulst. Hengsten 5 jaar en ouder (kleine maat) 1 Jaap v. Eerkenhof, A. Serrarens, Os senisse. Hengsten met afstammeling: 1 Casterd de l'Abbaye, P. Kerckhaert, Stoppeldijk en M. Ysebaert. Axel; 2 Elegant v. 't Hoogland, A. Serrarens, Ossenisse. Jonge Merrieveulens: 1 Carola v.d. Zee dijk, H. de Feijter, Zaamslag; 2 Dindy v. Molenhoek, F. P. Brooymans, Hontenisse; 2 Marga, de Maat Ossenisse; 3 Erna v. Axel, A. L. Sfcheeie, Axel; Iliance v. Eversdam, C. v. Overloop, Zuiddorpe en Lelley v. Reigersbos, M. Ysebaert. Axel. Oudere merrieveulens: 1 Roily, C. Mi- ohielsen. Axel; 2 Bertha v. Alstein, H. J. de Waal, Graauw en Honda, J. C. de Hamer, Axel; 3 Carmen v. Melo. René Steyaert, Graauw; Trees V. Wilgenhof, W. Kuijpers, Kloosterzande en Honda v. Oude Stoof, Alph. Warrens, Hengstdijk. Merriën 1 jaar (grote maat): Rosemarie v. Kloosterzande, A. J. v. Waterschoot, Kloosterzande; Bertha v. Steen, Jos. Dob- belaer, St. Jansteen. Merriën 1 jaar (kleine maat): Ninette v.d. Stenders, A. Serrarens, Ossenisse; Wanda v. Margriet, Wed. G. C. de Decke- re, St. Jansteen; Nita v. E<raezenbroeck, P. A. Suij-v.d. Aa, Absdale. Merriën 11 jaar en ouder (grote maat): Nelly van Annie, Osw. Kerkhaert, West- dorpe; Martha van Floris, M. Ysebaert Axel; Marie van de Mariahoeve, Gebr. van Campen, Graauw; Ria. v. Houtert, A. Poppe, Graauw. Merriën 11 jaar en ouder (kleine maat): 1 Weynanda, R. Doffemont, St. Jansteen; 2 Luci v. Zuiddorpe, Adh. v. Waes, Zuid dorpe en Bea van Molenhoek, F. P. Brooymans, Kuitaart; 3 Margriet v. Abs dale. Wed. G. C. de Deckere, Absdale. Premiekeuring 2-jarige merriën (kleine maat): 1 Ququette de Melo, René Stey aert, Graauw; 2 Juliana v. Duboisihoeve, W. L. de Hamer. Axel en Lena v. Oude polder, Adh. v. Waes, Zuiddorpe en Ar- line v. Molenhoek, F. P. Brooymans, Hon tenisse; 3 Alvina v. 't Hoogland, A. Ser. rarens, Ossenisse; Certina v. Melo, Pr. Bruggeman, Graauw; Vera v. 't Plaatje, F. v.d. Waart, St. Jansteen. 2-jarige merriën (grote maat): 1 Olga v. Oudepolder, Adh. v. Waes. Zuiddorpe; 2 Carla *v.d. Leniehof, Jos. Piessens, St. Jansteen; Jenny, Am. de Clercq, Zuid dorpe en Erva v. Graauw, A. H. Suy, Koewacht; 3 Nita v. Frida, Kind. C. J. Staal. Westdorpe en Nicoline, C. Plas- schaert en J. v. Acker, St. Jansteen. 3-jarige merriën (kleine maat): 1 Du- chesse v. Margriet, Wed. G. C. de Deckere, St. Jansteen en Lizette v.h. Meerhof, J. Apers-W. Brooymans. Honten; 2 Ida v. Oudenpolder, Adh. v. Waes. Zuiddorpe en Vera v. Melo, E. Verstraaten, Graauw; 3 Liza, C. F. Stro-bbe, Hontenisse en Charmante v. Absdale, J. de Buck, Abs dale. 3-jarige merriën (grote maat): 1 Carla 't Meerhof, J. Apers-W. Brooymans, Hontenisse; 2 Gerda v. Melo, M. L. M. Ysebaert, Axel en Olga v. Hooghuis, A. Serrarens. Ossenisse en Norma v. Ouden, polder, Adh. van Waes. Zuiddorpe; 3 Flo ra v. Oudenpolder, Wed. C. van Haelst, Zuiddorpe en Flora v. Statenboom K, Adolf de Nijs. Clinge. 4-jarige merriën (kleine maat): 1 Irma v. 