4 LEXINGTON £*aM£n? Ramp in sommige fruitcentra 'sHeerenhoek heeft nieuwe burgemeester Twee Meteors stortten neer nabij Brugge Vanderbijlpark hielp gemeente Oudelande ZUID-BEVELAND SLANK !iinl Chefarine ,,4' Het Zuidelijk Toneel 's nachts pijn Geweldige aanvoer op de merriekeuring Middelburg Kersencampagne bijzonder slap Steekspel over kinderbijslag DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 10 JULI 1957 Hog e prijzen voor zacht fruit beroemde geneesmiddelen zorgen, dat U weer met plezier Uw werk doet Drukte aan oever van de Schelde De heerR. O. M. Waelput benoemd Ook provincie Zeeland vertegen woordigd Vliegbasis Woensdrecht opgeschrikt Piloten behouden Bereidt U zich voor op het den NEUROTONIC Oud burgemeester ontvangen in bijzondere raadsvergadering Faillissement Hoogwaterstanden Z-Vlaanderen Oat is Uw liefste wens: AGENDA Vandaag Het is nu volop kersentijd. Door de zon en de warmte rijpen de vruchten heel vlug en de aanvoeren van kersen zouden dan ook groot kunnen zijn, als er niet de nachtvorst en de koude waren geweest, welke de vruchtzetting zeer ongunstig hebben beinvloed. Nu is de kersentijd voor de betrokken te lers een heel slappe tijd. Vooral is dat het geval in de echte kersenstreken van ons land zoals de Betuwe en Limburg. De aanvoer zal in deze streken slechts 10% van een normale oogst bedragen. We kunnen dus zeggen dat de oogst praktisch is mislukt. In Zeeland staat het er iets be ter voor. Daar verwachten we toch zeker wel een aanbod van de helft van een normale oogst, maar de ker senteelt is in deze provincie van geen betekenis meer. De aanvoer blijft dan ook zowel op de veiling in Goes als in Kapelle beperkt tot enkele duizenden kilo's per dag. Het is nu de tijd dat het hoofdras, de Markiezen, rijp zijn. De kwali teit van deze kersen is over het al gemeen zeer goed. De vruchten zijn niet groot, maar gaaf en zoet van smaak. De prijs is de laatste tijd re gelmatig opgelopen en ligt nu voor de goede kwaliteiten tussen f 2.20 en f 2.30 per kg op de veiling. Dat zijn prijzen voor de consument om op het eerste moment van te schrik ken. Het gevolg zal dan ook zijn dat zeer velen dit jaar geen kersen zullen eten. Er zullen trouwens ook niet genoeg zijn voor ieder. Ondertus sen moet niet worden vergeten dat de kosten van het plukken van kersen bijzonder hoog zijn. Bij de prijzen van nu is er sprake van een goede teelt als de bomen behoorlijk met vruchten zijn bezet. Waar dit echter niet het geval is, kunnen de prijzen de teelt niet goed maken en dat is op de meeste bedrijven het geval. Nee, het kersenseizoen is dit jaar voor de telers niet best en de con sument zal het voor een groot deel zonder dit smakelijke produkt moe ten doen. Aardbeienoogst voorbij Met de aardbeien is het nu in Zeeland zo goed als gebeurd. Deze week zal er nog wel herhaaldelijk een aanbod blijven, maar de kwa liteit wordt steeds minder en vol gende week zal het waarschijnlijk helemaal gebeurd zijn. De kilo-op- (Advertentie) Bij pijnen, griep of ..landerig gevoel doet een enkel tablet werkelijk wonderen I (Vervolg van pag. 1 De heer v. d. Ploeg wees dr. van Rijn erop, dat de regering daarbij cijfers had geproduceerd, gebaseerd op het jaar 1951. Dit was het jaar van de z.g. „consumptiebeperking" en dit was dus een slecht vergelijkingspunt, omdat deze consumptiebeperking juist op de grotere gezinnen zwaar der heeft gedrukt. De heer van Lier (Kath. Werkgemeenschap P.v.d.A.), ging in zijn betoog dezelfde kant op en dreigde zelfs met amendementen, die hij echter even haastig weer in trok, toen de staatssecretaris het „onaanvaardbaar" uitsprak. Hij had 4 i.p.v. 3 pet. verhoging gewild, zo wel voor de kinderbijslag als voor de sociale uitkeringen invaliditeits- en ongevallenwet. De heer v. d. Ploeg, die