MARSEILLE JUICHTE LANGDURIG VOOR DAPPERE PIET DE JON Gil TOUR-cijfers Wim van Est weer vóóraan Wim v. Est „onderweg" Na speelse perioden in 't begin een doodernstige slotfase Nederlandse zes nog bijeen Hitterecord gebroken OOK KIJKERS HEBBEN DORST TRIOMFATOR DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 10 JULI 1957 MARSEILLE, dinsdagavond. ACHT VAN CHAAM op 7 augustus DE MOOISTE KOERS VAN HET JAAR. De Jongh schreide I dikke tranen TOUR PER RADIO Nagekomen prijzen Tour de France prijsvraag EEN DER HOOFDPRIJZEN Bescheiden Ned. winst De dagelijkse slachting ging verder. Maar de zes Oranjerijders hielden braaf stand. In Frankrijk en met name daar straks in het tvielerstadion bij de aankomst in de heetste stad van la douce France, heeft men begrepen, wat het zeggen wil in deze Tour te kunnen blijven. Heeft men getoond, warm medeleven te hebben met coureurs die bitter moeten lijden. Jean Stablinsky was een groot winnaar. Een rijder, die kans ziet om solo naar de finish te fietsen en daar twaalf minuten voorsprong blijkt te hebben op een paar andere dapperen, heeft daverend applaus verdiend. Ook al heeft het peloton 'f dan kalm-aan gedaan. Stablinsky kréég zijn volle portie toejuichingen en alle entou rage, welke bij het dagelijks eerbetoon van de winner behoort. Maar de held in Marseille was Pieter de Jongh uit Made. Opgewekte Pieter, die met omzwachtel de benen de wielerbaan op kwam gefietst, als tweede Nederlander achter IJzeren Willem uit St. Willibrord die ook in deze moordende rit geen krimp gaf en zon neklaar bewees, tot de sterkste uit de meute te behoren. De benjamin van de Nederlandse ploeg en een der jongste uit het ganse veld dat intussen beneden de zeventig is gedaald de nieuwkomer uit Made, wist eigenlijk niet wat hem over kwam. Gold dat wilde applaus hèm? Applaus, dat maar niet op hield. Zo was het. De Franse wielerwereld was niet onkundig gebleven van de moeilijkheden, waarmee Pieter dagelijks te kampen heeft na die akelige valpartij. Die wielerwereld had zich volkomen gerealiseerd wat het zeggen wil, om dusdanig geha vend, zo knap te blijven fietsen en zo moedig door te zetten. Duidelijker dan ooit kwam hier in Marseille aan het licht, dat in Frankrijk moed nog altijd als een grote deugd wordt be schouwd. Madese Pieter, die zich met zijn vele pijnlijke onge makken ook vandaag weer kranig door de moeilijkheden had geworsteld, moet er bij het ontmoeten van zoveel medeleven op slag alle ellende door hebben vergeten. Het was dan ook fan tastisch. Een volslagen zegetocht op het cement van een halve kilometer! Zó beloont men prestaties. Het waren ontroerende ogenblikken voor de kleine vaderlandse kolonie. Dat moogt u van ons aannemen. Toen vanmorgen rond negen uur het vertreksignaal gegeven was aan de overgebleven 72 renners (de Ita liaan Tognaccini was niet op het appèl verschenen, zodat nog zeven Azurri's in het strijdgewoel zijn), was de temperatuur dragelijk, maar de weerberichten deden het ergste vrezen. Die vrees is gegrond ge weest. Erger nog. De hitte heeft in deze rit alle voorgaande records ge broken. Er was niet eens fantasie voor nodig om je ergens in de Afri kaanse woestijn te wanen. We hadden het kunnen vermoeden, want reed de karavaan vandaag niet door het warmste plekje van zuid- Frankrijk? De zon scheen zo fel in de namiddag, dat de ademhalingsor ganen slechts op halve kracht func tioneerden. Kon men het de dwang arbeiders van de weg kwalijk nemen dat zij het kalm-aan deden Water was in de broeierige atmosfeer het enige wat hen interesseerde. Op vele plaatsen langs de route, hadden de bewoners de