't Hoogland, A. Serrarens. Ossenisse; 2 Susanne v. Kruisdorp, Th. Maerman, Kloosterzande en Dorine v. Pauwvliet, W. Kuijpers, Kloosterzande; 3 Jeanette Sassing, R. Ducarmon, Sas van Gent. 4-jarige merriën (grote maat): 1 Hettie Reigersbos, M. Ysebaert, Axel; 2 So- rana, F. de Putter, Zaamslag. Merriën van 5-10 jaar (kleine maat): 1 Molles v. Molenhoek, F. Brooymans, Hontenisse; Ria, Osw. Kerckhaert en Zn., Westdorpe en Stella v. Eversdam, C. v. Overloop, Zuiddorpe; 2 Leonora v. Steen, Jos. Dobbelaer St. Jansteen; Lassie v. Melo, J. A. Quaak, Axel; Udine v. Mo lenhoek, F. Brooymans, Kuitaart en Ro sette v. Alstein, C. Serrarens, Graauw; 3 Marie v. Willemskerke, D. Tollenaar, Hoek; Annie v. Axel, A. Scheele, Axel; Helma v. Absdale, Wed. G. de Deckere, Absdale en Farida v. Melo. E. Verstraa ten, Graauw. Merriën van 5-10 jaar (grote maat): 1 Bertha v.d. Melo. R. Steyaert, Graauw en Olga v. Trui, A. de Clercq, Zuiddor pe; 2 Remine v. Eversdam, C. van Over loop, Zuiddorpe; Stella v. Reigersbos M. Ysebaert, Axel en Elza, A. L. Schèele, Axel; 3 Frida v. Veerwijk, Alph. Mang- nus, Böschkapelle; Gilda, J. E. Assel- man, Hontenisse en Erna v.d. Zwaan, H. de Regt, Terneuzen. Lot A van meerdere eigenaars: Flora v. Oudenpolder, Wed. C. C. v. Haelst, Zuiddorpe; Victorine, J. C. den Hamer Koewacht, p. Axel; Leonora v. Steen', Jos. Dobbelaer, St. Jansteen; Hermine v. Eversdam, C. v. Overloop. Zuiddorpe. Vierspannen van 1 eigenaar: 1 Adh. v. Waes, Zuiddorpe; 2 M. Ysebaert, Axel. Fokgroepen: 1 Osw. Kerkhaert, West dorpe; 2 Adh. v. Waes, Zuiddorpe en R. Steyaert, Graauw; 3 A. Serrarens. Ossenisse; F. Brooymans, Hontenisse; Mevr. Wed. G. de Deckere, Absdale en F. Brooymans, Hontenisse. Kampioen hengst: Gustaaf van Moustic, H. de Maat, Stoppeldijk; Bertha v.d. Melo, R. Steyaert, Graauw. gelddiefstallen totale buit f 36, anderhalf jaar gevangenisstraf, door te brengen in de gevangenis voor jongelieden te Zutphen op zijn plaats. Op 2 juni stal H. -van een Italiaan se mede-kostganger een bankbiljet van f 25,uit een portefeuille. Veer tien dagen later werd een Belgische familie H.'s slachtoffer: uit «on taSje r ontvreemdde de 20-iarige H. efli gulden. Op verzoek van de officier 'deed de rechtbank, die zich hiervoor terug trok in raadkamer, onmiddellijk, uit spraak. Het vonnis was conform. (Advertentie) OM VAN TE WAAAATERTANDE Gisteren hebben we een zeer ge noeglijk kwartiertje beleefd met Ome Daan de Si-Siliaan. Een geestige Wim Sonneveld-conference vol pare lende grapjes voor de parelende Si-Si Vruchtenlimonade. Hij komt zondag weer over Radio Luxemburg (208 me ter) om 11 uur. Luisteren! Niet vergeten! 't Is prima! 8l"Sl de edelste rruehtenlimona.de uit klinkklaar fruit! Op zaterdag 27 juli a.s. zullen te Vrouwenpolder de jaarlijkse kam pioenschappen der landelijke rijver enigingen in Zeeland verreden wor den op de voor dit doel prachtig ge legen terreinen Oranjezon. Op deze dag zullen de ruiters met elkaar naar de hoogste plaats strij den, niet alleen in clubverband doch ook individueel zal een zuivere strijd geleverd worden voor de kampioens titel. Wie deze titel behaalt, zalt niet al leen een erepalm wegdragen in zijn eigen provincie, doch mag tevens mededingen naar de hoogste plaats in Nederland tijdens de nationale kam pioenschappen op 14 september te Emmeloord in de Noord-Oostpolder. Behalve het verplichte programma, waarvan het grootste gedeelte in de morgenuren verreden zal worden, zal in de namiddag een gevarieerd pro gramma