het iets voorzichtiger aanpakte, wist tenmin ste uit het debat nog de toezegging van de staatssecretaris te halen, dat bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken voor 1958 een be tere becijfering door de regering zal worden overgelegd. Ongetwijfeld zal daarover bij het begrotingsdebat nog een hartig woord worden gesproken. Meer vergaderen Voorzitter Kortenhorst heeft deze vergadering besloten met een rede, waarin hij de kamerleden vergeleek met postduiven, die gaan uitvliegen en waarin hij tevens een iets andere manier van de behandeling van de begroting voorstelde. Wat minder ge detailleerd, zodat niet behoeft te wor den overgeschakeld naar het systeem van begrotingen, die slechts voor twee jaar zouden worden opgesteld. Dit zou ongetwijfeld de controle van de volksvertegenwoordiging op het regeringsbeleid verzwakken. De vergaderingen zullen in de herfst ook wat frequenter worden gehouden en er zullen meer avond vergaderingen komen, omdat de mi nisters behalve op maandag ook op vrijdag voortaan kabinetsraad zullen moeten houden. Dit laatste in ver band met de vele internationale be moeiingen. Men komt bovendien in tijdnood door de debatten over de Euromarkt en de Euratom, die begin oktober worden gehouden. Begin september zal het nieuwe burgerlijk wetboek aan de orde worden gesteld. De ka merleden weten dus in hun vrije zo merdagen nu reeds wat ze te doen hebben. De papieren over de Euro pese Gemeenschap, die zij zo juist per post hebben gekregen, belopen reeds twee kilo in gewicht. Pachtwet aangenomen Het ontwerp pachtwet is met 105 tegen 7 stemmen aangeno men. Zelfs de A.R. „draaide bij". Alleen de S.G. en de C.P.N. waren nog tegen. Zonder hoofdelijke stemming zijn ook twee wetsontwerpen aangeno men. waardoor de pensioenen van In dische ambtenaren worden opgetrok ken tot een redelijk niveau, terwijl voorts de regeling van de aftrek van de A.O.W. uitkeringen van deze pen sioenen zijn geregeld. brengst is dit jaar erg tegengevallen en voor wat Zeeland betreft zullen de kwekers niet hoger komen dan de helft van een normale oogst. De zon en de droogte zijn de voornaam ste redenen van deze teleurstellende opbrengst. Dit geldt dan voor de late rassen. De vroege rassen, wel ke vooral worden geteeld in Kapelle en omgeving, hebben een behoorlijke opbrengst gehad en konden steeds worden verkocht tegen hoge prijzen. De prijs van de late rassen is dik wijls niet hoger geweest dan f 1. tot 1,15 per kg en deze week is de prijs zelfs voor de Jucunda terug gelopen tot rond 75 ct. per kg. De slechte kwaliteit tengevolge van de zonneschijn en de droogte waren wel de voornaamste oorzaak van deze prijsdaling. De aardbeienoogst zal dan ook belangrijk lagere financiële opbrengsten te zien geven dan vorig jaar. Dure bessen en frambozen Met de frambozen en bessen gaat het heel wat beter zowel wat be treft de opbrengst als de prijs. Fram bozen worden hoofdzakelijk geteeld in Kapelle en omgeving. Daar heeft men de grote, smakelijke framboos de Malling Promise en deze is zeer gevraagd voor de binnenlandse handel en voor verwerking door de fabrieken in glas of blik. De prijs lag vanaf het begin van het seizoen boven f 2.per kg en kon deze week zelfs oplopen tot f 3.10 per kg. Het aanbod in Kapelle lag de laatste tijd steeds rond 10 ton per dag. Fram bozen in tubs voor de pulperijen no teren regelmatig f 1,50 tot f 1,60 per kg. Ja, de frambozenteelt geeft dit jaar in Zeeland goede resultaten en dat geldt, zij het in minder mate, ook voor de rode bessen. De hoofd- aanvoer hiervan wordt deze week verwacht. De fabrieken en de bin nenlandse' markt nemen grote kwan- tums van dit produkt voor hun re kening en er is steeds sprake van een vlotte handel. De gemiddelde prijs voor de kwa liteiten 1 en 2 ligt op het