ellende ver- (Advertentie) staan waarmede de troep had te worstelen. Men was er niet zuinig mee en de mannen waren er dankbaar voor. Men gunde elkaar verder graag een afstapje om in het koele nat te dui ken. waar zich die mogelijkheid voor deed. Men gunde elkaar vandaag letterlijk alles. Men gunde zelfs Jean Stablinsky, om tezamen met regio naal Anglade de kuiten te strekken en bij het herinneringsmonument van Henri Desgrange de vette premies van honderdduizend en vijftigduizend francs in de wacht te slepen. Sta blinsky, machtige solorijder pikte de honderdduizend. Anglade nam genoe gen met de helft ervan. Diep respect Het kon de troep niets schelen. De enige zorg. die zij zich maakte was Marseille te halen en genoeg krach ten over te houden voor de dingen die nog komen. Daar waren vandaag ook nog twee cols. Niet heel erg hoog, maar wel zeer lastig. Vooral voor de minder begenadigde klimmers. Vooral voor Voorting en Kersten, die het toch zo kwaad hadden Minder voor Wim van Est, de oerkrachtige kilometer- beul. Minder ook voor Fijnaartse Pie ter, Stolker en Piet de Jongh, naar wie de ganse dag met ontzag geke ken is. Hoe het mogelijk is, dat een mens die zóveel afziet, tot dergelijke pres taties in staat blijkt. Ook hier: nog maals warme hulde en diep respect voor zoveel innerlijke kracht en zo'n formidabel doorzettingsvermogen. Fantastisch Intussen zal het u in het vaderland nu wel duidelijk zijn, wat die Frans nationalen vandaag in hun schild voerden. Voor de zoveelste maal zond De winnaar van de 12e etappe, van Cannes naar Marseille, Jean Sta blinsky van de Franse nationale ploeg hoorlijke verbetering in zijn positie bracht. Klok blijft Frans slaan Voor het overige bleef er nog ge noeg over om te spreken van: het was alles Frans-nationaal wat de klok sloeg. Want Forestier werd vierde en Anquetil droeg parmantig en knap de gele trui tot onder de ogen van de bewoners van Frankrijks beroemde havenstad aan de hemelsblauwe Mid dellandse Zee. Zo geschiedde het da-t de nationa len alweer beslag legden op het dag- ploegenklassement en in het algeme ne ploegenklassement thans beslist ongenaakbaar zijn geworden. De Ita lianen, op de tweede plaats prijkend, komen vandaag bijna anderhalf uur bij hen tekort. We zouden heus niet weten waar de Azurri's een dergelij ke achterstand nog ongedaan zouden kunnen maken. De zes Nederlanders moeten maar niet met al te scheve ogen naar de ploegen kijken, die hen de laatste da gen zijn voorbijgestreefd. Er komen na Marseille nóg tien etappes. In de Pyreneeën gaan onze jongens teza men zeker geen hoge ogen gooien, maar zijn die een keer achter de rug' dan worden de kansen op sprekender resultaten opnieuw aannemelijk. Ook voor anderen dan Wim van Est, die vandaag weer bijzonder van zich deed spreken en met zijn negende plaats het groepje blijft vormen, dat de favorieten van deze 44e uitmaakt. Goed bekeken IJzeren Willem had weer het goede moment gekozen, toen de beslissende sprong uit het peloton werd gedaan. Hij pakte het wiel van Nencini, van Forestier, van de Belgen Janssens, Plankaert (twee puik rijdende zuider buren), van Anquetil en een aantal andere, meest leden van de Zuidoost- ploeg, die in hun streek reden. Wim smaakte het genoegen tot de vijfde plaats in het algemeen klassement te zijn opgeklommen. Waarmede slechts gezegd wil zijn, dat Nederland een woordje van be tekenis mee bleef spreken. Geen klei nigheid in een Ronde van Frankrijk van dit kaliber. Een Tour, die hoogst interessant blijft, omdat op geen stukken na te voorspellen valt, hoe veel er morgen nog over zullen zijn, wie er uiteindelijk