Middelburg nam afscheid van mr. dr. N. Bolkestein JOOP DE KNEGT Door rood lichtglanzend wrak Nederlandse huisvrouw verstelt 7000 uren van haar leven NECCHI (spreek uit Nekki) naaimachine Fa. C. H. v. Vliet Zn. Zwarte bes is zeer getapt j „Miniatuur Walcheren" verwacht de 75.000ste Geen beslissing van de Kroon Een sensationele come-back PHILIPS Expositie van tegeltableaus te Oostburg geopend SCANIA BIJ „DE SCHELDE TE VLISSINGEN IN DOK Triumph Burgemeester presteerde veel Zl IID- BE VFJJ ZEEUWSCH- VLAANDEREN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 13 JULI 1957 Doktersdiensten Dienst dierenartsen Concentratie in het Bevaarbaarmaking der Schelde voor grote tankschepen telefoonnet Eerste bramen in Kapelle aangevoerd Vitami'ne en alcoholvrije drank Centralisatie bouw. en woningtoezicht met „IK STA OP WACHT" en „NOG 7 DAGEN" Amsterdam loopt niet vooruit op overleg IJ-tunnel EXAMENS GOES AXEL HULST Mis voor de organist OOSTBURG Audiëntie Hoogwaterstanden „ANIMALI" AGENDA Vandaag Morgen Maandag Op bijzonder hartelijke wijze is tijdens een onofficiële, maar van de zijde van het publiek zeldzaam druk bezochte raads vergadering, afscheid genomen van de burgemeester van MicI delburg, mr. dr. N. Bolkestein, die gedurende 7 jaar zijn krach ten aan het bestuur van de Zeeuwse hoofdstad heeft gege^ ven. Mr. Bolkestein is« zoals be kend, benoemd tot burgemees ter van Deventer. De raadsvergadering werd gehouden in de grote zaal van het Schuttershof. Wethouder en loco-burgemeester J W. Kögeler was de eerste die het woord tot de vertrekkende burge meester richtte. Hij gaf een overzicht Van de werken, die tijdens de Middel I (Advertentie) Gemiddeld besteedt de Nederland se huisvrouw 7000 uren van haar le ven aan verstelwerk. Dat betekent, omgerekend in arbeidsdagen van 8 uren, drie volle jaren. Deed zij dit niet, dan zou het haar gezin jaarlijks honderden guldens extra kosten. Wanneer men weet, dat dit ver stelwerk nog grotendeels met de hand of op verouderde naaimachines gebeurt, stijgt ons respekt voor de Nederlandse vrouw. En ons medele ven! Want voor dit verstelwerk bren gen de vrouwen een ongehoord offer in tijd en levensvreugde. Het gaat ten koste van hun ogen en van hun ge zondheid. Voor Uzelf, Uw gezin en voor de gehele samenleving is het daarom van het hoogste belang, dat er zo snel mogelijk moderne naaimachines in alle Nederlandse gezinnen komen. Dit is nu mogelijk. Dank zij de ge makkelijke betalingsvoorwaarden en de verlaging der rente tot 4 procent kunt U morgen reeds eigenares zijn van de beste en modernste naaima chine, die er bestaat :de Volledige inlichtingen en gratis de monstratie bij U aan huis (zonder enige verplichting Uwerzijds) geeft Bosstraat 5 BERGEN OP ZOOM Telefoon 01640—4671 De zondagsdienst voor doktoren is als volgt samengesteld: Goes dokter v. d. Feen; Middelburg mevr. Pel; Vlissingen dokter Bouwman; Hein- kenszand, Arendskerke en Wolfaarts- dijk dokter v. Maanen; o.-Z.