ogenblik rond f 1,30 per kg. Ook hier is het zeer geringe aanbod, dat er landelijk zal zijn, de voornaamste oorzaak van de hoge prijs. Ook hier geldt echter weer dat er maar een zeer beperk te groep is, die er van profiteert. Ve le kwekers hebben een uitgesproken slechte oogst. Dat geldt ook en in nog wel ster kere mate voor de zwarte bessen. Landelijk zal de oogst van dit pro dukt bijzonder laag zijn. Ook in Zee land zal het niet meevallen en zeker niet meer dan de helft van het aan bod in normale jaren zal er dit jaar op de veilingen komen. Het best staat dit produkt er nog voor op Walcheren. De veiling had vorige week al dagaanvoeren van 10.000 kg zwarte bessen.Nog nimmer te voren zijn voor dit produkt zulke hoge prij zen betaald als thans. Regelmatig wordt boven f 5.per kg betaald. Dinsdag liep de prijs zelfs op tot f 5,32. Het vorig jaar lag de prijs ook reeds zeer hoog toen gemiddeld f 2,25 per kg werd genoteerd. Een groot deel van de geringe aanvoer van dit jaar gaat voor export naar West-Duitsland. De Westduitsers heb ben de laatste jaren de zwarte bes sen leren waarderen als middel voor het verkrijgen en behouden van een goede gezondheid. Het produkt heeft namelijk een zeer hoog vitamine C gehalte. Daarom moet men nu ook zwarte bessen hebben, het kost wat het kost. Behalve West-Duitsland zijn het ook de binnenlandse distilleerderijen, die zwarte bessen moeten hebben. Voor de kwekers die dit jaar een redelijke oogst hebben is het wel een zeer goed jaar. Maar helaas zijn die er te weinig. De meesten hebben niets en voor hen kunnen de hoge prijzen niets goed maken. In Zee land zitten de kwekers betrekkelijk nog gunstig, hoewel alles ook veel minder opbrengst geeft dan in nor male jaar. In vele andere fruitcentra van het land is het echter droevig gesteld en is er sprake van 'n ware ramp. Voor de consument is dit ook teleurstel lend want deze moet het zonder de heerlijke zachte fruitprodukten doen of hjj moet er zeer hoge prijzen voor betalen. Dit laatste gebeurt dan ook wel maar het gevolg zal toch zijn dat er dit jaar per hoofd belangrijk minder zal worden geconsumeerd dan in normale jaren. Ook dit weekend was het weer erg druk aan de zeedijk tussen Perkpol- der en Kreverhille. Vele mensen uit België en uit het land van Hulst wa ren naar de Schelde gekomen om zich wat te verfrissen. De dagjes mensen hebben genoten van hun on bezorgde dag aan de oever van de Schelde. Met ingang van 1 augustus werd tot burgemeester van 's-Heerenhoek benoemd de heer R. O. M. Waelput, die thans woonachtig is te Middelburg en werkzaam is als commies op de eerste afdeling van de Provin ciale Griffie in Zeeland. De heer Waelput werd 28 januari 1924 te St. Jansteen geboren. Hij is rooms-katholiek en bestuurslid van de K.V.P.-afdeling Middelburg. Hij is ge huwd. De nieuwe burgemeester be zocht de Handelsdagschool te Hulst en is in het bezit van de diploma's gemeenteadministratie 1 en gemeente- financiën. Van 1941 tot 1947 is de heer Waelput werkzaam geweest op de gemeente secretarie van Zuiddorpe, daarna ging hij naar de gemeentesecretarie van Schagen. In 1951 werd hij benoemd aan de Provinciale Griffie te Middel- tl In het stichtingsbestuur van Het Zuidelijk Toneel zal de provincie Zeeland vertegenwoordigd worden door de heren ds. H. M. Strating en mr. F. K. Adriaaiu-e. Voor west- Brabant is naast de reeds zitting heb bende bestuursleden uit dit deel van de provincie thans ook de heer Th. R. Neutelings uit Bergen op Zoom in het bestuur opgenomen. Het Zui delijk Toneel zal im het komende seizoen zijn uitgebreid met o.a. drie acteurs afkomstig van de Maas trichtse Toneelacademie, het zijn Siem Boog, die dit jaar afstudeerde, An- selm van Melis, die al eerder zijn eind-examen te Maastricht heeft be haald en Jan