I oekomst IVlolotot c.s.Eén d°de ver van Kremlin Houtzagerij te Putte in brand Staf: diensttijd kan niet korter A«;a Khan te Genève overleden Grootte compensatie bij huurverhoging Geen uitstel voor waterstaatswerken Radio-Moskou zwijgt nog Drie ter dood veroordeelde Hongaren ontsnapt Kroestjef lonkt naar Tito gewonden te Kaatsheuvel Nicuw-Guinea V.N. weer voor Van zijn vorstelijk inkomen liet hij zeer velen delen Hassenforder weer winnaar VOOR ZEELAND regen Twee procent met maxima en minima Kosten legering troepen in W.-Duitsland Golda Meir terug naar Israël 97e JAARGANG No. 22501 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland V R IJ DAG 12 JULI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietiga. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41. teljfo. 35) rin -| 1% /T 1 C Granaat doorgezaagd De correspondent te Moskou van het Deense communistische partijblad „Land og Folk" schreef gisteren van welingelichte zijde te Moskou vernomen te hebben, dat Molotof, Kaganowitsj en Sjepilof waar. schijnlijk functies zullen worden aangebo den op de terreinen, waarop zij hebben ge- werkt. Dit betekent, dat Molotof waarschijnlijk een functie bij de diplomatieke dienst zal krijgen, maar het zal geen post in het bui. tenland zijn. Kaganowitsj zal hoofd worden van een bedrijf voor bouwmaterialen, ter. wijl Sjepilof een professoraat in de econo mie zal worden aangeboden. Zoals wij in onze editie van gisteren reeds meldden, is ook Malenkof „weg-gepromoveerd". Hij werd nl. benoemd tot difec- teur van een waterkrachtstation te Kazakstan3200 km ver van Moskou. Noch radio-Moskou, noch de Sowjetrussische pers heeft tot nu toe melding gemaakt van de benoeming van ex-premier Ge- orgi Malenkof tot directeur van een elektrische centrale in de Sowj et-republiek Kazakstan. Dit bericht is nog slechts vermeld in de Engelse uitzending van radio-Moskou. Drie Hongaarse „tcgenre- volutionairen", die tot de doodstraf waren veroordeeld zijn gisteren volgens radio. Boedapest uit de Marko Utfa. gevangenis in Boedapest ont snapt. Radio-Boedapest deed een beroep op de bevolking om ..de autoriteiten te helpen de- ontsnapten te arreste ren". De ontsnapten zijn: de 23-jarige Zwigmund Sipos, de 25-jarige Pal Bakosi en de dertigjarige Joszef Er- desz. Volgens radio-Boedapest werden zij wegens „moord, beroving en andere tegenrevolutionaire daden", ter dood veroordeeld. De drie ontsnapten werden 22 juni j.l. ter dood veroordeeld omdat zij in januari j.l. een majoor van de Hongaarse militie in Boedapest zou den hebben vermoord. Zij werden er ook van beschuldigd voorbereidingen te hebben getroffen voor een opstand, die 15 maart j.l., de dag waarop Hongarije in 1848 tegen Oostenrijk in opstand kwam, had moeten uitbreken. IN NOORD-PERZIë hebben zich nieuwe aardschokken voorgedaan. In het getroffen gebied heerst influenza en tyfus. wyit^uSLANDSE diplomaten en l JlJ® verslaggevers zijn gisteren WnLt^geltten °P h^t vliegveld r13 ,Mosk°u waar nieuwe monstreerd g 'Êen werden gede" HET FRANSE kabinet heeft besloten een voorlichtingsorgaan in het leven te roepen, dat tot taak zal krijgen in het buitenland bekendheid te geven aan het Franse standpunt HET BRITSE passagiersschip Reina del Pacifico, dat maandag V een koraalrif bij de Bermuda-eilanden liep, zit nog steeds vast en maakt zware slagzij. DE STAKING In de Belgische me taalindustrie duurt onverminderd voort. Het aantal stakers blijft schommelen rond de 200.000. In de Philipsfabriek te Turnhout is het werk gisteren hervat. PRINS BERNHARD heeft gisteren een bezoek van twee uur gebracht aan de tentoonstelling „Amsterdam diamantstad". DE PERZISCHE Majlis heeft giste ren een wet goedgekeurd