-Beve- land, behalve Yerseke dokter Roos, Krabbendijke. Dokter Folmer, Drie wegen, neemt waar voor dokter Luyckx, dokter Gelderblom, Nieuw- dorp, voor dokter Kiviet en dokter Kole, Hoedekenskerke voor dokter Wöstermann. Oostburg en Aardenburg wordt bediend door dokter Hage te Zuid- zande, Biervliet-IJzendijke door dok ter Brouwer te IJzendijke, Cadsand, Sluis, Zuidzande door dokter Meyer te Sluis, Breskens-Groede-Schoondij- ke door dokter van der Maas te Breskens. Dokter A. Kats te Axel neemt in zijn plaats de zondagsdienst waar en dokter Bos te Terneuzen. Op Zuid-Beveland hebben zon dagsdienst de heren A. Elzerman, Goes en J. Boneschanser te Kruinin- gen Voor Oostburg-Sluis-Groede de heer W. Kapsenberg te Sluis en voor Biervliet en IJzendijke de heer H. v. d. Vijver te Biervliet. burgse ambtsperiode van mr. Bolke stein tot stand zijn gekomen. Raad en burgerij zijn erkentelijk voor alles wat u voor ons hebt gedaan, zo besloot de heer Kögeler. De raad wist zijn dank niet beter tot uitdrukking te brengen dan door de aanbieding van de zilveren legpen ning van de stad. Herbouw In het begin kon de raad het tempo van de toen nieuwe burgemeester niet altijd volgen, zo constateerde de heer Kögeler, maar geleidelijk groeide een uitstekende samenwerking, die te dan. ken was aan de stuwende kracht van mr. Bolkesteins optreden. Onder zijn leiding is de herbouw van Middelburg voltooid. Spreker wees ook op het aandeel dat mr. Bolkestein heeft ge had bij de uitbreiding van Zeelands hoofdstad. Tenslotte bracht de wethou der de restauratie van de molen in herinnering, evenals de stichting van het openluchttheater, de oprichting van ae Zeeuwse muziekschool, het stimuleren van tentoonstellingen en voorstellingen in het kader van het Holland Festival door de scheidende burgemeester. Weemoed Niet zonder weemoed vond de heer I. van Loo, die namens de raad het woord voerde en mr. Bolkestein twee boekwerken aanbood, dit afscheid. Bo venal wilde de heer van Loo mr. Bol kestein gelukwensen met zijn benoe ming en hem danken voor al hetgeen onder zijn leiding tot stand is geko men. Mevrouw Bolkestein deelde in de dank. Ook een anders steeds zwijgende fi guur liet zich horen: de secretaris J. P. Koene, die burgemeester Bolke stein dankte voor de buitengewone samenwerking in al die jaren. Nog niet dood In zijn dankwoord zei mr. Bolke stein, bij het aanhoren van deze toe spraken een ogenblik te hebben ge dacht dat hij al dood was. Want meestal hoort men deze dingen'op zijn begrafenis, of beter gezegd, men hoort ze niet meer. In het bijzonder dankte hij wethouder Kögeler voor de plezie rige samenwerking. Hij eindigde met Voor de verenigde commissie van de gemeenteraad van Antwerpen heeft de heer L. Bonnet, ere-inspec- teur-generaal van bruggen en wegen, een uiteenzetting gegeven van de door hem opgestelde plannen voor het bevaarbaar maken van de Schel de voor grote tankschepen. Volgens de heer Bonnet kunnen tankschepen tot 50.000 ton dw. de haven van Ant werpen zonder enige moeilijkheden binnenlopen. Hiervoor zouden nodig zijn het aanleggen van een steiger en het bedijken van de polder Zand vliet. Het ware gewenst buiten klei ne plaatselijke baggerwerken in de buurt van de aanlegsteiger tevens de oostelijke uitloper bij de Bol van Heijst in de Wielingen uit te graven. Voor de vaart van tankers van meer dan 50.000 ton tot 100.000 ton dw. doen zich drie moeilijke punten voor tijdens de vaart naar Antwerpen. In de Wielingen moet de drempel van de Wandelaar en van de Scheur ver diept worden. In het Zuidergat op de Schelde zelf moet eveneens de vaargeul verdiept en verbreed wor den over een lengte van 2 km. De ze beide werken moeten zelfs niet in eens op volle diepte voor de vaart van 