Verhoeven, die na zijn examen aan de academie tot nu toe bij de Arnhemse toneelgroep Thea ter heeft gespeeld. Het tableau de la troupe voor het seizoen 19571958 is nu als volgt sa mengesteld: De dames Sophie Stein (a.g.) Carla de Raat. Liane Saalborn, Lies de Wind, Marthe Gevers, Wieke Haits- ma Muiier, Els Bouwman (a.g.) en Jobs van Zuylen. En de heren Lo van Hensbergen, Johan Elsensohn, Gerrit Lindenberg, Peter Aryans, Sacco van der Made, Bod Lowensteni, Jan Modderman, Jan Verhoeven, Johan van Doorn, Detlev Pols, Anselm van Mdlis, Siem Boog en Jan Geerings. De technisch staf bestaat uit: Frits van Velzen, Marinus Smit, Frans van Zomeren en Co Ham ming. Het repertoire voor het komende seizoen luidt: „The wooden dish", familiestuk van Edmond Morris, met in de hoofdrol Johan Elsensohn. Regie: Lo van Hensbergen; „Het ker- senbloesemfeest", van Klabund; „La pluie et malvina", comédie van Jac ques Deval; „Traquenard", thriller van Frédéric Valmain en „Lizard on the Rock" van de Australische schrijver John Hall. Op het repertoire blijven: „Jean ne en de Rechters", van Th'-vry Maulnier, „Je kunt nooit weten", van G. B. Shaw. „Nacht in de middag", van Sidney Kingsley en „De Ernst van Ernst", van Oscar Wilde, burg, waar hij eerst adjunct-commies en later commies werd. Hij was daar werkzaam op de afdeling gemeente- financiën. Zijn interessen gaan op maatschappelijk gebied voornamelijk uit naar het woonwagenwerk. Hij is hoofdbestuurslid van de katholieke vereniging voor woonwagenwerk. Verder is de heer Waelput lid van de St. Vincentiusvereniging en president van de jongerengroep van de St. Vin- centius. voorzitter van de afdeling Middelburg van het Sociaal Charita tief Centrum en voorzitter van het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum op Walcheren. Tevens is hij lid van de vereniging van oud-ver kenners en lid van het verkenners- groepscomité. (Advertentie) AMERICA'S BEST TOBACCOS Nabjj Brugge in België zijn gister morgen om 10.46 uur twee Meteor- straaljagers van de jachtvltegschool vliegbasis Woensdrecht neergestort. Een flight van vier vliegtuigen was 's morgens van de vliegbasis opgeste gen voor een gewone oefenvlucht. Waarschijnlijk tengevolge van een vliegfout vlogen twee toestellen tegen elkaar. Beide stortten neer, nadat de piloten kans hadden gezien zich door middel van de schietstoelen in veilig heid te stellen. Zij kwamen behouden op de grond. Het waren de eerste luitenant P. v. Sprundel uit Woensdrecht en de ser geant M. van Ingen-Schenau uit Haar lem. De officier-vlieger liep slechts lich te verkondingen op. Een commissie van de vliegbasis Woensdrecht is gisteren terstond voor een onderzoek naar de plaats gegaan, waar de toestellen neerstortten. De botsing vond plaats boven de wolken op een hoogte van ongeveer 7000 m. Lange tijd verkeerde men omtrent de piloten in het onzekere. Er werd zelfs rekening mee gehouden, dat zij in zee terecht waren gekomen. Uit Breskens vertrok de reddingboot „President Wiersma" en ook het Bel gische loodswezen te Oostende zond schepen uit. Later kwam uit België (Advertentie) hel enige prepêraaf, daf Uw zenuwen niet verdooff maar Uw geest helder houdt. De Zuidbevelandse gemeente Oudelande heeft bijzonder nauwe banden met de Zuidafrikaanse stad Vanderbijlpark. Die banden zijn ontstaan na de ramp in 1953. Toen men nl. in Vanderbijlpark in 1953 hoorde van de watersnood in Zeeland, nam de Hollandse club daar het initia tief een geldinzameling te houden. De stadsraad gemeenteraaddie van deze plannen hoorde besloot in een speciaal hiervoor bijeen geroe pen zitting, medewerking te verlenen. Het financiële resultaat kreeg als bestemming de gemeente Oudelande en gisteren heeft de toen malige burgemeester van Vanderbijlpark, de heer C.A. Herbst, een be