waarbij de regering wordt gemachtigd de Perzi sche oliereserves tot ontwikkeling te hrc.igen met buitenlandse hulp. JOHN HOLLISTER, hoofd van het Amerikaanse bureau voor hulp aan het buitenland, heeft gisteren zijn ontslag ingediend. Hij was al langer °P zijn post gebleven dan hij van plan was geweest. „Wij willen de eenheid van de revo lutionaire krachten verwezenlijken. Ik erken, dat er verschillende wegen zün die naar dat doel leiden, speciale we gen voor ieder land maar er is ook een hoofdweg die voor allen dezelfde is. De bijzonderheden zijn de zijrivieren, maar de hoofdstroom is het Mar- xisme-Leninisme", aldus heeft de Sow- jet-partysecretaris Kroestjef gisteren tot het personeel van een fabriek te Praag verklaard. „Wij allen delen de Marxistische overtuiging. Onze voornaamste taak is het verenigde front van de socialisti sche landen uit te breiden en Zuid- Slavië moet niet van dit front worden uitgesloten", zo vervolgde de partij leider zijn onvoorbereide rede, welke hij hield na een tevoren opgestelde toespraak te hebben voorgelezen. „Tegenwoordig zijn er grappenma kers, die kritiek op ons komen leveren en ons onze fouten verwijten. Tot hen zeg ik, mijn beste jongens, waar wa ren jullie toen wij uit het niets een socialistisch land opbouwden? O, ik zie Zuidslavische journalisten in het gezelschap. Schrijft dat niet op, beste vrienden, ik zal het persoonlijk aan kameraad Tito zeggen, als ik hem zie". Nieuw spreekwoord Sprekend over de gebeurtenissen in Hongarije. zei de Russische partijleider, dat de houding van „een Eisenhower of een Guy Mol- let en anderen" verrassend was, maar dat men dit niet van Tito kon zeggen. „Wat deed hij in dat gezelschap? Het spreek woord zegt: „Wanneer een bour geois je gelukwenst, ga dan na' welke dwaaheid je hebt uitge haald". Wat Zuid-Slavië betreft, heeft het Westen dit land niet alleen gelukgewenst, maar ook steun ver leend. Dit kunt u opschrijven, want ik heb het al aan kameraad Tito verklaard en ik zal het hem nog eens zeggen", aldus Kroestjef. Indien de wetswijziging, die de huurverhoging regelt, op 1 augustus a.s. in werking treedt, zal het college van rijksbemid delaars een beschikking „compensatiebijslag huurverhoging 1957" uitvaardigen, die in werking ral treden met ingang van het loontijdvak, waarin 1 augustus 1957 valt. Weersverwachting van het K.N. J M.I. tot vanavond, opgemaakt don- t derdagavond 23.15 uur: i Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen, later gevolgd door opklaringen. Zwakke t tot matige, maar langs de kust J later mogelijk tot krachtig toene- t mende wind tussen zuidoost en zuidwest. Dezelfde temperaturen l als gisteren, of iets lagere. Vandaag: zon onder 20.56 uur; J t maan op 20.46 uur. J Morgen: zon op 4.35 uur; maan 5 onder 6.25 uur. i Volgens deze beschikking zal de werkgever een bijslag van twee procent van het rechtens geldende in geld genoten loon moeten uit keren aan in Nederland wonende werknemers van 23 jaar en ouder, met uitzondering van gehuwde vrouwen die geen kostwinster zijn, en aan in Nederland wonende werknemers beneden 23 jaar. voor zover zij kostwinner zijn. Voor het bedrag van de bijslag worden zo wel minima als maxima gesteld. In de vijf gemeenteklassen volgens de noodwet ouderdoms voorziening zal het per week, resp. per maand, niet minder mogen zijn dan: Klasse 1 3.10 en 13.50; klas se 2 2.60 en 11.30, klasse 3 2.60 en 11.30, klasse 4 2.10 en 9.10, klasse 5 2.10 en 9.10. De bijslag mag per week resp. per maand niet hoger zijn dan 4 en 17.40. Beperkingen Uitbetaling van de bijslag is niet verplicht ten aanzien van de werkne mers, die meer dan 10.400 per jaar verdienen en wier loon niet is geve- geld in