in Parijs gewonnen zal hebben èn omdat in deze Tour opgaven vervuld moeten worden zoals men ze in het verleden slechts spo radisch aan kan wijzen. Piet de Jongh was dolgelukkig, toen hij op de baan in Marseille afstapte. Maar even later barstte hij opeens temidden van journalisten en renners in een huilbui los een huilbui van nervositeit. Dikke tranen dropen over zijn wangen. Pieter geneerde zich daar echter niet voor. Twaalf kilometer had hij gefietst met één pedaal het was voor de toch reeds zo geteis terde knaap teveel geweest. Met zijn dikke laag verband op armen en benen en zijn „eenzijdig geduw" had hij slechts medelij dende blikken ontmoet. Tot hij op de wielerbaan arriveerde, waar het impulsieve Franse publiek hem een grandioze ovatie bezorg de. Iedereen in het rennerskwar tier wilde de pechvogel bekijken. Louison Bobet, de grote, snelde op hem toe, nadat hij van zijn broer Jean had gehoord, wat de Neder lander was overkomen. De Jongh herstelde ziclï snel, en pijnlijk lo pend naast zijn beschadigde fiets verliet hij het stadion met een trots gevoel. De Tourreportage over de etappe van morgen, donderdag, wordt tussen 16 en 17 uur uitgezonden over Hilversum I (402 m). Om 18.15 uur volgt de herhaling, ter wijl de nabeschouwing om 22.50 u. is. EEN JAAR LANG GRATIS LEES PORTEFEUILLE voor 20 prijswin naars uit Breda. Totale waarde f 500. Van: Breda's grootste portefeuille ..Ons aller Leesvriend". T. van Gooi, Rozenlaan 101, Breda. (Advertentie) VAN DE GROTE TOUR DE FRANCE-PRIJSVRAAG VAN HET DAGBLAD DE STEM monsieur Marcel Bidot een lid van zijn equipe op pad. Wij begrepen al direct waarom. Daar moest een tefg van het Franse geslacht en geen an dere. het eerst de voet van het Dep- grange-memorial bereiken. De opzet slaagde en alles wat in Frankrijk fietst en meeleeft met de Tour wis content. Het andere doel was de positie van de tricolores zo mogelijk nog hechter te maken. Het is zeker geen toeval geweest, dat Bidot daarvoor Sta blinsky aanwees. Hij was immers uit hun midden de geijkte figuur, als geslaagde lange afstandsrijder, dait doel te verwezenlijken. Bovendien nam deze Stablinsky bij het vertrek uit Cannes niet zo'n beste positie iii het algemeen klassement in. Mei volle vaan en slaande trom is Stal blrnsky er vandoor gegaan en tenslot te boekte hij een dozijn minuten winst op de Duitser Friedrich, die vooral in de laatste fase van de strijd van zich deed spreken, zomede op equipe- genoot Bergaud, die op zijn beurt be- Een luxe Dames- of Heren-Sportrijwiel ter waarde van f 225. van Rijwiel fabriek „CORSA" C. SCHRAVEN Noordsingel 70 Tel. 884 BERGEN OP ZOOM. *r, T>cv„ r - Tan een sPeciale verslaggever) MARSEILLEdinsdagavond. Jean Stablinsky, de man die nog niets anders had gedaan dan het verrichten van hulpdiensten aan zijn ploeggenoten, die wielen had af gestaan aan Forestier, aan Anquetil, aan Privat, wanneer deze plat reden, die water had gehaald en altijd maar weer naar achteren was gestuurd om eventuele achterblijvers naar het peloton terug te slepen, deze harde sterke renner, kreeg vandaag verlof om het eens alleen te proberen. Wat mocht het, hij stond in het algemeen klassement immers op 1 uur en 9 minuten achter Anquetil....? Toen de Fransman er een kilometer na de start in Cannes van door ging en Henri Anglade van de Zuid Oost-ploeg, die in de etappe van zondag op het randje van opgeven was geweest, zijn wiel pakte, was er geen sterve ling in het peloton die reageerde. Immers ook Anglade (op 1 uur en 12 min. achter de gele trui) kon geen kwaad doen. Het werd een vlucht van een stoere doorzetter Niet alleen