zoek aan Oudelande gebracht om zich persoonlijk van de goede bestem ming van het ingezamelde geld te overtuigen. Tijdens een bijzondere raadsverga dering werd de heer Herbst door bur gemeester W.N. van Liere ontvangen. In zijn welkomstrede vertelde de burgemeester dat het geld had ge diend als basis voor de bouw van een kleuterschool annex dorpshuis, terwijl hij de heer Herbst voorts verzocht de dankbaarheid van de be volking van Oudelande aan die van Vanderbijlpark over te brengen. Als blijvende herinnering aan zijn bezoek aan Oudelande bood de burgemees ter de heer Herbst een portret aan, voorstellende een echtpaar in Zeeuw se klederdracht. De heer Herbst, na een persoonlij ke boodschap van de huidige burge meester van Vanderbijlpark te heb ben voorgelezen, sprak er zijn vreug de over uit zich persoonlijk van het herstel van Oudelande te kunnen overtuigen. Hij bood op zijn beurt een fotomontage aan namens de stadsraad van Vanderbijlpark, voor stellende enkele karakteristieke plaat sen van deze stad. In 't Dorpshuis werd na afloop van deze bijzondere raadsvergadering gemeenschappelijk de lunch gebruikt, terwijl 's mid-1 dags voorts nog een bezoek gebracht werd aan de kleuterschool, de lage re scholen en de landbouwschool in Oudelande. Verder werd de boerde rij van de heer J.F. Claeijs bezocht. Door de burgemeester, een wethou der en twee raadsleden werden op een weide naast de boerderij demon straties handboogschieten gehouden. Tenslotte volgde een rondrit dooi de omgeving van Oudelande. met nog een bezoek aan het herverkavelings- gebied en de herstelde dijken. (Advertentie) en aldoor wakker helpen direct het bericht, dat beide piloten behou den de grond hadden bereikt. Het ene vliegtuig kwam neer të Damme, waar het brandend in een wei viel. Het andere is te pletter ge slagen te Sijsele en daarna in brand geraakt. Geëindigd is het faillissement van P. W. Krijnen, caféhouder te Oost burg. Door het verbindend worden der uitdelingslijst. Aan conc. cred. kon geen uitkering worden gedaan. s-Heerenhoek VOLGENDE WEEK VOLKSFEEST De oranjevereniging besloot het jaarlijkse volksfeest in de gemeente te doen plaats vinden op 20, 21 en 22 juli a.s. In het zaterdagprogramma zijn o.m. opgenomen de kindertrak tatie voor de schoolgaande jeugd en kinderspelen voor de grote school jeugd. Het zijn voornamelijk deze punten waarvoor het comité de fi nanciële hulp van de gemeente nodig heeft. De zondagmiddag staat in het te ken van de sport. Door de Patrijzen zijn voor deze gelegenheid seriewed strijden georganiseerd waaraan wordt deelgenomen door de verenigingen uit de omgeving. De maandag zal tenslotte worden besteed aan muziek en dans. Vele attracties waarvoor de kermisexploi tanten reeds zijn afgehuurd zullen de feestvreugde voor jong en oud verhogen, terwijl door de muziek verenigingen de dagen met muziek zullen worden opgeluisterd. MUTATIES AAN DE R.-K. JONGENSSCHOOL Door het vertrek van de heer C. Verbeem en mej. Favejee komen 2 plaatsen vacant aan de r.-k. jon gensschool. Met Ingang van het nieuwe schooljaar is de heer Ver beem benoemd ais hoofd aan de r.-k. school te Heinkenszand, terwijl maj. Favejee in haar woonplaats Vlisslngen werd benoemd. TWEE PERCELEN KRIJGEN PREMIE VOOR VERBETERING De raad dezer gemeente kwam bijeen voor de behandeling van een korte agenda. Door de voorzitter werd medege deeld dat tot lid van de commissie beheer schoolartsendienst, werd be noemd burgemeester Stieger van Hoedekenskerke, dit in de vacature v. Horsigh. Door enige gemeentenaren is een verzoek gericht aan de raad om bijdrage in de premie tot woningver betering. Deze werd toegekend voor 2 percelen ten bedrage van f 305.30 Vastgesteld worden de slotwijzigin- gen van de begroting 1956. Aan de gemeentewerkman de heer