een C.A.O. of bindend vast gestelde loonregeling. Wel is het de werkgever toegestaan ook aan deze werknemers de bijslag toe te kennen. Aan werknemers die niet in volle dige dienstbetrekking zijn of niet ge durende de normale arbeidstijd wer ken wordt het minimum en/of maxi mum van de compensatie in even redige verhouding tot de normale ar beidsduur bij volledige dienstbetrek king berekend. Voor afwijking van de in deze be schikking voorgeschreven gemeenten indeling moeten partijen, betrokken bij C.A.O.'s of loonregelingen, waarvoor een andere indeling geldt, goedkeu ring verkrijgen van het college van rijksbemiddelaars. Voor werknemers, die een uitkering op grond van de algemene oudderdomswet ontvangen, kan een aftrek worden toegepast van de reeds in deze uitkering begrepen huurcompensatie. Op voorstel van partijen bij een C.A.O. of bindende regeling kan het college van rijksbe middelaars een hiertoe strekkende voorziening vaststellen. De berekening Vast. tijdloon, garantieloon, tarief- verdienste, produktiepremies en andere met de met de arbeid of met de prestatie of produktie rechtstreeks verband houdende loonbestanddelen, zullen bij de berekening van de bijslag als loon worden beschouwd, echter niet extra-uitkeringen, vakantietoeslag, winstuitkeringen en dergelijke. De regering, zo merkt het college in zijn overwegingen op, is van me ning dat wijziging van bindende loon regelingen en C.A.O.'s, ten doel heb bende deze bijslKg in het loon te verwerken, niet voor 1 juli 1958 moge lijk zal zijn. Van die datum af zal de verwerking in bindende loonregelin gen kunnen geschieden, mits tenmin ste een jaar verlopen is sinds de loon- bepalingen voor het laatst zijn gewij zigd, terwijl voor C.A.O.'s de verwer king moet samenvallen met de afloop datum. In beide gevallen zal de ver werking bij voorkeur binnen een half jaar, nadat zij mogelijk is geworden, dienen te zijn gerealiseerd. De rege ring staat op het standpunt dat de uit de maatregel voortvloeiende kosten niet in de prijzen zullen mogen wor den doorberekend. Hoe ontzaglijk gevaarlijk het is om met gevonden oorlogstuig te gaan experimenteren, is weer t eens in Kaatsheuvel bewezen, waar een 14^jarige jongen op slag werd gedood, een 13-jarige, jon- J gen zeer ernstig werd gewond en de moeder van het slachtoffer door wegspringende splinters werd getroffen. De jongens, J. O. en J. V. uit de Mgr. Volkerstraat, hadden in S de Mast, het bosrijke gebied'tus- sen Kaatsheuvel en Loon op Zand, waar gedurende de oorlog J veel oorlogstuig was opgeslagen, J een mortiergranaat gevonden en mee naar huis genomen. In een schuurtje hadden ze de granaat tussen een bankschroef gezet en waren ze bezig de granaat door te zagen. Op een gegeven mn- ment ontplofte het helse tuig met i het gevolg dat J. O. op Slag werd gedood. J. V. moest ernstig ge- wond naar het ziekenhuis te Til- burg worden overgebracht. De moeder van het slachtoffer, mevr. 0„ die in de huiskamer bezig was met strijken, werd door wegvliegende granaatsplin- ters, die dwars door de gesloten i deur heen drongen, in de schou- I der getroffen. Zij moest naar het J ziekenhuis in Waalwijk worden vervoerd. i Nog steeds ligt het terrein aan de Provinciale weg, waai- inder- tijd de M.A.S. gevestigd was een opslagplaats van munitie van de bezetters, bezaaid met ko- gels en granaten. Bij de laatste S bosbrand op dat terrein waren de ontploffingen niet van de lucht. J Dit tragisch gebeuren, dat niet J naliet in Kaatsheuvel en omge- ving diepe indruk te maken, is opnieuw een waarschuwing om onbekende voorwerpen, die men mogelijk in het bos- en duinge- bied aantreft, te laten liggen en er de politie van in kennis te stellen. Wêst-Duitsland