de renners in de Tour worden vaak gekweld door dorst, ook voor de supporters langs de stoffige wegen is de hitte vaak een kwelling, zij worden gelukkig soms gesteund door.... de renners. Deze foto laat zien hoe een Italiaan tijdens een korte rustpauze onder weg twee kleine Franse supporters liet meegenieten van zijn kruikje koel water. Op de achtergrond kij ken Piet van Est (links) en Michel Stolker geamuseerd toe. Eindelijk strijd Dat deze voorsprong tenslotte tot twaalf minuten werd teruggebracht, kwam door de strijd, die in de twee de fase van de etappe in het peloton eindelijk tussen de groten losbrand de. Maar die strijd begon pas heel laat, niet eerder dan toen Toulon, waar de Mont Faron op zijn slacht offers lag te wachten, in zicht kwam. Terwijl Stablinsky en Anglada al na 15 km een voorsprong van een minuut hadden en terwijl deze marge groeide tot 5, tot 10, tot 15 minuten, reed het peloton lachend voor de ga pende, dommelende en puffende vol gers uit. Het was of de krekels in het struikgewas en de dennebomen langs de stoffige, gloeiend hete wegen mee lachten, of zij de gehele Tour uit lachten en zo zij dit hebben gedaan men weet dit nooit bij krekels dan hadden ze gelijk. Wij hebben de bekende Rivièra-to- nelen niet één, maar wel zes keer zien opvoeren. Renners, die hun fiet sen in groepen in de berm smeten om in vol ornaat, brillen en petten op, kopje onder te gaan in het water van de Middellandse Zee en om elkaar daarna nog wat met water te gooien en ondersteboven te duwen en om vervolgens als druipende poedels weer grinnekend in het zadel te krui pen. Renners, die grapjes maakten met de voorbijgangers, renners, die bij de uitspanning van Mistinguette, ergens bij La Mole (77 km) elkaar verdron gen om in het vijvertje te gaan zit ten. Hassenforder was bij al deze grollen natuurlijk weer de hoofdrol speler en liet zich door de film- en fotomensen ook graag ompraten om bij de apenkooi zijn gelijkenis met de bewoners te tonen. Na zo'n tien minuten in de speel tuin ging het weer verder. Was het wonder, dat Stolker, die bij elke klim in moeilijkheden zat, steeds weer bij kon komen en dat zelfde Hassenfor der na zijn apestreken het peloton niet alleen weer snel inhaalde, maar in hetzelfde, heus niet hoge tempo, kon doorgaan om een paar minuten voorsprong te nemen? Het was al lemaal erg vermakelijk. Laat je niet kisten Toen kwam de Mout. Faron. ,,Hup Holland, laat je niet kisten, hup Wim van Est", stond ergens op een bord langs de weg in de buurt van een groepje vakantiegangers gekalkt. Wim heeft deze aanmoediging uiter aard zeer gewaardeerd en een feit was, dat hij steeds vooraan in het peloton was te vinden. Hij klom mee met Janssens, Anquetil, Bergaud, Forestier, Nencini enz., de Mont Faron op. Hij handhaafde zich op de smalle, bochtige weg met een stijgingsper centage van soms 15. Hij ging met inbegrip van de eerste twee. Sta blinsky en Anglade, die met onder ling verschil, van 1 min. en 6 sec. en een voorsprong van 16.5 minuut op het peloton doorkwamen, als vijftien de met een kleine achterstand op Bergaud over de top. 1 e Mont Faron deed zijn plicht als scherprechter. De duizenden in de kleine straten van de marinebasis Toulon hadden vrijwel compact het peloton het steile bergcircuit zien op gaan. Een paar honderd meter ver der, in dezelfde stad, aan dezelfde boulevard, zag men de renners in een ver uiteengerukte sliert weer te rugkomen van boven. Anglade lag toen 3 min. 30 sec. achter op Sta blinsky, het peloton op 18 min. 45 sec., 3 min. later volgde een groepje met Hassenforder en Adriaenssens. op 23.5 minuut kwamen