geboden 'worden, dat naast de rubrieken van het springconcours nog verschillende attractienummers kent. Er is in Vrouwenpolder dus veel te genieten op ruitersportgebied. Het zeiljacht „Waterman" uit Vee- re is voor de Walcherse kust bij Big- gekerke gestrand en door de zware zeegang volkomen vernield. De „Wa terman", een platbodem en voorma lige Zeeuwe veerboot, was eigendom van de heer A, Cranenburgh uit Veere, die het schip voor enkele da gen had verhuurd aan een groep van tien studenten, voor het merendeel afkomstig uit Rotterdam. Het schip was verzekerd. De opva renden konden zich met enige moeite in veiligheid brengen en de reddingsboot-, „President J. V. Wiersma", dié ter assistentie uit Brêskens was gekomen, hoefde geen hulp meer te'verlenen. Dinsdag gaat in Zeeland het nieuwe seizoen voor het hardfruit beginnen. Tijdens haar zaterdagmorgen gehou den vergadering heeft namelijk de Provinciale Zeeuwse afzetcommissie voor fruit besloten, dat op 16 juli a.s. de eerste appels van het ras Yelloy Transparant aangevoerd mogen worden als ze een mini- mummaat hebben van 65 mm, door snede. Donderdag daarop volgende mogen Yellows worden aangevoerd met een doorsnede van 55 mm. en hoger en met ingang van volgende week maandag mogen alle maten op de veilingen worden aangevoerd. Verwacht wordt dat de eerste week het aanbod nog niet groot zal zijn, want de vruchten zijn thans over het algemeen nog klein van stuk. Ver der zijn de meeste bomen ook maar matig met vruchten bezet. (Advertentie) (Van onze speciale verslaggever) Onder zeer grote belangstelling heeft zondagmorgen father E. Karhof van de Missionarissen van Mill-Hill zijn eerste plech tige H. Mis opgedragen in de kerk van de heilige Maria Magda- lena te Goes. Niet alleen uit de grote belangstelling in de kerk, maar ook uit de zeer drukke receptie en de talrijke geschenken bleek met welk een warme sympathie Goes deze nieuwe pries terzoon begroette. Voor mevrouw H. Karhof-Wasse- naar en de heer N. Karhof, redacteur van het „Dagblad De Stem" te Goes, was zondag i4 juli een hoogtepunt in hun leven. Hun zoon Everard, op zondag 7 juli te Mill-Hill (Engeland) priester gewijd door mgr. W. God frey, de aartsbisschop van Westmin ster, droeg zijn eerste solemnele H. Mis op in de parochie, waarin hij werd geboren. E en onderdeeltje van de heftige strijddie door de verschillende brandweerkorpsen te Putte gestre den werd. (Van onze verslaggever). De vrijwillige brandweren van Brasschaet en Vlaardingen maakten het de jury wel erg moeilijk. Beide korpsen zetten alles op alles en stre den met grote vaardigheid. Zij wil den allebei per se als eerste uit de brandweerwedstrijden in Putte te voorschijn komen. Dat kwamen zij ook, want de jury, bestaande uit de brandweercommandanten van Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Etten en Chaam, gaf beide twee honderd vijf en tachtig punten, het laagste aantal. Vlaardingen, dat deze zaterdagmid dag in Putte liet zien alles van blus sen af te weten, zag zich daarmee in het bezit gesteld van de „Dagblad De Stem"-beker, die voor de eerste prijs-winnaar was uitgeloofd. Niet minder dan 22 korpsen namen aan de brandweerwedstrijden, die ge houden werden bij gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Put- se brandweer, deel. De opgaaf was niet gemakkelijk. de spuitgasten- moesten een gewicht van 10 kilo, waaraan zich een bord met de naam ..Putte" bevond omhoogspuiten. Bijna alle brandweermannen lukte dit, zij het menigeen pas na minuten lange inspanning. Maar er was meer. De brandweer mannen moesten ook witte blokjes van rode scheiden, een karwei, dat grote vaardigheid vereiste. Er wa ren er, die het klaarden, er waren er ook, die te veel water gaven en de rode blokjes lieten duikelen, hetgeen altijd strafpunten betekende. Vanzelfsprekend bestond er van de zijde van de Putse burgerij voor deze brandweerwedstrijden, die op het ter rein naast het gemeentehuis plaats vonden, alle belangstelling. Langs het lijntje verdrongen zich honder den, om toch vooral maar niets van het natte schouwspel te missen. Ook de burgemeesters van Putte, Ossen- drecht en Woensdrecht waren van de partij. Zij volgden met intense be langstelling de verrichtingen van de verschillende korpsen, die streden alsof huir leven ervan afhing. Na afloop van de wedstrijden reik te burgemeester Hofmans voor het gemeentehuis de prijzen uit. Uitslag De uitslag ziet er als volgt uit: Vrijwillige brandweer Brasschaet 285 punten, 1 Vrijwillige brandweer Vlardingen, beide 295 punten; 3 Bedrijfsbrandweer De Schelde I 294 punten, 4 Vrijwillige brandweer Baarle Nassau 299 punten. 5 Vrijwil lige brandweer Etten 317 punten, 6 Vrijwillige brandweer Ossendrecht 326 punten, 7 Vrijwillige brandweer Fijnaart 328 punten, 8 Vrijwillige brandweer Oost Voorne 351 punten, 9 Vrijwillige brandweer Raamsdonk 353 punten. 10 Vrijwillige brandweer Boekei 355 punten, il Vrijwillige brandweer Arnemuiden 360 punten, 12 Vrijwillige brandweer O. en W. Souburg 365 punten. 13 Bedrijfsbrand weer De Schelde II 374 punten, 14 Vrijwillige brandweer Oudenbosch 375 punten. 15 Vrijwillige brandweer Oud-Gastel 425 punten, 16 Vrijwillige brandweer Kalmpthout 433 punten, 17 Vrijwillige brandweer Rosmalen, 440 punten, 18 Vrijwillige brandweer Middelburg 465 punten, 19 Vrijwillige brandweer Rilland Bath 526 punten; 20 Vrijwillige brandweer St. Phi. lipsland 530 punten, 21 Vrijwillige brandweer Hoogerheide 547 punten; 22 Vrijwillige brandweer Terheijden 699 punten. Reeds zaterdagavond namen de plechtigheden een aanvang. De neo mist. zijn vader en zijn moeder arri veerden om tien minuten voor acht op het Goese station, waar een be groeting plaats vond' door de familie leden en door het feestcomité. Wet houder J, Roose, voorzitter van de Hanze, sprak een welkomStwbOrd. Nadat het gezelschap =zich -in de auto's had Begeven, begaf men 'zich, omringd door gidsen en welpen en door de jongens en meisjes van „Kasporgo", naar de parochiekerk. Het kerk- en armbestuur stonden daar ter begroeting gereed. Geassis teerd door de kapelaans J. de Jong en M. van Stee celebreerde de jonge priester het korte Lbf. Het knapen koor voerde de liederen uit. Na het Lof wenste deken R. Nie- veen van Dijkum de priester geluk met zijn hoge levensstaat. Hij wees er op hoe de gehele parochie met dit feest meeleefde. De deken verzocht hem daarop de priesterlijke zegen te geven. Ontroerend was de geweldige be langstelling op het