100.C"0 ton tankers uitgevoerd worden. Het werk kan bijvoorbeeld in drie fasen gebeuren. Tenslotte verschafte de heer Bon net nog enkele toelichtingen over de kosten van deze werken, die nog niet een tiende zullen bedragen van het geen Nederland denkt te besteden aan het Deltaplan. Op 12 augustus a.s. te 13.00 uur zal het telefoonnet Kruispolderhaven worden opgeheven; de abonnees van Kruispolderhaven zullen op het tele foonnet Graauw worden aangesloten en als gevolg daarvan nieuwe tele foonnummers krijgen. Het telefoonnet Graauw is voor al le aansluitingen doorlopend openge steld. Op de veiling in Kapelle zijn vrij dag de eerste bramen, van dit sei zoen weer aangevoerd. Reeds enkele kwekers hadden een zij het nog klein partijtje op de veiling. De prijs lag tussen 54 en 60 cent per doos van 2 ons. Verwacht mag worden dat de aan voer van dit produkt spoedig zal gaan toenaeien. Er wordt dit jaar enkel in Kapelle een bramenaanvoer van betekenis verwacht in ons land. In vele andere streken hebben de kwekers na de strenge winter van het vorig jaar, hun struiken gerooid. In Kapelle staat het gewas er nu echter zeer goed voor en men rekent daar op een goede oogst, die zeker 200.000 kg groot zal kunnen zijn. De bramen welke hier worde# ge teeld zijn zeer groot en steeds van beste kwaliteit. 4 i t 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Op de veiling van Bergen op Zoom en ook op die van andere westbrabantse plaatsen blijkt de zwarte bes het uitstekend te doen. Vruchtverwerkende- en pharmaceutische industrieën leggen voor deze zwarte vrucht een ongekende belangstelling aan de dag. Geen wonder overigens, want de zwarte bes bezit uitstekende kwa liteiten. Zij is rijk aan vitamine C en wordt door de pharmaceu tische industrie dan ook maar al te graag in vitamine-tabletten verwerkt. De vruchtverwerkende industrie ziet ook alles in de zwarte bes. vooral de Duitse. Zij maakt namelijk uit deze kostelijke vrucht een alcohol vrije drank, die bij chauffeurs zeer qe- warte bes zich goed laat betalen. Werden het vori ge jaar maximum prijzen van twee tot drie gulden per kilo genoteerd, tapt is. Geen won- thans komt de der derhalve, dat de zwarte bes aanzien lijk hoger aan bod. De prijzen variëren namelijk van vijf harde guldens tot vijf veertig, een ongekende prijs, die echter graag wordt betaald, want de zwarte bes is schaars. De vorst van het voor jaar heeft onder de zwarte bes een ware slachting aangericht. Tuinders die het vorig jaar met 4000 kilo naar de veiling kwamen zijn blij, als ze nu aan de 100 komen, hetgeen het bovengeschetste prijsbeeld verklaart. het uitspreken van een paar wensen voor de stad, waarbij hij dacht aan datgene, wat totnutoe minder geslaagd is. Vervolgens was er gelegenheid voor de „publieke tribune" het woord te voeren Daarvan maakten zeer velen gebruik: burgemeesters uit de omge ving, dominee en pastoor, voorzitter van de middenstandscentrale, en nog vele en vele sprekers, die alle mr. Bolkestein lof toezwaaiden en hem dankten voor het vele, dat burge meester Bolkestein voor de stad heeft gedaan. In een geestige toespraak bracht burgemeester Bolkestein dank aan deze sprekers en alle verdere aan wezigen. Na afloop had er een recep tie in de burgerzaal plaats, waar velen van de gelegenheid gebruik maakten om de scheidende burgemees ter de hand te