hééft ét gisteren mee ingestemd om aan -Nederland 400.000 mark te betalen als tegemoet- kdftiing in dè köstéri van dé legèring van Nederlandse militairen in de Bondsrepubliek, zo is in regerings kringen.. in Bonn verklaard. Verdere gegevens ontbreken nog. Naar welingelichte kringen in Dja karta hebben verklaard, treft de In donesische regering voorbereidingen om het geschil tussen Indonesië en Nederland over westelijk Nieuw-Gui- nea dit jaar opnieuw aan de Verenig de Naties voor te leggen. Het kabinet zal hierover spoedig een definitieve beslissing nemen, zo voegden zij daaraan toe. De voortgezette strijd voor de te rugkeer van West-Irian naar het grondgebied van de Indonesische re publiek is een van de vijf punten van het programma van het tegen- De militaire diensttijd kan in Nederland niet verkort worden. Dit is de conclusie van minister Staf na besprekingen in de de fensiecommissie over een even tuele verkorting van de dienst tijd. Hij heeft aan de voorzitters van de beide Kamers een uiteenzetting doen toekomen, waarin hij een achttal con clusies trekt. De minister stelt, dat, indien (bij gelijkblijvend contingent) de duur der eerste oefening vermin dert, de parate mankracht dienover eenkomstig afneemt. Het compenseren van deze vermindering aan dienst plichtigen door het in dienst nemen van meer beroepspersoneel zou uit militair oogpunt gewenst en uit een oogpunt van efficiency nuttig zijn, doch is m Nederland niet zonder meer te verwezenlijken. - Een vermindering van dé duur - der eerste oefening zou- thans betekenen, dat Nederland zijn aan zijn bondge noten gedane toezeggingen niet meer gestand zou kunnen doen en boven dien in de vervulling van zijn natio nale verdedigingsverplichtingen zou moeten gaan tekort schieten. Indien Nederland zijn NAVO-afspraken zou willen blijven honoreren, zou dit slechts kunnen geschieden ten koste van ontwrichting van de nationale ver dedigingssector en daarmee van de samenhang en het noodzakelijk even wicht tussen deze taak en de NAVO- taak. Beroeps-soldaat in studie De^e conclusies ligt de minister uit- I voerig toe, daarbij tevens opmerkend, dat het thans niet of nauwelijks moge- woordige nood-kabinet, onder leiding I lijk is de huidig esterkte .aan beroeps van premier Djuanda Kartawidjaja. I personeel te handhaven. In studie zijn thans twee nieuwe mogelijkheden om aan het nodige technische beroepspersoneel en vrijwillig dienend personeel te komen: 1. Een geheel nieuwe groep be roepsmilitairen te vormen, een groep specialisten zonder de ge bruikelijke militaire rangen. 2. Voor dienstplichtigen de moge lijkheid te openen vrijwillig in de rang van soldaat of korporaal een beperkte tijd na te dienen op de zelfde voet als reeds geldt voor jonge reserve-officieren en dienst plichtige onderofficieren. Een dergelijke wijziging in de per- sbheelsstructuur zou echter tal van repercussies hebben op de be langen van de zeer velen, die in de reeds bestaande structuur hun plaats en vooruitzichten hebben gevonden. In Putte is gisteren de helft van de houtzagerij en houthan del van de fa. Hendrickx en Zn. afgebrand. Twee houtloodsen werden in de as gelegd. De schade wordt geschat op rond 100.000.Het vuur werd be streden door de brandweerkorp sen uit Putte, Ossendrecht en van de vliegbasis Woensdrecht. Hierboven een foto van de brand die, zoals men ziet, een gewel dige rookontwikkeling tot ge volg had. Golda Meir, de Israëlische minis ter van Buitenlandse Zaken, die tot zondag in Frankrijk zou verblijven», heeft besloten onmiddellijk per vlieg tuig naar Israël te vertrekken. Vol gens Israëlische persberichten heeft minister Meir haar terugkeer ver haast in verband met de