W. Meulblok wordt op eigen verzoek ontslag verleend uit gemeentedienst, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Het ontslag wordt geacht in te gaan op 16 okto ber 1957. In discussie komt wederom de ver koop van de gemeente-woning aan de Timansweg door de gemeente. Deze woning wordt momenteel bewoond door mevrouw de weduwe Raats-de Korte. Voorkeur tot het aankopen van de woning zal aan de bewoon ster worden gegeven. Mocht zij geen interesse hiertoe hebb endan zal de gelegenheid tot koop worden gebo den aan de fa. Pareê. met deze over eenkomst dat de huidige bewoonster het huis kan blijven bewonen, tot zij dit eigener beweging zal verla ten. In de geweldige aanvoer werd in de op het Middelburgse Molenwater gehouden jaarlijkse premiekeuringen voor merries (en veulens) van de afdeling Zeeland van de Kon. Ver. Het Ned, Trekpaard het enthousiasme van de Walcherse afdeling, de ver. Hippos van Walcherse paardenfokkers weerspiegeld. Het percentage .Afwezige paarden" was hijzonder klein. Bij de merries was voorsl in de kopnummers de kwaliteit buitengewoon goed. Men mag hiermee constateren, dat de keuring op Walcheren tot de beste van Ne derland behoort! Een en ander sprak ook uit de ver zorging en voorbrengen van de paar den (op tijd!) - zo had deze grote keuring, die begunstigd werd door stralend en niet te warm zomerweer, een keurig en vlot verloop. De veu lens kwamen niet zo goed uit de bus als de merriën, maar bij de jaar lingen waren enkele goede kopnum mers. Uitslagen De uitslagen waren: 2-jarlge merries, geb. '55 kleine maat: Ida, C. Mesu, Nieuwland la; Gerda van Nieuwland, J. Mol, Nieuwland 1b; Rie, W. de Visser Pzn.. Meliskerke 2a; Nelly. P. Kodde. Koudekerke 2b; Co- ra, Js. Vos. Koudekerke 2c; Pollie. H. Peper en Zonen, Aagtekerke 3a; Lia van Kievitshoek, J. Marinissen, Mid delburg 3b; Clara van Mirza, Sam. Maljaars, Aagtekerke 3c: Annie van Gabie, P. Wisse, St. Laurens 3a. Idem, grote maat: Sofie van Quar. ré, A. Poppe. Grijpskerke la; Vera, L. Francke. Grijpskerke lb; Olga v.d. Maira Hoeve, J. Lauwerse, Grijpsker ke 2a; Irene, Iz. Kluijfhout, Koude kerke 2b; Irma. Adr. Gideonse, Se- rooskerke 2c; Annelies, A. Houterman, Meliskerke 3a: Minetta, J. Coppoolse. Oostkapelle 3b; Dula, H. de Pagter, Serooskerke 3c. 3-jarige merries, geb. '54 kleine maat: Cora, L. Vos, Grijpskerke la; Zalite van Dankerzicht, P. Koole, West-Sou burg 2a; Minette van Veere, W. Lou- werse, Veere 2b; Clara van Duinerve. I. Verhage, Koudekerke 2c; Annie van Quarré, A. Poppe, Grijpskerke 2d; Flora, Joh. Tevel, Koudekerke 3a; Dora, Jos. Hermans-de Bruijckere, Oost-Sou burg 3b; Zita v. 't Hof Zwa german, Voorbeeldbedrijf Walcheren, Grijpskerke 3c; Ninette van Oostburg, W. Verhage, Westkapelle 3d. Idem grote maat: Calista van Zee duin, J. Maljaars Jzn. Oostkapelle la; Fiorina van Dulnerve, I, Verhage, Koudekerke lb; Frida van Weizicht, P. Dieleman, Ritthem 2a; Marie, S. de Visser, Oostkapelle 2b; Lida van Ti- voli, P- Verhage, Koudekerke 2c; Astrid van Overhof, Jac. Meijers Czn., Serooskerke 3a; Elza, J. Pouwer, Mid delburg 3b; Irma, P. Hollebrandse. Koudekerke 3c; Irma van Vluchten- burg, A. Ovaa Oost-Souburg 3d: Gre ta van Groenenburg. F. Maljaars, Kou dekerke 3e. 4-,jarige merries, geb. '53 kleine maat: Adèle van de Ruigtens, Iz. de Buck. Grijpskerke la; Anny van Steeg. Iz de Buck. Grijpskerke 2a; Irene van 't Hof Nieuwland, Fa. A. Wisse en Co.. Nieuwland 2b; Bertha van Groenen burg. D. v, Nieuwenhuijzen, Nieuw land 2c; Bianca van Zeeduin, J. Mal jaars Jzn Oostkapelle 3a; Bianca van Molenperk. P. Abrahamse. Seroos kerke 3b; Minerva van de Linge. Iz. de Buck, Grijpskerke 3c; Mirza van Veere, P. Dieleman Ritthem 3d; Flora van Molenzicht, L, Vos, Grijpskerke 3e. Idem grote maat: Elza, Iz. de Buck. Grijpskerke la, Marijke van Veere, W. Louwerse, Veere lb; Gerda van Molenhoek, Abr. Brasser, Koudekerke 2a; Annie van Noëlla, J. de Nood, Middelburg 3a. 5-10-Jarige merries, geb. 1952-1947 kleine maat; Gonda v. 