drukken. „Miniatuur Walcheren" te Middel burg verwacht nog deze week de 75.000e bezoeker van dit jaar. Dit betekent, dat het aantal bezoekers praktisch even groot is als vorig jaar om deze tijd. Aan het eind van de maand wordt de 100.000e bezoeker tegemoet gazien. Nog steeds tonen de buitenlanders de meeste belangstelling voor Walcheren in miniatuur; 80 procent van de be zoekers komt namelijk van over de grenzen en het „areaal" bestaat voor namelijk uit Belgen, Fransen en Duit sers, Ook komen er veel Engelsen, die aan de Belgische kust hun vakantie doorbrengen. Voor wat betreft de Ne derlanders is het opmerkelijk, dat een stijgend aantal landgenoten van boven de rivieren naar „Miniatuur Walche ren" komt. Een aantal gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen is in 1945 overgegaan tot centralisatie van het bouw- en woningtoezicht en van de dienst der gemeentewerken. Deze regeling is later gewijzigd, aan welke wijziging niet werd medegewerkt door de ge meenten Axel. Hoek en Zaamslag. Deze beschouwden de aangebrachte wijzigingen als een geheel nieuwe re geling, waaraan zij zich niet gebon den achtten. G.S. van Zeeland keurden de nieu we regeling echter goed, waarop bo vengenoemde drie gemeenten zich wendden tot de Kroon met het ver zoek te beslissen, dèt de gemeen schappelijke regeling de gemeenten Axel, Hoek en Zaamslag niet zou bin den. De raad van State heeft in de geest van dit verzoek aan de Kroon geadviseerd. Deze heeft .bovengenoemde gemeen ten echter in- hun verzoek niet ont vankelijk verklaard, op grond dat hier voor 'n beslissing van de Kroon, geen plaats is. (Advertentie) Ex-L.S.K. korporaal (Nederlandse tekst van het nieuwste succesnummer van Los Paraguayos) Philips FH 17785. 78 en 45 toeren f 3.40 UW PLATENHANDELAAR HEEFT HEM! Een veertigtal genodigden was aan wezig by de officiële opening van de expositie van tegeltableaus, die in de hal van de watertoren te Oost burg van 12 juli tot 18 augustus wordt gehouden. Onder de aanwezigen merkten we op mevrouw E.J. van den Broecke- de Man, lid van G.S., de burgemees ters van de gemeenten Biervliet, Zuidzande en 's-Heer Abtskerke, mr. J.F. Hornstra, directeur van de stich ting Zeeland voor Maatschappelijk Werk en cultureel werk, de wethou ders en enkele raadsleden van Oost burg met hun echtgenoten, de direc teur van het Koningin Wilhelmina- lyceum te Oostburg. de directrice van de r.-k. landbouwhuishoudschool te IJzendijke, het hoofd van de openbare ulo-school te Oostburg, vertegenwoor digers van de waterleidingmaatschap pij Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneu zen en voorts een groot aantal be stuursleden van diverse verenigingen. Mr. K. Hoekzema, burgemeester van Oostburg en voorzitter van de plaatselijke gemeenschap Oostburg, heette in het bijzonder welkom mr. F.W. Andriaansen uit Middelburg, die de officiële opening zou verrichten. Alvorens de genodigden het ten toonstellingsterrein betraden, wachtte hen een aangename verrassing. De toegang tot de watertoren was na melijk afgesloten door twee schotten. Toen deze verwijderd werden door mr. Adriaansen en de burgemeester van Oostburg, kwam een grote witte tegel te voorschijn, waarvoor een balletdanseresje stond opgesteld, ge kleed in een prachtig blauw kostuum. Dit danseresje was mejuffrouw H. Soesman, docente aan de Zeeuwse muziekschool, die