brede Kerkplein toen de neomist naar buiten trad en „Euphonia" hem met muziek be groette. Met vooraf de jeugdvereni gingen en het muziekgezelschap werd de priester naar zijn ouderlijke woning geleid. Een klinkende serenade volgde daar. De voorzitter van de vereni ging, de heer A. Vermaire, bracht gelukwensen over. De neomist dank te hartelijk. Het feestcomité viel vervolgens een ontvangst' in de wo ning van de heer Karhof ten deel. PLECHTIGE EREMXS Zondagmorgen te kwart voor elf begon de plechtige eremis, door de neomist opgedragen. De kerk was schitterend versierd. Op het altaar prijkten rode rozen, in de kerkgan gen hadden witte en gele gladiolen een plaats gekregen. Aan het altaar werd de neomist geassisteerd door deken R. Nieveen van Dijkum. presbyter-assistens; prof. dr. J. Stieger, diaken en kape laan M. van Stee, subdiaken. Pries tervrienden hadden in het priester koor plaats genomen. Prof. dr. J. Stieger, eveneens een Goese priesterzoon, hield een hoog gestemde feestpreek. Hij schilderde in een zeer moderne versie de pries ter af, die temidderi van de mensen staat. Het (zeer goede) koor voerde on der leiding van directeur-organist Evert Heyblok de vierstemmige MiS- sa Sanctae Theresiae van Jan Nie- land uit. Na de H. Mis zong het koor het vierstemmige Jubilate Deo van Orlando di Lasso. Na het ontbijt in „De Korenbeurr" waar de familie van de neomist tal rijke geschenken aandroeg, volgde de receptie in slot Ostende. Wethouder J. Roose voerde hierop wederom het woord. Hij overhan digde namens het feestcomité een flink geldbedrag. Daarbij bleef het niet, want de heer P. v. d. Dries deed namens de r.-k. school hetzelf de. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer W. Vroome, bleef niet achter, evenmin als de heer T. Fen- nings, die namens „De Instuif" ge lukwensen aanbood en een cadeau overhandigde. Zeer veel Goesenaren kwamen de familie Karhof gelukwensen aanbie den met deze blijde dag. Onder hen bevonden zich personen uit alle la gen van de bevolking. De burge meesters van Goes, Sas van Gent en Ovezande waren aanwezig. Er wa ren vanzelfsprekend ook gelukwen sen van de directie, hoofdredactie en redactie van het „Dagblad De Stem". Na het diner op de pastorie begaf de stoet zich opnieuw naar de kerk, waar de feesteling een plechtig Lof celebreerde. Andermaal voerde het koor het „Jubilate Dep" van Orlan do di Lasso uit. Het „Magnificat" van Hendrik Andriessen, het „Avé Maria" van Flor Feeters het -./Tan tum Ergo" van Gabriël Faui'c en. een Lied van lof en dank volgden. Zo werd deze voor de familie Kar hof zo schitterende dag besloten. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan en in het kader van de De Ruyterfeesten voerde de Vlissingse Schaakclub een levend schaakspel op. Daarbij werden de paarden voor gesteld door pony's. De koningen en ,de lopers waren gestoken in 17e eeuwse kledij, terwijl de meisjes van het ballet Soesman uit Domburg de pionnen uitbeeldden en de bewegin gen van deze stukken in dansvorm uitvoerden. De opzet van dit levende schaak spel was buitengewoon aardig. Jam mer dat het voor de toeschouwers zo slecht te volgen was. W estdorpe NAAR FESTIVAL De r.