Piet van Est en Pieter de Jongh in een klein pelo ton beneden, Gerrit Voorting en Jaap Kersten lagen op 25 minuten en Mi chel Stolker, helemaal achteraan op 27 minuten en 45 sec. De strijd was getekend. V erschuivingen Er zouden nog vele verschuivingen komen vóór Marseille was bereikt. Anglade werd ingelopen door de Duitser Friedrich en de klimspecia- list van de nationale ploeg. Bergaud moest zich later in het peloton laten terugvallen, terwijl Pieter de Jongh en Piet van Est op de soms vinnige hellingen van de volgende cols terug vielen en daarachter Voorting en Kersten met moeite de pedalen kon den rondkrijgen, terwijl Michel Stol ker meer tegen zich zelf dan tegen de kilometers en de bergen vocht, be gon het peloton te trekken. Bij de ravitaillering van Gemenos (186 km) was de hoofdmacht nog bij een. maar daarna, bij de beklimming van de „Espigoulier", een col van de tweede categorie, begon er licht te komen tussen twee groepen. Voor in zat Wim van Est met o a. Anque til. Nencini. f orestier, Janssens, Ba- rone. Da Silva. Defilippis en Bauvin. Daarachter met steeds groter wor dend verschil een groep met Darri- gade. Thomin. Adriaenssens. Jean Bobet. Privat en Mahé als hoofd figuren. Intussen was Stolker over zijn uieptepunt heengekomen en over het groepje met Voorting en Kersten heen gegaan. Maar Piet van Est en Pieter de Jongh bereikte hij niet meer. Hij werd 49e op 9.5 minuut achter de Jongh en op 33 min. ach ter de winnaar. Voorting en Kersten waren met een achterstand van 44 min. 50 sec. nog royaal op tijd bin nen. Deze foto toont Wim van Est „onderweg". Met verbeten blik rukt hij aan een kopgroepje Etappeklassement Twaalfde etappe van Cannes naar Marseille (239 km) 1 Stablinsky (Fr.) 7.42.52 met bo nificatie 7.41.52. 2 Friedrich (gem. Lux. ploeg) 7.54.56 met bonificatie 7.54.26. 3 Bergaud (Fr.) 7.54.56. 4 Fo restier (Fr.) 7.56.44. 5 Nencini (It.) z.t. 6 Janssens (B.) z.t. 7 Anquetil (Fr.) z.t. 8 Barone (lie de France) z.t. 9 Wim van Est z.t. 10 Siguenza (Zuid Oost) z.t. 11 Da Silva (gem. Lux. ploeg) z.t. 12 Christian (Zw.) z.t. 13 Rohrbach (NOC) z.t. 14 Defi lippis (It.) z.t. 15 Planckaert (B.) z.t. 16 Lauredi (Zuid Oost) z.t, 17 Bauvin (Fr.) z.t. 18 Dotto (Zuid Oost) z.t. 19 Anglade (Zuid Oost) 7.57.46. 20 Darrigade (Fr.) 8.01.17. 41 De Jongh 8.06.17. 41 Piet van Est 8.07.19. 49 Stolker 8.15.44. Voorting en Kersten met enkele andere renners op de 59e plaats ex aequo met 8.27.42. Tognaccini (Italië) startte niet te Cannes. Aizpuru (Spanje) en Huot (Zuid West) staakten de strijd. Alg. klassement 1 Anquetil (Fr.) 74.59.54. 2 Fo restier (Fr.) 75.03.56. 3 Janssens (B.) 75.10.556. 4 Picot (West) 75.11.44. 5 Wim van Est 75.13.51 op 13.57. 6 Rohrbach (NOC) 75.16.05. 7 Jean Bo bet (lie de France) 75.16.47. 8 Plan ckaert (B.) 75.19.48. 9 Nencini (It.) 75.20.38. 10 Mahé (Fr.) 75.21.56. 11 Bauvin (Fr.) 755.24.34. 12 Schellem- berg (Zw.) 75.24.59. 13 Christian (Zw.) 75.25.59. 14 Lauredi (Zuid Oost) 75.26.31. 15 Dotto (Zuid Oost) 75.28.24. 16 Lorono (Spanje) 75.28.42. 17 Ba rone (lie de France) 75.29.12. 18 De filippis (It.) 75.31.21. 19 Thomin (West) 75.31.51. 20 Hoorelbeke (lie de France) 75.35.20. 32 Voorting 76.12.01. 36 Piet van Est 76.16.57. 44 De Jongh 76.25.49. 49 Kersten 76.41.35 61 Stolker 77.06.20. Dag.klassement ploegen 1 Frankrijk 23.33.32. 2 Zuid Oost 23.50.12. 3 ex aequo België en Italië 23.54.45. 5 He de France 23.59.18. 6 Westploeg 24.03.51. 7 ex aequo Noord Oost Centraal 24.05.20, Zwitserland z.t. 9 Zuid West 24.09.53. 10 Neder land (Wim van Est, Pieter d® Jongh Piet van Est) 24.10.20. 11 Gemengde Luxemburgse ploeg 24.18.52. 