onder luid applaus enkele dansen op het bordes van de watertoren uitvoerde. Hierna vond in de hal van de wa tertoren de officiële opening plaats door mr. F.W. Adriaansen. Spreker gaf in een interessant betoog een overzicht van het ontstaan van de ceramiek en de plateelkunst in Neder land. Voorts wees hij op de goede 5? De Zweedse vrachtboot „Scania", die in januari van dit jaar in de ha venmonding van Vlissingen zonk en die ruim twee weken geleden door de firma van den Akker werd gelicht zal bij de Kon. Mij. ,,De Schelde" in dok gaan. Het schip, waarvan de huid vol modder en zeepokken zit, zal hier worden schoongemaakt. Ook de machines krijgen een goede beurt en zullen om roesten tegen te gaan in de olie worden gezet. Het gat dat de „Scania" aan bakboord in het achterschip vertoonde, is tot an derhalve meter boven de waterlijn gedicht, zodat het schip nu zonder bezwaar versleept kan worden. Bij „De Schelde" waarheen de „Scania" gisteravond getransporteerd is, zal een bodemonderzoek worden inge steld. Valt dit onderzoek gunstig uit dan komt de Zweed binnen afzienbare tijd weer in de vaart. Waar het schip verder gerepareerd wordt, is nog niet bekend. De Pieter ES, die onlangs op de Noordzee een aanvaring had en eni ge tijd in de Vlissingse Buitenhaven lag, is gistermiddag met behulp van de sleepboten Nolle en Rammekens van „De Schelde" naar Vlaardingen gesleept, Het schip zal daar op de werf „Vlaardingen oost" worden gerepa reerd. In de afgelopen week is de Pieter ES in Vlissingen van zijn la ding (steenkolen) ontdaan en in zo verre hersteld, dat het schip ver sleept kon worden. naam die het Delfts Blauw thans in het buitenland geniet. Na deze inleiding werd de tentoon stelling bezichtigd. Er staan een veer tig tableaus uit de zeventiende en achtiende eeuw, beschikbaar gesteld door de rijksinspecteur voor roerende monumenten uit Den Haag. Deze fraaie verzameling is aangevuld met een niet minder fraaie inzending van de heer But uit Terneuzen, die als particulier verzamelaar een grote be kendheid geniet. Na de bezichtiging werd in het te genover de watertoren gelegen café Buitenlust een verversing aangebo den. B. en tv. van Amsterdam delen naar aanleiding van het gisteren ge publiceerde communiqué van de Rijksvoorlichtingsdienst over de IJ- tunnel het volgende mede: 1. B. en W. hebben uit het feit. dat de regering de motie Romme heeft aanvaard, alsmede uit de door hen na de Kamerdiscussies met verschil lende ministers opgenomen contacten de overtuiging geput, dat de tunnel- werken voortgang zullen kunnen heb ben, zodra met de regering over de wijze van uitvoering en over het in vesteringsschema overeenstemming is. verkregen. Van een en ander hebben zij in het prospectus voor de IJ-tunnellening mededeling gedaan. 2. B. en W. zijn er erkentelijk voor dat de minister van Verkeer en Wa terstaat met voortvarendheid een breed overleg, dat op 23 juli e.k. aanvangt, heeft voorbereid. 3. B. en W. hebben nimmer de be doeling gehad op het overleg op enigerlei wijze vooruit te lopen. (Advertentie) VLASSERSSCHOOL Voor het eindexamen aan de r.