't Hof Nieuw land. fa- A. Wisse en Co., Nieuwland la; Mimie v.d. Krabbeschans, J. Boo gaard, Meliskerke lb; Annie van de Eendracht, D. van Nieuwenhuijzen, Nieuwland lc; Lia H. de Pagter, Se rooskerke 2a; Emmy van de Wieën, P. Duvekot Wzn., Grijpkskerke 2b; Cora van Rhijnsburg. W. van Nieu wenhuijzen, Oostkapelle 2c; Zita van Pannenhof, W. de Buck, Meliskerke 2d; Clara, H. de Pagter, Serooskerke 2e; Cora, P. Brasser, Koudekerke 2f; Hetty, J. Louwerse, Serooskerke 3a; Rina van Poppendamme. J. Geschiere, Grijpskerke 3b; Irma W, Louwerse. Veere 3c; Jenny, P. Rooze, St. Laurens 3d; Favorite van Tivoli, A. Kluijfhout Serooskerke 3e: Belle van St. Joos- land. J. v.d. Bosse, St. Laurens 3f; Corrie, L. de Witte, Koudekerke 3g; Nellie, Adr. Meijers, Serooskerke 3h; Lies v. Veere, P. Dieleman, Ritthem 3i. Idem grote maat: Gusta van 't Hof Nieuwland, fa- A. Wisse en Co., Nieuwland la; Bea van Moustic. P. Koole, West-Souburg lb; Manola van Koningslust, W. de Buck, Melisker ke lc; Annie van Donkerzicht, S. de Visser. Vrouwenpolder 2a; Maria van Cecilia-Hoeve. J. Poppe. Biggekerke 2b; Elza. H. Allaart. Nieuwland 2c; Annelies v.d. Eendracht, Jac. Mesu, Nieuwland 2d; Corry T. de Dreu, Oost-Souburg 2e; Antwice van de Brakke, J. Boogaard, Meliskerke 3a; Elza van de Eendracht, L. Lorier, Middelburg 3b; Clairona, Jacob Vos. Koudekerke 3e; Mirza van Clairon, S. Maljaars, Aagtekerke 3d; Gorrla van 't Hof Nieuwland, fa. A. Wisse en Co., Nieuwland 3e; Sonja van Dom burg, J. de Visser en Zn-, Domburg 3f. Tijdens deze keuringen werden twee merriën getoond, die twee achter eenvolgende jaren nr. 1 werden in de categorie 5-10-jarige merries. Daar door waren ze voor verdere primering uitgesloten en werd haar nog éénmaal een herinneringsmedaille toegekend. Dit waren: Hennnie van Zeeduin, J Maljaars Jzn, Oostkapelle en Lydie v. Henriëttehoeve, Joos Vos, Kou dekerke. De herinneringsmedaille werd reeds eerder toegekend aan de merrie Gre ta van de Liter, Iz. de Buck, Grijps kerke; thans werd voor deze merrie, die ook werd getoond, een geldprijs van f 10 toegekend. Hoefbeslag Bij de hoefbeslagkeuring kwam de schrijver-smid H, Strum uit Seroos kerke met de Middelburger A. de Poorte ('t Zand) als eerste prijswin naars uit de bus. Beiden behaalden 26.5 pnt. Een tweede prijs werd behaald door L. Cijvat uit Koudekerke, 25,5 pnt.; derde prijzen gingen naar A. Lous, Nieuwland en H. Versluijs. Middel burg, beiden 25 pnt.; een vierde prijs werd toegekend aan A. H. Boer uit Koudekerke. 24.5 pnt. en een vijfde aan M. v. Belzeh uit Ritthem, 20 pnt. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, donderdag 11 juli, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 2.35 en 14.56 uur; te Ter- neuzen om 2.00 en 14.18 uur en te Vlissingen om 1.30 en 13.48 uur. Heinkenszand Onderscheidingen Aan de heer A. de Jonge te Hein kenszand, die 45 jaar schutter en 30 jaar voorzitter was van „Sora- nus" werd de zilveren medaille toe gekend, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, terwijl de heer A Vermeulen, die 55 jaar lid was van genoemde schutterij, de bronzen medaille kreeg. In een feestelijke bijeenkomst speldde burgemeester H. J H. Derckx beide heren de medaille op. Het muziekgezelschap Euterpe zorg de voor een serenade, waarna men nog enige tijd gezellig bij elkaar bleef. 