gespannen toestand aan de Israëlisch-Syrisehe grens. (Van onze parlementaire medewerker) Dr. Drees heeft in zijn kwali- eit van minister van Buiten landse Zaken ad interim aan het Tweede Kamerlid Assmann op vragen dienaangaande geant woord, dat er thans geen rede nen van internationale aard be staan om de uitvoering van de De Aga Khan is gisteren omstreeks kwart voor een te Genève overleden. Aga Sultan Sir Sultan Mahommed Shah, zoals de volle dige naam van de Aga Khan luidt, is op 2 november 1877 geboren. Hij was het hoofd van een mohammedaan se secte, die tegenwoordig grotendeels in India en Pa kistan gevestigd is. Deze Mohammedanen behoren tot de Ismailitische onderafde ling van de Sji'ieten. Zij zijn voormalige Hindoes en beschou wen zich als een afzonderlijke kaste. De meeste zijn welgestel de handelslieden. De Aga Khan volgde, als kind nog, in 1885 zijn vader als religieus ieider op. Hij resideerde in Bombay, maar ver toefde voornamelijk in Europa. Aan zijn religieus leiderschap ontleende hij grote inkomsten. In de eerste wereldoorlog be wees hij Engeland grote diensten door zijn invloed aan te wenden tegen de Duits-Turkse propagan da voor een heilige oorlog. Hij vertegenwoordigde Engeland ve le malen op ronde-tafel- en vol kenbondsconferenties. De Aga Khan was een groot liefhebber van de paardensport. Zijn paarden hebben verscheide ne malen de derby in Engeland gewonnen. In zijn persoon waren oosterse cultuur en westerse be schaving verenigd. Afstammeling Mohammed Hij werd beschouwd als de 4Se rechtstreekse afstammeling van Ali, neef en schoonzoon van Mo hammed. Hij bezat geen eigen grondgebied en zijn leiderschap was zuiver geestelijk. Dit gaat nu over op zijn zoon prins Ali Khan die korte tijd met de filmster Rita Hayworth gehuwd is ge weest. Prins Ali Khan is uit het twee- de huwelijk van Aga Khan. in 1909 met de Italiaanse Theresa Magleano gesloten, geboren. Een ander kind uit dit huwelijk stierf vroegtijdig. De eerste echtgenote van de Aga Khan was een Perzische. Drie jaar na de dood van zijn tweede vrouw te Parijs, in 1926 huwde de Aga Khan de Frangai- se Andree Caroon, dochter van een restaurateur te Chambery, die 23 jaar jonger was dan hij. Uit dit huwelijk is prins Sadrud- din geboren. Dithuwelijk werd in 1943 ontbonden. Het jaar daar op maakte de Aga Khan de 38- jarige Yvette Labrousse van Can nes. een costuumnaaister die in 1930 tot „miss France" was ge kozen, tot zijn begum. Zijn inkomen Het inkomen dat de Aga Khan van zijn gelovigen ontving, is eens geschat op meer dan vier miljoen gulden per jaar, zijn kapitaal op een waarde van zes miljard gulden. Men zei, dat zijn kamerdienaar elke morgen dui zend gulden in de portefeuille van zijn meester deed, als „zak geld" voor die dag. Een groot gedeelte van zijn inkomsten werd echter besteed aan liefdadigheid en ten gunste van zijn volgelin gen. Ter gelegenheid van zijn dia manten jubileum in 1946 werd hij te Dar-es-Salaam in Tanganjika gewogen tegen een partij diaman ten ter waarde van vier miljoen gulden. Tien jaar tevoren had zijn tegenwicht bestaan uit 250.000 gulden aan goud, door zijn volge lingen bijeengebracht. Al dit te genwicht moest op order van de Aga Khan besteed worden voor het welzijn van zijn „geliefde geestelijke kinderen". In februa ri 1954 werd hij, bij gelegenheid vantzijn zeventigjarig leidersjubi leum, gewogen tegen een symbo lische hoeveelheid platina. Zijne Hoogheid Op twintigjarige leeftijd stelde hij zijn oosterse volgelingen een voorbeeld, door zich in het open baar. tijdens een pest- en chole- ra-epidemie in India, te laten in enten. In 1914 wekte hij de Is- mailicten op trouw te blijven aan het Britse imperium. De Britse