-k. Vlassersschool te Koewacht slaagden: J. Goossens, O. de Ccminck. B- Onge- nae, L. Coppieters. Koewacht. H. Cop- pieters, Zuiddorpe. A. Saman, St- Jansteen. s c b r ij {machines Partekt tol ir> elk detail RIJ NB ERG'S HANDELSBUREAU TERNEUZEN TELEFOON 2304 NOORDSIRAAT 78 Het negeren van de rode knipper lichten van een halfautomatische overwegbeveiliging op de spoorlijn Uithoorn-Nieuwersluis bij Mijdrecht werd voor de bestuurder van een fraaie wagen een dure aangelegen heid: zijn auto werd gegrepen en ongeveer dertig meter voortge- sleurd over de spoorbaan. De twee inzittenden kwamen er nog vrij goed af. Van de wagen bleef niet meer over dan een (glanzend) wrak wederom grondaankoop. B. en W. schrijven de raad. die te gen vrijdagavond a.s. is bijeenge roepen: „In aansluiting op uw besluit van 17 juni 1957, tot overname van gron den voor de verbetering van de Wil lem ZeÜeweg. kunnen wij u thans mededelen, dat met de heer H. Hui- ge, overeenstemming is bereikt over de aankoop door de gemeente van een gedeelte tuin no. 1691, eveneens ter verbetering van bovengenoemde weg. en -de ontsluiting van de in plan Zuid-Oost gelegen bouwterreinen, groot 410 m2, a 4.per vierkan te meter. Voor 1 augustus a.s. krijgt de gemeente de beschikking over die grond. B. en W. stellen de raad voor de ze transactie aan te gaan. OVEREENSTEMMING GROND AANKOOP VALCKESLOT. B. en W. schrijven de raad, dat overeenstemming werd bereikt met mevr. Rademacher Schorer te Leer- sum over de verkoop van 10120 m2 grond in het Valckeslot voor 9778. Naar de mening van B. en W. is dit aanbod acceptabel. Weliswaar wordt in het terzake uitgebrachte ta xatierapport een bedrag van 0,65 per m2 genoemd, doch h.i. kan voor een dergelijk prijsverschil geen ontei gening waartoe reeds was besloten, worden geriskeerd. Zodra de grondaankoop is gereali seerd. zal contact worden opgenomen met de pachter van bedoelde grond, de heer N. Noordhoek te Kloetinge. Te zijner tijd zullen B. en W. nade re voorstellen doen inzake de toe te kennen vergoeding wegens pachtder- ving e.d. In verband met het vorenstaande stellen zij de raad voor ter verbete ring van de volkshuisvesting boven genoemde grond ten behoeve van het grondbedrijf aan te kopen. LANDBOUWWINTERSCHOOL WORDT MIDDELBAAR Teneinde de benaming der landbouwscholen, behorende tot het middelbaar landbouwonderwijs, meer in overeenstemming te brengen met de namen van overeenkomstige scho len in het buitenland wordt met in gang van 1 september 1957 de bena ming Rijks middelbare landbouw school gewijzigd in Rijks hogere land bouwschool, terwijl de rljkslandbouw winterschool voortaan rijks middel- barelandbouwschool zal heten. Kruiningen RAAD KOMT BIJEEN Op dinsdag, 16 juli a.s. zal de gemeenteraad vergaderen. Op de agenda komt voor: Een voorstel om het krediet bij de Bank voor Nederlandse gemeenten te verhogen tot 550.000.Een voor stel tot wijziging van de vleeskeu ringsdienst o.a. in verband met toe treding tot de kring van de gemeen te Kapelle. Behandeling van recla mes tegen aanslagen in de rioolbe- lasting. Voorstel tot bestemming van het terrein van het oude zondags schoolgebouw tot openbaar plantsoen. Rilland-Bath ONDERSCHEIDING. Bij K.B. is toegekend de ere-me- daille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons aan de heer- P. M. L. van Roosmalen, weger bij de weegbrug alhier. Westdorpe BENOEMD. Met ingang van 1 oktober a.s. is mej. T. de Jonghe, hoofd van de r.