's-Graven polder RAADSVERGADERING De gemeenteraad is voor een open bare vergadering op vrijdag 12 juli a.s. bijeengei-oepen. De te behandelen punten zijn o.a, vaststelling van ver goedingen en bedragen voor het bij zonder kleuter- en lager onderwijs en het openbaar lager onderwijs, geslo- tenverklaring van de Boomgaard- I straat voor alle motorrijtuigen in zuidoostelijke richting, voorlopige vaststelling gemeenterekening over 1955, beschikbaarstelling krediet voor zitbank bejaarden, premie woning verbetering, aan- en verkoop van gronden in het uitbreidingsplan. REIS BEJAARDEN De bejaarden van 's-Gravenpolder zijn op stap geweest, zoals elk jaar te doen gebruikelijk is. Ditmaal werd via de in herverkaveling zijnde Zak van Zuid-Beveland en de Quarles- polder een rondrit over het eiland Walcheren gemaakt. Juist vóór het onweer los kwam. arriveerden ze weer in hun woonplaats. BLOEMENTENTOONSTELLING De stichting „Ons Dorpsleven" zal begin september a.s. weer een bloe mententoonstelling Organiseren. Ook de leerlingen van de beide lagere scholen zullen hieraan wederom me dewerking verlenen. Daartoe zijn vo rige week de jonge planten in pot aan de leerlingen uitgereikt. TERNEUZEN BEVOLKINGSONDERZOEK OP TBC TE TERNEUZEN Woensdag 10 juli 1957 van 9-12; 1,30- 4,30; 7-9 uur is de laatste dag voor het bevolkingsonderzoek op tbc te Terneuzen (kom). Degene die niet in de gelegenheid waren aan het onder zoek deel te nemen, kunnen zich op bovengenoemde dag en uren nog ver voegen in het Ned. Herv. Jeugdgebouw Kerkhoflaan 38. Te Driewegen vindt het onderzoek plaats in een lokaal van de Christe lijke School, Oudelandseweg 22 op maandag 15 juli 1957 van 1,30-4,30 uur; 7-9 uur. Dinsdag 16 juli 1957 van 9-12 uur. Te Sluiskil vindt het onderzoek plaats in het Ned. Herv. Jeugdgebouw „De Ark", Louisastraat 43 op woens dag 17 juli 1957 van 9-12 uur; 1,30-4.30 uur; 7-9 uur. Donderdag 18 juli 1957 van 9-12 uur; 1,30-4,30 uur. Vrijdag 19 juli 1957 van 9-12 uur; 1,30-4,30 uur; 7-9 uur. 517-0 St.-Jansteen Duitse meisjes komen paar dagen op bezoek Deze week zullep veertig Duitse meisjes uit landbouwfamilies onder gebracht worden bij landbouwersge zinnen in de omgeving van Hulst. Dagelijks zullen zij van hieruit ex cursies maken. Onder meer worden bezocht een klompenmakerij te Clin- ge, een vlasroterij en de vlasschool te Koewacht, de C.H.V. te Sas van Gent, de Braakman, de huishoud school te IJzendijke. strand van Cad- zand, de steden Gent en Brugge en het bondsconcours van de N.C.B. in Mill. Begin september zal eenzelfde aantal Zeeuwsch-Vlaamse meisjes 'n tegenbezoek brengen aan Duits land. Kloosterzande EERSTE KERMIS WEER VOORBIJ De eerste kermis is weer achter de rug. De drukte was niet enorm maar het was toch Weer gezellig. Jammer, dat zaterdagavond alle ker- misgangers verdreven werden door een fikse onweersbui, zodat om half tien alles reeds stil en verlaten lag Dit betekende natuurlijk ook geen winst voor de mensen, die met de diverse attracties hun brood moeten verdienen. (Advertentie) Het mooiste geschenk dat een vrouw kan krijgen: zonder gevaar, zónder opofferingen slank worden Dat kan nu met de geheel nieuwe, natuur lijke vermageringskuur KOMMA I U drinkt een glas komma voor elke maaltijd als een heerlijk verfrissende oitroenllmonadp. U bemerkt onmiddelijk dat KOMMA het on mogelijke mogelijk maakt: voldaan zijn na elke maaltijd en tóch niet teveel etenl Zó blijft U gezond en slank omdat U precle» eet wat Uw lichaam en Uw arbeid opge bruiken, en niet meer. Een gezonde gewoonte. Drink vóór elke maaltijd een glas KOMMA. Doe een eetlepel KOMMA In een droog glas. Vul het glas voor ongeveer driekwart met water. Slechts even roeren en opdrinken vóór de vloeistof dik wordt Os enige vermageringskuur welks II op ssn verantwoords wijze wsrkelijk slenk maakt! 6,80 per verpakking Bij apothekers en drogisten. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: On der spervuur. OOSTBURG Ledel 8 uur: Het mooiste I meisje van Rome. 1 TERNEUZEN Luxor 8 uur: Anastasia

de Stem | 1957 | | pagina 2