regering verleende hem als blijk van waardering de ti tel „Zijne Hoogheid". Als voorzitter van de volken- bondsvergadering in '37 stelde hij pogingen in het werk om Duits land en Italië voor het lidmaat schap te winnen en om tot inter nationale bewapeningsbeperking te komen. Chamberlains sussings- politiek steunde hij echter niet. Toen de tweede wereldoorlog uit brak. ging hij van Frankrijk naar Zwitserland, waar hij tot begin 1945 bleel. Zijn vrouw en zijn zoons Ali Khan en Sadroeddin waren in zijn aan het meer van Genève gelegen villa aanwezig. Kort voor zijn overlijden waren zes leiders van zijn secte per vliegtuig uit Londen te Genève aangekomen. Ook de verloofde van Ali Khan, de mannequin Bettina, was in de villa aangekomen. De verloof de van Sadroeddin. Nina Dyer, is eveneens te Genève. Sadroed din en Nina Dyer zouden maan dag in het huwelijk treden. De Aga Khan was drie weken geleden te Genève aangekomen om te herstellen van een achter uitgang in zijn gezondheidstoe stand tijdens een verblijf te Pa rijs. DE AGA KHAN: gewicht in goud... In april van dit jaar werd ge meld. dat de Aga Khan zwakker werd. In juni werd hij echter weer voldoende hersteld geacht om te Parijs paardenrennen bij te wonen. Daar kreeg hij plotse ling een inzinking. waterstaatswerken in Noordbra bant niet te laten doorgaan of uit te stellen. De minister zegt. kennis te hebben genomen van de verklaring betreffen de de Nederlands-Belgische waterwe gen, die werd afgelegd door de Bel gische minister van Binnenlandse Za ken op 7 juni j.l. Uit deze verklaring behoeft niet te worden afgeleid, dat de Belgische regering tot het besluit zou zijn gekomen, haar afwachtende houding met betrekking tot het vraagstuk van een nieuwe Schelde- Rijnverbinding te laten varen. De minister heeft geen grond om aan te nemen, dat de Belgische rege ring haar aanvankelijk standpunt heeft gewijzigd. De minister neemt aan. dat met de ontwerp-overeenkomst, die op 11 maart 1954 zou zijn geparafeerd, be doeld wordt het advies van de heren Steenberghe en van Cauwelaert over vraagstukken inzake waterwegen en. havenproblemen, welk advies op die datum aan de Nederlandse en Bel gische regeringen werd aangeboden. Dit advies was bestemd om als grondslag te dienen voor regerings onderhandelingen over de daarin be handelde vraagstukken. Ten aanzien van de Stop van Ternaaien is een ontwerp-verdrag opgesteld, waarvan de technische en financiële punten nog nader worden bestudeerd. De re gering heeft zich bereid verklaard onderhandelingen te openen over het kanaal Gent-Terneuzen en de daar mee in verband staande problemen. Ten aanzien van de Schelde-Rijn- verbinding heeft de Belgische rege ring verklaard op dit ogenblik nog geen definitief standpunt te willen innemen, waarop de Nederlandse re gering heeft geantwoord, dat eerlang een aanvang zal worden gemaakt met de waterstaatswerken, die voor de belangen van westelijk Noordbra bant noodzakelijk zijn. (Van een speciale verslaggever) PERPIGNAN. donderdagavond. Pierre Ruby heeft voor de tweede maal zijn rugnummer (100) aan het veld laten zien en hij werd daarmee wéér de man, die het strijdverloop bepaalde. Samen met nog tien an dere rijders met de Portugees Da Silva. de Oostenrijker Christian, de Nederlander Voorting en de nodige Fransen een compleet „Vreemdelin genlegioen" arriveerde hij in Per- pignan met een voorsprong, die dui delijk verried, dat het peloton er weer met de pet naar had gegooid. Hassenforder werd voor de tweede maal etappewinnaar. Gerrit Voorting legde beslag op de zesde plaats. Overigens verliep de rit niet zo ge zapig als de voorgaande dagen, want het tempo lag beduidend hoger.

de Stem | 1957 | | pagina 1