-k. Kleuterschool alhier, als zodanig be noemd aan de kleuterschool te Hein- nekenszand. VRACHTAUTO VAN* DE DIJK. Een vrachtwagen, komende uit de richting Sas van Gent, moest uitwij ken voor een andere wagen, die uit de Vissersverkorting kwam gereden en geraakte naast de dijk. Wonder boven wonder liep geen van de inzit tenden verwondingen op en ook de materiële schade viel erg mee. CIRCUSPREMIèRE UITGESTELD. Wegens vervoersmoeilijkheden zal de première van circus Mullens, al hier niet gegeven worden op maan dag 15 juli, maar op dinsdag 16 juli a.s. Zondag a.s. zal de deken de Hoog mis opdragen tot intentie van de heer L. Ivens, die dan de dag herdenkt, waarop hij vijfentwintig jaar geleden tot organist van de basiliek werd benoemd. Clinge NIEUW RAADSLID. Door het overlijden van de heer Ed. van den Branden is in de ge meenteraad een vacature ontstaan. Volgens de kiezerslijst zal in deze vacature worden voorzien in de eerstvolgende raadsvergadering door het benoemen van de heer Jos. Smet, Stoppeldijk KERMIS. De jaarlijkse kermisdagen staan weer voor de deur. Vandaag, zondag en maandag gaan de bloemetjes weer eens buiten, want hoewel de kermis het in sfeer lang niet meer kan halen bij vroeger jaren, toch blijven deze dagen nog altijd hoogtepunten in 't dorpsleven. Verschillende kermisex ploitanten zullen dit jaar weer aan wezig zijn met hun draaimolens en ander vertier. Het is maar te hopen, dat nu ook de kinderen eens de kans zullen krijgen om hun hartje op te halen, want vorig jaar was er voor de kleintjes niets te beleven. Voor de ouderen zijn er de schietingen en de dansgelegenheden. De caféhouders zijn wel zo wijs geweest om een be hoorlijk voorraadje op te doen. want een goed glas hoort er nu eenmaal bü. Koewacht DUITS BEZOEK. Circa 45 Duitse meisjes uit de buurt van Bremen, allen BJB-ers hebben een bezoek gebracht aan de vlasro- terij St Andries. Zij stelden in de verwerking van vlas zeer veel belang aangezien er in Duitsland geen vlas meer verwerkt wordt. Al deze meis jes zijn door de kring van de Boeiin- nenbcnri ondergebracht bij de boeren in onze streek. De BJB-ers van hier zullen een bezoek aan Duitsland brengen. mooie geste F. de Guesquière, die enige tijd geleden zijn frites-wagen, na afloop van een woensdagmarkt in vlam men zag opgaan en niet tegen brand schade verzekerd was, kreeg één de zer dagen op een avond bezoek van de burgemeester, mr. H. Hoekzema vergezeld van enige afgevaardigden van de Oostburgse burgerij. De bur gemeester overhandigde de Guesqui ère een bedrag van 1119.60, dat spontaan was bijeengebracht door de inwoners van Oostburg om de Gues quière aan een nieuwe frites-wagen te helpen. Het is te begrijpen, dat het bedrag door betrokkene met grote dankbaar heid werd aanvaard. Aardenburg jaarvergadering k.a.v. De Aardenburgse katholieke Arbei ders Vrouwen kwamen voor de zesde maal in jaarvergadering bijeen, dit maal in het r.-k. Jeugdgeb'ouw. 'Als voorzitster der vergadering heette Mevr. A. Dierick - Robesin de in gro ten getale opgekomen dames van har te welkom, in het bijzonder de nieu we leden. Verder herdacht zij een van de leden, die momenteel in het ziekenhuis verblijft. Na een koffie maaltijd, die door de wijkleidsters goed was verzorgd, ving het officië le gedeelte aan. Door de penning meesteres werd verslag uitgebracht over de financiële toestand geduren de het afgelopen iaar. Er bleek een batig saldo te zijn van 85,29. Ge sproken werd over de mogelijkheid om met alle leden eens een uitstapje te maken, hetgeen algemene bijval ondervond. Medegedeeld werd, dat in het komende winterseizoen weer een demonstratie zal worden gege ven, door de K.A.V.