12 Span je 24.21.24. Alg. ploegenklassement 1 Frankrijk 223.50.01. 2 Italië 225.13.23. 3 West 225.16.56. 4 lie de France 225.31.17. 5 België 225.38.54. 6 Nederland 225.54.16. 7 Noord Oost Centraal 226.07.50. 8 Zuid West 226.19 23. 9 Zuid Oost 226.29.59. 10 Zwitserland 226.35.10. 11 Spanje 227.25.20. 12 Gemengde Luxemburgse ploeg 228.38.42. Bergprijsklassement 1 Bergaud (Fr.) 38 pnt. 2 Nencini (It.) 35 pnt. 3 Janssens (B.) 29 pnt. 4 Anquetil (Fr.) 18 pnt. 5 Stablinsky (Fr.) 16 pnt. 6 Bauvin (Fr.) 15 pnt. 7 Huot (Zuid West) 14 p. 8 ex aequo Friedrich (gem. Lux. ploeg) en An glade (Zuid Oost) 12 pnt. 10 ex aequo Lorono (Sp.) en Rohrbach (NOC) 10 pnt. 12 Mahé (Fr.) 8 p. 13 ex aequo ScheUemberg (Zw.) en Planckaert (B.) 7 pnt. 15 ex aequo Barone (lie de France) en Queheille (Zuid West) 6 Dnt. MDe Groot en Voorting staan ex aequo met 3 punten op de 19e plaats. Puntenklassement 1 Thomin (West) 176 pnt. 2 Fores tier (Fr.) 193 pnt. 3 Wim van Est 194 pnt. 4 Picot (West) 198 pnt. 5 An quetil (Fr.) 206 pnt. 6 Schellemberg (Zw.) 215 pnt. 7 Christian (Zw.) 218 pnt. 8 Planckaert (B.) 270 pnt. 9 Nencini (It.) 276 pnt. 10 Bauvin (Fr.) 297 pnt. 11 Bober (lie de France) 313 pnt. 12 Keteleer (B.) 327 pnt. 13 Jean Bobet (lie de France) 330 pnt. 14 Mahé (Fr.) 331 pnt. 15 Lauredi (Zuid Oost) 340 pnt. 16 Rohrbach (NOC) 354 pnt. 17 Voorting 365 pnt. 13 Barone (lie de France) 386 pnt. 19 Janssens (B.) 390 pnt. 20 Privat (Fr.) 408 pnt. j Anglade verkreeg de prijs voor de meest strijdlustige renner, die voor de grootste pechvogel werd toege kend aan Huot van de Franse Zuid West-ploeg. (Advertentie) De 44e Tour de France, waar van het parcours gisteren door de renners voor de helft werd afge legd, is tot dusverre financieel zeer gunstig geweest voor de Franse nationale formatie van Marcel Bidot. De heer Goddet keerde in de eerste helft een be drag van 136.000 gulden uit. Ruim 50.000 gulden daarvan ging naar de tricolores, hetgeen overeenkomt met 37 procent van het totaal. De Nederlandse winst was aan merkelijk minder. slechts 6900 gulden (vijf procent). Het gering ste waren de verdiensten van de gemengde Luxemburgse ploeg. Zij bedroegen 1450 gulden. Voor de aardigheid heeft men voor de aankomst van de Tour in Mar seille wedstrijden gehouden voor mensen uit de publiciteitskaravaan. Een der programmapunten was een wedstrijd voor tandems, die werd gewonnen door twee van de motor acrobaten, die de Tour steeds ver gezellen. Op hun onweerstaanbare tocht naar de zege vonden de twee nog tjjd om het publiek te onthalen op de dolste kunsten. Van Pierino Baffi was bekend geworden, dat hij zich nog nooit had gebaad niet in open water ten minste. Zijn ploeggenoot De filippis vond. dat dit niet langer kon. Hij nodigde Baffi uit voor een praatje, dat „toevallig" moest plaats vinden aan de boorden van een snel stromend riviertje Toen kwam de duw. Baffi heeft zijn eerste bad in de openlucht gehad.... Een van de zonderlingste figuren uit het rennersveld is de Saarlander Friedrich, die tegen niemand iets zegt en die van de andere kant nooit aanspraak krijgt van zijn medestrij ders. De verbazing was er dan ook te groter om, toen Friedrich opeens flink zijn mondje bleek te kunnen roeren. Het gebeurde, nadat hij een lekke band had gekregen en volgers hem een reservefiets wilden geven. Het was de fiets van de verdwenen grootheid Gaul. „Moet ik niet heb ben", zei Friedrich. ..Die is me een beetje te deftig". Onder het vertel len van een heleboel driftige dingen legde hij zelf een nieuwe tube om op zijn eigen vertrouwde zadel voort te gaan.

de Stem | 1957 | | pagina 7