-k. Muziekvereniging „Eikels worden Bomen" zal op zondag 28 juli a.s. deelnemen aan het inter nationaal muziekfestival georgani seerd door de fanfare „St.-Jan" te Sint-Jansteen. BENOEMD Mej. R. Kindt, onderwijzeres aan de r.-k. Lagere school alhier, werd benoemd aan de Lagere school te Böschkapelle. Ktvadendamme GOED AFGELOPEN Toen A. B. plotseling met zijn bromfiets het Langeweegje overatak, werd hij geschept door de auto van H. W. A. B. belandde op de motor kap van de auto en kreeg enige lich te schaafwonden. De vrijwel nieuwe brommer was geheel ontzet. (Advertentie) in Oost-Zeeuws Vlaande ren zullen gelukkig wor den gemaakt met 'n paar een van de prijzen van de TOUR DE FRANCE PRIJSVRAAG van het Dagblad De Stem rui HULST Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, dinsdag 16 juli, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 5,39 en 17.44 uur; te Ter neuzen om 5.05 en 17.15 en te Vlis singen om 4.35 en 16.45 uur. Toen de 31-jarige ongehuwde gra nietbewerker H. van B. uit Amers foort met een slijpmachine een gra nieten vloer aan het bewerken was, werd hij door de elektrische stroom getroffen en geëlektrocuteerd. Hoe het slachtoffer met de stroom in aanra king is gekomen, is onbekend. (Advertentie) AXEL Het Centrum 8 uur: De be storming van Alamo. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.: De verlatene. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ger- vaise. KOEWACHT B. van Gremberghe 4,30 uur: Schieting. NIEUW-NAMEN Jubileumschieting staande wip. OOSTBURG Ledel 8 uur: 08/15. PHILIPPINE G. Wiskerke 3 uur: Kermisschieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Moby Dick. STOPPELDIJK P. Complet: Dansen J. Vernimmen 4 uur: Bekerschieting TERNEUZEN Luxor 8 uur: Hartstocht HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ger- vaise. NIEUW-NAMEN Jubileumschieting, staande wip. PHILIPPINE G. Wiskerke 3 uur: Ker misschieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het recht om geboren te worden. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Het mooi ste meisje van Rome. Ovet op pagin\ lijkertijd rig aan pi Angst en het heil v kranten minderen helder en verscheer dit ingew Nog af kern een w mensheid ii nen van eei rechtvaardi immers ook hard en geo nieuwste ti Hoeveel zie in de toekon of leven te thans in gan de laboratoria moedelijk da kunnen kome prestaties, in zullen de pro* en daardoor hongersnood r gedrongen ki kleine landje achteraan wil brabantse gei als eerste daa bare bewijs g vreugdevolle We waren d we in het pra< van Edelman kernreactor m het type. zoals zal krijgen, n het Britse C; goed begrip zullen we met den van mr. 1 (enigszins en voor u weerge Het optoek placht tot nu de transforrr of olie - war elektriciteit, elektrische o telvuur de wikkelde stoi groter damp waar deze sti toren op gan{ door hun om citeit opwekk De gewone zijn voor de citeit dus afh kolen of de ol voorraden nie' de belofte en 35) „Dora Hoek gezien," zei 1 getuigenis noc de mand te lat ik strikt geno boekje ben gf len ze hun ve herhalen, maa Gramshof hee gehad dat zijr geen kik meer aanval was te ate stoot toeva doeltreffend „Wie heeft Realengracht de schoenmaV vroeg Berkevo Reydel keek hem aan te m „Ik heb me ken, dat er ov wceiM, geput

de Stem | 1957 | | pagina 2