-leden. Mevr. E. Corvelijn Lampo was weer present met een toepasselijk lied, dat door haarzelf werd gezongen. Na een voor dracht sprak kapelaan B. de Vos een woord van afscheid, waarin hij de schone taak van de K.A.V. in het parochie-leven benadrukte, speciaal bij het bieden van de helpende hand. Hij sprak de hoop uit, dat de K.A.V. te Aardenburg op de ingeslagen weg voort zal gaan. om zo mede te wer ken aan het welzijn van de leden en mede van de parochie. De Bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen op 14, 15, 16 en 17 juli a.s. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zondag 14 juli, de vol gende hoogwaterstanden: te Hansweert om 4.38 en 16.45 uur; te Terneuzen om 3.57 en 16.08 uur en te Vlissingen om 3.27 en 15.38 uur. Maandag is het hoogwater: te Hans- weert om 5.10 en 17.13 uur; te Ter neuzen om 4.31 en 16.39 uur en te Vlissingen om 4.01 en 16.09 uur. (Advertentie) VOGEL- EN DIERENPARK EINDHOVEN Ruim uitgebreid met afd. GROTE APEN. VOGELHAL met 10.000 vo gels. LEVENDE PANORAMA'S DIVERSE SPEELTUIGEN: 6OO-00 AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Jammer dat zij een canaille is, 14 j. DE KLINGE Kinema van Dijk 7.30 uur: De verlatene. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De grote veroveraar 18 j. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Als de alpenrozen bloeien, a.l. NIEUW-NAMEN Jubileumschieting staande wip. OOSTBURG Ledel 8 uur: Dansen. PHILIPPINE Kermis. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het teken van Venus, 18 j. STOPPELDIJK P. Compiet: Dansen. J. Vernimmen 5 uur: Gaaibolling. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Hartstocht, 18 j. Concertgebouw: Pioniers van het westen, 14 j. AXEL Het Centrum 3,45 uur: Jammer dat zij een canaille is; 8 uur: De be storming van Alamo. DE KLINGE Kinema van Dijk 3 en 7.30 uur: De verlatene. GRAAUW P. Leeraert 3 u.: Sdhieting HULST Blommaert 3 uur: Sdhieting. Bioscoopgebouw 3, 6 uur: De grote veroveraar; 8,30 uur: Gervaise. IJZENDIJKE Hof zicht 5. 8 uur: Als de alpenrozen bloeien. ST. JANSTEEN Em. Vermeersen 3 u.: Schieting. KOEWACHT R. van Gremberghe 4,30 uur: Schieting. Meisjesschool: Vlaamse kermis en schieting. LAMS WA ARDE A. v. Driessche 3 uur: Schieting. NIEUW-NAMEN Jubileumschieting staande wip OOSTBURG Ledel 2, 4.15 en 8 u.: 08/15 PHILIPPINE G. Wiskerke 3 uur: Kermisschieting. SAS VAN GENT Olympia 2,30 uur: Het teken van Venus; 5, 8 uur: Moby Dick. STOPPELDIJK P. Compiet: Dansen J. Vernimmen 3 uur: Kermisschieting TERNEUZEN Luxor 2 uur: Pioniers van het westen; 4,15 en 8 uur: Harts tocht. Concertgebouw 8 uur: Pioniers van het westen. AXEL Het Centrum 8 uur: De be storming van Alamo. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.: De verlatene. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ger vaise. KOEWACHT R. van Gremberghe 4,30 uur: Schieting. NIEUW-NAMEN Jubileumschieting staande wip. OOSTBURG Ledel 8 uur: 06/15. PHILIPPINE G. Wiskerke 3 uur: Kermisschieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Moby Dick. STOPPELDIJK P. Compiet: Dansen j. Vernimmen a uur: Bekersrhieting TERNEUZEN Luxor 8 uur: Hartstocht 34)

de Stem | 1957 | | pagina 2